Διάλογοι με μια πρώην μου

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
sharp
Δημοσιεύσεις: 21185
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 27 Ιουν 2020, 12:29

Α, δηλαδή είσαι ____ και στην έξω ζωή σου :lol:

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16326
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 27 Ιουν 2020, 12:30

Δε μιλάς στην πσυχή του πχώρουμ ομως με τετχοιους διαλογους. Πρεπει να δωσεις στο λαο κατι να ταυτιστει και να του θυμησει κάτι από τα δικά του.

π.χ.

Πρώην: Παρακαλώ;
Εγώ: *βαριές ανάσες*
-Ποιός είναι παρακαλώ;.
-*βαριές ανάσες*
-Α'στο διάολο σίχαμα! *κλικ*
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Ιουν 2020, 12:33

Yochanan έγραψε:
27 Ιουν 2020, 12:30
Δε μιλάς στην πσυχή του πχώρουμ ομως με τετχοιους διαλογους. Πρεπει να δωσεις στο λαο κατι να ταυτιστει και να του θυμησει κάτι από τα δικά του.

π.χ.

Πρώην: Παρακαλώ;
Εγώ: *βαριές ανάσες*
-Ποιός είναι παρακαλώ;.
-*βαριές ανάσες*
-Α'στο διάολο σίχαμα! *κλικ*
:smt005:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42946
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 27 Ιουν 2020, 12:34

Ερμής έγραψε:
27 Ιουν 2020, 12:20
Χέλι το ότι πάνω κάτω έχεις την ίδια αντιμετώπιση από τις πρώην σου, Αυτό δε σημαίνει ότι όλες ήταν περίεργες αλλά κάτι άλλο.
:+1:
hellegennes έγραψε:
27 Ιουν 2020, 08:24
Το θέμα της δεν ήταν το γούστο των ρούχων μου, αλλά ότι είχα ξαναφορέσει την ίδια μπλούζα σε προηγούμενη έξοδο και δεν ήθελε να με περνάνε για φτωχό που δεν έχω άλλα ρούχα. Κάπως λέγεται αυτό στην ψυχολογία, αλλά δεν θυμάμαι.
Λέγεται πίεση προσαρμογής στο κοινωνικό σύνολο.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23291
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 27 Ιουν 2020, 12:39

Επίσης σταματήστε πια αυτή την παπαρια ότι κάποιος που δεν έχει πολλά χρήματα είναι δικαιολογία το να ντύνεται κάπως ανάμεσα σε αλβανό μπετατζη των mid 90's και τούρκο σωγαμπρο με το μανίκι από το σακάκι να φτάνει δέκα πόντους κάτω από τον καρπό.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40706
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Ιουν 2020, 12:47

Ερμής έγραψε:
27 Ιουν 2020, 12:20
Χέλι το ότι πάνω κάτω έχεις την ίδια αντιμετώπιση από τις πρώην σου, Αυτό δε σημαίνει ότι όλες ήταν περίεργες αλλά κάτι άλλο.
Ότι είναι όλες γυναίκες; Ότι δεν μ' αρέσουν οι γυναίκες που λένε «ναι, εφέντη'μ»; Τι άλλο :p2:

Btw, με την συγκεκριμένη είχα σχέση δύο φορές. Ήταν η δεύτερη σχέση μου, αλλά με χώρισε γρήγορα. Η δεύτερη φορά ήταν μετά από καμμιά δεκαριά χρόνια.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14611
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 27 Ιουν 2020, 12:47

σωστό κι αυτό.μπορείς να ντυθείς σαν καναδός ξυλοκόπος με ελάχιστα χρήματα

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23291
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 27 Ιουν 2020, 12:48

hellegennes έγραψε:
27 Ιουν 2020, 12:47
Ερμής έγραψε:
27 Ιουν 2020, 12:20
Χέλι το ότι πάνω κάτω έχεις την ίδια αντιμετώπιση από τις πρώην σου, Αυτό δε σημαίνει ότι όλες ήταν περίεργες αλλά κάτι άλλο.
Ότι είναι όλες γυναίκες; Ότι δεν μ' αρέσουν οι γυναίκες που λένε «ναι, εφέντη'μ»; Τι άλλο :p2:

Btw, με την συγκεκριμένη είχα σχέση δύο φορές. Ήταν η δεύτερη σχέση μου, αλλά με χώρισε γρήγορα. Η δεύτερη φορά ήταν μετά από καμμιά δεκαριά χρόνια.
Ποτέ δε μου έχει τύχει τέτοια περίπτωση σα τη δική σου. Η που και να ήταν δεν είχε λόγο να μου μιλήσει έτσι.
Σε ανισορροπες περιπτώσεις έχω πετύχει αλλά ποτέ ποτέ καμία δε μου μίλησε υποτιμητικά
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40706
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Ιουν 2020, 12:51

Ερμής έγραψε:
27 Ιουν 2020, 12:39
Επίσης σταματήστε πια αυτή την παπαρια ότι κάποιος που δεν έχει πολλά χρήματα είναι δικαιολογία το να ντύνεται κάπως ανάμεσα σε αλβανό μπετατζη των mid 90's και τούρκο σωγαμπρο με το μανίκι από το σακάκι να φτάνει δέκα πόντους κάτω από τον καρπό.
Αφενός, ρατσιστικό σχόλιο. Θα φωνάξω τον blackpaint. Αφετέρου άλλο το κακό ντύσιμο άλλο το φαινόμενο «ίδιο ρούχο» που περιγράφει άψογα ο Ασέβαστος.
Naida έγραψε:
27 Ιουν 2020, 12:07
Τελικά ποια φόρεσες;
Αφού βριστήκαμε, πήρα ένα πουκάμισο και της είπα «άμα θες να είσαι %(#)@$, κάτσε και σιδέρωνε» ή κάτι τέτοιο. Δεν το παράθεσα γιατί δεν θυμάμαι ακριβώς τι ειπώθηκε. Βριστήκαμε λίγο ακόμη, σιδέρωσε το πουκάμισο και τελικά βγήκαμε.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14740
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 27 Ιουν 2020, 12:54

mao mao έγραψε:
27 Ιουν 2020, 12:21
Είχα ένα φίλο που για ένα διάστημα έβγαινε για καφέ με κοντομάνικα που διαφήμιζαν επιχειρήσεις στη δυτική Θεσσαλονίκη. Βουλκανιζατέρ, συνεργεία κλπ.
:lol:

Ωραίος, απλότητα και οικονομία.
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40706
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Ιουν 2020, 12:55

Ερμής έγραψε:
27 Ιουν 2020, 12:48
hellegennes έγραψε:
27 Ιουν 2020, 12:47
Ερμής έγραψε:
27 Ιουν 2020, 12:20
Χέλι το ότι πάνω κάτω έχεις την ίδια αντιμετώπιση από τις πρώην σου, Αυτό δε σημαίνει ότι όλες ήταν περίεργες αλλά κάτι άλλο.
Ότι είναι όλες γυναίκες; Ότι δεν μ' αρέσουν οι γυναίκες που λένε «ναι, εφέντη'μ»; Τι άλλο :p2:

Btw, με την συγκεκριμένη είχα σχέση δύο φορές. Ήταν η δεύτερη σχέση μου, αλλά με χώρισε γρήγορα. Η δεύτερη φορά ήταν μετά από καμμιά δεκαριά χρόνια.
Ποτέ δε μου έχει τύχει τέτοια περίπτωση σα τη δική σου. Η που και να ήταν δεν είχε λόγο να μου μιλήσει έτσι.
Σε ανισορροπες περιπτώσεις έχω πετύχει αλλά ποτέ ποτέ καμία δε μου μίλησε υποτιμητικά
Δεν ήταν ανισόρροπη καμμιά μου σχέση (νομίζω). Επίσης αυτό δεν είναι υποτιμητικό. Υποτιμητικό σε σχέσεις είναι πολύ χειρότερα πράγματα. Υποτιμητικό είναι να σου μιλάει άσχημα χωρίς αφορμή, να μειώνει ό,τι κάνεις στην ζωή σου, τις προσπάθειές σου, τον κοινωνικό σου περίγυρο, να σου μιλάει άσχημα έξω. Άσ' το. Δεν μου έχει τύχει προσωπικά, έχω δει όμως πολλούς άλλους.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 27 Ιουν 2020, 12:58

Οταν το πραγμα εφατσε στο απροχωρητο επειδη ο Χελις φορουσε συνεχεια το ιδιο μπλουζακι της ειπε για τα ρουχα του Αινσταιν
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
ammophila
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 29 Μαρ 2020, 13:19
Phorum.gr user: Alamo

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ammophila » 27 Ιουν 2020, 13:02

-Άσε ρε φουρφούρι, σήμερα το πρωί, που πήγαινα στη δουλειά, με ταμάξι κωλοδαχτύλιασα τρεις που με μούντζωσαν πρώτοι ...

- Ζούζουνε ! Πάλι αργά ξύπνησες...

Αλλά με τέτοιους διαλόγους , δεν στεργιώνει ζευγάρι, να οργώσει το αλάτι της γης.
µυρµηκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23291
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 27 Ιουν 2020, 13:04

hellegennes έγραψε:
27 Ιουν 2020, 12:55
Ερμής έγραψε:
27 Ιουν 2020, 12:48
hellegennes έγραψε:
27 Ιουν 2020, 12:47


Ότι είναι όλες γυναίκες; Ότι δεν μ' αρέσουν οι γυναίκες που λένε «ναι, εφέντη'μ»; Τι άλλο :p2:

Btw, με την συγκεκριμένη είχα σχέση δύο φορές. Ήταν η δεύτερη σχέση μου, αλλά με χώρισε γρήγορα. Η δεύτερη φορά ήταν μετά από καμμιά δεκαριά χρόνια.
Ποτέ δε μου έχει τύχει τέτοια περίπτωση σα τη δική σου. Η που και να ήταν δεν είχε λόγο να μου μιλήσει έτσι.
Σε ανισορροπες περιπτώσεις έχω πετύχει αλλά ποτέ ποτέ καμία δε μου μίλησε υποτιμητικά
Δεν ήταν ανισόρροπη καμμιά μου σχέση (νομίζω). Επίσης αυτό δεν είναι υποτιμητικό. Υποτιμητικό σε σχέσεις είναι πολύ χειρότερα πράγματα. Υποτιμητικό είναι να σου μιλάει άσχημα χωρίς αφορμή, να μειώνει ό,τι κάνεις στην ζωή σου, τις προσπάθειές σου, τον κοινωνικό σου περίγυρο, να σου μιλάει άσχημα έξω. Άσ' το. Δεν μου έχει τύχει προσωπικά, έχω δει όμως πολλούς άλλους.
Δε μου έχει τύχει.
Επίσης για το ντύσιμο που λες παραπάνω. Όταν φοράς το ίδιο ρούχο 10 φορές συνεχόμενα αυτό δε σημαίνει ότι δεν έχεις λεφτά (Γιατί αυτό μπορεί να κοστίζει ένα μηνιάτικο και βαλε) αλλά ότι είσαι μπιχλιαρης. Μήπως η συγκεκριμένη μπλούζα ήταν για να πάει παιδάκι του δημοτικού σε παιδικό πάρτυ και εσείς ήταν να πάτε για δείπνο κάπου περισσότερο καλα; λέω εγώ τώρα.
Και έχω παράδειγμα
Είχα πάει σε μια βάπτιση πριν λίγο καιρό και βλέπω τύπο με τ-σερτ με στάμπες ανιμε, τζιν φαρδύ και αθλητικό παπούτσι. Ε τώρα αν αυτός άκουγε τα σχολιανα του, θα έφταιγε η αλλη;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16326
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 27 Ιουν 2020, 13:07

Ερμής έγραψε:
27 Ιουν 2020, 13:04
Είχα πάει σε μια βάπτιση πριν λίγο καιρό και βλέπω τύπο με τ-σερτ με στάμπες ανιμε, τζιν φαρδύ και αθλητικό παπούτσι. Ε τώρα αν αυτός άκουγε τα σχολιανα του, θα έφταιγε η αλλη;
με στάμπες ανιμε δεν θα ακουγε πολλά. Οι waifu ειναι υπάκουες, δε μιλανε δε λαλανε.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών