Καταγγελία για παράνομη κοπή δέντρου

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Καταγγελία για παράνομη κοπή δέντρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 25 Φεβ 2021, 13:56

Dwarven Blacksmith έγραψε:
25 Φεβ 2021, 13:49
bluerose έγραψε:
25 Φεβ 2021, 13:44
Παναγια μου
Να μπλεξεις με 3 υπηρεσίες και 10 μάστορα δες;;;
Για ένα δέντρο;
... Νυχτα με πριονι. Αυτό είναι μια ταινία🎥🎬👀
Όντως. Μια επίσκεψη από αυτόν θέλετε.

Εικόνα
Ωχ, την πουτσισαμε.

Αναμενόμενο.
Μετά από αυτη τη γελοια κατάσταση με τα σκυλιά, το επόμενο βήμα θα ήταν "κλωτσησε δέντρο, αναίτια"
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42509
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Καταγγελία για παράνομη κοπή δέντρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 25 Φεβ 2021, 13:56

Ναύτης έγραψε:
25 Φεβ 2021, 13:53
stergiosbik έγραψε:
25 Φεβ 2021, 13:51
Ε, το ιδιο δεν λεμε;
Ακομη ενας παραλογισμος στο πιο παραλογο κρατος του πλανητη.
Όχι, εσύ είπες ότι θα γεράσει κάποιος πριν να κόψουνε το δέντρο.
Δεν θα γεράσει, θα αποδημήσει εις τας αιωνίους μονάς και το δέντρο θα είναι ακόμα εκεί! :lol:
Σου πέρασε από το μυαλό ότι μπορεί ακριβώς αυτό να είναι ο στόχος; Να μην κόβονται δηλαδή τα δέντρα;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Von Mackensen

Re: Καταγγελία για παράνομη κοπή δέντρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Von Mackensen » 25 Φεβ 2021, 13:57

Green Dragon έγραψε:
25 Φεβ 2021, 10:10
Μόλις κατήγγειλα μια κατά πάσα πιθανότητα παράνομη κοπή δέντρου στον δήμο......

Όδηγούν κάπου αυτές οι καταγγελίες ή χάνω τον χρόνο μου;
Εσύ να μας πεις τώρα που πέρασαν 4 ώρες. Ήρθε κάποιος από το δήμο την ώρα που εξελισσόταν η κοπή για πάρει στοιχεία του συνεργείου και να προβεί στις νόμιμες ενέργειες; Εάν όχι τι ακριβώς περιμένεις να γίνει κατόπιν εορτής;

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 12779
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Καταγγελία για παράνομη κοπή δέντρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 25 Φεβ 2021, 13:59

Dwarven Blacksmith έγραψε:
25 Φεβ 2021, 13:56
Ναύτης έγραψε:
25 Φεβ 2021, 13:53
stergiosbik έγραψε:
25 Φεβ 2021, 13:51
Ε, το ιδιο δεν λεμε;
Ακομη ενας παραλογισμος στο πιο παραλογο κρατος του πλανητη.
Όχι, εσύ είπες ότι θα γεράσει κάποιος πριν να κόψουνε το δέντρο.
Δεν θα γεράσει, θα αποδημήσει εις τας αιωνίους μονάς και το δέντρο θα είναι ακόμα εκεί! :lol:
Σου πέρασε από το μυαλό ότι μπορεί ακριβώς αυτό να είναι ο στόχος; Να μην κόβονται δηλαδή τα δέντρα;
Φυσικά.
Αυτό δεν μειώνει τον παραλογισμό του να μην μπορείς ΠΟΤΕ να κόψεις ένα δέντρο μέσα στο οικόπεδό σου, και να χρειάζεται να αλυσοδεθείς μπροστά στο δημαρχείο για να κοπεί ένα δέντρο που έχει ΗΔΗ ξηλώσει το μισό πεζοδρόμιο.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42509
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Καταγγελία για παράνομη κοπή δέντρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 25 Φεβ 2021, 14:04

Ναύτης έγραψε:
25 Φεβ 2021, 13:59
Dwarven Blacksmith έγραψε:
25 Φεβ 2021, 13:56
Ναύτης έγραψε:
25 Φεβ 2021, 13:53

Όχι, εσύ είπες ότι θα γεράσει κάποιος πριν να κόψουνε το δέντρο.
Δεν θα γεράσει, θα αποδημήσει εις τας αιωνίους μονάς και το δέντρο θα είναι ακόμα εκεί! :lol:
Σου πέρασε από το μυαλό ότι μπορεί ακριβώς αυτό να είναι ο στόχος; Να μην κόβονται δηλαδή τα δέντρα;
Φυσικά.
Αυτό δεν μειώνει τον παραλογισμό του να μην μπορείς ΠΟΤΕ να κόψεις ένα δέντρο μέσα στο οικόπεδό σου, και να χρειάζεται να αλυσοδεθείς μπροστά στο δημαρχείο για να κοπεί ένα δέντρο που έχει ΗΔΗ ξηλώσει το μισό πεζοδρόμιο.
Α, αν το κόψεις μόνος σου δηλαδή θα πας μετά νύχτα να ισιώσεις και το πεζοδρόμιο;
Μήπως φοράς και κάπα και πολεμάς το έγκλημα μετά;

Εγώ δεν το βρίσκω καθόλου παράλογο οι αλτρουιστικές σου αυτές τάσεις να χρειάζονται κάποια έγκριση.
Να μειωθεί η γραφειοκρατία, να μπορείς να κάνεις αίτημα από το κινητό σου κλπ ναι φυσικά. Αλλά να αποφασίζεις μόνος σου για καλά και κακά δέντρα, όχι βέβαια.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 12779
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Καταγγελία για παράνομη κοπή δέντρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 25 Φεβ 2021, 14:11

Dwarven Blacksmith έγραψε:
25 Φεβ 2021, 14:04
Ναύτης έγραψε:
25 Φεβ 2021, 13:59
Dwarven Blacksmith έγραψε:
25 Φεβ 2021, 13:56

Σου πέρασε από το μυαλό ότι μπορεί ακριβώς αυτό να είναι ο στόχος; Να μην κόβονται δηλαδή τα δέντρα;
Φυσικά.
Αυτό δεν μειώνει τον παραλογισμό του να μην μπορείς ΠΟΤΕ να κόψεις ένα δέντρο μέσα στο οικόπεδό σου, και να χρειάζεται να αλυσοδεθείς μπροστά στο δημαρχείο για να κοπεί ένα δέντρο που έχει ΗΔΗ ξηλώσει το μισό πεζοδρόμιο.
Α, αν το κόψεις μόνος σου δηλαδή θα πας μετά νύχτα να ισιώσεις και το πεζοδρόμιο;
Μήπως φοράς και κάπα και πολεμάς το έγκλημα μετά;

Εγώ δεν το βρίσκω καθόλου παράλογο οι αλτρουιστικές σου αυτές τάσεις να χρειάζονται κάποια έγκριση.
Να μειωθεί η γραφειοκρατία, να μπορείς να κάνεις αίτημα από το κινητό σου κλπ ναι φυσικά. Αλλά να αποφασίζεις μόνος σου για καλά και κακά δέντρα, όχι βέβαια.
Ναι, κοίτα, ωραία η πλάκα, αλλά δεν υπάρχει κανένας αλτρουισμός όταν το κράτος παρεμβαίνει με δαιδαλώδεις διαδικασίες για τα πιο απλά πράγματα.
Ας πούμε, φύτεψε ο πατέρας μου κάποτε ένα πεύκο ΜΕΣΑ στο οικόπεδό μας. Εμένα δεν μ' αρέσει, θέλω να το κόψω και να φυτέψω στη θέση του μια λεμονιά ή γιατί έτσι μού γουστάρει τέλος πάντων. Καμιά δουλειά δεν έχει το κράτος να παρέμβει. Θα αποφασίσει ο δήμαρχος και ο δασάρχης αν εγώ θέλω ή δεν θέλω ένα δέντρο μέσα στο οικόπεδό ΜΟΥ; Έχουμε αποτρελαθεί εντελώς στη χώρα αυτή.
Απ' εκεί και πέρα, αν ο χώρος για τον οποίον μιλάμε είναι δημόσιος, ένα πεζοδρόμιο ας πούμε, τότε ασφαλώς πέφτει λόγος στο κράτος.
Κι αν το κράτος λειτουργούσε στοιχειωδώς λογικά, αν ας πούμε η όλη διαδικασία διαρκούσε μια εβδομάδα, έναν μήνα σού λέω εγώ, κανείς δεν θα έμπαινε στη λογική να παρανομήσει.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42509
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Καταγγελία για παράνομη κοπή δέντρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 25 Φεβ 2021, 14:15

Ναύτης έγραψε:
25 Φεβ 2021, 14:11
Θα αποφασίσει ο δήμαρχος και ο δασάρχης αν εγώ θέλω ή δεν θέλω ένα δέντρο μέσα στο οικόπεδό ΜΟΥ;
Όχι. Ίσως εδώ οφείλεται η παρεξήγηση. Το τι θέλεις είναι ξεκάθαρο και δεν θα το αποφασίσει κανένας για σένα.
Ο δήμαρχος και ο δασάρχης θα αποφασίσουν αν μπορούν να συμβιβαστούν τα θέλω σου με τους νόμους και το συμφέρον της πόλης.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 12779
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Καταγγελία για παράνομη κοπή δέντρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 25 Φεβ 2021, 14:19

Dwarven Blacksmith έγραψε:
25 Φεβ 2021, 14:15
Ναύτης έγραψε:
25 Φεβ 2021, 14:11
Θα αποφασίσει ο δήμαρχος και ο δασάρχης αν εγώ θέλω ή δεν θέλω ένα δέντρο μέσα στο οικόπεδό ΜΟΥ;
Όχι. Ίσως εδώ οφείλεται η παρεξήγηση. Το τι θέλεις είναι ξεκάθαρο και δεν θα το αποφασίσει κανένας για σένα.
Ο δήμαρχος και ο δασάρχης θα αποφασίσουν αν μπορούν να συμβιβαστούν τα θέλω σου με τους νόμους και το συμφέρον της πόλης.
Ξέρεις, μπορεί να σού προξενήσει έκπληξη, αλλά οι νόμοι και οι διοικητικές πράξεις δεν είναι ακριβώς οι πλάκες του μωϋσή.
Καταλαβαίνω ότι το "συμφέρον της πόλης" τραυματίζεται βαρέως εάν εγώ κλαδέψω την τριανταφυλλιά στο μπαλκόνι μου, αλλά οι γκοθαμίτες είμαστε ανελέητοι.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Καταγγελία για παράνομη κοπή δέντρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 25 Φεβ 2021, 14:20

Dwarven Blacksmith έγραψε:
25 Φεβ 2021, 13:56
Σου πέρασε από το μυαλό ότι μπορεί ακριβώς αυτό να είναι ο στόχος; Να μην κόβονται δηλαδή τα δέντρα;
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37567
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Καταγγελία για παράνομη κοπή δέντρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 25 Φεβ 2021, 14:23

Παρακολουθώ την κατρακύλα του νάνου και δε ξέρω τι κάνω, ποπκόρν; να βάλω τα κλάματα; τι.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42509
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Καταγγελία για παράνομη κοπή δέντρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 25 Φεβ 2021, 14:23

Ναύτης έγραψε:
25 Φεβ 2021, 14:19
Dwarven Blacksmith έγραψε:
25 Φεβ 2021, 14:15
Ναύτης έγραψε:
25 Φεβ 2021, 14:11
Θα αποφασίσει ο δήμαρχος και ο δασάρχης αν εγώ θέλω ή δεν θέλω ένα δέντρο μέσα στο οικόπεδό ΜΟΥ;
Όχι. Ίσως εδώ οφείλεται η παρεξήγηση. Το τι θέλεις είναι ξεκάθαρο και δεν θα το αποφασίσει κανένας για σένα.
Ο δήμαρχος και ο δασάρχης θα αποφασίσουν αν μπορούν να συμβιβαστούν τα θέλω σου με τους νόμους και το συμφέρον της πόλης.
Ξέρεις, μπορεί να σού προξενήσει έκπληξη, αλλά οι νόμοι και οι διοικητικές πράξεις δεν είναι ακριβώς οι πλάκες του μωϋσή.
Καταλαβαίνω ότι το "συμφέρον της πόλης" τραυματίζεται βαρέως εάν εγώ κλαδέψω την τριανταφυλλιά στο μπαλκόνι μου, αλλά οι γκοθαμίτες είμαστε ανελέητοι.
Να ρωτήσω την ηλικία σου;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 12779
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Καταγγελία για παράνομη κοπή δέντρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 25 Φεβ 2021, 14:26

Dwarven Blacksmith έγραψε:
25 Φεβ 2021, 14:23
Ναύτης έγραψε:
25 Φεβ 2021, 14:19
Dwarven Blacksmith έγραψε:
25 Φεβ 2021, 14:15

Όχι. Ίσως εδώ οφείλεται η παρεξήγηση. Το τι θέλεις είναι ξεκάθαρο και δεν θα το αποφασίσει κανένας για σένα.
Ο δήμαρχος και ο δασάρχης θα αποφασίσουν αν μπορούν να συμβιβαστούν τα θέλω σου με τους νόμους και το συμφέρον της πόλης.
Ξέρεις, μπορεί να σού προξενήσει έκπληξη, αλλά οι νόμοι και οι διοικητικές πράξεις δεν είναι ακριβώς οι πλάκες του μωϋσή.
Καταλαβαίνω ότι το "συμφέρον της πόλης" τραυματίζεται βαρέως εάν εγώ κλαδέψω την τριανταφυλλιά στο μπαλκόνι μου, αλλά οι γκοθαμίτες είμαστε ανελέητοι.
Να ρωτήσω την ηλικία σου;
Έχει καμιά σημασία; Ας πούμε ότι βρίσκομαι στην ώριμη ηλικία.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Καταγγελία για παράνομη κοπή δέντρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 25 Φεβ 2021, 14:28

αν έχεις κλείσει τα 15 δεν σε παίρνει στα σοβαρά ο νάνος

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42509
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Καταγγελία για παράνομη κοπή δέντρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 25 Φεβ 2021, 14:28

Ναύτης έγραψε:
25 Φεβ 2021, 14:26
Dwarven Blacksmith έγραψε:
25 Φεβ 2021, 14:23
Ναύτης έγραψε:
25 Φεβ 2021, 14:19

Ξέρεις, μπορεί να σού προξενήσει έκπληξη, αλλά οι νόμοι και οι διοικητικές πράξεις δεν είναι ακριβώς οι πλάκες του μωϋσή.
Καταλαβαίνω ότι το "συμφέρον της πόλης" τραυματίζεται βαρέως εάν εγώ κλαδέψω την τριανταφυλλιά στο μπαλκόνι μου, αλλά οι γκοθαμίτες είμαστε ανελέητοι.
Να ρωτήσω την ηλικία σου;
Έχει καμιά σημασία; Ας πούμε ότι βρίσκομαι στην ώριμη ηλικία.
Ευχαριστώ. Έχει γιατί δεν αλλάζεις πλέον άποψη, αυτή θα έχεις για πάντα. Οπότε το λήγουμε, κάνε ότι σε φωτίσει.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16833
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Καταγγελία για παράνομη κοπή δέντρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 25 Φεβ 2021, 14:30

Πριν το σπιτι μου εχει στο εγκατελειμενο διπλανο οικοπεδο 3 μουριες στην σειρα σε αποσταση περιπου 5 μετρων μεταξυ τους.
Επειδη ειναι αγριες καθε χρονο γινεται της πουτανας απο μουρα που γεμιζουν ολο τον τοπο και επειδη βρισκουν φαγητο τα πουλια,παιρνουν τα μουρα και ερχονται να τα φανε στις βεραντες μας κανοντας κωλο μεχρι και τους τοιχους.Και τα μουρα δεν ξεφαβουν ευκολα τα γαμημενα!
Χωρια τα φυλλα που πεφτουν καθε φθινοπωρο.
Σε αυτες τις μουριες λοιπον καθε καλοκαιρι ολη η γειτονια βρισκει ισκιο να παρκαρει τα αυτοκινητα της αλλα ποτε κανενας δεν φιλοτιμηθηκε να τις κλαδεψει οπως κανω εγω καθε χρονο.Ουτε βγηκε ποτε κανενας να με βοηθησει οταν τις κλαδευω.Κανουν το κορόιδο.
Κανεις δεν βγαινει να σκουπισει το μερος που πεφτουν τα μουρα και τα φυλλα ΠΟΤΕ,παρα μονο εμεις.
Πολλες φορες μαλιστα πιανουν ολο το μερος με τα αυτοκινητα κι εγω που καθε χρονο τις περιποιουμαι και τρωω τις βρωμιες στην μουρη μενω χωρις ισκιο.
Ε,φετος λοιπον εφαγαν κοψιμο απο την ριζα οι 2 και αφησα μονο την μια που ειναι διπλα στο σπιτι.
Απλως την κλαδεψα.
Οποιος τολμησει να παρκαρει το καλοκαιρι θα του ξηγηθω αλμυρο φυστικι.
Δεν γινεται να τρωμε τ αγγουρι εμεις για να εχει ισκιο ο καθε μπαγλαμας.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών