Διάλογοι με μια πρώην μου

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Ιουν 2020, 13:33

hellegennes έγραψε:
27 Ιουν 2020, 12:51
Ερμής έγραψε:
27 Ιουν 2020, 12:39
Επίσης σταματήστε πια αυτή την παπαρια ότι κάποιος που δεν έχει πολλά χρήματα είναι δικαιολογία το να ντύνεται κάπως ανάμεσα σε αλβανό μπετατζη των mid 90's και τούρκο σωγαμπρο με το μανίκι από το σακάκι να φτάνει δέκα πόντους κάτω από τον καρπό.
Αφενός, ρατσιστικό σχόλιο. Θα φωνάξω τον blackpaint. Αφετέρου άλλο το κακό ντύσιμο άλλο το φαινόμενο «ίδιο ρούχο» που περιγράφει άψογα ο Ασέβαστος.
Naida έγραψε:
27 Ιουν 2020, 12:07
Τελικά ποια φόρεσες;
Αφού βριστήκαμε, πήρα ένα πουκάμισο και της είπα «άμα θες να είσαι %(#)@$, κάτσε και σιδέρωνε» ή κάτι τέτοιο. Δεν το παράθεσα γιατί δεν θυμάμαι ακριβώς τι ειπώθηκε. Βριστήκαμε λίγο ακόμη, σιδέρωσε το πουκάμισο και τελικά βγήκαμε.
Δικός μου είσαι εσύ :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32624
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Ιουν 2020, 13:37

Ερμής έγραψε:
27 Ιουν 2020, 13:28
Και εσύ συγχέεις την εμφάνιση με το κόστος. Άσχετα πράγματα.
Όχι δε το έχω παρατηρήσει, ποτέ δε μου έκαναν υποδείξεις για το ντύσιμο μου, ίσα ίσα το αντίθετο. Ακόμη και μια δόση που κάποια μου είχε πει ότι αυτό που φοράω είναι λίγο extreme, Μετά από λίγο καιρό κατάλαβε ότι απλά ήμουν λίγο μπροστά από την ελ εποχή.
Όχι αυτό δε δηλώνει άποψη, δηλώνει ότι απλά η αισθητική του είναι λίγο χειρότερη από του Νοτη Σφακιανάκη.
Επίσης το να προσέχει κάποιος και να μη ντύνεται σα χαλιλοπουλος δείχνει και πόσο τιμά τον άλλο που συνοδεύει. Νιώστε λίγο
γω δεν τα συγχεω. οι περισσοτερες γυναικες το κανουν. :102:
δεν ειπα να εχεις παρατηρησει να κριτικαρουν το ντυσιμο σου. το φαινομενο "δευτερη φορα το ιδιο φορεμα" λεω αν εχεις παρατηρησει.

δεν τιμας το συνοδο με το να ντυνεσαι με την τελευταια λεξη η μπροστα απο την εποχη σου και τετοια. απλως να μην εισαι τελειως χαλιας.

περασα ενα φεγγαρι νεαρος να κυνηγω τη μοδα. μετα κολλησα σε λευκο τ-σερτ μπλε τζην για μια μεγαλη περιοδο, αργοτερα αλλαξα και λιγα χρωματα, αλλα παντως παντα μονοχρωμιες, αντε και με πουκαμισο.

τωρα εχω φτασει επιπεδα ζεν μαστερ, - οτι ειναι πανω-πανω στο συρταρι :003::003:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23237
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 27 Ιουν 2020, 13:45

Το να φοράς μπλουζάκι με στάμπες, φαρδύ τζιν και αθλητικό παπούτσι, σε βάπτιση, σόρρυ αλλά είσαι χάλιας.
Τι μονοχρωμιες; θα ξεχάσω εκείνη τη φώτο με το άσπρο πουκάμισο και την κόκκινη σταμπα/κέντημα που είχες ποσταρει; :003::lol:
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32624
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Ιουν 2020, 13:54

ST48410 έγραψε:
27 Ιουν 2020, 13:28
Ασέβαστος έγραψε:
27 Ιουν 2020, 13:25
εδω νομιζω ειστε και οι 2 για βαψιμο μπλε και πεταμα στη θαλασσα. :102:
Γιατί; Πολλοί γουστάρουν να ξύνουν τα νύχια τους πότε πότε.

Προσωπικά κάνω φασαρία μόνο στα σημαντικά. Στα δευτερεύοντα "ό,τι θες"
ειμαι ενα λεβελ παραπανω. δεν κανω ποτε φασαρια. στα δευτερευοντα "οτι θες", στα σημαντικα απλως κανω αυτο που νομιζω χωρις δραματα και φασαριες. δεν το συζητω. μονολεκτικες απαντησεις και απλως προχωρω οπως νομιζω αδιαφορωντας για τη γκρινια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Ιουν 2020, 13:59

Εγώ ποτέ δεν λέω "ό,τι θες". Ούτε στα πιο ασήμαντα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 27 Ιουν 2020, 14:00

Απο μια ηλικία κ μετά δε δικαιολογείται να εισαι πια λετσος, συγκεκριμένα αφου τελειώσεις το πανεπιστήμιο κ με την ολη φοιτητοκατασταση (που ζουν κ αυτοι που δεν πηγαν στο πανεπιστήμιο, σσ εναν βαθμό).

Να το πω αλλιώς: αν φαίνεσαι σα λετσος, σα λετσο θα σε αντιμετωπίζουν.

Αν η γκομενα σας ή η γυναικα σας βρίσκει το χρονο, μαλακες μου, να ξυριζει τη μασκουαλη και το μυστακι, να πλενει το αιδοίον της ωστε να μην αποπνέει δυσωδία βόθρου ψαριλα κ ληγμενο γαλα, να πηγαίνει κομμωτήριο, να ψωνίζει ρούχα για να μην κυκλοφορει σαν την κατσιβελα, τοτε, no excuses -- να κάνετε το ιδιο. Δεν ειστε πια στο πρωτο έτος μηχ. μηχ. να σκατε με εμφανιση Ρομαριο κ φορμα με λεκέδες απο την πρωινή παχιά που βαρεσατε για ενα mix διασημης πρωταγωνίστριας τσόντας κ περιπτερου υπερβαρης 40αρας της γειτονιας σας με το κοντό μαλλι κ την ελια στη μυτη . Ρομπες, ε ρομπες. Θελετε κ να με πηδηξετε γκομενες, κατιμαδες. Ουστ.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32624
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Ιουν 2020, 14:02

Ερμής έγραψε:
27 Ιουν 2020, 13:45
Το να φοράς μπλουζάκι με στάμπες, φαρδύ τζιν και αθλητικό παπούτσι, σε βάπτιση, σόρρυ αλλά είσαι χάλιας.
Τι μονοχρωμιες; θα ξεχάσω εκείνη τη φώτο με το άσπρο πουκάμισο και την κόκκινη σταμπα/κέντημα που είχες ποσταρει; :003::lol:
μπλε τζην πουκαμισο ηταν, με κεντημα joe bar team,η norton νομιζω. πρεπει να εχουν εξαφανιστει απο την αγορα εδω και χρονια, το λες και συλλεκτικο. και δεν ηταν ενδυμασια για να βγω για καφε, ειναι "στολη" για μοτοεκδηλωσεις. εντελως καταλληλο ντυσιμο για την περισταση.

τα μονοχρωμα ειναι η καθημερινοτητα, σε ειδικες περιπτωσεις φοραμε οτι αρμοζει. σε κηδεια ας πουμε δε θα πηγαινα με τζην-λευκο τσερτ.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ammophila
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 29 Μαρ 2020, 13:19
Phorum.gr user: Alamo

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ammophila » 27 Ιουν 2020, 14:04

Έχω τύχει σε κηδεία και μοιράζανε μπομπονιέρες , Καλά κρασσά
µυρµηκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4999
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 27 Ιουν 2020, 14:11

αυτοι οι διαλογοι αν δεν ειναι παλι μεσα απο καμια ποιητικη συλλογη απο τα βαθη της καραμπαμπιας δεν τιμουν καθολου το νηματοθετη,

πες μου τη γκομενα σου να σου πω ποιος εισαι


οι γυναικες υπαρχουν στη ζωη μας για να γινουμε καλυτεροι, να δειχνουμε τη βελτιστη εικονα του εαυτου μας, μεσα-εξω

αν εσυ δεν εισαι διατεθιμενος ουτε καν να αλλαξεις ενα μπλουζακι εισαι αξιος της μοιρας σου

ποσο μαλλον να εχεις τη γυναικα για να μαλλιοτραβιεσαι σα το Μητσο το φορτηγατζη..

:102:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος omg kai 3 lol την 27 Ιουν 2020, 14:19, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ammophila
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 29 Μαρ 2020, 13:19
Phorum.gr user: Alamo

Re: Διάλογοι με μια πρώην μ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ammophila » 27 Ιουν 2020, 14:16

Αααα έτσι προσανατολίζεσαι και αυτοπροσδιορίζεσαι.Δεν πειράζει! Κανεις δεν είναι τέλειος
µυρµηκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29693
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 27 Ιουν 2020, 14:42

EKPLIKTIKOS έγραψε:
27 Ιουν 2020, 14:00
Απο μια ηλικία κ μετά δε δικαιολογείται να εισαι πια λετσος, συγκεκριμένα αφου τελειώσεις το πανεπιστήμιο κ με την ολη φοιτητοκατασταση (που ζουν κ αυτοι που δεν πηγαν στο πανεπιστήμιο, σσ εναν βαθμό).

Να το πω αλλιώς: αν φαίνεσαι σα λετσος, σα λετσο θα σε αντιμετωπίζουν.

Αν η γκομενα σας ή η γυναικα σας βρίσκει το χρονο, μαλακες μου, να ξυριζει τη μασκουαλη και το μυστακι, να πλενει το αιδοίον της ωστε να μην αποπνέει δυσωδία βόθρου ψαριλα κ ληγμενο γαλα, να πηγαίνει κομμωτήριο, να ψωνίζει ρούχα για να μην κυκλοφορει σαν την κατσιβελα, τοτε, no excuses -- να κάνετε το ιδιο. Δεν ειστε πια στο πρωτο έτος μηχ. μηχ. να σκατε με εμφανιση Ρομαριο κ φορμα με λεκέδες απο την πρωινή παχιά που βαρεσατε για ενα mix διασημης πρωταγωνίστριας τσόντας κ περιπτερου υπερβαρης 40αρας της γειτονιας σας με το κοντό μαλλι κ την ελια στη μυτη . Ρομπες, ε ρομπες. Θελετε κ να με πηδηξετε γκομενες, κατιμαδες. Ουστ.
Τι διαμάντι είν' αυτό!; :romance-hearteyes:

Συγκινήθηκα.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29693
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 27 Ιουν 2020, 14:45

omg kai 3 lol έγραψε:
27 Ιουν 2020, 14:11
......
οι γυναικες υπαρχουν στη ζωη μας για να γινουμε καλυτεροι, να δειχνουμε τη βελτιστη εικονα του εαυτου μας, μεσα-εξω

......
Αυτό πάει κι απ' την ανάποδη, είστε εδώ για να γίνουμε καλύτερες.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18264
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 27 Ιουν 2020, 14:53

Μπίστης έγραψε:
27 Ιουν 2020, 12:54
mao mao έγραψε:
27 Ιουν 2020, 12:21
Είχα ένα φίλο που για ένα διάστημα έβγαινε για καφέ με κοντομάνικα που διαφήμιζαν επιχειρήσεις στη δυτική Θεσσαλονίκη. Βουλκανιζατέρ, συνεργεία κλπ.
:lol:

Ωραίος, απλότητα και οικονομία.
τον θεωρω και εγω γιγαντα!
ειναι απιστευτο αν το καλοσκεφτεις μεσα απο τετοιο βομβαρδισμο που ασκει η "showbiz" και η βιομηχανια της μόντας να κυκλοφορουν ακόμα ανθρωποι που την εχουν γραμμενη!
μα δεν εχουν ανοιξει ουτε 2 λεπτα να δουν κουτσομπολιστικες εκπομπες που μας κατακλυζουν καθημερινα στους δεκτες; :lol:

αρσενικα,ευγε!

φτηνο δεν ηταν αυτο που επελεξε,φτηνο ειναι αυτο που βιωνουμε στην εποχη μας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Κόκκορας την 27 Ιουν 2020, 14:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ammophila
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 29 Μαρ 2020, 13:19
Phorum.gr user: Alamo

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ammophila » 27 Ιουν 2020, 14:53

Αυθύπαρκτοι δλδ κάτι σαν αρσενικές μέλισσες κηφήνες ,για να σποραδικά , γεννοβολάει η γαμημενη η βασίλισσα να αναπιασει γενιά ,
µυρµηκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4999
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 27 Ιουν 2020, 15:02

Gherschaagk έγραψε:
27 Ιουν 2020, 14:45
omg kai 3 lol έγραψε:
27 Ιουν 2020, 14:11
......
οι γυναικες υπαρχουν στη ζωη μας για να γινουμε καλυτεροι, να δειχνουμε τη βελτιστη εικονα του εαυτου μας, μεσα-εξω

......
Αυτό πάει κι απ' την ανάποδη, είστε εδώ για να γίνουμε καλύτερες.

:smt018

η γυναικα υπαρχει για να τη προσεγγισει ο αντρας απο τους χιλιαδες διαθεσιμους,

αρα ειναι δικη του δουλεια να ξεχωρισει απο το πληθος

απο κει και περα αυτο ισχυει για καθε εξοδο οχι μονο για το πρωτο ραντεβου,

αν αφηνεις τη γυναικα να σου κανει παρατηρησεις που θα σου εκανε η μανα σου οταν ησουν 12, αστο,

πηγαινε καλυτερα για ψαρεμα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών