Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 10 Ιουν 2018, 21:24

:p3::p3::p3::p3::p3:
viewtopic.php?f=36&t=2181&p=104991#p104983
sys3x έγραψε:
10 Ιουν 2018, 21:20
Juno έγραψε:
10 Ιουν 2018, 20:44
NikosVy έγραψε:
10 Ιουν 2018, 20:41
Εικόνα

Στο μεταξύ η Google το έχει ανεβάσει σε θέα όλου του πλανήτη. Πληκτρολογεί ένας στην Αστόρια της Νέας Υόρκης τη λέξη "κλειστοφοβία" και του βγαίνει απόσπασμα του Phorum.com.gr ότι κάποιου "του έγινε προειδοποίηση από τον διαχειριστή".
Σε ποια σελίδα;
Γιατί πάτησα "κλειστοφοβία" είμαι στην 5η σελίδα και ακόμα τίποτα.
κάνε search στο google.gr με τον όρο πατάρι για μερικά χρόνια μέχρι να εκπαιδεύσεις τον αλγόριθμο σωστά για τα ενδιαφέροντα σου και θα έχεις και συ τα ίδια αποτελέσματα.
:D
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Ὄμορφες δημοσιεύσεις ποὺ δὲν πρέπει νὰ χαθοῦν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 10 Ιουν 2018, 21:27

ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ έγραψε:
25 Μάιος 2018, 16:26
Εικόνα...ὅτι εἶμαι πρωτάρης, ὅτι τάχα δὲν
ἔχουν περάσει πολλὲς γάτες ἀπὸ τὸ κρεβάτι μου!
Καλή σας γατολογοτεχνικὴ ἐπιτυχία!
Πόσες γάτες έχετε; :o
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Dies Irae
Δημοσιεύσεις: 924
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:00

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dies Irae » 01 Ιούλ 2018, 01:32

Μεγάλος Έθνι, Huge billy huge

billy huge έγραψε:
30 Ιουν 2018, 23:03
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
30 Ιουν 2018, 23:01
ζητω ο χαμογελαστος ηλιος (επιρροη απο την ελ σημαια) της φιλελληνικης ουρουγουαης

ζητω ο μισος ελληνας ομπντουλιο βαρελα

ζητω ο παναγιωτης χατζηστεφανου

βιβα σελεστε

Εικόνα

:smt038
Ξέχασες τον Καπουτζίδη
Εικόνα
billy huge @ Μουντιάλ Ρωσίας 2018

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 13 Ιούλ 2018, 11:30

plouf έγραψε:
13 Ιούλ 2018, 11:27
Ερμής έγραψε:
13 Ιούλ 2018, 10:59
Είσαι ειλικρινής, στο πιστώνω :003:

Ήρθε ο αντρέας και έφαγε ο κόσμος κρέας
Anyway στην Πολωνια επι Γιαρουζελσκι αρχες 80ς τα καταστηματα ηταν αδεια και παντου γινονταν απεργιες ωσπου κυρηχθηκε στρατιωτικος νομος.Αλλα ναι ηρθε ο Αντρεας και εφαγε ο κοσμος κρεας.Και πσομακι φαγαμε και σοσιαλισμο ειχαμε. :D Οταν πεθανε το '94 ημουν 12 και τον κλαιγαμε οικογενειακως οπως τον Κορεατη Κιμ.Μια φορα κανενας στην οικογενεια μου ουτε εγω ποτε ως τωρα δεν δουλεψε στο δημοσιο.Απλα ηταν αυτη η αισθηση ελευθεριας και δημοκρατιας σε σχεση με την ελ δεξια που φιλοξενει τους απογονους χιτων,ταγματασφαλιτων και λαδεμπορων.Τοσο απλα. :D .Απο τα 18 και μετα ψηφιζω ΚΚΕ αλλα για πρωτη φορα σκεφτομαι σοβαρα να ψηφισω Τσιπρα προκειμενου να μην βγει ο γιος του Δρακουμελ.
Ερμής @ Ο Καμπουράκης γλεντάει τον Παυλή (Πολάκη)!
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 18 Ιούλ 2018, 21:24

Juno @ Το μεγαλο εθνικο προβλημα για το οποιο τα εθνικια σιωπουν
Awesomatic έγραψε:
07 Ιούλ 2018, 15:38
Πρώτον, το δημογραφικό δεν είναι κανένα τρομερό πρόβλημα, δεν ζούμε στις εποχές που ήθελες εννιά παιδιά για να σε προσέξουν στα γεράματα, μέχρι να γεράσει η γενιά του τέλους των 90s η εργασία δεν θα είναι η ίδια. Η επανάσταση στην τεχνητή νοημοσύνη θα εξαφανίσει πολλούς κλάδους και από την ανάγκη για ποσότητα περνάμε στην ανάγκη για ποιότητα. Μέχρι και οι Κινέζοι που έχουν πάνω από ένα δισεκατομμύριο κόσμο και το δικό τους δημογραφικό θα είναι πολύ πολύ χειρότερο λόγω του one child policy το έχουν κατανοήσει αυτό και επενδύουν αστρονομικά πόσα στην κατεύθυνση αυτή.

Δεύτερον, ο πληθυσμός δεν σημαίνει κάτι για την έκταση που κατέχει ένα κράτος ούτε για το πόσο πλούσιο είναι. Η Δανία είναι 5 εκατομμύρια άνθρωποι και είναι πλουσιότεροι από έμας Νορβηγία, Σουηδία, Ισραήλ, Αυστρία, Ελβετία, Ιρλανδία όλες έχουν λιγότερο κόσμο από την Ελλάδα και είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση. Ο πληθυσμός σε απόλυτα νούμερα δεν κάνει την ευημερία. Αντίστοιχα η Εθιοπία, το Πακιστάν, το Μπαγκλαντές και το Κονγκό έχουν πολύ μεγαλύτερο πληθυσμό από την Ελλάδα αλλά δεν βλέπω ουρές κόσμου να θέλουν να ζήσουν εκεί... Η Ρωσία με πληθυσμό μικρότερο από το Πακιστάν ελέγχει σχεδόν τη μισή Ασία.

Τρίτον, το δημογραφικό δεν λύνεται έτσι, γίνεται χειρότερο! Αν με την άφιξη του κάθε Χαμπιμπ ο πολίτης νιώσει ότι είναι ξένος στην ίδια του τη χώρα ε θα φύγει να πάει εκεί που είναι πάλι ξένος αλλά πληρώνεται καλύτερα και είναι πιο ασφαλής. Ποιοι θα φύγουν πρώτοι? Αυτοί οι εξειδικευμένοι που παράγουν σε ένα χρόνο όσα θα παράγει ο Χαμπιμπ σε 3 ζωές. Κάποιος Έλληνας που δεν βγάζει αρκετά άλλα έχει δεσμούς εδώ μπορεί να μην φύγει για αλλού ακόμη και αν οικονομικά τον συμφέρει. Αν όμως κυκλοφορεί και νιώθει λες και πήγε επίσκεψη στη Βαγδάτη τότε θα φύγει γι αυτόν και για τα παιδιά του. Και καλά θα κάνει.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14735
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 18 Ιούλ 2018, 21:25

:smt023
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Dies Irae
Δημοσιεύσεις: 924
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:00

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dies Irae » 04 Αύγ 2018, 19:43

Χουργιατς έγραψε:
08 Απρ 2018, 20:37
Πού; Σε όλα τα εξειδικευμένα εγχειρίδια νευροβιολογίας.






Σ̵̟̰̹͍̺͎̖͓͊̓̊̔̄͛̀͊͘͝ἒ̴̩̯̻̱͐̒̆̓͗̿ ̸̡̻̞̩̭̬̫͉͈͍̺͈͋̔̋ό̴͇̘͎̝͇͓͖͔̞͚̈͛̈̀̆̇̅́͂̿̒͂͐̈̔͜λ̶͈͍͇̹̖͉͙͙̙̯̬͕́͂̈́͆̀̌̚͜͜͝α̴̲̘͇̣̣̙̺̗̫̮͆͊̈́̄̑̇̊̈́͋̊̒̔̓̚͝ ̷̝̫̾̇̆́̅̊̎͜τ̴̼̭̯̪͍͚̄̉͗̐̇͆̔α̴̖̬̰̤̲̾̏̎̾̾͠ ̸̫͕͙̜̭͈̈̃̽̇͋̆̂̅̓̃͆͗͝ε̶̟͚̻̥̭͈͚͕͖͎̹͇̩̐̉̈́̇͊̎̎̊̾̓̄̋̌̏̕ξ̷̦͔̭̙͙͕͇̜̝̙̻̜̙͌ε̵̦͓͍̄̓̓͗̈͌͘͝ι̶̡̦͙̤̭̂͑̾̕͘δ̶̨̛̹͓͎̞̣̥̝̩̱̑̽͘ΐ̴̲͚̫͔̩͕̖͐̓̇̀ͅκ̴̧̢̛͔̝̪̻͓̟̔͑̄̈́͜͝ε̷̛̟̭̟̰̭̽̈̋͗̿͋υ̵̡͉̙͕͙̟̣̣͚̮̱̣̭̭̃̓͌̓̀͌͛̒̉̇̉̍͘͝μ̵̰̦͙͖̪̤̞̙̪͓̃̇̃έ̷̛̥̜͉̪̈́͒͊̈́͗̿͑̔̿́̄̚̚ν̷̼̼̲̞̜̠̦͚̋́α̵̨̩̳̮̦̭̲͇͕̞̫̹̤̑̇͗̈́̒̇̒̄̎͆̃́͝ ̷̨̭̩̭̘̳͈͇̠̮̝̽ε̴̡̡̭͕̣͎̱̅̂̋͋γ̴̨̪̤̗̲͕̙̞̮̀͂̈́̎͌χ̵̣͚̗̖̭́̍̕͜͝έ̷͚̺̯̣̠̭͚̼͛̎̆͑̐͝ῑ̷̛͎́̽̑̏̂̉͆͌̚͠ρ̶̨̪̳͙͔̈́̅̈̓̒̽̄̈́̀͘ί̷̧͊͋̊̃̍̀̄̚͘͝͝͠͝δ̵̡̡̛͇̰̲̹̻̟̰̯̝̅̏̃̃̂̾̊̊̃̿͝ι̶̛̛̣̗̍̈̋̈́̏̑́͌̆͝α̸̲̳̙͔͚͔͛̄̆̒͐͋͜͜ ̸̧̣̺̪̱̯̼̣̜̙̙̭̘͇̳͂̒̓̈́́̑̈͘͝͝ν̴̠͚̯͙̱̥͓̺͇͉̤́͊͌̐̅̐͛ͅͅε̵̛̝̼͕̭͎̌͗͌͝ὺ̶̢͉̘̬͈̥͌͌̅̽̄͊̆̇̀̎̈́̌͝͠ͅῥ̷̛̳̪̘͇͚̯̼̘̯̦̣͆̋̐̄̔̓ο̷͙̣̰̱̪͇̟̻̝̪̈́̄̏̔͑β̷̭̲̓̐̍͂͛̔̎́̒͛͑̔ι̴̡̘̥͉͈͇͓̟̺͍̻̠̇̋̌̍̏̒͛̍̄͆̑͆̋ὀ̴̼̤̟̰̞͕̖͎̯̏̍́͂̍̄͠λ̴̙̠̭͎͚͎͔̫̤̂ͅο̴̳̎̽̈́̀̋̔͑̏͊̿̿̕͠γ̷̢͚͎͉͙̰͔̻̯̲͈̫̙̖́̐̓̆́̀͋͆̏̆ͅί̶̫̳̞̘̼̭̤͙̱͋̈̄ͅᾳ̶̧̜̠̠̤͉̬̰̦̝͕̉̊̋̾͛̅̆̔̍͜͠ς̸̨̨̹̝̟͚̙̕.̴͈͚̳̅̈́ ̷̛̜̫͆̋̀̿̓̊̍́͂̿͘̚͝͝
̶̢̝̦̰̞̰̳̱͙̣̰̒ͅ




🐟👑🍩🍉  🎀  Σε όλα τα εξειδικευμένα εγχειρίδια νευροβιολογίας.  🎀  🍉🍩🍭


 

Σ҉ε҉ ҉ό҉λ҉α҉ ҉τ҉α҉ ҉ε҉ξ҉ε҉ι҉δ҉ι҉κ҉ε҉υ҉μ҉έ҉ν҉α҉ ҉ε҉γ҉χ҉ε҉ι҉ρ҉ί҉δ҉ι҉α҉ ҉ν҉ε҉υ҉ρ҉ο҉β҉ι҉ο҉λ҉ο҉γ҉ί҉α҉ς҉.҉
҉


˙ςαίγολοιβορυεν αιδίριεχγε ανέμυεκιδιεξε ατ αλό εΣ




Σ⃣   ε⃣    ό⃣   λ⃣   α⃣    τ⃣   α⃣    ε⃣   ξ⃣   ε⃣   ι⃣   δ⃣   ι⃣   κ⃣   ε⃣   υ⃣   μ⃣   έ⃣   ν⃣   α⃣    ε⃣   γ⃣   χ⃣   ε⃣   ι⃣   ρ⃣   ί⃣   δ⃣   ι⃣   α⃣    ν⃣   ε⃣   υ⃣   ρ⃣   ο⃣   β⃣   ι⃣   ο⃣   λ⃣   ο⃣   γ⃣   ί⃣   α⃣   ς⃣   .⃣


Σ⃞    ε⃞     ό⃞    λ⃞    α⃞     τ⃞    α⃞     ε⃞    ξ⃞    ε⃞    ι⃞    δ⃞    ι⃞    κ⃞    ε⃞    υ⃞    μ⃞    έ⃞    ν⃞    α⃞     ε⃞    γ⃞    χ⃞    ε⃞    ι⃞    ρ⃞    ί⃞    δ⃞    ι⃞    α⃞     ν⃞    ε⃞    υ⃞    ρ⃞    ο⃞    β⃞    ι⃞    ο⃞    λ⃞    ο⃞    γ⃞    ί⃞    α⃞    ς⃞    .⃞




【Σ】【ε】 【ό】【λ】【α】 【τ】【α】 【ε】【ξ】【ε】【ι】【δ】【ι】【κ】【ε】【υ】【μ】【έ】【ν】【α】 【ε】【γ】【χ】【ε】【ι】【ρ】【ί】【δ】【ι】【α】 【ν】【ε】【υ】【ρ】【ο】【β】【ι】【ο】【λ】【ο】【γ】【ί】【α】【ς】【.】


『Σ』『ε』 『ό』『λ』『α』 『τ』『α』 『ε』『ξ』『ε』『ι』『δ』『ι』『κ』『ε』『υ』『μ』『έ』『ν』『α』 『ε』『γ』『χ』『ε』『ι』『ρ』『ί』『δ』『ι』『α』 『ν』『ε』『υ』『ρ』『ο』『β』『ι』『ο』『λ』『ο』『γ』『ί』『α』『ς』『.』


≋Σ≋ε≋ ≋ό≋λ≋α≋ ≋τ≋α≋ ≋ε≋ξ≋ε≋ι≋δ≋ι≋κ≋ε≋υ≋μ≋έ≋ν≋α≋ ≋ε≋γ≋χ≋ε≋ι≋ρ≋ί≋δ≋ι≋α≋ ≋ν≋ε≋υ≋ρ≋ο≋β≋ι≋ο≋λ≋ο≋γ≋ί≋α≋ς≋.≋ ≋


░Σ░ε░ ░ό░λ░α░ ░τ░α░ ░ε░ξ░ε░ι░δ░ι░κ░ε░υ░μ░έ░ν░α░ ░ε░γ░χ░ε░ι░ρ░ί░δ░ι░α░ ░ν░ε░υ░ρ░ο░β░ι░ο░λ░ο░γ░ί░α░ς░.░ ░


(っ◔◡◔)っ ♥ Σε όλα τα εξειδικευμένα εγχειρίδια νευροβιολογίας. ♥˜”*°•.˜”*° •°*”˜.•°*”˜

[̲̅Σ][̲̅ε] [̲̅ό][̲̅λ][̲̅α] [̲̅τ][̲̅α] [̲̅ε][̲̅ξ][̲̅ε][̲̅ι][̲̅δ][̲̅ι][̲̅κ][̲̅ε][̲̅υ][̲̅μ][̲̅έ][̲̅ν][̲̅α] [̲̅ε][̲̅γ][̲̅χ][̲̅ε][̲̅ι][̲̅ρ][̲̅ί][̲̅δ][̲̅ι][̲̅α] [̲̅ν][̲̅ε][̲̅υ][̲̅ρ][̲̅ο][̲̅β][̲̅ι][̲̅ο][̲̅λ][̲̅ο][̲̅γ][̲̅ί][̲̅α][̲̅ς][̲̅.]


Χουργιατς @ Jason Αντιγόνη

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7879
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 10 Σεπ 2018, 02:17

Deja έγραψε:
09 Σεπ 2018, 10:01
Πρετεντέρης έγραψε:
09 Σεπ 2018, 10:00
Deja έγραψε:
08 Σεπ 2018, 22:17
Εικόνα
Φάτε Σύριζα, μαλάκια.
Μόνο που είναι τρένο της γραμμής
Deja @ Κυρανάκης

Όταν δε μπορείς να ξεχωρίσεις ένα τρένο από ένα αεροπλάνο, τότε ξέρεις ότι είσαι πραγματικός νεοδημοκράτης.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7879
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 10 Σεπ 2018, 02:43

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
26 Απρ 2018, 19:13
webwarικο χαοτικό άτομο ο Δεβελέκος, που το αξίζει αναγνώριστει. Το "στον τάφο του αδερφού σου θα χέσω", που είπε στην φιλοάπλυτη μάνα του,είναι το η "αλήθεια είναι στους sex pistols" της γενιάς μας. Respect στην μορφή.
Υπερκουλτουριάρης @ Συνομιλίες Χρυσαυγιτών
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
26 Απρ 2018, 19:32
Μλκες κλαίω στο 2ο βίντεο, από το 9o δευτερόλεπτο εως το 20κάτι. Ο Θέουλης μιλάει με έναν δικό του σε ήρεμο στυλ,προφανώς με κινητό μεσα από το αμάξι και ξαφνικά αρχίζει να ουρλιάζει "τι θε ρε μαλάκα? Αντε μουνί,μην σε μαχαιρώσω!" και μετά επανέρχεται με ήπιο τόνο να εξηγήσει στον απορημένο φίλο του "Πακιστανοί,θέλαν να μου καθαρίσουν το τζάμι με την βία!" :smt005::smt005::smt005:
Τι τυπάρα είναι αυτή ρε? Α ρε Ελλαδάρα αφομοιωτική, σύνθεση Αδόλφου με Monty Python κάναμε, έθνος καλλιτεχνών ρε πούστη.
Υπερκουλτουριάρης @ Συνομιλίες Χρυσαυγιτών
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Πάρταλος
Δημοσιεύσεις: 3387
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2018, 06:13

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάρταλος » 19 Σεπ 2018, 17:54

Chainis έγραψε:
19 Σεπ 2018, 01:05
Το να φροντίζεις την οικογένεια σου, να αγαπάς την πατρίδα σου και να πιστεύεις τον όποιο θεό θέλεις υπερασπίζοντας τα πιστεύω σου, είναι στοιχεία ενός υγιούς ισορροπημένου ανθρώπου, αλλιώτικου από τα πρότυπα της αριστεράς και δεν έχει να κάνει με τις ταμπέλες σας και των μεν και των δε.
- Άμμες ποκ΄ ήμες άλκιμοι νεανίαι.
- Άμμες δε γ΄ ειμέν, αι δε λης πείραν λάβε.
- Άμμες δε γ΄ εσσόμεθα πολλώ κάρρονες.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 27 Σεπ 2018, 17:07

:smt005::smt005::smt005:

Αφού δεν έχουμε αστείες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν....
Sid Vicious έγραψε:
27 Σεπ 2018, 13:27
Maspoli έγραψε:
27 Σεπ 2018, 13:21
Αστυνομικός κρατάει ένα μαχαίρι και ταυτόχρονα αστυνομικός (ο ίδιος ή άλλος) λέει στον ασύρματο "τον αφοπλίσαμε".


Κάποιοι δίνουν την εντύπωση ότι και τη γυναίκα τους να πιάσουν γυμνή, καβάλα σε κάποιον, να αναστενάζει, θα αμφιβάλουν ακόμα για το τι είδαν.
Μπορεί να υπάρχει εξήγηση, πχ καποιος θελει να κανει ενα μπανιο, ενα ντους μωρε αδελφε γιατι εχει πολυ ζεστη και δεν αντεχει, αναγκαστικα μπαινει στο πρωτο σπιτι που βρισκει (τι θελεις να πεθανει απο αφυδατωση;), βγάζει τα ρούχα του και μπαινει στο μπάνιο όμως εκείνη την ώρα η ένοικος του σπιτιου ηταν μεσα και έκανε ντους, αυτός δε το περίμενε, νόμιζε ότι θα ήταν μόνος στο σπίτι και λιποθυμαει, παρ τον κατω. Η γυμνη γυναικα έντρομη μηπως επαθε κανα καρδιακο επεισοδιο ο συνανθρωπος που απλα μπηκε στο διαμερισμα για να αποφυγει την αφυδατωση ενεκα καυσωνος ανεβαινει επανω του και τον πιεζει στο στηθος για να τον επαναφερει στη ζωη, μη τα παρεξηγουμε ολα.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11920
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 27 Σεπ 2018, 19:52

Juno έγραψε:
27 Σεπ 2018, 17:07
:smt005::smt005::smt005:

Αφού δεν έχουμε αστείες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν....
Sid Vicious έγραψε:
27 Σεπ 2018, 13:27
Maspoli έγραψε:
27 Σεπ 2018, 13:21
Αστυνομικός κρατάει ένα μαχαίρι και ταυτόχρονα αστυνομικός (ο ίδιος ή άλλος) λέει στον ασύρματο "τον αφοπλίσαμε".


Κάποιοι δίνουν την εντύπωση ότι και τη γυναίκα τους να πιάσουν γυμνή, καβάλα σε κάποιον, να αναστενάζει, θα αμφιβάλουν ακόμα για το τι είδαν.
Μπορεί να υπάρχει εξήγηση, πχ καποιος θελει να κανει ενα μπανιο, ενα ντους μωρε αδελφε γιατι εχει πολυ ζεστη και δεν αντεχει, αναγκαστικα μπαινει στο πρωτο σπιτι που βρισκει (τι θελεις να πεθανει απο αφυδατωση;), βγάζει τα ρούχα του και μπαινει στο μπάνιο όμως εκείνη την ώρα η ένοικος του σπιτιου ηταν μεσα και έκανε ντους, αυτός δε το περίμενε, νόμιζε ότι θα ήταν μόνος στο σπίτι και λιποθυμαει, παρ τον κατω. Η γυμνη γυναικα έντρομη μηπως επαθε κανα καρδιακο επεισοδιο ο συνανθρωπος που απλα μπηκε στο διαμερισμα για να αποφυγει την αφυδατωση ενεκα καυσωνος ανεβαινει επανω του και τον πιεζει στο στηθος για να τον επαναφερει στη ζωη, μη τα παρεξηγουμε ολα.
Ε ναι αφου για όλα υπάρχει πάντα μια εναλλακτική εξήγηση :003:
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 30 Σεπ 2018, 00:21

The Rebel έγραψε:
14 Σεπ 2018, 21:15
Εικόνα
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 01 Οκτ 2018, 02:28

από mec » 28 Ιουν 2018, 16:22

Φίλε relativer777, θα πιαστώ από το ποστ σου για να εκθέσω το ιστορικό του γεγονότος και να διευκρινίσω κάποια πράγματα. Έχω επίσης πολύ χρονο σήμερα κι όρεξη για γράψιμο.

Πιστεύω ότι ένα φόρουμ πρέπει να είναι ένα φιλικό περιβάλλον, χωρίς κόντρες, απρόκλητες επιθέσεις και τρολαρίσματα που διαλύουν νήματα και γενικά να έχει ένα καλό επίπεδο. Σε αυτό, όσο μπορώ βοηθάω, αλλά φαίνεται ότι έχω διαφορετικά στάνταρντς.

Κάποια που τα θεωρώ απαράδεκτα, εδώ είναι αποδεκτά. Το συνειδητοποίησα όταν έδωσα ένα παράδειγμα διάλυσης νήματος
viewtopic.php?f=29&t=2563 και με μεγάλη μου έκπληξη αντιμετωπίστηκε σαν κάτι το φυσιολογικό από δύο χρήστες που θεωρώ καλού επιπέδου. Οι τοποθετήσεις των χρηστών hellegennes και Nandros καθώς και η δική μου ξεκινούν από δω και κάτω viewtopic.php?f=2&t=57&p=132157#p132116
Προσοχή δεν έχω πρόθεση να δημιουργήσω αντιπαλότητα, αλλα να δείξω τη διαφορετικότητα στο μήκος κύματος.

Εν ολίγοις, τζάμπα θορυβούμαι με αυτά που βλέπω, και στα πλαίσια αυτής της λογικής δεν θα έπρεπε να ασχοληθώ και με το Γιαννόπουλο (ΓΓ). Ο ΓΓ λοιπόν δημιουργούσε προβλήματα στο φόρουμ και κατ' εμέ έπρεπε να φύγει μια κι έξω από την αρχή, ενώ στους υποστηρικτες του που θα φώναζαν και θα διαμαρτύρονταν, απλά θα έπρεπε να δοθεί μια εξήγηση και να σταματήσει εκεί. Στο τέλος θα συνήθιζαν.

Έβλεπα λοιπον ένα νήμα διαμαρτυρίας του ΓΓ, να εξελίσσεται κάπως παράξενα, με έναν διαχειριστή με υπερ το δέον ανοχή κι επειδή δεν τον έχω για χαζό, υποψιάστηκα κάποια ταχτική. Αφήνοντας τον ΓΓ να παπαρίζει χάνει τα credits του στους υποστηρικτες του και μειώνονται οι αντιδράσεις τους, αν τον ξαποστείλεις. Σκεφτομουν επίσης μήπως ο Σπύρος έψαχνε και συγκεκριμμένη αφορμή, ώστε να νομιμοποιήσει τρόπον τινά την τελική του απόφαση, μειώνοντας ακόμα περισσότερο τις αντιδράσεις.

Είπα λοιπον να βοηθήσω και την έπεσα στον ΓΓ για να γίνει τζερτζελο. Σκοπός μου ήταν όλο αυτό να τραβάει όσο γίνεται περισσότερο για να παγιδευτεί ή να εξαντληθεί και να κάνει λάθη, ωστε να φύγει πακέτο, όπως κι έγινε στο τέλος. Ήξερα ότι θα μου την έπεφταν τουλάχιστον δύο άτομα, ο προαιώνιος εχθρός μου Kauldron :003: καθώς κι ο Αγις που του την είχα πει τις προάλλες. Βοήθησαν λίγο και οι Ασέβαστος, Όττο, Πάνας ... ώστε να μακραίνει η κουβέντα. Το τροφοδότησα κι εγω λίγο. Ήρθε ας πούμε ο Kauldron με λερωμενη τη φωλιά του να μου την πει για διπροσωπία. Μα η απάντηση είναι απλή: στηρίζω καλούς διαχειριστές και φτύνω βρωμιάρηδες, που την είδαν διαχειριστές. Αλλά θα τελείωνε εκεί. Έκανα ακόμα και τον σταλίνα Alejandro, αξιότατο διαχειριστή για να τραβάει η κουβέντα :003: κι επίσης το παρατράβηξα με τον Otto, όταν πήγε να το κλείσει σε μια φάση.
Όσο για τον Άγι μας, δεν ξέρω αν κατάλαβε την παπαριά του. Το ξεβράκωμα που ανακάλυψε είναι παλιά υπόθεση κι αναλύθηκε εκτεταμένα στο νημα «Πρόταση για τη διαχείριση» όπου αυτός που ξεβρακώθηκε ήταν ο Χελώνος. Όλοι ξέρουν τη βρωμιά Kauldron/Alejandro με το φίλτρο που μετετρεπε το phorum σε βόθρουμ στα πόστς των χρηστών. Είναι γνωστό λοιπόν ότι είχα βρίσει τους «διαχειριστές» εκεί και το μόνο που κατάφερε ο Άγις μας ήταν να φύγει με μια ταμπέλα, που ενώ περναγε απαρατήρητος εστίασα στη συμπεριφορά του στο φόρουμ. Αυτή του λιγούρη που τρέχει όλη μέρα πισω απο τις γυναικες εδώ μέσα μπας και βγάλει γκόμενα.

Για Otto δεν έχω τύψεις και δεν ξέρω τι τύπος είναι. Μου την έπεσε, του την είπα, εξυπηρέτησε κάπως την κατάσταση, αλλά για μένα τελειώνει εκει. Ασέβαστος και Πάνας φαίνονται καλά παιδια και δεν έχω να πω κάτι.

Το συμπέρασμα όμως από αυτή την ιστορία ποιο είναι; Για μένα κανένα. Για αυτό ειπα, δεν άζιζε τον κόπο. Με το που ειπα «ουφ» με τον ΓΓ, ανακαλύπτω ότι είχαν φύγει δύο στελέχη Φινγκόλφιν, Hope (πρώην συντονίστρια), κι ένιωσα βαθιά απογοήτευση. Όσο ασχολούμασταν με έναν τίποτα, χάσαμε δύο μέλη μας που χρειάζονταν υποστήριξη.

Δεν θα παραστήσω τον άνετο. Ο γενικος απολογισμός του νήματος όπου την έπεσα στο ΓΓ είναι, κατά την άποψη μου, μάλλον αρνητικός. Δεν με πείραξαν τόσο οι αντιπαραθέσεις, είμαι αρκετα ψημένος από τέτοια. Ούτε παίρνω προσωπικά επιθέσεις που γίνονται στην περσόνα μου, εφόσον δεν θίγονται τα συμφέροντά μου ή ο ίδιος σαν πραγματικό προσωπο. Τουναντίον γέλασα πολύ με τον ξεβράκωτο στο τμημα, γιατί η εικόνα είναι όλα τα λεφτά και την εχω μάλιστα αποθηκεύσει. :smt005: Απλά... πολύς ντόρος και κυρίως χάσιμο χρόνου για έναν ΓΓ. Αν ήθελε να με κάνει να εκνευριστώ που έχασα το χρονο μου, τα κατάφερε.

Μια επισήμανση για kauldron. Με κατηγορεί ως διπρόσωπο πιστεύοντας ότι κάνω τον καλό στον Σπύρο για να γίνω συντονιστής, ενώ έβρισα τον Alejandro επειδή δεν έγινα. Εκτός οτι το εξήγησα ότι οι ημερομηνίες για τα γεγονότα στο elefthero δεν βγαίνουν,
δεν υπάρχει περίπτωση να γίνω ποτέ συντονιστής σε ελληνικό φόρουμ για δυο λόγους: 1. Έχω τόσο υψηλά στάνταρντς που οι χρήστες θα επαναστατούσαν και ο διαχειριστής θα αναγκαζόταν στο τέλος να με αποσύρει. Κι άρα θα έχανα. 2. Δεν είμαι ζαμανφουτιστής και σε κάθε τιμωρία θα εμπαινα στην διαδικασία να εξηγω, και με έλληνες χρήστες που είναι γενικά απείθαρχοι θα εξελισσόταν καθε φορά σε αλληλογραφία. Σόρυ, δεν πρόκειται να γίνω κάτι σαν Customer Service κάπου, όπου δεν πληρώνομαι ή δεν προσδοκώ ωφέλη. Δεν έχω φιλοδοξίες για ιντερνετικά αξιώματα, όπως ο Kauldron που το έπειζε εξουσία, όταν πήρε γαλόνια. Εγώ έχω κάνει κι άλλα πράγματα στη ζωή μου, ώστε να σισθάνομαι αυτοπεποίθηση.

Αν όμως είναι να βοηθήσω ευκαιριακά (αν δεν απαιτεί πολύ χρόνο), ωστε να έχουμε ενα καλό περιβάλλον, δεν έχω πρόβλημα. Έχω προτείνει ήδη στο Σπύρο να κάνω ένα προγραμμα εξυγείανσης, χωρίς να γίνω αναγκαστικά συντονιστής για να εφαρμοστεί. Την πρόταση την παιρνω πίσω, γιατί συνειδητοποίησα ότι τα standards μου είναι πολύ υψηλα και οι περισσότεροι εδώ βολεύονται με την υπάρχουσα κατάσταση.
Επίσης να ξεκαθαρίσω, επειδή λόγω της κατάστασης μπορεί να μην είναι και πολυ σαφές ότι στηρίζω πάντα τον εδώ διαχειριστή, αν και θα σταματήσω να γράφω ή σπάνια, γιατί δεν μου αρέσει το κλίμα.
viewtopic.php?f=63&t=2650&p=136751&hili ... 82#p136751
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40706
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Όμορφες δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 01 Οκτ 2018, 18:29

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
01 Οκτ 2018, 02:28
από mec » 28 Ιουν 2018, 16:22

Το συμπέρασμα όμως από αυτή την ιστορία ποιο είναι; Για μένα κανένα. Για αυτό ειπα, δεν άζιζε τον κόπο. Με το που ειπα «ουφ» με τον ΓΓ, ανακαλύπτω ότι είχαν φύγει δύο στελέχη Φινγκόλφιν, Hope (πρώην συντονίστρια), κι ένιωσα βαθιά απογοήτευση. Όσο ασχολούμασταν με έναν τίποτα, χάσαμε δύο μέλη μας που χρειάζονταν υποστήριξη.

viewtopic.php?f=63&t=2650&p=136751&hili ... 82#p136751
Ενδιαφέρον που κάνεις like σ' αυτό.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών