Φαση σε σουπερ μαρκετ

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24531
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Σεπ 2020, 12:39

Αίλουρος έγραψε:
20 Σεπ 2020, 10:23
Ορμόνες της εφηβείας.
Παλιά όταν γινόσουν έφηβος σήμαινε ότι ήσουν σε κατάλληλη ηλικία για να δουλέψεις full time είτε στο χωράφι είτε στο νοικοκυριό είτε στο εργοστάσιο είτε στο στρατό του φεουδάρχη, μυστηριωδώς δεν υπήρχε ούτε για δείγμα η συμπεριφορά που τώρα αποδίδουμε στις ορμόνες.

Σχετικό (το είχα βάλει και στο παλιό):

http://paulgraham.com/nerds.html

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 20 Σεπ 2020, 12:59

ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Σεπ 2020, 12:16
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
20 Σεπ 2020, 12:05
ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Σεπ 2020, 11:57


Τα κακομαθημένα έρχονται στα ίσα τους όταν τρώνε "φάπες" από την παρέα και όχι από τους γονείς.
Διαφωνώ γλυκιά μου Αμαζόνα. Εγώ έχω φάει ξύλο από τον πατέρα μου. Ένιωσα την πυγμή που αλλάζει τον κόσμο. Τα παιδιά μας είναι μαλθακά και υπερπροστατευμένα. Αν θέλουμε σκληραγωγημένους πολίτες αυτό πρέπει να αλλάξει.
Εγώ δεν έχω φάει ξύλο από τον πατέρα μου αλλά έτρωγα από τη μάνα μου, το οποίο το δεχόμουν ως διαδικαστικό γιατί περισσότερο με πόναγαν τα μονίμως γδαρμένα γόνατα παρά η συγκεκριμένη βία. Μετά είχαμε αγκαλιές, φιλιά κλπ, μία ακόμη φάση που έβλεπα ως διαδικαστικό. :) Μέχρι που έφτασα στο ύψος της και όταν πήγε να απλώσει χέρι της είπα "κοφ' το" και το' κοψε.
Χα χα χα. Έτσι είναι καλή μου. Λίγη βία ποτέ δεν έβλαψε κανένα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69788
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Σεπ 2020, 13:04

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
20 Σεπ 2020, 12:59
Χα χα χα. Έτσι είναι καλή μου. Λίγη βία ποτέ δεν έβλαψε κανένα.
:smt023
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 20 Σεπ 2020, 13:24

Ενταξει! Υπαρχουν και αλλοι τροποι να επιβληθεις, δεν χρειαχεται το ξυλο, αν και καμια φαπιτσα αραια και που ισως να ειναι σναγκαια ωρες-ωρες. Απλα το μυστικο ειναι να μην ενδιδεις στις απαιτησεις τους πιυ δεν θες να ικανοποιησεις και το αντιλαμβανονται γρηγορα οτι εισαι αμετακινητος.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30574
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 20 Σεπ 2020, 13:38

Cecily Anne έγραψε:
20 Σεπ 2020, 10:38
Εμένα πάντως προχτές μου είχαν αφήσει τον Αλή Πασά των Ιωαννίνων για να τον προσέχω, μου'χε πει η μάνα του μισή ώρα βιντεάκια και τέλος. Στη μισή ώρα του τα έκλεισα και άρχισε να χτυπιέται το μαλακιστήρι, τον άκουσε όλο το τετράγωνο. Λέω έτσι είσαι; Τώρα θα δεις. Πήγα κι έφτιαξα παν κεικς και τα έφαγα επιδεικτικά μπροστά του.

Διαπραγματεύτηκα μισό πανκεικ, για να σκάσει και άλλο μισό για να παίξει ήσυχος.
πρέπει να τον αφήνουν περισσότερο χρόνο μαζί σου
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30574
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 20 Σεπ 2020, 13:42

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
20 Σεπ 2020, 10:47
Συνηυισμένη φάση πια να έχεις σπόρους να φέρονται σαν τη δούκισα της πλακεντίας. Κάποτε τρώγαμε μια φάπα και το βουλώναμε. Τώρα είναι ανεπίτρεπτο να βαρέσεις παιδί και ειδικά μπροστά σε πλήθος. Θα σε λυντσάρουνε. Στο σπίτι όμως όταν με φτιάχνουν τα πατάω κανα δυο μπάτσες κι έρχονται στα ίσα τους. Λυπάμαι φίλους και γνωστούς που βλέπω να γίνονται υπηρέτες των παιδιών τους. Καμια φάπα που και που θα κάνει τα παιδιά σας να σας σέβονται.
Εγβ´ υπήρξα θύμα των παιδιών μου για πάνω από μια δεκαετία. Τώρα όταν θέλω με βλέπουν σαν νταρθ βέιντερ κι έτσι πρέπει. Ξύλο στα παιδιά φίλοι μου.
κάπου τα μπέρδεψες κατέληξες σε λάθος συμπέρασμα και λες χαζαμάρες
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 20 Σεπ 2020, 13:53

Ο πατέρας μου με είχε δείρει μόνο δύο φορές στην ζωή μου, στο λύκειο, σε περίοδο που είχα αποθρασυνθεί τελείως.
Η μάνα μου έδινε φάπες και όταν ημουν μικρός, όχι συχνά, όμως τσίριζε και ούρλιαζε συνεχώς.
Το ξύλο του πατέρα μου με έκανε καλύτερο άνθρωπο, οι φωνές της μάνας μου με έκαναν νευρωτικό.
Τον έναν γονέα τον φροντίζω και τον άλλο δεν μπορώ ούτε να τον ακούω.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 20 Σεπ 2020, 13:59

ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Σεπ 2020, 10:20
Ε, το νερντάκι θα ήταν έτσι από μικρό. Δεν έχεις ξαναδεί υστερικά παιδάκια; :lol:


Και δεν αναφέρομαι σε κάποιο νευρολογικό πρόβλημα (που όντως μπορεί να υπάρχει) αλλά σε νοοτροπία που οφείλεται καθαρά και μόνον στην διαπαιδαγώγηση πριγκηπόπουλων.
Έτσι έκραξες και τις ηλίθιες που βρίζανε τον Φίλη; "Η κόρη μου εμένα είναι πριγκίπισσα , δεν θα μου πει κανένας υπουργός πως θα την μεγαλώσω!"
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 20 Σεπ 2020, 14:00

Αλλά μεταξύ άλλων είσαι και η τέλεια μάνα διαπαιδαγωγήτρια ρε! Τι να λέμε τώρα. Οι άλλες είναι μαλακισμένες, εσύ ξέρεις.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 20 Σεπ 2020, 14:01

perseus έγραψε:
19 Σεπ 2020, 23:50
παω να ψωνισω και στο ταμειο ειναι μανα με ενα νερντακι 12-14 ,κατι γινεται και βγαζει μια γλωσσα η μικρη αιφνιδιαστηκαν ολοι ,
μην με ακουμπας δεν εχεις το δικαιωμα να με ακουμπας της φωναζε και κατι αλλα ,η μανα κατι ελεγε χαμηλοφωνα αυτιο να χτυπιεται.
Θαυμασα την υπομονη της ...
Κι εσύ τι έπαθες; Σου χάλασε το χρόνο σου που είχες προγραμματίσει να ακούς άλλα. Κάνε αγωγή ρε.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69788
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Σεπ 2020, 14:26

Χαοτικός έγραψε:
20 Σεπ 2020, 14:00
Αλλά μεταξύ άλλων είσαι και η τέλεια μάνα διαπαιδαγωγήτρια ρε! Τι να λέμε τώρα. Οι άλλες είναι μαλακισμένες, εσύ ξέρεις.
Μα δεν έγραψα κάτι για το πως διαπαιδαγώγησα εγώ το παιδί μου. :lol:

Και ναι, κάποιες είναι μαλακισμένες, σ' αρέσει ή όχι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25515
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 20 Σεπ 2020, 14:33

perseus έγραψε:
19 Σεπ 2020, 23:50
παω να ψωνισω και στο ταμειο ειναι μανα με ενα νερντακι 12-14 ,κατι γινεται και βγαζει μια γλωσσα η μικρη αιφνιδιαστηκαν ολοι ,
μην με ακουμπας δεν εχεις το δικαιωμα να με ακουμπας της φωναζε και κατι αλλα ,η μανα κατι ελεγε χαμηλοφωνα αυτιο να χτυπιεται.
Θαυμασα την υπομονη της ...
Εφηβια

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 20 Σεπ 2020, 14:34

dna replication έγραψε:
20 Σεπ 2020, 13:42
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
20 Σεπ 2020, 10:47
Συνηυισμένη φάση πια να έχεις σπόρους να φέρονται σαν τη δούκισα της πλακεντίας. Κάποτε τρώγαμε μια φάπα και το βουλώναμε. Τώρα είναι ανεπίτρεπτο να βαρέσεις παιδί και ειδικά μπροστά σε πλήθος. Θα σε λυντσάρουνε. Στο σπίτι όμως όταν με φτιάχνουν τα πατάω κανα δυο μπάτσες κι έρχονται στα ίσα τους. Λυπάμαι φίλους και γνωστούς που βλέπω να γίνονται υπηρέτες των παιδιών τους. Καμια φάπα που και που θα κάνει τα παιδιά σας να σας σέβονται.
Εγβ´ υπήρξα θύμα των παιδιών μου για πάνω από μια δεκαετία. Τώρα όταν θέλω με βλέπουν σαν νταρθ βέιντερ κι έτσι πρέπει. Ξύλο στα παιδιά φίλοι μου.
κάπου τα μπέρδεψες κατέληξες σε λάθος συμπέρασμα και λες χαζαμάρες
Εξηγήσου φίλε μου. Μοιράσου τις σκέψεις σου.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25515
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 20 Σεπ 2020, 14:35

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
20 Σεπ 2020, 14:34
dna replication έγραψε:
20 Σεπ 2020, 13:42
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
20 Σεπ 2020, 10:47
Συνηυισμένη φάση πια να έχεις σπόρους να φέρονται σαν τη δούκισα της πλακεντίας. Κάποτε τρώγαμε μια φάπα και το βουλώναμε. Τώρα είναι ανεπίτρεπτο να βαρέσεις παιδί και ειδικά μπροστά σε πλήθος. Θα σε λυντσάρουνε. Στο σπίτι όμως όταν με φτιάχνουν τα πατάω κανα δυο μπάτσες κι έρχονται στα ίσα τους. Λυπάμαι φίλους και γνωστούς που βλέπω να γίνονται υπηρέτες των παιδιών τους. Καμια φάπα που και που θα κάνει τα παιδιά σας να σας σέβονται.
Εγβ´ υπήρξα θύμα των παιδιών μου για πάνω από μια δεκαετία. Τώρα όταν θέλω με βλέπουν σαν νταρθ βέιντερ κι έτσι πρέπει. Ξύλο στα παιδιά φίλοι μου.
κάπου τα μπέρδεψες κατέληξες σε λάθος συμπέρασμα και λες χαζαμάρες
Εξηγήσου φίλε μου. Μοιράσου τις σκέψεις σου.
Δεξιος

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25515
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 20 Σεπ 2020, 14:35

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
20 Σεπ 2020, 14:34
dna replication έγραψε:
20 Σεπ 2020, 13:42
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
20 Σεπ 2020, 10:47
Συνηυισμένη φάση πια να έχεις σπόρους να φέρονται σαν τη δούκισα της πλακεντίας. Κάποτε τρώγαμε μια φάπα και το βουλώναμε. Τώρα είναι ανεπίτρεπτο να βαρέσεις παιδί και ειδικά μπροστά σε πλήθος. Θα σε λυντσάρουνε. Στο σπίτι όμως όταν με φτιάχνουν τα πατάω κανα δυο μπάτσες κι έρχονται στα ίσα τους. Λυπάμαι φίλους και γνωστούς που βλέπω να γίνονται υπηρέτες των παιδιών τους. Καμια φάπα που και που θα κάνει τα παιδιά σας να σας σέβονται.
Εγβ´ υπήρξα θύμα των παιδιών μου για πάνω από μια δεκαετία. Τώρα όταν θέλω με βλέπουν σαν νταρθ βέιντερ κι έτσι πρέπει. Ξύλο στα παιδιά φίλοι μου.
κάπου τα μπέρδεψες κατέληξες σε λάθος συμπέρασμα και λες χαζαμάρες
Εξηγήσου φίλε μου. Μοιράσου τις σκέψεις σου.
Στη γυναικα σου ριχνεις καμια μπατσα; σε βλεπει σαν νταρθ βειντερ;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών