Φαση σε σουπερ μαρκετ

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7898
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 20 Σεπ 2020, 16:45

Γνωρίζω μάνες που κανονικά θα έπρεπε να είναι στο βαθύτερο μπουντρούμι της φυλακής. Υπεράνω πάσης υποψίας. Τέτοιες αλητείες ούτε οι έφηβοι δεν κάνουν. Ζώα πραγματικά, με πτυχία και δουλειές, σ΄ αυτές αναφέρομαι κατ' αρχάς.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25915
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 20 Σεπ 2020, 17:00

Antares έγραψε:
20 Σεπ 2020, 16:45
Γνωρίζω μάνες που κανονικά θα έπρεπε να είναι στο βαθύτερο μπουντρούμι της φυλακής. Υπεράνω πάσης υποψίας. Τέτοιες αλητείες ούτε οι έφηβοι δεν κάνουν. Ζώα πραγματικά, με πτυχία και δουλειές, σ΄ αυτές αναφέρομαι κατ' αρχάς.
:g030:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 20 Σεπ 2020, 17:03

Antares έγραψε:
20 Σεπ 2020, 16:45
Γνωρίζω μάνες που κανονικά θα έπρεπε να είναι στο βαθύτερο μπουντρούμι της φυλακής. Υπεράνω πάσης υποψίας. Τέτοιες αλητείες ούτε οι έφηβοι δεν κάνουν. Ζώα πραγματικά, με πτυχία και δουλειές, σ΄ αυτές αναφέρομαι κατ' αρχάς.
Eιλικρινά σου μιλάω, έχω μετανιώσει που δεν έχω καταγγείλει μία συγκεκριμένη τύπισσα και είχα φωτογραφίες με αποδείξεις, διότι έπεσε πανω μου όλο το σόι της να με μεταπείσει. Βέβαια, εγώ τις φυλάω. Αν ποτέ ο πρώην της, αποφασίσει να της πάρει το παιδί και της βαρέσει καταγγελία, θα πάω υπέρ του. Όσο τους έχει γραμμένους καλά καλά, δεν είμαι σίγουρη ότι σε ίδρυμα το παιδί θα έχει καλύτερη μοίρα. Επίσης, κινητοποιήθηκαν και οι παππούδες και ασχολούνται πλέον, στα θετικά αυτό.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25915
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 20 Σεπ 2020, 17:07

Ερμής έγραψε:
20 Σεπ 2020, 16:30
Αγις έγραψε:
20 Σεπ 2020, 12:31
ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Σεπ 2020, 12:16


Εγώ δεν έχω φάει ξύλο από τον πατέρα μου αλλά έτρωγα από τη μάνα μου, το οποίο το δεχόμουν ως διαδικαστικό γιατί περισσότερο με πόναγαν τα μονίμως γδαρμένα γόνατα παρά η συγκεκριμένη βία. Μετά είχαμε αγκαλιές, φιλιά κλπ, μία ακόμη φάση που έβλεπα ως διαδικαστικό. :) Μέχρι που έφτασα στο ύψος της και όταν πήγε να απλώσει χέρι της είπα "κοφ' το" και το' κοψε.
υπεροχες γλυκες αναμνησεις
ο πατερας μου ειχε πολυ γρηγορο κοφτο αριστερο κ θανατηφορο δεξι - καπου στα 16 τον δυσκολεψα για πρωτη φορα αρκετα - ειχε χασει κ σε ταχυτητα :003: εκανα κ βρωμικα κολπα :8) το καταυχαριστηθηκε κ αποφασισε πως '' μονο τα γαιδουρια χτυπανε ακομα κ οταν μεγαλωσουν '' κ ετσι εληξε η ανταλλαγη γρονθοκοπηματων :cry
Κάπως έτσι και εγώ. Βέβαια στα 16 που έφαγα την τελευταία καλή είχα κάνει μλκια. Ψειριζα το αμάξι κρυφά τα βράδια και έκοβα βόλτες στη γειτονιά. Ε ένα βράδυ ξύπνησε. :a040:
:003:
ετσι εκανε ξαδελφος στην ιδια ηλικια - νυχτα παντοτε κ πηγαινε με την ασκονα απο την Σ στο Β στην γκομενιτσα
τον τσακισε στην κλωτσοπατιναδα ο γερος του - κουτρουβαλοντας τον πηγαινε στα σκαλια κ ηταν κ πολλα :003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30692
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 20 Σεπ 2020, 17:18

foscilis έγραψε:
20 Σεπ 2020, 12:39
Αίλουρος έγραψε:
20 Σεπ 2020, 10:23
Ορμόνες της εφηβείας.
Παλιά όταν γινόσουν έφηβος σήμαινε ότι ήσουν σε κατάλληλη ηλικία για να δουλέψεις full time είτε στο χωράφι είτε στο νοικοκυριό είτε στο εργοστάσιο είτε στο στρατό του φεουδάρχη, μυστηριωδώς δεν υπήρχε ούτε για δείγμα η συμπεριφορά που τώρα αποδίδουμε στις ορμόνες.

Σχετικό (το είχα βάλει και στο παλιό): Why nerds are unpopular
τα παιδιά που δεν έχουν μεγάλη αποδοχή (για να το θέσω κομψά) συνήθως έχουν έλλειμμα σε κοινωνικές δεξιότητες-όχι υπερβολική ευφυΐα.
Μετά όμως μπλέκουμε με τους ορισμούς: κοινωνικές δεξιότητες είναι οι δεξιότητες που κάνουν τους ανθρώπους κοινωνικά αποδεκτούς και επιτυχημένους :lol:
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 20 Σεπ 2020, 17:34

dna replication έγραψε:
20 Σεπ 2020, 16:17
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
20 Σεπ 2020, 14:34
dna replication έγραψε:
20 Σεπ 2020, 13:42


κάπου τα μπέρδεψες κατέληξες σε λάθος συμπέρασμα και λες χαζαμάρες
Εξηγήσου φίλε μου. Μοιράσου τις σκέψεις σου.
σωστή διαπίστωση οτι πολλές οικογένειες σήμερα είναι εξαιρετικά παιδοκεντρικές και αυτό δεν θα κάνει καλό στην επομένη γενιά που μεγαλώνει με υπερβολικές προσδοκίες και απαιτήσεις
λάθος το συμπέρασμα οτι χρειάζεται ξυλο για να στρώσουν
Δεν μεγαλώνει με προσδοκίες. Μεγαλώνει με αλαζονεία και φιλαυτία. Μετατρέπονται τα παιδιά σε μικροί Νάρκισσοι. Δεν είναι όμως αυτό το θέμα. Η σύγκρουση στην οικογένεια φέρνει ωρίμανση στο άτομο. Γνωρίζει τα όρια του κι αποδομεί ταυτόχρονα τον εαυτό του και τους γύρω του. Η βία είναι πραγματική. Η απάντηση είναι πραγματική. Έτσι ο χαρακτήρας αποκτά ακεραιότητα σφυρηλατημένος στο αμόνι της σύγκρουσης.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25915
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 20 Σεπ 2020, 17:56

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
20 Σεπ 2020, 17:34
dna replication έγραψε:
20 Σεπ 2020, 16:17
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
20 Σεπ 2020, 14:34


Εξηγήσου φίλε μου. Μοιράσου τις σκέψεις σου.
σωστή διαπίστωση οτι πολλές οικογένειες σήμερα είναι εξαιρετικά παιδοκεντρικές και αυτό δεν θα κάνει καλό στην επομένη γενιά που μεγαλώνει με υπερβολικές προσδοκίες και απαιτήσεις
λάθος το συμπέρασμα οτι χρειάζεται ξυλο για να στρώσουν
Δεν μεγαλώνει με προσδοκίες. Μεγαλώνει με αλαζονεία και φιλαυτία. Μετατρέπονται τα παιδιά σε μικροί Νάρκισσοι. Δεν είναι όμως αυτό το θέμα. Η σύγκρουση στην οικογένεια φέρνει ωρίμανση στο άτομο. Γνωρίζει τα όρια του κι αποδομεί ταυτόχρονα τον εαυτό του και τους γύρω του. Η βία είναι πραγματική. Η απάντηση είναι πραγματική. Έτσι ο χαρακτήρας αποκτά ακεραιότητα σφυρηλατημένος στο αμόνι της σύγκρουσης.
:g030:

ΛΑΚΩΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ

:smt023
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16974
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 20 Σεπ 2020, 19:35

Στύγιος έγραψε:
20 Σεπ 2020, 16:42
hellegennes έγραψε:
20 Σεπ 2020, 16:35
Εγώ δεν έχω φάει ούτε υποψία φάπας από τους γονείς μου κι έγινα ένας υπέροχος άνθρωπος.
Eγώ είχα τον πατέρα μου δάσκαλο ( που ποτέ δεν έδερνε) κι έχω φάει άπειρες σφαλιάρες στο δημοτικό στην 4η ως παράδειγμα μη διάκρισης για τους υπόλοιπους μαθητές. :roll:
Έχω γράψει παλιότερα για τραγική εμπειρία που ζήσαμε στο Δημοτικό.
Ο πατέρας ενός συμμαθητή μας ήταν δάσκαλος που διδασκε στο σχολείο που πηγαίναμε και μάλιστα είχε την τάξη μας που μεταξύ μας ήταν και ο γιος του ο Αντωνης.
Μεγάλης ηλικίας και παλαιάς κοπής δάσκαλος.
Κάθε φορά λοιπόν που κάναμε μαλακια εκτός από την φαπα που έτρωγε αυτός που την έκανε,τις έτρωγε και ο Αντώνης και μάλιστα εις διπλούν για να μην δώσει το δικαίωμα ο πατέρας του να πει κάποιος ότι μεροληπτεί υπέρ του γιου του!
Το αποτέλεσμα;
Στο τέλος καθόμασταν σαν παναγιτσες γιατί λυπόταν η ψυχή μας να βλέπουμε τον Αντωνη να τρώει ξύλο.
Μιλάμε για πολύ ξύλο ρε παιδιά!
Το θυμαμαι και ακόμη τον λυπάμαι τον έρμο!!!

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 20 Σεπ 2020, 19:46

Gordian Knot οι χρόνια καταθλιπτικές γυναίκες καλό είναι να μην κάνουν παιδιά
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8759
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 20 Σεπ 2020, 19:47

dna replication έγραψε:
20 Σεπ 2020, 16:17

σωστή διαπίστωση οτι πολλές οικογένειες σήμερα είναι εξαιρετικά παιδοκεντρικές και αυτό δεν θα κάνει καλό στην επομένη γενιά που μεγαλώνει με υπερβολικές προσδοκίες και απαιτήσεις
λάθος το συμπέρασμα οτι χρειάζεται ξυλο για να στρώσουν
πολύ σωστή επισήμανση

ούτε στα ίδια τα παιδιά κάνει καλό αλλά λίγοι γονείς είναι σε θέση να το αντιληφθούν






καλά, τα υπόλοιπα που διαβάζω περί βίας και ξύλου, ασχολίαστα
nothing but heart

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 20 Σεπ 2020, 20:06

stergiosbik έγραψε:
20 Σεπ 2020, 19:35
Στύγιος έγραψε:
20 Σεπ 2020, 16:42
hellegennes έγραψε:
20 Σεπ 2020, 16:35
Εγώ δεν έχω φάει ούτε υποψία φάπας από τους γονείς μου κι έγινα ένας υπέροχος άνθρωπος.
Eγώ είχα τον πατέρα μου δάσκαλο ( που ποτέ δεν έδερνε) κι έχω φάει άπειρες σφαλιάρες στο δημοτικό στην 4η ως παράδειγμα μη διάκρισης για τους υπόλοιπους μαθητές. :roll:
Έχω γράψει παλιότερα για τραγική εμπειρία που ζήσαμε στο Δημοτικό.
Ο πατέρας ενός συμμαθητή μας ήταν δάσκαλος που διδασκε στο σχολείο που πηγαίναμε και μάλιστα είχε την τάξη μας που μεταξύ μας ήταν και ο γιος του ο Αντωνης.
Μεγάλης ηλικίας και παλαιάς κοπής δάσκαλος.
Κάθε φορά λοιπόν που κάναμε μαλακια εκτός από την φαπα που έτρωγε αυτός που την έκανε,τις έτρωγε και ο Αντώνης και μάλιστα εις διπλούν για να μην δώσει το δικαίωμα ο πατέρας του να πει κάποιος ότι μεροληπτεί υπέρ του γιου του!
Το αποτέλεσμα;
Στο τέλος καθόμασταν σαν παναγιτσες γιατί λυπόταν η ψυχή μας να βλέπουμε τον Αντωνη να τρώει ξύλο.
Μιλάμε για πολύ ξύλο ρε παιδιά!
Το θυμαμαι και ακόμη τον λυπάμαι τον έρμο!!!
Ντάξει ήμουν κι εγώ κωλόπαιδο ,κακά τα ψέματα. Στο Γυμνάσιο 1 μέρα αποβολή για ξύλο. Στο Λύκειο πήρα 3 μέρες αποβολή γιατί "χούφτωσα" μια συμμαθήτρια :003:
Ναι ξέρω τι θα πείτε ,αυτός ο αλήτης διδάσκει τα παιδιά μας; Σας πρόλαβα :a015:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48669
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 20 Σεπ 2020, 20:12

Στο Λύκειο πήρα 3 μέρες αποβολή γιατί "χούφτωσα" μια συμμαθήτρια
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 20 Σεπ 2020, 20:22

Kauldron έγραψε:
20 Σεπ 2020, 20:12
Στο Λύκειο πήρα 3 μέρες αποβολή γιατί "χούφτωσα" μια συμμαθήτρια
Ε μα τα ήθελε ,λεπτομέρειες δε λέω ,αλλά άξιζε η αποβολή :smt047

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3979
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 20 Σεπ 2020, 20:23

Null έγραψε:
20 Σεπ 2020, 19:46
Gordian Knot οι χρόνια καταθλιπτικές γυναίκες καλό είναι να μην κάνουν παιδιά.
Οι άνθρωποι που πάσχουν από κατάθλιψη κατά κανόνα κλείνονται στον εαυτό τους και «αφήνονται», παραιτούνται απ’ τη ζωή σε σημείο που μπορεί να κινδυνέψει η υγεία τους (αν δεν επιχειρήσουν να αυτοκτονήσουν σε κάποια έξαρση της πάθησής τους), δεν ξεσπάνε στους γύρω τους.
Η περίπτωση που περιέγραψες εσύ, ταιριάζει σε άτομο μονίμως ανικανοποίητο που εκρήγνυται με την παραμικρή αφορμή (συνήθως ασήμαντους λόγους που για τους ψυχικά ισορροπημένους θα περνούσαν απαρατήρητοι ή θα αντιμετωπίζονταν χωρίς παροξυσμούς).
Δεν είμαι ψυχολόγος/ψυχίατρος, αλλά νομίζω πως το 2ο πρόβλημα λύνεται πολύ πιο εύκολα:
Το μόνο που χρειάζεται είναι μετατόπιση του ενδιαφέροντος προς κάτι που τους ευχαριστεί, κατά προτίμηση ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ. Get a hobby που λένε και οι Αμερικάνοι.
Just my 2¢.
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23324
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Φαση σε σουπερ μαρκετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 20 Σεπ 2020, 20:25

Αγις έγραψε:
20 Σεπ 2020, 17:07
Ερμής έγραψε:
20 Σεπ 2020, 16:30
Αγις έγραψε:
20 Σεπ 2020, 12:31


υπεροχες γλυκες αναμνησεις
ο πατερας μου ειχε πολυ γρηγορο κοφτο αριστερο κ θανατηφορο δεξι - καπου στα 16 τον δυσκολεψα για πρωτη φορα αρκετα - ειχε χασει κ σε ταχυτητα :003: εκανα κ βρωμικα κολπα :8) το καταυχαριστηθηκε κ αποφασισε πως '' μονο τα γαιδουρια χτυπανε ακομα κ οταν μεγαλωσουν '' κ ετσι εληξε η ανταλλαγη γρονθοκοπηματων :cry
Κάπως έτσι και εγώ. Βέβαια στα 16 που έφαγα την τελευταία καλή είχα κάνει μλκια. Ψειριζα το αμάξι κρυφά τα βράδια και έκοβα βόλτες στη γειτονιά. Ε ένα βράδυ ξύπνησε. :a040:
:003:
ετσι εκανε ξαδελφος στην ιδια ηλικια - νυχτα παντοτε κ πηγαινε με την ασκονα απο την Σ στο Β στην γκομενιτσα
τον τσακισε στην κλωτσοπατιναδα ο γερος του - κουτρουβαλοντας τον πηγαινε στα σκαλια κ ηταν κ πολλα :003:
Από τη Σ στο Β είχαμε λιώσει με τα παπιά το καλοκαίρι.
Και μάλιστα από τριγυρω γιατί από τον κεντρικό έπαιζαν και παίζουν πάντα μπλόκα.
Έπαιζαν θυμάμαι ωραία κορμιά εκει.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών