Παραίτηση και δικαιώματα.

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Παραίτηση και δικαιώματα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 19 Ιουν 2020, 15:25

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
19 Ιουν 2020, 15:16
Δεν γινεται να το ξερεις
Ενω τω μεταξυ εγω οσο ειμαι στο phorum πρεπει να εχεις αλλαξει τουλαχιστον τεσσερις δουλειες
Δεν εισαι δηλαδη αυτο που λεμε της σταθερης εργασιας
και τι σε νοιάζει εσένα μωρέ μαλάκα, τους λογαριασμούς της πληρώνεις;
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Παραίτηση και δικαιώματα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 19 Ιουν 2020, 15:26

Καλα
Συνεχιστε το χαιδεμα ανενοχλητοι
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Παραίτηση και δικαιώματα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 19 Ιουν 2020, 15:29

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
19 Ιουν 2020, 14:56
Custom_F έγραψε:
18 Ιουν 2020, 21:26
Κουλούρι, όλα καλα;
:wave:
Λοιπόν την Τετάρτη το απόγευμα μου έστειλε στο βαιμπερ η υπευθυνη μήνυμα ότι αυριο δηλαδή Πέμπτη να καταφέρω να παω απο εκεί για να υπογράψω και ότι έχει έτοιμα τα έξτρα μου. Δηλαδή τα μαύρα.

Το πρωι της Πέμπτης πηρα τηλέφωνο στην Επιθεώρηση Εργασίας και μου είπαν να παω από εκεί.
Μου είπαν τι δικαιουμαι. Θεωρητικά άδεια επίδομα άδειας και μισθό Ιουνίου μπορούσαν να τα βάλουν άμεσα ενώ τα δώρα όχι.

Μέχρι στιγμής δεν έχει μπεί κάτι στο λογαριασμό μου. Παρά μόνο τα μαύρα.
Πρέπει να μου έφαγαν κάνα 20αρικο 10αρικο αλλά κλάιν. Μια αδιαφορία η υπεύθυνη. Μάλλον την έτσουξε που αποχώρησα και ζορίστηκαν στο πρόγραμμα.
Όπως επίσης όταν την ρώτησα για τα μαύρα του Ιουνίου έκανε την πάπια. Όπως ότι όταν την ρώτησα ότι μήπως ξέρεις ποτε θα μπουν μήπως σε ενημέρωσαν και μου λέει δεν ξέρω και να σου πω δε με νοιάζει. Για μένα με νοιάζει . (Της χρωστάνε λεφτά κι αυτής).

Υπέγραψα και μετά μου εδωσε μια υπεύθυνη δήλωση ότι δεν διεκδικώ κάτι. Λέω δεν υπογράφω. Μου λέει είναι για τα μαυρα. Να μην μακρηγορήσω υπέγραψα.

Όποτε περιμένω ποτε θα μπουν τα λεφτά.

Ίδωμεν.
Αυτό το μαγικό πώς το έκαναν; Είναι τόσο άνετοι/χαζοί/οτιδήποτε για κάποιον περίεργο λόγο, ή σκοπεύουν να σου τα φάνε από τα νόμιμα στη συνέχεια (κι εσύ δεν θα μπορείς να διεκδικήσεις τίποτα); Μαύρα και στην τράπεζα;... :xena:


Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11434
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Παραίτηση και δικαιώματα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 19 Ιουν 2020, 15:33

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
19 Ιουν 2020, 15:26
Καλα
Συνεχιστε το χαιδεμα ανενοχλητοι
καλά κάνουμε, με τον εργαζόμενο και τον μεροκαματιάρη είμαστε, όχι με τους ελ επιχειρηματίες του κώλου που εκμεταλλεύονται εργαζόμενους και τους κλέβουν κιόλας.

αν δεν μπορούν, να τα κλείσουν τα μπουρδελάκια τους.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Παραίτηση και δικαιώματα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 19 Ιουν 2020, 15:39

shrike έγραψε:
19 Ιουν 2020, 15:29
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
19 Ιουν 2020, 14:56
Custom_F έγραψε:
18 Ιουν 2020, 21:26
Κουλούρι, όλα καλα;
:wave:
Λοιπόν την Τετάρτη το απόγευμα μου έστειλε στο βαιμπερ η υπευθυνη μήνυμα ότι αυριο δηλαδή Πέμπτη να καταφέρω να παω απο εκεί για να υπογράψω και ότι έχει έτοιμα τα έξτρα μου. Δηλαδή τα μαύρα.

Το πρωι της Πέμπτης πηρα τηλέφωνο στην Επιθεώρηση Εργασίας και μου είπαν να παω από εκεί.
Μου είπαν τι δικαιουμαι. Θεωρητικά άδεια επίδομα άδειας και μισθό Ιουνίου μπορούσαν να τα βάλουν άμεσα ενώ τα δώρα όχι.

Μέχρι στιγμής δεν έχει μπεί κάτι στο λογαριασμό μου. Παρά μόνο τα μαύρα.
Πρέπει να μου έφαγαν κάνα 20αρικο 10αρικο αλλά κλάιν. Μια αδιαφορία η υπεύθυνη. Μάλλον την έτσουξε που αποχώρησα και ζορίστηκαν στο πρόγραμμα.
Όπως επίσης όταν την ρώτησα για τα μαύρα του Ιουνίου έκανε την πάπια. Όπως ότι όταν την ρώτησα ότι μήπως ξέρεις ποτε θα μπουν μήπως σε ενημέρωσαν και μου λέει δεν ξέρω και να σου πω δε με νοιάζει. Για μένα με νοιάζει . (Της χρωστάνε λεφτά κι αυτής).

Υπέγραψα και μετά μου εδωσε μια υπεύθυνη δήλωση ότι δεν διεκδικώ κάτι. Λέω δεν υπογράφω. Μου λέει είναι για τα μαυρα. Να μην μακρηγορήσω υπέγραψα.

Όποτε περιμένω ποτε θα μπουν τα λεφτά.

Ίδωμεν.
Αυτό το μαγικό πώς το έκαναν; Είναι τόσο άνετοι/χαζοί/οτιδήποτε για κάποιον περίεργο λόγο, ή σκοπεύουν να σου τα φάνε από τα νόμιμα στη συνέχεια (κι εσύ δεν θα μπορείς να διεκδικήσεις τίποτα); Μαύρα και στην τράπεζα;... :xena:
Είναι υπερωρίες.
Δουλευα 36 ώρες αλλά με πληρωσαν 25.
Επί 3 εβδομάδες.
Για τον Μάιο. Και δεν μου ήρθε αποδεικτικό μισθοδοσίας.


Να σου πω τι πιστευω εγώ. Λόγω του ότι είναι ζόρικα τα πράματα ίσως να θέλει να τα βάλει προς το τέλος.
Όταν απολύεται κάποιος μπαίνουν όλα μαζί τώρα είναι πσραιτηση. Μπορεί κάποιος να σου βάλει επίδομα όταν έχει σκοπό να το βάλει. Ή τον μισθό του τρέχοντος μηνός να στον βάλει όταν είναι να πληρωθεις σαν να δουλευες ακόμα.

Από την Επιθεώρηση μου είπαν ότι αυτοί πρέπει να επιδείξουν ότι με πληρωσαν όχι εγώ. Απλά το θέμα είναι ότι αλλά δουλευες κι άλλα σε πληρωναν. Αλλά αυτό έγινε τώρα. Μέχρι να κλεισουμε για καραντίνα δεν υπήρξε θέμα. Τώρα ξεκίνησαν αυτά. Να έχεις ανθρώπους να δουλευουν κσι να τους έχεις δηλωμενους σε αναστολή. Κσι να το μαθαίνουν τώρα.
Δεν με τρομάζει κάτι. Ήξερα τι δικαιουμαι τα ακριβή ποσά ήθελα να μάθω.
Πάντως αν διάβασες αρχικά ήξερα ότι είναι απατεώνες. Δεν παραξενευτηκα αλλά ρε συ την κακή σχέση με τους συναδέλφους δεν την μπορώ. Για αυτό κι έφυγα.
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Παραίτηση και δικαιώματα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 19 Ιουν 2020, 16:27

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
19 Ιουν 2020, 15:39
Να έχεις ανθρώπους να δουλευουν κσι να τους έχεις δηλωμενους σε αναστολή. Κσι να το μαθαίνουν τώρα.
Δεν με τρομάζει κάτι. Ήξερα τι δικαιουμαι τα ακριβή ποσά ήθελα να μάθω.
Πάντως αν διάβασες αρχικά ήξερα ότι είναι απατεώνες. Δεν παραξενευτηκα αλλά ρε συ την κακή σχέση με τους συναδέλφους δεν την μπορώ. Για αυτό κι έφυγα.
Για να μπει ενας υπαλληλος σε αναστολη πρεπει να μπει ο ιδιος και να κανει δηλωση αφου τον εχει δηλωσει πρωτα ο εργοδοτης του
Συνεπως οποιος υπαλληλος ειναι σε αναστολη το γνωριζει απο την πρωτη ημερα
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παραίτηση και δικαιώματα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 19 Ιουν 2020, 17:59

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
19 Ιουν 2020, 15:16
Δεν γινεται να το ξερεις
Ενω τω μεταξυ εγω οσο ειμαι στο phorum πρεπει να εχεις αλλαξει τουλαχιστον τεσσερις δουλειες
Δεν εισαι δηλαδη αυτο που λεμε της σταθερης εργασιας
Γιατί υπερασπιζεσαι τον σάπιο εργοδοτη; νομίζεις ότι έτσι θα ανήκεις κι εσύ σε αυτούς;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Παραίτηση και δικαιώματα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 19 Ιουν 2020, 18:39

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
19 Ιουν 2020, 15:39
shrike έγραψε:
19 Ιουν 2020, 15:29
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
19 Ιουν 2020, 14:56

:wave:
Λοιπόν την Τετάρτη το απόγευμα μου έστειλε στο βαιμπερ η υπευθυνη μήνυμα ότι αυριο δηλαδή Πέμπτη να καταφέρω να παω απο εκεί για να υπογράψω και ότι έχει έτοιμα τα έξτρα μου. Δηλαδή τα μαύρα.

Το πρωι της Πέμπτης πηρα τηλέφωνο στην Επιθεώρηση Εργασίας και μου είπαν να παω από εκεί.
Μου είπαν τι δικαιουμαι. Θεωρητικά άδεια επίδομα άδειας και μισθό Ιουνίου μπορούσαν να τα βάλουν άμεσα ενώ τα δώρα όχι.

Μέχρι στιγμής δεν έχει μπεί κάτι στο λογαριασμό μου. Παρά μόνο τα μαύρα.
Πρέπει να μου έφαγαν κάνα 20αρικο 10αρικο αλλά κλάιν. Μια αδιαφορία η υπεύθυνη. Μάλλον την έτσουξε που αποχώρησα και ζορίστηκαν στο πρόγραμμα.
Όπως επίσης όταν την ρώτησα για τα μαύρα του Ιουνίου έκανε την πάπια. Όπως ότι όταν την ρώτησα ότι μήπως ξέρεις ποτε θα μπουν μήπως σε ενημέρωσαν και μου λέει δεν ξέρω και να σου πω δε με νοιάζει. Για μένα με νοιάζει . (Της χρωστάνε λεφτά κι αυτής).

Υπέγραψα και μετά μου εδωσε μια υπεύθυνη δήλωση ότι δεν διεκδικώ κάτι. Λέω δεν υπογράφω. Μου λέει είναι για τα μαυρα. Να μην μακρηγορήσω υπέγραψα.

Όποτε περιμένω ποτε θα μπουν τα λεφτά.

Ίδωμεν.
Αυτό το μαγικό πώς το έκαναν; Είναι τόσο άνετοι/χαζοί/οτιδήποτε για κάποιον περίεργο λόγο, ή σκοπεύουν να σου τα φάνε από τα νόμιμα στη συνέχεια (κι εσύ δεν θα μπορείς να διεκδικήσεις τίποτα); Μαύρα και στην τράπεζα;... :xena:
Είναι υπερωρίες.
Δουλευα 36 ώρες αλλά με πληρωσαν 25.
Επί 3 εβδομάδες.
Για τον Μάιο. Και δεν μου ήρθε αποδεικτικό μισθοδοσίας.


Να σου πω τι πιστευω εγώ. Λόγω του ότι είναι ζόρικα τα πράματα ίσως να θέλει να τα βάλει προς το τέλος.
Όταν απολύεται κάποιος μπαίνουν όλα μαζί τώρα είναι πσραιτηση. Μπορεί κάποιος να σου βάλει επίδομα όταν έχει σκοπό να το βάλει. Ή τον μισθό του τρέχοντος μηνός να στον βάλει όταν είναι να πληρωθεις σαν να δουλευες ακόμα.

Από την Επιθεώρηση μου είπαν ότι αυτοί πρέπει να επιδείξουν ότι με πληρωσαν όχι εγώ. Απλά το θέμα είναι ότι αλλά δουλευες κι άλλα σε πληρωναν. Αλλά αυτό έγινε τώρα. Μέχρι να κλεισουμε για καραντίνα δεν υπήρξε θέμα. Τώρα ξεκίνησαν αυτά. Να έχεις ανθρώπους να δουλευουν κσι να τους έχεις δηλωμενους σε αναστολή. Κσι να το μαθαίνουν τώρα.
Δεν με τρομάζει κάτι. Ήξερα τι δικαιουμαι τα ακριβή ποσά ήθελα να μάθω.
Πάντως αν διάβασες αρχικά ήξερα ότι είναι απατεώνες. Δεν παραξενευτηκα αλλά ρε συ την κακή σχέση με τους συναδέλφους δεν την μπορώ. Για αυτό κι έφυγα.
Δεν κατάλαβες τι είπα μάλλον. Η απορία μου είναι γιατί να σου πληρώσουν τα μαύρα μέσω τραπέζης. Κανονικά, σε λογαριασμό μισθοδοσίας δεν μπήκαν; Ε, κάπου δεν κολλάει το πράμα, να έχεις στην άκρη του μυαλού σου ότι μπορεί να τα χάσεις στο τέλος (ακόμα κι αν πληρωθείς "κανονικά"). Δεν μπορούν να δικαιολογήσουν έξτρα μαύρα, με λίγα λόγια, δεν μπορεί να λήξει κάποια στιγμή η συναλλαγή σας (εργοδότη-εργαζόμενου), να φαίνεται ότι έπρεπε να έχεις πάρει συνολικά πχ 5.000 ευρώ και να σου έχουν καταθέσει 5.500. Δεν είναι (φαντάζομαι) τόσο χαζοί, να κινδυνέψουν να φάνε κυνήγι για εισφοροδιαφυγές.

Γι' αυτό και σου λέω ότι φοβάμαι πως σε παραμύθιασαν όταν σου είπαν πως σου βάλανε τα μαύρα, και θα τα δικαιολογήσουν σε κάποια στιγμή σαν προκαταβολή μισθοδοσίας (της κανονικής δηλαδή) και θα σου τα φάνε. Μαύρα και "επίσημα" δεν πάνε μαζί, ή εν τη παλάμη ή... καληνύχτα, τα 'χασες (πολύ φοβάμαι, αν και το απεύχομαι).


Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Παραίτηση και δικαιώματα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 19 Ιουν 2020, 18:58

Κ γω αυτό που λέει ο shrike σκέφτηκα... αλλά εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να ηρεμήσεις κ να βρεις την όρεξη κ τη διάθεση να ψάξεις για κάτι άλλο!

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Παραίτηση και δικαιώματα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 19 Ιουν 2020, 19:16

shrike έγραψε:
19 Ιουν 2020, 18:39
SpoilerShow
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
19 Ιουν 2020, 15:39
shrike έγραψε:
19 Ιουν 2020, 15:29

Αυτό το μαγικό πώς το έκαναν; Είναι τόσο άνετοι/χαζοί/οτιδήποτε για κάποιον περίεργο λόγο, ή σκοπεύουν να σου τα φάνε από τα νόμιμα στη συνέχεια (κι εσύ δεν θα μπορείς να διεκδικήσεις τίποτα); Μαύρα και στην τράπεζα;... :xena:
Είναι υπερωρίες.
Δουλευα 36 ώρες αλλά με πληρωσαν 25.
Επί 3 εβδομάδες.
Για τον Μάιο. Και δεν μου ήρθε αποδεικτικό μισθοδοσίας.


Να σου πω τι πιστευω εγώ. Λόγω του ότι είναι ζόρικα τα πράματα ίσως να θέλει να τα βάλει προς το τέλος.
Όταν απολύεται κάποιος μπαίνουν όλα μαζί τώρα είναι πσραιτηση. Μπορεί κάποιος να σου βάλει επίδομα όταν έχει σκοπό να το βάλει. Ή τον μισθό του τρέχοντος μηνός να στον βάλει όταν είναι να πληρωθεις σαν να δουλευες ακόμα.

Από την Επιθεώρηση μου είπαν ότι αυτοί πρέπει να επιδείξουν ότι με πληρωσαν όχι εγώ. Απλά το θέμα είναι ότι αλλά δουλευες κι άλλα σε πληρωναν. Αλλά αυτό έγινε τώρα. Μέχρι να κλεισουμε για καραντίνα δεν υπήρξε θέμα. Τώρα ξεκίνησαν αυτά. Να έχεις ανθρώπους να δουλευουν κσι να τους έχεις δηλωμενους σε αναστολή. Κσι να το μαθαίνουν τώρα.
Δεν με τρομάζει κάτι. Ήξερα τι δικαιουμαι τα ακριβή ποσά ήθελα να μάθω.
Πάντως αν διάβασες αρχικά ήξερα ότι είναι απατεώνες. Δεν παραξενευτηκα αλλά ρε συ την κακή σχέση με τους συναδέλφους δεν την μπορώ. Για αυτό κι έφυγα.
Δεν κατάλαβες τι είπα μάλλον. Η απορία μου είναι γιατί να σου πληρώσουν τα μαύρα μέσω τραπέζης. Κανονικά, σε λογαριασμό μισθοδοσίας δεν μπήκαν; Ε, κάπου δεν κολλάει το πράμα, να έχεις στην άκρη του μυαλού σου ότι μπορεί να τα χάσεις στο τέλος (ακόμα κι αν πληρωθείς "κανονικά"). Δεν μπορούν να δικαιολογήσουν έξτρα μαύρα, με λίγα λόγια, δεν μπορεί να λήξει κάποια στιγμή η συναλλαγή σας (εργοδότη-εργαζόμενου), να φαίνεται ότι έπρεπε να έχεις πάρει συνολικά πχ 5.000 ευρώ και να σου έχουν καταθέσει 5.500. Δεν είναι (φαντάζομαι) τόσο χαζοί, να κινδυνέψουν να φάνε κυνήγι για εισφοροδιαφυγές.

Γι' αυτό και σου λέω ότι φοβάμαι πως σε παραμύθιασαν όταν σου είπαν πως σου βάλανε τα μαύρα, και θα τα δικαιολογήσουν σε κάποια στιγμή σαν προκαταβολή μισθοδοσίας (της κανονικής δηλαδή) και θα σου τα φάνε. Μαύρα και "επίσημα" δεν πάνε μαζί, ή εν τη παλάμη ή... καληνύχτα, τα 'χασες (πολύ φοβάμαι, αν και το απεύχομαι).

Οχι ρε τα μαυρα στο χέρι μου τα έδωσαν. Ποια τράπεζα.
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Παραίτηση και δικαιώματα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 19 Ιουν 2020, 19:22

Α ρε συ... Είπες ότι μέχρι στιγμής δεν έχει μπει κάτι στον λογαριασμό πάρα μόνο τα μαύρα.

Οπότε, αφού τα πήρες αυτά, τα άλλα θα μπουν.

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παραίτηση και δικαιώματα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 19 Ιουν 2020, 19:34

Αφού σου έδωσε τα μαύρα στο χέρι θα υποχρεωθεί να σου εξοφλήσει και τα νόμιμα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Zhukov
Δημοσιεύσεις: 904
Εγγραφή: 17 Μάιος 2020, 10:07

Re: Παραίτηση και δικαιώματα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zhukov » 19 Ιουν 2020, 19:40

Μήπως πρέπει να οργανώσεις μια καταδρομική στον χώρο;

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Παραίτηση και δικαιώματα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 19 Ιουν 2020, 19:47

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
19 Ιουν 2020, 16:27
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
19 Ιουν 2020, 15:39
Να έχεις ανθρώπους να δουλευουν κσι να τους έχεις δηλωμενους σε αναστολή. Κσι να το μαθαίνουν τώρα.
Δεν με τρομάζει κάτι. Ήξερα τι δικαιουμαι τα ακριβή ποσά ήθελα να μάθω.
Πάντως αν διάβασες αρχικά ήξερα ότι είναι απατεώνες. Δεν παραξενευτηκα αλλά ρε συ την κακή σχέση με τους συναδέλφους δεν την μπορώ. Για αυτό κι έφυγα.
Για να μπει ενας υπαλληλος σε αναστολη πρεπει να μπει ο ιδιος και να κανει δηλωση αφου τον εχει δηλωσει πρωτα ο εργοδοτης του
Συνεπως οποιος υπαλληλος ειναι σε αναστολη το γνωριζει απο την πρωτη ημερα
Θεωρητικά και για νορμάλ επιχειρήσεις που δεν άλλαξε το πλαίσιο 365 φορές μέσα σε μερικές εβδομάδες. Όχι παντού.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Παραίτηση και δικαιώματα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 19 Ιουν 2020, 19:49

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
19 Ιουν 2020, 16:27
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
19 Ιουν 2020, 15:39
Να έχεις ανθρώπους να δουλευουν κσι να τους έχεις δηλωμενους σε αναστολή. Κσι να το μαθαίνουν τώρα.
Δεν με τρομάζει κάτι. Ήξερα τι δικαιουμαι τα ακριβή ποσά ήθελα να μάθω.
Πάντως αν διάβασες αρχικά ήξερα ότι είναι απατεώνες. Δεν παραξενευτηκα αλλά ρε συ την κακή σχέση με τους συναδέλφους δεν την μπορώ. Για αυτό κι έφυγα.
Για να μπει ενας υπαλληλος σε αναστολη πρεπει να μπει ο ιδιος και να κανει δηλωση αφου τον εχει δηλωσει πρωτα ο εργοδοτης του
Συνεπως οποιος υπαλληλος ειναι σε αναστολη το γνωριζει απο την πρωτη ημερα
εγω δεν εκαναν καμμια δηλωση και με εβαλαν σε αναστολη.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών