Τι καφέ πίνετε?

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.

Ειδη καφε

Espresso και τα επιμέρους είδη του
14
22%
Cappuccino και τα επιμέρους είδη του
7
11%
Φιλτρου
4
6%
Americano (στιγμιαιος)
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Caffe Latte
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Frappe
23
37%
Ελληνικος (η Τουρκικος)
8
13%
Café au Lait
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Café Mocha
1
2%
Δεν πίνω
6
10%
 
Σύνολο ψήφων: 63

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22817
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τι καφέ πίνετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 26 Μάιος 2023, 15:31

μπαζουμπα αληθεια εχεις κοψει την ζαχαρη ή σε εβαλε ο χελης για να πεις στην καρολίνα να βαλει κατι γλυκό στο στόμα;

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Τι καφέ πίνετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 26 Μάιος 2023, 15:33

Befaios έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:26
Καρολίνα έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:04
αλλά πιο πιθανό να μου κόψουν το κεφάλι, παρά να κόψω τα γλυκά, αν και θα το ήθελα. Αν έχεις κάποιον τρόπο, πες τον πληζ.
(Φαγητό τρώω ελάχιστο, αλλά όταν βλέπω γλυκό γυαλίζει το μάτι μου.)
Συγγνώμη αλλά είναι πολύ εύκολο και στο λέει κάποιος που σαν παιδί του έφτιαχνε η μητέρα του τούρτα και την έτρωγε όλη σε 2-3 μέρες.
Πλέον δεν βάζω καθόλου ζάχαρη μέσα μου και είμαι μια χαρά και ευχαριστιέμαι και γλυκά.

Πρώτα απ΄ όλα υπάρχει η ζάχαρη καρύδας, μπορεί να μην πηγαίνει παντού, ειδικά στο καφέ, αλλά είναι η πιο αγνή από όλες τις άλλες επιλογές.
Ο καφές αν αραιωθεί με νερό είναι υποφερτός σαν σκέτος, αλλιώς μια κοφτή κουταλιά μαύρη ζάχαρη δεν είναι και τόσο μεγάλο θέμα.
Ζάχαρη καρύδας χρησιμοποιώ και φτιάχνω όλα τα γλυκά που θέλω.
Ένα πολύ εύκολο γλύκισμα είναι να βάλεις γάλα αμυγδάλου ή κανονικό και να προσθέσεις 5 κουταλιές κορν φλάουρ μαζί με μια κοφτή κουταλιά ζάχαρη καρύδας, αν δεν σου φτάσει προσθέτεις στο τέλος έξτρα. Ανακατεύεις με το σέικερ και μετά ζέσταμα όπου γίνεται μια ωραιότατη μους. Μπορείς να βάλεις και σκέτο κακάο και γίνεται εξίσου υπέροχη.

Γενικά με αυτό το γρήγορο κόλπο δεν χρειάζομαι γλυκά, αλλά υπάρχουν και τα αποξηραμένα φρούτα που κάνουν κάλλη δουλειά επίσης.
Κάθε μέρα μπορείς να καταναλώνεις 2 αποξηραμένα δαμάσκηνα και 2 αποξηραμένους χουρμάδες (αυτά με κουκούτσι καλύτερα). Έχουν πολλές βιταμίνες που χρειάζονται στο καθένα.
Επίσης μια μπανάνα (ποτέ όμως τσικίτα) γιατί είναι βόμβα βιταμινών και δεν είναι τυχαίο ότι όλοι σχεδόν οι αθλητές την έχουν στη διατροφή τους.
Και γύρω στα 5-6 αποξηραμένα σύκα.

Αν τα κάνεις όλα αυτά με τα αποξηραμένα κατά έναν περίεργο λόγο δεν θα σου χρειάζεται καθόλου γλυκό και θα αισθάνεσαι ότι πάντα έχεις φάει γλυκό.
Προσοχή όχι παραπάνω από αυτά που έγραψα γιατί έχουν πολλές θερμίδες και θα πρέπει να τα δεις σαν χάπια παρά σαν πασατέμπο.

Επίσης πρωί και βράδυ όχι γεύματα παρά ροφήματα, το στομάχι πολύ γρήγορα θα κλείσει και τελικά δεν είναι καθόλου δύσκολο.
Και αυτό το λέει ένας άνθρωπος που έχει προσπαθήσει πολύ σκληρά με δίαιτες και επί δεκαετίες δεν κατάφερε απολύτως τίποτα.
Θέλει τρόπο, όχι κόπο...

Ελπίζω να βοήθησα, εγώ πάντως γλύτωσα και είμαι μια χαρά.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για όσα έγραψες, σκέτο τον πίνω τον καφέ (τον φραπέ), τον φρέντο τον πίνω γλυκό, αλλά αυτό μια στο τόσο όταν βγαίνω έξω.
Αυτή τη μους θα την δοκιμάσω, πρέπει να είναι ωραία.
Μπανάνες τρώω, γιατί όμως όχι Τσικίτα;

Δαμάσκηνα, χουρμάδες και σύκα δεν τρώω, μπορώ όμως να φάω άλλα φρέσκα φρούτα.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Τι καφέ πίνετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 26 Μάιος 2023, 15:34

enaon έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:31
μπαζουμπα αληθεια εχεις κοψει την ζαχαρη ή σε εβαλε ο χελης για να πεις στην καρολίνα να βαλει κατι γλυκό στο στόμα;
Ο Μπαζούμπα είναι σοβαρό παλικάρι και ο Χέλλης δεν πέφτει με τίποτα (ούτε με τρικλοποδιά). Ψυλλιάζομαι ότι κάτι τρέχει με τον Μπικ και δεν μπαίνω ανάμεσα σε ζευγάρια.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9260
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Τι καφέ πίνετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 26 Μάιος 2023, 15:35

Καρολίνα έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:29
Bazoomba έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:23
Καρολίνα έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:19


Χλωμό το βλέπω, αλλά τώρα πείσμωσα. Θα τα καταφέρω και εννοείται μαχαίρι, όπως το τσιγάρο.
Κάθε φορά που θα σου έρχεται η επιθυμία βάζε κάτι άλλο στο στόμα. Εμένα με βοήθησε το νερό. Θα την βγάλεις στο μπάνιο αλλά αξίζει θαρρώ.
Πίνω κοντά 3 λίτρα νερό την μέρα. Και τα πασχαλιάτικα αυγά με γεύση φράουλα, τσιχλόφουσκα και φυστίκι που περίσσεψαν, τι θα τα κάνω, Bazoomba μου; :a040:

Δηλαδή εσύ όταν βλέπεις γλυκό, απλά κρατιέσαι ή δεν σου κάνει πλέον καμία αίσθηση; Γιατί εμένα το τσιγάρο με ενοχλεί, ενώ στην αρχή πήγαινα πίσω από όποιον κάπνιζε, για να φυσήξει τον καπνό πάνω μου. :oops: Ενώ το να βλέπω γλυκά σε ζαχαροπλαστεία δεν νομίζω να με ενοχλήσει ποτέ. :003:
Αν δεν ιδρώνεις υπερβολικά ή δεν αθλείσαι έντονα, είναι υπερβολή η ποσότητα.
Πλέον δεν μου κάνει καμία αίσθηση, είναι σαν μην είχα φάει ποτέ μου. Δες και στην κάτω παράθεση ένα pro tip

Gherschaagk έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:27
Bazoomba έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:23
Καρολίνα έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:19


Χλωμό το βλέπω, αλλά τώρα πείσμωσα. Θα τα καταφέρω και εννοείται μαχαίρι, όπως το τσιγάρο.
Κάθε φορά που θα σου έρχεται η επιθυμία βάζε κάτι άλλο στο στόμα. Εμένα με βοήθησε το νερό. Θα την βγάλεις στο μπάνιο αλλά αξίζει θαρρώ.
Εγώ προτιμώ κάτι σε στερεή μορφή. :oops:
Να δοκιμάσεις κουβερτούρα σκέτη. Βοηθάει . Εγώ κόλλησα και τρώω ακόμα και τώρα που και που.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Τι καφέ πίνετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 26 Μάιος 2023, 15:37

Bazoomba έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:35

Αν δεν ιδρώνεις υπερβολικά ή δεν αθλείσαι έντονα, είναι υπερβολή η ποσότητα.
Πλέον δεν μου κάνει καμία αίσθηση, είναι σαν μην είχα φάει ποτέ μου. Δες και στην κάτω παράθεση ένα pro tip
Δεν τα πίνω επίτηδες, διψάω πολύ. Ακόμα και τον χειμώνα (και πάντα παγωμένο νερό, που ξέρω ότι δεν είναι καλό για τον οργανισμό).

Η κουβερτούρα είναι γλυκό, κλέβεις!

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37849
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τι καφέ πίνετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 26 Μάιος 2023, 15:38

Καρολίνα έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:04
Bazoomba έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:01
Καρολίνα έγραψε:
26 Μάιος 2023, 14:57


Δεν σου αρέσουν; Δηλαδή μια μπλακ φόρεστ σε αφήνει ασυγκίνητο; Ένα προφιτερόλ; Ένα γαλακτομπούρεκο;
Ζεις στην Κρήτη και δεν τρως ξεροτήγανα κάθε μέρα;

Δηλώνω ΣΟΚΑΡΙΣΜΕΝΗ.
Τα έκοψα μαχαίρι προ 4 χρόνων, ως προσωπικό στοίχημα μιας και είχα χρηματοδοτήσει τις πανεπιστημιακές σπουδές των δισέγγονων όλου του μετοχικού συμβουλίου της ΙΟΝ και είχε φτάσει η κατάσταση στο αμήν.
:smt005::smt005:

Μπράβο, καλά έκανες. Εγώ έκοψα μαχαίρι το κάπνισμα πριν 10.5 χρόνια, αλλά πιο πιθανό να μου κόψουν το κεφάλι, παρά να κόψω τα γλυκά, αν και θα το ήθελα. Αν έχεις κάποιον τρόπο, πες τον πληζ.

(Φαγητό τρώω ελάχιστο, αλλά όταν βλέπω γλυκό γυαλίζει το μάτι μου.)
Σεξ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22817
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τι καφέ πίνετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 26 Μάιος 2023, 15:42

Καρολίνα έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:34
Ο Μπαζούμπα είναι σοβαρό παλικάρι και ο Χέλλης δεν πέφτει με τίποτα (ούτε με τρικλοποδιά). Ψυλλιάζομαι ότι κάτι τρέχει με τον Μπικ και δεν μπαίνω ανάμεσα σε ζευγάρια.
Και ο σελτον φωτο με το μποξερακι θα ανεβαζε για να καλέσει το πρωτόγονο θυλικό. Ο μπικ τον θελει για το μυαλό του, να το λιώσει γιατι τον εκνευρίζει που του χελη δουλευει.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9260
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Τι καφέ πίνετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 26 Μάιος 2023, 15:43

Καρολίνα έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:37
Bazoomba έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:35

Αν δεν ιδρώνεις υπερβολικά ή δεν αθλείσαι έντονα, είναι υπερβολή η ποσότητα.
Πλέον δεν μου κάνει καμία αίσθηση, είναι σαν μην είχα φάει ποτέ μου. Δες και στην κάτω παράθεση ένα pro tip
Δεν τα πίνω επίτηδες, διψάω πολύ. Ακόμα και τον χειμώνα (και πάντα παγωμένο νερό, που ξέρω ότι δεν είναι καλό για τον οργανισμό).

Η κουβερτούρα είναι γλυκό, κλέβεις!
Σκέτη λαιμαι. Ουσιαστικά κακάο με τα λιπαρά του. Χωρίς ίχνος ζάχαρης.

Κάνας συντονιστής να επαναφέρει το θέμα ον τόπικ υπάρχει;
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9260
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Τι καφέ πίνετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 26 Μάιος 2023, 15:44

enaon έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:42
Καρολίνα έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:34
Ο Μπαζούμπα είναι σοβαρό παλικάρι και ο Χέλλης δεν πέφτει με τίποτα (ούτε με τρικλοποδιά). Ψυλλιάζομαι ότι κάτι τρέχει με τον Μπικ και δεν μπαίνω ανάμεσα σε ζευγάρια.
Και ο σελτον φωτο με το μποξερακι θα ανεβαζε για να καλέσει το πρωτόγονο θυλικό. Ο μπικ τον θελει για το μυαλό του, να το λιώσει γιατι τον εκνευρίζει που του χελη δουλευει.
:smt005:
Bic δεν έπρεπε να εκμυστηρευτείς ότι ψηφίζεις ΝΔ :011:
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Τι καφέ πίνετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 26 Μάιος 2023, 15:48

sys3x έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:38
Καρολίνα έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:04
Bazoomba έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:01

Τα έκοψα μαχαίρι προ 4 χρόνων, ως προσωπικό στοίχημα μιας και είχα χρηματοδοτήσει τις πανεπιστημιακές σπουδές των δισέγγονων όλου του μετοχικού συμβουλίου της ΙΟΝ και είχε φτάσει η κατάσταση στο αμήν.
:smt005::smt005:

Μπράβο, καλά έκανες. Εγώ έκοψα μαχαίρι το κάπνισμα πριν 10.5 χρόνια, αλλά πιο πιθανό να μου κόψουν το κεφάλι, παρά να κόψω τα γλυκά, αν και θα το ήθελα. Αν έχεις κάποιον τρόπο, πες τον πληζ.

(Φαγητό τρώω ελάχιστο, αλλά όταν βλέπω γλυκό γυαλίζει το μάτι μου.)
Σεξ.
Δεν πιάνει αυτό, μετά το σεξ πλακώναμε τα γλυκά (άσε που τώρα έχω χωρίσει).
enaon έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:42
Καρολίνα έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:34
Ο Μπαζούμπα είναι σοβαρό παλικάρι και ο Χέλλης δεν πέφτει με τίποτα (ούτε με τρικλοποδιά). Ψυλλιάζομαι ότι κάτι τρέχει με τον Μπικ και δεν μπαίνω ανάμεσα σε ζευγάρια.
Και ο σελτον φωτο με το μποξερακι θα ανεβαζε για να καλέσει το πρωτόγονο θυλικό. Ο μπικ τον θελει για το μυαλό του, να το λιώσει γιατι τον εκνευρίζει που του χελη δουλευει.
Το μυαλό εννοείς ή κάτι άλλο; :roll:
Μεγάλη προσβολή πάντως, αν ήμουν ο Μπικ θα σε καλούσα σε μονομαχία.



Bazoomba έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:43
Καρολίνα έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:37
Bazoomba έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:35

Αν δεν ιδρώνεις υπερβολικά ή δεν αθλείσαι έντονα, είναι υπερβολή η ποσότητα.
Πλέον δεν μου κάνει καμία αίσθηση, είναι σαν μην είχα φάει ποτέ μου. Δες και στην κάτω παράθεση ένα pro tip
Δεν τα πίνω επίτηδες, διψάω πολύ. Ακόμα και τον χειμώνα (και πάντα παγωμένο νερό, που ξέρω ότι δεν είναι καλό για τον οργανισμό).

Η κουβερτούρα είναι γλυκό, κλέβεις!
Σκέτη λαιμαι. Ουσιαστικά κακάο με τα λιπαρά του. Χωρίς ίχνος ζάχαρης.

Κάνας συντονιστής να επαναφέρει το θέμα ον τόπικ υπάρχει;
Καλά ντε, μη βαράς. Όλα για τον άνθρωπο είναι. Άλλωστε και ο καφές συνδυάζεται με γλυκό, άρα είμαστε εντός θέματος.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22817
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τι καφέ πίνετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 26 Μάιος 2023, 15:48

Bazoomba έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:44
Bic δεν έπρεπε να εκμυστηρευτείς ότι ψηφίζεις ΝΔ :011:
ναι αυτο εφταιγε, το μαρτυρησε, αλλιως δεν πηγαινε το μυαλό μου.

ιδεα για την καρολίνα.
https://www.tiktok.com/@matakaia/video/ ... 7025869062

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Τι καφέ πίνετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 26 Μάιος 2023, 15:57

enaon έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:48
Bazoomba έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:44
Bic δεν έπρεπε να εκμυστηρευτείς ότι ψηφίζεις ΝΔ :011:
ναι αυτο εφταιγε, το μαρτυρησε, αλλιως δεν πηγαινε το μυαλό μου.

ιδεα για την καρολίνα.
https://www.tiktok.com/@matakaia/video/ ... 7025869062
:lol::lol::lol:

Καλό, αλλά τρώω σαλάτες με ευχαρίστηση, οπότε δεν θα πιάσει.

Πάντως έβαλα και εγώ στοίχημα με τον εαυτό μου τώρα. Να είστε καλά βρε παιδιά (ειδικά ο Bazoomba, είναι πλέον ο μούσος μου :P )

Befaios
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: 09 Μάιος 2019, 16:00

Re: Τι καφέ πίνετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Befaios » 26 Μάιος 2023, 16:01

Καρολίνα έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:33
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για όσα έγραψες, σκέτο τον πίνω τον καφέ (τον φραπέ), τον φρέντο τον πίνω γλυκό, αλλά αυτό μια στο τόσο όταν βγαίνω έξω.
Αυτή τη μους θα την δοκιμάσω, πρέπει να είναι ωραία.
Μπανάνες τρώω, γιατί όμως όχι Τσικίτα;
Δαμάσκηνα, χουρμάδες και σύκα δεν τρώω, μπορώ όμως να φάω άλλα φρέσκα φρούτα.
Κοιτά για τον φραπέ που λες και εμένα μου αρέσει μερικές φορές αλλά είναι χημικό όπως λένε και δεν το προτιμώ.
Μπορείς να δοκιμάσεις και κάτι άλλο, τώρα τελευταία έχω δοκιμάσει να ψήνω τον εσπρέσο σαν ελληνικό και να τον πίνω, δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αλλά δεν νομίζω ότι έχει τόσα χημικά. (εσπρεσιέρα δεν έχω)

Η μους είναι όλα τα λεφτά και γίνεται πολύ γρήγορα, αλλά βρες να βάζεις και σκέτο κακάο χωρίς ζάχαρη.

Όσο για τις μπανάνες, η Τσικίτα είναι η μόνη εταιρία που κάνει διαφήμιση, προσωπικά το καταλαβαίνω στη γεύση είναι σαν αντιβίωση. Όποια άλλη μάρκα θες πάρε, εκτός από Τσικίτα τίνκα στο φάρμακο θα πρέπει να είναι.
Και φυσικά το έχω συζητήσει και με άνθρωπο στη λαϊκή που πουλάει μπανάνες και μου έλεγε ότι τις φέρνει για τους ανώμαλους (όπως τους χαρακτήρισε) πελάτες του.

Δαμάσκηνα, χουρμάδες και σύκα ούτε και εγώ έτρωγα και ούτε μου άρεσαν και ούτε μου αρέσουν ιδιαίτερα, όμως έχουν πολλά ιχνοστοιχεία που δύσκολα θα τα βρεις αλλού και κυρίως σε χορταίνουν. Αν θέλεις δοκίμασε τα σαν χάπια όπως σου είπα, μόνο 2 την ημέρα, όχι σαν σνακ.

Χυμούς όχι, έχουν υπερβολική φρουκτόζη και στη τελική είναι σαν ζάχαρη, αν θες μπορείς να φας ένα, δύο πορτοκάλια που έχουν και τις ίνες τους καλύτερα.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Τι καφέ πίνετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 26 Μάιος 2023, 16:04

Befaios έγραψε:
26 Μάιος 2023, 16:01
Καρολίνα έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:33
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για όσα έγραψες, σκέτο τον πίνω τον καφέ (τον φραπέ), τον φρέντο τον πίνω γλυκό, αλλά αυτό μια στο τόσο όταν βγαίνω έξω.
Αυτή τη μους θα την δοκιμάσω, πρέπει να είναι ωραία.
Μπανάνες τρώω, γιατί όμως όχι Τσικίτα;
Δαμάσκηνα, χουρμάδες και σύκα δεν τρώω, μπορώ όμως να φάω άλλα φρέσκα φρούτα.
Κοιτά για τον φραπέ που λες και εμένα μου αρέσει μερικές φορές αλλά είναι χημικό όπως λένε και δεν το προτιμώ.
Μπορείς να δοκιμάσεις και κάτι άλλο, τώρα τελευταία έχω δοκιμάσει να ψήνω τον εσπρέσο σαν ελληνικό και να τον πίνω, δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αλλά δεν νομίζω ότι έχει τόσα χημικά. (εσπρεσιέρα δεν έχω)

Η μους είναι όλα τα λεφτά και γίνεται πολύ γρήγορα, αλλά βρες να βάζεις και σκέτο κακάο χωρίς ζάχαρη.

Όσο για τις μπανάνες, η Τσικίτα είναι η μόνη εταιρία που κάνει διαφήμιση, προσωπικά το καταλαβαίνω στη γεύση είναι σαν αντιβίωση. Όποια άλλη μάρκα θες πάρε, εκτός από Τσικίτα τίνκα στο φάρμακο θα πρέπει να είναι.
Και φυσικά το έχω συζητήσει και με άνθρωπο στη λαϊκή που πουλάει μπανάνες και μου έλεγε ότι τις φέρνει για τους ανώμαλους (όπως τους χαρακτήρισε) πελάτες του.

Δαμάσκηνα, χουρμάδες και σύκα ούτε και εγώ έτρωγα και ούτε μου άρεσαν και ούτε μου αρέσουν ιδιαίτερα, όμως έχουν πολλά ιχνοστοιχεία που δύσκολα θα τα βρεις αλλού και κυρίως σε χορταίνουν. Αν θέλεις δοκίμασε τα σαν χάπια όπως σου είπα, μόνο 2 την ημέρα, όχι σαν σνακ.

Χυμούς όχι, έχουν υπερβολική φρουκτόζη και στη τελική είναι σαν ζάχαρη, αν θες μπορείς να φας ένα, δύο πορτοκάλια που έχουν και τις ίνες τους καλύτερα.
Σε ευχαριστώ πολύ. :D

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37849
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τι καφέ πίνετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 26 Μάιος 2023, 16:21

Καρολίνα έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:48


Δεν πιάνει αυτό, μετά το σεξ πλακώναμε τα γλυκά (άσε που τώρα έχω χωρίσει).



Ανώμαλοι.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών