δομινατριξ μπήκε σε σουπερμαρκετ με τον υποτακτικό της σε λουράκι

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: δομινατριξ μπήκε σε σουπερμαρκετ με τον υποτακτικό της σε λουράκι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 21 Οκτ 2020, 09:04

Maspoli έγραψε:
21 Οκτ 2020, 09:02
hellegennes έγραψε:
21 Οκτ 2020, 09:00
Maspoli έγραψε:
21 Οκτ 2020, 08:48

Εξακολουθώ να μη βλέπω συσχέτιση μεταξύ του σεξ που αναφέρεις και των "βίτσιων υποταγής"
Όχι, εξακολουθεί να μην σ' αρέσει η ερώτηση και να μην θες να απαντήσεις. Δεν πειράζει.
Νομίζω ότι μάλλον εσένα δεν αρέσει η προέκταση αυτού που ισχυρίστηκες.
Εγώ δεν θεωρώ ξεφτίλα κάτι απ' τα δύο. Καταλαβαίνω ότι σε έφερε σε αμηχανία η ερώτησή μου, αλλά καλή καρδιά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17420
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: δομινατριξ μπήκε σε σουπερμαρκετ με τον υποτακτικό της σε λουράκι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 21 Οκτ 2020, 09:10

hellegennes έγραψε:
21 Οκτ 2020, 09:04
Εγώ δεν θεωρώ ξεφτίλα κάτι απ' τα δύο. Καταλαβαίνω ότι σε έφερε σε αμηχανία η ερώτησή μου, αλλά καλή καρδιά.
Έφερες σε άμεση συσχέτιση την ομοφυλοφιλία με τα βίτσια και μάλιστα αυτά της υποταγής. Για ποιο λόγο να νιώθω εγώ την αμηχανία;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: δομινατριξ μπήκε σε σουπερμαρκετ με τον υποτακτικό της σε λουράκι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 21 Οκτ 2020, 09:36

Μην προσπαθείς τώρα να χρωματίσεις την κατάσταση με λέξεις που δεσμεύεις αποκλειστικά για μια σεξουαλική τάση. Η λέξη «βίτσια» ή «ανωμαλίες» είναι παρωχημένη και κάποτε την χρησιμοποιούσαν για οποιαδήποτε εκτροπή από το «ορθόδοξο» σεξ. Φυσικά πρώτη και μεγαλύτερη ανωμαλία θεωρούσε η κοινωνία την ομοφυλοφιλία.

Στην πραγματικότητα είναι σεξουαλικές προτιμήσεις και τάσεις όλα αυτά και εσύ τώρα επιχειρείς έναν άτοπο συσχετισμό κάποιων απ' αυτές με παρεκκλίνουσες από το «ορθόδοξο» μοντέλο συμπεριφορές, αφού συμπεριέλαβες στο «ορθόδοξο» μοντέλο την ομοφυλοφιλία, για να μην σε περάσουν και για ομοφοβικό.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17420
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: δομινατριξ μπήκε σε σουπερμαρκετ με τον υποτακτικό της σε λουράκι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 21 Οκτ 2020, 09:40

hellegennes έγραψε:
21 Οκτ 2020, 09:36
Μην προσπαθείς τώρα να χρωματίσεις την κατάσταση με λέξεις που δεσμεύεις αποκλειστικά για μια σεξουαλική τάση. Η λέξη «βίτσια» ή «ανωμαλίες» είναι παρωχημένη και κάποτε την χρησιμοποιούσαν για οποιαδήποτε εκτροπή από το «ορθόδοξο» σεξ. Φυσικά πρώτη και μεγαλύτερη ανωμαλία θεωρούσε η κοινωνία την ομοφυλοφιλία.

Στην πραγματικότητα είναι σεξουαλικές προτιμήσεις και τάσεις όλα αυτά και εσύ τώρα επιχειρείς έναν άτοπο συσχετισμό κάποιων απ' αυτές με παρεκκλίνουσες από το «ορθόδοξο» μοντέλο συμπεριφορές, αφού συμπεριέλαβες στο «ορθόδοξο» μοντέλο την ομοφυλοφιλία, για να μην σε περάσουν και για ομοφοβικό.
Δεν το έκανα εγώ. Εγώ θεώρησα ξεφτίλα και να σου βάζουν φίμωτρο και να σε κερατώνουν μένοντας μαζί σου για τα λεφτά. Πάνω σε αυτό ήρθες εσύ και έκανες άμεση συσχέτιση με την ομοφυλοφιλία. Κατανοώ λοιπόν την αμηχανία σου να ψάχνεις διέξοδο από αυτό που είπες και από αυτό που συνεπάγεται αυτό που είπες.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21305
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: δομινατριξ μπήκε σε σουπερμαρκετ με τον υποτακτικό της σε λουράκι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 21 Οκτ 2020, 09:56

για να μιλήσουμε σοβαρά:
η ξεφτίλα του καθενός δεν πηγάζει από τις σεξουαλικές του προτιμήσεις (πάντα μιλάμε εντός στα πλαίσια της συναίνεσης), αλλά από τη κοινωνική του συμπεριφορά
το να κυκλοφορείς δημοσίως με λουρί και να σε σέρνουν εγώ προσωπικά το θεωρώ ξεφτίλα της προσωπικότητας κυρίως λόγω της ανάγκης να το επιδείξεις σε τρίτους - το ίδιο ισχύει για τα Pride όπου ο καθένας βγάζει τα κόμπλεξ του νομίζοντας πως επαναστατεί κατά της κοινωνίας
το να το κάνεις ιδιωτικά γιατί είναι το βίτσιο σου, είναι δικαίωμά σου και δεν το θεωρώ ξεφτίλα εφόσον έτσι τη βρίσκεις
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17420
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: δομινατριξ μπήκε σε σουπερμαρκετ με τον υποτακτικό της σε λουράκι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 21 Οκτ 2020, 10:00

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
21 Οκτ 2020, 09:56
για να μιλήσουμε σοβαρά:
η ξεφτίλα του καθενός δεν πηγάζει από τις σεξουαλικές του προτιμήσεις (πάντα μιλάμε εντός στα πλαίσια της συναίνεσης), αλλά από τη κοινωνική του συμπεριφορά
το να κυκλοφορείς δημοσίως με λουρί και να σε σέρνουν εγώ προσωπικά το θεωρώ ξεφτίλα της προσωπικότητας κυρίως λόγω της ανάγκης να το επιδείξεις σε τρίτους - το ίδιο ισχύει για τα Pride όπου ο καθένας βγάζει τα κόμπλεξ του νομίζοντας πως επαναστατεί κατά της κοινωνίας
το να το κάνεις ιδιωτικά γιατί είναι το βίτσιο σου, είναι δικαίωμά σου και δεν το θεωρώ ξεφτίλα εφόσον έτσι τη βρίσκεις
Επειδή κάτι μπορεί να είναι δικαίωμά σου να το κάνεις, δε σημαίνει αυτόματα ότι αποκλείεται να είναι ξεφτίλα.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: δομινατριξ μπήκε σε σουπερμαρκετ με τον υποτακτικό της σε λουράκι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 21 Οκτ 2020, 10:07

Maspoli έγραψε:
21 Οκτ 2020, 09:40
hellegennes έγραψε:
21 Οκτ 2020, 09:36
Μην προσπαθείς τώρα να χρωματίσεις την κατάσταση με λέξεις που δεσμεύεις αποκλειστικά για μια σεξουαλική τάση. Η λέξη «βίτσια» ή «ανωμαλίες» είναι παρωχημένη και κάποτε την χρησιμοποιούσαν για οποιαδήποτε εκτροπή από το «ορθόδοξο» σεξ. Φυσικά πρώτη και μεγαλύτερη ανωμαλία θεωρούσε η κοινωνία την ομοφυλοφιλία.

Στην πραγματικότητα είναι σεξουαλικές προτιμήσεις και τάσεις όλα αυτά και εσύ τώρα επιχειρείς έναν άτοπο συσχετισμό κάποιων απ' αυτές με παρεκκλίνουσες από το «ορθόδοξο» μοντέλο συμπεριφορές, αφού συμπεριέλαβες στο «ορθόδοξο» μοντέλο την ομοφυλοφιλία, για να μην σε περάσουν και για ομοφοβικό.
Δεν το έκανα εγώ. Εγώ θεώρησα ξεφτίλα και να σου βάζουν φίμωτρο και να σε κερατώνουν μένοντας μαζί σου για τα λεφτά.
Ναι και ο διαχωρισμός που επιχειρείς είναι δικός σου. Εσύ κάνεις τον διαχωρισμό. Η θεώρησή σου για το τι είναι ξεφτίλα δεν έχει κάποια αντικειμενική διαφορά από την θεώρηση κάποιου άλλου ότι η ομοφυλοφιλία είναι ξεφτίλα. Δεν έκανα εγώ συσχέτιση, εσύ έκανες διαχωρισμό. Εξ ορισμού είναι όλα αυτά σεξουαλικές προτιμήσεις. Εγώ δεν νιώθω καμμιά αμηχανία γιατί δεν θεωρώ ξεφτίλα καμμιά σεξουαλική προτίμησή. Εσύ δεν ξέρεις πώς να ξεφύγεις από την θεώρησή σου ότι υπάρχουν σεξουαλικές προτιμήσεις που αποτελούν ξεφτίλα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21305
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: δομινατριξ μπήκε σε σουπερμαρκετ με τον υποτακτικό της σε λουράκι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 21 Οκτ 2020, 10:08

Maspoli έγραψε:
21 Οκτ 2020, 10:00
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
21 Οκτ 2020, 09:56
για να μιλήσουμε σοβαρά:
η ξεφτίλα του καθενός δεν πηγάζει από τις σεξουαλικές του προτιμήσεις (πάντα μιλάμε εντός στα πλαίσια της συναίνεσης), αλλά από τη κοινωνική του συμπεριφορά
το να κυκλοφορείς δημοσίως με λουρί και να σε σέρνουν εγώ προσωπικά το θεωρώ ξεφτίλα της προσωπικότητας κυρίως λόγω της ανάγκης να το επιδείξεις σε τρίτους - το ίδιο ισχύει για τα Pride όπου ο καθένας βγάζει τα κόμπλεξ του νομίζοντας πως επαναστατεί κατά της κοινωνίας
το να το κάνεις ιδιωτικά γιατί είναι το βίτσιο σου, είναι δικαίωμά σου και δεν το θεωρώ ξεφτίλα εφόσον έτσι τη βρίσκεις
Επειδή κάτι μπορεί να είναι δικαίωμά σου να το κάνεις, δε σημαίνει αυτόματα ότι αποκλείεται να είναι ξεφτίλα.
δηλαδή θεωρείς ότι υπάρχουν ξεφτιλισμένες σεξουαλικές προτιμήσεις και μη ξεφτιλισμένες
και ποιο το κριτήριο; το γούστο σου;
μιλάμε πάντα στο πλαίσιο της συναίνεσης και της ιδιωτικής ζωής
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17420
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: δομινατριξ μπήκε σε σουπερμαρκετ με τον υποτακτικό της σε λουράκι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 21 Οκτ 2020, 10:10

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
21 Οκτ 2020, 10:08
Maspoli έγραψε:
21 Οκτ 2020, 10:00
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
21 Οκτ 2020, 09:56
για να μιλήσουμε σοβαρά:
η ξεφτίλα του καθενός δεν πηγάζει από τις σεξουαλικές του προτιμήσεις (πάντα μιλάμε εντός στα πλαίσια της συναίνεσης), αλλά από τη κοινωνική του συμπεριφορά
το να κυκλοφορείς δημοσίως με λουρί και να σε σέρνουν εγώ προσωπικά το θεωρώ ξεφτίλα της προσωπικότητας κυρίως λόγω της ανάγκης να το επιδείξεις σε τρίτους - το ίδιο ισχύει για τα Pride όπου ο καθένας βγάζει τα κόμπλεξ του νομίζοντας πως επαναστατεί κατά της κοινωνίας
το να το κάνεις ιδιωτικά γιατί είναι το βίτσιο σου, είναι δικαίωμά σου και δεν το θεωρώ ξεφτίλα εφόσον έτσι τη βρίσκεις
Επειδή κάτι μπορεί να είναι δικαίωμά σου να το κάνεις, δε σημαίνει αυτόματα ότι αποκλείεται να είναι ξεφτίλα.
δηλαδή θεωρείς ότι υπάρχουν ξεφτιλισμένες σεξουαλικές προτιμήσεις και μη ξεφτιλισμένες
και ποιο το κριτήριο; το γούστο σου;
μιλάμε πάντα στο πλαίσιο της συναίνεσης και της ιδιωτικής ζωής
Μα δεν ανέφερα πουθενά εγώ το σεξ.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: δομινατριξ μπήκε σε σουπερμαρκετ με τον υποτακτικό της σε λουράκι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 21 Οκτ 2020, 10:11

Απλά είπε μια μαλακία και δεν ξέρει πώς να την μαζέψει.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: δομινατριξ μπήκε σε σουπερμαρκετ με τον υποτακτικό της σε λουράκι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 21 Οκτ 2020, 10:12

Zarkadaki έγραψε:
21 Οκτ 2020, 08:10


:sal13:
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29353
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: δομινατριξ μπήκε σε σουπερμαρκετ με τον υποτακτικό της σε λουράκι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 21 Οκτ 2020, 10:19

hellegennes έγραψε:
21 Οκτ 2020, 08:32
Maspoli έγραψε:
21 Οκτ 2020, 07:50
hellegennes έγραψε:
21 Οκτ 2020, 07:46
Θεωρείς ξεφτίλα να είναι κάποιος παθητικός ομοφυλόφιλος;
Δεν κατάλαβα την ερώτηση, μπορείς να την αναλύσεις καλύτερα και συγκεκριμένα την σχέση αυτού που έγραψες "παθητικός ομοφυλόφιλος" με την έννοια "βίτσια υποταγής";
Απλή ήταν η ερώτησή μου. Ο παθητικός ομοφυλόφιλος στο σεξ απολαμβάνει έναν ρόλο που είναι αντίθετος στον βιολογικό του ρόλο. Ποια η διαφορά μεταξύ κάποιου που δέχεται πρωκτική διείσδυση από το ίδιο φύλο με κάποιον που δέχεται πρωκτική διείσδυση από το άλλο φύλο στο πλαίσιο ερωτικής ικανοποίησης;
Στην μια είναι πούστης, στην άλλη μερακλής :lol:


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21305
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: δομινατριξ μπήκε σε σουπερμαρκετ με τον υποτακτικό της σε λουράκι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 21 Οκτ 2020, 10:21

Otto Weininger έγραψε:
21 Οκτ 2020, 10:19
hellegennes έγραψε:
21 Οκτ 2020, 08:32
Maspoli έγραψε:
21 Οκτ 2020, 07:50

Δεν κατάλαβα την ερώτηση, μπορείς να την αναλύσεις καλύτερα και συγκεκριμένα την σχέση αυτού που έγραψες "παθητικός ομοφυλόφιλος" με την έννοια "βίτσια υποταγής";
Απλή ήταν η ερώτησή μου. Ο παθητικός ομοφυλόφιλος στο σεξ απολαμβάνει έναν ρόλο που είναι αντίθετος στον βιολογικό του ρόλο. Ποια η διαφορά μεταξύ κάποιου που δέχεται πρωκτική διείσδυση από το ίδιο φύλο με κάποιον που δέχεται πρωκτική διείσδυση από το άλλο φύλο στο πλαίσιο ερωτικής ικανοποίησης;
Στην μια είναι πούστης, στην άλλη μερακλής :lol:
:lol:
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17420
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: δομινατριξ μπήκε σε σουπερμαρκετ με τον υποτακτικό της σε λουράκι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 21 Οκτ 2020, 10:23

hellegennes έγραψε:
21 Οκτ 2020, 10:07
Ναι και ο διαχωρισμός που επιχειρείς είναι δικός σου. Εσύ κάνεις τον διαχωρισμό. Η θεώρησή σου για το τι είναι ξεφτίλα δεν έχει κάποια αντικειμενική διαφορά από την θεώρηση κάποιου άλλου ότι η ομοφυλοφιλία είναι ξεφτίλα. Δεν έκανα εγώ συσχέτιση, εσύ έκανες διαχωρισμό. Εξ ορισμού είναι όλα αυτά σεξουαλικές προτιμήσεις. Εγώ δεν νιώθω καμμιά αμηχανία γιατί δεν θεωρώ ξεφτίλα καμμιά σεξουαλική προτίμησή. Εσύ δεν ξέρεις πώς να ξεφύγεις από την θεώρησή σου ότι υπάρχουν σεξουαλικές προτιμήσεις που αποτελούν ξεφτίλα.
Μια μικρή, ασήμαντη λεπτομέρεια. Δεν αναφέρθηκα εγώ στο σεξ, εσύ αναφέρθηκες. Εσύ θεώρησες το γενικό πλαίσιο της σεξουαλικής συνεύρεσης δυο ατόμων του ίδιου φύλου ως κάτι αντίστοιχο πχ με το να φοράει ένα άτομο φίμωτρο σε κάποιο άλλο και το σέρνει με λουρί στο σαλόνι με τη θέλησή του. Και όχι, δεν έχει αυτό το τελευταίο να κάνει εξ ορισμού με το σεξ.

Από εκεί και πέρα, η έννοια της ξεφτίλας σαφώς και έχει υποκειμενικότητα γι' αυτό και η έννοια της ξεφτίλας είναι διαφορετική από αυτή του δικαιώματος. Κάποιος για παράδειγμα έχει το δικαίωμα να κάθεται να τον πασαλείβουν με κόπρανα ή με ούρα, σε άλλον μπορεί να αρέσει να θεωρεί για σύζυγό του μια κούκλα. Είναι δικαίωμά του. Κάποιοι μπορεί να το θεωρήσουν ξεφτίλα, δε θα σου απαγορέψω εγώ να μην το θεωρείς ξεφτίλα ή να το θεωρείς ακόμα και λόγο υπερηφάνειας.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: δομινατριξ μπήκε σε σουπερμαρκετ με τον υποτακτικό της σε λουράκι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 21 Οκτ 2020, 10:25

vantono έγραψε:
20 Οκτ 2020, 18:01
Κατουρήστε και λίγο μωρέ, με τις υπερβολές σας. Το βασικό θέμα είναι να ΜΗΝ είναι τέτοιος και στη μη σεξουαλική ζωή του. Απ'τη στιγμή πχ, που η αλλη δεν καθεται μαζί του μονο και μονο για να του τρώει λεφτα, ή δεν της δινει την πιστωτική του για να παει να του την ξετινάζει στα ρουχάδικα, ή δεν της κάνει τον ταξιτζή με το αμάξι του, ή δεν του λεει οτι τον εχει κερατώσει είτε 1 φορά είτε 100 αλλά εκεινος να επιμένει να την αγαπάει κτλ, τότε κλάιν για το τι απλώς γουστάρει να κάνει ξεσπώντας στο κρεβάτι του* και μόνο.
Συνήθως πάντως, αυτή η φάση πάει αντιστρόφως ανάλογα. Όσοι/ες γουστάρουν να βγάζουν βίτσια πετ στη σεξουαλική τους ζωή, τότε στη μη σεξουαλική τους κατά πάσα πιθανότητα να ειναι άτομα με κυριαρχία,εξουσία και ευθύνες (υψηλόβαθμοι σωμάτων ασφαλείας, επιχειρηματίες κολοσσιαίων πολυεθνικών κτλ) και αντίστοιχα τα ντομίνια στο σεξ να ειναι στην εξω τους ζωή, υποτακτικά ανθρωπάκια (ατομα που τρώνε σφαλιάρες κυριολεκτικά και μεταφορικά απο τους εργοδότες τους/γονείς τους/τον όποιο κοινωνικό τους περίγυρο κτλ), και ο,τι τους λείπει πραγματικα και δεν τους κοτάει να κανουν στην πραγματικη τους ζωή, το κάνουν μέσω role play στο σεξ, και ετσι αισθάνονται να καταληγουν σε μια ισορροπία.

*ντάξει, και στα φαστφουντάδικα έστω :003:
Τριφασική κοτσάνα είπες, τύπε.

Γενικά, αυτή η δυιστική - αντιθετική άποψη περί των συμπεριφορών, δεν ισχύει και πολύ, παρά μόνο στις ταινίες του Χόλυγουντ.

Ο υποτακτικός που είναι διευθυντικό στέλεχος, η πόρνη που έχει τρυφερή κι ευαίσθητη ψυχή, το αναβολικό κτήνος που είναι μέσα στον υπόκοσμο και κλαίει με ταινίες της Disney και άλλα τέτοια αντίθετα είναι ΜΠΟΥΡΔΕΣ!
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών