Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23098
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 07 Οκτ 2021, 00:36

Ju-87 έγραψε:
06 Οκτ 2021, 21:38
AlienWay έγραψε:
02 Οκτ 2021, 16:51
Και όλα αυτά να σημειώσουμε ότι συνέβησαν στην πόλη μου, τη Θεσσαλονίκη, όπου άμα δώσει κανείς ένα γλωσσόφιλο, ρισκάρει τη ζωή του.

Ολοι έχουν να λένε για το πόσο πουριτανική, σεμνότυφη και κολλημένη στο Βυζάντιο πόλη είναι η Θεσσαλονίκη.

Εξαίρεση αποτελεί η φοιτητική κοινότητα.

Ε, το πολύ "Βυζάντιο" και ο πολύς πουριτανισμός, σε τέτοια αίσχη οδηγούνε.
:smt005::smt005::smt005:

Μήπως μένεις στην Καμπούλ ή την Μπαζουτολανδη φίλε Άλιεν και έχει χαλάσει το GPS σου και σου δείχνει λάθος περιοχή; :lol:

Στο λέω γιατί έφτασε ο Μέγας Αλέξανδρος μέχρι την Καμπούλ του Αφγανιστάν, οπότε μπορεί να βλέπεις κανένα αρχαιοελληνικό μνημείο και να μπερδεύεις την περιοχή. :a108:
Να το απαντήσω λοιπόν κι αυτό, για να μην αφήνουμε εντυπώσεις.

Οταν φιλιώμουν με την πρώην μου σε ένα στενάκι δίπλα στη Ναβαρίνου, ακούσαμε τη φωνή μιας γριάς από ένα μπαλκόνι να λέει "ου μωρή, χαμούρα".

Φυσικά η δικιά μου εκνευρίστηκε και άρχισε να φωνάζει "ποια είσαι; Βγες έξω για να λογαριαστούμε" και άλλα τέτοια.

Κάποια μέρα πηγαίναμε στο σπίτι μου με το λεωφορείο και ενώ μιλούσαμε κανονικά μέσα εκεί, είδαμε έναν τύπο μαζί με τη γυναίκα μου και με τη μάνα του να μας περιγελούνε (χωρίς να κάνουμε τίποτα κακό). Τον ρώτησα γιατί γελούσε, μου έδειξε τη μάνα του (η οποία ούτε να με αντικρίσει ήθελε) και μου εξήγησε "είναι παλιά γιαγιά".

Του ζήτησα εξηγήσεις για το τι εννοούσε και μου είπε "άκου να δεις φίλε μου, εγώ έχω πηδήξει τη μισή Φρανκφούρτη. Αμα θέλω, γαμάω όλο τον κόσμο".

Κι όλα αυτά γιατί απλώς μιλούσα με τη δικιά μου και καθόμασταν δίπλα-δίπλα.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 07 Οκτ 2021, 06:09

Kauldron έγραψε:
07 Οκτ 2021, 00:35
Naida έγραψε:
07 Οκτ 2021, 00:31
Kauldron έγραψε:
07 Οκτ 2021, 00:27


Ποιοί "ειδικοί" Ναϊδα?
Το 'χεις δοκιμάσει ποτέ αυτό που λένε οι "ειδικοί" στην πράξη?
Νομίζεις οτι ο άλλος δε θα σου πιάσει το χεράκι?
Αν δεν τον πετύχεις στο μάτι (πχ κινηθεί), και του χτυπήσεις πχ μάγουλο, που πονάει αλλά δεν τον σταματάει, τί θα γίνει λές?
Μετά, κλειδιά εσύ, μαχαίρι αυτός. Τί λές οτι κάνει μεγαλύτερη ζημιά?
Αυτός είναι ο επιτιθέμενος, η πρώτη κίνηση είναι δική του, και συνήθως το θύμα αιφνιδιάζεται. Νομίζεις θα περιμένει ν' αντιδράσεις?
Να δοκιμάσω να χτυπήσω με το κλειδί στο μάτι κάποιον άνθρωπο να δω αν πιάνει; η αλήθεια είναι πως δεν νομίζω να κάτσει κανένας να το προσπαθήσω για να αποκτήσω εμπειρία.
Αν έχει αυτός μαχαίρι τότε εγώ να έχω χμμμ καλαζνικοφ. Αφού ανεβαίνεις πίστα να πάρω κι εγώ ότι όπλο θέλω.
Κανόνας πρώτος, ποτέ μη δοκιμάσεις στο δρόμο κάτι που δεν έχεις εφαρμόσει πρώτα σε αντίπαλο που αντιστέκεται σε "σπάρρινγκ" ή "ραντόρι" (όπως λένε την ελεύθερη εξάσκηση). Θα μετανιώσεις.
Το να πιστεύεις οτι θα πετύχει αυτό που λένε οι "ειδικοί", την ώρα που δεν τα έχεις δοκιμάσει και δεν έχεις "ταιριάξει" τις τεχνικές σου στο σώμα σου, είναι συνταγή για καταστροφή.
Το να βρείς τύπους εκεί έξω που κυκλοφοράνε με μαχαίρια, είναι σχετικά εύκολο, ειδικά τύπους σαν τους "φίλους σου" τους λάθρους. Το να πετάς εξυπνάδες "θα πάρω καλάσνικοφ", δεν θα σε σώσει.
Να σε ρωτήσω, εσύ έχεις πιαστεί στα χέρια ποτέ με γυναίκα;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40679
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 07 Οκτ 2021, 07:09

Leporello έγραψε:
06 Οκτ 2021, 22:58
Την είπες πάλι την τζουνιά σου! Ομως το 1974 σκοπίμως δεν το μέτρησα στον μέσον όρο τής επταετίας, γιά να μη πιαστούν από αυτό τα φασιστοειδή σαν του λόγου σου. Και φυσικά, η πετρελαϊκή κρίση δεν κράτησε μόνο μία χρονιά. Συνεχίσθηκε και τα μετέπειτα χρόνια, αλλά αυτό δεν το αναφέρεις. Μόνο να ξεπλύνεις την χούντα θέλεις. Φυσικά, από ανθρώπους σαν εσένα, δεν περίμενα τίποτα καλύτερο.
Ορθότερο γενικά είναι να συγκρίνουμε τον ρυθμό ανάπτυξης σε σχέση με άλλα κράτη. Σε σχέση με τους παγκόσμιους ρυθμούς ανάπτυξης, δεν μοιάζει η επταετία να πήγε άσχημα. Μάλλον καλύτερα πήγε.

Για διάφορους λόγους βέβαια αυτές οι συγκρίσεις ΑΕΠ είναι λανθασμένη τακτική. Δείχνουν μόνο μια χονδρική εικόνα. Δεν αποκαλύπτουν σημαντικές λεπτομέρειες για την πορεία της οικονομίας.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32630
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 07 Οκτ 2021, 08:12

BigChiefWahoo έγραψε:
06 Οκτ 2021, 20:56
Τις μεγαλύτερες κοτσάνες τις γράφει ο Ασέβαστος πάντως,το μόνο σίγουρο.
ειπαμε, προσπαθω, δεν τα καταφερνω, εχω ισχυρο ανταγωνισμο.

ψιτ, Χαοτικός, για αυτονα δεν ελεγες οτι δεν κανει προσωπικες επιθεσεις;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Οκτ 2021, 08:30

Ασέβαστος έγραψε:
07 Οκτ 2021, 08:12
BigChiefWahoo έγραψε:
06 Οκτ 2021, 20:56
Τις μεγαλύτερες κοτσάνες τις γράφει ο Ασέβαστος πάντως,το μόνο σίγουρο.
ειπαμε, προσπαθω, δεν τα καταφερνω, εχω ισχυρο ανταγωνισμο.

ψιτ, Χαοτικός, για αυτονα δεν ελεγες οτι δεν κανει προσωπικες επιθεσεις;
Δεν θυμάμαι ρε. Δεν το νιώθω σαν κακοήθες αυτό που σου είπε. Βλέπω και λίγο πειραγματάκι να περιέχει μέσα. Δεν έχω να λέτε κι άλλα μεταξύ σας.

Καμιά φορά παρεξηγούμε και μας φαίνεται κάποιος το χειρότερο μουνόπανο ενώ δεν είναι.

Α τώρα που μου ήρθε... για τον Παχρήστο νομίζω το είχα πει.

BigChiefWahoo ο Ασέβαστος είναι από τους ανθρώπινους εδώ μέσα ρε συ. ΟΚ παπάρας είναι καθώς δεξιός αφού, αλλά δεν είναι το άτομο για το στόχαστρο. Σοβαρά τώρα. Είμαι σίγουρος ότι φιλικό πειραγματάκι του κάνεις και δεν το παίρνει χαμπάρι. Επιβεβαίωσε ρε :)
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32630
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 07 Οκτ 2021, 08:52

Χαοτικός έγραψε:
07 Οκτ 2021, 08:30
Ασέβαστος έγραψε:
07 Οκτ 2021, 08:12
BigChiefWahoo έγραψε:
06 Οκτ 2021, 20:56
Τις μεγαλύτερες κοτσάνες τις γράφει ο Ασέβαστος πάντως,το μόνο σίγουρο.
ειπαμε, προσπαθω, δεν τα καταφερνω, εχω ισχυρο ανταγωνισμο.

ψιτ, Χαοτικός, για αυτονα δεν ελεγες οτι δεν κανει προσωπικες επιθεσεις;
Δεν θυμάμαι ρε. Δεν το νιώθω σαν κακοήθες αυτό που σου είπε. Βλέπω και λίγο πειραγματάκι να περιέχει μέσα. Δεν έχω να λέτε κι άλλα μεταξύ σας.

Καμιά φορά παρεξηγούμε και μας φαίνεται κάποιος το χειρότερο μουνόπανο ενώ δεν είναι.

Α τώρα που μου ήρθε... για τον Παχρήστο νομίζω το είχα πει.

BigChiefWahoo ο Ασέβαστος είναι από τους ανθρώπινους εδώ μέσα ρε συ. ΟΚ παπάρας είναι καθώς δεξιός αφού, αλλά δεν είναι το άτομο για το στόχαστρο. Σοβαρά τώρα. Είμαι σίγουρος ότι φιλικό πειραγματάκι του κάνεις και δεν το παίρνει χαμπάρι. Επιβεβαίωσε ρε :)
μπα, τα πιστευει. σταλκερ κανονικος,θυμαται μυνηματα που εχω γραψει προ 5ετιας και τετοια.
καμποσοι με βριζουν, αλλα αυτος πριν λιγο καιρο εβγαλε πολυ χολη μαζεμενη, γιαυτο τον θυμαμαι. αν καταλαβα καλα τα εχει παρει κρανιο επειδη βριζω τον θεο η κατι τετοιο.

δε χανει ευκαιρια, σε οτι ασχετο νημα τυχει, να πει οτι ειμαι ο μεγαλυτερος μαλακας δωμεσα. πραγμα που δεν ισχυει, οσο κι αν το προσπαθω, δεν καταφερνω να πιασω κυπελλο :a040:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Οκτ 2021, 09:04

Ασέβαστος έγραψε:
07 Οκτ 2021, 08:52
Χαοτικός έγραψε:
07 Οκτ 2021, 08:30
Ασέβαστος έγραψε:
07 Οκτ 2021, 08:12


ειπαμε, προσπαθω, δεν τα καταφερνω, εχω ισχυρο ανταγωνισμο.

ψιτ, Χαοτικός, για αυτονα δεν ελεγες οτι δεν κανει προσωπικες επιθεσεις;
Δεν θυμάμαι ρε. Δεν το νιώθω σαν κακοήθες αυτό που σου είπε. Βλέπω και λίγο πειραγματάκι να περιέχει μέσα. Δεν έχω να λέτε κι άλλα μεταξύ σας.

Καμιά φορά παρεξηγούμε και μας φαίνεται κάποιος το χειρότερο μουνόπανο ενώ δεν είναι.

Α τώρα που μου ήρθε... για τον Παχρήστο νομίζω το είχα πει.

BigChiefWahoo ο Ασέβαστος είναι από τους ανθρώπινους εδώ μέσα ρε συ. ΟΚ παπάρας είναι καθώς δεξιός αφού, αλλά δεν είναι το άτομο για το στόχαστρο. Σοβαρά τώρα. Είμαι σίγουρος ότι φιλικό πειραγματάκι του κάνεις και δεν το παίρνει χαμπάρι. Επιβεβαίωσε ρε :)
μπα, τα πιστευει. σταλκερ κανονικος,θυμαται μυνηματα που εχω γραψει προ 5ετιας και τετοια.
καμποσοι με βριζουν, αλλα αυτος πριν λιγο καιρο εβγαλε πολυ χολη μαζεμενη, γιαυτο τον θυμαμαι. αν καταλαβα καλα τα εχει παρει κρανιο επειδη βριζω τον θεο η κατι τετοιο.

δε χανει ευκαιρια, σε οτι ασχετο νημα τυχει, να πει οτι ειμαι ο μεγαλυτερος μαλακας δωμεσα. πραγμα που δεν ισχυει, οσο κι αν το προσπαθω, δεν καταφερνω να πιασω κυπελλο :a040:
Άμα είναι έτσι πάσο. Σου έχω εμπιστοσύνη στην κρίση σου ότι ήταν "χολή" ο τρόπος του. Παλιότερα ήταν Παπα Τζον νομίζω. Εμένα κάποιος μου είχε πει κάτι που τα πήρα και αυτός είχε βάλει ένα τέτοιο :smt005: στο ποστ του. Τον στάμπαρα και του την είχα στημένη να το βρίσω όποτε νιώσω έτσι. αλλά δεν μου βγήκε ποτέ. Έκανε μετά αλλά τόσα φιλικά ποστ και όπως καταλαβαίνεις εισπράττω καλή ενέργεια που λέμε.

Πάντως κι εγώ μπορεί να θυμάμαι τι μου είχε πει κάποιος ακόμα και πριν χρόνια και να του τα χώσω σε ανύποπτο χρόνο, ενώ μπορεί να είναι συμπαθής σε πολλούς άλλους. Έτσι είναι αυτά ρε.

Το 2011 είχα κάνει έναν τρολολογαριασμό και το έπαιζα δεξιός εθνικιστής και ψιλοαυγό θυμάμαι. Σε κάποιο νήμα μου την είχε πει ο Ελληγενής και δεν θυμάμαι να τον εκδικήθηκα ποτέ να σου πω.

Χέλλη, γαμιέσαι ρε μουνί :8)
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9969
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 07 Οκτ 2021, 09:09

Ασέβαστος έγραψε:
07 Οκτ 2021, 08:52
μπα, τα πιστευει. σταλκερ κανονικος,θυμαται μυνηματα που εχω γραψει προ 5ετιας και τετοια.
καμποσοι με βριζουν, αλλα αυτος πριν λιγο καιρο εβγαλε πολυ χολη μαζεμενη, γιαυτο τον θυμαμαι. αν καταλαβα καλα τα εχει παρει κρανιο επειδη βριζω τον θεο η κατι τετοιο.

δε χανει ευκαιρια, σε οτι ασχετο νημα τυχει, να πει οτι ειμαι ο μεγαλυτερος μαλακας δωμεσα. πραγμα που δεν ισχυει, οσο κι αν το προσπαθω, δεν καταφερνω να πιασω κυπελλο :a040:
Κοίτα, άμα βρίζεις κάποιον που πιστεύεις ότι δεν υπάρχει, υπάρχει θέμα. :lol:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32630
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 07 Οκτ 2021, 09:12

vagabondo έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:09
Ασέβαστος έγραψε:
07 Οκτ 2021, 08:52
μπα, τα πιστευει. σταλκερ κανονικος,θυμαται μυνηματα που εχω γραψει προ 5ετιας και τετοια.
καμποσοι με βριζουν, αλλα αυτος πριν λιγο καιρο εβγαλε πολυ χολη μαζεμενη, γιαυτο τον θυμαμαι. αν καταλαβα καλα τα εχει παρει κρανιο επειδη βριζω τον θεο η κατι τετοιο.

δε χανει ευκαιρια, σε οτι ασχετο νημα τυχει, να πει οτι ειμαι ο μεγαλυτερος μαλακας δωμεσα. πραγμα που δεν ισχυει, οσο κι αν το προσπαθω, δεν καταφερνω να πιασω κυπελλο :a040:
Κοίτα, άμα βρίζεις κάποιον που πιστεύεις ότι δεν υπάρχει, υπάρχει θέμα. :lol:
ισχυει.

αν ημουν στα καλα μου, δεν θα ημουν μελος εδω :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Οκτ 2021, 09:13

vagabondo έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:09
Ασέβαστος έγραψε:
07 Οκτ 2021, 08:52
μπα, τα πιστευει. σταλκερ κανονικος,θυμαται μυνηματα που εχω γραψει προ 5ετιας και τετοια.
καμποσοι με βριζουν, αλλα αυτος πριν λιγο καιρο εβγαλε πολυ χολη μαζεμενη, γιαυτο τον θυμαμαι. αν καταλαβα καλα τα εχει παρει κρανιο επειδη βριζω τον θεο η κατι τετοιο.

δε χανει ευκαιρια, σε οτι ασχετο νημα τυχει, να πει οτι ειμαι ο μεγαλυτερος μαλακας δωμεσα. πραγμα που δεν ισχυει, οσο κι αν το προσπαθω, δεν καταφερνω να πιασω κυπελλο :a040:
Κοίτα, άμα βρίζεις κάποιον που πιστεύεις ότι δεν υπάρχει, υπάρχει θέμα. :lol:
Δεν υπάρχω κι είμαι εδώ

Εικόνα
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Οκτ 2021, 09:13

Ασέβαστος έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:12
vagabondo έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:09
Ασέβαστος έγραψε:
07 Οκτ 2021, 08:52
μπα, τα πιστευει. σταλκερ κανονικος,θυμαται μυνηματα που εχω γραψει προ 5ετιας και τετοια.
καμποσοι με βριζουν, αλλα αυτος πριν λιγο καιρο εβγαλε πολυ χολη μαζεμενη, γιαυτο τον θυμαμαι. αν καταλαβα καλα τα εχει παρει κρανιο επειδη βριζω τον θεο η κατι τετοιο.

δε χανει ευκαιρια, σε οτι ασχετο νημα τυχει, να πει οτι ειμαι ο μεγαλυτερος μαλακας δωμεσα. πραγμα που δεν ισχυει, οσο κι αν το προσπαθω, δεν καταφερνω να πιασω κυπελλο :a040:
Κοίτα, άμα βρίζεις κάποιον που πιστεύεις ότι δεν υπάρχει, υπάρχει θέμα. :lol:
ισχυει.

αν ημουν στα καλα μου, δεν θα ημουν μελος εδω :102:
Για σένα το λέει ή για τον άλλον τώρα; :smt017
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8971
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 07 Οκτ 2021, 09:19

Leporello έγραψε:
06 Οκτ 2021, 22:36
Ju-87 έγραψε:
06 Οκτ 2021, 21:27
Οι Εθνοσωτηρες Πατρίς - Θρησκεία - Οικογένεια Χουντικοί έκαναν την Ελλάδα την 2η ταχύτερα αναπτυσσόμενη χώρα του πλανήτη μόνο μετά την Ιαπωνία κερδίζοντας το χρυσό βραβείο του ΟΟΣΑ για την οικονομική ανάπτυξη που έφεραν.
Αυτή η δήλωση γράφτηκε στο κατάλληλο νήμα. Την 6ετία 1961-1966 ο μέσος ρυθμός ανάπτυξης ήταν 8,68%. Την 7ετία 1967-1973 που ήταν οι χουντικοί, ο μέσος ρυθμός ανάπτυξης ήταν 8,45%. Αρα, όχι μόνο δεν έφεραν τους υψηλούς ρυθμούς ανάπτυξης οι χουντικοί, αλλά επιβράδυναν την ανάπτυξη, έστω και λίγο. Σημειωτέον, ότι την τελευταία χουντική χρονιά (1974), υπήρξε ύφεση -6,44%. Επιπλέον, την περίοδο 1953-1960, η ανάπτυξη ήταν ακόμη εντονότερη.
https://data.worldbank.org/indicator/NY ... view=chart
Ε ναι γιατί επί δεξιάς τους αριστερούς τους στέλνανε για κάπαρη στα νησιά ενω ο Παπαδόπουλος τους έβαζε στο δημόσιο. Καλός μαλακας.
Όσο κυβερνούσε η κακιά δεξιά πάντως με διάφορες μορφές οι γεννήσεις ήταν 150.000 το χρόνο και στην πρώτη πενταετία του Μπασόκ πήγαμε στις 100.000 και τώρα είμαστε στις 80.000 και από αυτές οι 40.000 είναι γύφτοι και οι 20.000 Αλβανοί . Κάνανε καλή δουλειά μπράβο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σέλευκας την 07 Οκτ 2021, 09:30, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Οκτ 2021, 09:23

Σέλευκας έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:19
Leporello έγραψε:
06 Οκτ 2021, 22:36
Ju-87 έγραψε:
06 Οκτ 2021, 21:27
Οι Εθνοσωτηρες Πατρίς - Θρησκεία - Οικογένεια Χουντικοί έκαναν την Ελλάδα την 2η ταχύτερα αναπτυσσόμενη χώρα του πλανήτη μόνο μετά την Ιαπωνία κερδίζοντας το χρυσό βραβείο του ΟΟΣΑ για την οικονομική ανάπτυξη που έφεραν.
Αυτή η δήλωση γράφτηκε στο κατάλληλο νήμα. Την 6ετία 1961-1966 ο μέσος ρυθμός ανάπτυξης ήταν 8,68%. Την 7ετία 1967-1973 που ήταν οι χουντικοί, ο μέσος ρυθμός ανάπτυξης ήταν 8,45%. Αρα, όχι μόνο δεν έφεραν τους υψηλούς ρυθμούς ανάπτυξης οι χουντικοί, αλλά επιβράδυναν την ανάπτυξη, έστω και λίγο. Σημειωτέον, ότι την τελευταία χουντική χρονιά (1974), υπήρξε ύφεση -6,44%. Επιπλέον, την περίοδο 1953-1960, η ανάπτυξη ήταν ακόμη εντονότερη.
https://data.worldbank.org/indicator/NY ... view=chart
Ε ναι γιατί επί δεξιάς τους αριστερούς τους στέλνανε για κάπαρη στα νησιά ενω ο Παπαδόπουλος τους έβαζε στο δημόσιο. Καλός μαλακας.
Οι αριστεροί χρειάζονται πάντα γιατί η κοινωνία για να υπάρχει χρειάζεται ανθρώπους με κοινωνικό ενδιαφέρον. Αν ήσασταν μόνοι σας θα είχατε πεθάνει όλοι γιατί κανείς δεν θα δούλευε. Μόνο λαμογιές και κλεψιές και τεμπελχανείο είναι η φάση σας. Να λουφάρετε και να βγάλει τη δουλειά άλλος. Το πρώτο μέρος που εκφράζεται αυτό είναι ο στρατός. Βυσματίες και άχρηστοι ρε.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8971
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 07 Οκτ 2021, 09:26

Χαοτικός έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:23
Σέλευκας έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:19
Leporello έγραψε:
06 Οκτ 2021, 22:36
Αυτή η δήλωση γράφτηκε στο κατάλληλο νήμα. Την 6ετία 1961-1966 ο μέσος ρυθμός ανάπτυξης ήταν 8,68%. Την 7ετία 1967-1973 που ήταν οι χουντικοί, ο μέσος ρυθμός ανάπτυξης ήταν 8,45%. Αρα, όχι μόνο δεν έφεραν τους υψηλούς ρυθμούς ανάπτυξης οι χουντικοί, αλλά επιβράδυναν την ανάπτυξη, έστω και λίγο. Σημειωτέον, ότι την τελευταία χουντική χρονιά (1974), υπήρξε ύφεση -6,44%. Επιπλέον, την περίοδο 1953-1960, η ανάπτυξη ήταν ακόμη εντονότερη.
https://data.worldbank.org/indicator/NY ... view=chart
Ε ναι γιατί επί δεξιάς τους αριστερούς τους στέλνανε για κάπαρη στα νησιά ενω ο Παπαδόπουλος τους έβαζε στο δημόσιο. Καλός μαλακας.
Οι αριστεροί χρειάζονται πάντα γιατί η κοινωνία για να υπάρχει χρειάζεται ανθρώπους με κοινωνικό ενδιαφέρον. Αν ήσασταν μόνοι σας θα είχατε πεθάνει όλοι γιατί κανείς δεν θα δούλευε. Μόνο λαμογιές και κλεψιές και τεμπελχανείο είναι η φάση σας. Να λουφάρετε και να βγάλει τη δουλειά άλλος. Το πρώτο μέρος που εκφράζεται αυτό είναι ο στρατός. Βυσματίες και άχρηστοι ρε.
Το έγραψες απευθείας στο σωστό μέρος.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Εδώ παραθέτουμε κοτσάνεςπου γράφτηκαν στο φόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Οκτ 2021, 09:35

Σέλευκας έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:26
Χαοτικός έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:23
Σέλευκας έγραψε:
07 Οκτ 2021, 09:19


Ε ναι γιατί επί δεξιάς τους αριστερούς τους στέλνανε για κάπαρη στα νησιά ενω ο Παπαδόπουλος τους έβαζε στο δημόσιο. Καλός μαλακας.
Οι αριστεροί χρειάζονται πάντα γιατί η κοινωνία για να υπάρχει χρειάζεται ανθρώπους με κοινωνικό ενδιαφέρον. Αν ήσασταν μόνοι σας θα είχατε πεθάνει όλοι γιατί κανείς δεν θα δούλευε. Μόνο λαμογιές και κλεψιές και τεμπελχανείο είναι η φάση σας. Να λουφάρετε και να βγάλει τη δουλειά άλλος. Το πρώτο μέρος που εκφράζεται αυτό είναι ο στρατός. Βυσματίες και άχρηστοι ρε.
Το έγραψες απευθείας στο σωστό μέρος.
Ο φοσίλης αν και μαλάκας έλεγε τις προάλλες ότι δεν γουστάρει τη συμφωνία γιατί μπορεί να πάει σε καμιά Αφρική το παιδί του και να σκοτωθεί κι ότι μετά θα καθαρίσει δεξιούς. Και για μένα ισχύει. Ο λόγος είναι ότι θα πάνε άτομα μη δεξιοί, ενώ εσείς θα βάζετε βύσμα να σας κάνει βολική μετάθεση.
μια ζωή λέμε τέτοιοι ήσασταν. Στη χούντα ξεσάλωσε η ασυδοσία των άχρηστων. πόστα στο Δημόσιο που έκαναν περιουσίες από τις πουστιές. Αυτά δεν είναι αριστερή νοοτροπία. Είναι δεξιά. ήδη ξεροκαταπίνει γιατί κι εσύ μέσα ξέρεις τι κώλους έχεις γλείψει για να βολευτείς κάπου έναντι κάποιου ικανού.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών