Σαρανταπορνδαρούσες στο σπίτι.

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Marios
Δημοσιεύσεις: 697
Εγγραφή: 13 Φεβ 2019, 14:41
Phorum.gr user: Μάριος

Re: Σαρανταπορνδαρούσες στο σπίτι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Marios » 21 Ιουν 2020, 18:05

Kauldron έγραψε:
17 Ιουν 2020, 02:17
Φαίνεται πως έχω πρόβλημα με τις σαρανταποδαρούσες στο σπίτι μου. Βρίσκομαι σε αρκετά ψηλό όροφο, :xena: αλλά πάλι, ενώ εδώ και 2 χρόνια δεν είχα δεί, άρχισα εδώ και λίγες μέρες να βλέπω πάλι. Έχω ήδη σκοτώσει 3, 2 μικρές και μια μεγάλη. :102: Μια γειτόνισσά μου μου είπε οτι έρχονται από την ταράτσα (είμαστε τελευταίο όροφο), που έχει κάτι ηλίθιες πλάκες πεζοδρομίου πάνω σε τακάκια, και καλά για να μη ζεσταίνεται πολύ η πλάκα :fp: (μπούρδες, χρειάζονται ειδικές πλάκες γι' αυτό). Παλιότερα έβρισκα αρκετές να βγαίνουν απ' το μπάνιο μου, σκότωσα καμιά 15ριά διαφόρων μεγεθών έτσι, μέχρι που έκλεισα το καπάκι της υδροροής με πολύ ψιλό πλέγμα (δε χωρούσαν να βγούν πλέον) και έκλεισα και κάποιες τρύπες πίσω απ' το κάθισμα της τουαλέτας (στόκαρα) :g030: . Μέχρι τώρα απ' το μπάνιο δεν είδα να βγαίνουν, αλλά είδα μια στην κουζίνα (σαλονοκουζίνα) και μια να βγαίνει απ' την κρεβατοκάμαρα. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να τις αντιμετωπίσω? Ψέκασα με κάτι με γερανιόλη, αλλά η πιο πρόσφατη (σημερινή) πέρασε από πάνω του, χωρίς να δώσει πολύ σημασία. :a040:
Θα σου συνιστούσα να απευθυνθείς σε συνεργείο που εξολοθρεύει έντομα στα σπίτια.Ψάξε στο διαδίκτυο και θα βρεις αρκετά με καλές τιμές και κοντά σου σχετικά.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48508
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Σαρανταπορνδαρούσες στο σπίτι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 21 Ιουν 2020, 22:19

Marios έγραψε:
21 Ιουν 2020, 18:05
Kauldron έγραψε:
17 Ιουν 2020, 02:17
Φαίνεται πως έχω πρόβλημα με τις σαρανταποδαρούσες στο σπίτι μου. Βρίσκομαι σε αρκετά ψηλό όροφο, :xena: αλλά πάλι, ενώ εδώ και 2 χρόνια δεν είχα δεί, άρχισα εδώ και λίγες μέρες να βλέπω πάλι. Έχω ήδη σκοτώσει 3, 2 μικρές και μια μεγάλη. :102: Μια γειτόνισσά μου μου είπε οτι έρχονται από την ταράτσα (είμαστε τελευταίο όροφο), που έχει κάτι ηλίθιες πλάκες πεζοδρομίου πάνω σε τακάκια, και καλά για να μη ζεσταίνεται πολύ η πλάκα :fp: (μπούρδες, χρειάζονται ειδικές πλάκες γι' αυτό). Παλιότερα έβρισκα αρκετές να βγαίνουν απ' το μπάνιο μου, σκότωσα καμιά 15ριά διαφόρων μεγεθών έτσι, μέχρι που έκλεισα το καπάκι της υδροροής με πολύ ψιλό πλέγμα (δε χωρούσαν να βγούν πλέον) και έκλεισα και κάποιες τρύπες πίσω απ' το κάθισμα της τουαλέτας (στόκαρα) :g030: . Μέχρι τώρα απ' το μπάνιο δεν είδα να βγαίνουν, αλλά είδα μια στην κουζίνα (σαλονοκουζίνα) και μια να βγαίνει απ' την κρεβατοκάμαρα. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να τις αντιμετωπίσω? Ψέκασα με κάτι με γερανιόλη, αλλά η πιο πρόσφατη (σημερινή) πέρασε από πάνω του, χωρίς να δώσει πολύ σημασία. :a040:
Θα σου συνιστούσα να απευθυνθείς σε συνεργείο που εξολοθρεύει έντομα στα σπίτια.Ψάξε στο διαδίκτυο και θα βρεις αρκετά με καλές τιμές και κοντά σου σχετικά.
Χρησιμοποίησα το ίδιο σκεύασμα που χρησιμοποιούν και τα συνεργεία, με πολύ καλά, μέχρι στιγμής, αποτελέσματα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48508
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Σαρανταπορνδαρούσες στο σπίτι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 21 Ιουν 2020, 22:21

- Casper - έγραψε:
21 Ιουν 2020, 18:00
Kauldron έγραψε:
17 Ιουν 2020, 23:52
Θα ξαμολύσω σκόρπιους σκορπιούς για να σκοτώσουν τις σαρανταπορνδαρούσες.
Τριγύρω θα τρέχουν έντρομα έντομα.



Japetus, το σφεντόνα το διαφημίζουν και για έλεγχο στους πληθυσμούς σκορπιών, οπότε λογικά θα τις σκοτώνει τις σαρανταποδαρούσες.

https://pestcontrol.basf.us/solutions/scorpions.html
:cry:cry

Γιατί βασανίζουν έτσι τα ζωάκια; Τι σαδιστές είμαστε εμείς οι άνθρωποι.
Εντάξει, είναι φρικτό, αλλά αυτά δεν τα λές και "ζωάκια". Η σαρανταποδαρούσα είναι ό,τι χειρότερο.
ammophila έγραψε:
21 Ιουν 2020, 18:04
Σκολοπέντρες τις λέμε ,δαγκώνουν γερά και φαρμακερά, δεν λιώνουν με τακούνι , θωρακισμένες. Το πετρέλαιο τις γαμεί , πάντως, όπως και όλα τα αρθροποδα
Με την παντόφλα πάντως με μια πολύ δυνατή, τελείωσε. Πετάχτηκαν και τα ζουμιά. :-?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

- Casper -

Re: Σαρανταπορνδαρούσες στο σπίτι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 21 Ιουν 2020, 23:39

Kauldron έγραψε:
21 Ιουν 2020, 22:21
- Casper - έγραψε:
21 Ιουν 2020, 18:00
Kauldron έγραψε:
17 Ιουν 2020, 23:52
Θα ξαμολύσω σκόρπιους σκορπιούς για να σκοτώσουν τις σαρανταπορνδαρούσες.
Τριγύρω θα τρέχουν έντρομα έντομα.



Japetus, το σφεντόνα το διαφημίζουν και για έλεγχο στους πληθυσμούς σκορπιών, οπότε λογικά θα τις σκοτώνει τις σαρανταποδαρούσες.

https://pestcontrol.basf.us/solutions/scorpions.html
:cry:cry

Γιατί βασανίζουν έτσι τα ζωάκια; Τι σαδιστές είμαστε εμείς οι άνθρωποι.
Εντάξει, είναι φρικτό, αλλά αυτά δεν τα λές και "ζωάκια". Η σαρανταποδαρούσα είναι ό,τι χειρότερο.
Το ξέρω :oops: Και εγώ θα την σκότωνα εξάλλου (μετά τα ουρλιαχτά). Αλλά γιατί να τα βασανίζουν μ' αυτό τον τρόπο απλά για ένα video/πείραμα; Είναι creepy.
Kauldron έγραψε:
21 Ιουν 2020, 22:21

Με την παντόφλα πάντως με μια πολύ δυνατή, τελείωσε. Πετάχτηκαν και τα ζουμιά. :-?
:smt126

Συνάντησα μια μεγάλη στο μπάνιο όταν ήμουν μωρό. Ούτε θυμάμαι ποιός την σκότωσε από το σοκ και τα ουρλιαχτά. Ή η μάνα μου ή ο μπαμπάς μου, όταν με άρπαξαν γρήγορα. Μικρούλες συναντάω πολλές στον κήπο όταν ανοίγω το λάστιχο για πότισμα αλλά δεν τις πειράζω.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48508
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Σαρανταπορνδαρούσες στο σπίτι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 22 Ιουν 2020, 01:18

Συνάντησα μια μεγάλη στο μπάνιο όταν ήμουν μωρό. Ούτε θυμάμαι ποιός την σκότωσε από το σοκ και τα ουρλιαχτά. Ή η μάνα μου ή ο μπαμπάς μου, όταν με άρπαξαν γρήγορα. Μικρούλες συναντάω πολλές στον κήπο όταν ανοίγω το λάστιχο για πότισμα αλλά δεν τις πειράζω.
Εντάξει, στον κήπο να υπάρχουν, και έξω απ' το σπίτι, αλλά οχι και σε τελευταίο όροφο, και μάλιστα καμιά 20ρια. Πάει πολύ.
Υπόψη, αλλο η αριστερή κι άλλο η δεξιά στη φωτογραφία:

Εικόνα

Απ' αυτές που μοιάζουν με την αριστερή έχω δεί μόνο ελάχιστες, σχεδόν πάντα έχω δεί (γενικώς) απ' αυτές που είναι σαν τη δεξιά. Οι οποίες είναι ακριβώς τόσο επικίνδυνες όσο δείχνουν. Δημοτικό όταν πήγαινα και ήμασταν καλοκαίρι στο χωριό σήκωνα πέτρες και τούβλα και τις σκότωνα. Σε μια μέρα είχα σκοτώσει καμιά δεκαριά, μια φορά. Είχαμε κάτι τεράστιες. :-?
Mου λέει ένας φίλος μου, σχετικά πρόσφατα, σιγά, δεν κάνουν τίποτα. Μόνο αν γυρίσεις στο κρεβάτι και την πιέσεις θα σε τσιμπήσει. Δηλαδή θεωρούσε οτι θ' ανέβει και στο κρεβάτι, και απλά θα περάσει.

Πάντως καλά κάνανε και σε πήρανε, γιατί σε μωρά μπορεί να κάνει ζημιά.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

- Casper -

Re: Σαρανταπορνδαρούσες στο σπίτι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 22 Ιουν 2020, 02:45

Βλέπω τις εικόνες και την περιγραφή σου και αυτή την στιγμή σκανάρω το κρεβάτι μου.

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3973
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Σαρανταπορνδαρούσες στο σπίτι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 22 Ιουν 2020, 10:28

- Casper - έγραψε:
22 Ιουν 2020, 02:45
Βλέπω τις εικόνες και την περιγραφή σου και αυτή την στιγμή σκανάρω το κρεβάτι μου.
:lol:
Πές στο ψέμματα. Ποτέ μην υποτιμάτε τον ψυχολογικό παράγοντα.
Φαντάσου να πετύχεις καμιά κατσαρίδα να βολτάρει στο σπίτι, όχι κάπου γενικώς και αορίστως, αλλά στην κουζίνα και -για να γίνει ακόμα πιο τραυματική η εμπειρία-, μέσα σε κουζινικά σκεύη, στο κουτί με τη ζάχαρη ή κάτι τέτοιο.
Πυρηνική ΒΟΜΒΑ θα ρίξεις. Μπορεί να περάσουν μέρες μέχρι να ξαναφάς με ηρεμία χωρίς να ρίχνεις ματιές δεξιά κι αριστερά.
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

- Casper -

Re: Σαρανταπορνδαρούσες στο σπίτι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 22 Ιουν 2020, 13:59

Gordian Knot έγραψε:
22 Ιουν 2020, 10:28
- Casper - έγραψε:
22 Ιουν 2020, 02:45
Βλέπω τις εικόνες και την περιγραφή σου και αυτή την στιγμή σκανάρω το κρεβάτι μου.
:lol:
Πές στο ψέμματα. Ποτέ μην υποτιμάτε τον ψυχολογικό παράγοντα.
Φαντάσου να πετύχεις καμιά κατσαρίδα να βολτάρει στο σπίτι, όχι κάπου γενικώς και αορίστως, αλλά στην κουζίνα και -για να γίνει ακόμα πιο τραυματική η εμπειρία-, μέσα σε κουζινικά σκεύη, στο κουτί με τη ζάχαρη ή κάτι τέτοιο.
Πυρηνική ΒΟΜΒΑ θα ρίξεις. Μπορεί να περάσουν μέρες μέχρι να ξαναφάς με ηρεμία χωρίς να ρίχνεις ματιές δεξιά κι αριστερά.
Καλά ναι. :lol: εγώ παθαίνω και το άλλο. Όταν φοβάμαι κάτι πάρα πολύ, το ραντάρ μου τα πιάνει πιο γρήγορα απ' όλους. Ειδικά με τις κατσαρίδες. Μπορεί να τις δω από κάμποσα μέτρα μακριά, και πάντα όταν έρχονται κατά πάνω μου. Ένα βράδυ ξύπνησα ακριβώς την ώρα που θα με πλησίαζε. Ήταν σκοτεινά, δεν ήμουνα σίγουρη τί ήταν αλλά το ένστικτό μου με ξύπνησε και σηκώθηκα απότομα. Πάντα όποιος είναι μαζί μου, ξέρει πως αν πλησιάσει κατσαρίδα θα την δω πρώτα εγώ. :003:

Άβαταρ μέλους
Myrsini
Δημοσιεύσεις: 895
Εγγραφή: 22 Μαρ 2020, 15:15

Re: Σαρανταπορνδαρούσες στο σπίτι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Myrsini » 22 Ιουν 2020, 14:12

Ωχ έχω ανατριχιάσει που τις βλέπω και με έχει πιάσει φαγούρα στο σώμα. :smt126

Σιγά μωρέ μην τους βγάλει και ονόματα!
Ρε σταματήστε τις εικόνες γαμότι.Εναλλακτικά μπορώ και να μην βλέπω το θέμα,το γνωρίζω αλλά είμαι και περίεργη αν μόνο εγώ τις φοβάμαι.Δεν είμαι μόνο γω. :lol:

- Casper -

Re: Σαρανταπορνδαρούσες στο σπίτι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 22 Ιουν 2020, 14:19

Myrsini έγραψε:
22 Ιουν 2020, 14:12
Ωχ έχω ανατριχιάσει που τις βλέπω και με έχει πιάσει φαγούρα στο σώμα. :smt126

Σιγά μωρέ μην τους βγάλει και ονόματα!
Ρε σταματήστε τις εικόνες γαμότι.Εναλλακτικά μπορώ και να μην βλέπω το θέμα,το γνωρίζω αλλά είμαι και περίεργη αν μόνο εγώ τις φοβάμαι.Δεν είμαι μόνο γω. :lol:
Μυρσίνη μου ένα σου λέω. Από την αρχή παρακολουθώ το θέμα (είμαι γνωστή μαζοχίστρια) και κάθε φορά που έβλεπα τις εικόνες ήμουνα στο τσακ να φωνάξω "σπόιλερ γαμώτο, σπόιλεεεερ" :lol:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48508
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Σαρανταπορνδαρούσες στο σπίτι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 22 Ιουν 2020, 14:38

- Casper - έγραψε:
22 Ιουν 2020, 13:59
Gordian Knot έγραψε:
22 Ιουν 2020, 10:28
- Casper - έγραψε:
22 Ιουν 2020, 02:45
Βλέπω τις εικόνες και την περιγραφή σου και αυτή την στιγμή σκανάρω το κρεβάτι μου.
:lol:
Πές στο ψέμματα. Ποτέ μην υποτιμάτε τον ψυχολογικό παράγοντα.
Φαντάσου να πετύχεις καμιά κατσαρίδα να βολτάρει στο σπίτι, όχι κάπου γενικώς και αορίστως, αλλά στην κουζίνα και -για να γίνει ακόμα πιο τραυματική η εμπειρία-, μέσα σε κουζινικά σκεύη, στο κουτί με τη ζάχαρη ή κάτι τέτοιο.
Πυρηνική ΒΟΜΒΑ θα ρίξεις. Μπορεί να περάσουν μέρες μέχρι να ξαναφάς με ηρεμία χωρίς να ρίχνεις ματιές δεξιά κι αριστερά.
Καλά ναι. :lol: εγώ παθαίνω και το άλλο. Όταν φοβάμαι κάτι πάρα πολύ, το ραντάρ μου τα πιάνει πιο γρήγορα απ' όλους. Ειδικά με τις κατσαρίδες. Μπορεί να τις δω από κάμποσα μέτρα μακριά, και πάντα όταν έρχονται κατά πάνω μου. Ένα βράδυ ξύπνησα ακριβώς την ώρα που θα με πλησίαζε. Ήταν σκοτεινά, δεν ήμουνα σίγουρη τί ήταν αλλά το ένστικτό μου με ξύπνησε και σηκώθηκα απότομα. Πάντα όποιος είναι μαζί μου, ξέρει πως αν πλησιάσει κατσαρίδα θα την δω πρώτα εγώ. :003:
:o

Υπόψη, στους αγρούς είναι χρήσιμες. Τρώνε κάτι έντομα που κάνουν ζημιές, και σκάβουν ακούραστα το χώμα, εμ τόσα ποδάρια έχουνε, οπότε βοηθούν ν' αναπνέουν οι ρίζες των φυτών. :003:
Aλλά ας ηρεμήσουμε.
Ας δούμε μια ταινιούλα...

:P
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

- Casper -

Re: Σαρανταπορνδαρούσες στο σπίτι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 22 Ιουν 2020, 14:46

Kauldron έγραψε:
22 Ιουν 2020, 14:38
- Casper - έγραψε:
22 Ιουν 2020, 13:59
Gordian Knot έγραψε:
22 Ιουν 2020, 10:28
:lol:
Πές στο ψέμματα. Ποτέ μην υποτιμάτε τον ψυχολογικό παράγοντα.
Φαντάσου να πετύχεις καμιά κατσαρίδα να βολτάρει στο σπίτι, όχι κάπου γενικώς και αορίστως, αλλά στην κουζίνα και -για να γίνει ακόμα πιο τραυματική η εμπειρία-, μέσα σε κουζινικά σκεύη, στο κουτί με τη ζάχαρη ή κάτι τέτοιο.
Πυρηνική ΒΟΜΒΑ θα ρίξεις. Μπορεί να περάσουν μέρες μέχρι να ξαναφάς με ηρεμία χωρίς να ρίχνεις ματιές δεξιά κι αριστερά.
Καλά ναι. :lol: εγώ παθαίνω και το άλλο. Όταν φοβάμαι κάτι πάρα πολύ, το ραντάρ μου τα πιάνει πιο γρήγορα απ' όλους. Ειδικά με τις κατσαρίδες. Μπορεί να τις δω από κάμποσα μέτρα μακριά, και πάντα όταν έρχονται κατά πάνω μου. Ένα βράδυ ξύπνησα ακριβώς την ώρα που θα με πλησίαζε. Ήταν σκοτεινά, δεν ήμουνα σίγουρη τί ήταν αλλά το ένστικτό μου με ξύπνησε και σηκώθηκα απότομα. Πάντα όποιος είναι μαζί μου, ξέρει πως αν πλησιάσει κατσαρίδα θα την δω πρώτα εγώ. :003:
:o

Υπόψη, στους αγρούς είναι χρήσιμες. Τρώνε κάτι έντομα που κάνουν ζημιές, και σκάβουν ακούραστα το χώμα, εμ τόσα ποδάρια έχουνε, οπότε βοηθούν ν' αναπνέουν οι ρίζες των φυτών. :003:
Aλλά ας ηρεμήσουμε.
Ας δούμε μια ταινιούλα...

:P
Δεν έπρεπε να το δω αυτό.

ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ. ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ.

:cry:o:hammer:



(Όλα τα ζώα είναι χρήσιμα. Τι φταίνε αν κάποια είναι σιχαμένα ή και επικίνδυνα; :( )

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48508
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Σαρανταπορνδαρούσες στο σπίτι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 22 Ιουν 2020, 14:56

- Casper - έγραψε:
22 Ιουν 2020, 14:46
Kauldron έγραψε:
22 Ιουν 2020, 14:38
- Casper - έγραψε:
22 Ιουν 2020, 13:59


Καλά ναι. :lol: εγώ παθαίνω και το άλλο. Όταν φοβάμαι κάτι πάρα πολύ, το ραντάρ μου τα πιάνει πιο γρήγορα απ' όλους. Ειδικά με τις κατσαρίδες. Μπορεί να τις δω από κάμποσα μέτρα μακριά, και πάντα όταν έρχονται κατά πάνω μου. Ένα βράδυ ξύπνησα ακριβώς την ώρα που θα με πλησίαζε. Ήταν σκοτεινά, δεν ήμουνα σίγουρη τί ήταν αλλά το ένστικτό μου με ξύπνησε και σηκώθηκα απότομα. Πάντα όποιος είναι μαζί μου, ξέρει πως αν πλησιάσει κατσαρίδα θα την δω πρώτα εγώ. :003:
:o

Υπόψη, στους αγρούς είναι χρήσιμες. Τρώνε κάτι έντομα που κάνουν ζημιές, και σκάβουν ακούραστα το χώμα, εμ τόσα ποδάρια έχουνε, οπότε βοηθούν ν' αναπνέουν οι ρίζες των φυτών. :003:
Aλλά ας ηρεμήσουμε.
Ας δούμε μια ταινιούλα...

:P
Δεν έπρεπε να το δω αυτό.

ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ. ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ.

:cry:o:hammer:



(Όλα τα ζώα είναι χρήσιμα. Τι φταίνε αν κάποια είναι σιχαμένα ή και επικίνδυνα; :( )
:e045:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
zoltan
Δημοσιεύσεις: 1119
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:40
Phorum.gr user: zoltan

Re: Σαρανταπορνδαρούσες στο σπίτι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zoltan » 22 Ιουν 2020, 15:06

Μόλις είδα μια μικρή σαρανταποδαρούσα στο παράθυρο.Προσπάθησα να την βγάλω σμπρώχνώντάς με μια κάρτα. Τελικά έπεσε στο πάτωμα. Εξετελέσθη με συνοπτικές διαδικασίες.

Άβαταρ μέλους
Myrsini
Δημοσιεύσεις: 895
Εγγραφή: 22 Μαρ 2020, 15:15

Re: Σαρανταπορνδαρούσες στο σπίτι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Myrsini » 22 Ιουν 2020, 17:04

- Casper - έγραψε:
22 Ιουν 2020, 14:19
Myrsini έγραψε:
22 Ιουν 2020, 14:12
Ωχ έχω ανατριχιάσει που τις βλέπω και με έχει πιάσει φαγούρα στο σώμα. :smt126

Σιγά μωρέ μην τους βγάλει και ονόματα!
Ρε σταματήστε τις εικόνες γαμότι.Εναλλακτικά μπορώ και να μην βλέπω το θέμα,το γνωρίζω αλλά είμαι και περίεργη αν μόνο εγώ τις φοβάμαι.Δεν είμαι μόνο γω. :lol:
Μυρσίνη μου ένα σου λέω. Από την αρχή παρακολουθώ το θέμα (είμαι γνωστή μαζοχίστρια) και κάθε φορά που έβλεπα τις εικόνες ήμουνα στο τσακ να φωνάξω "σπόιλερ γαμώτο, σπόιλεεεερ" :lol:
:smt005::smt005::smt005: μα δεν μπορώ να τις βλέπω! :e040:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών