Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40346
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 08 Ιουν 2021, 14:08

Bill Hicks έγραψε:
08 Ιουν 2021, 06:46
hellegennes έγραψε:
08 Ιουν 2021, 01:05
Leporello έγραψε:
08 Ιουν 2021, 00:27
Παπάρας είσαι και φαίνεσαι. Τόσο με το πιστοποιητικό εμβολιασμού, όσο και με το αλκοτέστ, περιορίζεις την κυκλοφορία εκείνων που είναι πιό επικίνδυνοι να κάνουν το κακό
Δεν υπάρχει κάποια ένδειξη ότι ο εμβολιασμένος δεν μεταδίδει, οπότε δεν περιορίζεις κανέναν κίνδυνο. Είσαι το ίδιο επικίνδυνος όσο ήσουν και πριν που πίστευες ότι επειδή φοράς μάσκα δεν θα κολλήσεις ο ίδιος και δεν θα κολλήσεις άλλους. Πώς είπαμε ότι πήγε αυτό; Για θύμισέ μου.
μια χαρά ενδείξεις υπάρχουν για τους μη αρνητές τής πραγματικότητας:

Although most clinical trials of COVID-19 vaccines showed that vaccines prevented the disease, some trial results also offered clues that shots might prevent infection. A vaccine that is highly effective at preventing people from acquiring the infection in the first place would help to reduce transmission, says Larry Corey, a vaccinologist at the Fred Hutchinson Cancer Research Center in Seattle, Washington.

During the trial of Moderna's vaccine, produced in Boston, researchers swabbed all participants to see if they had any viral RNA. They saw a two-thirds drop in the number of asymptomatic infections among people who received the first shot of the two-dose vaccine, compared with those who received a placebo. But they tested people only twice, about a month apart, so might have missed infections.

The UK trial of the vaccine produced by the University of Oxford and AstraZeneca swabbed participants every week, and estimated a 49.3% reduction in asymptomatic infections among a subset of vaccinated participants compared with the unvaccinated group.
Δεν μπορώ να πάρω σοβαρά αποτελέσματα κλινικών δοκιμών που δεν έχουν γίνει με διπλά τυφλές δοκιμές. Αλλά ακόμη κι αν το δεχτούμε αβασάνιστα, 50% μείωση είναι, γι' αυτό που συζητάμε, έτσι κι αλλιώς άνευ ουσίας. Αν οι μισοί εμβολιασμένοι μπορούν μια χαρά να είναι φορείς, δεν έχει νόημα να τους δώσεις προνόμια μετακίνησης και πρόσβασης ή μη τήρησης λοιπών μέτρων, γιατί το ρίσκο παραμένει υψηλότατο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40346
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 08 Ιουν 2021, 14:25

Bill Hicks έγραψε:
08 Ιουν 2021, 06:33
Οργισμένος έγραψε:
07 Ιουν 2021, 23:29
hellegennes έγραψε:
07 Ιουν 2021, 23:26

Εγώ έχω έρθει σε επαφή με πολλούς φορείς και δεν έχω κολλήσει τίποτα. Όταν παίρνεις τα σωστά μέτρα, όπως έκανα άλλωστε και προ κορωνοκρίσης, ελαχιστοποιείς τον κίνδυνο. Η καλύτερη άμυνα είναι η πρόληψη.
Kαταλαβα, σκορδο και μετανοιες.

:smt005::smt005::smt005:
Εξήγησέ μου ποια είναι η λογική να βάζεις γελάκια σε οποιονδήποτε λέει μια μαλακία, αστεία ή όχι*, επειδή βρίσκεται στο «ίδιο στρατόπεδο» με σένα.

Βγαίνει ο Οργισμένος, ένας πιστός, να πει σε εμένα, έναν άθεο, για μετάνοιες και παπαριές. Να το έλεγα εγώ σ' αυτόν θα είχε νόημα.

Επίσης βγαίνει ένα άτομο χωρίς καμμιά επιστημονική κατάρτιση, ο Οργισμένος, να κοροϊδέψει τάχα μου για μέτρα εμένα, λέγοντας για σκόρδα και πίπες, που ανέκαθεν λάμβανα μέτρα και έχω ανοίξει και σ' αυτό και στο προηγούμενο φόρουμ νήματα γι' αυτό, για τακτικές υγιεινής και ασφάλειας, που η δουλειά μου σχετίζεται άμεσα με υγιεινή και ασφάλεια, και που όταν έλεγα για τους κινδύνους μόλυνσης, διάφοροι Τζιτζιμιτζιχότζιρες (που είναι γιατροί), Νάνοι και Σατανικοί εγκέφαλοι τα έβρισκαν υπερβολικά και έλεγαν «και τι μπορείς να πάθεις» και τώρα αφήνουν τα ψώνια στο μπαλκόνι να «στεγνώσει» ο κορωνοϊός. Βέβαια τότε θιγόταν η άλλη τους θρησκεία, αυτή του πολέμου κατά των πλαστικών.

Και γελάς εσύ, τώρα, με ένα βλακώδες σχόλιο ενός καραψεκασμένου, που ζητωκραύγαζε για την νίκη του καπιταλισμού και της ελεύθερης αγοράς, παρουσιάζοντας νέα αντιβιοτικά που παράγει Μη Κερδοσκοπικός Οργανισμός.

Ένα σχόλιο τελείως άτοπο, καθώς είμαι το άτομο με μακράν την καλύτερη ετοιμότητα σε θέματα μέτρων και ασφάλειας, με χιλιαπλάσιο κίνδυνο έκθεσης στον κορωνοϊό και άλλες χίλιες λοιμώξεις σε σχέση με όλους εσάς που κάθεστε σπίτια σας και εκφράζετε άποψη από τον καναπέ σας. Που έκανα κατ' οίκον παράδοση σε οικογένειες που δεν έβγαιναν από το σπίτι γιατί ήταν όλοι φορείς, κάποιοι με άτομα της οικογένειας στο νοσοκομείο και που φυσικά έναν χρόνο μετά δεν κόλλησα τίποτα, γιατί δεν είμαι ηλίθιος ούτε πιστός να ακούω τους πολιτικούς να εκφράζουν άποψη για το αν θα με σώσει ένα ιατρικό εργαλείο (η μάσκα) που μόνο οι γιατροί χρησιμοποιούν σωστά.


* τώρα τι βρήκες αστείο σ' αυτό, δεν ξέρω.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 08 Ιουν 2021, 14:31

- Casper - έγραψε:
08 Ιουν 2021, 13:28
Bill Hicks έγραψε:
08 Ιουν 2021, 06:39
NewModelArmy έγραψε:
08 Ιουν 2021, 00:22


Για σενα

Σε κρίσιμη κατάσταση βρίσκεται διασωληνωμένος στο Γενικό Νοσοκομείο Λευκωσίας ο Αρχιμανδριτης Αλέξιος Εγκλειστριώτης. Έχει προσβληθεί από Κορωνοιό εδώ και μέρες και η κατάσταση της υγείας του έχει επιδεινωθεί.

Εικόνα
έτσι! να ετοιμάζετε τις σπηλιές οι ψέκες για να είναι έτοιμες! :smt005::smt005::smt005:

Εικόνα
Ρε συ εντάξει, το δέχομαι. Εμείς είμαστε ψεκασμένοι, βλαμμένοι, θα μείνουμε μόνοι μας όπως μας αξίζει και αν κολλήσουμε τον ιό και ΑΝ χρειαστούμε νοσηλεία στα 28 και 30 μας, να μας αφήσουν να πεθάνουμε. Κανένα θέμα. Μπορείς όμως να μου απαντήσεις στις απορίες μου; Ένας άνθρωπος που ενώ τρέμει τον ιό, νόσησε ήδη 2 φορές ελαφριά (χωρίς καν να δουλεύει - αυξημένο ρίσκο για μετάδοση ιού) και έχει κάνει ΚΑΙ τις 2 δόσεις του εμβολίου, γιατί χρειάζεται να πρήζει και το παιδί του να εμβολιαστεί; Το εμβόλιο σε καλύπτει από τις μεταλλάξεις; Είσαι προστατευμένος με αυτό; Γιατί αν χρειάζεται να εμβολιαστεί και η κόρη τους για να τους προστατεύσει, γιατί εμβολιάστηκαν οι ίδιοι αν δεν νιώθουν ασφαλής; Και αν το εμβόλιο δεν σε καλύπτει από μεταλλάξεις, προφανώς δεν θα αλλάξει κάτι αν εμβολιαστεί και η κόρη. Μπορείς να μου απαντήσεις σε αυτά σε παρακαλώ και όχι σε άσχετα; Γιατί πραγματικά αναρωτιέμαι.
Μπορεί να σου απαντήσει αλλά η απάντηση του και οποιαδήποτε απάντηση σου δώσουν, θα είναι η απάντηση ενός άσχετου σε ένα ερώτημα που έθεσε μια άλλη άσχετη για ένα θέμα που απαιτεί καμιά δεκαετία σπουδών και έχει προκύψει απο πολλές δεκαετίες ερευνών.
Πήγαινε να εμβολιαστείς και άσε τις αυτοσχέδιες έρευνες και τα ερωτήματα, αυτά τα λέμε για να περνάει η ώρα και να ψευτομαλώνουμε στο ίντερνετ.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4621
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 08 Ιουν 2021, 14:55

- Casper - έγραψε:
08 Ιουν 2021, 13:28

Ρε συ εντάξει, το δέχομαι. Εμείς είμαστε ψεκασμένοι, βλαμμένοι, θα μείνουμε μόνοι μας όπως μας αξίζει και αν κολλήσουμε τον ιό και ΑΝ χρειαστούμε νοσηλεία στα 28 και 30 μας, να μας αφήσουν να πεθάνουμε. Κανένα θέμα. Μπορείς όμως να μου απαντήσεις στις απορίες μου; Ένας άνθρωπος που ενώ τρέμει τον ιό, νόσησε ήδη 2 φορές ελαφριά (χωρίς καν να δουλεύει - αυξημένο ρίσκο για μετάδοση ιού) και έχει κάνει ΚΑΙ τις 2 δόσεις του εμβολίου, γιατί χρειάζεται να πρήζει και το παιδί του να εμβολιαστεί; Το εμβόλιο σε καλύπτει από τις μεταλλάξεις; Είσαι προστατευμένος με αυτό; Γιατί αν χρειάζεται να εμβολιαστεί και η κόρη τους για να τους προστατεύσει, γιατί εμβολιάστηκαν οι ίδιοι αν δεν νιώθουν ασφαλής; Και αν το εμβόλιο δεν σε καλύπτει από μεταλλάξεις, προφανώς δεν θα αλλάξει κάτι αν εμβολιαστεί και η κόρη. Μπορείς να μου απαντήσεις σε αυτά σε παρακαλώ και όχι σε άσχετα; Γιατί πραγματικά αναρωτιέμαι.
Αγαπητή Κάσπερ, έχεις πάθει παράκρουση με τα εμβόλια και αντιδράς συναισθηματικά.

Ανάλυσέ το με το αριστερό ημισφαίριο και η απάντηση είναι πρόδηλη. :wave:
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

- Casper -

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 08 Ιουν 2021, 14:57

Και να ακούσω εσένα δηλαδή που μου λες να πάω να εμβολιαστώ. Επειδή το λες εσύ όντας άσχετος όπως λες, χωρίς στοιχεία. Σόρρυ αλλά στην ηλικιακή ομάδα που είμαι το ρίσκο της νόσησης είναι μικρότερο από το ρίσκο των εμβολίων. Δεν εμβολιάζομαι ούτε κάθε χρόνο με το εμβόλιο της γρίπης, άρα ούτε και με του κορονοϊού. Το τι θα κάνεις εσύ ή τι κάνεις από την άλλη αφορά μόνο εσένα. Άρα τέτοιες ιατρικές συμβουλές - και προτροπές - κράτησέ τες για τον εαυτό σου.
Bill Hicks έγραψε:
08 Ιουν 2021, 14:55
- Casper - έγραψε:
08 Ιουν 2021, 13:28

Ρε συ εντάξει, το δέχομαι. Εμείς είμαστε ψεκασμένοι, βλαμμένοι, θα μείνουμε μόνοι μας όπως μας αξίζει και αν κολλήσουμε τον ιό και ΑΝ χρειαστούμε νοσηλεία στα 28 και 30 μας, να μας αφήσουν να πεθάνουμε. Κανένα θέμα. Μπορείς όμως να μου απαντήσεις στις απορίες μου; Ένας άνθρωπος που ενώ τρέμει τον ιό, νόσησε ήδη 2 φορές ελαφριά (χωρίς καν να δουλεύει - αυξημένο ρίσκο για μετάδοση ιού) και έχει κάνει ΚΑΙ τις 2 δόσεις του εμβολίου, γιατί χρειάζεται να πρήζει και το παιδί του να εμβολιαστεί; Το εμβόλιο σε καλύπτει από τις μεταλλάξεις; Είσαι προστατευμένος με αυτό; Γιατί αν χρειάζεται να εμβολιαστεί και η κόρη τους για να τους προστατεύσει, γιατί εμβολιάστηκαν οι ίδιοι αν δεν νιώθουν ασφαλής; Και αν το εμβόλιο δεν σε καλύπτει από μεταλλάξεις, προφανώς δεν θα αλλάξει κάτι αν εμβολιαστεί και η κόρη. Μπορείς να μου απαντήσεις σε αυτά σε παρακαλώ και όχι σε άσχετα; Γιατί πραγματικά αναρωτιέμαι.
Αγαπητή Κάσπερ, έχεις πάθει παράκρουση με τα εμβόλια και αντιδράς συναισθηματικά.

Ανάλυσέ το με το αριστερό ημισφαίριο και η απάντηση είναι πρόδηλη. :wave:
Καμία απάντηση πάλι, όπως ακριβώς το περίμενα. Να' σαι καλά :wave:

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 08 Ιουν 2021, 15:08

'Ενας μαλάκας διευθυντής σχολείου στην Πιερία είπε στους μαθητές ότι: από Σεπτέμβριο ο εμβολιασμός θα είναι υποχρεωτικός για τους μαθητές.
Φυσικά έγινε της πόρνης και πολλοί κηδεμόνες τον ξέχεσαν διά ζώσης και από τηλεφώνου ,μέχρι που το πήρε πίσω ο χεσμαντέν.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 08 Ιουν 2021, 15:14

- Casper - έγραψε:
08 Ιουν 2021, 14:57
Και να ακούσω εσένα δηλαδή που μου λες να πάω να εμβολιαστώ. Επειδή το λες εσύ όντας άσχετος όπως λες, χωρίς στοιχεία. Σόρρυ αλλά στην ηλικιακή ομάδα που είμαι το ρίσκο της νόσησης είναι μικρότερο από το ρίσκο των εμβολίων. Δεν εμβολιάζομαι ούτε κάθε χρόνο με το εμβόλιο της γρίπης, άρα ούτε και με του κορονοϊού. Το τι θα κάνεις εσύ ή τι κάνεις από την άλλη αφορά μόνο εσένα. Άρα τέτοιες ιατρικές συμβουλές - και προτροπές - κράτησέ τες για τον εαυτό σου.
Δεν είπα να ακούσεις εμένα, δεν το σκέφτηκα εγω οτι πρέπει να εμβολιαστούμε.

Εννοείται οτι μπορείς να μην ακούσεις τους ειδικούς και να κάνεις ότι σου πουν διάφοροι στο ίντερνετ βάση ερωτημάτων που σκέφτηκες μόνη σου.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4621
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 08 Ιουν 2021, 15:19

hellegennes έγραψε:
08 Ιουν 2021, 14:08
Bill Hicks έγραψε:
08 Ιουν 2021, 06:46
hellegennes έγραψε:
08 Ιουν 2021, 01:05

Δεν υπάρχει κάποια ένδειξη ...
μια χαρά ενδείξεις υπάρχουν ...
Ναι, έχεις δίκιο.
Δεν μπορώ να πάρω σοβαρά αποτελέσματα κλινικών δοκιμών που δεν έχουν γίνει με διπλά τυφλές δοκιμές. Αλλά ακόμη κι αν το δεχτούμε αβασάνιστα, 50% μείωση είναι, γι' αυτό που συζητάμε, έτσι κι αλλιώς άνευ ουσίας. Αν οι μισοί εμβολιασμένοι μπορούν μια χαρά να είναι φορείς, δεν έχει νόημα να τους δώσεις προνόμια μετακίνησης και πρόσβασης ή μη τήρησης λοιπών μέτρων, γιατί το ρίσκο παραμένει υψηλότατο.
φιξντ

το ότι δεν παίρνεις σοβαρά αποτελέσματα επιτημονικών ερευνών όταν δεν σε βολεύουν το ξέρουμε.
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12129
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 08 Ιουν 2021, 15:21

hellegennes έγραψε:
07 Ιουν 2021, 23:26
Οργισμένος έγραψε:
07 Ιουν 2021, 16:41
hellegennes έγραψε:
07 Ιουν 2021, 01:31


:fp:
Εσυ κοιτα μην κολλησεις και εχομε δραματα.
Εγώ έχω έρθει σε επαφή με πολλούς φορείς και δεν έχω κολλήσει τίποτα. Όταν παίρνεις τα σωστά μέτρα, όπως έκανα άλλωστε και προ κορωνοκρίσης, ελαχιστοποιείς τον κίνδυνο. Η καλύτερη άμυνα είναι η πρόληψη.
Χωρις μασκα δεν παιζει αυτο το σεναριο,βρες κατι αλλο.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 08 Ιουν 2021, 15:24

hellegennes έγραψε:
08 Ιουν 2021, 14:25
Bill Hicks έγραψε:
08 Ιουν 2021, 06:33
Οργισμένος έγραψε:
07 Ιουν 2021, 23:29


Kαταλαβα, σκορδο και μετανοιες.

:smt005::smt005::smt005:
Εξήγησέ μου ποια είναι η λογική να βάζεις γελάκια σε οποιονδήποτε λέει μια μαλακία, αστεία ή όχι*, επειδή βρίσκεται στο «ίδιο στρατόπεδο» με σένα.

Βγαίνει ο Οργισμένος, ένας πιστός, να πει σε εμένα, έναν άθεο, για μετάνοιες και παπαριές. Να το έλεγα εγώ σ' αυτόν θα είχε νόημα.

Επίσης βγαίνει ένα άτομο χωρίς καμμιά επιστημονική κατάρτιση, ο Οργισμένος, να κοροϊδέψει τάχα μου για μέτρα εμένα, λέγοντας για σκόρδα και πίπες, που ανέκαθεν λάμβανα μέτρα και έχω ανοίξει και σ' αυτό και στο προηγούμενο φόρουμ νήματα γι' αυτό, για τακτικές υγιεινής και ασφάλειας, που η δουλειά μου σχετίζεται άμεσα με υγιεινή και ασφάλεια, και που όταν έλεγα για τους κινδύνους μόλυνσης, διάφοροι Τζιτζιμιτζιχότζιρες (που είναι γιατροί), Νάνοι και Σατανικοί εγκέφαλοι τα έβρισκαν υπερβολικά και έλεγαν «και τι μπορείς να πάθεις» και τώρα αφήνουν τα ψώνια στο μπαλκόνι να «στεγνώσει» ο κορωνοϊός. Βέβαια τότε θιγόταν η άλλη τους θρησκεία, αυτή του πολέμου κατά των πλαστικών.

Και γελάς εσύ, τώρα, με ένα βλακώδες σχόλιο ενός καραψεκασμένου, που ζητωκραύγαζε για την νίκη του καπιταλισμού και της ελεύθερης αγοράς, παρουσιάζοντας νέα αντιβιοτικά που παράγει Μη Κερδοσκοπικός Οργανισμός.

Ένα σχόλιο τελείως άτοπο, καθώς είμαι το άτομο με μακράν την καλύτερη ετοιμότητα σε θέματα μέτρων και ασφάλειας, με χιλιαπλάσιο κίνδυνο έκθεσης στον κορωνοϊό και άλλες χίλιες λοιμώξεις σε σχέση με όλους εσάς που κάθεστε σπίτια σας και εκφράζετε άποψη από τον καναπέ σας. Που έκανα κατ' οίκον παράδοση σε οικογένειες που δεν έβγαιναν από το σπίτι γιατί ήταν όλοι φορείς, κάποιοι με άτομα της οικογένειας στο νοσοκομείο και που φυσικά έναν χρόνο μετά δεν κόλλησα τίποτα, γιατί δεν είμαι ηλίθιος ούτε πιστός να ακούω τους πολιτικούς να εκφράζουν άποψη για το αν θα με σώσει ένα ιατρικό εργαλείο (η μάσκα) που μόνο οι γιατροί χρησιμοποιούν σωστά.


* τώρα τι βρήκες αστείο σ' αυτό, δεν ξέρω.
Το αστείο είναι οτι χρησιμοποιείς την εργασία σου που σχετίζεται με υγιεινή και τρόφιμα ως επιχείρημα εναντίον του νούμερο ένα μέτρου υγιεινής που ειναι ο εμβολιασμός όσων έρχονται σε επαφή με τρόφιμα και δεκάδες κόσμου κάθε μέρα.
Βέβαια είναι αστείο μέχρι να ανακαλύψεις οτι έχεις κολλήσει και μεταδώσει τον ιό σε απροσδιόριστο αριθμό ανθρώπων. Μόλις κάποιος καταλήξει στην εντατική ή πεθάνει σταματάνε τα αστεία.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4621
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 08 Ιουν 2021, 15:24

hellegennes έγραψε:
08 Ιουν 2021, 14:25
Bill Hicks έγραψε:
08 Ιουν 2021, 06:33
Οργισμένος έγραψε:
07 Ιουν 2021, 23:29


Kαταλαβα, σκορδο και μετανοιες.

:smt005::smt005::smt005:
Εξήγησέ μου ποια είναι η λογική να βάζεις γελάκια σε οποιονδήποτε λέει μια μαλακία, αστεία ή όχι*, επειδή βρίσκεται στο «ίδιο στρατόπεδο» με σένα.

[...]

* τώρα τι βρήκες αστείο σ' αυτό, δεν ξέρω.
μόνο στα καλά γελάω και ήταν πετυχημένο γι'αυτό σ'έτσουξε. :smt005:
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4621
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 08 Ιουν 2021, 15:26

gassim έγραψε:
08 Ιουν 2021, 14:31

Πήγαινε να εμβολιαστείς και άσε τις αυτοσχέδιες έρευνες και τα ερωτήματα, αυτά τα λέμε για να περνάει η ώρα και να ψευτομαλώνουμε στο ίντερνετ.
:+1:
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40346
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 08 Ιουν 2021, 15:31

Thor έγραψε:
08 Ιουν 2021, 15:21
hellegennes έγραψε:
07 Ιουν 2021, 23:26
Οργισμένος έγραψε:
07 Ιουν 2021, 16:41


Εσυ κοιτα μην κολλησεις και εχομε δραματα.
Εγώ έχω έρθει σε επαφή με πολλούς φορείς και δεν έχω κολλήσει τίποτα. Όταν παίρνεις τα σωστά μέτρα, όπως έκανα άλλωστε και προ κορωνοκρίσης, ελαχιστοποιείς τον κίνδυνο. Η καλύτερη άμυνα είναι η πρόληψη.
Χωρις μασκα δεν παιζει αυτο το σεναριο,βρες κατι αλλο.
Μέχρι πριν 6 μήνες έπαιζε, ξαφνικά ήρθε ο ιός με μεταδοτικότητα μικρότερη της γρίπης και δεν παίζει πια χωρίς μάσκα (που ακόμη δεν υπάρχουν ενδείξεις ότι βοήθησε σε κάτι), γιατί είναι ένας μεταφυσικός οργανισμός με μαγικές ιδιότητες.

Το ότι δεν έχω κολλήσει τίποτα είναι μια χαρά απόδειξη ότι όλα αυτά είναι παπαριές. Υπάρχουν μέτρα που έχουν λογική και σημασία και άλλα που είναι απλά πολιτικάντικες πίπες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12129
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 08 Ιουν 2021, 15:36

hellegennes έγραψε:
08 Ιουν 2021, 15:31
Thor έγραψε:
08 Ιουν 2021, 15:21
hellegennes έγραψε:
07 Ιουν 2021, 23:26


Εγώ έχω έρθει σε επαφή με πολλούς φορείς και δεν έχω κολλήσει τίποτα. Όταν παίρνεις τα σωστά μέτρα, όπως έκανα άλλωστε και προ κορωνοκρίσης, ελαχιστοποιείς τον κίνδυνο. Η καλύτερη άμυνα είναι η πρόληψη.
Χωρις μασκα δεν παιζει αυτο το σεναριο,βρες κατι αλλο.
Μέχρι πριν 6 μήνες έπαιζε, ξαφνικά ήρθε ο ιός με μεταδοτικότητα μικρότερη της γρίπης και δεν παίζει πια χωρίς μάσκα (που ακόμη δεν υπάρχουν ενδείξεις ότι βοήθησε σε κάτι), γιατί είναι ένας μεταφυσικός οργανισμός με μαγικές ιδιότητες.

Το ότι δεν έχω κολλήσει τίποτα είναι μια χαρά απόδειξη ότι όλα αυτά είναι παπαριές. Υπάρχουν μέτρα που έχουν λογική και σημασία και άλλα που είναι απλά πολιτικάντικες πίπες.
Χωρις μασκα δεν παιζει αυτο το σεναριο,βρες κατι αλλο.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40346
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 08 Ιουν 2021, 15:39

Bill Hicks έγραψε:
08 Ιουν 2021, 15:24
hellegennes έγραψε:
08 Ιουν 2021, 14:25
Bill Hicks έγραψε:
08 Ιουν 2021, 06:33



:smt005::smt005::smt005:
Εξήγησέ μου ποια είναι η λογική να βάζεις γελάκια σε οποιονδήποτε λέει μια μαλακία, αστεία ή όχι*, επειδή βρίσκεται στο «ίδιο στρατόπεδο» με σένα.

[...]

* τώρα τι βρήκες αστείο σ' αυτό, δεν ξέρω.
μόνο στα καλά γελάω και ήταν πετυχημένο γι'αυτό σ'έτσουξε. :smt005:
Τι ήταν πετυχημένο; Το ότι τα μέτρα μου είναι σκόρδα και μετάνοιες; Έχω δώσει ποτέ δείγμα ότι είμαι θρήσκος ή πιστεύω σε δεισιδαιμονίες; Είναι από τα πιο άκυρα πράγματα που θα μπορούσε να πει κανείς.

Ειλικρινά, μειώνεις την ιδέα που έχω για σένα με κάθε ποστ. Δεν υπάρχει κάτι που να μπορεί να πει η «πτέρυγά σου» που να με τσούξει, αφενός γιατί κανείς δεν διαθέτει αρκετή ευφυΐα για να μου προσάψει κάτι που να βγάζει νόημα, αφετέρου γιατί δεν έχω κάνει ποτέ στην ζωή μου κάτι επιλήψιμο για να μπορεί κάποιος να μου την πει γι' αυτό και να με ενοχλήσει.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών