Αλλαγή layout-προτάσεις

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16179
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 06 Ιουν 2018, 22:06

Eξαιρετικό Νέρο, θα φαίνεται έτσι εύκολα και τι είδους κοινότητα είμαστε! Το συγκεκριμένο ειναι και σε αυστηρό Δωρικό ρυθμό, ταιριάζει.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Ιουν 2018, 22:11

Nero έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:25
Ξέρω ότι αυτή η εμφάνιση μας είναι οικεία σε όλους αλλά είναι πλέον τετριμμένη. Θα πρότεινα να αλλάξουμε ορισμένα πραγματάκια στην πρόσοψη της σελίδας.

Ας πούμε,το χρώμα: είναι βαρετό,είναι sο 2001 και δεν δίνει και ταυτότητα στη νέα προσπάθεια. Θα προτιμούσα να κυριαρχεί κάτι πιο σύγχρονο και χρακτηριστικό,ας πούμε ένας συνδυασμός αυστηρού μαύρου και κάποιες τολμηρές κόκκινες αποχρώσεις. Τι λέτε?
Συμφωνώ και γω Νέρων με αυτό το σκεφτικό, σκούρα χρωματάκια γενικά, κόκκινο όχι.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16179
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 06 Ιουν 2018, 22:16

sys3x έγραψε:
06 Ιουν 2018, 22:11
Nero έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:25
Ξέρω ότι αυτή η εμφάνιση μας είναι οικεία σε όλους αλλά είναι πλέον τετριμμένη. Θα πρότεινα να αλλάξουμε ορισμένα πραγματάκια στην πρόσοψη της σελίδας.

Ας πούμε,το χρώμα: είναι βαρετό,είναι sο 2001 και δεν δίνει και ταυτότητα στη νέα προσπάθεια. Θα προτιμούσα να κυριαρχεί κάτι πιο σύγχρονο και χρακτηριστικό,ας πούμε ένας συνδυασμός αυστηρού μαύρου και κάποιες τολμηρές κόκκινες αποχρώσεις. Τι λέτε?
Συμφωνώ και γω Νέρων με αυτό το σκεφτικό, σκούρα χρωματάκια γενικά, κόκκινο όχι.
Δε γίνεται χωρίς κοκκινο. το κόκκινο συμβολίζει τη σοσιαλιστική σκέψη, το λευκό θα συμβολίζει την εθνική σκέψη. και το το γαμμαδιον την αποστολή μας - τον αγώνα για την νίκη της φυλής του Αρη και την ίδια στιγμή τον θρίαμβο του ιδεώδους της δημιουργικής δουλειάς.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Ιουν 2018, 22:22

Yochanan έγραψε:
06 Ιουν 2018, 22:16
sys3x έγραψε:
06 Ιουν 2018, 22:11
Nero έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:25
Ξέρω ότι αυτή η εμφάνιση μας είναι οικεία σε όλους αλλά είναι πλέον τετριμμένη. Θα πρότεινα να αλλάξουμε ορισμένα πραγματάκια στην πρόσοψη της σελίδας.

Ας πούμε,το χρώμα: είναι βαρετό,είναι sο 2001 και δεν δίνει και ταυτότητα στη νέα προσπάθεια. Θα προτιμούσα να κυριαρχεί κάτι πιο σύγχρονο και χρακτηριστικό,ας πούμε ένας συνδυασμός αυστηρού μαύρου και κάποιες τολμηρές κόκκινες αποχρώσεις. Τι λέτε?
Συμφωνώ και γω Νέρων με αυτό το σκεφτικό, σκούρα χρωματάκια γενικά, κόκκινο όχι.
Δε γίνεται χωρίς κοκκινο. το κόκκινο συμβολίζει τη σοσιαλιστική σκέψη, το λευκό θα συμβολίζει την εθνική σκέψη. και το το γαμμαδιον την αποστολή μας - τον αγώνα για την νίκη της φυλής του Αρη και την ίδια στιγμή τον θρίαμβο του ιδεώδους της δημιουργικής δουλειάς.
Δεν έχω καμία αντίρρηση με το Απολλώνιο σύμβολο, με τα δύο από τα τρία χρώματα της Ατλαντίδος έχω.
(:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Ιουν 2018, 22:25

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:51
Σκεφτόμουνα να προτείνω ένα αμφιθέατρο με ένα φραπέ στη σκηνή
Σε προλάβανε
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 06 Ιουν 2018, 22:26

Nero έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:34
[42] έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:30
Nero έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:27


Γιατί όχι? πες μας την πρότασή σου όσο εγώ επεξεργάζομαι την ιδέα μου για ένα καινούργιο logo
καλά. ποιο σ' αρέσει από εδώ; https://themeforest.net/category/forums/phpbb
Το 1ο νομίζω ότι ταιριάζει πολύ σ'αυτό που έχω στο μυαλό μου. Για το logo είχα στο μυαλό μου κάτι που να δείχνει ότι είμαστε μια κοινότητα,ένα σύμβολο ομόνοιας και συνεργασίας δηλαδή αλλά παράλληλα κάτι που να δείχνει ότι είμαστε ελληνικό φόρουμ πάνω απ'όλα,ένα σύμβολο χαρακτηριστικά ελληνικό δηλαδή,δεν είμαι σίγουρος για τις λεπτομέρειες όμως
Θα μπορουσε να ειναι ο Κολοσσος της Ροδου και να κραταει στο υψος των γεννητικων του οργανων μια τεραστια σφαιρα που θα ειμαστε εμεις σαν κοινοτητα.
Το μηνυμα θα ειναι οτι "we ve got balls"
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Ιουν 2018, 22:54

Daje έγραψε:
06 Ιουν 2018, 22:26
Nero έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:34
[42] έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:30


καλά. ποιο σ' αρέσει από εδώ; https://themeforest.net/category/forums/phpbb
Το 1ο νομίζω ότι ταιριάζει πολύ σ'αυτό που έχω στο μυαλό μου. Για το logo είχα στο μυαλό μου κάτι που να δείχνει ότι είμαστε μια κοινότητα,ένα σύμβολο ομόνοιας και συνεργασίας δηλαδή αλλά παράλληλα κάτι που να δείχνει ότι είμαστε ελληνικό φόρουμ πάνω απ'όλα,ένα σύμβολο χαρακτηριστικά ελληνικό δηλαδή,δεν είμαι σίγουρος για τις λεπτομέρειες όμως
Θα μπορουσε να ειναι ο Κολοσσος της Ροδου και να κραταει στο υψος των γεννητικων του οργανων μια τεραστια σφαιρα που θα ειμαστε εμεις σαν κοινοτητα.
Το μηνυμα θα ειναι οτι "we ve got
ba
trolls"
φιξντ.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
argouen
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 19:53

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από argouen » 06 Ιουν 2018, 23:01

Nero έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:25
Ξέρω ότι αυτή η εμφάνιση μας είναι οικεία σε όλους αλλά είναι πλέον τετριμμένη. Θα πρότεινα να αλλάξουμε ορισμένα πραγματάκια στην πρόσοψη της σελίδας.

Ας πούμε,το χρώμα: είναι βαρετό,είναι sο 2001 και δεν δίνει και ταυτότητα στη νέα προσπάθεια. Θα προτιμούσα να κυριαρχεί κάτι πιο σύγχρονο και χρακτηριστικό,ας πούμε ένας συνδυασμός αυστηρού μαύρου και κάποιες τολμηρές κόκκινες αποχρώσεις. Τι λέτε?
Χμμ ίσως :roll: μια ανακαίνιση, ένα logo (που αρχικά κάτι βατράχια vatraxos θα τα κοιτάγανε αυτά :p6:) δε θα ήταν κακή ιδέα :p2:
Tο μαύρο κόκκινο είναι λίγο υπερβολικό νομίζω :lol:
Να δούμε όμως τι επιλογες έχομεν, γιατί όχι? :102:
Νήφε και μέμνησο απιστείν

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25473
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 06 Ιουν 2018, 23:04

Καλο ειναι το μαυρο κοκκινο. Και ενα κοκκινο αστερι με κιτρινο περιγραμμα καπου θα ηταν επιδης κσλο :P

Άβαταρ μέλους
argouen
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 19:53

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από argouen » 06 Ιουν 2018, 23:09

Υδράργυρος έγραψε:
06 Ιουν 2018, 23:04
Καλο ειναι το μαυρο κοκκινο. Και ενα κοκκινο αστερι με κιτρινο περιγραμμα καπου θα ηταν επιδης κσλο :P
Εντάξει αριστερούλης και αισθητική μαζι δεν πάει, το ξέρουμε, δε χρειάζεται να το τονίζεις :a015:
Νήφε και μέμνησο απιστείν

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 06 Ιουν 2018, 23:19

Μόλις το φτιάξουμε σαν το παλιό θα το αλλάξουμε. :bored:
the end

κοολααασηηηη
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 03:55
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κοολααασηηηη » 06 Ιουν 2018, 23:34

Nero έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:25
Ξέρω ότι αυτή η εμφάνιση μας είναι οικεία σε όλους αλλά είναι πλέον τετριμμένη. Θα πρότεινα να αλλάξουμε ορισμένα πραγματάκια στην πρόσοψη της σελίδας.

Ας πούμε,το χρώμα: είναι βαρετό,είναι sο 2001 και δεν δίνει και ταυτότητα στη νέα προσπάθεια. Θα προτιμούσα να κυριαρχεί κάτι πιο σύγχρονο και χρακτηριστικό,ας πούμε ένας συνδυασμός αυστηρού μαύρου και κάποιες τολμηρές κόκκινες αποχρώσεις. Τι λέτε?
Έχει με τον καιρό ριζώσει μεσα μου η φρικτη υποψία οτι το παρόν ανασυσταθεν εκ του μηδενός φόρουμ αποτελεί κάποιου είδους κοινωνικό\μετατρολικο πείραμα δια την εξαγωγή του συμπερασματος οτι ο ανθρωπος ειναι ον ανικανοποίητο και πιοτερο απο το να δοκιμάζει, να βγάζει, να φωτογραφίσει και να ανταλλασει κοπλιμεντα για τα ρούχα του, την βρίσκει με το να τρώγεται με αυτα.
[42] έγραψε:
02 Απρ 2018, 15:36
τι να πούμε και μεις που δουλεύουμε σε φάμπρικα!

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Ιουν 2018, 23:35

κοολααασηηηη έγραψε:
06 Ιουν 2018, 23:34
Nero έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:25
Ξέρω ότι αυτή η εμφάνιση μας είναι οικεία σε όλους αλλά είναι πλέον τετριμμένη. Θα πρότεινα να αλλάξουμε ορισμένα πραγματάκια στην πρόσοψη της σελίδας.

Ας πούμε,το χρώμα: είναι βαρετό,είναι sο 2001 και δεν δίνει και ταυτότητα στη νέα προσπάθεια. Θα προτιμούσα να κυριαρχεί κάτι πιο σύγχρονο και χρακτηριστικό,ας πούμε ένας συνδυασμός αυστηρού μαύρου και κάποιες τολμηρές κόκκινες αποχρώσεις. Τι λέτε?
Έχει με τον καιρό ριζώσει μεσα μου η φρικτη υποψία οτι το παρόν ανασυσταθεν εκ του μηδενός φόρουμ αποτελεί κάποιου είδους κοινωνικό\μετατρολικο πείραμα δια την εξαγωγή του συμπερασματος οτι ο ανθρωπος ειναι ον ανικανοποίητο και πιοτερο απο το να δοκιμάζει, να βγάζει, να φωτογραφίσει και να ανταλλασει κοπλιμεντα για τα ρούχα του, την βρίσκει με το να τρώγεται με αυτα.
Υπάρχει σχετικό νήμα γι'αυτό.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

κοολααασηηηη
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 03:55
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κοολααασηηηη » 06 Ιουν 2018, 23:36

Γιατρειά δεν υπάρχει
[42] έγραψε:
02 Απρ 2018, 15:36
τι να πούμε και μεις που δουλεύουμε σε φάμπρικα!

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Ιουν 2018, 23:38

κοολααασηηηη έγραψε:
06 Ιουν 2018, 23:36
Γιατρειά δεν υπάρχει
Ούτε Σωτηρία (από όσο ξέρω ε).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών