Μα γιατί;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13247
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Μα γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 05 Απρ 2021, 09:50

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
05 Απρ 2021, 06:10
Πασιφάη έγραψε:
04 Απρ 2021, 14:12
Ζενίθεδρος έγραψε:
03 Απρ 2021, 20:39


Ευχαριστώ για την μεριμνα, αλλα μια χαρά είμαι και γαμάω φυσιολογικότατα. Δεν μου χρειάζεται να είναι σαν άτριχο 9χρονο κοριτσάκι η γυναίκα για να μου σηκωθεί.
Το γεγονός πως είσαι αγριάνθρωπος σε νόηση, επηρεάζει σαφέστατα και τον τρόπο που αντιμετωπίζεις το αντίθετο φύλο.
Η ουσια δεν είναι πώς γαμάς, αλλά ο τρόπος που βλέπεις τη γυναίκα. Σαν δοχείο, στα χύσια σου.


Είσαι από τους χρήστες που με κάνουν να ξερνάω, διότι υπάρχετε εκεί έξω και κατά πάσα πιθανότητα, αντιμετωπίζετε με ανάλογο τρόπο, όποιο ''πετούμενο'' θηλυκό, πάει ενάντια, στις βουλές σας.

.


Σήμερα που θά έρθετε να πληρωθείτε απο την Ασφάλεια ..... :a108:

μήν ξεχάστε να ζητήσετε καί τό επίδομα γιά τίς Ψυχολογικές πραγματογνωμοσύνες πού κάνετε..... :rtfm:

Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι από την δουλεία σας..... :smt023



.



[img]https://i.postimg.cc/8PL920jV/woma ... .jpg[/img]


.
Δευτέρα σήμερα! :smt038
Πέρασα να πληρωθώ. Βλέπεις καναν υπεύθυνο εδώ γύρω; :102:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8849
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Μα γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 05 Απρ 2021, 23:41

Βλήμα έγραψε:
04 Απρ 2021, 00:39
Naida έγραψε:
04 Απρ 2021, 00:27
Η 2η παράγραφος είναι στην φαντασία σου και μόνο.
https://en.wikipedia.org/wiki/SCUM_Manifesto
https://en.wikipedia.org/wiki/Kill_the_Man

Δεν σου λέω ότι με προσβάλει ο τίτλος "kill the man" αλλά σίγουρα με προβάλλει η διαφορά μεταξύ του kill the man και του kill the woman. Δεν θέλω να πεθάνει κάποιος ή κάποια, αλλά το να λες "οι γυναίκες μπορούν να λένε ψόφο στους άνδρες ενώ οι άνδρες δεν μπορούν να λένε ψόφο στις γυναίκες" μου λέει ότι φαντασιώνεσαι όχι την ισότητα, αλλά την πατριαρχία να αντικατασταθεί από μητριαρχία.
Σου απαντώ με τα λόγια της Πωλίν
Οι άντρες που μισούν τις γυναίκες βιάζουν και σκοτώνουν, και όταν δεν το κάνουν αυτό, καταναλώνουν πάρα πολύ ενέργεια ώστε να βρουν δικαιολογίες για τους δολοφόνους και τους βιαστές. Υπάρχει ένα σύστημα που επιτρέπει στους άντρες που μισούν τις γυναίκες να κάνουν ό,τι κάνουν δίχως συνέπειες: η πατριαρχία.

Οι γυναίκες που μισούν τους άντρες, βιώνουν αυτά τα συναισθήματα εξαιτίας αυτού του συστήματος και αυτών των συμπεριφορών. Άλλωστε, ακόμα και όταν μισούν τους άντρες, έχουν την τάση να τους αποφεύγουν και να μην τους δίνουν τόση σημασία. Δε συμβαίνει τίποτα το πραγματικά κακό.
Z

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11188
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Μα γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 05 Απρ 2021, 23:43

Το τρολι ξερει οτι καποιοι τσιμπανε και παιρνει δημοσιοτητα ετσι.
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8849
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Μα γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 05 Απρ 2021, 23:44

Ασέβαστος έγραψε:
05 Απρ 2021, 09:19
Καραμελίτσα έγραψε:
02 Απρ 2021, 11:24
Όταν διάβασα για το βιβλίο είπα τί βλακείες είναι αυτές, αλλά αυτό το νήμα με κάνει να αναθεωρώ.

Σοβαρά; Η κριτική ενός βιβλίου είναι η εμφάνιση του συγγραφέα; Ή αυτό αφορά μόνο γυναίκες;
ε, τελοσπαντων, για ν αμισησει καποια τους αντρες, πρεπει πρωτα να γνωρισει 5-6, δε νομιζεις;

κι αν η εμφανιση της ειναι επιτηδες ανθρωποδιωχτικη, δυσκολο να τα καταφερει.
Ε, καλά και κανέναν να μην έχει συναντήσει ποτέ, μπορεί απλά να διαβάσει ιστορία.

Τα εγκλήματα της πατριαρχίας εκτείνονται σε όλους τους αιώνες.
Z

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32624
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μα γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Απρ 2021, 08:53

Καραμελίτσα έγραψε:
05 Απρ 2021, 23:44
Ασέβαστος έγραψε:
05 Απρ 2021, 09:19
Καραμελίτσα έγραψε:
02 Απρ 2021, 11:24
Όταν διάβασα για το βιβλίο είπα τί βλακείες είναι αυτές, αλλά αυτό το νήμα με κάνει να αναθεωρώ.

Σοβαρά; Η κριτική ενός βιβλίου είναι η εμφάνιση του συγγραφέα; Ή αυτό αφορά μόνο γυναίκες;
ε, τελοσπαντων, για ν αμισησει καποια τους αντρες, πρεπει πρωτα να γνωρισει 5-6, δε νομιζεις;

κι αν η εμφανιση της ειναι επιτηδες ανθρωποδιωχτικη, δυσκολο να τα καταφερει.
Ε, καλά και κανέναν να μην έχει συναντήσει ποτέ, μπορεί απλά να διαβάσει ιστορία.

Τα εγκλήματα της πατριαρχίας εκτείνονται σε όλους τους αιώνες.
α, δηλαδη μισει τους ανδρες των προηγουμενων αιωνων; τους πεθαμενους;

που και παλι, οσα εγκληματα εχουν κανει αντρες, αλλα τοσα ανδραγαθηματα εχουν κανει. το ιδιο, κατ αναλογια και οι γυναικες στην ιστορια.

για καθε φονια, υπαρχει και ενας ιπποτης στο λευκο αλογο. για καθε φονισσα, και μια ηρωιδα. τα ιδια σκατα ειναι και τα 2 φυλλα ανα τους αιωνες.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Μα γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 06 Απρ 2021, 09:21

Ναύτης έγραψε:
02 Απρ 2021, 13:27
stella έγραψε:
02 Απρ 2021, 13:21
Πρώην μπόιφρεντ. Το κόλλημα το είχε με μασχάλες, όχι πόδια ή οπουδήποτε αλλού υπάρχει τριχοφυία τέλος πάντων. Για άλλες γκουρμεδιές που αναφέρεις, δε γνωρίζω!!!
Πρώην, σόρι.
Δεν ξέρω τι να πω, νομίζω είναι σιχαμένο το σκηνικό αυτό (εξ' ου και τα άλλα καθ' υπερβολήν παραδείγματα)......
Πάντως τα ποσοστά αυτών των παραδειγμάτων είναι ελάχιστα έως ανύπαρκτα σε σχέση με τα ποσοστά ενασχόλησης με την πρωκτική περιοχή, όπως το γλύψιμο για παράδειγμα .

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μα γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 06 Απρ 2021, 09:50

don't speak έγραψε:
06 Απρ 2021, 09:21
Ναύτης έγραψε:
02 Απρ 2021, 13:27
stella έγραψε:
02 Απρ 2021, 13:21
Πρώην μπόιφρεντ. Το κόλλημα το είχε με μασχάλες, όχι πόδια ή οπουδήποτε αλλού υπάρχει τριχοφυία τέλος πάντων. Για άλλες γκουρμεδιές που αναφέρεις, δε γνωρίζω!!!
Πρώην, σόρι.
Δεν ξέρω τι να πω, νομίζω είναι σιχαμένο το σκηνικό αυτό (εξ' ου και τα άλλα καθ' υπερβολήν παραδείγματα)......
Πάντως τα ποσοστά αυτών των παραδειγμάτων είναι ελάχιστα έως ανύπαρκτα σε σχέση με τα ποσοστά ενασχόλησης με την πρωκτική περιοχή, όπως το γλύψιμο για παράδειγμα .
Πολλοί οι ανώμαλοι!
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13312
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Μα γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 06 Απρ 2021, 11:24

don't speak έγραψε:
06 Απρ 2021, 09:21
Ναύτης έγραψε:
02 Απρ 2021, 13:27
stella έγραψε:
02 Απρ 2021, 13:21
Πρώην μπόιφρεντ. Το κόλλημα το είχε με μασχάλες, όχι πόδια ή οπουδήποτε αλλού υπάρχει τριχοφυία τέλος πάντων. Για άλλες γκουρμεδιές που αναφέρεις, δε γνωρίζω!!!
Πρώην, σόρι.
Δεν ξέρω τι να πω, νομίζω είναι σιχαμένο το σκηνικό αυτό (εξ' ου και τα άλλα καθ' υπερβολήν παραδείγματα)......
Πάντως τα ποσοστά αυτών των παραδειγμάτων είναι ελάχιστα έως ανύπαρκτα σε σχέση με τα ποσοστά ενασχόλησης με την πρωκτική περιοχή, όπως το γλύψιμο για παράδειγμα .
Το ξανάπα, εγώ δεν ξέρω ούτε έναν άντρα που να αρέσκεται σε τριχολαγνεία (κι εδώ εννοώ θάμνους σε μασχαλίτσες και άλλες πιο ευαίσθητες περιοχές, μονίμως αξούριστα και απεριποίητα ποδαράκια/χεράκια, μουστακάκια από άποψη κλπ).
Περί πρωκτολειχίας ξέρω ότι υπάρχουν τύποι, αλλά και τύπισσες, που τούς αρέσει. Δεν ξέρω αν θεωρείται κίνκι -γι' αυτούς/ες που το θέλουν και το κάνουν προφανώς είναι- προσωπικά πάντως θα μ' έπιαναν τα γέλια, αν μια κοπέλα επιθυμούσε να μού γλ... αυτό που κουβεντιάζουμε τέλος πάντων, σε σημείο που μάλλον δεν θα είχε πλέον νόημα να συνεχίσουμε οποιαδήποτε ερωτική περίπτυξη.

άγνωστος γνωστός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 08 Ιαν 2019, 00:33

Re: Μα γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από άγνωστος γνωστός » 08 Απρ 2021, 22:05

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
02 Απρ 2021, 20:37
.


Οι μανάδες σας και οι γιαγιάδες τή ξυρίζουν τη μασχάλη ε ;;;

Δέ πιστεύω νάναι τίποτα βρωμιάρες..... :oops: .... :roll:


.

:smt023

Πες τα φίλε. Που μου θεωρούν φυσιολογικό ότι είναι μόδα της γενιάς

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19146
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Μα γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 09 Απρ 2021, 09:53

άγνωστος γνωστός έγραψε:
08 Απρ 2021, 22:05
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
02 Απρ 2021, 20:37
.


Οι μανάδες σας και οι γιαγιάδες τή ξυρίζουν τη μασχάλη ε ;;;

Δέ πιστεύω νάναι τίποτα βρωμιάρες..... :oops: .... :roll:


.

:smt023

Πες τα φίλε. Που μου θεωρούν φυσιολογικό ότι είναι μόδα της γενιάς
Ή προγιαγιά μου μπορεί να μην είχε πρόβλημα να κάνει έρωτα σαν νεαρή κοπέλα με τον προπάππου μου μέσα σε έναν σταύλο με κοπριες από τα ζώα
Εγώ σήμερα δεν θα πήγαινα μία γκομενα σε τέτοιο μέρος για να κάνουμε έρωτα

Εκείνη την εποχή που οι άρχοντες εκαναν μπάνιο κάθε σαββατο και ο υπόλοιπος κόσμος ήταν απλυτοι το να κάνεις έρωτα με μία γυναίκα μέσα σε πλήρη βρωμιά και οι δύο ...ήταν κάτι που δεν θα το κάνουμε εμείς σήμερα ..

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25513
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Μα γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 09 Απρ 2021, 09:59

Πως εκτροχιάστηκε έτσι αυτό το νήμα; :roll::p2:

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19146
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Μα γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 09 Απρ 2021, 10:01

Καραμελίτσα έγραψε:
05 Απρ 2021, 23:44
Ασέβαστος έγραψε:
05 Απρ 2021, 09:19
Καραμελίτσα έγραψε:
02 Απρ 2021, 11:24
Όταν διάβασα για το βιβλίο είπα τί βλακείες είναι αυτές, αλλά αυτό το νήμα με κάνει να αναθεωρώ.

Σοβαρά; Η κριτική ενός βιβλίου είναι η εμφάνιση του συγγραφέα; Ή αυτό αφορά μόνο γυναίκες;
ε, τελοσπαντων, για ν αμισησει καποια τους αντρες, πρεπει πρωτα να γνωρισει 5-6, δε νομιζεις;

κι αν η εμφανιση της ειναι επιτηδες ανθρωποδιωχτικη, δυσκολο να τα καταφερει.
Ε, καλά και κανέναν να μην έχει συναντήσει ποτέ, μπορεί απλά να διαβάσει ιστορία.

Τα εγκλήματα της πατριαρχίας εκτείνονται σε όλους τους αιώνες.
Βασικά μισείς ή αγαπάς τους άνδρες ή γυναίκες με τους οποίους είχες η εχεις ερωτική σχέση
Αυτα που γράφει ή συγγραφέας και οι ομοϊδεάτες της είναι ανοησίες
Δεν υπάρχει πατριαρχία ή μητριαρχία ή άλλες τέτοιες σαχλαμάρες ένας άνδρας και μία γυναίκα με συγκεκριμένες αντιλήψεις πάνω στον έρωτα και το σεξ συνάπτουν ή δεν συνάπτουν σχέση

Άμα μία γυναίκα ή ένας άνδρας μπορεί να φύγει οπότε το θελήσει από μία σχέση ελεύθερα τότε ΔΕΝ υφίσταται καταπίεση ούτε στην γυναίκα ούτε στον άνδρα ..

Ή ισότητα των δύο φύλων έχει σχέση με την ίση αντιμετώπιση τους από το νομικό μας σύστημα σαν ίσοι έλληνες πολίτες

Ή ερωτική προσωπική ζωή των δύο φύλλων δεν έχει σχέση με ισότητες και τα συναφή (στο κρεβάτι πάντοτε ο ένας είναι από πάνω και ο άλλος από κάτω .)
Και όταν ο καθένας από τους δύο σε μία σχέση μπορεί να φύγει από την σχέση οπότε το θελήσει δεν υφίσταται καταπίεση

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23094
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Μα γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 09 Απρ 2021, 10:04

Υδράργυρος έγραψε:
09 Απρ 2021, 09:59
Πως εκτροχιάστηκε έτσι αυτό το νήμα; :roll::p2:
Απλά ρίξανε την μπάλα στην εξέδρα για να θολώσουν την ουσία.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8849
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Μα γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 09 Απρ 2021, 11:18

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
09 Απρ 2021, 10:01
Καραμελίτσα έγραψε:
05 Απρ 2021, 23:44
Ασέβαστος έγραψε:
05 Απρ 2021, 09:19


ε, τελοσπαντων, για ν αμισησει καποια τους αντρες, πρεπει πρωτα να γνωρισει 5-6, δε νομιζεις;

κι αν η εμφανιση της ειναι επιτηδες ανθρωποδιωχτικη, δυσκολο να τα καταφερει.
Ε, καλά και κανέναν να μην έχει συναντήσει ποτέ, μπορεί απλά να διαβάσει ιστορία.

Τα εγκλήματα της πατριαρχίας εκτείνονται σε όλους τους αιώνες.
Βασικά μισείς ή αγαπάς τους άνδρες ή γυναίκες με τους οποίους είχες η εχεις ερωτική σχέση
Αυτα που γράφει ή συγγραφέας και οι ομοϊδεάτες της είναι ανοησίες
Δεν υπάρχει πατριαρχία ή μητριαρχία ή άλλες τέτοιες σαχλαμάρες ένας άνδρας και μία γυναίκα με συγκεκριμένες αντιλήψεις πάνω στον έρωτα και το σεξ συνάπτουν ή δεν συνάπτουν σχέση

Άμα μία γυναίκα ή ένας άνδρας μπορεί να φύγει οπότε το θελήσει από μία σχέση ελεύθερα τότε ΔΕΝ υφίσταται καταπίεση ούτε στην γυναίκα ούτε στον άνδρα ..

Ή ισότητα των δύο φύλων έχει σχέση με την ίση αντιμετώπιση τους από το νομικό μας σύστημα σαν ίσοι έλληνες πολίτες

Ή ερωτική προσωπική ζωή των δύο φύλλων δεν έχει σχέση με ισότητες και τα συναφή (στο κρεβάτι πάντοτε ο ένας είναι από πάνω και ο άλλος από κάτω .)
Και όταν ο καθένας από τους δύο σε μία σχέση μπορεί να φύγει από την σχέση οπότε το θελήσει δεν υφίσταται καταπίεση
Λοιπόν, αυτά πρέπει να τα πεις στην Πωλίν. Θα αλλάξει γνώμη, αντί να μισεί τους άντρες απλά θα τους περιφρονεί.
Z

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27072
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Μα γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 09 Απρ 2021, 11:21

Ναύτης έγραψε:
02 Απρ 2021, 10:41
ΕΡ: Μπορείς να μοιραστείς μαζί μας την άποψη που έχει ο σύζυγός σου για το ριζοσπαστικό μανιφέστο που υπογράφεις;

ΑΠ: Όχι.
Μα γιατί; :lol:

Εν τω μεταξύ, φαντάζομαι τον δύστυχο le mari της Pauline

Εικόνα
Εγω παντως πιστευω πως σιγουρα πεφτει τρελη παντόφλα στο σπιτι και ειμαι βεβαιος πως δεν πηδαει αυτος αυτην αλλα αυτη πηδάει αυτον (με στραπον).

Πρεπει να τον εχει κανει τελειως ευνουχο.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών