Κυνήγι

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23156
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Κυνήγι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 10 Αύγ 2018, 15:57

Αν τυχον μου το προτεινει μετα τις 20 και ειμαι ακομα εκει και δεν μπορω να το αποφύγω, με βλέπω να σας ανεβαζω καμια φωτο με μπεκάτσες δω μεσα. :lol:

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κυνήγι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 10 Αύγ 2018, 16:01

Να πας !
Μη μασάς!
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25887
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Κυνήγι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 10 Αύγ 2018, 16:43

vantono έγραψε:
10 Αύγ 2018, 15:57
Αν τυχον μου το προτεινει μετα τις 20 και ειμαι ακομα εκει και δεν μπορω να το αποφύγω, με βλέπω να σας ανεβαζω καμια φωτο με μπεκάτσες δω μεσα. :lol:
Με Μπεκάτσες ολίγον δύσκολο - λόγω εποχής . Κανένα Τρυγονι μάλλον η αν είναι βορρά ισως κανένα Ορτύκι.
Σοβαρά τώρα ,
ΣΕ ΣΥΜΦΈΡΕΙ για πάρα πολλούς λόγους να ασχοληθείς - θα γουστάρει και η Γυναίκα και ο Μπαμπάκας της + θα ενσωματωθείς στις παρέες του - κοινωνικό περιβάλλον του - θα το εκτιμήσουν.
Πρόταση.
Κάνε μία επένδυση σε δάσκαλο σκόπευσης λειόκαννου - να τα μάθεις σωστά - και ρίξε στο σκοπευτήριο με την καθοδηγησή τους να μην είσαι σαν κουτάβι οταν πηγαίνεις για κυνήγι αλλά άρχοντας - θα κερδίσεις το σεβασμό . :8)
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23156
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Κυνήγι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 10 Αύγ 2018, 23:35

ρε τον Άγαρο το μερακλή! :003:

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Κυνήγι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 10 Αύγ 2018, 23:37

vantono έγραψε:
10 Αύγ 2018, 12:36
Κατεβαινω στο χωριό της δικιάς μου αυριο για λίγες μέρες, οπου εκει ειναι και ο "πεθερος". :lol: Συμπαθητικός ανθρωπος αλλα χωριάτης και συντηρητικός, και φυσικα κυνηγος. Οταν κατεβω, μου λεει οτι θελει να με παιρνει και να πηγαινουμε για κυνήγι, να "μου μαθει". :lol:
Το θεμα ειναι οτι εγω ουδεποτε τα πηγαινα και πολυ καλα με αυτές τις νοοτροπίες, και την εν ψυχρώ δολοφονία οργανισμων της φυσης, λες και ειμαστε ανθρωποι των σπηλαιων, απο τη στιγμη που το θηραμα μπορει να καταληξει στο πιατο μας μεσω αλλων, πιο σοφτ (για εμας) μεθοδων.
Οκ, χομπυ θα μου πειτε καποιοι απ'την αλλη, αλλα δεν ειμαι φαν τετοιων χομπυς. Με χαλανε.

Ποια η άποψη των σοφων πχορουμιτων? Να προσπαθησω να το αποφυγω αμα μου το ζητησει ή να παω για μια φορα εστω για την πλακα κι ό,τι γινει?
Ποια η αποψη των πχορουμιτων για το κυνηγι γενικοτερα?
Κανόνισε να ειναι στημένο και να σε περάσει για μπεκάτσα .
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Κυνήγι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 10 Αύγ 2018, 23:40

vantono έγραψε:
10 Αύγ 2018, 23:35
ρε τον Άγαρο το μερακλή! :003:
Μια χαρά στα λέει, άκου τον.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2140
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: Κυνήγι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 10 Αύγ 2018, 23:42

Πήγαινε κ μάζευε μανιτάρια κ χόρτα . Κ τα πούπουλα :lol:
~~¥~~

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Κυνήγι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 10 Αύγ 2018, 23:44

vantono έγραψε:
10 Αύγ 2018, 12:36
ο "πεθερος". :lol: Συμπαθητικός ανθρωπος αλλα χωριάτης και συντηρητικός, και φυσικα κυνηγος.
ρε που έμπλεξε ο άνθρωπος, καλά δεν ξέρει τις πολιτικές σου πεποιθήσεις ;
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11827
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Κυνήγι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 11 Αύγ 2018, 00:05

Μακρυά από κυνήγι αγριογουρουνου γιατί εκεί γίνονται τα περισσότερα.

Αργεί βέβαια ακόμη το γουρούνι κάνα μήνα.
Πρώτα ξεκινάνε τα υπόλοιπα ζούδια.(από 20/8)
Αν θες να πας πήγαινε για την εμπειρία.

Εγώ παω το χειμώνα για τα πετουμενα.Περισσοτερο για την βόλτα πάρα για το κυνήγι.
Ρίχνω στο τέλος και 2 3 τουφεκιες μην μας περάσουν και για άσχετους.

Αν έχεις τώρα θέματα κάτω τα κυνήγια ζήτω τα μαρουλια κλπ απλά μην πας.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Κυνήγι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 26 Αύγ 2018, 15:22

taliban έγραψε:
11 Αύγ 2018, 00:05
Μακρυά από κυνήγι αγριογουρουνου γιατί εκεί γίνονται τα περισσότερα.
Πόσο δίκιο είχες...

Φθιώτιδα: Πέρασε τον κουνιάδο του για ζώο και τον σκότωσε...

https://www.news247.gr/koinonia/eglima/ ... _term=Pos8

Ρε σεις αυτό στην φωτογραφία καλάσνικοφ δεν είναι; Με τέτοια κυνηγάνε; Επιτρέπεται;

mec

Re: Κυνήγι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 26 Αύγ 2018, 16:06

vantono έγραψε:
10 Αύγ 2018, 12:36
Κατεβαινω στο χωριό της δικιάς μου αυριο για λίγες μέρες, οπου εκει ειναι και ο "πεθερος". :lol: Συμπαθητικός ανθρωπος αλλα χωριάτης και συντηρητικός, και φυσικα κυνηγος. Οταν κατεβω, μου λεει οτι θελει να με παιρνει και να πηγαινουμε για κυνήγι, να "μου μαθει". :lol:
Το θεμα ειναι οτι εγω ουδεποτε τα πηγαινα και πολυ καλα με αυτές τις νοοτροπίες, και την εν ψυχρώ δολοφονία οργανισμων της φυσης, λες και ειμαστε ανθρωποι των σπηλαιων, απο τη στιγμη που το θηραμα μπορει να καταληξει στο πιατο μας μεσω αλλων, πιο σοφτ (για εμας) μεθοδων.
Οκ, χομπυ θα μου πειτε καποιοι απ'την αλλη, αλλα δεν ειμαι φαν τετοιων χομπυς. Με χαλανε.

Ποια η άποψη των σοφων πχορουμιτων? Να προσπαθησω να το αποφυγω αμα μου το ζητησει ή να παω για μια φορα εστω για την πλακα κι ό,τι γινει?
Ποια η αποψη των πχορουμιτων για το κυνηγι γενικοτερα?
Δηλαδή πρέπει να κάνεις συμβιβασμό. Ποια είναι τα ανταλλάγματα από όλη αυτήν την ιστορία; Παίζουν τίποτα κότερα; θα μπεις σε κάναν σπουδαίο κύκλο; Αν είναι απλά η καλή εικόνα και η αποδοχή ενος συμπαθητικού χωριάτη, δεν αξίζει τον κόπο, διότι με ποια λογική πρέπει να είσαι εσύ που χρειάζεται να τους κερδίσεις κι όχι αυτοί να προσπαθήσουν να κερδίσουν εσένα;

Πέρασα πολλά χρόνια κάνοντας χατήρια και ιδίως στον γαμπρό μου, άρχισε να μου αρέσει η κατάσταση, κυνήγια και τσαρκες μαζί και άλλα πολλά και καταλήξαμε να κάνουμε και μπιζνες και να βάλω και λεφτά. Το άτομο είχε περιορισμένες δυνατότητες που δεν τις έβλεπα λόγω συμπάθειας. Τα πλήρωσα όλα μαζεμένα, αλλά είναι μεγάλη ιστορία. Το μόνο που θα πω είναι οτι στα 2000'ς ήμουνα εκατομμυριούχος (σε σημερινά ευρώ), ενω τώρα δουλεύω.
Ποτέ πια προσπάθεια να κερδίσω κάποιον που θεωρώ υποδεέστερο από μένα.

Άβαταρ μέλους
Αίγαγρος
Δημοσιεύσεις: 6094
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:33

Re: Κυνήγι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αίγαγρος » 26 Αύγ 2018, 16:27

Βαντόνε το χωριό δεν μας είπες όμως.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Κυνήγι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 26 Αύγ 2018, 16:37

mec έγραψε:
26 Αύγ 2018, 16:06
Tο άτομο είχε περιορισμένες δυνατότητες που δεν τις έβλεπα λόγω συμπάθειας. Τα πλήρωσα όλα μαζεμένα, αλλά είναι μεγάλη ιστορία. Το μόνο που θα πω είναι οτι στα 2000'ς ήμουνα εκατομμυριούχος (σε σημερινά ευρώ), ενω τώρα δουλεύω.
Ποτέ πια προσπάθεια να κερδίσω κάποιον που θεωρώ υποδεέστερο από μένα.
Αμ εγώ τα λεω, μη μπλέκετε σε δουλειές με συγγενείς και φίλους.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23156
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Κυνήγι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 26 Αύγ 2018, 18:50

Αίγαγρος έγραψε:
26 Αύγ 2018, 16:27
Βαντόνε το χωριό δεν μας είπες όμως.
Κάπου Πελοπόννησος. Αυτο αρκει απο μονο του πιστευω. :a040:
mec έγραψε:
26 Αύγ 2018, 16:06
vantono έγραψε:
10 Αύγ 2018, 12:36
Κατεβαινω στο χωριό της δικιάς μου αυριο για λίγες μέρες, οπου εκει ειναι και ο "πεθερος". :lol: Συμπαθητικός ανθρωπος αλλα χωριάτης και συντηρητικός, και φυσικα κυνηγος. Οταν κατεβω, μου λεει οτι θελει να με παιρνει και να πηγαινουμε για κυνήγι, να "μου μαθει". :lol:
Το θεμα ειναι οτι εγω ουδεποτε τα πηγαινα και πολυ καλα με αυτές τις νοοτροπίες, και την εν ψυχρώ δολοφονία οργανισμων της φυσης, λες και ειμαστε ανθρωποι των σπηλαιων, απο τη στιγμη που το θηραμα μπορει να καταληξει στο πιατο μας μεσω αλλων, πιο σοφτ (για εμας) μεθοδων.
Οκ, χομπυ θα μου πειτε καποιοι απ'την αλλη, αλλα δεν ειμαι φαν τετοιων χομπυς. Με χαλανε.

Ποια η άποψη των σοφων πχορουμιτων? Να προσπαθησω να το αποφυγω αμα μου το ζητησει ή να παω για μια φορα εστω για την πλακα κι ό,τι γινει?
Ποια η αποψη των πχορουμιτων για το κυνηγι γενικοτερα?
Δηλαδή πρέπει να κάνεις συμβιβασμό. Ποια είναι τα ανταλλάγματα από όλη αυτήν την ιστορία; Παίζουν τίποτα κότερα; θα μπεις σε κάναν σπουδαίο κύκλο; Αν είναι απλά η καλή εικόνα και η αποδοχή ενος συμπαθητικού χωριάτη, δεν αξίζει τον κόπο, διότι με ποια λογική πρέπει να είσαι εσύ που χρειάζεται να τους κερδίσεις κι όχι αυτοί να προσπαθήσουν να κερδίσουν εσένα;

Πέρασα πολλά χρόνια κάνοντας χατήρια και ιδίως στον γαμπρό μου, άρχισε να μου αρέσει η κατάσταση, κυνήγια και τσαρκες μαζί και άλλα πολλά και καταλήξαμε να κάνουμε και μπιζνες και να βάλω και λεφτά. Το άτομο είχε περιορισμένες δυνατότητες που δεν τις έβλεπα λόγω συμπάθειας. Τα πλήρωσα όλα μαζεμένα, αλλά είναι μεγάλη ιστορία. Το μόνο που θα πω είναι οτι στα 2000'ς ήμουνα εκατομμυριούχος (σε σημερινά ευρώ), ενω τώρα δουλεύω.
Ποτέ πια προσπάθεια να κερδίσω κάποιον που θεωρώ υποδεέστερο από μένα.

κι εγω αυτης της λογικης ειμαι φιλε. Τελικα δεν πηγα (παρα το οτι προλαβαμε την κυνηγετικη περιοδο οσο εκατσα εκει) αλλα γενικα τον πεθερο εχω καταφερει να τον κερδίσω με αλλους τροπους,και χωρις κανεναν ιδιαίτερο κοπο. :P

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25887
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Κυνήγι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 26 Αύγ 2018, 19:45

Τελικα αντι για πυρηνικά πέφτετε εσείς και προσκυνάτε την Πελοπόννησο. :003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών