ΦΤΑΙΩ; ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ .

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15285
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: ΦΤΑΙΩ; ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 23 Σεπ 2020, 01:05

Υδράργυρος έγραψε:
23 Σεπ 2020, 00:05
Κανονας: ποτε μην κανεις προξενια. Μπορει να βρεθεις πολυ εκτεθειμενος. Εχει φαει κοσμος ξυλο απο τετοια
:+1:
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23397
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: ΦΤΑΙΩ; ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 23 Σεπ 2020, 01:05

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Σεπ 2020, 23:44
Τον γνώρισα σε παρέα στο καφενείο , μου παρουσιάστηκε σαν συνταξιούχος του εμπορικού ναυτικού πλούσιος με 400 χιλιάδες στην τράπεζα και με δύο χιλιάδες σύνταξη ..
Μου είπε ότι ψάχνει γυναίκα να παντρευτεί κι αν θα μπορούσα να του βρω εγώ κάποια .
Μίλησα με την γυναίκα μου κι αυτή πρότεινε μια φίλη της γύρω στα 54 ενώ αυτός ήταν στα 53
Τους συστήσαμε κι αυτοί ταίριαξαν , έχουν ήδη συγκατοικήσει δύο με τρεις μήνες μαζί , αυτή φτωχή , έχει μεν δικό της σπίτι αλλά δούλευε φυλασσοντας μικρά παιδάκια και καθαρίζοντας σπίτια
Αυτός της πρότεινε να σταματήσει από αυτές τις δουλειές κι θα την εξασφαλίζει αυτός οικονομικά
Της έταξε ακόμη ότι θα διόριζε την κόρη της σε ναυτιλιακή εταιρεία κι πήγαιναν μαζί με αυτή και την εγγονή της σε παιδική χαρά ..
Αυτή να πλέει σε πελάγη ευτυχίας , νόμισε ότι έχει πιάσει την καλή ..

Όσπου ξαφνικά τι μαθαίνω ;
Αυτός ήταν απατεώνας και είχε κάνει και δύο φορές φυλακή .και δεν ήταν ποτέ καπετάνιος του εμπορικού ναυτικού
Και ..πάει να της φάει και το σπίτι ..δήθεν θα φωνάξει εταιρεία διακόσμησης όπου με 35 χιλιάδες ευρώ θα φτιάξει το σπίτι , όπου μάλλον θα την χρεώσει αυτή την ίδια βάζοντας υποθήκη το σπίτι της ...

Και εγώ και η γυναίκα μου πεσαμε από τα σύννεφα ..και το μεγάλο πρόβλημα μας είναι το πώς θα το πούμε σε αυτή την ταλαιπωρημένη γυναίκα , η οποία πλέει σε πελάγη ευτυχίας και ξαφνικά θα πέσει από τα σύννεφα , και μάλιστα για όλη αυτή την κατάσταση θα φταίω εγώ και η γυναίκα μου ..
εφοσων εισαι εν μερη υπευθυνος πηγαινε σε ενα γραφειο ντετεκτιβ και βαλτους να δεσουνε στοιχεια τα οποια θα δειξεις στην κυρια για να την προφυλαξεις... τα εξοδα δικα σου φυσικα
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29679
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΦΤΑΙΩ; ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 23 Σεπ 2020, 01:10

nostromos έγραψε:
23 Σεπ 2020, 01:05
τα εξοδα δικα σου φυσικα
:smt005::smt005:
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: ΦΤΑΙΩ; ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 23 Σεπ 2020, 01:28

το 53 χρονών συνταξιούχος δεν θα το σχολιάσει κανένας;

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: ΦΤΑΙΩ; ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 23 Σεπ 2020, 01:58

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Σεπ 2020, 23:44
Τον γνώρισα σε παρέα στο καφενείο , μου παρουσιάστηκε σαν συνταξιούχος του εμπορικού ναυτικού πλούσιος με 400 χιλιάδες στην τράπεζα και με δύο χιλιάδες σύνταξη ..
Μου είπε ότι ψάχνει γυναίκα να παντρευτεί κι αν θα μπορούσα να του βρω εγώ κάποια .
Μίλησα με την γυναίκα μου κι αυτή πρότεινε μια φίλη της γύρω στα 54 ενώ αυτός ήταν στα 53
Τους συστήσαμε κι αυτοί ταίριαξαν , έχουν ήδη συγκατοικήσει δύο με τρεις μήνες μαζί , αυτή φτωχή , έχει μεν δικό της σπίτι αλλά δούλευε φυλασσοντας μικρά παιδάκια και καθαρίζοντας σπίτια
Αυτός της πρότεινε να σταματήσει από αυτές τις δουλειές κι θα την εξασφαλίζει αυτός οικονομικά
Της έταξε ακόμη ότι θα διόριζε την κόρη της σε ναυτιλιακή εταιρεία κι πήγαιναν μαζί με αυτή και την εγγονή της σε παιδική χαρά ..
Αυτή να πλέει σε πελάγη ευτυχίας , νόμισε ότι έχει πιάσει την καλή ..

Όσπου ξαφνικά τι μαθαίνω ;
Αυτός ήταν απατεώνας και είχε κάνει και δύο φορές φυλακή .και δεν ήταν ποτέ καπετάνιος του εμπορικού ναυτικού
Και ..πάει να της φάει και το σπίτι ..δήθεν θα φωνάξει εταιρεία διακόσμησης όπου με 35 χιλιάδες ευρώ θα φτιάξει το σπίτι , όπου μάλλον θα την χρεώσει αυτή την ίδια βάζοντας υποθήκη το σπίτι της ...

Και εγώ και η γυναίκα μου πεσαμε από τα σύννεφα ..και το μεγάλο πρόβλημα μας είναι το πώς θα το πούμε σε αυτή την ταλαιπωρημένη γυναίκα , η οποία πλέει σε πελάγη ευτυχίας και ξαφνικά θα πέσει από τα σύννεφα , και μάλιστα για όλη αυτή την κατάσταση θα φταίω εγώ και η γυναίκα μου ..
Κάνε ότι μπορείς ώστε να μην της φάει το σπίτι. Προσέγγισε την με τρόπο και σιγά σιγά, εισήγαγε τη στα νέα δεδομένα (αντί για ναυτικός, απατεώνας) και βεβαιώσου ότι ο συγκεκριμένος απατεώνας δεν θα την εκμεταλλευτεί και οικονομικά εκτός απο συναισθηματικά. Αν το πετύχεις αυτό και καταφέρεις να την αποστασιοποιήσεις από τον απατεώνα, προτού χάσει περιουσιακά στοιχεία, θα έχεις μετά το χρόνο να απολογηθείς με ηρεμία για το γεγονός πως την έμπλεξες σε μια τέτοια ιστορία.

Βέβαια, μερίδιο ευθύνης βαραίνει και την ίδια, δεν είναι δικό σου όλο το βάρος.

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: ΦΤΑΙΩ; ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 23 Σεπ 2020, 02:05

Καραμελίτσα έγραψε:
23 Σεπ 2020, 00:01
Συγγνώμη, έκανες συνοικέσιο σε φίλη σου με άνθρωπο που τον είχες γνωρίσει από κουβέντα σε καφενείο; Είσαι τελείως ηλίθιος;
Μιλάμε για νοοτροπία παλιού πασόκ. Οι συγκεκριμένοι δεν φημίζονται για την ευφυία τους,

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: ΦΤΑΙΩ; ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 23 Σεπ 2020, 02:18

boomerοιστοριες :giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: ΦΤΑΙΩ; ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 23 Σεπ 2020, 02:20

GoBack έγραψε:
23 Σεπ 2020, 00:04
Καραμελίτσα έγραψε:
23 Σεπ 2020, 00:01
Συγγνώμη, έκανες συνοικέσιο σε φίλη σου με άνθρωπο που τον είχες γνωρίσει από κουβέντα σε καφενείο; Είσαι τελείως ηλίθιος;
Βρηκαμε νεο μελος.Καλωσηρθες
σιγουρα νεο? :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: ΦΤΑΙΩ; ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 23 Σεπ 2020, 02:31

-παίζουμε ένα ταβλάκι;
-αμε, να κεράσω ένα τσίπουρο;
- Απατεώνας, χάρηκα!
- Μαλακοαινείαν, κι εγώ!
- Είμαι 53, συνταξιούχος 2k/μήνα και 400k καταθέσεις και ψάχνω γυναίκα
- Hold my beer/tsipouro
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: ΦΤΑΙΩ; ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 23 Σεπ 2020, 02:47

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Σεπ 2020, 23:44
Τον γνώρισα σε παρέα στο καφενείο , μου παρουσιάστηκε σαν συνταξιούχος του εμπορικού ναυτικού πλούσιος με 400 χιλιάδες στην τράπεζα και με δύο χιλιάδες σύνταξη ..
Μου είπε ότι ψάχνει γυναίκα να παντρευτεί κι αν θα μπορούσα να του βρω εγώ κάποια .
Μίλησα με την γυναίκα μου κι αυτή πρότεινε μια φίλη της γύρω στα 54 ενώ αυτός ήταν στα 53
Τους συστήσαμε κι αυτοί ταίριαξαν , έχουν ήδη συγκατοικήσει δύο με τρεις μήνες μαζί , αυτή φτωχή , έχει μεν δικό της σπίτι αλλά δούλευε φυλασσοντας μικρά παιδάκια και καθαρίζοντας σπίτια
Αυτός της πρότεινε να σταματήσει από αυτές τις δουλειές κι θα την εξασφαλίζει αυτός οικονομικά
Της έταξε ακόμη ότι θα διόριζε την κόρη της σε ναυτιλιακή εταιρεία κι πήγαιναν μαζί με αυτή και την εγγονή της σε παιδική χαρά ..
Αυτή να πλέει σε πελάγη ευτυχίας , νόμισε ότι έχει πιάσει την καλή ..


Πρωτα βγαίνει η ψυχή και μετά το χούι..

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Σεπ 2020, 23:44


Όσπου ξαφνικά τι μαθαίνω ;
Αυτός ήταν απατεώνας και είχε κάνει και δύο φορές φυλακή .και δεν ήταν ποτέ καπετάνιος του εμπορικού ναυτικού
Και ..πάει να της φάει και το σπίτι ..δήθεν θα φωνάξει εταιρεία διακόσμησης όπου με 35 χιλιάδες ευρώ θα φτιάξει το σπίτι , όπου μάλλον θα την χρεώσει αυτή την ίδια βάζοντας υποθήκη το σπίτι της ...
Αυτό απο που το εμαθες; Μήπως από άλλο άτομο στο καφενείο; Γιατί από ότι φαίνεται εχεις και σοβαρό κοινωνικό κύκλο. Είσαι σίγουρος ότι δεν του γυαλίσε το γκομενάκι και λέει ψέματα για να φάει αυτός το σπίτι ; :003:
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14581
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: ΦΤΑΙΩ; ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 23 Σεπ 2020, 08:02

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Σεπ 2020, 23:44
Τον γνώρισα σε παρέα στο καφενείο , μου παρουσιάστηκε σαν συνταξιούχος του εμπορικού ναυτικού πλούσιος με 400 χιλιάδες στην τράπεζα και με δύο χιλιάδες σύνταξη ..
[μουσική] πα τάτα σάπα τάπα τα,σάπα τάπα τα σάπα τάπα τα,πα τάτα τα [μουσική]

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17552
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: ΦΤΑΙΩ; ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 23 Σεπ 2020, 08:30

Να τα βάλουμε τα πράγματα σε μια σειρά;

Σύστησε ο ΑΙΝΕΙΑΝ κάποιον σε κάποια. Εσείς, όποιον σας τον συστήνουν, τον παντρεύεστε; Ξέρω, ξέρω, αν σας πουν ότι έχει 400.000 καταθέσεις στην τράπεζα τότε βλέπετε τα πράγματα με διαφορετικό μάτι...

Επί της γνωριμίας λοιπόν ο ΑΙΝΕΙΑΝ δεν έχει καμία ευθύνη, εκτός κι αν είπε στη γυναίκα ότι αυτός ήταν ένας τύπος ου τον γνώριζε χρόνια κι όχι ένας τύπος που πίνει καφέ ή μπύρα μαζί του στο καφενείο.

Η γυναίκα από ότι βλέπω έχει και κόρη (κατά τη γνώμη μου κακώς θέλει ξαναπαντρειές σε τέτοιες ηλικίες αλλά δικαίωμά της). Ας πούμε ότι η ίδια είναι συναισθηματικά ευάλωτη ή και εντελώς χαζή (μάλλον αυτό). Είναι και η κόρη της που θα ακούσει για διακοσμήσεις 35 χιλιάδων και δε θα της ανέβει το αίμα στο κεφάλι;

Λοιπόν ΑΙΝΕΙΑΝ άκου: Ευθύνη δεν έχεις για το μέχρι τώρα. Έχεις όμως ευθύνη για το από εδώ και μπρος. Ευθύνη από τη στιγμή που ήρθε στα αυτιά σου αυτή η πληροφορία. Τη διασταυρώνεις πρώτα (μην πάρεις στο λαιμό σου και κάποιον αθώο), μιλάς με κάποιον αστυνομικό δηλαδή, και στη συνέχεια λες καθαρά αυτά που έμαθες στη γυναίκα ή αν είναι εντελώς χαζή, τα λες στην κόρη.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Maspoli την 23 Σεπ 2020, 08:36, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32620
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΦΤΑΙΩ; ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Σεπ 2020, 08:32

Namrail έγραψε:
23 Σεπ 2020, 02:05
Καραμελίτσα έγραψε:
23 Σεπ 2020, 00:01
Συγγνώμη, έκανες συνοικέσιο σε φίλη σου με άνθρωπο που τον είχες γνωρίσει από κουβέντα σε καφενείο; Είσαι τελείως ηλίθιος;
Μιλάμε για νοοτροπία παλιού πασόκ. Οι συγκεκριμένοι δεν φημίζονται για την ευφυία τους,
ισχυει.
ανθρωπος που χωρις να τον ξερεις καλα, σου δηλωνει οτι ειναι κονομημενος, 9 φορες στις 10 λεει ψεμματα, και συντομα θα σου ζητησει δανεικα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32620
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΦΤΑΙΩ; ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Σεπ 2020, 08:34

Gewponos90 έγραψε:
23 Σεπ 2020, 02:41
Καραμελίτσα έγραψε:
23 Σεπ 2020, 00:01
Συγγνώμη, έκανες συνοικέσιο σε φίλη σου με άνθρωπο που τον είχες γνωρίσει από κουβέντα σε καφενείο; Είσαι τελείως ηλίθιος;

Εμένα μου έκανε εντύπωση που δεν του γνώρισε την κορη του.
η τη γυναικα του, η που δεν του την επεσε ο ιδιος, ο πασοκος ο σωστος ευκολα το γυριζει για 400κ. :003:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16953
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: ΦΤΑΙΩ; ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 23 Σεπ 2020, 08:46

Ο Αινειαν από το πολύ ξύσιμο λόγω συνταξιοδότησης φαντάζεται ιστορίες και μας τις ξεφουρνιζει στο φόρουμ.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών