Δγιαουλιές που κάναμε όταν ήμασταν μικρά.

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42862
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Δγιαουλιές που κάναμε όταν ήμασταν μικρά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 10 Ιούλ 2018, 20:37

Απ' ότι κατάλαβα εγώ ήμουν αγγελούδι.

Το μόνο που θυμάμαι είναι που μου λέγανε να μη χτυπάει ο (μικρότερος) αδερφός μου στο κεφάλι γιατί θα χαζέψει.
Οπότε κάθε φορά που παίζαμε και χτύπαγε στο κεφάλι εγώ πανικοβαλλούμουν και τον ρωτούσα επίμονα να μου πει την προπαίδεια του 9 για να σιγουρευτώ ότι δε χάζεψε. Για κάποιο λόγο αντί να απαντήσει συνήθως προτιμούσε να κλαίει ή να κυνηγάει να χτυπήσει εμένα.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12529
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Δγιαουλιές που κάναμε όταν ήμασταν μικρά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 10 Ιούλ 2018, 20:43

Οι πόρτες στο σπίτι μας, είχαν σε άκυρα σημεία, αυτοκόλλητα του Παναθηναϊκού, για να μην φαίνονται οι τρύπες από τα ξίφη ασκήσεων . :lol:

Μέχρι που μας έβαλε να τις φτιάξουμε μόνοι μας, και έτσι μάθαμε να στοκάρουμε :smt005:

Το αμάξι το πήρα μια φορά 17 χρονών, αλλά έγινε μαλακία, αφού όταν γύρισα μετά από 5 λεπτά*, δεν υπήρχε η θέση και πάρκαρα αλλού. Το ψάχνε μετά, πήγαμε να τον βγάλουμε τρελό :lol:

* πήγα να εντυπωσιάσω τις γκόμενες, αλλά μετά σκέφτηκα μαλάκα με Lada θα τις εντυπωσιάσεις; και γύρισα πίσω :lol:
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Δγιαουλιές που κάναμε όταν ήμασταν μικρά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 10 Ιούλ 2018, 20:49

Νοιώθω άβολα, πού να συγκριθώ μαζί σας, δεν έχω κάτι σοβαρό να καταθέσω στο νήμα, το μοναδικό που θυμάμαι να λαχτάρησα τη μάνα μου ήταν μια φορά στο χωριό που έσκισα το φρύδι μου γιατί είχαμε μπλεχτεί σε κάτι βράχια σε έναν παρατημένο κήπο, μια φορά που πάτησα σφίγγα γιατί περπάταγα ξυπόλυτη, μια φορά που έχυσα κάτι μανό ολοτριγύρω, μια φορά που κατα λάθος έσπασα μια κούπα, μια φορά που αδίκως με έβαλε τιμωρία η δασκάλα-και ακόμα το κρατώ παράπονο και όποτε μαλλιοτραβιόμαστε με την αδελφή μου για παιδικές μλκιες, μόνο μια φορά στην εφηβεία που έκανα ομολογουμένως μεγάλη μαλακία λόγω εφηβικής μαλάκυνσης και μόνο κατα την γέννησή μου λαχτάρησαν για τα καλά, και όχι μόνο, αλλά γι αυτό δεν φταίω εγώ (εξετάζω όμως να έχει περάσει στο υποσυνείδητο διαφορετικά).

Το μόνο σοβαρό που μπορώ να καταθέσω είναι οτι δεν έτρωγα, την πρώτη φορά που είπα (πιο μεγάλο παιδί πια) μαμά πεινάω, η μάνα μου με έβαλε να το επαναλάβω πεντεξι φορές.
Τώρα της λέω, τί αγχωνόσουν καημένη? :003:

Α, και οτι είχα κάνει όλους τους τοίχους του σπιτιού παλέτες του ζωγράφου. Αλλά τουλάχιστον, οκ, οι ζωγραφισμένοι τοίχοι δεν είναι επικίνδυνοι (εκτός αν πάει να βαρέσει κανείς το κεφάλι του επάνω :003: )

Επίσης, ήμανε λίγο κτητικιά, δεν ήθελα να μου παίρνουν τα πράγματα, η αδελφή μου σε αυτό υπέφερε - υπέφερα κι εγώ μαζί γιατί μου χάλαγε τα παπουτσάκια της μπιμπιμπο και δεν ήταν καθόλου δίκαιο και σωστό να μου παίρνουν τα πράγματα και να μην με ρωτάνε κι όλας :a035: , άμα δείτε τον Φριζή σε κάτι βίντεο, του έφερνα λίγο σε κάτι τέτοιες καταστάσεις... :003:, επίσης δεν ήταν καθόλου δίκαιο να χρειάζεται να συγχωρήσουμε την κακιά μάγισσα του παραμυθιού, αφού ήταν κακιά αφού :102: αλλά εντάξει, ταυτόγχρονα αγαπούσα και τον Χριστούλη οπότε δεν χρειάστηκε να με μαζέψουν για παρακίνηση σε αδελφοκτονία/γεννοκτονία :lol:
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Δγιαουλιές που κάναμε όταν ήμασταν μικρά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 10 Ιούλ 2018, 20:50

Μια φορά είχα πάρει το μαχαίρι και χαράκωσα τον τοίχο. Στρατιωτάκι ήμουν. Ήσυχο ήμουν δε τολμούσα να κάνω διαφορετικά :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Δγιαουλιές που κάναμε όταν ήμασταν μικρά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 10 Ιούλ 2018, 20:56

enterprise-psi έγραψε:
10 Ιούλ 2018, 20:43
Οι πόρτες στο σπίτι μας, είχαν σε άκυρα σημεία, αυτοκόλλητα του Παναθηναϊκού, για να μην φαίνονται οι τρύπες από τα ξίφη ασκήσεων . :lol:

Μέχρι που μας έβαλε να τις φτιάξουμε μόνοι μας, και έτσι μάθαμε να στοκάρουμε :smt005:

Το αμάξι το πήρα μια φορά 17 χρονών, αλλά έγινε μαλακία, αφού όταν γύρισα μετά από 5 λεπτά*, δεν υπήρχε η θέση και πάρκαρα αλλού. Το ψάχνε μετά, πήγαμε να τον βγάλουμε τρελό :lol:

* πήγα να εντυπωσιάσω τις γκόμενες, αλλά μετά σκέφτηκα μαλάκα με Lada θα τις εντυπωσιάσεις; και γύρισα πίσω :lol:
πόσο λίγα ξέρεις!!
είχαμε λαντα ταξί!!
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

mec

Re: Δγιαουλιές που κάναμε όταν ήμασταν μικρά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 10 Ιούλ 2018, 22:38

Οι δικές μου παιδικές κι εφηβικές διαολιές σχετίζονται με δύο κυρίως πράγματα, τις εξαφανίσεις και το εμπόριο. Δεν μου άρεσε να δίνω λογαριασμό στους γονείς μου και συχνά εξαφανιζόμουνα για μέρες και οι γονείς μου έψαχναν να με βρουν. Επίσης πούλαγα ό,τι έβρισκα.

Το δημοτικό μου συνέπεσε με τη δικτατορία η οποία ευνοούσε το σχολικό συνεταιρισμό. Στο σχολείο μου, οι μαθητές της Πέμπτης κι Έκτης τάξης είχαν οργανώσει χαρτοπωλείο, πουλώντας σχολικά είδη κι εγώ ήμουν συνέχεια εκεί και παρατηρούσα πώς βγαίνει το χρήμα. Από κει πήρα το μικρόβιο. Πούλαγα μεταχειρισμένα περιοδικά (μπλέκ, σεραφίνο κλπ), μάζευα κάπαρη στα χωράφια και την πουλαγα, αγόραζα καρτποστάλ και τις μεταπωλούσα, κλπ
Μιά ζωή οι γονείς μου έτρεχαν είτε για να με βρούν είτε για να βεβαιωθούν ότι δεν είχα κλέψει κάτι, γιατί ήμουν πάντα με πολλά λεφτά για την ηλικία μου.

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Δγιαουλιές που κάναμε όταν ήμασταν μικρά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 10 Ιούλ 2018, 22:51

Ήμουν καλό παιδί αλλά είχα τρόπο να κάνω τη ζωή δύσκολη στο μικρό μου αδερφό που τον είχαν σε ένα τύπου βάθρο χωρίς να έχει επιτεύγματα, απλά και μόνο επειδή ήταν αγόρι. Νομίζω του έκανα πολλή ζημιά, χωρίς να έχω κάνει κάτι πραγματικά σοβαρό ως περιστατικό. Τώρα το βλέπω και σε άλλες οικογένειες αυτό. Είναι λυπηρό.

Τι έφταιγε και αυτό; Οι γονείς φταίνε σε αυτές τις περιπτώσεις. Κυρίως.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25896
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Δγιαουλιές που κάναμε όταν ήμασταν μικρά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 10 Ιούλ 2018, 22:55

Athina__P έγραψε:
10 Ιούλ 2018, 22:51
Ήμουν καλό παιδί αλλά είχα τρόπο να κάνω τη ζωή δύσκολη στο μικρό μου αδερφό που τον είχαν σε ένα τύπου βάθρο χωρίς να έχει επιτεύγματα, απλά και μόνο επειδή ήταν αγόρι. Νομίζω του έκανα πολλή ζημιά, χωρίς να έχω κάνει κάτι πραγματικά σοβαρό ως περιστατικό. Τώρα το βλέπω και σε άλλες οικογένειες αυτό. Είναι λυπηρό.

Τι έφταιγε και αυτό; Οι γονείς φταίνε σε αυτές τις περιπτώσεις. Κυρίως.
Ολες ( σχεδον ) οι μεγαλύτερες αδελφές το κάνουν - ουσιαστικά είναι μια προπόνηση για αργότερα - εντελως φυσιολογική .
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Δγιαουλιές που κάναμε όταν ήμασταν μικρά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 10 Ιούλ 2018, 23:04

Nameless Ghoul έγραψε:
10 Ιούλ 2018, 16:20
Cecily Anne έγραψε:
10 Ιούλ 2018, 15:28
Εσένα δε βλέπω να λες...
- Σε ηλικία 6 μηνών: Βοσκή γρασιδιού μπουσουλώντας στο Πεδίο Άρεως, τα 5 δευτερόλεπτα που με αφήσαν από τα μάτια τους.
- Σε ηλικία 1 έτους: Επιτάχυνση περπατούρας κατά μήκος της βεράντας, σβάρνα γλάστρες και τα πάντα όλα.
- Σε ηλικία 1 έτους: Κατ' εξακολούθηση ρίψεις μανταλακίων από την προαναφερθείσα βεράντα (4ος όροφος) και όποιον πάρει o Χάρος.
- Σε ηλικία 2 ετών: Πρόσκρουση σε χαμηλό μαρμάρινο τραπέζι, ουλή και δύο ράμματα στο δεξί μάτι.
- Σε ηλικία 3 ετών: Παίζοντας με φτυάρι/κουβαδάκι στον κήπο του εξοχικού, στο σωρό με άμμο που είχαν αφήσει οι μάστορες, απόπειρα κατάποσης ασβέστη από τον διπλανό σωρό (με πρόλαβαν τελευταία στιγμή)
- Σε ηλικία 4 ετών: Απόπειρα κατάποσης ολόκληρης γεμιστής πιπεριάς και παρ'ολίγον πνιγμός.
- Σε ηλικία 5 ετών: Απόπειρα στραγγαλισμού μικρής αδερφής (μηνών) στην κούνια την ώρα που κοιμόταν, τελευταία στιγμή άρχισε να ουρλιάζει και χάλασε το σχέδιο.
- Σε ηλικία 5 ετών: Ξύρισμα φρυδιών (με ξερό ξυράφι, στην ψύχρα, χωρίς αφρούς και νερά), δύο τομές στα οφρυακά τόξα, αιμορραγία, κλείσιμο με λευκοπλάστ (χωρίς τίποτα άλλο πάνω στα ανοιχτά τραύματα).
- Σε ηλικία 6 ετών: Σπρίντ σε βρεγμένο πεζοδρόμιο, απογείωση, στουκάρισμα με το πρόσωπο κάτω, δύο ράμματα στο μέτωπο, ακόμα έχω το καρούμπαλο στο κρανίο κάτω από το δέρμα.
- Σε ηλικίες 7-10 ετών: Χρήση του εν λόγω καρούμπαλου ως όπλου σε φαινόμενα bullying στο σχολείο (ενισχυμένες κουτουλιές). Κατέληξε σε προειδοποίηση ότι αν το κάνω άλλη μια φορά θα μου αλλάξουν σχολείο. Δεν το ξανάκανα, αλλά δεν χρειάστηκε. Σε όλο το υπόλοιπο δημοτικό δεν με ξαναενόχλησε κανείς.
- Σε ηλικία 8 ετών: Ξεβίδωμα διχτακίου από την βρύση της κουζίνας, τοποθέτηση κομματιών σαπουνιού μέσα, επαναβίδωμα διχτακίου. Αποτέλεσμα: Πήγαν να φτιάξουν καφέ με το νερό αυτό και το μπρίκι άφριζε μανιασμένα. Ήπιαν κάμποσο κιόλας, με αποτέλεσμα να έρθουν στα όρια δηλητηρίασης.

Γύρω στα 5 η αγαπημένη τους μέθοδος συνετισμού ήταν να με βάζουν να παραμένω στην τουαλέτα "μέχρι να ηρεμήσω". Δύο φορές μουλάρωσα και κλείδωσα την πόρτα από μέσα και δεν ξεκλείδωνα. Σε βαθμό να με παρακαλάνε να τους ανοίξω για να μην χεστούν απάνω τους.

Μία φορά επίσης τους έκλεισα έξω στη βεράντα κλειδώνοντας την πόρτα της κουζίνας. Τους πήρε γύρω στις 2 ώρες να με πείσουν να την ξεκλειδώσω. Εκεί τις άρπαξα κανονικά.

Επίσης, όταν υπήρχαν στο ψυγείο γλυκά, πάστες, σοκολατάκια, καμμιά φορά τα έτρωγα όλα το μεσημέρι που κοιμόσαντε οι μεγάλοι και έβαζα το άδειο κουτί πίσω στο ψυγείο. Το βράδυ ερχόσαντε μουσαφίριδες και συνειδητοποιούσαν οι γονείς μου ότι δεν είχανε να τους κεράσουν.

Επίσης, ήμουν πυρομανής (ακόμα είμαι, απλά τώρα το ελέγχω). Πέρασα μία φάση (μακρόχρονη, από τα 11 μέχρι τα 14) που είχα πάντα αναπτήρα στην τσέπη και ό,τι καινούριο υλικό έβλεπα μπροστά μου ήθελα να το δοκιμάσω να δώ πως καίγεται. Και μου άρεσε να λιώνω λίγο τα στυλό τα μπικ και να τα κάνω καλλιτεχνικά ζικ-ζακ. Ειδικά άν τα τζούρνευα από τη μολυβοθήκη του γραφείου του πατέρα μου, ο οποίος τα ανακάλυπτε σε ύποπτο χρόνο και γινόταν έξαλλος. Ένα μεσημέρι που κοιμότανε όλοι τους, μπήκα στο αμάξι και χάζευα και βρήκα στο ντουλαπάκι λίγο καναβόσχοινο από αυτό που βάζανε στις ενώσεις σωλήνων οι υδραυλικοί πριν το τεφλόν. Το δοκίμασα με τον αναπτήρα (ναι, μέσα στο αμάξι) και διαπίστωσα αμέσως ότι είναι ΠΟΛΥ εύφλεκτο, πήρε φωτιά όλο το ντουλαπάκι και παραλίγο να καεί όλο το όχημα, αλλά ευτυχώς έσβησα τη φωτιά ρίχνοντας νερό με το λάστιχο στο εσωτερικό του αυτόκινήτου. Τη γλίτωσε, κάηκε μόνο η άδεια, τα χαρτιά της ασφάλειας, και κάτι παλιές φωτογραφίες που φύλαγε μέσα στο ντουλαπάκι ο πατέρας μου (που, εννοείται φυσικά έγινε Τούρκος).

Ξέχασα να πώ ότι από τη μέρα που γεννήθηκα πέρασαν περίπου τέσσερα χρόνια μέχρι να τους αφήσω να κοιμηθούν. Ούρλιαζα όλη τη νύχτα, κάθε νύχτα, τέσσερα χρόνια συνέχεια. Και δεν έτρωγα. Όχι επιλεκτικά, απλά δεν ήθελα να φάω τίποτα, και αν κάποτε κατάφερναν να με κάνουν να φάω λίγο, το ξέρναγα επί τόπου. Γύρω στα 4 ψυλλιάστηκα ότι την έτρεμαν τη φάση, το χρησιμοποιούσα ως απειλή/εκβιασμό όταν με στρίμωχναν ("άσε με αλλιώς θα κάνω εμετό"). Μια φορά την πραγματοποίησα την απειλή, και όπως τα μάζευε η μάνα μου έμαθα νέες λέξεις ("μπαμπά, τι σημαίνει αυτό το 'γαμώ την πουτάνα την τύχη μου' που λέει η μαμά;"). Η επόμενη φορά που απείλησα έτσι ήταν η τελευταία, έφαγα μπούφλα.

Τέλος, πέρασα τις πρώτες 24 ώρες της ζωής μου προσπαθώντας να γδάρω τα μούτρα μου που τα έξυνα ακατάπαυστα, μέχρι που αναγκάστηκαν στο μαιευτήριο να μου σκεπάσουν με πάνινα σακκουλάκια τα χέρια.
Αυτό που λέμε σκατόπαιδο :smt005:

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Δγιαουλιές που κάναμε όταν ήμασταν μικρά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 10 Ιούλ 2018, 23:17

Εγώ όταν ήμουν 3 χρονών ένα απόγευμα που οι μεγάλοι ήταν κάγκελο και δεν με πήρανε χαμπάρι, από το ναργιλέ που πίνανε, πήγα και κατάπια το λουλά.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Saliveros
Δημοσιεύσεις: 4884
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
Phorum.gr user: Saliveros
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Δγιαουλιές που κάναμε όταν ήμασταν μικρά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 11 Ιούλ 2018, 11:33

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
10 Ιούλ 2018, 20:16
ένα άλλο είναι -μέχρι 6 με 7 το έκανα αν και ακόμα το νοσταλγώ-να ξαπλώνω στη μέση του δρόμου άσχετα αν περνάνε αυτοκίνητα,ή ήθελα να περάσω τον δρόμο όταν περνούσε αυτοκίνητο.
Σε ηλικία 11 ετών, αποφάσισα ένα απόγευμα να διασχίσω τη Σόλωνος έξω από τον Άγιο Διονύσιο, χωρίς να κοιτάξω, για να δω τι θα γίνει,
Αυτό που έγινε ήταν ότι ένα αυτοκίνητο με χτύπησε, με πέταξε στον αέρα και έσκασα στην άσφαλτο.
Αριστερός καρπός βγαλμένος, και κάτι μώλωπες. Με πήγαν στο νοσοκομείο και μου τον βάλαν στη θέση του χωρίς αναισθησία (ο μπαμπάς ήταν της φυσικής υγιεινής).

Από τότε, έγινα πολύ προσεχτικός.
    Σας κάναμε ανθρώπους.
    Πάνος Σκουρλέτης

    Άβαταρ μέλους
    Otto Weininger
    Δημοσιεύσεις: 29752
    Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
    Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

    Re: Δγιαουλιές που κάναμε όταν ήμασταν μικρά.

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 11 Ιούλ 2018, 11:44

    Saliveros έγραψε:
    11 Ιούλ 2018, 11:33
    κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
    10 Ιούλ 2018, 20:16
    ένα άλλο είναι -μέχρι 6 με 7 το έκανα αν και ακόμα το νοσταλγώ-να ξαπλώνω στη μέση του δρόμου άσχετα αν περνάνε αυτοκίνητα,ή ήθελα να περάσω τον δρόμο όταν περνούσε αυτοκίνητο.
    Σε ηλικία 11 ετών, αποφάσισα ένα απόγευμα να διασχίσω τη Σόλωνος έξω από τον Άγιο Διονύσιο, χωρίς να κοιτάξω, για να δω τι θα γίνει,
    Αυτό που έγινε ήταν ότι ένα αυτοκίνητο με χτύπησε, με πέταξε στον αέρα και έσκασα στην άσφαλτο.
    Αριστερός καρπός βγαλμένος, και κάτι μώλωπες. Με πήγαν στο νοσοκομείο και μου τον βάλαν στη θέση του χωρίς αναισθησία (ο μπαμπάς ήταν της φυσικής υγιεινής).

    Από τότε, έγινα πολύ προσεχτικός.
    πες και για τότε που τράβηξες την ουρά του βελοσιράπτορα και σε κυνηγούσε σε όλο το κτήμα


    "Beauty slept and angels wept
    For Her immortal soul
    In this response, all evil chose
    To claim her for their very own"


    Άβαταρ μέλους
    shrike
    Δημοσιεύσεις: 4282
    Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
    Phorum.gr user: Isildur
    Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

    Re: Δγιαουλιές που κάναμε όταν ήμασταν μικρά.

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 11 Ιούλ 2018, 11:49

    Saliveros έγραψε:
    11 Ιούλ 2018, 11:33
    κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
    10 Ιούλ 2018, 20:16
    ένα άλλο είναι -μέχρι 6 με 7 το έκανα αν και ακόμα το νοσταλγώ-να ξαπλώνω στη μέση του δρόμου άσχετα αν περνάνε αυτοκίνητα,ή ήθελα να περάσω τον δρόμο όταν περνούσε αυτοκίνητο.
    Σε ηλικία 11 ετών, αποφάσισα ένα απόγευμα να διασχίσω τη Σόλωνος έξω από τον Άγιο Διονύσιο, χωρίς να κοιτάξω, για να δω τι θα γίνει,
    Αυτό που έγινε ήταν ότι ένα αυτοκίνητο με χτύπησε, με πέταξε στον αέρα και έσκασα στην άσφαλτο.
    Αριστερός καρπός βγαλμένος, και κάτι μώλωπες. Με πήγαν στο νοσοκομείο και μου τον βάλαν στη θέση του χωρίς αναισθησία (ο μπαμπάς ήταν της φυσικής υγιεινής).

    Από τότε, έγινα πολύ προσεχτικός.
    Όταν ήσουν 11 ετών, είπες; :smt017


    Άβαταρ μέλους
    Yochanan
    Δημοσιεύσεις: 16285
    Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
    Phorum.gr user: Yochanan

    Re: Δγιαουλιές που κάναμε όταν ήμασταν μικρά.

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 11 Ιούλ 2018, 11:52

    E καλά λέει. Που να φανταστεί ο κόσμος τότες.
    Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

    Άβαταρ μέλους
    Custom_F
    Δημοσιεύσεις: 9262
    Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

    Re: Δγιαουλιές που κάναμε όταν ήμασταν μικρά.

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 11 Ιούλ 2018, 11:52

    Otto Weininger έγραψε:
    11 Ιούλ 2018, 11:44
    Saliveros έγραψε:
    11 Ιούλ 2018, 11:33
    κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
    10 Ιούλ 2018, 20:16
    ένα άλλο είναι -μέχρι 6 με 7 το έκανα αν και ακόμα το νοσταλγώ-να ξαπλώνω στη μέση του δρόμου άσχετα αν περνάνε αυτοκίνητα,ή ήθελα να περάσω τον δρόμο όταν περνούσε αυτοκίνητο.
    Σε ηλικία 11 ετών, αποφάσισα ένα απόγευμα να διασχίσω τη Σόλωνος έξω από τον Άγιο Διονύσιο, χωρίς να κοιτάξω, για να δω τι θα γίνει,
    Αυτό που έγινε ήταν ότι ένα αυτοκίνητο με χτύπησε, με πέταξε στον αέρα και έσκασα στην άσφαλτο.
    Αριστερός καρπός βγαλμένος, και κάτι μώλωπες. Με πήγαν στο νοσοκομείο και μου τον βάλαν στη θέση του χωρίς αναισθησία (ο μπαμπάς ήταν της φυσικής υγιεινής).

    Από τότε, έγινα πολύ προσεχτικός.
    πες και για τότε που τράβηξες την ουρά του βελοσιράπτορα και σε κυνηγούσε σε όλο το κτήμα

    shrike έγραψε:
    11 Ιούλ 2018, 11:49
    Saliveros έγραψε:
    11 Ιούλ 2018, 11:33
    κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
    10 Ιούλ 2018, 20:16
    ένα άλλο είναι -μέχρι 6 με 7 το έκανα αν και ακόμα το νοσταλγώ-να ξαπλώνω στη μέση του δρόμου άσχετα αν περνάνε αυτοκίνητα,ή ήθελα να περάσω τον δρόμο όταν περνούσε αυτοκίνητο.
    Σε ηλικία 11 ετών, αποφάσισα ένα απόγευμα να διασχίσω τη Σόλωνος έξω από τον Άγιο Διονύσιο, χωρίς να κοιτάξω, για να δω τι θα γίνει,
    Αυτό που έγινε ήταν ότι ένα αυτοκίνητο με χτύπησε, με πέταξε στον αέρα και έσκασα στην άσφαλτο.
    Αριστερός καρπός βγαλμένος, και κάτι μώλωπες. Με πήγαν στο νοσοκομείο και μου τον βάλαν στη θέση του χωρίς αναισθησία (ο μπαμπάς ήταν της φυσικής υγιεινής).

    Από τότε, έγινα πολύ προσεχτικός.
    Όταν ήσουν 11 ετών, είπες; :smt017
    Μερικα εξακολουθουν να ειναι παλιοπαιδα! :smt005:
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Custom_F την 11 Ιούλ 2018, 12:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

    HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
    νύχτα έγραψε:
    23 Δεκ 2019, 09:51
    ...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

    Απάντηση


    • Παραπλήσια Θέματα
      Απαντήσεις
      Προβολές
      Τελευταία δημοσίευση

    Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

    Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών