ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 12 Απρ 2021, 18:24

Naida έγραψε:
12 Απρ 2021, 18:07

Έλα ρε συ! Σοκαρίστηκες;
Δε σοκαρίστηκα με το gay sex, περισσότερο σκεφτόμουν τώρα να το πω στη γυναίκα μου ή θα φοβάται μήπως είμαι κ γω κρυοφογκει κ άμα βγω μαζί του θα φοβάται σκηνικά brokeback mountain :lol:

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 12 Απρ 2021, 18:25

Naranjita έγραψε:
04 Απρ 2021, 14:53
το 2006 ήταν μια χρονιά πολύ άσχημη για μένα. έχασα σχεδόν όλες μου τις φίλες και μου χε μεινει μόνο μία την οποία δεν έβλεπα συχνά γιατι την είχα απλώς φίλη και όχι κολλητή.
σαν να χε πέσει η κατάρα της μούμιας πάνω μου.
πέρασα ένα μεγάλο διάστημα μόνη, χωρίς παρέες μέχρι που άλλαξα περιβάλλον στην δουλειά και εκεί γνώρισα ένα σωρό άλλες κοπέλες που κάναμε παρέα και μάλιστα μία από αυτές έγινε κουμπάρα μου.
τελικά, η ζωή μου άλλαξε από τότε που ξέκοψα αυτήν την φίλη, η οποία ήταν μεγάλη γκαντεμόσαυρα. πως το κατάλαβα αυτό?
είχα κάνει νέο κύκλο αλλά δεν της είχα πει κουβέντα πρώτον. δεύτερον, το 2019 που έχασα τον πατέρα μου, έπεσε ξερή η μάνα μου από την άνοια (και δεν αποκλειεται και εγκεφαλικά) έκανα περισσότερο παρέα μαζί της, ενώ πριν την έβλεπα μια δυο φορές τον μήνα.
θα πείτε, μωρή γαιδουρα, η κοπελα σου σταθηκε και εσυ την έκανες περα?
ναι την έκανα και ναι ειμαι γαιδουρα (στην προκειμένη για λογους επιβίωσης)
όποτε βγαίναμε, κάτι παθαινα στο καπάκι.
μέσα σε έξι μήνες χάλασαν 2 πλυντηρια, ένα ψυγείο, μια κουζίνα, το αμαξι το πηγαινα απο μαστορα σε μαστορα, βουλωσαν οι νεροχυτες, σπασανε τα καζανακια (3), έσπασαν μετα απο αερα κλαρια από τα δεντρα εξω απο το σπιτι και πεσαν γυρω γυρω απο το αμαξι μου (αλλα τοτε ειχα αρχισει να λιβανιζω καθημερινα), μεχρι και ενα γαμημενο ΦΙΔΙ βρεθηκε στην αυλή ενώ ειμαι σε κατοικημενη περιοχη και 500μ από το κεντρο της πόλης.

εκτοτε αρχισα πρωτον να λιβανιζω, δευτερον βρηκα εναν πατερ στο γιουτιουμπ και ελεγε κατι τροπαρια του αγιου κυπριανου, τα οποια επαιζα καθημερινα. τριτον την ξεκοψα. προσπαθησε για κανα χρονο εναμιση να τα ξαναβρουμε γιατι δεν ηξερε γιατι την εκανα εξαφανιζολ.

ε οποτε εστελνε μηνυμα, όλο και καποια συμφορα μας έβρισκε.

πχ μια μερα στην δουλεια λιγα λεπτα μετα το μηνυμα οπως προχωρουσα να παω στο φωτοτυπικο, στα καλα καθουμενα επεσε ο πυροσβεστηρας που ηταν ακουμπισμενος στον τοιχο στο ποδι μου και με ξερανε.

προκειται περι βουντου ή δεν ξερω και γω τι αλλο.

τι να σου πω βρε βλημα. ριξε κανα λιβανι, κανε υπομονη να περασει το χτικιο, μπαινε εδω πιο συχνα, γραψε στα φρυδια σου τα κοθμονια και δες αισιοδοξα την ζωη.

hugggggg


υ.γ.

την πρωτη φορα που συνειδητοποιησα οτι ειναι γκαντεμοσαυρα, ηταν στο Καρπενησι.
είχαμε παει ρομαντικο διημερο με τον συζυγο και οπως κατσαμε να φαμε, μεχρι να ερθουν τα φαγητα, μπηκα λιγο στο φεις.

κατευθειαν, μεσα εισαι? δεν θα πατε καμια βολτα, γιατι το ενα και γιατι το αλλο με αρχισε. δεν της ειπα οτι ειμαστε εκδρομη, αλλα οτι θα βγουμε σε λιγο.
κλεινω το φεις, παμε να φαμε και λιγο αργοτερα ακουω ενα μπαφ πανω απο το κεφαλι μου.

ε δεν θα το πιστεψετε τι εγινε. ενα απο αυτα τα στρογγυλα που μπαινουν τα καλωδια στον τοιχο, το οποιο βρισκοταν πανω απο το κεφαλι μου,
ΠΗΡΕ ΦΩΤΙΑ. ναι φωτια σας λεω. τρεχαμε να βγουμε εξω απο το μαγαζι εντρομοι.

:o:o:o:o
:sal9:

- Casper -

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 12 Απρ 2021, 18:30

Να ξεκόβουμε από ανθρώπους επειδή είναι μίζεροι και τοξικοί και μας επηρεάζουν άσχημα την διάθεση το έχω ξανακούσει και είναι απολύτως φυσιολογικό. Το να σου στέκεται ένας άνθρωπος στα δύσκολα, να σε γυρεύει και εσύ να εξαφανίζεσαι επειδή ρίχνεις σε εκείνον το φταίξιμο για ό,τι κακό συμβαίνει στη ζωή σου, πρώτη φορά το ακούω. Την καημένη την κοπέλα λυπάμαι που θα αναρωτιέται τι συμβαίνει. Το ghosting πάντως σε όλου του είδους σχέσεις είναι το χειρότερο που μπορείς να κάνεις και δείχνει δειλία να τον αντιμετωπίσεις και να του εξηγήσεις ντόμπρα τι συμβαίνει και δεν θες πια την παρέα/φιλία του.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Απρ 2021, 18:36

EKPLIKTIKOS έγραψε:
12 Απρ 2021, 18:24
Naida έγραψε:
12 Απρ 2021, 18:07

Έλα ρε συ! Σοκαρίστηκες;
Δε σοκαρίστηκα με το gay sex, περισσότερο σκεφτόμουν τώρα να το πω στη γυναίκα μου ή θα φοβάται μήπως είμαι κ γω κρυοφογκει κ άμα βγω μαζί του θα φοβάται σκηνικά brokeback mountain :lol:
Γαμω τις ανατροπές όμως. Οκ εντάξει το ότι είναι γκέι δεν σημαίνει ότι γουστάρει όλους τους άντρες και πόσο μάλλον τον κολλητό του.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4326
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 12 Απρ 2021, 18:43

- Casper - έγραψε:
12 Απρ 2021, 18:30
Να ξεκόβουμε από ανθρώπους επειδή είναι μίζεροι και τοξικοί και μας επηρεάζουν άσχημα την διάθεση το έχω ξανακούσει και είναι απολύτως φυσιολογικό. Το να σου στέκεται ένας άνθρωπος στα δύσκολα, να σε γυρεύει και εσύ να εξαφανίζεσαι επειδή ρίχνεις σε εκείνον το φταίξιμο για ό,τι κακό συμβαίνει στη ζωή σου, πρώτη φορά το ακούω. Την καημένη την κοπέλα λυπάμαι που θα αναρωτιέται τι συμβαίνει. Το ghosting πάντως σε όλου του είδους σχέσεις είναι το χειρότερο που μπορείς να κάνεις και δείχνει δειλία να τον αντιμετωπίσεις και να του εξηγήσεις ντόμπρα τι συμβαίνει και δεν θες πια την παρέα/φιλία του.

έχουν γίνει πολλά κορίτσι, πάρα πολλά. η γκαντεμιά ήταν το ένα πράγμα, υπήρχαν και άλλα πολύ χειρότερα που με είχαν ενοχλησει, οπως πχ το οτι πήγαινε με όποιον να ναι, αμέτρητους τον αριθμό, μετά τον θάνατο του συζυγου της το 2015. και θα μου πεις, εσυ τι ζορι τραβας, οτι θελει κάνει, ναι αλλα έχει και δυο μικρά παιδια, τα οποια καθε μηνα γνωριζουν και άλλο ¨θειο¨.και το θέμα ειναι και τι ειδους ηταν ολοι αυτοι οι τυποι. διοτι ξαφνικα της την έδωσε και έγινε γκρουπι σε όποιο ελληνικό μεταλ συγκροτημα, έπεφτε πάνω. ε δεν θα συνεχιζα τετοια φιλια η οποια για μενα δεν ηταν και τιποτα σημαντικο. ηθελε να βγαινουμε και ζευγαρια, ολοι μαζι και ο εκαστοτε αληταράς παρέα.

και αυτο ειναι ακομη ένα μερος του προβληματος. δεν μου κάνει τετοιος άνθρωπος για παρεα, πως να το κανουμε.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 12 Απρ 2021, 19:49

Naida έγραψε:
12 Απρ 2021, 18:36

Γαμω τις ανατροπές όμως. Οκ εντάξει το ότι είναι γκέι δεν σημαίνει ότι γουστάρει όλους τους άντρες και πόσο μάλλον τον κολλητό του.
Δε νομίζω οτι θεωρεί τον εαυτό του gay :lol:

Δεν του το έχω πει ακόμα :a108:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Απρ 2021, 19:50

EKPLIKTIKOS έγραψε:
12 Απρ 2021, 19:49
Naida έγραψε:
12 Απρ 2021, 18:36

Γαμω τις ανατροπές όμως. Οκ εντάξει το ότι είναι γκέι δεν σημαίνει ότι γουστάρει όλους τους άντρες και πόσο μάλλον τον κολλητό του.
Δε νομίζω οτι θεωρεί τον εαυτό του gay :lol:

Δεν του το έχω πει ακόμα :a108:
Ε; με μπέρδεψες.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7852
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 12 Απρ 2021, 19:57

Το ότι η κοπέλα έχει πολλούς δεσμούς με διάφορους δεν είναι καλό για τον εαυτό της και για τα παιδιά της. Δεν είναι έγκλημα όμως και δεν διώκεται ποινικά.
Να αξιοποιήσει το χάρισμά της αν δεν έχει οικονομικούς πόρους. :003:

- Casper -

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 12 Απρ 2021, 21:19

Naranjita έγραψε:
12 Απρ 2021, 18:43
- Casper - έγραψε:
12 Απρ 2021, 18:30
Να ξεκόβουμε από ανθρώπους επειδή είναι μίζεροι και τοξικοί και μας επηρεάζουν άσχημα την διάθεση το έχω ξανακούσει και είναι απολύτως φυσιολογικό. Το να σου στέκεται ένας άνθρωπος στα δύσκολα, να σε γυρεύει και εσύ να εξαφανίζεσαι επειδή ρίχνεις σε εκείνον το φταίξιμο για ό,τι κακό συμβαίνει στη ζωή σου, πρώτη φορά το ακούω. Την καημένη την κοπέλα λυπάμαι που θα αναρωτιέται τι συμβαίνει. Το ghosting πάντως σε όλου του είδους σχέσεις είναι το χειρότερο που μπορείς να κάνεις και δείχνει δειλία να τον αντιμετωπίσεις και να του εξηγήσεις ντόμπρα τι συμβαίνει και δεν θες πια την παρέα/φιλία του.

έχουν γίνει πολλά κορίτσι, πάρα πολλά. η γκαντεμιά ήταν το ένα πράγμα, υπήρχαν και άλλα πολύ χειρότερα που με είχαν ενοχλησει, οπως πχ το οτι πήγαινε με όποιον να ναι, αμέτρητους τον αριθμό, μετά τον θάνατο του συζυγου της το 2015. και θα μου πεις, εσυ τι ζορι τραβας, οτι θελει κάνει, ναι αλλα έχει και δυο μικρά παιδια, τα οποια καθε μηνα γνωριζουν και άλλο ¨θειο¨.και το θέμα ειναι και τι ειδους ηταν ολοι αυτοι οι τυποι. διοτι ξαφνικα της την έδωσε και έγινε γκρουπι σε όποιο ελληνικό μεταλ συγκροτημα, έπεφτε πάνω. ε δεν θα συνεχιζα τετοια φιλια η οποια για μενα δεν ηταν και τιποτα σημαντικο. ηθελε να βγαινουμε και ζευγαρια, ολοι μαζι και ο εκαστοτε αληταράς παρέα.

και αυτο ειναι ακομη ένα μερος του προβληματος. δεν μου κάνει τετοιος άνθρωπος για παρεα, πως να το κανουμε.
Είναι άλλο αυτό που λες τώρα (που προφανώς δεν το ξέρω, σχολιάζω μόνο αυτό που βλέπω) και άλλο το να τις χρεώνεις όλες τις γκαντεμιές της ζωής σου. Και όντως αυτό ακριβώς θα σου έλεγα. Ότι έχει δικαίωμα να κάνει ότι θέλει στη ζωή της. Για τα μικρά παιδιά αν δεν τίθεται θέμα κακοποίησης τι θα πεις; Ότι είναι κακή μάνα; Που στο κάτω κάτω μπορεί και να μην το ξέρεις γιατί δεν ζεις στο σπίτι της; Είναι εντελώς διαφορετικό να λες πως δεν γουστάρεις την παρέα της γιατί δεν ταιριάζετε και δεν περνάς καλά και άλλο να την κατηγορείς και να την κρίνεις συνεχώς. Εννοείται καλώς ξέκοψες εφόσον δεν γούσταρες αλλά εγώ σχολίασα το κομμάτι που της έριχνες το φταίξιμο για οτιδήποτε κακό σου συνέβαινε και που εξαφανίστηκες έτσι ξαφνικά χωρίς να της πεις το απλό "δεν γουστάρω άλλο να κάνουμε παρέα" (ο καθένας με τον τρόπο που μπορεί βέβαια - αλλά η εξαφάνιση για μένα είναι η χειρότερη λύση).

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4326
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 13 Απρ 2021, 14:53

- Casper - έγραψε:
12 Απρ 2021, 21:19
Naranjita έγραψε:
12 Απρ 2021, 18:43
- Casper - έγραψε:
12 Απρ 2021, 18:30
Να ξεκόβουμε από ανθρώπους επειδή είναι μίζεροι και τοξικοί και μας επηρεάζουν άσχημα την διάθεση το έχω ξανακούσει και είναι απολύτως φυσιολογικό. Το να σου στέκεται ένας άνθρωπος στα δύσκολα, να σε γυρεύει και εσύ να εξαφανίζεσαι επειδή ρίχνεις σε εκείνον το φταίξιμο για ό,τι κακό συμβαίνει στη ζωή σου, πρώτη φορά το ακούω. Την καημένη την κοπέλα λυπάμαι που θα αναρωτιέται τι συμβαίνει. Το ghosting πάντως σε όλου του είδους σχέσεις είναι το χειρότερο που μπορείς να κάνεις και δείχνει δειλία να τον αντιμετωπίσεις και να του εξηγήσεις ντόμπρα τι συμβαίνει και δεν θες πια την παρέα/φιλία του.

έχουν γίνει πολλά κορίτσι, πάρα πολλά. η γκαντεμιά ήταν το ένα πράγμα, υπήρχαν και άλλα πολύ χειρότερα που με είχαν ενοχλησει, οπως πχ το οτι πήγαινε με όποιον να ναι, αμέτρητους τον αριθμό, μετά τον θάνατο του συζυγου της το 2015. και θα μου πεις, εσυ τι ζορι τραβας, οτι θελει κάνει, ναι αλλα έχει και δυο μικρά παιδια, τα οποια καθε μηνα γνωριζουν και άλλο ¨θειο¨.και το θέμα ειναι και τι ειδους ηταν ολοι αυτοι οι τυποι. διοτι ξαφνικα της την έδωσε και έγινε γκρουπι σε όποιο ελληνικό μεταλ συγκροτημα, έπεφτε πάνω. ε δεν θα συνεχιζα τετοια φιλια η οποια για μενα δεν ηταν και τιποτα σημαντικο. ηθελε να βγαινουμε και ζευγαρια, ολοι μαζι και ο εκαστοτε αληταράς παρέα.

και αυτο ειναι ακομη ένα μερος του προβληματος. δεν μου κάνει τετοιος άνθρωπος για παρεα, πως να το κανουμε.
Είναι άλλο αυτό που λες τώρα (που προφανώς δεν το ξέρω, σχολιάζω μόνο αυτό που βλέπω) και άλλο το να τις χρεώνεις όλες τις γκαντεμιές της ζωής σου. Και όντως αυτό ακριβώς θα σου έλεγα. Ότι έχει δικαίωμα να κάνει ότι θέλει στη ζωή της. Για τα μικρά παιδιά αν δεν τίθεται θέμα κακοποίησης τι θα πεις; Ότι είναι κακή μάνα; Που στο κάτω κάτω μπορεί και να μην το ξέρεις γιατί δεν ζεις στο σπίτι της; Είναι εντελώς διαφορετικό να λες πως δεν γουστάρεις την παρέα της γιατί δεν ταιριάζετε και δεν περνάς καλά και άλλο να την κατηγορείς και να την κρίνεις συνεχώς. Εννοείται καλώς ξέκοψες εφόσον δεν γούσταρες αλλά εγώ σχολίασα το κομμάτι που της έριχνες το φταίξιμο για οτιδήποτε κακό σου συνέβαινε και που εξαφανίστηκες έτσι ξαφνικά χωρίς να της πεις το απλό "δεν γουστάρω άλλο να κάνουμε παρέα" (ο καθένας με τον τρόπο που μπορεί βέβαια - αλλά η εξαφάνιση για μένα είναι η χειρότερη λύση).
το βλέπουμε εντελώς διαφορετικά. και ναι την θεωρώ γκαντεμόσαυρα. τεσπα, για μένα αυτη η φιλια τελειωσε, όχι οτι υπηρχε ποτε, τουλαχιστον απο μερους μου, μπορεί να καναμε και 6 μηνες να βρεθουμε καποιες χρονιες. δεν παυει ομως να ειναι γεγονος, οτι οι γκαντεμιες αρχισαν όταν καναμε πιο συχνα παρεα και τελειωσαν οταν ξεκοψαμε.

επισης, δικαιωμα της να κανει οτι θελει στην ζωη της, δικαιωμα μου να επιλεγω την ποιοτητα των ανθρωπων που συναναστρεφομαι. ειδικά αν αυτοι έχουν ξεφυγει και κυκλοφορουν με πρεζακηδες
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 14 Απρ 2021, 21:13

νύχτα έγραψε:
06 Απρ 2021, 15:33
γιατί μάνα κι όχι σύντροφο, ρε Βλήμαμας;
Δεν έχω συναντήσει γυναίκα που να ξέρει να μαγειρεύει πριν γίνει μάνα, εκτός κι αν είναι η δουλειά της :102: .
Το "φτιάχνω πού και πού καμιά μακαρονάδα με κρέμα γάλακτος" δεν πιάνεται σαν "ξέρω να μαγειρεύω".
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 14 Απρ 2021, 21:20

Πασιφάη έγραψε:
04 Απρ 2021, 14:37
Κλάιν. Είναι ένα νήμα που απορρίπτεται μετά βδελυγμίας, βάσει δικής μου προσέγγισης. Έχω πατήσει αναφορά ήδη. Όποιος περνάει φάση τέτοια, δεν μας αφορά._
Κάτι παρανόησες, αλλά δεν με ενδιαφέρει να γράψω περισσότερα για να στο εξηγήσω. Αν θες ξαναδιαβάζεις μπας και αναθεωρήσεις, αν δεν θες χέστηκα.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 14 Απρ 2021, 21:24

vagabondo έγραψε:
04 Απρ 2021, 09:22
Δηλαδή, εσένα να σε καταλαβαίνουν πως κάνεις πλάκα, αλλά εσύ να μην δέχεσαι ότι ο άλλος κάνει πλάκα και να πετάς την ταμπέλα σου. :roll:
Πλάκα θα ήταν αν ήμασταν κάπου οι δυο μας κι έλεγε τις καφρίλες, όχι μέσα σε ένα πάρκο που να ρίχνει βλέμματα. Φαντάσου πως καθόμασταν στην άκρη και μετά από δέκα λεπτά που είχαμε πάει, δεν μας πλησίαζε κανείς σε μεγάλη ακτίνα. Είχανε απομακρυνθεί. Γινόταν αντιληπτός από παιδάκια ηλικίας που, αν βρίσκονται σε καφετέρια δίπλα μου, ντρέπομαι να πω και την λέξη "μαλάκας" για να μην με ακούσουν.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 14 Απρ 2021, 21:36

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
04 Απρ 2021, 09:37
Μίλα σε μας.

Για πες...γαμας κανένα μουνί φίλε;
1) Μέσα στην καραντίνα δεν μπορώ να φλερτάρω.
2) Όσο είμαι άνεργος δεν έχω την κατάλληλη αυτοπεποίθηση να το κάνω.
3) Δεν "γαμάω μουνιά". Η διατύπωση φανερώνει μια μενταλιτέ που δεν έχω καθόλου.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ΔΕΝ-ΜΠΟΡΩ-ΑΛΛΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 14 Απρ 2021, 21:39

Μπίστης έγραψε:
04 Απρ 2021, 14:37
Δουλειά βρήκες ;
Σπουδές συνεχίζεις ;
Δεν βρήκα δουλειά. Στα ΕΠΑΛ συνεχίζω και παίρνω μονίμως 19άρια κι 20άρια, χωρίς να εκμεταλλευτώ τις ευκολίες που δίνουν ο κορωνοϊός κι η τηλεκπαίδευση σε όποιον θέλει να κλέψει, αλλά η ευκολία της ύλης το καθιστούν πολύ λιγότερο εντυπωσιακό απ' ό,τι ακούγεται.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών