Είμαι μαλάκας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
- Casper -

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 14 Ιουν 2021, 22:59

Σχόλιο που είδα στο φβ:


Εικόνα

Φυσικά δεν είναι μειοψηφία τέτοιου είδους σχόλια. Ζηλεύω όσους ζούνε σε άλλο πλανήτη πάντως.

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 16 Ιουν 2021, 15:43

Κι εγώ μαλάκας είμαι, τι να λέει;
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24586
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 16 Ιουν 2021, 15:48

- Casper - έγραψε:
14 Ιουν 2021, 22:59
Σχόλιο που είδα στο φβ:


Εικόνα

Φυσικά δεν είναι μειοψηφία τέτοιου είδους σχόλια. Ζηλεύω όσους ζούνε σε άλλο πλανήτη πάντως.
Today on things that never happened

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 16 Ιουν 2021, 16:04

Δημοκράτης έγραψε:
16 Ιουν 2021, 15:48
- Casper - έγραψε:
14 Ιουν 2021, 22:59
Σχόλιο που είδα στο φβ:


Φυσικά δεν είναι μειοψηφία τέτοιου είδους σχόλια. Ζηλεύω όσους ζούνε σε άλλο πλανήτη πάντως.
Today on things that never happened
Αλήθεια λέει, κ εμείς τα ίδια με την εγκυμοσύνη. Βέβαια θα μπορούσαμε να πάμε κ στο δημόσιο είναι η αληθεια

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42510
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Ιουν 2021, 16:09

Και ο Δημοκράτης αλήθεια λέει, με boomer glasses δε γίνεται να μην έχεις ήδη μονοκατοικία με κήπο και εξοχικό στα 33.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
NoMoreLice
Δημοσιεύσεις: 921
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:14

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NoMoreLice » 16 Ιουν 2021, 16:10

Δημοκράτης έγραψε:
16 Ιουν 2021, 15:48
- Casper - έγραψε:
14 Ιουν 2021, 22:59
Σχόλιο που είδα στο φβ:


Εικόνα

Φυσικά δεν είναι μειοψηφία τέτοιου είδους σχόλια. Ζηλεύω όσους ζούνε σε άλλο πλανήτη πάντως.
Today on things that never happened
Ναι ρε φίλε, άκου εκεί έχει 2 παιδιά και παίρνει τον βασικό με μεταπτυχιακό. Δεν γίνονται αυτά! Και περιμένει να τον πιστέψουμε μετά!!!
Να δώσει η Μεγαλόχαρη κι η Παναγιά η Κανάλα
να μεγαλώσω γρήγορα σαν τα κορίτσια τ' άλλα

:scross:

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 16 Ιουν 2021, 16:39

ST48410 έγραψε:
11 Ιουν 2021, 17:29
νύχτα έγραψε:
11 Ιουν 2021, 17:25
στον συγκεκριμένο κλάδο ωστόσο, το μεγαλύτερο πρόβλημα
δεν είναι οι τυχόν ανειδίκευτοι υπάλληλοι, μα κυρίως οι εντελώς
ανειδίκευτοι ξενοδόχοι :lol:
Υπάρχει κι αυτό. Σαν τώρα θυμάμαι το μπάρμπα που δεν ήξερε καν το email του ξενοδοχείου του και μου έδωσε τηλέφωνο "να πάρω την κοπελίτσα να ρωτήσω". Εννοείται ότι δεν είχε καν site.
Eννοειται οτι σε αυτες τις περιπτωσεις καλεις την κοπελιτσα και ζητας φεις και ινστα αντι για εμαιλ.
(λες οτι ο μπαρμπα τετοιος μου ειπε να μου δωσετε το φεις σας και το ινστα σας. Εκεινη καταλαβαινει αμεσως οτι την καμακωνεις και αν ομως στο δωσει, εχει γινει το 1ο μεγαλο βημα για τριβελισμο)
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

- Casper -

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 16 Ιουν 2021, 16:42

Δημοκράτης έγραψε:
16 Ιουν 2021, 15:48
- Casper - έγραψε:
14 Ιουν 2021, 22:59
Σχόλιο που είδα στο φβ:


Εικόνα

Φυσικά δεν είναι μειοψηφία τέτοιου είδους σχόλια. Ζηλεύω όσους ζούνε σε άλλο πλανήτη πάντως.
Today on things that never happened
Ε αφού το λέω εγώ ότι σας ζηλεύω.
Οι εκτός τόπου και χρόνου που λέει ο φίλος.
Τουλάχιστον μην προκαλείτε.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 16 Ιουν 2021, 16:47

NoMoreLice έγραψε:
16 Ιουν 2021, 16:10
Δημοκράτης έγραψε:
16 Ιουν 2021, 15:48
- Casper - έγραψε:
14 Ιουν 2021, 22:59
Σχόλιο που είδα στο φβ:


Εικόνα

Φυσικά δεν είναι μειοψηφία τέτοιου είδους σχόλια. Ζηλεύω όσους ζούνε σε άλλο πλανήτη πάντως.
Today on things that never happened
Ναι ρε φίλε, άκου εκεί έχει 2 παιδιά και παίρνει τον βασικό με μεταπτυχιακό. Δεν γίνονται αυτά! Και περιμένει να τον πιστέψουμε μετά!!!
Υπαρχουν 2 αναγνωσεις σε αυτο το θεμα.
Η 1η αναγνωση ειναι αυτο που λεμε σχεδον ολοι μας, οτι δηλαδη δεν βγαινει οικογενεια με τετοιους μισθους και τοσες λιγες δουλειες.
Η 2η αναγνωση ειναι οτι στην πραγματικοτητα αυτο που δεν βγαινει ειναι η ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ενος συγκεκριμενου επιπεδου ζωης στο οποιο εχει συνηθισει η πλειοψηφια των Ελληνων.

Τα παντα ειναι σχετικα στη ζωη και ολα εξαρτωνται απο το σημειο εκκινησης του καθενος.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40328
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Ιουν 2021, 17:13

Awesomatic έγραψε:
10 Ιουν 2021, 10:10
Συμμερίζομαι τον προβληματισμό του Βλήματος γιατί ξέρω τι μοσχάρι δίποδο είναι ο μέσος ελ εργοδότης. Ο νόμος έχει καλή πρόθεση και σε μια κοινωνία που εφαρμόζονται οι νόμοι θα ήταν στη σωστή κατεύθυνση, αλλά χωρίς λειτουργικό κράτος είναι δεδομένο πως θα δώσει αφορμή για εκμετάλλευση στον κάθε γελαδάρη που την είδε αφεντικό.
Να δώσει μεγαλύτερη έμφαση το κράτος στον έλεγχο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40328
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Ιουν 2021, 17:16

EKPLIKTIKOS έγραψε:
10 Ιουν 2021, 10:12
Ζούμε χειρότερα από τις προηγούμενες δεκαετίες. 90s και 00s ήταν καλύτερα από σήμερα. Τώρα ναι αν συγκρίνεις με πολεμικές και μεταπολεμικες καταστάσεις σίγουρα. Τα τελευταία χρόνια έχουμε κατρακυλήσει μερικές θέσεις σε κάθε metric οποιουδήποτε είδους κ οργανισμού. Είμαστε άλλωστε μια χρεοκωπημενη χώρα, χ2. Κ κάτι μου λέει ότι πάμε για 3η.
Δηλαδή στο 90's είχε το 90% των σπιτιών κλιματισμό, ήταν ίδιας ποιότητας τα σπίτια, ήταν ίδιας ποιότητας τα αυτοκίνητα και ίδιος ο αριθμός τους; Ήταν οι δρόμοι καλύτεροι; Ήταν καλύτερες οι τηλεπικοινωνίες; Η ύδρευση; Ποιοτικότερο το φαγητό; Πέθαινε λιγότερος κόσμος από ασθένειες; Τι ακριβώς;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

- Casper -

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 16 Ιουν 2021, 17:17

Daje έγραψε:
16 Ιουν 2021, 16:47
NoMoreLice έγραψε:
16 Ιουν 2021, 16:10
Δημοκράτης έγραψε:
16 Ιουν 2021, 15:48

Today on things that never happened
Ναι ρε φίλε, άκου εκεί έχει 2 παιδιά και παίρνει τον βασικό με μεταπτυχιακό. Δεν γίνονται αυτά! Και περιμένει να τον πιστέψουμε μετά!!!
Υπαρχουν 2 αναγνωσεις σε αυτο το θεμα.
Η 1η αναγνωση ειναι αυτο που λεμε σχεδον ολοι μας, οτι δηλαδη δεν βγαινει οικογενεια με τετοιους μισθους και τοσες λιγες δουλειες.
Η 2η αναγνωση ειναι οτι στην πραγματικοτητα αυτο που δεν βγαινει ειναι η ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ενος συγκεκριμενου επιπεδου ζωης στο οποιο εχει συνηθισει η πλειοψηφια των Ελληνων.

Τα παντα ειναι σχετικα στη ζωη και ολα εξαρτωνται απο το σημειο εκκινησης του καθενος.
Τι έχει συνηθίσει η πλειοψηφία των Ελλήνων και πώς ξέρουμε πως είναι η πλειοψηφία; Το λες σαν να είναι κακό πάντως ενώ με βασικό μισθό και 2 παιδιά ίσα που μπορείς και τα ταΐζεις και προφανώς ζεις με το άγχος για να μην τους λείψουν ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ. Δεν μιλάμε καν στο να επιδιώκει κάποιος την χλιδή και τα ταξίδια.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 16 Ιουν 2021, 17:20

Daje έγραψε:
16 Ιουν 2021, 16:47
NoMoreLice έγραψε:
16 Ιουν 2021, 16:10
Δημοκράτης έγραψε:
16 Ιουν 2021, 15:48

Today on things that never happened
Ναι ρε φίλε, άκου εκεί έχει 2 παιδιά και παίρνει τον βασικό με μεταπτυχιακό. Δεν γίνονται αυτά! Και περιμένει να τον πιστέψουμε μετά!!!
Υπαρχουν 2 αναγνωσεις σε αυτο το θεμα.
Η 1η αναγνωση ειναι αυτο που λεμε σχεδον ολοι μας, οτι δηλαδη δεν βγαινει οικογενεια με τετοιους μισθους και τοσες λιγες δουλειες.
Η 2η αναγνωση ειναι οτι στην πραγματικοτητα αυτο που δεν βγαινει ειναι η ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ενος συγκεκριμενου επιπεδου ζωης στο οποιο εχει συνηθισει η πλειοψηφια των Ελληνων.

Τα παντα ειναι σχετικα στη ζωη και ολα εξαρτωνται απο το σημειο εκκινησης του καθενος.
Τώρα που θα σταματήσει το keeping up with the Kardashians θα έρθουμε ξανά στα ίσα μας.

Αλλά μάλλον δεν το παρακολουθούσες.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 16 Ιουν 2021, 17:24

- Casper - έγραψε:
16 Ιουν 2021, 17:17
Daje έγραψε:
16 Ιουν 2021, 16:47
NoMoreLice έγραψε:
16 Ιουν 2021, 16:10


Ναι ρε φίλε, άκου εκεί έχει 2 παιδιά και παίρνει τον βασικό με μεταπτυχιακό. Δεν γίνονται αυτά! Και περιμένει να τον πιστέψουμε μετά!!!
Υπαρχουν 2 αναγνωσεις σε αυτο το θεμα.
Η 1η αναγνωση ειναι αυτο που λεμε σχεδον ολοι μας, οτι δηλαδη δεν βγαινει οικογενεια με τετοιους μισθους και τοσες λιγες δουλειες.
Η 2η αναγνωση ειναι οτι στην πραγματικοτητα αυτο που δεν βγαινει ειναι η ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ενος συγκεκριμενου επιπεδου ζωης στο οποιο εχει συνηθισει η πλειοψηφια των Ελληνων.

Τα παντα ειναι σχετικα στη ζωη και ολα εξαρτωνται απο το σημειο εκκινησης του καθενος.
Τι έχει συνηθίσει η πλειοψηφία των Ελλήνων και πώς ξέρουμε πως είναι η πλειοψηφία; Το λες σαν να είναι κακό πάντως ενώ με βασικό μισθό και 2 παιδιά ίσα που μπορείς και τα ταΐζεις και προφανώς ζεις με το άγχος για να μην τους λείψουν ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ. Δεν μιλάμε καν στο να επιδιώκει κάποιος την χλιδή και τα ταξίδια.
Δεν το λεω σαν να ειναι κακο.
Απλα σκεφτομαι αν ολοι αυτοι που διαμαρτυρονται για τα 500 και 1000 ευρω δεν ειχαν ουτε σπιτι ουτε κανεναν απο πισω να τους υποστηριξει τι θα εκαναν.
Προφανως θα εκαναν αυτο που εκαναν οι αλβανοι τη δεκαετια του 90, που κανουν τωρα οι λαθρομεταναστες, που εκαναν παλαιοτερα οι ελληνες που εφυγαν στο εξωτερικο.

Αρα τα παντα ειναι σχετικα. Μετραει το σημειο εκκινησης.
Οταν μεγαλωνεις συνειδητοποιεις οτι σημασια δεν εχει ο πλουτος σαν απολυτο μεγεθος αλλα η ΟΡΑΤΗ προοπτικη του να ανεβαζεις συνεχως το επιπεδο ζωης σου. Αυτο ειναι που σου δινει δυναμη και κινητρο για μεγαλυτερη προσπαθεια.
Αντιθετα, οταν βλεπεις οτι αγωνιζεσαι απλα για να διατηρησεις -στην καλυτερη περιπτωση- ενα ηδη μετριο επιπεδο ζωης, τοτε αισθανεσαι αποτυχημενος και αυτο ειναι το πιο κουραστικο.

Εχετε δει αλβανους και λοιπους μεταναστες με 2-3 παιδια ποσο ευτυχισμενοι ειναι που πηγαινουν βολτα κανα ΣΚ στην παραλια και τρωνε κεφτεδακια στο ταπερακι στη θαλασσα?
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 16 Ιουν 2021, 17:25

Gherschaagk έγραψε:
16 Ιουν 2021, 17:20
Daje έγραψε:
16 Ιουν 2021, 16:47
NoMoreLice έγραψε:
16 Ιουν 2021, 16:10


Ναι ρε φίλε, άκου εκεί έχει 2 παιδιά και παίρνει τον βασικό με μεταπτυχιακό. Δεν γίνονται αυτά! Και περιμένει να τον πιστέψουμε μετά!!!
Υπαρχουν 2 αναγνωσεις σε αυτο το θεμα.
Η 1η αναγνωση ειναι αυτο που λεμε σχεδον ολοι μας, οτι δηλαδη δεν βγαινει οικογενεια με τετοιους μισθους και τοσες λιγες δουλειες.
Η 2η αναγνωση ειναι οτι στην πραγματικοτητα αυτο που δεν βγαινει ειναι η ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ενος συγκεκριμενου επιπεδου ζωης στο οποιο εχει συνηθισει η πλειοψηφια των Ελληνων.

Τα παντα ειναι σχετικα στη ζωη και ολα εξαρτωνται απο το σημειο εκκινησης του καθενος.
Τώρα που θα σταματήσει το keeping up with the Kardashians θα έρθουμε ξανά στα ίσα μας.

Αλλά μάλλον δεν το παρακολουθούσες.
Δεν τα παρακολουθω αυτα.
Γενικως ειμαι ολιγαρκης ανθρωπος.
Μου αρεσουν τα ωραια πραγματα αλλα δεν ειναι οτι με ενδιαφερει και πολυ να τα αποκτησω. Δεν μου αρεσουν οι υπερβολες.
Δεν μου αρεσουν τα πολυτελη αυτοκινητα, δεν με συγκινουν τα πλουτη.
Μονο οι ΜΟΥΝΑΡΕΣ με ενδιαφερουν. Με αυτο ασχολουμαι ολη την ημερα και νυχτα.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών