Φαση σε σουπερ μαρκετ

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
jason
Δημοσιεύσεις: 9067
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 13:06

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason » 20 Σεπ 2020, 14:45

Το ανηψακι μου ήταν ένα αλαζονικό κάθαρμα, τον έγραψε ο ξάδερφος σε πολεμικές τέχνες, έφαγε τις φάπες του και έστρωσε

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 20 Σεπ 2020, 14:49

perseus έγραψε:
19 Σεπ 2020, 23:50
παω να ψωνισω και στο ταμειο ειναι μανα με ενα νερντακι 12-14 ,κατι γινεται και βγαζει μια γλωσσα η μικρη αιφνιδιαστηκαν ολοι ,
μην με ακουμπας δεν εχεις το δικαιωμα να με ακουμπας της φωναζε και κατι αλλα ,η μανα κατι ελεγε χαμηλοφωνα αυτιο να χτυπιεται.
Θαυμασα την υπομονη της ...
Σίγουρα μάνα ή μητριά;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48640
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 20 Σεπ 2020, 14:50

Ε πως;
Μπορείς να μη τα εμβολιασεις;
Μπορείς να μη τα στέλνεις στο σχολείο;
Μπορείς να τα στέλνεις για δουλειά απ το δημοτικό;
Μπορείς να τα σπας στο ξύλο;
Εικόνα
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 20 Σεπ 2020, 14:57

Υδράργυρος έγραψε:
20 Σεπ 2020, 14:35
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
20 Σεπ 2020, 14:34
dna replication έγραψε:
20 Σεπ 2020, 13:42


κάπου τα μπέρδεψες κατέληξες σε λάθος συμπέρασμα και λες χαζαμάρες
Εξηγήσου φίλε μου. Μοιράσου τις σκέψεις σου.
Στη γυναικα σου ριχνεις καμια μπατσα; σε βλεπει σαν νταρθ βειντερ;
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 20 Σεπ 2020, 15:12

jason έγραψε:
20 Σεπ 2020, 14:45
Το ανηψακι μου ήταν ένα αλαζονικό κάθαρμα, τον έγραψε ο ξάδερφος σε πολεμικές τέχνες, έφαγε τις φάπες του και έστρωσε
Ωπ, εμένα μια ανιψιά τις έτρωγε στο σχολείο. Τη τελευταία φορά είχε γυρίσει με μια γρατζουνιά ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑ στο ματι κοντά και τρελάθηκε η μάνα της. Την έγραψε πολεμικές τέχνες και τώρα τουλουμιάζει. Ηρεμήσαμε, την είχαμε άγχος.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 20 Σεπ 2020, 15:20

Cecily Anne έγραψε:
20 Σεπ 2020, 15:12
jason έγραψε:
20 Σεπ 2020, 14:45
Το ανηψακι μου ήταν ένα αλαζονικό κάθαρμα, τον έγραψε ο ξάδερφος σε πολεμικές τέχνες, έφαγε τις φάπες του και έστρωσε
Ωπ, εμένα μια ανιψιά τις έτρωγε στο σχολείο. Τη τελευταία φορά είχε γυρίσει με μια γρατζουνιά ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑ στο ματι κοντά και τρελάθηκε η μάνα της. Την έγραψε πολεμικές τέχνες και τώρα τουλουμιάζει. Ηρεμήσαμε, την είχαμε άγχος.
Εντάξει η βία δεν είναι λύση. Κι εμένα , όπως κι άλλους μού έκαναν μπούλιγκ στο Γυμνάσιο κάτι νταγλαράδες του Λυκείου. Αυτό μέχρι ν' αρχίσω βάρη,μπάσκετ και λοιπά και να ψηλώσω απότομα. Μετά δε με ξαναενόχλησαν, ούτε χρειάστηκε να εξασκήσω βία.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 20 Σεπ 2020, 15:21

Στύγιος έγραψε:
20 Σεπ 2020, 15:20
Cecily Anne έγραψε:
20 Σεπ 2020, 15:12
jason έγραψε:
20 Σεπ 2020, 14:45
Το ανηψακι μου ήταν ένα αλαζονικό κάθαρμα, τον έγραψε ο ξάδερφος σε πολεμικές τέχνες, έφαγε τις φάπες του και έστρωσε
Ωπ, εμένα μια ανιψιά τις έτρωγε στο σχολείο. Τη τελευταία φορά είχε γυρίσει με μια γρατζουνιά ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑ στο ματι κοντά και τρελάθηκε η μάνα της. Την έγραψε πολεμικές τέχνες και τώρα τουλουμιάζει. Ηρεμήσαμε, την είχαμε άγχος.
Εντάξει η βία δεν είναι λύση. Κι εμένα , όπως κι άλλους μού έκαναν μπούλιγκ στο Γυμνάσιο κάτι νταγλαράδες του Λυκείου. Αυτό μέχρι ν' αρχίσω βάρη,μπάσκετ και λοιπά και να ψηλώσω απότομα. Μετά δε με ξαναενόχλησαν, ούτε χρειάστηκε να εξασκήσω βία.
Και τι λες να κάνουμε στο κοριτσάκι, 2 κύκλους στεροειδών; :smt005:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 20 Σεπ 2020, 15:23

Cecily Anne έγραψε:
20 Σεπ 2020, 15:21
Στύγιος έγραψε:
20 Σεπ 2020, 15:20
Cecily Anne έγραψε:
20 Σεπ 2020, 15:12


Ωπ, εμένα μια ανιψιά τις έτρωγε στο σχολείο. Τη τελευταία φορά είχε γυρίσει με μια γρατζουνιά ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑ στο ματι κοντά και τρελάθηκε η μάνα της. Την έγραψε πολεμικές τέχνες και τώρα τουλουμιάζει. Ηρεμήσαμε, την είχαμε άγχος.
Εντάξει η βία δεν είναι λύση. Κι εμένα , όπως κι άλλους μού έκαναν μπούλιγκ στο Γυμνάσιο κάτι νταγλαράδες του Λυκείου. Αυτό μέχρι ν' αρχίσω βάρη,μπάσκετ και λοιπά και να ψηλώσω απότομα. Μετά δε με ξαναενόχλησαν, ούτε χρειάστηκε να εξασκήσω βία.
Και τι λες να κάνουμε στο κοριτσάκι, 2 κύκλους στεροειδών; :smt005:
Να μην τουλουμιάζει , εφόσον γνωρίζει πολεμικές τέχνες. Και μόνο η υποψία στον άλλον ότι θα τις φάει ,αρκεί.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 20 Σεπ 2020, 15:25

Στύγιος έγραψε:
20 Σεπ 2020, 15:23
Cecily Anne έγραψε:
20 Σεπ 2020, 15:21
Στύγιος έγραψε:
20 Σεπ 2020, 15:20


Εντάξει η βία δεν είναι λύση. Κι εμένα , όπως κι άλλους μού έκαναν μπούλιγκ στο Γυμνάσιο κάτι νταγλαράδες του Λυκείου. Αυτό μέχρι ν' αρχίσω βάρη,μπάσκετ και λοιπά και να ψηλώσω απότομα. Μετά δε με ξαναενόχλησαν, ούτε χρειάστηκε να εξασκήσω βία.
Και τι λες να κάνουμε στο κοριτσάκι, 2 κύκλους στεροειδών; :smt005:
Να μην τουλουμιάζει , εφόσον γνωρίζει πολεμικές τέχνες. Και μόνο η υποψία στον άλλον ότι θα τις φάει ,αρκεί.
Όχι, θα κάθεται να τις τρώει, επειδή τα άλλα είναι μαλακισμένα. Ούτε καν.. Σου λέω παραλίγο να χάσει το μάτι της. :smt005:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3977
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 20 Σεπ 2020, 15:25

foscilis έγραψε:
20 Σεπ 2020, 12:39
Αίλουρος έγραψε:
20 Σεπ 2020, 10:23
Ορμόνες της εφηβείας.
Παλιά όταν γινόσουν έφηβος σήμαινε ότι ήσουν σε κατάλληλη ηλικία για να δουλέψεις full time είτε στο χωράφι είτε στο νοικοκυριό είτε στο εργοστάσιο είτε στο στρατό του φεουδάρχη, μυστηριωδώς δεν υπήρχε ούτε για δείγμα η συμπεριφορά που τώρα αποδίδουμε στις ορμόνες.

Σχετικό (το είχα βάλει και στο παλιό): Why nerds are unpopular
Εξαιρετικό ανάγνωσμα. :smt023
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 20 Σεπ 2020, 15:31

Cecily Anne έγραψε:
20 Σεπ 2020, 15:25
Στύγιος έγραψε:
20 Σεπ 2020, 15:23
Cecily Anne έγραψε:
20 Σεπ 2020, 15:21


Και τι λες να κάνουμε στο κοριτσάκι, 2 κύκλους στεροειδών; :smt005:
Να μην τουλουμιάζει , εφόσον γνωρίζει πολεμικές τέχνες. Και μόνο η υποψία στον άλλον ότι θα τις φάει ,αρκεί.
Όχι, θα κάθεται να τις τρώει, επειδή τα άλλα είναι μαλακισμένα. Ούτε καν.. Σου λέω παραλίγο να χάσει το μάτι της. :smt005:
Άλλο λέω ρε παιδάκι μου ,δεν είπα να κάθεται να τις τρώει. Στο πρώτο μαλακισμένο να ρίξει ένα μπερντάχι ( αν δε γίνεται αλλιώς) ,θα φοβηθούν και τα υπόλοιπα .Δε χρειάζεται μετά να δείρει όλο τον κόσμο.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 20 Σεπ 2020, 15:32

Στύγιος έγραψε:
20 Σεπ 2020, 15:31
Cecily Anne έγραψε:
20 Σεπ 2020, 15:25
Στύγιος έγραψε:
20 Σεπ 2020, 15:23


Να μην τουλουμιάζει , εφόσον γνωρίζει πολεμικές τέχνες. Και μόνο η υποψία στον άλλον ότι θα τις φάει ,αρκεί.
Όχι, θα κάθεται να τις τρώει, επειδή τα άλλα είναι μαλακισμένα. Ούτε καν.. Σου λέω παραλίγο να χάσει το μάτι της. :smt005:
Άλλο λέω ρε παιδάκι μου ,δεν είπα να κάθεται να τις τρώει. Στο πρώτο μαλακισμένο να ρίξει ένα μπερντάχι ( αν δε γίνεται αλλιώς) ,θα φοβηθούν και τα υπόλοιπα .Δε χρειάζεται μετά να δείρει όλο τον κόσμο.
Δεν τουλουμιάζει στα καλά καθούμενα χριστιανέ μου, όταν τις επιτεθεί όμως κάνα παιδοβούβαλο δε θα του πει "μισό να σου δείξω μία φόρμα Κουνγκ Φου", θα ρίξει 2-3 και τέλος.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10813
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 20 Σεπ 2020, 15:34

Cecily Anne έγραψε:
20 Σεπ 2020, 10:38
Εμένα πάντως προχτές μου είχαν αφήσει τον Αλή Πασά των Ιωαννίνων για να τον προσέχω, μου'χε πει η μάνα του μισή ώρα βιντεάκια και τέλος. Στη μισή ώρα του τα έκλεισα και άρχισε να χτυπιέται το μαλακιστήρι, τον άκουσε όλο το τετράγωνο. Λέω έτσι είσαι; Τώρα θα δεις. Πήγα κι έφτιαξα παν κεικς και τα έφαγα επιδεικτικά μπροστά του.

Διαπραγματεύτηκα μισό πανκεικ, για να σκάσει και άλλο μισό για να παίξει ήσυχος.
Τρομερη διαπαιδαγωγηση.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 20 Σεπ 2020, 15:38

Cecily Anne έγραψε:
20 Σεπ 2020, 15:32


Δεν τουλουμιάζει στα καλά καθούμενα χριστιανέ μου, όταν τις επιτεθεί όμως κάνα παιδοβούβαλο δε θα του πει "μισό να σου δείξω μία φόρμα Κουνγκ Φου", θα ρίξει 2-3 και τέλος.
Το αυτό κι εγώ , όταν στην εφημερία βλέπω μπούλινγκ από Λύκειο σε Γυμνάσιο ( συστεγαζόμαστε) μοιράζω κλωτσιές και σφαλιάρες και τους λέω μετά να μου κάνουν μήνυση, αν τολμούν..

Ε, δε βρέθηκε κανείς να μου κάνει μήνυση. Οι ψευτονταήδες γίνονται κότες μπροστά σε ευθύνες.
Bέβαια στο ΕΠΑΛ, όταν πήγα να χωρίσω 2 ντερέκια που πλακώνονταν ,άρπαξα ξώφαλτσα κι εγώ κάτι ψιλές :-?

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3977
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 20 Σεπ 2020, 16:04

Στύγιος έγραψε:
20 Σεπ 2020, 15:31
Cecily Anne έγραψε:
20 Σεπ 2020, 15:25
Στύγιος έγραψε:
20 Σεπ 2020, 15:23

Να μην τουλουμιάζει , εφόσον γνωρίζει πολεμικές τέχνες. Και μόνο η υποψία στον άλλον ότι θα τις φάει, αρκεί.
Όχι, θα κάθεται να τις τρώει, επειδή τα άλλα είναι μαλακισμένα. Ούτε καν. Σου λέω παραλίγο να χάσει το μάτι της. :smt005:
Άλλο λέω ρε παιδάκι μου, δεν είπα να κάθεται να τις τρώει. Στο πρώτο μαλακισμένο να ρίξει ένα μπερντάκι (αν δε γίνεται αλλιώς), θα φοβηθούν και τα υπόλοιπα. Δεν χρειάζεται μετά να δείρει όλο τον κόσμο.
Κοντολογίς, αποτρεπτική ισχύς.
Παράδειγμα τελευταίας δεκαετίας, το ρεσάλτο των Ισραηλινών Ειδικών Δυνάμεων στο Mavi Marmara. ΤΣΟ + ΛΟ.
Null έγραψε:
20 Σεπ 2020, 13:53
Ο πατέρας μου με είχε δείρει μόνο δύο φορές στην ζωή μου, στο λύκειο, σε περίοδο που είχα αποθρασυνθεί τελείως.
Η μάνα μου έδινε φάπες και όταν ήμουν μικρός, όχι συχνά, όμως τσίριζε και ούρλιαζε συνεχώς.
Το ξύλο του πατέρα μου με έκανε καλύτερο άνθρωπο, οι φωνές της μάνας μου με έκαναν νευρωτικό.
Τον έναν γονέα τον φροντίζω και τον άλλο δεν μπορώ ούτε να τον ακούω.
Οι συχνές φωνές, υστερίες, απειλές κ.λπ. (δηλ. η ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ πίεση) είναι ΑΠΕΙΡΩΣ χειρότερες συγκριτικά με τη φυσική βία όταν αυτή συμβαίνει μια στο τόσο. Define «μια στο τόσο» θα μου πεις.
OK, αναφέρω δύο πρόχειρα παραδείγματα για να γίνω απολύτως κατανοητός:
Πήρα το αμάξι στη ζούλα (ΠΡΟΤΟΥ βγάλω δίπλωμα οδήγησης, εννοείται) και με κάναν’ τσακωτό. Ή ακόμη χειρότερα, το γρατζούνισα, το τράκαρα.
Ε, θα φας φούσκο που θα δεις το Χριστό φαντάρο.
Ή μου ανετέθη να προσέχω το μικρότερο sibling, εγώ έγραψα τα πάντα στ’ αρχίδια μου, κι αυτό τραυματίστηκε παίζοντας.
Ξανά-μανά φούσκος.
Για τέτοιες περιπτώσεις μιλάμε [Τίποτα απ’ τα δύο δεν μου έχει συμβεί]

Τίποτα χειρότερο από τη συμβίωση με ΤΟΞΙΚΟΥΣ ανθρώπους, σου ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΖΟΥΝ τη ζωή λίγο-λίγο, μέρα με την ημέρα όπως οι ’ζαίοι, κομΜΟΥΝΙστοσυμμορίτες, ΑΝΤΑΡΣΥΑτες, ΚωνσταντινουΔημητράδες, ΚΕΕΡΦΑτζήδες, ΜΚΟτζήδες την Ελλάδα.
9 φορές στις 10 δεν φταίνε αυτοί που είναι διαταραγμένοι & ψυχανώμαλοι. Αλλά τι να το κάνεις; Την ζημιά την πληρώνουμε εμείς.
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών