Ποια η γνώμη των γυναικών για τους άνδρες....

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 8551
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Ποια η γνώμη των γυναικών για τους άνδρες....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 11 Μάιος 2021, 11:55

Feindflug έγραψε:
10 Μάιος 2021, 21:07
Εγώ πάντως, όσους τύπους γνωρίζω προσωπικά που πήραν τρελόχαρτο ηθελημένα, δεν είναι και τέρατα αξιοπρέπειας. Μια χαρά σκύβουν κεφάλι στην εργασία τους, στα καπρίτσια της γυναίκας τους, προσπαθούν να κλέψουν την εφορία, λαμβάνουν οικονομική στήριξη από γονείς με περίσσια αξιοπρέπεια και άλλα που δηλώνουν "αγέρωχο" χαρακτήρα...

Γενικά, παρτάκηδες και ψιλομαλθακοί τύποι είναι.

Καλύτερα να κριθεί κάποιος από άλλες επιλογές στην ζωή του, αν μιλάμε για αξιοπρέπεια.
:+1:
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 8551
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Ποια η γνώμη των γυναικών για τους άνδρες....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 11 Μάιος 2021, 11:57

the comet the course the tail έγραψε:
10 Μάιος 2021, 22:07
ksk έγραψε:
10 Μάιος 2021, 21:21
Ο στρατός δεν ειναι περίπατος ουτε διακοπές, εχει έναν σκοπό.
θεωρητικά και υπό προϋποθέσεις έχει ένα σκοπό.

στην πράξη, για τον μέσο φαντάρο είναι χάσιμο χρόνου, σταδιοδρομίας, χρημάτων, φίλων, ζωής γενικότερα, και μια ευκαιρία να συναναστραφεί στρατιωτικούς* και μαλάκες.

*από τους πιο σάπιους και γελοίους ΔΥ

αν το δούμε και πολιτικά το θέμα, έχουμε πολλά να προσθέσουμε ακόμα.
Αυτά λέγονται "θυσίες" που κάνει για κάποιο σκοπό.
Το αν διαφωνείς με το σκοπό είναι άλλο θέμα...
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
Πάρταλος
Δημοσιεύσεις: 3387
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2018, 06:13

Re: Ποια η γνώμη των γυναικών για τους άνδρες....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάρταλος » 11 Μάιος 2021, 12:12

ksk έγραψε:
10 Μάιος 2021, 20:49

Εφόσον εχεις κανει στρατιωτικό...προς τι η ερώτηση;
Θέλω να πάρω μια ιδέα για το τι σκέφτεται το αντιθέτο φύλο.
- Άμμες ποκ΄ ήμες άλκιμοι νεανίαι.
- Άμμες δε γ΄ ειμέν, αι δε λης πείραν λάβε.
- Άμμες δε γ΄ εσσόμεθα πολλώ κάρρονες.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12758
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ποια η γνώμη των γυναικών για τους άνδρες....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 11 Μάιος 2021, 12:13

Ασέβαστος έγραψε:
11 Μάιος 2021, 09:21
Πασιφάη έγραψε:
11 Μάιος 2021, 01:05


Λες να συμφωνώ τυχαία;
Η μήπως με τη δικαιολογία 5, 10 σάπιων καραβανάδων, θα πετάξω τα ιδανικά μου στον κάλαθο; Σε εκτιμώ, αλλά κάποια πράγματα δεν τα διαπραγματεύομαι. Να'σαι καλά. :)
καλη μου πασι, δεν ειναι 5-10. δυστυχως. ειναι σχεδον ολοι.
δεν εχει καμμια σχεση ο στρατος με υπερασπιση πατριδας. καμμια.
Είναι η δική σου άποψη και καθ'όλα σεβαστή.
Ο στρατός υπάρχει για την διαφύλαξη της ειρήνης σε κάθε χώρα. Αυτό σαφέστατα συμπεριλαμβάνει και την υπεράσπισή της.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πάρταλος
Δημοσιεύσεις: 3387
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2018, 06:13

Re: Ποια η γνώμη των γυναικών για τους άνδρες....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάρταλος » 11 Μάιος 2021, 12:25

- Casper - έγραψε:
11 Μάιος 2021, 00:17
Πάρταλος έγραψε:
09 Μάιος 2021, 14:11
.. που χρησιμοποίησαν δόλια μέσα ώστε να αποφύγουν τη στράτευση;
Μιλάς για τους Ι5;

Υπάρχουν άνθρωποι με ευάλωτο ψυχισμό που αυτοκτόνησαν στον στρατό. Γνωρίζω έναν δυστυχώς.

Είναι ίσως το μοναδικό πράγμα στον κόσμο που θα συμφωνούσα να το έκαναν για να το αποφύγουν. Αν είναι να χάσεις την αξιοπρέπειά σου για μια στιγμή, χίλιες φορές προτιμότερο από το να την χάνεις, μαζί με τον χρόνο σου, για μήνες (παλιά στην Κύπρο ήτανε 2 ολόκληρα χρόνια).
Μιλάω για όσους έβαλαν λυτούς και δεμένους και χρησιμοποίησαν κάθε τρόπο για να αποφύγουν τη θητεία χωρίς να το δικαιούνται.
- Άμμες ποκ΄ ήμες άλκιμοι νεανίαι.
- Άμμες δε γ΄ ειμέν, αι δε λης πείραν λάβε.
- Άμμες δε γ΄ εσσόμεθα πολλώ κάρρονες.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68629
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ποια η γνώμη των γυναικών για τους άνδρες....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Μάιος 2021, 12:37

the comet the course the tail έγραψε:
11 Μάιος 2021, 00:05
που αν πας στρατό, αυτό ακριβώς θα βιώσεις (κάποιους να βάζουν κατώτερους ή "κορόιδα" να κάνουν την βρώμικη δουλειά), αλλά οκ, θα είσαι αξιοπρεπής κατά τα άλλα και όχι υπόλογος στο έθνος. :smt005:
Καμμία σχέση. Δεν είναι υπόλογοι στο έθνος αλλά στον εαυτό τους.
Και έχουν μια στοιχειώδη αντίληψη των δημοκρατικών υποχρεώσεων και δικαιωμάτων.



Και όλως τυχαίως, υπάρχουν πολλές ομοιότητες μεταξύ των αρνητών στράτευσης και των αρνητών εμβολίων, που περιμένουν κάποια άλλα πειραματόζωα να κάνουν τη βρώμικη δουλειά για πάρτη τους.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27807
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Ποια η γνώμη των γυναικών για τους άνδρες....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 11 Μάιος 2021, 12:38

Πάρταλος έγραψε:
11 Μάιος 2021, 12:25
- Casper - έγραψε:
11 Μάιος 2021, 00:17
Πάρταλος έγραψε:
09 Μάιος 2021, 14:11
.. που χρησιμοποίησαν δόλια μέσα ώστε να αποφύγουν τη στράτευση;
Μιλάς για τους Ι5;

Υπάρχουν άνθρωποι με ευάλωτο ψυχισμό που αυτοκτόνησαν στον στρατό. Γνωρίζω έναν δυστυχώς.

Είναι ίσως το μοναδικό πράγμα στον κόσμο που θα συμφωνούσα να το έκαναν για να το αποφύγουν. Αν είναι να χάσεις την αξιοπρέπειά σου για μια στιγμή, χίλιες φορές προτιμότερο από το να την χάνεις, μαζί με τον χρόνο σου, για μήνες (παλιά στην Κύπρο ήτανε 2 ολόκληρα χρόνια).
Μιλάω για όσους έβαλαν λυτούς και δεμένους και χρησιμοποίησαν κάθε τρόπο για να αποφύγουν τη θητεία χωρίς να το δικαιούνται.
αλλο ενα νημα για νεοδημοκρατες,σταματηστε το σπαμ
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68629
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ποια η γνώμη των γυναικών για τους άνδρες....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Μάιος 2021, 12:41

Πάρταλος έγραψε:
11 Μάιος 2021, 12:25
- Casper - έγραψε:
11 Μάιος 2021, 00:17
Πάρταλος έγραψε:
09 Μάιος 2021, 14:11
.. που χρησιμοποίησαν δόλια μέσα ώστε να αποφύγουν τη στράτευση;
Μιλάς για τους Ι5;

Υπάρχουν άνθρωποι με ευάλωτο ψυχισμό που αυτοκτόνησαν στον στρατό. Γνωρίζω έναν δυστυχώς.

Είναι ίσως το μοναδικό πράγμα στον κόσμο που θα συμφωνούσα να το έκαναν για να το αποφύγουν. Αν είναι να χάσεις την αξιοπρέπειά σου για μια στιγμή, χίλιες φορές προτιμότερο από το να την χάνεις, μαζί με τον χρόνο σου, για μήνες (παλιά στην Κύπρο ήτανε 2 ολόκληρα χρόνια).
Μιλάω για όσους έβαλαν λυτούς και δεμένους και χρησιμοποίησαν κάθε τρόπο για να αποφύγουν τη θητεία χωρίς να το δικαιούνται.
Φυσικά και μιλάμε γι' αυτούς.

Για τη γνώμη των γυναικών για άντρες με τόσο ευάλωτο ψυχισμό, ας ανοίξει άλλο θέμα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
zoltan
Δημοσιεύσεις: 1108
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:40
Phorum.gr user: zoltan

Re: Ποια η γνώμη των γυναικών για τους άνδρες....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zoltan » 11 Μάιος 2021, 12:45

Πολίτης έγραψε:
11 Μάιος 2021, 03:50
Ωπα εγώ έχω τριπλή υπηκόοτητα αλλά δεν βλέπω να επηρεάζει την διάρκεια της θητείας μου. Υπάρχει κάποιος σχετικός νόμος;

Είμαι 32 και λόγω εργασίας στο εξωτερικό έχω πάρει αναβολές. Ο καιρός όμως γαρ εγγύς. Όλοι μου οι φίλοι οι οποίοι υπηρέτησαν μου λένε τα χειρότερα, πως είναι τελείως χάσιμο χρόνου και δεν μαθαίνεις καν πως να προστατέψεις την φίλη πατρίδα...
Λογικά ναι, με βάση αυτά που έχω ακούσει, αλλά δεν έχω ψάξει τη νομθεσία.
Πιθανότατα δεν θα χρειαστεί να υπηρετήσεις καθόλου

Άβαταρ μέλους
zoltan
Δημοσιεύσεις: 1108
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:40
Phorum.gr user: zoltan

Re: Ποια η γνώμη των γυναικών για τους άνδρες....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zoltan » 11 Μάιος 2021, 12:54

ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Μάιος 2021, 22:33
Τους ξύπνιους τους προτιμάνε οι ξύπνιες.

Τα λαμόγια, ναι, πάντα έχουν πέραση στα λαμόγια του αντίθετου φύλου.
+1000000

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Ποια η γνώμη των γυναικών για τους άνδρες....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 11 Μάιος 2021, 12:56

Πάρταλος έγραψε:
11 Μάιος 2021, 12:25
- Casper - έγραψε:
11 Μάιος 2021, 00:17
Πάρταλος έγραψε:
09 Μάιος 2021, 14:11
.. που χρησιμοποίησαν δόλια μέσα ώστε να αποφύγουν τη στράτευση;
Μιλάς για τους Ι5;

Υπάρχουν άνθρωποι με ευάλωτο ψυχισμό που αυτοκτόνησαν στον στρατό. Γνωρίζω έναν δυστυχώς.

Είναι ίσως το μοναδικό πράγμα στον κόσμο που θα συμφωνούσα να το έκαναν για να το αποφύγουν. Αν είναι να χάσεις την αξιοπρέπειά σου για μια στιγμή, χίλιες φορές προτιμότερο από το να την χάνεις, μαζί με τον χρόνο σου, για μήνες (παλιά στην Κύπρο ήτανε 2 ολόκληρα χρόνια).
Μιλάω για όσους έβαλαν λυτούς και δεμένους και χρησιμοποίησαν κάθε τρόπο για να αποφύγουν τη θητεία χωρίς να το δικαιούνται.
Αυτοί την σημερινη εποχή δεν υπάρχουν. Πας στρατολογία τους λες έχω ψυχολογικά. Αν πας και χαρτί από τον γιατρό ακόμα καλύτερα, αλλά δεν είναι απαραίτητο. Ο ψυχολόγος εκεί καταλαβαίνει ότι κοροϊδεύεις αλλά δεν μπορεί να σε αναγκάσει να πας με το ζόρι. Σου δίνει αναβολή. Σε ξανακαλουν μετά από καιρο, κάνεις το ίδιο. Στην Τρίτη αναβολή παίρνεις απαλλαγη
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
zoltan
Δημοσιεύσεις: 1108
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:40
Phorum.gr user: zoltan

Re: Ποια η γνώμη των γυναικών για τους άνδρες....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zoltan » 11 Μάιος 2021, 13:00

Gewponos90 έγραψε:
11 Μάιος 2021, 12:56
Πάρταλος έγραψε:
11 Μάιος 2021, 12:25
- Casper - έγραψε:
11 Μάιος 2021, 00:17


Μιλάς για τους Ι5;

Υπάρχουν άνθρωποι με ευάλωτο ψυχισμό που αυτοκτόνησαν στον στρατό. Γνωρίζω έναν δυστυχώς.

Είναι ίσως το μοναδικό πράγμα στον κόσμο που θα συμφωνούσα να το έκαναν για να το αποφύγουν. Αν είναι να χάσεις την αξιοπρέπειά σου για μια στιγμή, χίλιες φορές προτιμότερο από το να την χάνεις, μαζί με τον χρόνο σου, για μήνες (παλιά στην Κύπρο ήτανε 2 ολόκληρα χρόνια).
Μιλάω για όσους έβαλαν λυτούς και δεμένους και χρησιμοποίησαν κάθε τρόπο για να αποφύγουν τη θητεία χωρίς να το δικαιούνται.
Αυτοί την σημερινη εποχή δεν υπάρχουν. Πας στρατολογία τους λες έχω ψυχολογικά. Αν πας και χαρτί από τον γιατρό ακόμα καλύτερα, αλλά δεν είναι απαραίτητο. Ο ψυχολόγος εκεί καταλαβαίνει ότι κοροϊδεύεις αλλά δεν μπορεί να σε αναγκάσει να πας με το ζόρι. Σου δίνει αναβολή. Σε ξανακαλουν μετά από καιρο, κάνεις το ίδιο. Στην Τρίτη αναβολή παίρνεις απαλλαγη
δεν νομίζω ότι είναι τόσο εύκολο
Δεν το κοίταξα ποτέ αλλά αν ήταν έτσι όλοι αυτό θα κάναν. Ξέρω από συμμαθητή ότι είχε στη θητεία του έναν τύπο ο οποίος είχε πάρει ξερωγώ 7 απαλλαγές μέχρι τελικά να μπει αναγκαστικά για θητεία

the comet the course the tail

Re: Ποια η γνώμη των γυναικών για τους άνδρες....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 11 Μάιος 2021, 13:07

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Μάιος 2021, 12:37
the comet the course the tail έγραψε:
11 Μάιος 2021, 00:05
που αν πας στρατό, αυτό ακριβώς θα βιώσεις (κάποιους να βάζουν κατώτερους ή "κορόιδα" να κάνουν την βρώμικη δουλειά), αλλά οκ, θα είσαι αξιοπρεπής κατά τα άλλα και όχι υπόλογος στο έθνος. :smt005:
Καμμία σχέση. Δεν είναι υπόλογοι στο έθνος αλλά στον εαυτό τους.
Και έχουν μια στοιχειώδη αντίληψη των δημοκρατικών υποχρεώσεων και δικαιωμάτων.



Και όλως τυχαίως, υπάρχουν πολλές ομοιότητες μεταξύ των αρνητών στράτευσης και των αρνητών εμβολίων, που περιμένουν κάποια άλλα πειραματόζωα να κάνουν τη βρώμικη δουλειά για πάρτη τους.
Καμία σχέση. Το κοινωνικό συμφέρον δεν ταυτίζεται με το εθνικό, ποσο μαλλον με το οικονομικο κ γεωπολιτικο. Φαντασου να ησουν φανταρος στον βομβαρδισμό του Ιράκ ή στο Αφγανιστάν.

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Ποια η γνώμη των γυναικών για τους άνδρες....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 11 Μάιος 2021, 13:08

zoltan έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:00
Gewponos90 έγραψε:
11 Μάιος 2021, 12:56
Πάρταλος έγραψε:
11 Μάιος 2021, 12:25

Μιλάω για όσους έβαλαν λυτούς και δεμένους και χρησιμοποίησαν κάθε τρόπο για να αποφύγουν τη θητεία χωρίς να το δικαιούνται.
Αυτοί την σημερινη εποχή δεν υπάρχουν. Πας στρατολογία τους λες έχω ψυχολογικά. Αν πας και χαρτί από τον γιατρό ακόμα καλύτερα, αλλά δεν είναι απαραίτητο. Ο ψυχολόγος εκεί καταλαβαίνει ότι κοροϊδεύεις αλλά δεν μπορεί να σε αναγκάσει να πας με το ζόρι. Σου δίνει αναβολή. Σε ξανακαλουν μετά από καιρο, κάνεις το ίδιο. Στην Τρίτη αναβολή παίρνεις απαλλαγη
δεν νομίζω ότι είναι τόσο εύκολο
Δεν το κοίταξα ποτέ αλλά αν ήταν έτσι όλοι αυτό θα κάναν. Ξέρω από συμμαθητή ότι είχε στη θητεία του έναν τύπο ο οποίος είχε πάρει ξερωγώ 7 απαλλαγές μέχρι τελικά να μπει αναγκαστικά για θητεία

Πιθανότατα παλιά έτσι να ήταν . Εμένα αυτό το έχει κάνει ο κολλητός μου, ο αδερφός του και ένας γνωστός που δουλεύει κοντά στην δουλειά μου. Προφανώς δεν λένε ότι είναι τόσο εύκολο για ευνόητους λόγους, αλλά στην ουσία κάνεις ψυχολόγος η ψυχίατρος δεν θα ρισκάρει να αυτοκτονήσεις.

Όταν υπηρετούσα εγώ, ένας μαλάκας επειδή τον νευρίασαν είπε στο στρατόπεδο <<τι θέλετε ρε, να αυτοκτονήσω;>>. Την άλλη μέρα παίρνουσε από επιτροπή. Αυτός δεν ήθελε αναβολή με τίποτα γιατί του γαμουσε όλο τον σχεδιασμό. Παρακαλούσε από εδώ, παρακαλουσε από εκεί, έπαιρνε την μάνα του να τό βρει μέσο, μέχρι το απόγευμα του είχαν δώσει την αναβολή με το ζορι
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Πάρταλος
Δημοσιεύσεις: 3387
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2018, 06:13

Re: Ποια η γνώμη των γυναικών για τους άνδρες....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάρταλος » 11 Μάιος 2021, 13:08

Gewponos90 έγραψε:
11 Μάιος 2021, 12:56

Αυτοί την σημερινη εποχή δεν υπάρχουν. Πας στρατολογία τους λες έχω ψυχολογικά. Αν πας και χαρτί από τον γιατρό ακόμα καλύτερα, αλλά δεν είναι απαραίτητο. Ο ψυχολόγος εκεί καταλαβαίνει ότι κοροϊδεύεις αλλά δεν μπορεί να σε αναγκάσει να πας με το ζόρι. Σου δίνει αναβολή. Σε ξανακαλουν μετά από καιρο, κάνεις το ίδιο. Στην Τρίτη αναβολή παίρνεις απαλλαγη
Δεν ξέρω αν είναι τόσο εύκολο, αλλά αν είναι, η ερώτησή μου αποκτά πιο πολύ ενδιαφέρον.
- Άμμες ποκ΄ ήμες άλκιμοι νεανίαι.
- Άμμες δε γ΄ ειμέν, αι δε λης πείραν λάβε.
- Άμμες δε γ΄ εσσόμεθα πολλώ κάρρονες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών