Νημα συναντησης Μαυροσκουφηδων με μαυρο τζοκευ

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Zhukov
Δημοσιεύσεις: 904
Εγγραφή: 17 Μάιος 2020, 10:07

Re: Νημα συναντησης Μαυροσκουφηδων με μαυρο τζοκευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zhukov » 23 Ιουν 2020, 22:52

Σε 12 ώρες οι Τούρκοι έχουν φθάσει Αθήνα με τους "εκπαιδευμένους" εφέδρους που διαθέτουμε , όπως τον Γιαννόπουλο.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23242
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Νημα συναντησης Μαυροσκουφηδων με μαυρο τζοκευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 23 Ιουν 2020, 22:53

Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Ιουν 2020, 13:10
μαύρη καδένα με το σύμβολο της ομάδας Ε.
Τρακης likes this post
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Bandit59
Δημοσιεύσεις: 2357
Εγγραφή: 02 Σεπ 2018, 19:57

Re: Νημα συναντησης Μαυροσκουφηδων με μαυρο τζοκευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bandit59 » 23 Ιουν 2020, 23:05

Kauldron έγραψε:
23 Ιουν 2020, 22:50
Bandit59 έγραψε:
23 Ιουν 2020, 22:47
Η πάλαι ποτέ ηρωική 10η ΕΜΑ, ξεκινώντας από τον Πράσινο Λόφο έξω από τις Σέρρες προς Ανω Βροντού. Εγώ Δκτης Ίλης στο αριστερό μοναχικό άρμα.


Εικόνα
M48, αν κρίνω απ' το πυροβόλο. :D
M48A2C για την ακρίβεια. Ήταν μια παρτίδα κάπου 200 αρμάτων που είχαμε πάρει από Γερμανία το 1983. Βενζινοκίνητα μεν αλλά με injection κινητήρα που αύξανε την αυτονομία απο τα 70-80 χλμ των απλών Μ48, στα 200 περίπου.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Νημα συναντησης Μαυροσκουφηδων με μαυρο τζοκευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 24 Ιουν 2020, 02:36

Bandit59 έγραψε:
23 Ιουν 2020, 22:47
Η πάλαι ποτέ ηρωική 10η ΕΜΑ, ξεκινώντας από τον Πράσινο Λόφο έξω από τις Σέρρες προς Ανω Βροντού. Εγώ Δκτης Ίλης στο αριστερό μοναχικό άρμα.


Εικόνα
Τελικα την περιοδο Φεβρουαριος 1996-Οκτωβριος 1996 ησουν στην 10η ΕΜΑ και ως τι;
Την συγκεκριμενη περιοδο μονο ηρωικη δεν θα χαρακτηριζα την μοναδα
Θα μπορουσα να της δωσω πολλους αλλους χαρακτηρισμους αλλα σε καθε περιπτωση η χαρακτηρισμος ηρωικη θα ηταν αστοχος
Ρε μπας και εισαι ο Μπαρμπι;
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16309
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Νημα συναντησης Μαυροσκουφηδων με μαυρο τζοκευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 24 Ιουν 2020, 02:50

enterprise-psi έγραψε:
23 Ιουν 2020, 21:14
Θυμάμαι μια φορά, είχα πρόβλημα με ένα άρμα , δεν μπορούσα να βρω μέρος να περάσω , κοντά σε μια κοίτη ποταμού φοβόμουν μην κολλήσει , έψαχνα από εδώ από εκεί , άνοιγα τα φώτα τίποτα , θα μείνεις από καύσιμα φωνάζει ο εκπαιδευτής, ε τσαντιζομαι και εγώ , κλείνω υπολογιστή, κλειδώνω κεπικ και πήγα κψμ 😁
:lol: Μου θυμίζει ιστορία φιλου απο Φινλανδια. Εχουν κι εκει υποχρεωτικη θητεια και μου λεγε για τη διαβολοβδομάδα του στο Μεγάλο Έλατο. Δεν το χωρά ο νους τ'ανθρώπου: Κάθε...μέρα...κοτόπουλο.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

dotcom
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 26 Ιουν 2019, 15:45
Phorum.gr user: dotcom

Re: Νημα συναντησης Μαυροσκουφηδων με μαυρο τζοκευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dotcom » 24 Ιουν 2020, 10:16

enterprise-psi έγραψε:
23 Ιουν 2020, 21:14
Θυμάμαι μια φορά, είχα πρόβλημα με ένα άρμα , δεν μπορούσα να βρω μέρος να περάσω , κοντά σε μια κοίτη ποταμού φοβόμουν μην κολλήσει , έψαχνα από εδώ από εκεί , άνοιγα τα φώτα τίποτα , θα μείνεις από καύσιμα φωνάζει ο εκπαιδευτής, ε τσαντιζομαι και εγώ , κλείνω υπολογιστή, κλειδώνω κεπικ και πήγα κψμ 😁

Αληθινή ιστορία , ΑΥΔΜ να παίζει World of Tanks σε ΌΛΗ τη ΒΑΡΔΙΑ

Άβαταρ μέλους
Bandit59
Δημοσιεύσεις: 2357
Εγγραφή: 02 Σεπ 2018, 19:57

Re: Νημα συναντησης Μαυροσκουφηδων με μαυρο τζοκευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bandit59 » 24 Ιουν 2020, 22:39

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
24 Ιουν 2020, 02:36
Bandit59 έγραψε:
23 Ιουν 2020, 22:47
Η πάλαι ποτέ ηρωική 10η ΕΜΑ, ξεκινώντας από τον Πράσινο Λόφο έξω από τις Σέρρες προς Ανω Βροντού. Εγώ Δκτης Ίλης στο αριστερό μοναχικό άρμα.


Εικόνα
Τελικα την περιοδο Φεβρουαριος 1996-Οκτωβριος 1996 ησουν στην 10η ΕΜΑ και ως τι;
Την συγκεκριμενη περιοδο μονο ηρωικη δεν θα χαρακτηριζα την μοναδα
Θα μπορουσα να της δωσω πολλους αλλους χαρακτηρισμους αλλα σε καθε περιπτωση η χαρακτηρισμος ηρωικη θα ηταν αστοχος
Ρε μπας και εισαι ο Μπαρμπι;
Ρε παπάρα είπα εγώ ότι την συγκεκριμένη περίοδο ήμουν στην 10η; Τότε ήμουν στην 6η στην Βυρώνεια. Σκασίλα μου τι νομίζεις. Καλά αν νομίζεις ότι εγώ είμαι ο Μπάρμπι πρέπει να είσαι και ΠΟΛΥ ηλίθιος! :lol:

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29771
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Νημα συναντησης Μαυροσκουφηδων με μαυρο τζοκευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 24 Ιουν 2020, 22:42

Ο μόνος που φόραγε (καποιες φορές) μαυρο τζόκευ ήμουν εγώ.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Νημα συναντησης Μαυροσκουφηδων με μαυρο τζοκευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 24 Ιουν 2020, 23:00

Bandit59 έγραψε:
24 Ιουν 2020, 22:39


Ρε παπάρα είπα εγώ ότι την συγκεκριμένη περίοδο ήμουν στην 10η; Τότε ήμουν στην 6η στην Βυρώνεια. Σκασίλα μου τι νομίζεις. Καλά αν νομίζεις ότι εγώ είμαι ο Μπάρμπι πρέπει να είσαι και ΠΟΛΥ ηλίθιος! :lol:


Κοιταξε τωρα να δεις πως εχουν τα πραγματακαι φυσικα θα πρεπει να καταλαβεις οτι εδω δεν ειναι στρατοπεδο οπου μπορεις να την λες σε πιτσιρικαδες χρησιμοποιοντας τα γαλονια σου
Καποιος που εχει υπαρξει επαγγελματικο στελεχος στον Ελληνικο στρατο συγκεντρωνει πολυ μεγαλυτερες πιθανοτητες απο οποιαδηποτε αλλη επαγγελματικη ομαδα να ειναι ηλιθιος.

Καποιος που παρουσιαζει την 10η ΕΜΑ ως ηρωικη μοναδα δεν μπορει παρα να ειναι πανυβλακας

Στελεχος που υπηρετησε σε 10ηΕΜΑ και Βυρωνεια και σε κοντινες μαλιστα περιοδους ειναι πιθανον Σερριαιος( η απο κοντινους νομους) καραβθσματιας
Εκτος αυτου ηταν και στελεχος χωρις καμια φιλοδοξια χωρις ιδιαιτερες βλεψεις η και αποβλητος καθως οι δυο αυτες μοναδες ηταν οτι χειροτερο διεθετε ο Ελληνικος στρατος σε μοναδες τεθωρακισμενων εν γενει
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Νημα συναντησης Μαυροσκουφηδων με μαυρο τζοκευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 24 Ιουν 2020, 23:03

Otto Weininger έγραψε:
24 Ιουν 2020, 22:42
Ο μόνος που φόραγε (καποιες φορές) μαυρο τζόκευ ήμουν εγώ.
Εγω φορουσα 16 μηνες
Ελαχιστες φορες φορεσα μπερε
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29771
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Νημα συναντησης Μαυροσκουφηδων με μαυρο τζοκευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 24 Ιουν 2020, 23:11

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
24 Ιουν 2020, 23:03
Otto Weininger έγραψε:
24 Ιουν 2020, 22:42
Ο μόνος που φόραγε (καποιες φορές) μαυρο τζόκευ ήμουν εγώ.
Εγω φορουσα 16 μηνες
Ελαχιστες φορες φορεσα μπερε
Εγώ μπερέ, μόνο όταν ήμουν στην πύλη. Αλλιώς τζόκευ είτε χακί είτε μαύρο. Εκτός και αν φορούσα την άλλη στολή οπότε φόραγα κανονικό καπέλο αστυνομικό.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Νημα συναντησης Μαυροσκουφηδων με μαυρο τζοκευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 24 Ιουν 2020, 23:12

dotcom έγραψε:
23 Ιουν 2020, 16:20
50 EMA πρωτοκκλήσι, 2012 είχε 8.5 μέτρα χιόνι χωρίς υπερβολές και επειδή είχαν πετρώσει οι ερπύστριες από την παγωμένη λάσπη σπρώχναμε τα άρματα με καραβόσχοινα (εντολή Φραγκούλη υπουργού άμυνας) και γυαλίζαμε τα πέλματα με γυαλιστικό αρβύλας Ε.Σ και τα ξαναβάζαμε μέσα.Όλα αυτά με σμήνη εφ δε γκάτζο να μας βαράνε
Κουνούπια χειμωνιάτικα;;;
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Άβαταρ μέλους
Bandit59
Δημοσιεύσεις: 2357
Εγγραφή: 02 Σεπ 2018, 19:57

Re: Νημα συναντησης Μαυροσκουφηδων με μαυρο τζοκευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bandit59 » 24 Ιουν 2020, 23:58

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
24 Ιουν 2020, 23:00
Bandit59 έγραψε:
24 Ιουν 2020, 22:39


Ρε παπάρα είπα εγώ ότι την συγκεκριμένη περίοδο ήμουν στην 10η; Τότε ήμουν στην 6η στην Βυρώνεια. Σκασίλα μου τι νομίζεις. Καλά αν νομίζεις ότι εγώ είμαι ο Μπάρμπι πρέπει να είσαι και ΠΟΛΥ ηλίθιος! :lol:


Κοιταξε τωρα να δεις πως εχουν τα πραγματακαι φυσικα θα πρεπει να καταλαβεις οτι εδω δεν ειναι στρατοπεδο οπου μπορεις να την λες σε πιτσιρικαδες χρησιμοποιοντας τα γαλονια σου
Καποιος που εχει υπαρξει επαγγελματικο στελεχος στον Ελληνικο στρατο συγκεντρωνει πολυ μεγαλυτερες πιθανοτητες απο οποιαδηποτε αλλη επαγγελματικη ομαδα να ειναι ηλιθιος.

Καποιος που παρουσιαζει την 10η ΕΜΑ ως ηρωικη μοναδα δεν μπορει παρα να ειναι πανυβλακας

Στελεχος που υπηρετησε σε 10ηΕΜΑ και Βυρωνεια και σε κοντινες μαλιστα περιοδους ειναι πιθανον Σερριαιος( η απο κοντινους νομους) καραβθσματιας
Εκτος αυτου ηταν και στελεχος χωρις καμια φιλοδοξια χωρις ιδιαιτερες βλεψεις η και αποβλητος καθως οι δυο αυτες μοναδες ηταν οτι χειροτερο διεθετε ο Ελληνικος στρατος σε μοναδες τεθωρακισμενων εν γενει
Κοιτα φιλαράκο, αν νομίζεις ότι θα κατέβω στο δικό σου επίπεδο και να ασχοληθώ περισσότερο με τις μαλακίες που γράφεις εδώ και στο πχόρουμ γενικότερα, είσαι γελασμένος. Απλά σου επιστρέφω τους χαρακτηρισμούς και καταλαβαίνω τα νευράκια σου επειδή σε τρομπόνιασα στο άλλο ηλίθιο ποστ που ανέβασες. Αντε γειαααα :wave:

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Νημα συναντησης Μαυροσκουφηδων με μαυρο τζοκευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 25 Ιουν 2020, 00:00

Αντε μπραβο
Καντην με ελαφρα
Ειπαμε εδω τα γαλονια δεν φτουρανε
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

dotcom
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 26 Ιουν 2019, 15:45
Phorum.gr user: dotcom

Re: Νημα συναντησης Μαυροσκουφηδων με μαυρο τζοκευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dotcom » 25 Ιουν 2020, 10:04

Νταρνάκας έγραψε:
24 Ιουν 2020, 23:12
dotcom έγραψε:
23 Ιουν 2020, 16:20
50 EMA πρωτοκκλήσι, 2012 είχε 8.5 μέτρα χιόνι χωρίς υπερβολές και επειδή είχαν πετρώσει οι ερπύστριες από την παγωμένη λάσπη σπρώχναμε τα άρματα με καραβόσχοινα (εντολή Φραγκούλη υπουργού άμυνας) και γυαλίζαμε τα πέλματα με γυαλιστικό αρβύλας Ε.Σ και τα ξαναβάζαμε μέσα.Όλα αυτά με σμήνη εφ δε γκάτζο να μας βαράνε
Κουνούπια χειμωνιάτικα;;;
Κάποια στοιχεία έχουν αλλοιωθεί για να μην δώσουμε πληροφορίες στον εχθρό

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών