ΔΕΔΔΗΕ

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7922
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: ΔΕΔΔΗΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 28 Νοέμ 2020, 19:15

Στην ΔΕΗ η οποία διαχωρίσθηκε μετά σε ΔΕΗ, ΔΕΔΔΗΕ, ΑΔΜΗΕ, το 1992 η κυβέρνηση Μητσοτάκη έβαλε περί τους 7000, όχι σε θέσεις εργατών, τεχνιτών φυσικά. Οι παλιοί πασόκοι (αν υπήρχαν, γιατί παλαιότερα γίνονταν διαγωνισμοί και ζητούσαν προσωπικό που δεν πήγαινε, δύσκολη δουλειά, λίγα λεφτά), λάκισαν με πρόωρες συντάξεις. Το ίδιο θα έκανα και εγώ αφού σε τρώνε λάχανο, ακόμη και η ζωή σου κινδυνεύει.
Να ξέρουμε ποιο είναι το σκυλολόι σ΄αυτή την χώρα πια. Οι πασόκοι τέτοια πουτανιά ούτε στα όνειρά τους.

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3950
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: ΔΕΔΔΗΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 28 Νοέμ 2020, 20:30

Αν σου δώσουν σταθερό τηλέφωνο για τους τεχνικούς ΔΕΔΔΗΕ και τους πιάσεις, νομίζεις ότι έχεις κερδίσει το Τζόκερ.

Μετά στο κλείνουν στα καπάκια χωρίς εννοείται να πουν τίποτε, γιατί καταλαβαίνουν ότι δεν είσαι η μάνα/γκόμενα/γυναίκα τους και επανέρχεσαι στην πραγματικότητα.

Παίρνεις στη ΔΕΗ, χρεώνεσαι, και σου λένε ότι δεν είναι η ίδια υπηρεσία, και πρέπει να ξανακαλέσεις στη ΔΕΔΔΗΕ, για να σου δώσει το σταθερό των τεχνικών, για να τους ξαναπετύχεις μετά από κάνα τέρμινο, και να στο ξανακλείσουν.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21134
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: ΔΕΔΔΗΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 28 Νοέμ 2020, 22:38

...

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21134
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: ΔΕΔΔΗΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 28 Νοέμ 2020, 22:45

stella έγραψε:
28 Νοέμ 2020, 20:30
Αν σου δώσουν σταθερό τηλέφωνο για τους τεχνικούς ΔΕΔΔΗΕ και τους πιάσεις, νομίζεις ότι έχεις κερδίσει το Τζόκερ.

Μετά στο κλείνουν στα καπάκια χωρίς εννοείται να πουν τίποτε, γιατί καταλαβαίνουν ότι δεν είσαι η μάνα/γκόμενα/γυναίκα τους και επανέρχεσαι στην πραγματικότητα.

Παίρνεις στη ΔΕΗ, χρεώνεσαι, και σου λένε ότι δεν είναι η ίδια υπηρεσία, και πρέπει να ξανακαλέσεις στη ΔΕΔΔΗΕ, για να σου δώσει το σταθερό των τεχνικών, για να τους ξαναπετύχεις μετά από κάνα τέρμινο, και να στο ξανακλείσουν.
Κάτι παραλείπετε μάλλον. Τί διάολο, αυθαίρετο θέλετε να ηλεκτροδότησετε και σας φταίει ο δεδδηε; Ή μήπως τους έχετε φεσώσει Σε τρεις ημέρες το είχαν συνδέσει...

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3950
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: ΔΕΔΔΗΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 28 Νοέμ 2020, 22:50

Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Νοέμ 2020, 22:45
stella έγραψε:
28 Νοέμ 2020, 20:30
Αν σου δώσουν σταθερό τηλέφωνο για τους τεχνικούς ΔΕΔΔΗΕ και τους πιάσεις, νομίζεις ότι έχεις κερδίσει το Τζόκερ.

Μετά στο κλείνουν στα καπάκια χωρίς εννοείται να πουν τίποτε, γιατί καταλαβαίνουν ότι δεν είσαι η μάνα/γκόμενα/γυναίκα τους και επανέρχεσαι στην πραγματικότητα.

Παίρνεις στη ΔΕΗ, χρεώνεσαι, και σου λένε ότι δεν είναι η ίδια υπηρεσία, και πρέπει να ξανακαλέσεις στη ΔΕΔΔΗΕ, για να σου δώσει το σταθερό των τεχνικών, για να τους ξαναπετύχεις μετά από κάνα τέρμινο, και να στο ξανακλείσουν.
Κάτι παραλείπετε μάλλον. Τί διάολο, αυθαίρετο θέλετε να ηλεκτροδότησετε και σας φταίει ο δεδδηε; Ή μήπως τους έχετε φεσώσει Σε τρεις ημέρες το είχαν συνδέσει...
Εγώ για επανηλεκτροδότηση ενός πελάτη μετά από αγορά ακινήτου. Απλά δεν μιλάει ελληνικά ο άνθρωπος.
Αν χρωστάς, δε νομίζω να κάνουν τον κόπο να σου μιλήσουν, όχι να έρθουν στο χώρο σου.

Γιάννης

Re: ΔΕΔΔΗΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 29 Νοέμ 2020, 00:47

Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Νοέμ 2020, 18:08
Γιάννης έγραψε:
28 Νοέμ 2020, 18:06
Απορία: Είναι πάντοτε ηλίθιοι, ανοργάνωτοι, άχρηστοι και κοπρίτες, ή απλά έτυχε σε εμένα;

Δύο μήνες παλεύω ένα αίτημα επανηλεκτροδότησης, του πούστη...
Τί φέσι τους έχεις βάλει; Σε εμάς τους καλοπληρωτές Τρίτη κάναμε την αίτηση Παρασκευή είχαμε ρεύμα...
Κανένα φέσι. Έχω κάνει όλα τα χαρτιά, έχω τακτοποιήσει τα πάντα, έχουν επιβεβαιώσει ότι όλα είναι στην εντέλεια, αυτό που περιμένω είναι να οργανώσουν ένα γαμώ ραντεβού να έρθουν να κάνουν τη σύνδεση. Αλλά... τα ζώα μου αργά. Για κλωτσιές.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11573
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: ΔΕΔΔΗΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 29 Νοέμ 2020, 00:54

Γιάννης έγραψε:
29 Νοέμ 2020, 00:47
Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Νοέμ 2020, 18:08
Γιάννης έγραψε:
28 Νοέμ 2020, 18:06
Απορία: Είναι πάντοτε ηλίθιοι, ανοργάνωτοι, άχρηστοι και κοπρίτες, ή απλά έτυχε σε εμένα;

Δύο μήνες παλεύω ένα αίτημα επανηλεκτροδότησης, του πούστη...
Τί φέσι τους έχεις βάλει; Σε εμάς τους καλοπληρωτές Τρίτη κάναμε την αίτηση Παρασκευή είχαμε ρεύμα...
Κανένα φέσι. Έχω κάνει όλα τα χαρτιά, έχω τακτοποιήσει τα πάντα, έχουν επιβεβαιώσει ότι όλα είναι στην εντέλεια, αυτό που περιμένω είναι να οργανώσουν ένα γαμώ ραντεβού να έρθουν να κάνουν τη σύνδεση. Αλλά... τα ζώα μου αργά. Για κλωτσιές.
Εγώ τους περίμενα για έλεγχο σε ακίνητα γιαπια-υπό πλήρη ανακαίνιση.
Τα γραφεία τους 20 μέτρα από τα ακίνητα κυριολεκτικά. Έρχονταν δεν με έβρισκαν προφανώς (λογικό να μη μένει κάποιος Αφού δεν είχε ρευμα) κ έστελναν μήνυμα. Επρεπε λέει να πάνε 3 ή 5 φορές πρώτα ...Κ μετα να κλείσουμε ραντεβού.
προσπαθουσα να τους βρω.
Τηλεφωνήματα σε 7 αριθμούς εκατοντάδες φορές.
Η καλούσε...Η μιλούσε...μετά πάλι δεν απαντούσε..
Πήγα από εκεί - ήταν κλειδωμένα λόγω ιού.
Η ιστορία κράτησε 2.5 μήνες ώσπου τσίμπησα έναν τεχνικό που έβγαινε από τα γραφεία κ τον εσυρα 20 μετρα ως τη χελώνα.
Σε 15 λεπτά είχε τελειώσει η ιστορία.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7922
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: ΔΕΔΔΗΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 07 Δεκ 2020, 21:01

Έφτιαξα σήμερα το excel για το πρόγραμμα My home enter της ΔΕΗ. Είμαι στην ΔΕΗ, γιατί έχω κάποια μικρή έκπτωση, μικρότερη από το κοινωνικό τιμολόγιο.

Αν βάλω 2002 kwh στο τετράμηνο για την ενέργεια που καταναλώνω πληρώνω

Ενέργεια 210 ευρώ - (χωρίς την έκπτωση 30%).

ΥΚΩ (Υπηρεσίες Κοινής Ωφέλειας) - 170 ευρώ.
Ειδικό Τέλος Μείωσης Εκπομπών Αερίων Ρύπων (ΕΤΜΕΑΡ)-34 ευρώ.
ΔΙΑΝΟΜΗ - 42,64 ευρώ.
ΜΕΤΑΦΟΡΑ- 10,85 ευρώ.

Από αυτά μόνο η ενέργεια αλλάζει από προμηθευτή σε προμηθευτή, τα υπόλοιπα πληρώνονται από όλους και βέβαια φαίνεται πόσο κοστίζουν οι ΥΚΩ.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών