Είμαι τρανς

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12536
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Είμαι τρανς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 26 Μάιος 2021, 16:59

Πάνας έγραψε:
26 Μάιος 2021, 14:27


Στην επόμενη βόλτα με την μότο λοιπόν θα βγω με ζαρτιέρες.
Έκλεισε , πήρα και 4κ άξιον καμ :003:
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Είμαι τρανς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 26 Μάιος 2021, 17:00

Paris έγραψε:
26 Μάιος 2021, 16:57
ευχαριστω για την απαντηση - ειχα μεγαλο αγχος
συνεχισε να ανοιγεις νηματα
Ρωτάει, απαντώ και ειρωνεύεται που απάντησα.
Μετά λέμε για τα γκομενάκια με τα μεικτά μηνύματα.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Paris
Δημοσιεύσεις: 2344
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 22:29
Phorum.gr user: ΜΕΓΑΛΟΣ

Re: Είμαι τρανς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Paris » 26 Μάιος 2021, 17:02

Βλήμα έγραψε:
26 Μάιος 2021, 17:00
Paris έγραψε:
26 Μάιος 2021, 16:57
ευχαριστω για την απαντηση - ειχα μεγαλο αγχος
συνεχισε να ανοιγεις νηματα
Ρωτάει, απαντώ και ειρωνεύεται που απάντησα.
Μετά λέμε για τα γκομενάκια με τα μεικτά μηνύματα.
μην δινεις σημασια - συνεχισε τη δουλεια σου


προς την ΟΔ
δεν υπαρχει στις επιλογες εμοτικον το χειρογλυκανο
καντε κατι
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Paris την 26 Μάιος 2021, 17:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είμαι τρανς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Μάιος 2021, 17:03

Βλήμα έγραψε:
25 Μάιος 2021, 03:38
Πώς οι τρανς έχουν γεννηθεί με κάποια χρωμοσώματα, αλλά νοιώθουν ότι έχουν γεννηθεί με άλλα; Έτσι κι εγώ έχω γεννηθεί το '84, αλλά νοιώθω παιδί, όχι με την κουλτουριάρικη έννοια, αλλά με την εκνευριστική. Δώσε μου δυο παιχνίδια και σε ένα δεκάλεπτο θα έχω καταλήξει να τα χτυπάω και να φωνάζω:
-Πχίου πχίου, δεν είχες καμιά ελπίδα απέναντι στις λέιζερ ακτίνες μου Ντισέπτιγκον
-Καταραμένη Μπάρμπι, κάτσε να δεις την υπερατομική βόμβα μου που θα καταστρέψει τον πλανήτη σου...

Δεν αμφισβητώ ότι πρέπει να είμαι στην παραγωγική διαδικασία κοτζάμ μαντράχαλος, ούτε ότι χρειάζεται να παλέψω για να γίνουν καλύτερες οι συνθήκες της. Εννοείται ότι αν δεν με αφήσεις να παίξω με την ανήλικη κόρη σου και τον ανήλικο γιο σου δεν θα σε πω "ρατσιστή", ούτε εγώ θα τα άφηνα να παίξουν με κάποιον 37άρη, μαλακίες λέμε;

Όμως αντιλαμβάνομαι πολύ μεγαλύτερη χλεύη απ' όση νοιώθω ότι αξίζω. Νομίζω ότι η πηγή είναι ίδια: με τον ίδιο τρόπο που κάποιος νοιώθει άβολα βλέποντας έναν άνδρα να φορά ταγιέρ, παρομοίως νοιώθει άβολα βλέποντας κάποιον 37άρη να πορώνεται με παιδικά ανιμέισον. Αλλά, ρε παιδιά, πείραξα κανέναν; Τα παιχνίδια μου είναι τόσο πολύτιμα για εμένα όσο είναι για τους τρανς οι γόβες τους. Γιατί δεν υπάρχει ομάδα υποστήριξης και αποδοχής για την πάρτη μου στο ίντερνετ;
Πάω ό,τι στοίχημα θέλεις, ότι αυτοί που σε χλευάζουν τη βρίσκουν με πολύ πιο ανούσια πράγματα. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Είμαι τρανς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 26 Μάιος 2021, 17:03

Βλήμα έγραψε:
26 Μάιος 2021, 16:47
Ήταν πολύ πιο ειλικρινής ανάρτηση απ' όσο υποθέτεις.
Ωραίο παράδειγμα βρήκες, δεν φταίω εγώ.

Επίσης να σε ρωτήσω. Οι τρανς έτσι αισθάνονται; Γιατί νομίζω πως είναι πολύ πιο σύνθετη η ψυχολογία τους, όπως και οι γόβες δεν είναι παιχνίδι αλλά ένα αξεσουάρ προσέλκυσης του αντίθετου φύλου. Αν δεν ήταν θα φόραγαν αρβύλες πχ ή ορειβατικά μποτάκια.
the end

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Είμαι τρανς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 26 Μάιος 2021, 17:08

enterprise-psi έγραψε:
26 Μάιος 2021, 16:59
Πάνας έγραψε:
26 Μάιος 2021, 14:27


Στην επόμενη βόλτα με την μότο λοιπόν θα βγω με ζαρτιέρες.
Έκλεισε , πήρα και 4κ άξιον καμ :003:
Παπαράτσι...

Από την 1 Ιουνίου ο βαρκαντέρος θα είναι σε κυκλοφορία, κανονίστε.
the end

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Είμαι τρανς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 26 Μάιος 2021, 17:10

Πάνας έγραψε:
26 Μάιος 2021, 17:03
Βλήμα έγραψε:
26 Μάιος 2021, 16:47
Ήταν πολύ πιο ειλικρινής ανάρτηση απ' όσο υποθέτεις.
Ωραίο παράδειγμα βρήκες, δεν φταίω εγώ.

Επίσης να σε ρωτήσω. Οι τρανς έτσι αισθάνονται; Γιατί νομίζω πως είναι πολύ πιο σύνθετη η ψυχολογία τους, όπως και οι γόβες δεν είναι παιχνίδι αλλά ένα αξεσουάρ προσέλκυσης του αντίθετου φύλου. Αν δεν ήταν θα φόραγαν αρβύλες πχ ή ορειβατικά μποτάκια.
Μα και τα παιχνίδια στην περίπτωσή μου δεν είναι... "παιχνίδια". Είναι τρόπος έκφρασης που αν δεν τον έχω θα σκάσω. Οι μοτοσυκλέτες και τα εξαρτήματά τους δεν είναι καθόλου το ίδιο, επιτρέπονται σε άνδρες. Εγώ να φανταστείς δεν ξέρω να οδηγώ κανένα όχημα.
Το παράδειγμά μου οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν ατυχές, όχι όμως για τους λόγους που λες, αλλά γιατί δεν δολοφόνησαν ποτέ έναν νερτν επειδή ήταν τέτοιος σε αντίθεση με τους τρανς. Το κοινό που είδα ανάμεσα σε εμάς και τους τρανς κι έπεσα σε αυτό το ατόπημα ήταν η μη ανοχή της κοινωνίας σε ανθρώπους που δεν ακολουθούν τους κανόνες της.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Είμαι τρανς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 26 Μάιος 2021, 17:15

Paris έγραψε:
26 Μάιος 2021, 17:02
μην δινεις σημασια - συνεχισε τη δουλεια σου
Όταν έχω δουλειά και δεν θέλω να ασχοληθώ δεν μπαίνω καν πχόρουμ.
Εδώ μπαίνω όταν είμαι σε φάση να ασχολούμαι.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Είμαι τρανς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 26 Μάιος 2021, 17:20

Βλήμα έγραψε:
26 Μάιος 2021, 17:10
Πάνας έγραψε:
26 Μάιος 2021, 17:03
Βλήμα έγραψε:
26 Μάιος 2021, 16:47
Ήταν πολύ πιο ειλικρινής ανάρτηση απ' όσο υποθέτεις.
Ωραίο παράδειγμα βρήκες, δεν φταίω εγώ.

Επίσης να σε ρωτήσω. Οι τρανς έτσι αισθάνονται; Γιατί νομίζω πως είναι πολύ πιο σύνθετη η ψυχολογία τους, όπως και οι γόβες δεν είναι παιχνίδι αλλά ένα αξεσουάρ προσέλκυσης του αντίθετου φύλου. Αν δεν ήταν θα φόραγαν αρβύλες πχ ή ορειβατικά μποτάκια.
Μα και τα παιχνίδια στην περίπτωσή μου δεν είναι... "παιχνίδια". Είναι τρόπος έκφρασης που αν δεν τον έχω θα σκάσω. Οι μοτοσυκλέτες και τα εξαρτήματά τους δεν είναι καθόλου το ίδιο, επιτρέπονται σε άνδρες. Εγώ να φανταστείς δεν ξέρω να οδηγώ κανένα όχημα.
Το παράδειγμά μου οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν ατυχές, όχι όμως για τους λόγους που λες, αλλά γιατί δεν δολοφόνησαν ποτέ έναν νερτν επειδή ήταν τέτοιος σε αντίθεση με τους τρανς. Το κοινό που είδα ανάμεσα σε εμάς και τους τρανς κι έπεσα σε αυτό το ατόπημα ήταν η μη ανοχή της κοινωνίας σε ανθρώπους που δεν ακολουθούν τους κανόνες της.
Και πάλι δεν θα σε αντιμετωπίσουν με τον ίδιο τρόπο. Άλλο να πουν κοίτα ένα βλαμμένο και άλλο κοίτα έναν ανώμαλο... το πρόβλημα των τρανς είναι πολλαπλάσιο.
Δεν είναι σωστό να το υποβιβάζεις έτσι.
the end

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Είμαι τρανς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 26 Μάιος 2021, 17:22

Πάνας έγραψε:
26 Μάιος 2021, 17:20
Βλήμα έγραψε:
26 Μάιος 2021, 17:10
Πάνας έγραψε:
26 Μάιος 2021, 17:03


Ωραίο παράδειγμα βρήκες, δεν φταίω εγώ.

Επίσης να σε ρωτήσω. Οι τρανς έτσι αισθάνονται; Γιατί νομίζω πως είναι πολύ πιο σύνθετη η ψυχολογία τους, όπως και οι γόβες δεν είναι παιχνίδι αλλά ένα αξεσουάρ προσέλκυσης του αντίθετου φύλου. Αν δεν ήταν θα φόραγαν αρβύλες πχ ή ορειβατικά μποτάκια.
Μα και τα παιχνίδια στην περίπτωσή μου δεν είναι... "παιχνίδια". Είναι τρόπος έκφρασης που αν δεν τον έχω θα σκάσω. Οι μοτοσυκλέτες και τα εξαρτήματά τους δεν είναι καθόλου το ίδιο, επιτρέπονται σε άνδρες. Εγώ να φανταστείς δεν ξέρω να οδηγώ κανένα όχημα.
Το παράδειγμά μου οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν ατυχές, όχι όμως για τους λόγους που λες, αλλά γιατί δεν δολοφόνησαν ποτέ έναν νερτν επειδή ήταν τέτοιος σε αντίθεση με τους τρανς. Το κοινό που είδα ανάμεσα σε εμάς και τους τρανς κι έπεσα σε αυτό το ατόπημα ήταν η μη ανοχή της κοινωνίας σε ανθρώπους που δεν ακολουθούν τους κανόνες της.
Και πάλι δεν θα σε αντιμετωπίσουν με τον ίδιο τρόπο. Άλλο να πουν κοίτα ένα βλαμμένο και άλλο κοίτα έναν ανώμαλο... το πρόβλημα των τρανς είναι πολλαπλάσιο.
Δεν είναι σωστό να το υποβιβάζεις έτσι.
Ναι, δίκιο έχεις. Δεν θέλω όμως να το διαγράψω.
Είναι μαλακία να το αφήσω έτσι αλλά να φαίνεται ότι έχω παραδεχθεί ότι έχει ένα μεγάλο ατόπημα, λες;
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Είμαι τρανς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 26 Μάιος 2021, 17:33

Βλήμα έγραψε:
26 Μάιος 2021, 17:22
Πάνας έγραψε:
26 Μάιος 2021, 17:20
Βλήμα έγραψε:
26 Μάιος 2021, 17:10


Μα και τα παιχνίδια στην περίπτωσή μου δεν είναι... "παιχνίδια". Είναι τρόπος έκφρασης που αν δεν τον έχω θα σκάσω. Οι μοτοσυκλέτες και τα εξαρτήματά τους δεν είναι καθόλου το ίδιο, επιτρέπονται σε άνδρες. Εγώ να φανταστείς δεν ξέρω να οδηγώ κανένα όχημα.
Το παράδειγμά μου οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν ατυχές, όχι όμως για τους λόγους που λες, αλλά γιατί δεν δολοφόνησαν ποτέ έναν νερτν επειδή ήταν τέτοιος σε αντίθεση με τους τρανς. Το κοινό που είδα ανάμεσα σε εμάς και τους τρανς κι έπεσα σε αυτό το ατόπημα ήταν η μη ανοχή της κοινωνίας σε ανθρώπους που δεν ακολουθούν τους κανόνες της.
Και πάλι δεν θα σε αντιμετωπίσουν με τον ίδιο τρόπο. Άλλο να πουν κοίτα ένα βλαμμένο και άλλο κοίτα έναν ανώμαλο... το πρόβλημα των τρανς είναι πολλαπλάσιο.
Δεν είναι σωστό να το υποβιβάζεις έτσι.
Ναι, δίκιο έχεις. Δεν θέλω όμως να το διαγράψω.
Είναι μαλακία να το αφήσω έτσι αλλά να φαίνεται ότι έχω παραδεχθεί ότι έχει ένα μεγάλο ατόπημα, λες;
Νόμιζα με τον τρόπο που το έγραψες ότι είχες άλλες προθέσεις.
Πάντως δεν είναι κακό να θες να παίξεις με παιχνίδια. Αυτό σημαίνει πως δεν έχεις σκοτώσει ακόμα το παιδί που έχεις μέσα σου. Το πως το βλέπουν οι άλλοι περισσεύει, κάνε αυτό που θες και μη σε νοιάζει.
Με την κουβέντα επίσης μου ήρθε και κάτι άλλο στο μυαλό... μερικοί κλόουν για να διασκεδάσουν τα παιδιά γίνονται και αυτοί παιδιά και παίζουν μαζί τους. Σίγουρα δεν είναι κάτι προσποιητό αλλά κάτι που τους αρέσει. Έχω δει πολλούς που το διασκεδάζουν με την ψυχή τους. Χωρίς την κατάλληλη ενδυμασία σίγουρα θα υπήρχαν και οι μπετόβλακες που θα τους παρεξηγούσαν.
the end


stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Είμαι τρανς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 27 Μάιος 2021, 10:13

Βλήμα έγραψε:
25 Μάιος 2021, 03:38
Πώς οι τρανς έχουν γεννηθεί με κάποια χρωμοσώματα, αλλά νοιώθουν ότι έχουν γεννηθεί με άλλα; Έτσι κι εγώ έχω γεννηθεί το '84, αλλά νοιώθω παιδί, όχι με την κουλτουριάρικη έννοια, αλλά με την εκνευριστική. Δώσε μου δυο παιχνίδια και σε ένα δεκάλεπτο θα έχω καταλήξει να τα χτυπάω και να φωνάζω:
-Πχίου πχίου, δεν είχες καμιά ελπίδα απέναντι στις λέιζερ ακτίνες μου Ντισέπτιγκον
-Καταραμένη Μπάρμπι, κάτσε να δεις την υπερατομική βόμβα μου που θα καταστρέψει τον πλανήτη σου...

Δεν αμφισβητώ ότι πρέπει να είμαι στην παραγωγική διαδικασία κοτζάμ μαντράχαλος, ούτε ότι χρειάζεται να παλέψω για να γίνουν καλύτερες οι συνθήκες της. Εννοείται ότι αν δεν με αφήσεις να παίξω με την ανήλικη κόρη σου και τον ανήλικο γιο σου δεν θα σε πω "ρατσιστή", ούτε εγώ θα τα άφηνα να παίξουν με κάποιον 37άρη, μαλακίες λέμε;

Όμως αντιλαμβάνομαι πολύ μεγαλύτερη χλεύη απ' όση νοιώθω ότι αξίζω. Νομίζω ότι η πηγή είναι ίδια: με τον ίδιο τρόπο που κάποιος νοιώθει άβολα βλέποντας έναν άνδρα να φορά ταγιέρ, παρομοίως νοιώθει άβολα βλέποντας κάποιον 37άρη να πορώνεται με παιδικά ανιμέισον. Αλλά, ρε παιδιά, πείραξα κανέναν; Τα παιχνίδια μου είναι τόσο πολύτιμα για εμένα όσο είναι για τους τρανς οι γόβες τους. Γιατί δεν υπάρχει ομάδα υποστήριξης και αποδοχής για την πάρτη μου στο ίντερνετ;
Στη Σοβ. Ένωση θα ήσουν trans-syberian. Μεταφερόμενος από τη μία τρύπα της Σιβηρίας στην επόμενη.
Εδώ είσαι απλά trans.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών