Βεβαίωση μετακίνησης εργαζομένου

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Βεβαίωση μετακίνησης εργαζομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 06 Νοέμ 2020, 21:36

Green Dragon έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 21:33
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 21:32
Χμμμμ...εχω ερωτησεις-αποριες για κατι που επεξεργαζομαι για την δουλεια που απτονται του επαγγελματος σου...οταν ευκαιρησω να σου τις γραψω σε pm ;;;;
Ελεύθερα. Χρόνο θα έχω μπόλικο έτσι κι αλλιώς στο επόμενο διάστημα.
:romance-hearteyes::sal5:
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
vc15
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: 07 Μάιος 2019, 22:51

Re: Βεβαίωση μετακίνησης εργαζομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vc15 » 06 Νοέμ 2020, 21:48

Παιδιά ξέρει κανένας τι γίνεται για μετακίνηση σε άλλο νομό αν έχεις ελιές στο όνομα σου και πρέπει να πας για συγκομιδή?

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4488
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Βεβαίωση μετακίνησης εργαζομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 06 Νοέμ 2020, 21:51

Green Dragon έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 21:33
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 21:32
Χμμμμ...εχω ερωτησεις-αποριες για κατι που επεξεργαζομαι για την δουλεια που απτονται του επαγγελματος σου...οταν ευκαιρησω να σου τις γραψω σε pm ;;;;
Ελεύθερα. Χρόνο θα έχω μπόλικο έτσι κι αλλιώς στο επόμενο διάστημα.
Όταν παίζουν μπίζινες στη μέση πάνε οι ιδεολογίες, πάνε όλα. Τα βλέπεις μπουμπη; Το χρήμα ενώνει κόσμο και λαούς :lol:
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Βεβαίωση μετακίνησης εργαζομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 06 Νοέμ 2020, 21:53

Ο Μπούμπυς ως αφεντικό είναι σίγουρα στυγνός.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Βεβαίωση μετακίνησης εργαζομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 06 Νοέμ 2020, 21:56

Green Dragon έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 21:11
Παιδιά λίγη βοήθεια!

Μπήκα στην σελίδα για τα σχετικά για να δω τι ισχύει και παρατήρησα ότι έχουν αλλάξει τα πράγματα σε σχέση με την προηγούμενη φορά. Πριν χρειαζόταν απλώς το έγγραφο μετακίνησης με σφραγίδα και υπογραφή εργοδότη συν τα στοιχεία του εργαζομένου. Τώρα βλέπω ότι χρειάζεται διαδικασία μέσω του ΕΡΓΑΝΗ η οποία μάλλον θα είναι σαφής για τους μόνιμους υπαλλήλους (σε αυτούς υπάρχει πρόσληψη) όχι όμως και για τους ωρομίσθιους! Τι γίνεται μ' αυτούς;

Το πρωί που νόμιζα ότι ισχύουν πάλι τα ίδια μοίρασα σε όλους βεβαιώσεις και τώρα που τα κοίταξα είδα ότι πρακτικά μάλλον είναι άχρηστες και χρειάζονται άλλες.
Θέλει μέσω εργανης. Αλλά επειδή κολλούσε υπερβολικά σήμερα και οι έντυπες από το gov κάνουν. Τουλάχιστον για Δευτέρα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Βεβαίωση μετακίνησης εργαζομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 06 Νοέμ 2020, 21:58

vc15 έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 21:48
Παιδιά ξέρει κανένας τι γίνεται για μετακίνηση σε άλλο νομό αν έχεις ελιές στο όνομα σου και πρέπει να πας για συγκομιδή?
Υπάρχει έγγραφο και για αυτή την μετακίνηση. Στην αιτιολογία γράφεις ρίζες και σημειώνεις το κουτάκι τιναγμα :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Βεβαίωση μετακίνησης εργαζομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 06 Νοέμ 2020, 22:00

Δημοκρατικός έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 21:53
Ο Μπούμπυς ως αφεντικό είναι σίγουρα στυγνός.
Σε καπιταλισμο ζουμε... δεν γινεται αλλιως.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Japetus
Δημοσιεύσεις: 2046
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:33
Τοποθεσία: KN21QC

Re: Βεβαίωση μετακίνησης εργαζομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Japetus » 06 Νοέμ 2020, 22:03

vc15 έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 21:48
Παιδιά ξέρει κανένας τι γίνεται για μετακίνηση σε άλλο νομό αν έχεις ελιές στο όνομα σου και πρέπει να πας για συγκομιδή?
Κανονικά εκτός νομού μόνο με Εργανη -αν έχεις δηλώσει αγρότης ειδικού καθεστώτος..
Αν θελήσεις να ρισκάρεις με χειρογραφη, απαραίτητα Ε9 μαζί σου..

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Βεβαίωση μετακίνησης εργαζομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 06 Νοέμ 2020, 22:09

Japetus έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 22:03
vc15 έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 21:48
Παιδιά ξέρει κανένας τι γίνεται για μετακίνηση σε άλλο νομό αν έχεις ελιές στο όνομα σου και πρέπει να πας για συγκομιδή?
Κανονικά εκτός νομού μόνο με Εργανη -αν έχεις δηλώσει αγρότης ειδικού καθεστώτος..
Αν θελήσεις να ρισκάρεις με χειρογραφη, απαραίτητα Ε9 μαζί σου..
Αυτό διάβασα σε κάποιο site. Ε9 αν είσαι ο ιδιοκτήτης ή κληρονόμος. Κάτι τέτοιο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23202
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Βεβαίωση μετακίνησης εργαζομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 06 Νοέμ 2020, 22:14

Green Dragon έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 21:26
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 21:24
Green Dragon έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 21:22
Άρα θα πρέπει να περιμένω την επίσημη ανακοίνωση.

Οπότε άκυρα τα ραντεβού με πελάτες αύριο αφού δεν είμαι σίγουρος ούτε για το δικό μου έγγραφο.
Τι δουλεια κανεις εαν επιτρεπεται ;
Έχω διαφημιστική εταιρεία.
Μπαίνεις στο εργάνη με τους κωδικούς σου
Πας εκεί που λέει ειδικά έντυπα και κλικάρεις το "βεβαίωση μετακίνησης" μετά επιλέγεις το "Ελεύθερος επαγγελματίας ή το στέλεχος διοίκησης και σε πάει μόνο του. Επιλέγεις τις ώρες που θέλεις. Μπορείς όλη τη μέρα ακόμη και μετά τις 9. Επιλέγεις δύο περιφερειακές ενότητες. Αν πας σε όλη την Αττική να επιλέξεις Βόρειο και Νότιο τομέα, οπότε και στο κέντρο να σε βρουν λες ότι πας από το νότιο στον βόρειο και το αντίθετο.
Προσωπικά έβαλα μετακίνησή καθημερινά και Κυριακή(για το δικό μου επάγγελμα επιτρεπεται) από τις 6 το πρωί μέχρι 23.59. Μπορούσα αν ήθελα να βάλω από τις 6 το πρωί μέχρι τις 5 το άλλο πρωί, δηλαδή πραγματικά όλη μέρα. Επίσης μπορώ να αλλάζω και νομούς χωρίς περιορισμό.
Εξαρτάται και το είδος εργασίας.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19436
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Βεβαίωση μετακίνησης εργαζομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 06 Νοέμ 2020, 22:15

Naida έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 21:56
Green Dragon έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 21:11
Παιδιά λίγη βοήθεια!

Μπήκα στην σελίδα για τα σχετικά για να δω τι ισχύει και παρατήρησα ότι έχουν αλλάξει τα πράγματα σε σχέση με την προηγούμενη φορά. Πριν χρειαζόταν απλώς το έγγραφο μετακίνησης με σφραγίδα και υπογραφή εργοδότη συν τα στοιχεία του εργαζομένου. Τώρα βλέπω ότι χρειάζεται διαδικασία μέσω του ΕΡΓΑΝΗ η οποία μάλλον θα είναι σαφής για τους μόνιμους υπαλλήλους (σε αυτούς υπάρχει πρόσληψη) όχι όμως και για τους ωρομίσθιους! Τι γίνεται μ' αυτούς;

Το πρωί που νόμιζα ότι ισχύουν πάλι τα ίδια μοίρασα σε όλους βεβαιώσεις και τώρα που τα κοίταξα είδα ότι πρακτικά μάλλον είναι άχρηστες και χρειάζονται άλλες.
Θέλει μέσω εργανης. Αλλά επειδή κολλούσε υπερβολικά σήμερα και οι έντυπες από το gov κάνουν. Τουλάχιστον για Δευτέρα.
Με βάση το link που μου έβαλαν παραπάνω ισχύει και η χειρόγραφη αλλά όχι για εμένα, μόνο για τους υπαλλήλους. Εγώ χρειάζομαι από ΕΡΓΑΝΗ.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Βεβαίωση μετακίνησης εργαζομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 06 Νοέμ 2020, 22:18

Green Dragon έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 22:15
Naida έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 21:56
Green Dragon έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 21:11
Παιδιά λίγη βοήθεια!

Μπήκα στην σελίδα για τα σχετικά για να δω τι ισχύει και παρατήρησα ότι έχουν αλλάξει τα πράγματα σε σχέση με την προηγούμενη φορά. Πριν χρειαζόταν απλώς το έγγραφο μετακίνησης με σφραγίδα και υπογραφή εργοδότη συν τα στοιχεία του εργαζομένου. Τώρα βλέπω ότι χρειάζεται διαδικασία μέσω του ΕΡΓΑΝΗ η οποία μάλλον θα είναι σαφής για τους μόνιμους υπαλλήλους (σε αυτούς υπάρχει πρόσληψη) όχι όμως και για τους ωρομίσθιους! Τι γίνεται μ' αυτούς;

Το πρωί που νόμιζα ότι ισχύουν πάλι τα ίδια μοίρασα σε όλους βεβαιώσεις και τώρα που τα κοίταξα είδα ότι πρακτικά μάλλον είναι άχρηστες και χρειάζονται άλλες.
Θέλει μέσω εργανης. Αλλά επειδή κολλούσε υπερβολικά σήμερα και οι έντυπες από το gov κάνουν. Τουλάχιστον για Δευτέρα.
Με βάση το link που μου έβαλαν παραπάνω ισχύει και η χειρόγραφη αλλά όχι για εμένα, μόνο για τους υπαλλήλους. Εγώ χρειάζομαι από ΕΡΓΑΝΗ.
Έχω χειρόγραφες έφτιαξα, για την Δευτέρα τουλάχιστον. Νομίζω είχε μέσα και την επιλογή για ελεύθερος επαγγελματίας. Η έργανη σήμερα :011:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Βεβαίωση μετακίνησης εργαζομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 06 Νοέμ 2020, 22:18

vc15 έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 21:48
Παιδιά ξέρει κανένας τι γίνεται για μετακίνηση σε άλλο νομό αν έχεις ελιές στο όνομα σου και πρέπει να πας για συγκομιδή?
Παίρνεις μαζί σου ένα ραβδί.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19436
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Βεβαίωση μετακίνησης εργαζομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 06 Νοέμ 2020, 22:19

Ερμής έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 22:14
Μπαίνεις στο εργάνη με τους κωδικούς σου
Πας εκεί που λέει ειδικά έντυπα και κλικάρεις το "βεβαίωση μετακίνησης" μετά επιλέγεις το "Ελεύθερος επαγγελματίας ή το στέλεχος διοίκησης και σε πάει μόνο του. Επιλέγεις τις ώρες που θέλεις. Μπορείς όλη τη μέρα ακόμη και μετά τις 9. Επιλέγεις δύο περιφερειακές ενότητες. Αν πας σε όλη την Αττική να επιλέξεις Βόρειο και Νότιο τομέα, οπότε και στο κέντρο να σε βρουν λες ότι πας από το νότιο στον βόρειο και το αντίθετο.
Προσωπικά έβαλα μετακίνησή καθημερινά και Κυριακή(για το δικό μου επάγγελμα επιτρεπεται) από τις 6 το πρωί μέχρι 23.59. Μπορούσα αν ήθελα να βάλω από τις 6 το πρωί μέχρι τις 5 το άλλο πρωί, δηλαδή πραγματικά όλη μέρα. Επίσης μπορώ να αλλάζω και νομούς χωρίς περιορισμό.
Εξαρτάται και το είδος εργασίας.
Χμμμ, την άλλη φορά είχαν δώσει διευκρίνιση εξαίρεσης για Αθήνα και Θεσσαλονίκη όσον αφορά τις περιφερειακές ενότητες. Συγκεκριμένα είχαν πει ότι μπορείς να μετακινείσαι σε όλον τον αστικό ιστό (για ευνόητους λόγους, ειδικά για κάποια επαγγέλματα όπως το δικό μου δεν γίνεται αλλιώς). Αλλιώς μου δημιουργείται πρόβλημα γιατί μπορεί να με πιάσουν και εκτός αυτοκινήτου. Τι κάνω τότε;

Μάλλον θα χρειαστεί διευκρίνιση πάλι.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Βεβαίωση μετακίνησης εργαζομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 06 Νοέμ 2020, 23:02

Εικόνα:lol:
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών