Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7855
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 25 Ιαν 2019, 09:39

ritzeri έγραψε:
25 Ιαν 2019, 08:45
Ο Σορος μου θυμίζει κατι ξινες γεροντοκορες που δεν έχουν δικά τους παιδιά, αλλά κάνουν συνεχείς παρατηρήσεις στις μητέρες ότι δήθεν δεν μεγαλώνουν σωστά τα παιδιά τους.

Ο άνθρωπος που δεν αγάπησε καμία πατρίδα, παρά μόνο την τσέπη του, θα μας μάθει πως να συμπεριφερονται τα κράτη.

Θράσος.
Anonymous @ Soros εναντιον Xi στο Νταβος
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7855
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 26 Φεβ 2019, 19:45

πατησιωτης έγραψε:
14 Φεβ 2019, 10:38
Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Φεβ 2019, 01:35
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
13 Φεβ 2019, 19:48
..σημασια έχει το τι συμφέροντα εξυπηρετεί
Κατα σύμπτωση τόσο η 17 Νοέμβρη όσο και ή Χρυσή Αυγή ηταν αντιαμερικανοι ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ και ρωσοφιλοι.
Για τον εθνικισμό στη 17 Νοέμβρη , διαβαστε τις προκηρύξεις της της δεκαετίας 80 με 90 ..
Μα και ο MiGi στο αρχικό ποστ εθνικι είναι, υπέρ της εθνοκαθαρσης των Σέρβους προς Κροάτες, Αλβανούς κλπ.
Το ρωσικό κόμμα στην Ελλάδα έχει δύο πτέρυγες που αντιστοιχούν στις δύο φάσεις της ρωσικής ιστορίας : τους υπερδεξιούς που νοσταλγούν τις εποχές του τσάρου και τους κομμουνιστές που νοσταλγούν τον Στάλιν. :D Στην ίδια τη Ρωσία ο Πούτιν έχει κατορθώσει να ειρηνεύσει την κατάσταση με το ακαταμάχητο επιχείρημα τι τα θέλετε και οι δύο απέτυχαν και χρεωκόπησαν οπότε σταματήστε τις άνευ ουσίας διαμάχες και πάμε για μια ενωμένη Ρωσία (αυτό είναι και το όνομα του κόμματός του).
Αλλά στην Ελλάδα που ζουν οι κλώνοι των παραπάνω τάσεων είναι δύσκολο γιατί οι διαφορές δεξιάς - αριστεράς εξακολουθούν να υπάρχουν αν και καταβάλλονται προσπάθειες (συριζανέλ :lol: ) να γεφυρωθούν.
Η 17Ν δεν ήταν παρά οι die hards του εμφυλίου.Δεν αποδέχθηκαν τον συμβιβασμό του 1974 και σκοπός τους ήταν η επανάληψη του εμφυλίου.Οι δολοφονίες Τούρκων και Αμερικανών ήταν εκμετάλλευση του πρώιμου μεταπολιτευτικού κλίματος.Άλλωστε η 17Ν καλόβλεπε έναν ελληνοτουρκικό πόλεμο που θα διέλυε τη ΝΑ πτέρυγα του ΝΑΤΟ και θα τον ακολουθούσε η επανάληψη του ελληνικού εμφυλίου,το οποίο κυρίως τους ενδιέφερε.
Η σημερινή προσέγγιση του Κουφοντίνα από τους αντιεθνικιστές και ανθέλληνες (αυτοπροσδιορισμός,όχι κατηγορία :D ) των Εξαρχείων δείχνει για μια ακόμη φορά ότι για την άκρα αριστερά το εθνικό θέμα,ο πατριωτισμός κλπ είναι απλώς ζήτημα τακτικής.
Σε μια φάση ο αριστερός μπορεί να πάρει τα όπλα κατά των Γερμανών ή των Αμερικανών ή των Τούρκων και σε μια άλλη φάση να παραδώσει τη Μακεδονία,να αναγνωρίσει τουρκικές μειονότητες κλπ.Δεν έχει πρωταρχική σημασία για αυτούς και είναι ενταγμένα στον "ταξικό αγώνα",δηλαδή βασικά στο να αρπάξουν τα λεφτά των άλλων εγκαθιστώντας την εξουσία τους στην Αθήνα.Αυτός είναι ο πρωταρχικός στόχος της αριστεράς στο παρελθόν,το παρόν και το μέλλον και τα διάφορα εθνικά υποτάσσονται σε αυτόν.
Αυτό βέβαια δεν το καταλαβαίνουν διάφοροι δεξιοί,ειδικά στην Ελλάδα,και πάντα υπάρχουν άνθρωποι που τσιμπάνε στα ψευδοπατριωτικά της αριστεράς για να απογοητευθούν στην επόμενη φάση.Οι αναρχικοί που είναι σήμερα οι μόνοι που επιζήτούν βίαιη αντιπαράθεση τα ξέρουν αυτά και έχουν αγκαλιάσει τον Κουφοντίνα και τη 17Ν μη δίνοντας σημασία στην "εθνικιστική παρέκκλιση" της δολοφονίας Τούρκων.Ήταν απλώς θέμα τακτικής. :D
πατησιωτης @ Ένα debate με υποστηρικτές της 17Ν
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 01 Μαρ 2019, 18:28

πατησιωτης έγραψε:
01 Μαρ 2019, 00:12
Ζενίθεδρος έγραψε:
28 Φεβ 2019, 23:21
Ευτυχώς, που έχει χώσει η Μέρκελ όλο της το χέρι μέσα στον πάτο του Τσίπρα και τον χρησιμοποιεί σαν κουκλοθεατρικό πετ, αλλιώς δεν θα ήσασταν γελοίοι, αλλα επικίνδυνοι.

Και χωρίς τη Μέρκελ γελοίοι θα ήσαν.Σύμφωνα με τον Βαρουφάκη ο Τσίπρας είχει πανικοβληθεί το βράδυ του δημοψηφίσματος και μίλαγε για Γουδή.Δηλαδή νομίζεις ότι επειδή κάποιοι στις ταβέρνες φαντασιώνονταν ότι είναι το νέο ΕΑΜ μπορούν όντως να αντιμετωπίσουν πραγματικές καταστάσεις και όχι προσομοιώσεις;
Το τι είναι όντως ο Τσίπρας φάνηκε πριν αναλάβει την εξουσία,στις ευρωεκλογές του 2014.Εκεί κατέβηκε ως αρχηγός της ευρωπαικής αριστεράς και μετείχε και στο ντιμπέιτ των αρχηγών όπου έβγαλε ένα τουπέ απέναντι στους αντιπάλους του που όμως ήταν τελείως σικέ γιατί και οι αντίπαλοι δεν ήσαν αντίπαλοι αλλά συμπαίκτες.Στις ίδιες εκείνες εκλογές το συνέδριο του συριζα έβαλε υποψήφια μια μουσουλμάνα τσιγγάνα ονόματι Σαμπιχά.Από απόψεως ανθρωπίνων δικαιωμάτων ή "εθνικισμού" που είναι ο μπαμπούλας δεν ήταν κάτι επιλήψιμο.Μειονοτική ήταν η υποψήφια.Δεν ήταν όμως η σωστή μειονοτική. :D Για τους Τούρκους είναι απαράδεκτος οποιοσδήποτε μειονοτικός μουσουλμάνος δεν δηλώνει Τούρκος.Μόλις άρχισαν τις φωνές οι άνθρωποι του Ερντογάν ο Τσίπρας χέστηκε και την έβγαλε από το ψηφοδέλτιο.Δηλαδή πως είναι δυνατόν να περιμένεις από ένα τύπο να δώσει μια ουσιαστική μάχη όταν έχει δικαίωμα βέτο στο ψηφοδέλτιο του κόμματός του o Ερντογάν;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 13 Μαρ 2019, 19:20

Nostalgia έγραψε:
13 Μαρ 2019, 11:05
Juno έγραψε:
12 Μαρ 2019, 22:46
dna replication έγραψε:
12 Μαρ 2019, 22:40
αυτές ήταν οι μέρες...
που γυρνούσα σπίτι και έβρισκα στο γραμματοκιβώτιο "το καταναλωτικό σας δάνειο (που δε ζήτησα) έχει εγκριθεί, περάστε από το κατάστημα να υπογράψετε και να εισπράξετε
Εμένα με είχε πάρει μια τηλέφωνο για να μου ανοίξει πιστωτική και όταν της είπα πως έχω ήδη, μου είπε, γιατί να μην έχετε και δεύτερη;
Και στην συνέχεια της στιχομυθίας, εκεί που της έλεγα πως ήδη η πρώτη είναι αχρησιμοποίητη, μου μίλησε σαν να ήμουν καμία πεινασμένη, και είπε αχ άδικα έχασα τον χρόνο μου μαζί σας, σας λυπάμαι και μου το έκλεισε.
Εύχομαι από τα βάθη της ψυχής μου να είναι μία από αυτούς που χάνουν το σπίτι τους. Που θα μου πει ότι με λυπάται η χαμένη.
Ευθυνες λοιπον δεν εχουν οι Τραπεζιτες; Οι υπαλληλοι δρουσαν απο μονοι τους; Μονο ο πολιτης που επαιρνε το δανειο εχει ευθυνες; Οι τραπεζες δεν εχουν ευθυνες; Η δικη μου κακοδιαχειριση σημαινει οτι θα κλεισω την δουλεια μου και το σπιτι μου, η κακοδιαχείριση των τραπεζων σημαινει οτι θα πληρωσουμε παλι εμεις την μαλακια τους. Κατα τα λοιπα μιλαμε για ελευθερη αγορα αλλα παντα το θυμα ειμαστε εμεις.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 28 Μάιος 2019, 22:07

Ίσως όχι "όμορφες", αλλά "λογικές ανάμεσα στις παράλογες".


Μηχανικός @ Γιατί ο Μητσοτάκης διέγραψε τον Στεφανίδη;
Μηχανικός έγραψε:
28 Μάιος 2019, 21:52
Να αλλάξει η λέξη καθαρίστρια. :D
Όπως άλλαξε ο μαύρος σε έγχρωμο, ο γύφτος σε ρομά, ο λαθρομετανάστης σε άτυπο μετανάστη.

Γάταρος @ Γιατί ο Μητσοτάκης διέγραψε τον Στεφανίδη;
Γάταρος έγραψε:
28 Μάιος 2019, 21:47

Το ίδιο συμβαίνει και με την περίπτωση της ανάρτησης του Στεφανίδη. Σου λέει για να λένε οι άλλοι ότι είναι έτσι ας το πω κι εγώ. Όταν τους προκαλώ να εξηγήσουν τι το σεξιστικό ή τι το ρατσιστικό έχει η ανάρτηση ξεκινούν να κάνουν ρατσιστικές επιθέσεις.

Το πρόβλημα εντοπίζεται στο ότι θεωρείτε μειωτικό το επάγγελμα της καθαρίστριας. Αν ήταν αρχιτέκτονας κι έλεγε ότι την ήθελε για να του χτίσει το σπίτι δεν θα λέγατε τίποτα. Η γυναίκα όμως είναι καθαρίστρια, φασίνα θα κάνει και δεν υπάρχει τίποτα το κακό σε αυτό.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7855
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 25 Ιουν 2019, 14:17

Γάταρος έγραψε:
25 Ιουν 2019, 13:51
πατησιωτης έγραψε:
25 Ιουν 2019, 13:47
Highlander έγραψε:
25 Ιουν 2019, 13:32
O Εθνικισμός είναι ιδεολογία, η οποία επικεντρώνεται γύρω από την έννοια του Έθνους, έχοντας ως βασική παραδοχή την διχοτομία ανάμεσα σε «κατώτερα» και «ανώτερα» έθνη.
Bλακώδης ορισμός.Από πουθενά δεν προκύπτει ότι οι εθνικιστές υποχρεωτικά πιστεύουν σε ανώτερα και κατώτερα έθνη.Εγώ πάντως θυμάμαι ότι τον Μαντέλα εθνικιστή τον έλεγαν συνέχεια.
Ναί αλλά δες τι γράφει ο δικός σου.
southern έγραψε:
25 Ιουν 2019, 13:46
Ο Παπαδημητρίου δεν εννοεί τις ακρότητες αλλά την έντονη φιλοπατρία. Είναι θλιβερός και κοινός συκοφάντης όποιος πιστεύει ότι ο Παπαδημητρίου πιστεύει σε ανώτερα και κατώτερα έθνη.
Όπως βλέπεις η Αριστερά του έχει περάσει τη ρητορική της.
πατησιωτης έγραψε:
25 Ιουν 2019, 14:10
Γάταρος έγραψε:
25 Ιουν 2019, 13:51
Όπως βλέπεις η Αριστερά του έχει περάσει τη ρητορική της.
Πρέπει να ξέρεις όλη την προιστορία για να απαντήσεις. :D Τα περί πατριωτισμού ως κάτι αντίθετο στον εθνικισμό που λέει ο Μακρόν είναι μπαρούφες αριστερής προελεύσεως - για την ακρίβεια σταλινικής - που κυκλοφορούν σε χώρες με αριστερή παράδοση όπως η Γαλλία και η Ελλάδα και δεν μπορούν να τα καταλάβουν π.χ. οι Αμερικανοί.
Ούτε άλλωστε οι ίδιοι δεν πιστεύουν ότι υπάρχει ουσιώδης διαφορά πατριωτισμού και εθνικισμού - εάν το πίστευαν δεν θα έλεγαν κάτω η πατρις,θα έλεγαν ζήτω η πατρίς κάτω το έθνος,κάτι βασικά παράλογο. :D Η ουσία είναι η εξής : η αγάπη προς το έθνος/πατρίδα - πρόκειται για το ίδιο πράγμα παραδοσιακά λεγόταν εθνικισμός.Μιλάμε για τον 19ο αιώνα.Δεν υφιστατο διαφορά εθνικισμού και πατριωτισμού γιατί δεν έχει νόημα.Τώρα το μίσος για άλλα έθνη,η αντίληψη περί κατώτερων και ανώτερων εθνών είχε άλλο όνομα,το όνομα ΣΩΒΙΝΙΣΜΟΣ από ένα Γάλλο διανοούμενο.
Κατά τη διάρκεια όμως του α΄παγκοσμίου πολέμου οι μπολσεβίκοι που ήθελαν να υπονομεύσουν την πολεμική προσπάθεια κατήγγειλαν όχι μόνο τον σωβινισμό αλλά και τον απλό εθνικισμό και αυτές ήσαν οι ιδεολογικές αποσκευές με τις οποίες κατέλαβαν την εξουσία.Αφού όμως την κατέλαβαν ήθελαν να καλλιεργήσουν και οι ίδιοι πλέον το εθνικό αίσθημα στο λαό τους για να στερεώσουν την εξουσία τους και η ανάγκη έγινε πολύ μεγαλύτερη στον β΄παγκόσμιο πόλεμο.Επειδή είχαν δυσφημίσει την έννοια ¨εθνικισμός" επέλεξαν την έννοια "πατριωτισμός" που είναι το ίδιο πράγμα και την κυκλοφόρησαν παντού.Κάλλιστα ο μεγάλος πατριωτικός πόλεμος όπως ονόμασαν τον πόλεμο στο ανατολικό μέτωπο θα μπορούσε να ονομασθεί μεγάλος εθνικός πόλεμος και δεν θα άλλαζε τίποτα.Απλά δεν τους συνέφερε γιατί είχαν δυσφημίσει την λέξη προηγουμένως.Από εκεί προέρχονται τα μακρονικά περί αντίθεσης πατριωτισμού και εθνικισμού που είναι απροσδιόριστη.Ουσιαστικά μεταφέρουν την έννοια του σωβινισμού στο νόημα του εθνικισμού και του αλλάζουν το αρχικό νόημα.
Εν τω μεταξύ όλα τα αγγλόφωνα μέσα ονόμαζαν τον αντιρατσιστή ηγέτη Νέλσον Μαντέλα nationalist leader επειδή ήθελε να φτιάξει ένα ενιαίο νοτιοαφρικανικό έθνος από μαύρους και λευκούς ενώ οι λευκοί το απέρριπταν και λέγανε είμαστε διαφορετικές φυλές. :D
Όπως καταλαβαίνεις οι λέξεις αλλάζουν νόημα ανάλογα με την περίσταση.
πατησιωτης @ Ο Μπάμπης Παπαδημητρίου υπέρ του Εθνικισμού
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 11 Οκτ 2019, 19:51

Ίφιδα @ Borderless - χωρίς σύνορα ένα διαφωτιστικό ντοκιμαντέρ για το μεταναστευτικό κύμα

Ίφιδα έγραψε:
11 Οκτ 2019, 00:55
Είδα όλο το ντοκιμαντέρ και διάβασα όλες τις τρίχες του τύπου "κλαψ λυγμ, χωράμε όλοι, υπάρχουν δουλειές δεν υπάρχει προβλημα, το να μπαίνεις παράνομα σε μια χώρα ισούται με το να περνάς απ τον έναν νομό της χώρας σου στον αλλον" και γενικά όλες τις πίπες που αραδιαζουν οι υποκριτες που το παίζουν ανθρωπιστές με τις πλάτες των άλλων.

Στο ντοκιμαντέρ το μόνο "καινούργιο" που είδα είναι πως και άλλες χώρες έχουν πρόβλημα στέγασης το οποίο γίνεται μάστιγα κι εδώ στην Ελλάδα γιατί απ τη μια πριμοδοτειται ο ιδιοκτήτης που θα νοικιάσει σε μετανάστες όπως κι ο ίδιος ο μετανάστης απ την άλλη ο κάθε μαυραγοριτης λόγω αιρμπιενμπι νοικιαζει την τρώγλη του 400 και μένει η λαϊκή ελληνική οικογένεια με το...στο χέρι να ψάχνει σπίτι να στεγάσει την οικογένειά του κι ο ίδιος θα λοιδορηθει απ τα ίδια αριστερά καθίκια με τις δεξιές τσέπες που απ τη ζεστασιά του σπιτιού τους και μακριά από περιοχές όπου καθημερινά μαχαιρωνουν κλέβουν και απειλούν θα πουλήσει ανθρωπισμό εις βάρος των φτωχών ημεδαπών.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 15 Οκτ 2019, 17:40

southern @ Οι λαθρομετανάστες βγήκαν παγανιά!
southern έγραψε:
22 Μαρ 2019, 22:17
όποιος δεν έχει χαρτιά, θα πρέπει να απελαύνεται. επίσης θα πρέπει να ποινικοποιηθούν η απασχόληση και η ενοικίαση κατοικίας σε παράνομους αλλοδαπούς. στους νομίμους εξορθολογίζεις το πλαίσιο παραμονής με γνώμονα τη λογική και όχι τις αριστερές ιδεοληψίες
Αυτό!!!
Να αρχίσουν να πέφτουν πρόστιμα!!!
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 08 Νοέμ 2019, 20:50

Κλαίω! :smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
vantono @ Μαθητική Πορεία Εναντίον Λαθρομετανάστευσης

Αγις έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 01:32
vantono έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 01:24
Sid Vicious έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 00:14
Φαντάσου να έχουμε νέο κύμα μαθητικών κινητοποιησεων, αυτή την φορά ενάντια στο λαθρομεταναστευτικο
ναι, απ'τις καθυστεριές για δεκαεξάκτινες τυρόπιτες στις καθυστεριές για σβαστικόσχημες χοιρινολουκανικόπιτες. Καθόλου απίθανο με τη μαλάκυνση (και πλύση) εγκεφάλου των συγκεκριμένων νέων.
Πονας πολυ ;
Να καλεσουμε Κνιτολόγο;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 08 Νοέμ 2019, 21:11

Juno έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 20:50
Κλαίω! :smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
vantono @ Μαθητική Πορεία Εναντίον Λαθρομετανάστευσης

Αγις έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 01:32
vantono έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 01:24

ναι, απ'τις καθυστεριές για δεκαεξάκτινες τυρόπιτες στις καθυστεριές για σβαστικόσχημες χοιρινολουκανικόπιτες. Καθόλου απίθανο με τη μαλάκυνση (και πλύση) εγκεφάλου των συγκεκριμένων νέων.
Πονας πολυ ;
Να καλεσουμε Κνιτολόγο;
ευχαριστώ που σ'άρεσε το ποστ μου, αλλά τοσο πολύ που να το ποστάρεις και εδω μεσα? :xena: Τι να πω, να 'σαι καλα :roll:

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 08 Νοέμ 2019, 22:44

vantono έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 21:11
Juno έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 20:50
Κλαίω! :smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
vantono @ Μαθητική Πορεία Εναντίον Λαθρομετανάστευσης

Αγις έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 01:32


Πονας πολυ ;
Να καλεσουμε Κνιτολόγο;
ευχαριστώ που σ'άρεσε το ποστ μου, αλλά τοσο πολύ που να το ποστάρεις και εδω μεσα? :xena: Τι να πω, να 'σαι καλα :roll:
Καλά, δεν βλέπεις τι έχω σημειώσει με bold και μεγάλη γραμματοσειρά; :c020:
Η απάντηση του Άγη μου άρεσε. :8)
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 08 Νοέμ 2019, 22:46

ε όχι, δεν το κατάλαβα. Ε γαμώ, κρίμα! :smt090

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 08 Νοέμ 2019, 22:47

Juno έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 22:44
vantono έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 21:11
ευχαριστώ που σ'άρεσε το ποστ μου, αλλά τοσο πολύ που να το ποστάρεις και εδω μεσα? :xena: Τι να πω, να 'σαι καλα :roll:
Καλά, δεν βλέπεις τι έχω σημειώσει με bold και μεγάλη γραμματοσειρά; :c020:
Η απάντηση του Άγη μου άρεσε. :8)
Σε δουλεύει. Περνιέσαι για εξυπνότερη από το Βαντόνο.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.


Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 08 Νοέμ 2019, 22:49

Χαοτικός έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 22:47
Juno έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 22:44
vantono έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 21:11

ευχαριστώ που σ'άρεσε το ποστ μου, αλλά τοσο πολύ που να το ποστάρεις και εδω μεσα? :xena: Τι να πω, να 'σαι καλα :roll:
Καλά, δεν βλέπεις τι έχω σημειώσει με bold και μεγάλη γραμματοσειρά; :c020:
Η απάντηση του Άγη μου άρεσε. :8)
Σε δουλεύει. Περνιέσαι για εξυπνότερη από το Βαντόνο.
:003:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών