ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 20 Απρ 2021, 09:20

Ασέβαστος έγραψε:
20 Απρ 2021, 09:15
stavmanr έγραψε:
20 Απρ 2021, 09:07
Ασέβαστος έγραψε:
20 Απρ 2021, 08:57


διαολοστειλε με συνοπτικες διαδικασιες οσους στα σοβαρα πιστευουν σε ματια, μαγιολικια, ζωδια και γενικα στο υπερφυσικο.

ειναι βλαμμενοι.
Μα, όσοι πιστεύουν σε μάτια, άστρα και καφέδες σε φυσικά αντικείμενα πιστεύουν. Όχι σε αόρατες οντότητες.
η απορια μου ειναι, εχεις καταλαβει ποσο μεγαλη βλακεια ειπες; αισθανεσαι υποχρεωμενος να υπερασπιστεις καθε ειδους κοτσανα; εχεις κανει ταμα;
Οι απορίες σου είναι εξίσου αγενείς με τις μη απορίες σου.
Μπορείς να ρωτήσεις ή να ζητήσεις εξηγήσεις για ό,τι σε προβληματίζει επάνω στο σχόλιο.

Όλοι αυτοί οι "βλαμμένοι" όπως τους χαρακτηρίζεις θεωρούν ως ΦΥΣΙΚΑ φαινόμενα το διάβασμα του καφέ, τα ΤΑΡΩ, το μάτιασμα κλπ. Καθόλου ως "μεταφυσικά". Θεωρούν ότι το μάτι, το φλυτζάνι κλπ διατηρούν φυσικές ιδιότητες και αλληλεπιδρούν με τους ανθρώπους.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 31940
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 20 Απρ 2021, 09:58

stavmanr έγραψε:
20 Απρ 2021, 09:20

Οι απορίες σου είναι εξίσου αγενείς με τις μη απορίες σου.
Μπορείς να ρωτήσεις ή να ζητήσεις εξηγήσεις για ό,τι σε προβληματίζει επάνω στο σχόλιο.

Όλοι αυτοί οι "βλαμμένοι" όπως τους χαρακτηρίζεις θεωρούν ως ΦΥΣΙΚΑ φαινόμενα το διάβασμα του καφέ, τα ΤΑΡΩ, το μάτιασμα κλπ. Καθόλου ως "μεταφυσικά". Θεωρούν ότι το μάτι, το φλυτζάνι κλπ διατηρούν φυσικές ιδιότητες και αλληλεπιδρούν με τους ανθρώπους.
θεωρουν.
λανθανουν.
ειναι βλαμμενοι.

κι αλλοι θεωρουν οτι η γη ειναι επιπεδη. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 20 Απρ 2021, 10:23

Ασέβαστος έγραψε:
20 Απρ 2021, 09:58
stavmanr έγραψε:
20 Απρ 2021, 09:20

Οι απορίες σου είναι εξίσου αγενείς με τις μη απορίες σου.
Μπορείς να ρωτήσεις ή να ζητήσεις εξηγήσεις για ό,τι σε προβληματίζει επάνω στο σχόλιο.

Όλοι αυτοί οι "βλαμμένοι" όπως τους χαρακτηρίζεις θεωρούν ως ΦΥΣΙΚΑ φαινόμενα το διάβασμα του καφέ, τα ΤΑΡΩ, το μάτιασμα κλπ. Καθόλου ως "μεταφυσικά". Θεωρούν ότι το μάτι, το φλυτζάνι κλπ διατηρούν φυσικές ιδιότητες και αλληλεπιδρούν με τους ανθρώπους.
θεωρουν.
λανθανουν.
ειναι βλαμμενοι.
Επαναλαμβάνω, λοιπόν.
Οι "βλαμμένοι" όπως τους αποκαλείς δεν πιστεύουν σε υπερφυσικά όντα, αλλά σε φυσικά. Καφέδες, μάτια, χαρτιά κλπ.
Είναι επί της ουσίας παγανιστές.
κι αλλοι θεωρουν οτι η γη ειναι επιπεδη. :102:
Η γη είναι επίπεδη, σφαιρική, υπερσφαιρική ταυτόχρονα. Το έχουμε αναλύσει τόσες φορές.
Η γεωμετρία που θα εφαρμόσεις (ευκλείδια, καμπύλη κλπ) καθορίζει το είδος του σχήματος του αντικειμένου.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12376
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 20 Απρ 2021, 10:29

stavmanr έγραψε:
20 Απρ 2021, 10:23
Ασέβαστος έγραψε:
20 Απρ 2021, 09:58
stavmanr έγραψε:
20 Απρ 2021, 09:20

Οι απορίες σου είναι εξίσου αγενείς με τις μη απορίες σου.
Μπορείς να ρωτήσεις ή να ζητήσεις εξηγήσεις για ό,τι σε προβληματίζει επάνω στο σχόλιο.

Όλοι αυτοί οι "βλαμμένοι" όπως τους χαρακτηρίζεις θεωρούν ως ΦΥΣΙΚΑ φαινόμενα το διάβασμα του καφέ, τα ΤΑΡΩ, το μάτιασμα κλπ. Καθόλου ως "μεταφυσικά". Θεωρούν ότι το μάτι, το φλυτζάνι κλπ διατηρούν φυσικές ιδιότητες και αλληλεπιδρούν με τους ανθρώπους.
θεωρουν.
λανθανουν.
ειναι βλαμμενοι.
Επαναλαμβάνω, λοιπόν.
Οι "βλαμμένοι" όπως τους αποκαλείς δεν πιστεύουν σε υπερφυσικά όντα, αλλά σε φυσικά. Καφέδες, μάτια, χαρτιά κλπ.
Είναι επί της ουσίας παγανιστές.
κι αλλοι θεωρουν οτι η γη ειναι επιπεδη. :102:
Η γη είναι επίπεδη, σφαιρική, υπερσφαιρική ταυτόχρονα. Το έχουμε αναλύσει τόσες φορές.
Η γεωμετρία που θα εφαρμόσεις (ευκλείδια, καμπύλη κλπ) καθορίζει το είδος του σχήματος του αντικειμένου.
Σιγά που είναι Παγανιστές. :lol:
Πλανεμένοι Χριστιανοί είναι που δεν έχουν εμπιστοσύνη στον εαυτό τους και τρέχουν στις χαρτορίχτρες και στις καφετζούδες για να δουν και καλά τα μελλούμενα. Χαζομάρες.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12376
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 20 Απρ 2021, 12:15

ksk έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:18
Πασιφάη έγραψε:
19 Απρ 2021, 22:21
ksk έγραψε:
19 Απρ 2021, 15:11


Δεν ανήκω στην κατηγορία που θα πετάξω γονέα, αδέλφια κλπ με οποιοδήποτε κόστος...φυσικά και θα απομονωθώ συναισθηματικά αλλα μέχρι εκεί...εννοώ οτι δεν θα επιρρεαζομαι συναισθηματικά.
Στο αν υπαρχουν τοξικοί ανθρωποι που και αυτη η ταμπέλα δεν μου αρεσει, προτιμώ το ανθρωποι που μπορούν να μας δημιουργούν αρνητικά συναισθήματα, θα ξαναπώ οτι ολα ειναι θεμα οπτικής...
Σε κάποιον άλλον μπορει να ειναι μια χαρά απλά επειδή λείπει το αντικείμενο της "τοξικότητας" τους...δλδ εμείς!
Παραπάνω σου έγραψα κάτι. ''Δεν θες να μάθεις πως είναι το ξύπνημα''. Και το εννοώ. Ποτέ δεν λέγω λόγια του αέρα, σε σοβαρά θέματα.
Εγώ ανήκω στην κατηγορία που ''πέταξα'' γονείς, διότι εκτός του γεγονότος πως δεν ήσαν παρόντες στο μεγάλωμα μου, προσπάθησαν να μου γαμήσουν τη ζωή. Όχι τοσο η μάνα μου, που ήταν αφελής και όντως την συγχώρεσα λίγο πριν το τέλος της, όσο ο πατέρας μου και η γιαγιά μου που ήσαν καθίκια. Λεπτομέρειες δεν νομίζω πως χρειάζονται.
Δεν μπήκα ποτέ στη διαδικασία ψυχοθεραπείας, αλλά επειδή θεωρώ τον εαυτό μου δυνατό άνθρωπο, την βρήκα την ισορροπία στη ζήση μου. Με πολύ πόνο, η αλήθεια είναι. Στα πατώματα η Πασιφάη. Αλλά σηκώθηκα.
Δεν ξέρω γιατί θεωρείς ''ταμπέλιασμα'' την τοξικότητα, μα για μένα ρε συ ksk, τέτοιοι άνθρωποι είναι για τον Καιάδα.

Όσο για την τελευταία σου φράση, όποιος μας θεωρεί επίσης τοξικούς, μπορεί κάλλιστα να μας αδειάσει τη γωνιά. Χέστηκα που θα κάνω εκπτώσεις.
Η τελευταία μου φράση σαφώς και δεν λεει αυτο...
Λεει οτι ο " τοξικός " προς εμάς ανθρωπος μπορει κάλλιστα να ειναι μια χαρά ανθρωπος σε τρίτους...
Υ. Γ οτι δεν σε σκοτώνει σε κανει πιο δυνατό αλλα αυτο το κατι σε χάλκευσε...
Το να είναι ''μια χαρά άνθρωπος'' σε τρίτους και όχι στο ίδιο του το σπλάχνο, δεν υποδηλώνει καλωσύνη και ανιδιοτέλεια. Δεικνύει έναν άριστο τρόπο συγκάλυψης της πουστιάς του χαρακτήρα του. Όλοι αυτοί, ξυπνάνε και κοιμούνται με το ''τι θα πει ο κόσμος''. Κι ας τα έχουν κάνει πουτάνα όλα στον θύλακά τους.

Είπα, μεγάλωσα μόνη μου και σαφέστατα αυτό με έκανε πιο δυνατή. Η αλήθεια είναι αυτή.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 9854
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 20 Απρ 2021, 15:29

Μα δεν μιλάω για συγγενείς...εχεις μια οπτική που κινείται γυρω απο αυτο το θεμα...
Μίλησα γενικά ... :P
Εχεις κανένα νέο απο την Γκέρ;
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12376
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 20 Απρ 2021, 15:35

ksk έγραψε:
20 Απρ 2021, 15:29
Μα δεν μιλάω για συγγενείς...εχεις μια οπτική που κινείται γυρω απο αυτο το θεμα...
Μίλησα γενικά ... :P
Εχεις κανένα νέο απο την Γκέρ;
Η οπτική μου απλά συμπεριλαμβάνει και αυτούς. Δεν κινούμαι απαραίτητα γύρω απ'αυτό. Μπορώ να σου αναλύσω άπειρες περιπτώσεις ανθρώπων που λειτουργούν ακριβώς έτσι.


Δεν γνωρίζω τι γίνεται με την Γκερ. Και ανησυχώ η αλήθεια είναι. Καλό θα ήταν να μας ενημερώσει κάποιος που έχει επαφές με την κοπέλα. :-?
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 9854
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 20 Απρ 2021, 15:37

Πασιφάη έγραψε:
20 Απρ 2021, 15:35
ksk έγραψε:
20 Απρ 2021, 15:29
Μα δεν μιλάω για συγγενείς...εχεις μια οπτική που κινείται γυρω απο αυτο το θεμα...
Μίλησα γενικά ... :P
Εχεις κανένα νέο απο την Γκέρ;
Η οπτική μου απλά συμπεριλαμβάνει και αυτούς. Δεν κινούμαι απαραίτητα γύρω απ'αυτό. Μπορώ να σου αναλύσω άπειρες περιπτώσεις ανθρώπων που λειτουργούν ακριβώς έτσι.


Δεν γνωρίζω τι γίνεται με την Γκερ. Και ανησυχώ η αλήθεια είναι. Καλό θα ήταν να μας ενημερώσει κάποιος που έχει επαφές με την κοπέλα. :-?
Ναι γιατί κατι συμβαίνει... :cry
Καλο υπόλοιπο της ημέρας σου :wave:
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12376
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 20 Απρ 2021, 15:39

ksk έγραψε:
20 Απρ 2021, 15:37
Πασιφάη έγραψε:
20 Απρ 2021, 15:35
ksk έγραψε:
20 Απρ 2021, 15:29
Μα δεν μιλάω για συγγενείς...εχεις μια οπτική που κινείται γυρω απο αυτο το θεμα...
Μίλησα γενικά ... :P
Εχεις κανένα νέο απο την Γκέρ;
Η οπτική μου απλά συμπεριλαμβάνει και αυτούς. Δεν κινούμαι απαραίτητα γύρω απ'αυτό. Μπορώ να σου αναλύσω άπειρες περιπτώσεις ανθρώπων που λειτουργούν ακριβώς έτσι.


Δεν γνωρίζω τι γίνεται με την Γκερ. Και ανησυχώ η αλήθεια είναι. Καλό θα ήταν να μας ενημερώσει κάποιος που έχει επαφές με την κοπέλα. :-?
Ναι γιατί κατι συμβαίνει... :cry
Καλο υπόλοιπο της ημέρας σου :wave:
:g094:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14548
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 20 Απρ 2021, 16:21

stavmanr έγραψε:
20 Απρ 2021, 09:20
Ασέβαστος έγραψε: διαολοστειλε με συνοπτικες διαδικασιες οσους στα σοβαρα πιστευουν σε ματια, μαγιολικια, ζωδια και γενικα στο υπερφυσικο.

ειναι βλαμμενοι.
Όλοι αυτοί οι "βλαμμένοι" όπως τους χαρακτηρίζεις θεωρούν ως ΦΥΣΙΚΑ φαινόμενα το διάβασμα του καφέ, τα ΤΑΡΩ, το μάτιασμα κλπ. Καθόλου ως "μεταφυσικά". Θεωρούν ότι το μάτι, το φλυτζάνι κλπ διατηρούν φυσικές ιδιότητες και αλληλεπιδρούν με τους ανθρώπους.
θες να υποστηρίξεις μια χαζομάρα κάντο χωρίς πουστίτσες,μην παραλείπεις λέξεις.γραψε ότι η πίστη στα μάγια και στο υπερφυσικό είναι πίστη σε κάτι φυσικο

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 20 Απρ 2021, 17:13

Πασιφάη έγραψε:
15 Απρ 2021, 16:55
Ο Γραφικός ήταν ένα πλάσμα, αξιοπρόσεκτο και αξιοζήλευτο.
Εικόνα
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

- Casper -

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 20 Απρ 2021, 19:59

Ασέβαστος έγραψε:
20 Απρ 2021, 08:57
- Casper - έγραψε:
19 Απρ 2021, 22:46

Προχθές μου έλεγε η φίλη μου (και το εννοούσε, πραγματικά το εννοούσε) πως την ματιάζω γιατί της είπα κάτι μια φορά για το μελάνι ενός στυλό και μόνο όποτε μιλάει ή βρίσκεται μαζί μου της χύνεται. Επίσης ματιάζω άθελά μου τον κόσμο, ακόμα και τον εαυτό μου. Ίσως είμαι όντως αυτή η φίλη της Ναρα και τοξικός άνθρωπος χωρίς καν να το θέλω.
διαολοστειλε με συνοπτικες διαδικασιες οσους στα σοβαρα πιστευουν σε ματια, μαγιολικια, ζωδια και γενικα στο υπερφυσικο.

ειναι βλαμμενοι.
Και εγώ βλαμμένη είμαι. Είμαι άθεη, δεν πιστεύω σε ζώδια, καφέδες και λοιπά πολλά, αλλά το "μάτι" είναι το μοναδικό πράγμα που πιστεύω γιατί έχω ζήσει και εγώ την επίδρασή του. Δεν είναι κάτι ουάου.

https://enallaktikidrasi.com/2014/01/ti ... anthropou/


Έχω γράψει κι' εδώ σχετικά:

A0ANACIVC @ Σε ποια φαινόμενα πιστεύετε;

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9887
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 20 Απρ 2021, 20:27

- Casper - έγραψε:
20 Απρ 2021, 19:59
Ασέβαστος έγραψε:
20 Απρ 2021, 08:57
- Casper - έγραψε:
19 Απρ 2021, 22:46

Προχθές μου έλεγε η φίλη μου (και το εννοούσε, πραγματικά το εννοούσε) πως την ματιάζω γιατί της είπα κάτι μια φορά για το μελάνι ενός στυλό και μόνο όποτε μιλάει ή βρίσκεται μαζί μου της χύνεται. Επίσης ματιάζω άθελά μου τον κόσμο, ακόμα και τον εαυτό μου. Ίσως είμαι όντως αυτή η φίλη της Ναρα και τοξικός άνθρωπος χωρίς καν να το θέλω.
διαολοστειλε με συνοπτικες διαδικασιες οσους στα σοβαρα πιστευουν σε ματια, μαγιολικια, ζωδια και γενικα στο υπερφυσικο.

ειναι βλαμμενοι.
Και εγώ βλαμμένη είμαι. Είμαι άθεη, δεν πιστεύω σε ζώδια, καφέδες και λοιπά πολλά, αλλά το "μάτι" είναι το μοναδικό πράγμα που πιστεύω γιατί έχω ζήσει και εγώ την επίδρασή του. Δεν είναι κάτι ουάου.

https://enallaktikidrasi.com/2014/01/ti ... anthropou/


Έχω γράψει κι' εδώ σχετικά:

A0ANACIVC @ Σε ποια φαινόμενα πιστεύετε;
Στο ρεικι;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 20 Απρ 2021, 23:45

nowhere έγραψε:
20 Απρ 2021, 16:21
stavmanr έγραψε:
20 Απρ 2021, 09:20
Ασέβαστος έγραψε: διαολοστειλε με συνοπτικες διαδικασιες οσους στα σοβαρα πιστευουν σε ματια, μαγιολικια, ζωδια και γενικα στο υπερφυσικο.

ειναι βλαμμενοι.
Όλοι αυτοί οι "βλαμμένοι" όπως τους χαρακτηρίζεις θεωρούν ως ΦΥΣΙΚΑ φαινόμενα το διάβασμα του καφέ, τα ΤΑΡΩ, το μάτιασμα κλπ. Καθόλου ως "μεταφυσικά". Θεωρούν ότι το μάτι, το φλυτζάνι κλπ διατηρούν φυσικές ιδιότητες και αλληλεπιδρούν με τους ανθρώπους.
θες να υποστηρίξεις μια χαζομάρα κάντο χωρίς πουστίτσες,μην παραλείπεις λέξεις.γραψε ότι η πίστη στα μάγια και στο υπερφυσικό είναι πίστη σε κάτι φυσικο
Μα δεν θέλω να υποστηρίξω καμία χαζομάρα. Η χαζομάρα και τα λοιπά γραφικά ανήκουν στη φαντασία σου.
Έγραψα το εξής απλό: κανείς που πιστεύει σε μάτια, καφέδες, χαρτιά και άστρα, δεν πιστεύει σε υπερφυσικό. Πιστεύει στο φυσικό. Τα αντικείμενα αυτά είναι φυσικά αντικείμενα. Η θεωρία του είναι μία φυσική θεωρία (μεταξύ φυσικών αντικειμένων), άσχετα αν υποστηρίζεται πειραματικά ή όχι.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14548
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 21 Απρ 2021, 00:27

stavmanr έγραψε:
20 Απρ 2021, 23:45
Μα δεν θέλω να υποστηρίξω καμία χαζομάρα. Η χαζομάρα και τα λοιπά γραφικά ανήκουν στη φαντασία σου.
Έγραψα το εξής απλό: κανείς που πιστεύει σε μάτια, καφέδες, χαρτιά και άστρα, δεν πιστεύει σε υπερφυσικό. Πιστεύει στο φυσικό. Τα αντικείμενα αυτά είναι φυσικά αντικείμενα. Η θεωρία του είναι μία φυσική θεωρία (μεταξύ φυσικών αντικειμένων), άσχετα αν υποστηρίζεται πειραματικά ή όχι.
έγραψες το εξής απλό παραλείποντας αυτά που θα έκαναν να φαίνεται ακόμα πιο ηλίθιο αυτό που έγραψες
διαολοστειλε με συνοπτικες διαδικασιες οσους στα σοβαρα πιστευουν σε ματια, μαγιολικια, ζωδια και γενικα στο υπερφυσικο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών