Διάλογοι με μια πρώην μου

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10039
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 27 Σεπ 2022, 23:29

Naida έγραψε:
27 Σεπ 2022, 22:51
ksk έγραψε:
27 Σεπ 2022, 22:45
Naida έγραψε:
27 Σεπ 2022, 22:31


Ναι μωρέ όλοι εδώ μέσα είναι γιόγκι που διαλογίζονται και υποχωρούν σε μια διαφωνία για να διατηρήσουν την παγκόσμια ειρήνη.
Και τι θα κερδίσεις χάνοντας την ψυχραιμία σου;
Και τι θα κερδίσεις χάνοντας ο άλλος την ψυχραιμία του;
Θεωρώ ότι η όλη συζήτηση δεν γίνεται για μια διαφωνία που είναι φυσιολογικό να υπάρχει και μεγάλο κίνητρο συζήτησης αλλά για αυτό που ονοματιζετε καυγά.

Εχω μάθει να συζητάω, να ανταλλάσω επιχειρήματα, να ακούω, να διαφωνώ αλλά και να συμφωνώ. Αυτό που δεν έχω μάθει είναι να μην μιλάω μην νευριάσει ο άλλος. Ούτε θα το μάθω ποτέ. Το θεωρώ τρομερά γελοίο και άρρωστο.
Καπου κάτι κανεις λάθος στην σύνταξη, δεν ειπώθηκε κάτι τετοιο.
Όταν ο άλλος νευριάσει του δίνουμε χώρο να αναπνεύσει δεν το συνεχίζουμε.
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 27 Σεπ 2022, 23:32

Πασιφάη έγραψε:
27 Σεπ 2022, 23:23
Αγις έγραψε:
27 Σεπ 2022, 23:15
Πασιφάη έγραψε:
27 Σεπ 2022, 23:09


Γιατί γελάς ρε μαλεα; Στραγάλια σου καθαρίζουνε;
Κυρια μου (διαφορα επιπεδου) - ανεξαρτητα απο αυτα που λετε ολες δημοσια - κανετε αυτο που πρεπει προετοιμαζοντας τα αγορια σας για τις προκλησεις της ζωης - οταν δεν σας βλεπουν
πολυ καλα κανετε γιατι γεννιομαστε μπουφοι κ εχουμε αναγκη εντατικης εκπαιδευσεως για την οποια η μονη καταλληλη ειναι η Μανουλα μας :hebit:
Σιγά ρε αξιότιμε που έχεις επίπεδο. Η χυδαιότητα κρύβεται πίσω από την καφρίλα, όχι στις λέξεις.

Οι γονείς μεγαλώνουν τα παιδιά τους με γνώμονα να μπορούν να επιλέγουν τις ζωές τους και το καλλίτερο δυνατό γι'αυτά. Οχι να συνεμπαίνουν στα ερωτικά τους γούστα και στους ανθρώπους που θα επιλέξουν για συνοδοιπόρους ή συντρόφους απλούς.
Δεν χρειάζονται πεθερά ή πεθερό στο κρεββάτι τους ή στη ζωή τους.
Το γεγονός οτι θεωρείς του πεταματού όλες τις γυναίκες εκτός μιας, δείχνει αν μη τι άλλο τον τρόπο που σκέφτεσαι. Πολλώ δε μάλλον το πως συμπεριφέρεσαι.

καταλαβαινω πως ενοχλει η πραγματικοτητα -πως τα αγορια σας ειναι οι αντρες της ζωης σας - κ πως θελετε το καλυτερο για αυτα κ τρεμετε λογω γνωσης για το τι θα αντιμετωπισουν
τα αλλα ειναι μαλακιουλες που λετε δημοσια
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10039
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 27 Σεπ 2022, 23:33

Πασιφάη έγραψε:
27 Σεπ 2022, 22:55
ksk έγραψε:
27 Σεπ 2022, 22:47
Πασιφάη έγραψε:
27 Σεπ 2022, 22:44


Σωστό. Απλά υπάρχουν κάποιες συνθήκες που απλά δεν γίνεται να το βουλώσεις. Ασχέτως φύλου.
Γιατί;
Διότι απλά δεν γίνεται. Πχ, αν τρως κέρατο ή ξύλο, θα το βουλώσεις; Σε τέτοιες δύσκολες συνθήκες.
Υπάρχουν όμως και λιγότερο δύσκολες ας πούμε, με σημαντική βαρύτητα που πρέπει να επιλυθούν. Οικονομικής φύσεως, σταρχιδισμού, κλπ κλπ.
Αν σε απατά δλδ τι θα κανεις; Σε απάτησε για τους χψ λόγους και θα υπάρξουν συνέπειες οκ μέχρι εκεί όμως...
Τι θα γίνει δλδ με τις φωνές; Θα αλλάξει η κατάσταση; Απλά φεύγεις και συνεχίζεις... :)
Τωρα σχετικά με το ξύλο εκεί το πράγμα ξεφεύγει και θέλει άλλη αντιμετώπιση...
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10039
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 27 Σεπ 2022, 23:37

Πασιφάη έγραψε:
27 Σεπ 2022, 23:23
Αγις έγραψε:
27 Σεπ 2022, 23:15
Πασιφάη έγραψε:
27 Σεπ 2022, 23:09


Γιατί γελάς ρε μαλεα; Στραγάλια σου καθαρίζουνε;
Κυρια μου (διαφορα επιπεδου) - ανεξαρτητα απο αυτα που λετε ολες δημοσια - κανετε αυτο που πρεπει προετοιμαζοντας τα αγορια σας για τις προκλησεις της ζωης - οταν δεν σας βλεπουν
πολυ καλα κανετε γιατι γεννιομαστε μπουφοι κ εχουμε αναγκη εντατικης εκπαιδευσεως για την οποια η μονη καταλληλη ειναι η Μανουλα μας :hebit:
Σιγά ρε αξιότιμε που έχεις επίπεδο. Η χυδαιότητα κρύβεται πίσω από την καφρίλα, όχι στις λέξεις.

Οι γονείς μεγαλώνουν τα παιδιά τους με γνώμονα να μπορούν να επιλέγουν τις ζωές τους και το καλλίτερο δυνατό γι'αυτά. Οχι να συνεμπαίνουν στα ερωτικά τους γούστα και στους ανθρώπους που θα επιλέξουν για συνοδοιπόρους ή συντρόφους απλούς.
Δεν χρειάζονται πεθερά ή πεθερό στο κρεββάτι τους ή στη ζωή τους.
Το γεγονός οτι θεωρείς του πεταματού όλες τις γυναίκες εκτός μιας, δείχνει αν μη τι άλλο τον τρόπο που σκέφτεσαι. Πολλώ δε μάλλον το πως συμπεριφέρεσαι.
Υπάρχει βέβαια και η ικανοποίηση που νιώθει να διαβάζει τις αντιδράσεις σας.
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 28 Σεπ 2022, 00:09

ksk έγραψε:
27 Σεπ 2022, 23:37
Πασιφάη έγραψε:
27 Σεπ 2022, 23:23
Αγις έγραψε:
27 Σεπ 2022, 23:15


Κυρια μου (διαφορα επιπεδου) - ανεξαρτητα απο αυτα που λετε ολες δημοσια - κανετε αυτο που πρεπει προετοιμαζοντας τα αγορια σας για τις προκλησεις της ζωης - οταν δεν σας βλεπουν
πολυ καλα κανετε γιατι γεννιομαστε μπουφοι κ εχουμε αναγκη εντατικης εκπαιδευσεως για την οποια η μονη καταλληλη ειναι η Μανουλα μας :hebit:
Σιγά ρε αξιότιμε που έχεις επίπεδο. Η χυδαιότητα κρύβεται πίσω από την καφρίλα, όχι στις λέξεις.

Οι γονείς μεγαλώνουν τα παιδιά τους με γνώμονα να μπορούν να επιλέγουν τις ζωές τους και το καλλίτερο δυνατό γι'αυτά. Οχι να συνεμπαίνουν στα ερωτικά τους γούστα και στους ανθρώπους που θα επιλέξουν για συνοδοιπόρους ή συντρόφους απλούς.
Δεν χρειάζονται πεθερά ή πεθερό στο κρεββάτι τους ή στη ζωή τους.
Το γεγονός οτι θεωρείς του πεταματού όλες τις γυναίκες εκτός μιας, δείχνει αν μη τι άλλο τον τρόπο που σκέφτεσαι. Πολλώ δε μάλλον το πως συμπεριφέρεσαι.
Υπάρχει βέβαια και η ικανοποίηση που νιώθει να διαβάζει τις αντιδράσεις σας.
παραπλευρη ευχαριστηση
η ουσια ειναι πως οι αντιδρασεις ειναι - ετσι για να υπαρχουν - πολιτικαντικες - η πραγματικοτητα ειναι αυτη που περιγραφω
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Σεπ 2022, 06:02

ST48410 έγραψε:
27 Σεπ 2022, 23:26
Naida έγραψε:
27 Σεπ 2022, 22:51
Εχω μάθει να συζητάω, να ανταλλάσω επιχειρήματα, να ακούω, να διαφωνώ αλλά και να συμφωνώ. Αυτό που δεν έχω μάθει είναι να μην μιλάω μην νευριάσει ο άλλος. Ούτε θα το μάθω ποτέ. Το θεωρώ τρομερά γελοίο και άρρωστο.
δεν σε μειώνει και δεν σε υποβιβάζει το να αναβάλλεις κάποια συζήτηση προκειμένου να μην πιέσεις τον άλλο στα όρια του. Δεν γίνεται επειδή εσύ είσαι κατώτερη και πρέπει να μην νευριάσεις τον ανώτερο. Γίνεται επειδή σε μία σχέση δεν προσπαθούμε να σπάσουμε τα νεύρα του άλλου.

Εννοείται πως και αυτός με την σειρά του θα πρέπει να σεβαστεί εσένα όταν δεν θα θέλεις να συζητήσεις κάτι, όχι γιατί δεν έχεις επιχειρήματα, αλλά γιατί απλά μπορεί να μην έχεις τη διάθεση εκείνη τη στιγμή για την συζήτηση αυτή. Εννοείται επίσης ότι δεν μπορεί να γίνεται κατάχρηση αυτής της κατάστασης κάθε φορά που κάποιος έχει βρεμένη τη φωλιά του.

στο συγκεκριμένο θέμα έχεις μάλλον δίκιο όσον αφορά την ουσία (για τους μαθητευόμενους) αλλά ο χειρισμός σου δεν είναι καλός
Μιλάς πολύ ωραία και δεν θα μπορούσα να διαφωνήσω. Αλλά δυστυχώς δεν είναι εφικτό να γίνεται έτσι.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32120
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Σεπ 2022, 08:26

Naida έγραψε:
27 Σεπ 2022, 20:52


Να καταλήξει ο ένας στη φυλακή και ο άλλος στο χώμα; wtf. Να υποθέσω με αυτά τα κριτήρια κάνεις συζητήσεις στη ζωή σου; μόλις αρχίζει να νευριάζει η σύντροφός σου σταματάς την συζήτηση μην σε στείλει στο χώμα; να φοβάσαι να μιλήσεις στον άνθρωπο σου; πω πω δεν θα το άντεχα.
αλλο συζητηση, αλλο καβγας.

οταν μια συζητηση κινηται προς καβγα, την κοβω. εκτος αν ειναι ζητημα που δεν σηκωνει αναβολη συζητησης.

μου ειναι αδυνατον να τσακωθω για μικροπραγματα. απο οτι φαινεται, εσυ πας γυρευοντας, το απολαμβανεις. :102:

να καθομαι να τσακονωμαι για το τι κανω εγω η η συντροφος στη δουλεια; και να λεω κοφτο γιατι θα τσακωθουμε και να μην το κοβει; πωπω δεν θα το αντεχα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32120
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Σεπ 2022, 08:41

Πασιφάη έγραψε:
27 Σεπ 2022, 22:44
ksk έγραψε:
27 Σεπ 2022, 22:42
Δεν μπορώ να κατανοήσω την κόντρα των δυο φύλλων...συνοιδοιποροι ειμαστε...συμπληρώνουμε και ενώνουμε.
Σωστό. Απλά υπάρχουν κάποιες συνθήκες που απλά δεν γίνεται να το βουλώσεις. Ασχέτως φύλου.
αυτες οι συνθηκες ειναι 1 στις 10. αν ειναι το αντιθετο, δηλαδη 9 στις 10 καταληγουν σε καβγα, ασταναπανστοδιαολο καλυτερα. να καβγαδισεις για κατι σημαντικο, δεκτο. αλλα για τετοια μικροπραγματα, αν το κανεις, εισαι αυτο που λεει ο αγις, 6χρονο.
η ιστορια της ναιδας που ξεκινησε τη συζητηση, ειναι ακριβως αυτο. εντελως ασημαντη συζητηση. επιβαλλεται, να την κοψεις πριν εξελιχθει σε αντιπαραθεση. ειδικα εφοσον ο αλλος το λεει, ζηταει να σταματησει γιατι οδηγει σε καβγα. αν παρ ολα αυτα, επιμενεις να πιεσεις την κατασταση, χωρις να περιμενεις απολυτως κανενα αποτελεσμα απο τη συζητηση περαν του καβγα, εισαι ακριβως αυτο που περιγραφει ο αγις. μια στριγγλα που απολαμβανει τη γκρινια και την ασκοπη αντιπαραθεση.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32120
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Σεπ 2022, 08:48

Naida έγραψε:
27 Σεπ 2022, 22:46


Για τις γυναίκες; τα είχε αλλιώς στο μυαλό του. Παλιακά. Νόμιζε ότι είναι το Α και το Ω ο άνδρας, η γυναίκα τον άντρα να τον σέβεται κτλ κτλ Μετά κατάλαβε ότι οι γυναίκες τους έχουν πλέον γραμμένους και τα είδε όλα κωλυόμενα.
εγω νομιζω οτι υπαρχουν ακομη γυναικες που σεβονται τους αντρες (και αντρες που σεβονται τις γυναικες) και οτι αυτες που τους εχουν γραμμενους, πραγματι, δεν τις σεβεται κανεις, τις εχουν γραμμενες. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32120
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Σεπ 2022, 08:58

ksk έγραψε:
27 Σεπ 2022, 23:33

Αν σε απατά δλδ τι θα κανεις; Σε απάτησε για τους χψ λόγους και θα υπάρξουν συνέπειες οκ μέχρι εκεί όμως...
Τι θα γίνει δλδ με τις φωνές; Θα αλλάξει η κατάσταση; Απλά φεύγεις και συνεχίζεις... :)
Τωρα σχετικά με το ξύλο εκεί το πράγμα ξεφεύγει και θέλει άλλη αντιμετώπιση...
εσυ θα κανεις, η εχεις κανει, μια ευτυχισμενη οικογενεια.

ετσι ακριβως. τα προβληματα, τα λυνουμε. δηλαδη αν μας κερατωνει, χωριζουμε, αν μας δερνει, καλουμε την αστυνομια, κλπ.

καθε προβλημα, μπορει να αντιμετωπιστει με ψυχραιμια και ορθολογισμο. ο καβγας, η υστερια, ακομη και για σημαντικα προβληματα, δεν ειναι λυση. απλως προσθετει ενα προβλημα ακομη.

ο καβγας για τιποτενια μικροπραγματα, ειναι προβλημα απο μονος του. και μαλιστα σοβαρο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32120
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Σεπ 2022, 08:59

Naida έγραψε:
28 Σεπ 2022, 06:02
ST48410 έγραψε:
27 Σεπ 2022, 23:26
Naida έγραψε:
27 Σεπ 2022, 22:51
Εχω μάθει να συζητάω, να ανταλλάσω επιχειρήματα, να ακούω, να διαφωνώ αλλά και να συμφωνώ. Αυτό που δεν έχω μάθει είναι να μην μιλάω μην νευριάσει ο άλλος. Ούτε θα το μάθω ποτέ. Το θεωρώ τρομερά γελοίο και άρρωστο.
δεν σε μειώνει και δεν σε υποβιβάζει το να αναβάλλεις κάποια συζήτηση προκειμένου να μην πιέσεις τον άλλο στα όρια του. Δεν γίνεται επειδή εσύ είσαι κατώτερη και πρέπει να μην νευριάσεις τον ανώτερο. Γίνεται επειδή σε μία σχέση δεν προσπαθούμε να σπάσουμε τα νεύρα του άλλου.

Εννοείται πως και αυτός με την σειρά του θα πρέπει να σεβαστεί εσένα όταν δεν θα θέλεις να συζητήσεις κάτι, όχι γιατί δεν έχεις επιχειρήματα, αλλά γιατί απλά μπορεί να μην έχεις τη διάθεση εκείνη τη στιγμή για την συζήτηση αυτή. Εννοείται επίσης ότι δεν μπορεί να γίνεται κατάχρηση αυτής της κατάστασης κάθε φορά που κάποιος έχει βρεμένη τη φωλιά του.

στο συγκεκριμένο θέμα έχεις μάλλον δίκιο όσον αφορά την ουσία (για τους μαθητευόμενους) αλλά ο χειρισμός σου δεν είναι καλός
Μιλάς πολύ ωραία και δεν θα μπορούσα να διαφωνήσω. Αλλά δυστυχώς δεν είναι εφικτό να γίνεται έτσι.
ειναι. οχι απλως εφικτο, απαραιτητο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 28 Σεπ 2022, 09:04

Ασέβαστος έγραψε:
28 Σεπ 2022, 08:58

ο καβγας για τιποτενια μικροπραγματα, ειναι προβλημα απο μονος του. και μαλιστα σοβαρο.
Στο 98.9% πηγάζει από δύο μόλις αιτίες:

Ένας μαλακας που ζηλεύει
Μια μαλακισμενη με πολύ ελεύθερο χρόνο στα χέρια της

Συνήθως το δεύτερο

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32120
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Σεπ 2022, 09:25

EKPLIKTIKOS έγραψε:
28 Σεπ 2022, 09:04
Ασέβαστος έγραψε:
28 Σεπ 2022, 08:58

ο καβγας για τιποτενια μικροπραγματα, ειναι προβλημα απο μονος του. και μαλιστα σοβαρο.
Στο 98.9% πηγάζει από δύο μόλις αιτίες:

Ένας μαλακας που ζηλεύει
Μια μαλακισμενη με πολύ ελεύθερο χρόνο στα χέρια της

Συνήθως το δεύτερο
μπα.

αυτο που εχω παρατηρησει, και στα 2 φυλα, ειναι απλως η θεληση να "νικησουν". να εχουν δικιο, και ο αλλος αδικο. και οταν γινεται ορατο οτι δεν μπορουν να το κανουν με επιχειρηματα , επειδη εχουν αδικο, αρνουνται να το παραδεχθουν, και κανουν οτι μπορουν για να "βρεθουν απο πανω" ειτε φωνες, ειτε φαπες, ειτε αλλαγη συζητησης "θυμασαι προπερσι που εγινε αυτο και ειχες αδικο;", ειτε κλαμματα, εκβιασμοι, οτιναναι.

δεν επιλεγουν να μην υπαρξει αντιπαραθεση, ωστε να μην υπαρχει νικητης η χαμενος. προσπαθουν συνεχεια να βρουν αφορμη για καβγα, για να υπερισχυσουν, να νιωσουν τη χαρα της νικης.

δεν παιζουν κανα ταβλι, λεω γω.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Σεπ 2022, 09:41

Ασέβαστος έγραψε:
28 Σεπ 2022, 08:48
Naida έγραψε:
27 Σεπ 2022, 22:46


Για τις γυναίκες; τα είχε αλλιώς στο μυαλό του. Παλιακά. Νόμιζε ότι είναι το Α και το Ω ο άνδρας, η γυναίκα τον άντρα να τον σέβεται κτλ κτλ Μετά κατάλαβε ότι οι γυναίκες τους έχουν πλέον γραμμένους και τα είδε όλα κωλυόμενα.
εγω νομιζω οτι υπαρχουν ακομη γυναικες που σεβονται τους αντρες (και αντρες που σεβονται τις γυναικες) και οτι αυτες που τους εχουν γραμμενους, πραγματι, δεν τις σεβεται κανεις, τις εχουν γραμμενες. :102:
Φυσικά.. Τους άντρες που τους αξίζει σεβασμός τον έχουν.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Σεπ 2022, 10:03

Ασέβαστος έγραψε:
28 Σεπ 2022, 08:26
Naida έγραψε:
27 Σεπ 2022, 20:52


Να καταλήξει ο ένας στη φυλακή και ο άλλος στο χώμα; wtf. Να υποθέσω με αυτά τα κριτήρια κάνεις συζητήσεις στη ζωή σου; μόλις αρχίζει να νευριάζει η σύντροφός σου σταματάς την συζήτηση μην σε στείλει στο χώμα; να φοβάσαι να μιλήσεις στον άνθρωπο σου; πω πω δεν θα το άντεχα.
αλλο συζητηση, αλλο καβγας.

οταν μια συζητηση κινηται προς καβγα, την κοβω. εκτος αν ειναι ζητημα που δεν σηκωνει αναβολη συζητησης.

μου ειναι αδυνατον να τσακωθω για μικροπραγματα. απο οτι φαινεται, εσυ πας γυρευοντας, το απολαμβανεις. :102:

να καθομαι να τσακονωμαι για το τι κανω εγω η η συντροφος στη δουλεια; και να λεω κοφτο γιατι θα τσακωθουμε και να μην το κοβει; πωπω δεν θα το αντεχα.
Να σου πω ότι δεν τσακώθηκαμε. Επίσης να σου πω ότι εμείς γενικά συζητάμε μεταξύ μας. Και συζητάμε ανθρώπινα. Και κάτι που θα δω λάθος να κάνει σαν άνθρωπος θα του το πω. Σε όποιο τομέα της ζωής του κι αν είναι αυτός.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών