Θυμάστε τα καρναβάλια;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Θυμάστε τα καρναβάλια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 09 Αύγ 2020, 18:50

μετα απο ουτε και γω ξερω ποσα χρονια πήγα στην εκκλησία. απο εξω. Το λοιπόν, το τι γινότανε με τις αποστάσεις δεν λέγεται, κανεις δεν φορούσε μασκα και ο θεός να μας φιλάει από τους χριστιανούς. Μάλλον θεωρούν πως το δώρο της ζωής δεν τους δωθηκε απο τον θεο αλλα είναι εγωιστές και συμπεριφέρονται σαν ανθρωπάκια. Πρέπει να ήμουν ο μόνος που κρατούσε αποστάσεις και φορούσε μασκα. ο παπας καθε λιγο και λιγακι παρακαλουσε να κρατανε τα μετρα. Πραγματικά αν υπάρχουν και άλλες εκκλησιες που λειτουργουν ως υγειονομικες βομβες πρεπει η πολιτεία να μας προστατευσει απο τους χριστιανους.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27153
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Θυμάστε τα καρναβάλια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 10 Αύγ 2020, 08:16

Αλήθεια φλαφάκο; Αποφάσισες να πας εκκλησία και να γράψεις βιωματικό πόστ;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

the comet the course the tail

Re: Θυμάστε τα καρναβάλια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 10 Αύγ 2020, 08:26

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
10 Αύγ 2020, 08:16
Αλήθεια φλαφάκο; Αποφάσισες να πας εκκλησία και να γράψεις βιωματικό πόστ;
κάποιες φορές υπάρχει σοβαρός λόγος. εγώ από την αρχή της καραντίνας έχω πάει σε τρεις κηδείες.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14592
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Θυμάστε τα καρναβάλια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 10 Αύγ 2020, 08:30

από την αρχή της καραντίνας δεν έχω πάει σε δυο

the comet the course the tail

Re: Θυμάστε τα καρναβάλια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 10 Αύγ 2020, 08:34

nowhere έγραψε:
10 Αύγ 2020, 08:30
από την αρχή της καραντίνας δεν έχω πάει σε δυο
δεν ξέρω τι εννοείς, πάντως δεν κάνω πλάκα. ειδικά με τέτοια θέματα.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14592
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Θυμάστε τα καρναβάλια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 10 Αύγ 2020, 08:39

δεν κάνω πλάκα.σταμάτησα να πηγαίνω σε κηδειες που πρέπει να πάω για τυπικούς λόγους μόνο.βαρέθηκα

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16308
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Θυμάστε τα καρναβάλια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 10 Αύγ 2020, 08:40

the comet the course the tail έγραψε:
10 Αύγ 2020, 08:34
nowhere έγραψε:
10 Αύγ 2020, 08:30
από την αρχή της καραντίνας δεν έχω πάει σε δυο
δεν ξέρω τι εννοείς, πάντως δεν κάνω πλάκα. ειδικά με τέτοια θέματα.

Υποθετω οτι ηταν στενο συγγενικο σου προσωπο και εχεις τα συλληπητηρια μου. νομιζω ο νο εννοει οτι υπο κ.σ. θα πηγαινε σε δυο αλλα δεν το εκανε λογω πανδημιας. και συμφωνω μαζι του. αν δεν ειναι καποιο στενο συγγενικο προσωπο, ισως δεν ειναι καλη ιδεα να πηγαινεις, ειδικα αν εισαι ο ιδιος ή μενεις στο ιδιο σπιτι με ευπαθη ατομα
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14592
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Θυμάστε τα καρναβάλια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 10 Αύγ 2020, 08:43

όχι λόγω πανδημίας.βαρέθηκα τις κηδείες

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Θυμάστε τα καρναβάλια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 10 Αύγ 2020, 09:24

Και γω, αποστρέφομαι την εκκλησία όπως ο διάολος το λιβάνι. Υπήρχε σοβαρός λόγος που πέρασα απέξω. Αλλα σας λέω, υγειονομική βόμβα. Το ζήτημα είναι γιατί οι χριστιανοί είναι ανίκανοι να λειτουργηθούν με υγειονομικη προσοχή.

Κόκκορας
lonelyrider
και λοιποι χριστιανοι
;

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21049
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Θυμάστε τα καρναβάλια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 10 Αύγ 2020, 09:39

Fluffy έγραψε:
10 Αύγ 2020, 09:24
Και γω, αποστρέφομαι την εκκλησία όπως ο διάολος το λιβάνι. Υπήρχε σοβαρός λόγος που πέρασα απέξω. Αλλα σας λέω, υγειονομική βόμβα. Το ζήτημα είναι γιατί οι χριστιανοί είναι ανίκανοι να λειτουργηθούν με υγειονομικη προσοχή.

Κόκκορας
lonelyrider
και λοιποι χριστιανοι
;
Μια χαρά αποστάσεις υπάρχουν στους ναούς.
Να κοιτάς τα χάλια του ΚΚΕ που θέλει να διοργανώσει τα φεστιβάλ του με τον ένα πάνω στον άλλο για να μη χάσει το μπαγιόκο.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Θυμάστε τα καρναβάλια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 10 Αύγ 2020, 09:41

εγω κατέθεσα τη μαρτυρία μου και ουκ αμαρτία έχω. Πάντως η αρνηση της πραγματικοτητας δε βοηθάει στο προβλημα του ιού πόσο μάλλον όταν προαγει την αρνητικοτητα και όποτε επισημανουμε εναν κινδυνο για αμυντικου λογους λέμε ναι αλλα...

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21049
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Θυμάστε τα καρναβάλια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 10 Αύγ 2020, 10:10

Fluffy έγραψε:
10 Αύγ 2020, 09:41
εγω κατέθεσα τη μαρτυρία μου και ουκ αμαρτία έχω. Πάντως η αρνηση της πραγματικοτητας δε βοηθάει στο προβλημα του ιού πόσο μάλλον όταν προαγει την αρνητικοτητα και όποτε επισημανουμε εναν κινδυνο για αμυντικου λογους λέμε ναι αλλα...
Η οποία μαρτυρία σου ποια είναι; Η μία φορά που λες ότι πήγες στην εκκλησία και σου φάνηκε να έχει πολύ κόσμο; Πόση βαρύτητα έχει όλο αυτό; Ειδικά όταν μιλάμε για έναν άνθρωπο γνωστών πεποιθήσεων κατά της εκκλησίας που όταν βλέπει συγκέντρωση του ΚΚΕ, άλλων οργανώσεων και ποινικών κάνει ότι δεν βλέπει το συνωστισμό;

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24531
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Θυμάστε τα καρναβάλια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 10 Αύγ 2020, 10:12

Πολύ μεγαλη, αν πας εκκλησία μια φορά στα χίλια χρόνια στατιστικά είναι πολύ απίθανο να πέσεις στη μεμονωμένη αυτή περίπτωση που έτυχε να μην τηρούνται τα μέτρα.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Θυμάστε τα καρναβάλια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 10 Αύγ 2020, 10:18

Μπορει να είναι συμπτωση παρολα αυτά ας πουν οι θαμώνες των ναών αν είναι κοινη πρακτική.

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3730
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Θυμάστε τα καρναβάλια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 10 Αύγ 2020, 17:20

Fluffy έγραψε:
10 Αύγ 2020, 09:24
Και γω, αποστρέφομαι την εκκλησία όπως ο διάολος το λιβάνι. Υπήρχε σοβαρός λόγος που πέρασα απέξω. Αλλα σας λέω, υγειονομική βόμβα. Το ζήτημα είναι γιατί οι χριστιανοί είναι ανίκανοι να λειτουργηθούν με υγειονομικη προσοχή.

Κόκκορας
lonelyrider
και λοιποι χριστιανοι
;
Εκκλησία που πήγα εδώ και τρεις μέρες 1 στους δέκα φόραγε μάσκα.
Αλλά τα ίδια συμβαίνουν και σε πρακτορεία ΟΠΑΠ σουπερ μαρκετ φαρμακεια κ.ο.κ εδώ στη Λάρισα που κυκλοφορώ αλλά φαντάζομαι το ίδιο συμβαίνει και πανελληνίως. Εγώ προσωπικά φοράω μάσκα στην εκκλησία.
Οι περισσότεροι δεν ξέρουν τι θα πει ατομική ευθύνη.
Να ετοιμάζεστε για εκθετική αύξηση κρουσμάτων και lockdown.
Όλα αυτά βέβαια αν δεν γίνει πόλεμος.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών