Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9028
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 07 Οκτ 2021, 09:39

Χαοτικός έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:35
Σέλευκας έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:26
Χαοτικός έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:23


Οι αριστεροί χρειάζονται πάντα γιατί η κοινωνία για να υπάρχει χρειάζεται ανθρώπους με κοινωνικό ενδιαφέρον. Αν ήσασταν μόνοι σας θα είχατε πεθάνει όλοι γιατί κανείς δεν θα δούλευε. Μόνο λαμογιές και κλεψιές και τεμπελχανείο είναι η φάση σας. Να λουφάρετε και να βγάλει τη δουλειά άλλος. Το πρώτο μέρος που εκφράζεται αυτό είναι ο στρατός. Βυσματίες και άχρηστοι ρε.
Το έγραψες απευθείας στο σωστό μέρος.
Ο φοσίλης αν και μαλάκας έλεγε τις προάλλες ότι δεν γουστάρει τη συμφωνία γιατί μπορεί να πάει σε καμιά Αφρική το παιδί του και να σκοτωθεί κι ότι μετά θα καθαρίσει δεξιούς. Και για μένα ισχύει. Ο λόγος είναι ότι θα πάνε άτομα μη δεξιοί, ενώ εσείς θα βάζετε βύσμα να σας κάνει βολική μετάθεση.
μια ζωή λέμε τέτοιοι ήσασταν. Στη χούντα ξεσάλωσε η ασυδοσία των άχρηστων. πόστα στο Δημόσιο που έκαναν περιουσίες από τις πουστιές. Αυτά δεν είναι αριστερή νοοτροπία. Είναι δεξιά. ήδη ξεροκαταπίνει γιατί κι εσύ μέσα ξέρεις τι κώλους έχεις γλείψει για να βολευτείς κάπου έναντι κάποιου ικανού.
Ωραία, μόλις με επανέφερες στο 81. Τα ίδια έλεγε τότε το ΠΑΣΟΚ για την δεξιά. Το έλεγα σε κάποιους και δε με πίστευαν. Μαυτα τα συνθήματα βγήκε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σέλευκας την 07 Οκτ 2021, 09:41, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Οκτ 2021, 09:40

Σέλευκας έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:39
Χαοτικός έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:35
Σέλευκας έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:26

Το έγραψες απευθείας στο σωστό μέρος.
Ο φοσίλης αν και μαλάκας έλεγε τις προάλλες ότι δεν γουστάρει τη συμφωνία γιατί μπορεί να πάει σε καμιά Αφρική το παιδί του και να σκοτωθεί κι ότι μετά θα καθαρίσει δεξιούς. Και για μένα ισχύει. Ο λόγος είναι ότι θα πάνε άτομα μη δεξιοί, ενώ εσείς θα βάζετε βύσμα να σας κάνει βολική μετάθεση.
μια ζωή λέμε τέτοιοι ήσασταν. Στη χούντα ξεσάλωσε η ασυδοσία των άχρηστων. πόστα στο Δημόσιο που έκαναν περιουσίες από τις πουστιές. Αυτά δεν είναι αριστερή νοοτροπία. Είναι δεξιά. ήδη ξεροκαταπίνει γιατί κι εσύ μέσα ξέρεις τι κώλους έχεις γλείψει για να βολευτείς κάπου έναντι κάποιου ικανού.
Ωραία, μόλις με επανέφερες στο 81. Τα ίδια έλεγε τότε το ΠΑΣΟΚ για την δεξιά. Το έλεγα σε κάποιους και δε με πίστευαν.
Απλά τα έχουμε ζήσει. Μπορείς να κρύβεσαι όσο θες πίσω από το δάχτυλό σου.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9028
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 07 Οκτ 2021, 09:42

Χαοτικός έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:40
Σέλευκας έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:39
Χαοτικός έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:35


Ο φοσίλης αν και μαλάκας έλεγε τις προάλλες ότι δεν γουστάρει τη συμφωνία γιατί μπορεί να πάει σε καμιά Αφρική το παιδί του και να σκοτωθεί κι ότι μετά θα καθαρίσει δεξιούς. Και για μένα ισχύει. Ο λόγος είναι ότι θα πάνε άτομα μη δεξιοί, ενώ εσείς θα βάζετε βύσμα να σας κάνει βολική μετάθεση.
μια ζωή λέμε τέτοιοι ήσασταν. Στη χούντα ξεσάλωσε η ασυδοσία των άχρηστων. πόστα στο Δημόσιο που έκαναν περιουσίες από τις πουστιές. Αυτά δεν είναι αριστερή νοοτροπία. Είναι δεξιά. ήδη ξεροκαταπίνει γιατί κι εσύ μέσα ξέρεις τι κώλους έχεις γλείψει για να βολευτείς κάπου έναντι κάποιου ικανού.
Ωραία, μόλις με επανέφερες στο 81. Τα ίδια έλεγε τότε το ΠΑΣΟΚ για την δεξιά. Το έλεγα σε κάποιους και δε με πίστευαν.
Απλά τα έχουμε ζήσει. Μπορείς να κρύβεσαι όσο θες πίσω από το δάχτυλό σου.
Όχι μαρεσει που τα παραδέχεσαι από μόνος σου
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Οκτ 2021, 09:43

Βλέπω συνταξιούχους διευθυντές του ΟΤΕ και λαμόγια στο περιβάλλον μου που έχουν σπίτια και περιουσία. και άλλους εργατικού ανθρώπους που δεν έκατσαν ποτέ τους και τα καταφέρνανε τσίμα τσίμα.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Οκτ 2021, 09:44

Σου λέω συγκεκριμένα πράγματα κι απαντάς όπως πάντα σαν παιδάκι του γυμνασίου. κενά κι αόριστα, έτσι για νιώθεις ότι κερδίζεις τις εντυπώσεις.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9028
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 07 Οκτ 2021, 09:49

Αφού λοιπόν από το 81 μέχρι σήμερα σύσσωμη η αριστερά υποστηρίζει με μανία τις καθεστωτικές πρακτικές των μαζικών διορισμών και αφού έβαλε σκοπό να φέρει το σοσιαλισμό διαλύοντας τις επιχειρήσεις υπέρ ΔΥ τώρα θυμήθηκε μετά από σαράντα χρόνια ότι βγήκε με συνθήματα κατά του καθεστωτισμού. Ιστορικές στιγμές.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14102
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 07 Οκτ 2021, 09:51

hellegennes έγραψε:
07 Οκτ 2021, 07:09
Leporello έγραψε:
06 Οκτ 2021, 22:58
Την είπες πάλι την τζουνιά σου! Ομως το 1974 σκοπίμως δεν το μέτρησα στον μέσον όρο τής επταετίας, γιά να μη πιαστούν από αυτό τα φασιστοειδή σαν του λόγου σου. Και φυσικά, η πετρελαϊκή κρίση δεν κράτησε μόνο μία χρονιά. Συνεχίσθηκε και τα μετέπειτα χρόνια, αλλά αυτό δεν το αναφέρεις. Μόνο να ξεπλύνεις την χούντα θέλεις. Φυσικά, από ανθρώπους σαν εσένα, δεν περίμενα τίποτα καλύτερο.
Ορθότερο γενικά είναι να συγκρίνουμε τον ρυθμό ανάπτυξης σε σχέση με άλλα κράτη. Σε σχέση με τους παγκόσμιους ρυθμούς ανάπτυξης, δεν μοιάζει η επταετία να πήγε άσχημα. Μάλλον καλύτερα πήγε.

Για διάφορους λόγους βέβαια αυτές οι συγκρίσεις ΑΕΠ είναι λανθασμένη τακτική. Δείχνουν μόνο μια χονδρική εικόνα. Δεν αποκαλύπτουν σημαντικές λεπτομέρειες για την πορεία της οικονομίας.
Σχεδόν πάντοτε μεταπολεμικά, ο ρυθμός ανάπτυξης τής Ελλάδος ήταν υψηλότερος από τον παγκόσμιο μέσον όρο. Εξαίρεση αποτελεί η περίοδος από το 2010 μέχρι σήμερα. Τούτου δοθέντος, δείχνει ο ρυθμός ανάπτυξης τής Ελλάδος να εξαρτάτει περισσότερο από τον παγκόσμιο ρυθμό και λιγότερο από την Ελληνική κυβέρνηση. Εκτός από την περίοδο που είπα, είχαμε ψιλοαπόκλιση προς τα κάτω (με την έννοια ότι κράτησε λίγο) τα πρώτα χρόνια του Ανδρέα και τα τελευταία χρόνια του παλιού Μητσοτάκη.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Οκτ 2021, 09:55

Σέλευκας έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:49
Αφού λοιπόν από το 81 μέχρι σήμερα σύσσωμη η αριστερά υποστηρίζει με μανία τις καθεστωτικές πρακτικές των μαζικών διορισμών και αφού έβαλε σκοπό να φέρει το σοσιαλισμό διαλύοντας τις επιχειρήσεις υπέρ ΔΥ τώρα θυμήθηκε μετά από σαράντα χρόνια ότι βγήκε με συνθήματα κατά του καθεστωτισμού. Ιστορικές στιγμές.
Το ΚΚΕ ήταν κατά της τακτικής του καραδεξιού ΠΑΣΟΚ με τις λεγόμενες προβληματικές. Τις έπαιρνε το κράτος τις έστηνε στα πόδια οτυς και τις χαριζε πάλι στα αφεντικά σου.
Επέτρεψε νταβατζιλίκι της ΕΟΚ στην αγροτική παραγωγή και εκτελούσε εντολές τους. Οι οποίες ήταν ακριβώς να καταρρακωθεί η παραγωγικότητα στην Ελλάδα. να γίνουμε ένα κράτος πέρασμα στην Ευρώπη. Δεν υπήρχε κανένας λόγος να ιδιωτικοποιηθούν όλες οι ΔΕΚΟ. Το επιχείρημά σας ότι οι ΔΕΚΟ ήταν Κράτος εν κράτει ήταν ακριβώς η πολιτική σας και οι δικοί σας άνθρωποι εκεί μέσα. Όχι οι αριστεροί.
που μου βάζεις και το ΠΑΣΟΚ ένα με την αριστερά :smt005:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7724
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 07 Οκτ 2021, 10:30

Ju-87 έγραψε:
06 Οκτ 2021, 22:05
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Beria έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:08


Ανεξάρτητα από την ιδεολογική μάχη μέσα στο NSDAP, οι ναζί χρησιμοποίησαν αριστερή φρασεολογία στα συνθήματα τους, γιατί ήξεραν ότι απαυθύνονταν σε προλεταριακό κοινό που είχε στρατευτεί με την αριστερά την τελευταία δεκαετία.
Η ναζιστική ιδεολογία είναι αντιαριστερή με την έννοια ότι είναι αντινεωτερική (επίθεση στις αξιες της Γαλλικής επανάστασης, επιστροφή στο ηρωικό, μαγικό παρελθόν), οπότε μόνο στο υφος κράτησε αριστερή επίφαση
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Μα από εκεί πήρε το όνομα της :smt005::smt005::smt005:
Γενικά οι δεξιοί ένα θεματακι με την ιστορία το έχουν. Ένας ο Βελόπουλος που έλεγε ότι η Γερμανία δεν είχε ποτέ πολεμικό ναυτικό και ένας ο gassim με την γαλλική επανάσταση :003:
Όπως εξήγησα και στον άλλον ξερόλα από πάνω η Γαλλική επανάσταση έδωσε μεν το όνομα της στην Αριστερά αλλά καμία σχέση δεν έχει με το τις αρχές και τις θέσεις της.
Η Γαλλική επανάσταση θεωρείται από όλους τους ιστορικούς σημείο αναφοράς του φιλελευθερισμού, της ατομικής ιδιοκτησίας και του σύγχρονου αστικού συστήματος. ΄
Όπως θα ξέρεις άλλωστε μιας και είσαι ιστοριοδίφης, έγινε 30 χρόνια πριν γεννηθεί ο Μάρξ και 130 πρίν απο την Οκτωβριανή επανάσταση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gassim την 07 Οκτ 2021, 10:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 07 Οκτ 2021, 10:31

Χαοτικός έγραψε:
07 Οκτ 2021, 08:30
Ασέβαστος είναι από τους ανθρώπινους εδώ μέσα ρε συ. ΟΚ παπάρας είναι καθώς δεξιός αφού,
ενταξει, για το παπαρας εχεις δικιο, αλλα για το δεξιος, σιγουρακι;

γιατι εγω δεν ξερω που να με καταταξω, οποτε πρεπει να βασιστω στις γνωμες των αλλων. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 07 Οκτ 2021, 10:34

Χαοτικός έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:04
Ασέβαστος έγραψε:
07 Οκτ 2021, 08:52
Χαοτικός έγραψε:
07 Οκτ 2021, 08:30


Δεν θυμάμαι ρε. Δεν το νιώθω σαν κακοήθες αυτό που σου είπε. Βλέπω και λίγο πειραγματάκι να περιέχει μέσα. Δεν έχω να λέτε κι άλλα μεταξύ σας.

Καμιά φορά παρεξηγούμε και μας φαίνεται κάποιος το χειρότερο μουνόπανο ενώ δεν είναι.

Α τώρα που μου ήρθε... για τον Παχρήστο νομίζω το είχα πει.

BigChiefWahoo ο Ασέβαστος είναι από τους ανθρώπινους εδώ μέσα ρε συ. ΟΚ παπάρας είναι καθώς δεξιός αφού, αλλά δεν είναι το άτομο για το στόχαστρο. Σοβαρά τώρα. Είμαι σίγουρος ότι φιλικό πειραγματάκι του κάνεις και δεν το παίρνει χαμπάρι. Επιβεβαίωσε ρε :)
μπα, τα πιστευει. σταλκερ κανονικος,θυμαται μυνηματα που εχω γραψει προ 5ετιας και τετοια.
καμποσοι με βριζουν, αλλα αυτος πριν λιγο καιρο εβγαλε πολυ χολη μαζεμενη, γιαυτο τον θυμαμαι. αν καταλαβα καλα τα εχει παρει κρανιο επειδη βριζω τον θεο η κατι τετοιο.

δε χανει ευκαιρια, σε οτι ασχετο νημα τυχει, να πει οτι ειμαι ο μεγαλυτερος μαλακας δωμεσα. πραγμα που δεν ισχυει, οσο κι αν το προσπαθω, δεν καταφερνω να πιασω κυπελλο :a040:
Άμα είναι έτσι πάσο. Σου έχω εμπιστοσύνη στην κρίση σου ότι ήταν "χολή" ο τρόπος του. Παλιότερα ήταν Παπα Τζον νομίζω. Εμένα κάποιος μου είχε πει κάτι που τα πήρα και αυτός είχε βάλει ένα τέτοιο :smt005: στο ποστ του. Τον στάμπαρα και του την είχα στημένη να το βρίσω όποτε νιώσω έτσι. αλλά δεν μου βγήκε ποτέ. Έκανε μετά αλλά τόσα φιλικά ποστ και όπως καταλαβαίνεις εισπράττω καλή ενέργεια που λέμε.

Πάντως κι εγώ μπορεί να θυμάμαι τι μου είχε πει κάποιος ακόμα και πριν χρόνια και να του τα χώσω σε ανύποπτο χρόνο, ενώ μπορεί να είναι συμπαθής σε πολλούς άλλους. Έτσι είναι αυτά ρε.

Το 2011 είχα κάνει έναν τρολολογαριασμό και το έπαιζα δεξιός εθνικιστής και ψιλοαυγό θυμάμαι. Σε κάποιο νήμα μου την είχε πει ο Ελληγενής και δεν θυμάμαι να τον εκδικήθηκα ποτέ να σου πω.

Χέλλη, γαμιέσαι ρε μουνί :8)
Μην τον ακούς,εγώ είμαι και γαμώ τα παιδιά :8)

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40713
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 07 Οκτ 2021, 10:38

Leporello έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:51
hellegennes έγραψε:
07 Οκτ 2021, 07:09
Leporello έγραψε:
06 Οκτ 2021, 22:58
Την είπες πάλι την τζουνιά σου! Ομως το 1974 σκοπίμως δεν το μέτρησα στον μέσον όρο τής επταετίας, γιά να μη πιαστούν από αυτό τα φασιστοειδή σαν του λόγου σου. Και φυσικά, η πετρελαϊκή κρίση δεν κράτησε μόνο μία χρονιά. Συνεχίσθηκε και τα μετέπειτα χρόνια, αλλά αυτό δεν το αναφέρεις. Μόνο να ξεπλύνεις την χούντα θέλεις. Φυσικά, από ανθρώπους σαν εσένα, δεν περίμενα τίποτα καλύτερο.
Ορθότερο γενικά είναι να συγκρίνουμε τον ρυθμό ανάπτυξης σε σχέση με άλλα κράτη. Σε σχέση με τους παγκόσμιους ρυθμούς ανάπτυξης, δεν μοιάζει η επταετία να πήγε άσχημα. Μάλλον καλύτερα πήγε.

Για διάφορους λόγους βέβαια αυτές οι συγκρίσεις ΑΕΠ είναι λανθασμένη τακτική. Δείχνουν μόνο μια χονδρική εικόνα. Δεν αποκαλύπτουν σημαντικές λεπτομέρειες για την πορεία της οικονομίας.
Σχεδόν πάντοτε μεταπολεμικά, ο ρυθμός ανάπτυξης τής Ελλάδος ήταν υψηλότερος από τον παγκόσμιο μέσον όρο. Εξαίρεση αποτελεί η περίοδος από το 2010 μέχρι σήμερα. Τούτου δοθέντος, δείχνει ο ρυθμός ανάπτυξης τής Ελλάδος να εξαρτάτει περισσότερο από τον παγκόσμιο ρυθμό και λιγότερο από την Ελληνική κυβέρνηση. Εκτός από την περίοδο που είπα, είχαμε ψιλοαπόκλιση προς τα κάτω (με την έννοια ότι κράτησε λίγο) τα πρώτα χρόνια του Ανδρέα και τα τελευταία χρόνια του παλιού Μητσοτάκη.
Έριξα μια ματιά στα δεδομένα της Παγκόσμιας Τράπεζας και δείχνει τα συγκεκριμένα χρόνια να είναι ελαφρώς αυξημένη η απόδοση της Ελλάδας σε σχέση με το σύνολο της υφηλίου, συγκριτικά με άλλες χρονιές.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Οκτ 2021, 10:47

Ασέβαστος έγραψε:
07 Οκτ 2021, 10:31
Χαοτικός έγραψε:
07 Οκτ 2021, 08:30
Ασέβαστος είναι από τους ανθρώπινους εδώ μέσα ρε συ. ΟΚ παπάρας είναι καθώς δεξιός αφού,
ενταξει, για το παπαρας εχεις δικιο, αλλα για το δεξιος, σιγουρακι;

γιατι εγω δεν ξερω που να με καταταξω, οποτε πρεπει να βασιστω στις γνωμες των αλλων. :102:
BigChiefWahoo έγραψε:
07 Οκτ 2021, 10:34
Χαοτικός έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:04
Ασέβαστος έγραψε:
07 Οκτ 2021, 08:52


μπα, τα πιστευει. σταλκερ κανονικος,θυμαται μυνηματα που εχω γραψει προ 5ετιας και τετοια.
καμποσοι με βριζουν, αλλα αυτος πριν λιγο καιρο εβγαλε πολυ χολη μαζεμενη, γιαυτο τον θυμαμαι. αν καταλαβα καλα τα εχει παρει κρανιο επειδη βριζω τον θεο η κατι τετοιο.

δε χανει ευκαιρια, σε οτι ασχετο νημα τυχει, να πει οτι ειμαι ο μεγαλυτερος μαλακας δωμεσα. πραγμα που δεν ισχυει, οσο κι αν το προσπαθω, δεν καταφερνω να πιασω κυπελλο :a040:
Άμα είναι έτσι πάσο. Σου έχω εμπιστοσύνη στην κρίση σου ότι ήταν "χολή" ο τρόπος του. Παλιότερα ήταν Παπα Τζον νομίζω. Εμένα κάποιος μου είχε πει κάτι που τα πήρα και αυτός είχε βάλει ένα τέτοιο :smt005: στο ποστ του. Τον στάμπαρα και του την είχα στημένη να το βρίσω όποτε νιώσω έτσι. αλλά δεν μου βγήκε ποτέ. Έκανε μετά αλλά τόσα φιλικά ποστ και όπως καταλαβαίνεις εισπράττω καλή ενέργεια που λέμε.

Πάντως κι εγώ μπορεί να θυμάμαι τι μου είχε πει κάποιος ακόμα και πριν χρόνια και να του τα χώσω σε ανύποπτο χρόνο, ενώ μπορεί να είναι συμπαθής σε πολλούς άλλους. Έτσι είναι αυτά ρε.

Το 2011 είχα κάνει έναν τρολολογαριασμό και το έπαιζα δεξιός εθνικιστής και ψιλοαυγό θυμάμαι. Σε κάποιο νήμα μου την είχε πει ο Ελληγενής και δεν θυμάμαι να τον εκδικήθηκα ποτέ να σου πω.

Χέλλη, γαμιέσαι ρε μουνί :8)
Μην τον ακούς,εγώ είμαι και γαμώ τα παιδιά :8)


Μαλάκες :smt005::smt005::smt005:

Τι δεν είσαι δεξιός μωρή μονή; Είσαι δικό μας παιδί;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Οκτ 2021, 10:56

gassim έγραψε:
07 Οκτ 2021, 10:30
Ju-87 έγραψε:
06 Οκτ 2021, 22:05
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12


Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Μα από εκεί πήρε το όνομα της :smt005::smt005::smt005:
Γενικά οι δεξιοί ένα θεματακι με την ιστορία το έχουν. Ένας ο Βελόπουλος που έλεγε ότι η Γερμανία δεν είχε ποτέ πολεμικό ναυτικό και ένας ο gassim με την γαλλική επανάσταση :003:
Όπως εξήγησα και στον άλλον ξερόλα από πάνω η Γαλλική επανάσταση έδωσε μεν το όνομα της στην Αριστερά αλλά καμία σχέση δεν έχει με το τις αρχές και τις θέσεις της.
Η Γαλλική επανάσταση θεωρείται από όλους τους ιστορικούς σημείο αναφοράς του φιλελευθερισμού, της ατομικής ιδιοκτησίας και του σύγχρονου αστικού συστήματος. ΄
Όπως θα ξέρεις άλλωστε μιας και είσαι ιστοριοδίφης, έγινε 30 χρόνια πριν γεννηθεί ο Μάρξ και 130 πρίν απο την Οκτωβριανή επανάσταση.
Είναι ικανοί να σου πουν ότι για να είσαι Σταλινικός πρέπει να έχεις μουστάκι.

Λες και στη ζωή μας έστησαν σε ένα γήπεδο και κάνουμε μόνο συγκεκριμένες κινήσεις και λέμε συγκεκριμένες λέξεις και τίποτα άλλο δεν υπάρχει και δεν είναι δυνατό να γίνει. Δεν μπορούμε δηλαδή να χρησιμοποιούμε όρους κατά προσέγγισιν ή να μιλάμε σε πλάγιο λόγο.
Ο άλλος είχε θέσει ζήτημα ότι δεν υπάρχει φασισμός γιατί δεν ζει ο Μουσολίνι και κανένας δεν υποστηρίζει το κόμμα του :102:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9028
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 07 Οκτ 2021, 10:59

Χαοτικός έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:55
Σέλευκας έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:49
Αφού λοιπόν από το 81 μέχρι σήμερα σύσσωμη η αριστερά υποστηρίζει με μανία τις καθεστωτικές πρακτικές των μαζικών διορισμών και αφού έβαλε σκοπό να φέρει το σοσιαλισμό διαλύοντας τις επιχειρήσεις υπέρ ΔΥ τώρα θυμήθηκε μετά από σαράντα χρόνια ότι βγήκε με συνθήματα κατά του καθεστωτισμού. Ιστορικές στιγμές.
Το ΚΚΕ ήταν κατά της τακτικής του καραδεξιού ΠΑΣΟΚ με τις λεγόμενες προβληματικές. Τις έπαιρνε το κράτος τις έστηνε στα πόδια οτυς και τις χαριζε πάλι στα αφεντικά σου.
Επέτρεψε νταβατζιλίκι της ΕΟΚ στην αγροτική παραγωγή και εκτελούσε εντολές τους. Οι οποίες ήταν ακριβώς να καταρρακωθεί η παραγωγικότητα στην Ελλάδα. να γίνουμε ένα κράτος πέρασμα στην Ευρώπη. Δεν υπήρχε κανένας λόγος να ιδιωτικοποιηθούν όλες οι ΔΕΚΟ. Το επιχείρημά σας ότι οι ΔΕΚΟ ήταν Κράτος εν κράτει ήταν ακριβώς η πολιτική σας και οι δικοί σας άνθρωποι εκεί μέσα. Όχι οι αριστεροί.
που μου βάζεις και το ΠΑΣΟΚ ένα με την αριστερά :smt005:
τις ιδιωτικοποιήσεις των ΔΕΚΟ τις έκανε ο Καραμανλής :lol: και όχι το ΠΑΣΟΚ.
Το ΠΑΣΟΚ βγήκε με σύνθημα κατά του καθεστωτισμού της δεξιάς και σήμερα θεωρείται συνώνυμο με τον καθεστωτισμό τόσο που αντιστράφηκαν οι όροι. Η διαφορά του δεξιού καθεστωτισμού με τον σοσιαλιστικό είναι ότι επι δεξιάς οι περισσότροι ΔΥ ήταν κάτι κακομοίρηδες και οι μισθοί ήταν τόσο χαμηλοί που δεν μπορούσαν να πάρουν ούτε πασατέμπο για να δουν σινεμά απέξω απ τα κάγκελα. Σήμερα ένας παντελώς καθυστερημένος άχρηστος ΔΥ παίρνει μισθό που δεν μπορεί να τον δει ιδιωτικός υπάλληλος με δέκα πτυχία και εξειδίκευση. Τότε τα παιδιά των ΔΥ έκοβαν την σοκοφρέτα στα δυο και τώρα σπουδάζουν σε ιδιωτικά πανεπιστήμια στην Αγγλία.
Το ΚΚΕ έλεγε τις ημέρες της κατάρρευσης των μνημονίων οτι ο μικρότερος μισθός ΔΥ πρέπει να είναι 2400ε και το έτερο κόμμα της σουπερ αριστεράς το ΣΥριζα πήρε την σκυτάλη (ψηφοφόρους και στελέχη) από το πασοκ. Οπότε μην μου λες οτι θελεις.
Ακόμα και σήμερα οτι λεει το συριζα ειναι για το πως θαπαρουν περισσοτερους ΔΥ στα νοσοκομεια και στα σχολεια. Η αντιπολιτευσή του είναι ακριβώς αυτή οποιο και να ειναι το θέμα. Σε λιγο θα μας πει να παρουν και περισσοτερους παπαδες για να μην συνωστιζονται στις εκκλησιες. Το περιμενω και αυτο.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών