ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27807
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 04 Απρ 2021, 17:17

Aς ελαφρυνουμε λιγο το κλιμα με ενα ανεκδοτο

Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 04 Απρ 2021, 17:31

ωχ θεέ μου

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 04 Απρ 2021, 17:42

Prepon έγραψε:
04 Απρ 2021, 15:03
Και το πιο σημαντικό , είναι επιλογή σου.
Θα μπορούσες να έχεις όσο μεγάλο κύκλο επιθυμείς από αδιάφορα ανθρωπάκια , εσύ επέλεξες να μην αναλώνεσαι σε "θορύβους". Για αυτό βουλωνε και μην παραπονιέσαι
Άσε ρε Prepon, σε λίγο θα μας πεις πως και αυτοί:
Εικόνα
από επιλογή ζούνε έτσι. :smt012
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18923
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 04 Απρ 2021, 17:44

vagabondo έγραψε:
04 Απρ 2021, 09:22
Βλήμα έγραψε:
04 Απρ 2021, 06:01
Είμαι στα σαράντα παρά τρία, θα ήθελα να έχω έναν κάποιο κύκλο. Θα ήθελα να υπάρχει κόσμος που να τον καλώ την Καθαρά Δευτέρα και να μου λέει "πολύ ωραίοι γιαλαντζίδες, πες συγχαρητήρια στην μάνα σου" και να απαντώ "γιατί ρε μουνί, δεν σου γεμίζω το μάτι;" και να μην παρεξηγιέται κανείς, γιατί όλοι θα ξέρουν ότι το λέω για πλάκα. Αλλά όλοι μου οι φίλοι αποδεικνύονται ανεπαρκείς.

Πριν μια βδομάδα βγήκα με τον μοναδικό μου φίλο σε ένα πάρκο μετά από πολύ καιρό καραντίνας. Την καραντίνα την κρατούσα πολύ αυστηρά, σε φάση είχα να δω άνθρωπο από την αρχή της δεύτερης. Στο πάρκο ήταν παιδάκια, κι αυτός έκανε σεξιστικά σχόλια. Στα παιδάκια. Δεν τους έλεγε "τι ωραίο μουνί που είσαι" άμεσα, αλλά τα έλεγε σε εμένα με ένταση που τα ακούγανε κι αυτά. Του έλεγα "τι λες ρε μαλακισμένο" κι όσο έβλεπε το πόσο είχα φρικάρει, γέλαγε και συνέχιζε. Σκέφτομαι ότι σε κάποιο τραύμα στην ζωή τους λίγο καιρό μετά θα υπάρχει η εικόνα μου ως κάποιος που συνόδευε αυτόν που τις τραυμάτισε.

Σήμερα βρεθήκαμε έξω από το σπίτι μου και του είπα πράγματα που δεν μπορεί να τα ξεχάσει άνθρωπος. Του είπα "σ' αγαπώ και σ' εκτιμώ, αλλά είσαι γαμημένος παιδεραστής κι όταν σου λέω να το βουλώσεις δεν το κάνεις, οπότε δεν μπορούμε να συνεχίσουμε να κάνουμε παρέα γιατί με κάνεις ρεζίλι".

Αλλά δεν έχω άλλους φίλους. Αυτός έχει, αλλά εγώ δεν έχω. Νοιώθω να καταρρέω. Δεν έχω κανέναν άνθρωπο να μιλήσω.
Δηλαδή, εσένα να σε καταλαβαίνουν πως κάνεις πλάκα, αλλά εσύ να μην δέχεσαι ότι ο άλλος κάνει πλάκα και να πετάς την ταμπέλα σου. :roll:
Δεν είναι ίδια περίπτωση. Δίκιο έχει.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37586
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 04 Απρ 2021, 17:46

1451 έγραψε:
04 Απρ 2021, 14:35
Από τη στιγμή που κατάλαβα ότι οι πραγματικοί φίλοι είναι ανεπαρκείς λόγω ιδεολογικής ασυμβατότητας κι άρχισα να δημιουργώ φανταστικούς φίλους με τους οποίους μπορώ να μιλάω με τις ώρες, βρήκα την υγειά μου.
Δοκίμασε ποτέ κανείς από αυτούς να σου κάνει πατ πατ στη πλατούλα ποτέ;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37586
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 04 Απρ 2021, 17:54

nowhere έγραψε:
04 Απρ 2021, 17:31
ωχ θεέ μου
Δοκίμασε αντί για ωχ το ώη και μετά αντί για θεέ μου το παναΐαμ, πάει κάπως έτσι, λες πολλές φορές ώη, όσες φορές τραβάει η ψυχούλα σου, μετά κάνεις μια καλή παύση με βαθειά ανάσσα, την κρατάς, την κρατάς, την κρατάς και μετά προς το τέλος της εκπνοής λες σα σε μία λέξη ώη παναΐαμ.
100% επιτυχία, πάντα βοηθάει, μεγάλη η χάρη της.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Μπαντάς
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: 11 Δεκ 2020, 10:34

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπαντάς » 04 Απρ 2021, 18:13

Βαθειές ανάσες παιδιά, μπόρα είναι θα περάσει.
Αύριο που ξέρεις μπορεί να ξημερώσει μία ζωή δίχως χρέη, με γεμάτη τσέπη, με γκόμενες χαρέμι. :bored:
μακρυά απο κουκυά

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 04 Απρ 2021, 18:25

Naranjita έγραψε:
04 Απρ 2021, 14:53
το 2006 ήταν μια χρονιά πολύ άσχημη για μένα. έχασα σχεδόν όλες μου τις φίλες και μου χε μεινει μόνο μία την οποία δεν έβλεπα συχνά γιατι την είχα απλώς φίλη και όχι κολλητή.
σαν να χε πέσει η κατάρα της μούμιας πάνω μου.
πέρασα ένα μεγάλο διάστημα μόνη, χωρίς παρέες μέχρι που άλλαξα περιβάλλον στην δουλειά και εκεί γνώρισα ένα σωρό άλλες κοπέλες που κάναμε παρέα και μάλιστα μία από αυτές έγινε κουμπάρα μου.
τελικά, η ζωή μου άλλαξε από τότε που ξέκοψα αυτήν την φίλη, η οποία ήταν μεγάλη γκαντεμόσαυρα. πως το κατάλαβα αυτό?
είχα κάνει νέο κύκλο αλλά δεν της είχα πει κουβέντα πρώτον. δεύτερον, το 2019 που έχασα τον πατέρα μου, έπεσε ξερή η μάνα μου από την άνοια (και δεν αποκλειεται και εγκεφαλικά) έκανα περισσότερο παρέα μαζί της, ενώ πριν την έβλεπα μια δυο φορές τον μήνα.
θα πείτε, μωρή γαιδουρα, η κοπελα σου σταθηκε και εσυ την έκανες περα?
ναι την έκανα και ναι ειμαι γαιδουρα (στην προκειμένη για λογους επιβίωσης)
όποτε βγαίναμε, κάτι παθαινα στο καπάκι.
μέσα σε έξι μήνες χάλασαν 2 πλυντηρια, ένα ψυγείο, μια κουζίνα, το αμαξι το πηγαινα απο μαστορα σε μαστορα, βουλωσαν οι νεροχυτες, σπασανε τα καζανακια (3), έσπασαν μετα απο αερα κλαρια από τα δεντρα εξω απο το σπιτι και πεσαν γυρω γυρω απο το αμαξι μου (αλλα τοτε ειχα αρχισει να λιβανιζω καθημερινα), μεχρι και ενα γαμημενο ΦΙΔΙ βρεθηκε στην αυλή ενώ ειμαι σε κατοικημενη περιοχη και 500μ από το κεντρο της πόλης.

εκτοτε αρχισα πρωτον να λιβανιζω, δευτερον βρηκα εναν πατερ στο γιουτιουμπ και ελεγε κατι τροπαρια του αγιου κυπριανου, τα οποια επαιζα καθημερινα. τριτον την ξεκοψα. προσπαθησε για κανα χρονο εναμιση να τα ξαναβρουμε γιατι δεν ηξερε γιατι την εκανα εξαφανιζολ.

ε οποτε εστελνε μηνυμα, όλο και καποια συμφορα μας έβρισκε.

πχ μια μερα στην δουλεια λιγα λεπτα μετα το μηνυμα οπως προχωρουσα να παω στο φωτοτυπικο, στα καλα καθουμενα επεσε ο πυροσβεστηρας που ηταν ακουμπισμενος στον τοιχο στο ποδι μου και με ξερανε.

προκειται περι βουντου ή δεν ξερω και γω τι αλλο.

τι να σου πω βρε βλημα. ριξε κανα λιβανι, κανε υπομονη να περασει το χτικιο, μπαινε εδω πιο συχνα, γραψε στα φρυδια σου τα κοθμονια και δες αισιοδοξα την ζωη.

hugggggg


υ.γ.

την πρωτη φορα που συνειδητοποιησα οτι ειναι γκαντεμοσαυρα, ηταν στο Καρπενησι.
είχαμε παει ρομαντικο διημερο με τον συζυγο και οπως κατσαμε να φαμε, μεχρι να ερθουν τα φαγητα, μπηκα λιγο στο φεις.

κατευθειαν, μεσα εισαι? δεν θα πατε καμια βολτα, γιατι το ενα και γιατι το αλλο με αρχισε. δεν της ειπα οτι ειμαστε εκδρομη, αλλα οτι θα βγουμε σε λιγο.
κλεινω το φεις, παμε να φαμε και λιγο αργοτερα ακουω ενα μπαφ πανω απο το κεφαλι μου.

ε δεν θα το πιστεψετε τι εγινε. ενα απο αυτα τα στρογγυλα που μπαινουν τα καλωδια στον τοιχο, το οποιο βρισκοταν πανω απο το κεφαλι μου,
ΠΗΡΕ ΦΩΤΙΑ. ναι φωτια σας λεω. τρεχαμε να βγουμε εξω απο το μαγαζι εντρομοι.

:o:o:o:o
:p2: A, μήπως ψάχνει νέες φιλίες, να σου στείλω 2 τηλέφωνα να την στείλεις από'κει;
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Paris
Δημοσιεύσεις: 2344
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 22:29
Phorum.gr user: ΜΕΓΑΛΟΣ

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Paris » 04 Απρ 2021, 18:40

Βλήμα έγραψε:
04 Απρ 2021, 06:01
Είμαι στα σαράντα παρά τρία, θα ήθελα να έχω έναν κάποιο κύκλο. Θα ήθελα να υπάρχει κόσμος που να τον καλώ την Καθαρά Δευτέρα και να μου λέει "πολύ ωραίοι γιαλαντζίδες, πες συγχαρητήρια στην μάνα σου" και να απαντώ "γιατί ρε μουνί, δεν σου γεμίζω το μάτι;" και να μην παρεξηγιέται κανείς, γιατί όλοι θα ξέρουν ότι το λέω για πλάκα. Αλλά όλοι μου οι φίλοι αποδεικνύονται ανεπαρκείς.

Πριν μια βδομάδα βγήκα με τον μοναδικό μου φίλο σε ένα πάρκο μετά από πολύ καιρό καραντίνας. Την καραντίνα την κρατούσα πολύ αυστηρά, σε φάση είχα να δω άνθρωπο από την αρχή της δεύτερης. Στο πάρκο ήταν παιδάκια, κι αυτός έκανε σεξιστικά σχόλια. Στα παιδάκια. Δεν τους έλεγε "τι ωραίο μουνί που είσαι" άμεσα, αλλά τα έλεγε σε εμένα με ένταση που τα ακούγανε κι αυτά. Του έλεγα "τι λες ρε μαλακισμένο" κι όσο έβλεπε το πόσο είχα φρικάρει, γέλαγε και συνέχιζε. Σκέφτομαι ότι σε κάποιο τραύμα στην ζωή τους λίγο καιρό μετά θα υπάρχει η εικόνα μου ως κάποιος που συνόδευε αυτόν που τις τραυμάτισε.

Σήμερα βρεθήκαμε έξω από το σπίτι μου και του είπα πράγματα που δεν μπορεί να τα ξεχάσει άνθρωπος. Του είπα "σ' αγαπώ και σ' εκτιμώ, αλλά είσαι γαμημένος παιδεραστής κι όταν σου λέω να το βουλώσεις δεν το κάνεις, οπότε δεν μπορούμε να συνεχίσουμε να κάνουμε παρέα γιατί με κάνεις ρεζίλι".

Αλλά δεν έχω άλλους φίλους. Αυτός έχει, αλλά εγώ δεν έχω. Νοιώθω να καταρρέω. Δεν έχω κανέναν άνθρωπο να μιλήσω.
οταν λες ''παιδακια '' ;
τι ηλικιας ;

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 04 Απρ 2021, 18:46

Ξεκινάω προσάναμμα για μπρούτζινο ταύρο
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 04 Απρ 2021, 18:47

Δεν δημιούργησα τους φανταστικούς φίλους για να με παρηγορούν αλλά για να βρίσκουν αντεπιχειρήματα σε κάθε μου σκέψη, με κρατάνε σε εγρήγορση.

Άβαταρ μέλους
Μπαντάς
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: 11 Δεκ 2020, 10:34

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπαντάς » 04 Απρ 2021, 18:49

1451 έγραψε:
04 Απρ 2021, 18:47
Δεν δημιούργησα τους φανταστικούς φίλους για να με παρηγορούν αλλά για να βρίσκουν αντεπιχειρήματα σε κάθε μου σκέψη, με κρατάνε σε εγρήγορση.
Ευθυμακο με μέτρο τα τσίπουρα.
μακρυά απο κουκυά

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 04 Απρ 2021, 19:57

Κάνε γυμναστική, τύπε. Οι ορμόνες που θα παράγεις κατά την διάρκεια της προπονήσεως και μετά, θα σου φτιάξουν την ψυχολογία, σε συνδυασμό με τις αλλαγές στο σώμα σου.

Οι αλλαγές αυτές θα σε βοηθήσουν να γνωρίσεις και άλλο κόσμο. Μην νομίζεις τίποτα γκόμενες και τέτοια. Πιο πολύ άλλοι καμμένοι με γυμναστική θα σε προσεγγίζουν, αλλά είναι μια αρχή.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4326
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 04 Απρ 2021, 20:26

Cecily Anne έγραψε:
04 Απρ 2021, 18:25


:p2: A, μήπως ψάχνει νέες φιλίες, να σου στείλω 2 τηλέφωνα να την στείλεις από'κει;
ούτε στα κοθμόνια δεν θα την έστελνα, που ξέρεις πόσο τα υπολήπτομαι....

:8)
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 04 Απρ 2021, 20:33

Βλήμα έγραψε:
04 Απρ 2021, 06:01
Είμαι στα σαράντα παρά τρία, θα ήθελα να έχω έναν κάποιο κύκλο. Θα ήθελα να υπάρχει κόσμος που να τον καλώ την Καθαρά Δευτέρα και να μου λέει "πολύ ωραίοι γιαλαντζίδες, πες συγχαρητήρια στην μάνα σου" και να απαντώ "γιατί ρε μουνί, δεν σου γεμίζω το μάτι;" και να μην παρεξηγιέται κανείς, γιατί όλοι θα ξέρουν ότι το λέω για πλάκα. Αλλά όλοι μου οι φίλοι αποδεικνύονται ανεπαρκείς.

Πριν μια βδομάδα βγήκα με τον μοναδικό μου φίλο σε ένα πάρκο μετά από πολύ καιρό καραντίνας. Την καραντίνα την κρατούσα πολύ αυστηρά, σε φάση είχα να δω άνθρωπο από την αρχή της δεύτερης. Στο πάρκο ήταν παιδάκια, κι αυτός έκανε σεξιστικά σχόλια. Στα παιδάκια. Δεν τους έλεγε "τι ωραίο μουνί που είσαι" άμεσα, αλλά τα έλεγε σε εμένα με ένταση που τα ακούγανε κι αυτά. Του έλεγα "τι λες ρε μαλακισμένο" κι όσο έβλεπε το πόσο είχα φρικάρει, γέλαγε και συνέχιζε. Σκέφτομαι ότι σε κάποιο τραύμα στην ζωή τους λίγο καιρό μετά θα υπάρχει η εικόνα μου ως κάποιος που συνόδευε αυτόν που τις τραυμάτισε.

Σήμερα βρεθήκαμε έξω από το σπίτι μου και του είπα πράγματα που δεν μπορεί να τα ξεχάσει άνθρωπος. Του είπα "σ' αγαπώ και σ' εκτιμώ, αλλά είσαι γαμημένος παιδεραστής κι όταν σου λέω να το βουλώσεις δεν το κάνεις, οπότε δεν μπορούμε να συνεχίσουμε να κάνουμε παρέα γιατί με κάνεις ρεζίλι".

Αλλά δεν έχω άλλους φίλους. Αυτός έχει, αλλά εγώ δεν έχω. Νοιώθω να καταρρέω. Δεν έχω κανέναν άνθρωπο να μιλήσω.
Μήπως ο φίλος σου χρειάζεται ψυχιατρική βοήθεια;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών