Είμαι ο νέος Ιησούς ;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
SpAcE_PaNtHeR
Δημοσιεύσεις: 1323
Εγγραφή: 18 Μάιος 2018, 21:12

Είμαι ο νέος Ιησούς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SpAcE_PaNtHeR » 30 Δεκ 2020, 21:18

Βλέπω μία φορά τον μήνα όνειρα που βγαίνουν αληθινά και δεν έννοώ όνειρα συμβολισμους αλλά ακριβως αυτό που είδα είναι σαν βιντεο σκηνικό με ροή κανονική που μετά απο μία εως λίγες μερες τα βλέπω να γίνονται στίς ειδήσεις.



Είμαι ο νέος Ιησούς;

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Είμαι ο νέος Ιησούς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 30 Δεκ 2020, 21:24

Όχι, γιατί ο Ιησούς είπε ότι ήλθε ως αρνί, αλλα θα ξαναρθεί ως λεων, οχι ως μαλακας. Μπορείς όμως να το εκμεταλλευτεις και να ιδρύσεις μια εσχατολογικη αιρεση σε ένα τεραστιο αγρόκτημα-κοινοτητα, όπου κάθε βράδυ οι κάτοικοι θα σου φέρνουν τις δεκαεξάχρονες κόρες τους για να τις ξεπαρθενιασεις-ευλογησεις με την συμμετοχή στην εν λογω περιπτυξη και των μητέρων τους, και όπου όλοι θα ειναι έτοιμοι να αυτοκτόνησουν ομαδικά για πάρτι σου, έτσι και πάει κάτι στραβά.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42888
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Είμαι ο νέος Ιησούς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 30 Δεκ 2020, 21:26

Εκείνο τον καιρό
Κάποιες μητέρες έφεραν τα μικρά παιδιά τους
μπροστά στον Ιησού.

Ήθελαν πολύ, να βάλει τα χέρια του
επάνω στα κεφαλάκια τους.
Να τα ευλογήσει με αγάπη
και να προσευχηθεί γι’ αυτά.

Οι μαθητές του όμως,
τους μίλησαν με αυστηρότητα
και τους εμπόδιζαν να πλησιάσουν κοντά του
Βλέποντας αυτά ο Ιησούς, τους είπε
Αφήστε τα παιδιά, να έρθουν κοντά μου
και μην τα εμποδίζετε.

Αυτά είναι πλασμένα
για τη βασιλεία των ουρανών,
όπως κι όσοι θα μοιάσουν την αθωότητά τους.
Μετά έβαλε τα χέρια του
επάνω στα κεφάλια τους και τα ευλόγησε.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

SpAcE_PaNtHeR
Δημοσιεύσεις: 1323
Εγγραφή: 18 Μάιος 2018, 21:12

Re: Είμαι ο νέος Ιησούς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SpAcE_PaNtHeR » 30 Δεκ 2020, 21:27

Ζενίθεδρος έγραψε:
30 Δεκ 2020, 21:24
Όχι, γιατί ο Ιησούς είπε ότι ήλθε ως αρνί, αλλα θα ξαναρθεί ως λεων, οχι ως μαλακας. Μπορείς όμως να το εκμεταλλευτεις και να ιδρύσεις μια εσχατολογικη αιρεση σε ένα τεραστιο αγρόκτημα-κοινοτητα, όπου κάθε βράδυ οι κάτοικοι θα σου φέρνουν τις δεκαεξάχρονες κόρες τους για να τις ξεπαρθενιασεις-ευλογησεις με την συμμετοχή στην εν λογω περιπτυξη και των μητέρων τους, και όπου όλοι θα ειναι έτοιμοι να αυτοκτόνησουν ομαδικά για πάρτι σου, έτσι και πάει κάτι στραβά.
Δεν είναι δεδομενο αυτό.
Και τον Ιησου τον κυνηγαγανε και τον βλασφημόυσαν και στο τελος τον σταυρώσαν

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Είμαι ο νέος Ιησούς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 30 Δεκ 2020, 21:29

SpAcE_PaNtHeR έγραψε:
30 Δεκ 2020, 21:18
Βλέπω μία φορά τον μήνα όνειρα που βγαίνουν αληθινά και δεν έννοώ όνειρα συμβολισμους αλλά ακριβως αυτό που είδα είναι σαν βιντεο σκηνικό με ροή κανονική που μετά απο μία εως λίγες μερες τα βλέπω να γίνονται στίς ειδήσεις.



Είμαι ο νέος Ιησούς;
Απο το Ψυχιατρικό Νοσοκομείο Δαφνίου μας γραφεις
πως απεκτησες προσβαση στο ιντερνετ;

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Είμαι ο νέος Ιησούς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 30 Δεκ 2020, 21:30

Μεγάλε, άμα δεις και την κλήρωση του τζόκερ, ρίξε κάνα ΠΜ σε μένα τον φτωχούλη...

Δεν πιστεύω να μας κοροϊδεύεις, ε;

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Είμαι ο νέος Ιησούς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 30 Δεκ 2020, 21:30

Ναι αλλά πήραν τ' αρχίδια μου. Αναστήθηκε.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

SpAcE_PaNtHeR
Δημοσιεύσεις: 1323
Εγγραφή: 18 Μάιος 2018, 21:12

Re: Είμαι ο νέος Ιησούς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SpAcE_PaNtHeR » 30 Δεκ 2020, 21:30

plouf έγραψε:
30 Δεκ 2020, 21:29
SpAcE_PaNtHeR έγραψε:
30 Δεκ 2020, 21:18
Βλέπω μία φορά τον μήνα όνειρα που βγαίνουν αληθινά και δεν έννοώ όνειρα συμβολισμους αλλά ακριβως αυτό που είδα είναι σαν βιντεο σκηνικό με ροή κανονική που μετά απο μία εως λίγες μερες τα βλέπω να γίνονται στίς ειδήσεις.



Είμαι ο νέος Ιησούς;
Απο το Ψυχιατρικό Νοσοκομείο Δαφνίου μας γραφεις
πως απεκτησες προσβαση στο ιντερνετ;
Σε συγχωρω τεκνον μου

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Είμαι ο νέος Ιησούς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 30 Δεκ 2020, 21:35

SpAcE_PaNtHeR έγραψε:
30 Δεκ 2020, 21:27
Ζενίθεδρος έγραψε:
30 Δεκ 2020, 21:24
Όχι, γιατί ο Ιησούς είπε ότι ήλθε ως αρνί, αλλα θα ξαναρθεί ως λεων, οχι ως μαλακας. Μπορείς όμως να το εκμεταλλευτεις και να ιδρύσεις μια εσχατολογικη αιρεση σε ένα τεραστιο αγρόκτημα-κοινοτητα, όπου κάθε βράδυ οι κάτοικοι θα σου φέρνουν τις δεκαεξάχρονες κόρες τους για να τις ξεπαρθενιασεις-ευλογησεις με την συμμετοχή στην εν λογω περιπτυξη και των μητέρων τους, και όπου όλοι θα ειναι έτοιμοι να αυτοκτόνησουν ομαδικά για πάρτι σου, έτσι και πάει κάτι στραβά.
Δεν είναι δεδομενο αυτό.
Και τον Ιησου τον κυνηγαγανε και τον βλασφημόυσαν και στο τελος τον σταυρώσαν
Σε αυτόν τον παραλληλισμό στήριξαν τον φανατισμό τους ολοι οι υποστηρικτές των κατα καιρους Μεσσιών. Αλλά όπως σου έγραψα, θα ξαναρθει ως λεων...
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

SpAcE_PaNtHeR
Δημοσιεύσεις: 1323
Εγγραφή: 18 Μάιος 2018, 21:12

Re: Είμαι ο νέος Ιησούς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SpAcE_PaNtHeR » 30 Δεκ 2020, 21:35

Λοξίας έγραψε:
30 Δεκ 2020, 21:30
Μεγάλε, άμα δεις και την κλήρωση του τζόκερ, ρίξε κάνα ΠΜ σε μένα τον φτωχούλη...

Δεν πιστεύω να μας κοροϊδεύεις, ε;
Κληρωση του Τζόκερ δεν έχω δεί ποτέ εως τώρα και μαλλον δεν θα δω ποτέ γιατί καποια ανωτερή δυναμη δεν το επιτρέπει αυτό ίσως.
αλλα όταν δω ένα όνειρο έντονο που θα το εκλάβω σαν προφητεία θα το ποστάρω εδώ πρώτα.Σας το υπόσχομαι

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16311
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Είμαι ο νέος Ιησούς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 30 Δεκ 2020, 21:35

Ζενίθεδρος έγραψε:
30 Δεκ 2020, 21:24
Όχι, γιατί ο Ιησούς είπε ότι ήλθε ως αρνί, αλλα θα ξαναρθεί ως λεων, οχι ως μαλακας. Μπορείς όμως να το εκμεταλλευτεις και να ιδρύσεις μια εσχατολογικη αιρεση σε ένα τεραστιο αγρόκτημα-κοινοτητα, όπου κάθε βράδυ οι κάτοικοι θα σου φέρνουν τις δεκαεξάχρονες κόρες τους για να τις ξεπαρθενιασεις-ευλογησεις με την συμμετοχή στην εν λογω περιπτυξη και των μητέρων τους, και όπου όλοι θα ειναι έτοιμοι να αυτοκτόνησουν ομαδικά για πάρτι σου, έτσι και πάει κάτι στραβά.
αμα είναι δεκαξαχρονες κορες το πολύ πολύ να τονε πάρουνε στο ψιλό τον φίλο σπεης πανθερ και ν'αρχίσουν να τονε κοροιδευουνε για το πατινι του οτι 'ναι φρικιό
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Είμαι ο νέος Ιησούς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 30 Δεκ 2020, 21:37

Γω βλέπω και 3 όνειρα ( στο ενδιάμεσο πάω να κατουρήσω) τη νύχτα .Δεν είμαι ο Ιησούς , ούτε εσύ και πάρε τ' αρχίδια μου σε 12 άτοκες μηνιαίες δόσεις.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Είμαι ο νέος Ιησούς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 30 Δεκ 2020, 21:37

Κάτσε, εσύ δεν είσαι πού σε δέρνανε κάτι παιδάκια από το διπλανό χωριό; Ο Jesus υποτίθεται πώς όταν επιστρέψει θα τα γαμήσει όλα, όχι ότι θα γίνει καρπαζοεισπράκτορας από κρητικούς κάγκουρες.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος klg την 30 Δεκ 2020, 21:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16311
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Είμαι ο νέος Ιησούς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 30 Δεκ 2020, 21:38

ειναι πολυ κριπι η ολη φαση παντως
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28127
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Είμαι ο νέος Ιησούς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 30 Δεκ 2020, 21:40

Δοκιμασε να μετατρεψεις το νερο σε κρασι.Αυτο ειναι ενα καλο τεστ.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών