Θανατος

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Θανατος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 13 Σεπ 2018, 22:04

Ινδία: Γυναίκα πέθανε σε τηλεοπτική εκπομπή στον αέρα.

Η Ρίτα Τζιντέτρα, καθηγήτρια πανεπιστημίου ήταν καλεσμένη σε πρωινή εκπομπή σε τοπικό τηλεοπτικό δίκτυο, αναφερόταν στη ζωή της, όταν ξαφνικά τα μάτια της γύρισαν και άφησε τον επιθανάτιο ρόγχο της.
Οι γιατροί ανακοίνωσαν ότι η Τζιντέτρα πέθανε από καρδιακή προσβολή.


Nero

Re: Θανατος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 13 Σεπ 2018, 22:09

Μηχανικός έγραψε:
13 Σεπ 2018, 22:04
Ινδία: Γυναίκα πέθανε σε τηλεοπτική εκπομπή στον αέρα.

Η Ρίτα Τζιντέτρα, αναφερόταν στη ζωή της όταν ξαφνικά τα μάτια της γύρισαν και άφησε τον επιθανάτιο ρόγχο της.
Οι γιατροί ανακοίνωσαν ότι η Τζιντέτρα πέθανε από καρδιακή προσβολή.

Εχτές διάβασα ότι η η τελευταία ερώτηση του δημοσιογράφου ήταν "πως θες να πεθάνεις" και απάντησε "θέλω να πεθάνω όρθια". Ειρωνικό αλλά οχι όσο ειρωνικός όσο ο θάνατος του Τονυ Κουπερόυ βασικά πέθανε με τον ίδιο τρόπο όπως η Κυρία μόνο που εκτός απο live στην tv είχε και live κοινό που νόμιζε ότι έπεσε κάτω και ροχάλιζε γιατί ήταν κομμάτι του σκετς...βέβαια το ίδιο νόμιζαν και οι βοηθοί του γιατί ΗΤΑΝ Κομμάτι του σκετς ότι έπερε να τον πάρει ο ύπνος. Εκείνος πέθαινε και ο κόσμος είχε σκάσει στα γέλια


Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 14874
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Θανατος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 14 Σεπ 2018, 09:57


[/quote]

Εχτές διάβασα ότι η η τελευταία ερώτηση του δημοσιογράφου ήταν "πως θες να πεθάνεις" και απάντησε "θέλω να πεθάνω όρθια". Ειρωνικό αλλά οχι όσο ειρωνικός όσο ο θάνατος του Τονυ Κουπερόυ βασικά πέθανε με τον ίδιο τρόπο όπως η Κυρία μόνο που εκτός απο live στην tv είχε και live κοινό που νόμιζε ότι έπεσε κάτω και ροχάλιζε γιατί ήταν κομμάτι του σκετς...βέβαια το ίδιο νόμιζαν και οι βοηθοί του γιατί ΗΤΑΝ Κομμάτι του σκετς ότι έπερε να τον πάρει ο ύπνος. Εκείνος πέθαινε και ο κόσμος είχε σκάσει στα γέλια


[/quote]

Όντως ειρωνικό, όπως ειρωνικά πολλές φορές μας "απαντά" η ζωή κι ο θάνατος. Από την άλλη, τυχεροί αφού ο πιο "ωραίος" θάνατος δεν είναι άλλος από τον ξαφνικό.
SpoilerShow
“Είμαστε όλοι πλάσματα μιας μέρας. Κοντεύει ο καιρός που θα τα ξεχάσεις όλα. Κοντεύει ο καιρός που θα σε ξεχάσουν όλοι. Να στοχάζεσαι πάντοτε ότι σε λίγο θα είσαι ο καθένας στο πουθενά”… (Μάρκος Αυρήλιος)
Εικόνα
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16762
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Θανατος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 14 Σεπ 2018, 10:04

Antares έγραψε:
08 Αύγ 2018, 19:16
Θα πάω και εγώ για εξέταση γιατί πιάνω έναν όγκο, αλλά συνήθως αυτοί είναι καλοήθεις.
Δηλαδή οι κακοήθεις δεν ψηλαφώνται;



Antares έγραψε:
24 Αύγ 2018, 19:19
Σήμερα διαγνώσθηκα και εγώ με καρκίνο του στήθους. Έτσι για να κλείσει καλά αυτό το καλοκαίρι. :011:
Τα καθίκια χαίρουν άκρας υγείας.
Γνωρίζετε τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις σχετικά με τις αναρρωτικές άδειες;
Ω τώρα το είδα! Να πάνε όλα καλά!
Ελπίζω να μην είναι επιθετική μορφή.
Πρόσεχε και τη διατροφή, ξεχνάς ζάχαρη και γαλακτοκομικά γιατί το ταϊζουν. Ο καημός μου είναι το έλεγα στη θεία μου, λες και της έλεγα να τσακίσει τα γλυκά και τα τυριά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Juno την 14 Σεπ 2018, 10:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16762
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Θανατος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 14 Σεπ 2018, 10:34

Cecily Anne έγραψε:
09 Αύγ 2018, 13:16
Πάντως για υιοθεσία, δε δίνουν εύκολα. Ξέρω αρκετά ζευγάρια που φτύσανε αίμα και δεν πήραν ποτέ.
Δεν γνωρίζω τι ισχύει, αλλά θεωρώ λογικό να απαιτείται υγιές και σταθερό οικογενειακό περιβάλλον και κάποια ελάχιστη περιουσία στο όνομα του παιδιού γιατί αν συμβεί κάτι στους θετούς γονείς, ποιος εγγυάται πως το παιδί δεν θα βρεθεί στον δρόμο;
Θα ενδιαφερθεί η υπόλοιπη οικογένεια;
Αν οι γνωστοί σου είχαν σταθερή δουλειά και ψυχική υγεία γιατί να μην υιοθετήσουν;

Συνάδελφος μου είπε για περίπτωση οικογενειακών φίλων τους που τελικά δεν κατάφεραν να υιοθετήσουν γιατί τα ανίψια το μπλοκάρισαν για καιρό με ψευδείς καταθέσεις πως η γυναίκα είναι σάικο και καλά "μου επιτέθηκε κύριε αστυνομικέ" και έτσι, με την ελπίδα να τους κληρονομήσουν!!!
Σκατοψυχία στο φουλ. Ελπίζω να τους αποκλήρωσαν κάτι που θα έμενε στα χρονικά στο κωλοχώρι που έμεναν όπου συνήθως ο συγγενής είναι αίμα σου ακόμα και όταν σου πίνει το αίμα.

Από περιέργεια, ξέρεις γιατί δεν τα κατάφεραν οι γνωστοί σου;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7852
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Θανατος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 14 Σεπ 2018, 17:31

Juno έγραψε:
14 Σεπ 2018, 10:04
Antares έγραψε:
08 Αύγ 2018, 19:16
Θα πάω και εγώ για εξέταση γιατί πιάνω έναν όγκο, αλλά συνήθως αυτοί είναι καλοήθεις.
Δηλαδή οι κακοήθεις δεν ψηλαφώνται;



Antares έγραψε:
24 Αύγ 2018, 19:19
Σήμερα διαγνώσθηκα και εγώ με καρκίνο του στήθους. Έτσι για να κλείσει καλά αυτό το καλοκαίρι. :011:
Τα καθίκια χαίρουν άκρας υγείας.
Γνωρίζετε τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις σχετικά με τις αναρρωτικές άδειες;
Ω τώρα το είδα! Να πάνε όλα καλά!
Ελπίζω να μην είναι επιθετική μορφή.
Πρόσεχε και τη διατροφή, ξεχνάς ζάχαρη και γαλακτοκομικά γιατί το ταϊζουν. Ο καημός μου είναι το έλεγα στη θεία μου, λες και της έλεγα να τσακίσει τα γλυκά και τα τυριά.
Δεν είμαι πολύ κοιλιόδουλη. Τα έχω κόψει. Έχω βρει αντικαρκινικές διατροφές. Αν και για εμένα το κακό το έκανε μια ουσία ψυχοφαρμάκου που μου αύξησε την προλακτίνη επί χρόνια. Ένα φάρμακο που δεν το είχα ανάγκη, το πήρα έναν μήνα, αλλά έπαιρνα μικρή ποσότητα και μετά, από φόβο πιο πολύ που μου προκαλούσαν στην εργασία και οι συγγενείς. Εξάλλου αν έπαιρνα περισσότερο, ούτε να έχω την διανοητική ικανότητα για να δουλέψω θα μπορούσα, ούτε να ζήσω, θα είχα πεθάνει.
Την έκοψα τώρα και αυτή την μικρή ποσότητα και ξεφούσκωσα, έχασα κιλά κατευθείαν. Φυσικά δεν υπάρχει φόβος ψυχασθένειας, αυτά τα προκάλεσαν διάφορα @!#@!, δεν έχω μάθει ακόμη για ποιόν λόγο. Μπροστά στον φόβο του καρκίνου εξάλλου, οι άλλοι φόβοι σβήνουν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών