Δείτε πώς βρίζουν καθηγήτρια πανεπιστημίου της Ιατρικής σε ταβέρνα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Δείτε πώς βρίζουν καθηγήτρια πανεπιστημίου της Ιατρικής σε ταβέρνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 07 Οκτ 2021, 13:15

Πασιφάη έγραψε:
07 Οκτ 2021, 12:31

Στο παρελθόν που ζούσα εκεί με τα παιδιά μου μικρά, έριξε τσεκούρι απ'το μπαλκόνι και παρολίγο να σκοτώσει τον μικρό μου γιο.
Αυτη ειναι η δευτερη περιπτωση που ακουω.Η πρωτη ηταν πριν πολλα χρονια στη Καλαματα οταν ανοιξαν τα γραφεια της ΧΑ και ειχαν μαζευτει κατσιβελα απο κατω,αφιονισμενος νοικοκυρης επειδη δεν μπορουσε να κατεβει κατω(ειχε ΜΑΤ στην εισοδο) τους πεταξε τσεκουρι απο το μπαλκονι!
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Δείτε πώς βρίζουν καθηγήτρια πανεπιστημίου της Ιατρικής σε ταβέρνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 07 Οκτ 2021, 13:17

taliban έγραψε:
07 Οκτ 2021, 13:08


Και ποιος είπε πως η εκπαίδευση συνδυάζεται με την παιδεία ;
Συνδυαζεται λαικη με πανεπιστημιακη παιδεια.Η τυπισσα ειναι γνησια ρεμπετισσα το ''100....εχει 100 αγαπη μου'' δεν το ακουσες? :lol:
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν


Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13215
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Δείτε πώς βρίζουν καθηγήτρια πανεπιστημίου της Ιατρικής σε ταβέρνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 07 Οκτ 2021, 22:25

Blackdog έγραψε:
07 Οκτ 2021, 13:01
Πασιφάη έγραψε:
07 Οκτ 2021, 12:31


Ο γιός μου και η κοπέλα του, μένουν στο ισόγειο. Αυτή στον πάνω όροφο. Ήταν παλιά κλαρινιτζού( πίπες..) και ''κάνει πρόβες'' για τα πανηγύρια και για τον δίσκο που ''ετοιμάζει'' τα τελευταία 15 έτη. Έχει κάκιστες σχέσεις με τους υπόλοιπους γείτονες, διότι έχει ''μπουκάρει'' κατά καιρούς σε αρκετών τα σπίτια, ακριβώς επειδή έχει μανία καταδίωξης. Κανείς δεν ασχολείται, ούτε παίρνει θέση στο θέμα, διότι δεν γουστάρει να μπλέξει. Λογικό.
Στο παρελθόν που ζούσα εκεί με τα παιδιά μου μικρά, έριξε τσεκούρι απ'το μπαλκόνι και παρολίγο να σκοτώσει τον μικρό μου γιο. Περιττό να σου πω ότι τότε με κρατούσαν οι γείτονες, διότι το χέρι μου ήταν στο λαιμό της και έσφιγγε.. έσφιγγε.. Θα την έπνιγα. Άστο φίλε.
Η μοναδική της κόλαση είναι να μετακομίσω εγώ εκεί. Για γνήσιο ψυχολογικό πόλεμο. Αλλά ο συμβίος και ο μικρός, δεν ακολουθούν. Και καλώς πράττουν εδώ που τα λέμε, γιατί είναι αρρώστεια..
Με στεναχωρει ειλικρινα το οτι βρισκεσαι σε μια τετοια κατασταση...

Δεν σου λεω ιδεες γιατι ειμαι σιγουρος οτι το εχεις σκεφτει καλα. Το δυσκολο δεν ειναι να βρεις τι να κανεις σε τετοιες περιπτωσεις, αλλα το να αποφασισεις να επενδυσεις τον χρονο και την ενεργεια που απαιτειται για να δωσεις στον αλλο ενα μαθημα. Οποτε ο συζυγος και ο μικρος γιος σου εχουν ενα δικιο. Ο καθενας θα αφριζε στην θεση σου, δεν ειναι παραλογο να θελεις να της κανεις την ζωη πατινι, αν ειναι να μπλεξεις ομως χειροτερα αστο.

Για αυτο με το τσεκουρι, κρινοντας απ αυτα που γραφεις αλλες φορες, απορω πως δεν της το καρφωσες στο δοξα πατρι. Η υπομονη μαλλον ειναι το κρυφο σου ταλεντο...
Πίστεψέ με, είχε μελανιάσει και με συγκράτησαν οι άνθρωποι, υπενθυμίζοντάς μου πως έχω μικρά παιδιά. Τα χέρια μου απλά δεν άνοιγαν. Είχαν γίνει μέγγενη. Δεν ξέρω πια. Με κατατρώει τις τελευταίες μέρες και ειλικρινά με φοβάμαι.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13215
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Δείτε πώς βρίζουν καθηγήτρια πανεπιστημίου της Ιατρικής σε ταβέρνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 07 Οκτ 2021, 22:29

Obi Wan Iakobi έγραψε:
07 Οκτ 2021, 13:15
Πασιφάη έγραψε:
07 Οκτ 2021, 12:31

Στο παρελθόν που ζούσα εκεί με τα παιδιά μου μικρά, έριξε τσεκούρι απ'το μπαλκόνι και παρολίγο να σκοτώσει τον μικρό μου γιο.
Αυτη ειναι η δευτερη περιπτωση που ακουω.Η πρωτη ηταν πριν πολλα χρονια στη Καλαματα οταν ανοιξαν τα γραφεια της ΧΑ και ειχαν μαζευτει κατσιβελα απο κατω,αφιονισμενος νοικοκυρης επειδη δεν μπορουσε να κατεβει κατω(ειχε ΜΑΤ στην εισοδο) τους πεταξε τσεκουρι απο το μπαλκονι!
Η δικιά μου καριόλα έχει φτάσει στο ανώτατο επίπεδο ψυχοπάθειας.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Δείτε πώς βρίζουν καθηγήτρια πανεπιστημίου της Ιατρικής σε ταβέρνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 07 Οκτ 2021, 22:44

Πασιφάη έγραψε:
07 Οκτ 2021, 22:29


Η δικιά μου καριόλα έχει φτάσει στο ανώτατο επίπεδο ψυχοπάθειας.
Ψηφιζε αυτον που νομιζω? :lol:
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13215
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Δείτε πώς βρίζουν καθηγήτρια πανεπιστημίου της Ιατρικής σε ταβέρνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 08 Οκτ 2021, 11:26

Obi Wan Iakobi έγραψε:
07 Οκτ 2021, 22:44
Πασιφάη έγραψε:
07 Οκτ 2021, 22:29


Η δικιά μου καριόλα έχει φτάσει στο ανώτατο επίπεδο ψυχοπάθειας.
Ψηφιζε αυτον που νομιζω? :lol:
Ναι καλέ, άλλην έγνοια δεν είχα, απ'το να την ρωτήσω: '' Πες μου γλυκειά μου ξεπατωμένη κουράδα πριν ρίξεις το τσεκούρι στο παιδί μου, μήπως ψηφίζεις Νικολό λατρεία;'' :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Δείτε πώς βρίζουν καθηγήτρια πανεπιστημίου της Ιατρικής σε ταβέρνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 21 Οκτ 2021, 12:02

https://www.protothema.gr/greece/articl ... -epithesi/

Όπως προκύπτει από τα λόγια των αυτοπτών μαρτύρων, που έντρομοι παρακολούθησαν το σκηνικό συμπλοκής, οι δύο άντρες λογομάχησαν για τους σκύλους τους, στις 18 Σεπτεμβρίου λίγο μετά τις 21:00, στην Πολίχνη. Συγκεκριμένα, ο 40χρονος φέρεται να έχασε τον έλεγχο επειδή το κατοικίδιο του ηλικιωμένου δεν είχε λουρί. Η λεκτική αντιπαράθεση και οι βωμολοχίες δεν άργησαν να οδηγήσουν σε σωματική βία.

Ο 40χρονος αφότου χρησιμοποίησε προσβλητικούς χαρακτηρισμούς σε βάρος του ηλικιωμένου, τον χτύπησε με δύναμη στο κεφάλι με αποτέλεσμα να χάσει επαφή με το περιβάλλον.

Σύμφωνα με την αξονική τομογραφία, η σοβαρότητα του χτυπήματος είναι εμφανής λόγω της διάχυτης αιμορραγίας που παρουσίασε στον εγκέφαλό του ο ηλικιωμένος. Εκτάκτως εισήχθη στο νοσοκομείο ΑΧΕΠΑ και υποβλήθηκε σε επέμβαση εγκεφάλου. Μέχρι σήμερα δεν παρουσιάζει σημάδια ουσιαστικής βελτίωσης καθώς παραμένει σε κώμα και χρειάζεται συνεπώς μηχανική υποστήριξη
Πέρα από την πολύ άσχημη φάση να τις μαζέψεις, έστω ότι τον έχεις τον άλλο, υπάρχει πάντα και αυτή η πιθανότητα. Να στείλεις κάποιον σε κώμα για ασήμαντη αφορμή. Εγώ δε θα ήθελα να το έχω αυτό στο ιστορικό μου (ούτε στο ποινικό βέβαια)

Εντιτ: προσέξτε και το εξής ενδιαφέρον: ο 40αρης που άφησε σεκο τον μπάρμπα είχε δίκιο στη διαμάχη. Πράγματι κακώς ο άλλος είχε το σκύλο του χωρίς λουρί, το οποίο επιβάλλεται (και από τον νομο). Naida τι πιστεύεις, το βρήκε το δίκιο του ή το έχασε;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Δείτε πώς βρίζουν καθηγήτρια πανεπιστημίου της Ιατρικής σε ταβέρνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 21 Οκτ 2021, 13:42

EKPLIKTIKOS έγραψε:
21 Οκτ 2021, 12:02
https://www.protothema.gr/greece/articl ... -epithesi/

Όπως προκύπτει από τα λόγια των αυτοπτών μαρτύρων, που έντρομοι παρακολούθησαν το σκηνικό συμπλοκής, οι δύο άντρες λογομάχησαν για τους σκύλους τους, στις 18 Σεπτεμβρίου λίγο μετά τις 21:00, στην Πολίχνη. Συγκεκριμένα, ο 40χρονος φέρεται να έχασε τον έλεγχο επειδή το κατοικίδιο του ηλικιωμένου δεν είχε λουρί. Η λεκτική αντιπαράθεση και οι βωμολοχίες δεν άργησαν να οδηγήσουν σε σωματική βία.

Ο 40χρονος αφότου χρησιμοποίησε προσβλητικούς χαρακτηρισμούς σε βάρος του ηλικιωμένου, τον χτύπησε με δύναμη στο κεφάλι με αποτέλεσμα να χάσει επαφή με το περιβάλλον.

Σύμφωνα με την αξονική τομογραφία, η σοβαρότητα του χτυπήματος είναι εμφανής λόγω της διάχυτης αιμορραγίας που παρουσίασε στον εγκέφαλό του ο ηλικιωμένος. Εκτάκτως εισήχθη στο νοσοκομείο ΑΧΕΠΑ και υποβλήθηκε σε επέμβαση εγκεφάλου. Μέχρι σήμερα δεν παρουσιάζει σημάδια ουσιαστικής βελτίωσης καθώς παραμένει σε κώμα και χρειάζεται συνεπώς μηχανική υποστήριξη
Πέρα από την πολύ άσχημη φάση να τις μαζέψεις, έστω ότι τον έχεις τον άλλο, υπάρχει πάντα και αυτή η πιθανότητα. Να στείλεις κάποιον σε κώμα για ασήμαντη αφορμή. Εγώ δε θα ήθελα να το έχω αυτό στο ιστορικό μου (ούτε στο ποινικό βέβαια)

Εντιτ: προσέξτε και το εξής ενδιαφέρον: ο 40αρης που άφησε σεκο τον μπάρμπα είχε δίκιο στη διαμάχη. Πράγματι κακώς ο άλλος είχε το σκύλο του χωρίς λουρί, το οποίο επιβάλλεται (και από τον νομο). Naida τι πιστεύεις, το βρήκε το δίκιο του ή το έχασε;
Το δίκιο του δεν το εχασε,

. Οι πράξεις του όμως είχαν βαριές συνεπείες.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Δείτε πώς βρίζουν καθηγήτρια πανεπιστημίου της Ιατρικής σε ταβέρνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 21 Οκτ 2021, 14:27

Σήμερα κλασικά μου είχαν κλείσει το πάρκινγκ. Περιμένω σαν μαλάκας κι έρχεται ο τύπος με ύφος και τον καφέ, έτοιμος για μανούρα.
Έλα του λέω ,έχω κόβιντ.Χλώμιασε κι έγινε μπουχός. :lol:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών