Καλό χειμώνα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
jason
Δημοσιεύσεις: 9067
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 13:06

Re: Καλό χειμώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason » 27 Αύγ 2020, 01:31

Τις μεγαλύτερες μαλακιες τις έχω κάνει μετά από νυχτερινά μπάνια, είναι σχεδόν αστείο που ζω
Οποτε με ρεγουλα η χαλάρωση :lol:

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8749
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Καλό χειμώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 27 Αύγ 2020, 10:41

the comet the course the tail έγραψε:
27 Αύγ 2020, 01:14
δεν είδα το βίντεο. αλλά θέλω να πω ότι σήμερα έκανα μπάνιο, και σκοπεύω να κάνω μπάνια μέχρι το χειμώνα και όσο αντέξω. δλδ δεν φτάνει που έκοψα το ψωμί, τα τοστ, τα τυριά και τα ζαμπόν, αν βάλω στο μενού και το μπάνιο, η ζωή μου αποκτά μεγαλύτερο νόημα. μπανάκι λίγο πριν το βραδάκι και μετά λίγο κρασί και μεζεδάκια... ευεξία, πρόγραμμα, νέος εθισμός...
:goodpost::bravo::+1::romance-hearteyes:
nothing but heart

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Καλό χειμώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 27 Αύγ 2020, 10:46

Ολες οι εποχες ωραιες είναι. Εντάξει, το καλοκαιρι είναι πιο ωραίο απο τις αλλες ομως εχουν κ οι αλλες τα καλα τους πχ μπορεις να περπατήσεις 10 μετρα χωρις να λουζεσαι στον ιδρωτα

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Καλό χειμώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 27 Αύγ 2020, 10:55

Επιτέλους τελειώνει αυτή η βδελυρή εποχή. Καλό χειμώνα αδέρφια και ελπίζουμε σε μόνιμο Fimbulwinter :smt038
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23369
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Καλό χειμώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 27 Αύγ 2020, 11:01

Στύγιος έγραψε:
27 Αύγ 2020, 01:18
Άμα ξανακούσω στο σχολείο 1 του μηνός αυτή την έκφραση ,θα μοιράσω κουτουλιές και θα φάω καρωτίδες.Σιχτίρ.
:g030::g094:
Αυτή έκφραση πρέπει να ποινικοποιηθεί ρε φίλε, πραγματικά! Και Αυγουστο να την πεις και Σεπτέμβρη και Οκτώβρη, δεν εχει κανενα απολύτως νόημα. Ούτε η "καλή άνοιξη" τον Μάρτη ή το "καλο καλοκαιρι" τον Ιουνιο, έχουν κάποια ιδιαίτερη βαρύτητα. Χώρια που και σημασιολογικά δεν στέκει. Ας ελεγες "καλό φθινόπωρο". Το "καλό χειμώνα" με την κυριολεκτική έννοια, στην Ελλαδα θα επρεπε να λέγεται μετά τον Γενάρη.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 27 Αύγ 2020, 11:05, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23369
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Καλό χειμώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 27 Αύγ 2020, 11:03

MiGiSukhoI έγραψε:
27 Αύγ 2020, 01:07
Καλό χειμώνα, με lockdown (λόγω δουλειάς δεν έχω θέμα, πάω όπου γουστάρω) και πολλά χιόνια, που φέτος θα έχει. Ίσως ξαναέχουμε μια Νέα Αριάδνη...
Ούτε εμένα θα με χάλαγε ενα λοκνταουνάκι καπου μέσα Οκτώβρη-Νοέμβρη, συντροφε.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Καλό χειμώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Αύγ 2020, 11:07

Και εγώ θα ήθελα χειμωνα και λοκνταουν. Και ένα πλεξιγκλας μπροστά στο γραφείο μου. Βασικά γυρω γύρω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Καλό χειμώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 27 Αύγ 2020, 11:19

Τα μούσια είναι ξανά στη μόδα; Κακώς, να τα κόψουν. Δεν μ' αρέσουν σε νέους ανθρώπους.
Για πενταήμερη άδεια, κάπου κοντά σε θάλασσα, πάντοτε προτιμούσα τον Σεπτέμβριο που έχει αραιώσει λίγο ο κόσμος.
Κατά τα άλλα έχω αρχίσει να συμπαθώ τον χειμώνα. Βροχές, βροντές, αστραπές, αισθάνομαι μια θαλπωρή. Φτάνει να μην γίνονται καταστροφές.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16969
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Καλό χειμώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 27 Αύγ 2020, 12:16

Στύγιος έγραψε:
27 Αύγ 2020, 01:18
Άμα ξανακούσω στο σχολείο 1 του μηνός αυτή την έκφραση ,θα μοιράσω κουτουλιές και θα φάω καρωτίδες.Σιχτίρ.
Ηρθε του Αΐ Λιά,βαλε ξυλα στη φωλια! :003:
Καλο χειμωνα ωρε ζαγάρ!!

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23369
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Καλό χειμώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 27 Αύγ 2020, 12:29

Antares έγραψε:
27 Αύγ 2020, 11:19
Τα μούσια είναι ξανά στη μόδα; Κακώς, να τα κόψουν. Δεν μ' αρέσουν σε νέους ανθρώπους.
Τα μούσια ήταν στη μόδα απο την παλαιολιθική εποχή. Μόδα αρχισε να γίνεται το ξύρισμα μόλις πριν λίγους αιώνες. Ωραίο ειναι το μούσι στους νεους ανθρωπους, αλλα φυσικά χωρίς υπερβολές (μούσια πατριάρχη ή εντελως απεριποίητα στο σημείο του λαιμού, σαν πίθηκος κτλ). Οταν γέρασουμε και αρχίσουν να μας βγαινουν μονο ασπρες τρίχες, τότε θα τα παίρνουμε όλα ξούρα για να μοιάζουμε τζόβενα, μην ανησυχεις :lol: Αλλα οσο εχουμε τα νιατα μας, ας τα χαρουμε.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Καλό χειμώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 27 Αύγ 2020, 12:32

vantono έγραψε:
27 Αύγ 2020, 12:29

Τα μούσια ήταν στη μόδα απο την παλαιολιθική εποχή. Μόδα αρχισε να γίνεται το ξύρισμα μόλις πριν λίγους αιώνες. Ωραίο ειναι το μούσι στους νεους ανθρωπους, αλλα φυσικά χωρίς υπερβολές (μούσια πατριάρχη ή εντελως απεριποίητα στο σημείο του λαιμού, σαν πίθηκος κτλ). Οταν γέρασουμε και αρχίσουν να μας βγαινουν μονο ασπρες τρίχες, τότε θα τα παίρνουμε όλα ξούρα για να μοιάζουμε τζόβενα, μην ανησυχεις :lol: Αλλα οσο εχουμε τα νιατα μας, ας τα χαρουμε.
Τα μούσια μαζευουν μικροβια ομως :e040:

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Καλό χειμώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 27 Αύγ 2020, 12:33

vantono έγραψε:
27 Αύγ 2020, 12:29
Antares έγραψε:
27 Αύγ 2020, 11:19
Τα μούσια είναι ξανά στη μόδα; Κακώς, να τα κόψουν. Δεν μ' αρέσουν σε νέους ανθρώπους.
Τα μούσια ήταν στη μόδα απο την παλαιολιθική εποχή. Μόδα αρχισε να γίνεται το ξύρισμα μόλις πριν λίγους αιώνες. Ωραίο ειναι το μούσι στους νεους ανθρωπους, αλλα φυσικά χωρίς υπερβολές (μούσια πατριάρχη ή εντελως απεριποίητα στο σημείο του λαιμού, σαν πίθηκος κτλ). Οταν γέρασουμε και αρχίσουν να μας βγαινουν μονο ασπρες τρίχες, τότε θα τα παίρνουμε όλα ξούρα για να μοιάζουμε τζόβενα, μην ανησυχεις :lol: Αλλα οσο εχουμε τα νιατα μας, ας τα χαρουμε.
Τα συγκεκριμένα δεν μου αρέσουν. Μοιάζουν όλοι σαν Άραβες και κρύβεται το πρόσωπο. Ίσως λίγο αξύριστο πρόσωπο, μέχρι εκεί.
Ίσως είναι θέμα προτίμησης. Ποτέ δεν μου άρεσαν τα μακριά μαλλιά στους άνδρες επίσης. Τους προτιμώ με κοντά μαλλιά και χωρίς μούσι.

the comet the course the tail

Re: Καλό χειμώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 27 Αύγ 2020, 12:36

Antares έγραψε:
27 Αύγ 2020, 12:33
vantono έγραψε:
27 Αύγ 2020, 12:29
Antares έγραψε:
27 Αύγ 2020, 11:19
Τα μούσια είναι ξανά στη μόδα; Κακώς, να τα κόψουν. Δεν μ' αρέσουν σε νέους ανθρώπους.
Τα μούσια ήταν στη μόδα απο την παλαιολιθική εποχή. Μόδα αρχισε να γίνεται το ξύρισμα μόλις πριν λίγους αιώνες. Ωραίο ειναι το μούσι στους νεους ανθρωπους, αλλα φυσικά χωρίς υπερβολές (μούσια πατριάρχη ή εντελως απεριποίητα στο σημείο του λαιμού, σαν πίθηκος κτλ). Οταν γέρασουμε και αρχίσουν να μας βγαινουν μονο ασπρες τρίχες, τότε θα τα παίρνουμε όλα ξούρα για να μοιάζουμε τζόβενα, μην ανησυχεις :lol: Αλλα οσο εχουμε τα νιατα μας, ας τα χαρουμε.
Τα συγκεκριμένα δεν μου αρέσουν. Μοιάζουν όλοι σαν Άραβες και κρύβεται το πρόσωπο. Ίσως λίγο αξύριστο πρόσωπο, μέχρι εκεί.
Ίσως είναι θέμα προτίμησης. Ποτέ δεν μου άρεσαν τα μακριά μαλλιά στους άνδρες επίσης. Τους προτιμώ με κοντά μαλλιά και χωρίς μούσι.
εγώ έχω αφήσει μούσι γιατί μου πάει. μου κρύβει τα μαγουλάκια και το προγουλάκι. αλλά τώρα που έκοψα το ψωμί, τα τυριά και τα ζαμπόν, θα γίνω μοντέλο. ήδη οι μπλούζες μου, μου είναι πιο άνετες :102:

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Καλό χειμώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 27 Αύγ 2020, 12:44

the comet the course the tail έγραψε:
27 Αύγ 2020, 12:36


εγώ έχω αφήσει μούσι γιατί μου πάει. μου κρύβει τα μαγουλάκια και το προγουλάκι. αλλά τώρα που έκοψα το ψωμί, τα τυριά και τα ζαμπόν, θα γίνω μοντέλο. ήδη οι μπλούζες μου, μου είναι πιο άνετες :102:
Μπράβο. Το λεπτό σώμα είναι πάντα της μόδας και ότι καλύτερο για την υγεία.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Καλό χειμώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Αύγ 2020, 12:51

vantono έγραψε:
27 Αύγ 2020, 11:01
Στύγιος έγραψε:
27 Αύγ 2020, 01:18
Άμα ξανακούσω στο σχολείο 1 του μηνός αυτή την έκφραση ,θα μοιράσω κουτουλιές και θα φάω καρωτίδες.Σιχτίρ.
:g030::g094:
Αυτή έκφραση πρέπει να ποινικοποιηθεί ρε φίλε, πραγματικά! Και Αυγουστο να την πεις και Σεπτέμβρη και Οκτώβρη, δεν εχει κανενα απολύτως νόημα. Ούτε η "καλή άνοιξη" τον Μάρτη ή το "καλο καλοκαιρι" τον Ιουνιο, έχουν κάποια ιδιαίτερη βαρύτητα. Χώρια που και σημασιολογικά δεν στέκει. Ας ελεγες "καλό φθινόπωρο". Το "καλό χειμώνα" με την κυριολεκτική έννοια, στην Ελλαδα θα επρεπε να λέγεται μετά τον Γενάρη.
Εγώ θέλω να σκοτώσω όποιον λέει «μπήκε η άνοιξη σήμερα» και είναι 20 ή 21 Μαρτίου*. Άντε γαμήσου Google που κάθε χρόνο μάς θυμίζεις ότι οι Αμερικάνοι είναι ηλίθιοι. Οι αστρονόμοι έχουν λόγο να ορίζουν τις εποχές έτσι, εμείς όχι.




* φέτος έπεφτε στις 19. Η προηγούμενη φορά που έπεσε στις 19 ήταν τον 19ο αιώνα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών