Ποιο απο τα 2;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Ποιο απο τα 2;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 29 Νοέμ 2021, 00:36

SpAcE_PaNtHeR έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:30
α ωραίος ,μια χαρα
To εγραψα και σε αλλο νημα σε ενα μελος που εκανε την ιδια ερωτηση.

Τη μια στιγμη εισαι μια χαρα και την αλλη απο λαθος επιλογες μπορει να βρεθεις αφραγκος ή και φυλακη ακομα αν δεν προσεχεις σε ποιους πουλας ακινητα και απο ποιους αγοραζεις. Εχουν χωθει στο παιχνιδι καθε καρυδιας καρυδια και κανουν διαφορες βρωμιες και βαζουν μπροστα ενα τυπο που παρουσιαζεται ως αγοραστης ή πωλητης. Τον εχουν επιλεξει να εχει καθαρο μητρωο, ολα καλα φαινομενικα. Αν δεν ψαχτεις καλα και γινει η στραβη, ευκολα θα σε κατηγορησουν ως μελος της σπειρας και εως να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας εισαι φυλακη! Για αυτο, αποφευγεις νεα προσωπα, δουλευεις μονο με στανταρ ανθρωπους και τελος. Αυτο εχει ως συνεπεια να χανεις πολλες δουλειες αλλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Δεν ειναι οπως ακουγεται, ειδικα στην εποχη μας. Στην εποχη του πατερα μου, καμια σχεση, ηταν ολα πολυ πιο ευκολα, τωρα δεν εχει μονο τους στανταρ παραδοσιακους παιχτες που με ενα τηλεφωνο ξερεις τι παιζει, παιζουν χιλιαδες τυποι ανα το κοσμο και συνεχως εμφανιζονται νεα λουλουδια στον οριζοντα παριστανοντας το οτιδηποτε. Παγια τακτικη ειναι να δινεις τα στοιχεια του καθε νεου πιθανου πωλητη-αγοραστη στην ιντερπολ ή τη πρεσβεια του κτλπ αλλα δεν ειναι παντα αυτο εφικτο και κομψο (θα το μαθει). Οποτε, χανεις πολλες δουλειες και παραμενεις στους ιδιους πελατες-συνεργατες και δεν ασχολεισαι καν με αγνωστες φατσες, οσο ελκυστικη και να ειναι η φαση.

Εχεις ομως το κεφαλι σου ησυχο και χαιρεσαι τη ζωη, το πιο σημαντικο!
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

SpAcE_PaNtHeR
Δημοσιεύσεις: 1333
Εγγραφή: 18 Μάιος 2018, 21:12

Re: Ποιο απο τα 2;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SpAcE_PaNtHeR » 29 Νοέμ 2021, 00:39

Volk έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:36
SpAcE_PaNtHeR έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:30
α ωραίος ,μια χαρα
To εγραψα και σε αλλο νημα σε ενα μελος που εκανε την ιδια ερωτηση.

Τη μια στιγμη εισαι μια χαρα και την αλλη απο λαθος επιλογες μπορει να βρεθεις αφραγκος ή και φυλακη ακομα αν δεν προσεχεις σε ποιους πουλας ακινητα και απο ποιους αγοραζεις. Εχουν χωθει στο παιχνιδι καθε καρυδιας καρυδια και κανουν διαφορες βρωμιες και βαζουν μπροστα ενα τυπο που παρουσιαζεται ως αγοραστης ή πωλητης. Τον εχουν επιλεξει να εχει καθαρο μητρωο, ολα καλα φαινομενικα. Αν δεν ψαχτεις καλα και γινει η στραβη, ευκολα θα σε κατηγορησουν ως μελος της σπειρας και εως να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας εισαι φυλακη! Για αυτο, αποφευγεις νεα προσωπα, δουλευεις μονο με στανταρ ανθρωπους και τελος. Αυτο εχει ως συνεπεια να χανεις πολλες δουλειες αλλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Δεν ειναι οπως ακουγεται, ειδικα στην εποχη μας. Στην εποχη του πατερα μου, καμια σχεση, ηταν ολα πολυ πιο ευκολα, τωρα δεν εχει μονο τους στανταρ παραδοσιακους παιχτες που με ενα τηλεφωνο ξερεις τι παιζει, παιζουν χιλιαδες τυποι ανα το κοσμο και συνεχως εμφανιζονται νεα λουλουδια στον οριζοντα παριστανοντας το οτιδηποτε. Παγια τακτικη ειναι να δινεις τα στοιχεια του καθε νεου πιθανου πωλητη-αγοραστη στην ιντερπολ ή τη πρεσβεια του κτλπ αλλα δεν ειναι παντα αυτο εφικτο και κομψο (θα το μαθει). Οποτε, χανεις πολλες δουλειες και παραμενεις στους ιδιους πελατες-συνεργατες και δεν ασχολεισαι καν με αγνωστες φατσες, οσο ελκυστικη και να ειναι η φαση.

Εχεις ομως το κεφαλι σου ησυχο και χαιρεσαι τη ζωη, το πιο σημαντικο!
ναι όντως ,θελουν προσοχή αυτες οι δουλειες,ευχαριστώ για την αναλυση

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Ποιο απο τα 2;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 29 Νοέμ 2021, 00:46

SpAcE_PaNtHeR έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:35
Εμείς ζουμε σε με βίλα του 1.000.000€ με 3 οροφους ,εχουμε 2 αμαξια και το κάθε μέλος της οικογένειας ζει σε δικό του οροφο.Αλλά υπάρχουν και πιο πλούσιοι τελικά χαχα
Δεν θελω να πω κατι πανω στο θεμα, αλλωστε μεσα εδω ειμαστε για να περναμε το χρονο μας ομορφα και οχι να λεμε για τετοια ζητηματα.

Χωρις παρεξηγηση παντως και χωρις να θελω να το παιξω κατι, αν πεις σε σοβαρο real estate broker που ασχολειται με σοβαρα ακινητα, αν θελησεις να του δωσεις αναθεση ακινητο που κοστιζει 1 χαρτι, δεν θα ασχοληθει καν.

Διοτι, απο αυτα, τα δικα του θα ειναι τα 30.000, καθαρα περιπου 13.500 και θα χει κανει χ εξοδα στο να συναντησει πιθανους επενδυτες κτλπ αρα ισως τα καθαρα καθαρα του να ειναι 12.000. Περα απο αυτο, θα πεσει κατηγορια και θα χασει το παιχνιδι με τους πιο πανω πελατες οπου εχει μεγαλυτερα περιθωρια κερδους, οποτε θα σου πει πηγαινε σε καποια εταιρια που εχουν 10-20 μεσιτες με μισθο κτλπ και κανε την αναθεση σου σε αυτους.

Υπαρχουν αυτη τη στιγμη μεσιτες στην Ελλαδα που λαμβανουν προμηθειες απο ακινητα των 20 50 ακομα και 60, οποτε οπως καταλαβαινεις, τα 12.000 θα γινουν 12.000 επι το 20 ή το 50 ή το 60. Εκει, πηγαινουν τρεχοντας, ταξιδευουν οπου χρειαστει και κανουν focus σε αυτο και μονο εως να ολοκληρωθει η διαδικασια. Καθε ενας απο αυτους, εχει μια στρατια με νομικους λογιστες και διαφορες γνωριμιες στον κρατικο μηχανισμο που ολοι αυτοι κοστιζουν αλλα ειναι μερος της δουλειας του ωστε να εχει τη πληροφορια, τις ικανοτητες και την δυνατοτητα να ολοκληρωσει επιτυχως τη διαδικασια.

Αυτοι, ειναι οι μεσιτες. Τα νουμερα αλλαζουν κατα πολυ οταν εισαι αγοραστης, πωλητης ή trader. Εκει πλεον, μιλαμε για αλλα νουμερα, αλλα ανεβαινουν και τα επιπεδα του ρισκου στο να μπλεξεις αν συνεργαζεσαι με οποιον να ναι και θες τα πολλα και γρηγορα και δεν παραμενεις στα στανταρ εμπιστα προσωπα. Εκτος, αν θες να παραστησεις τη φωτοβολιδα.
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Ποιο απο τα 2;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 29 Νοέμ 2021, 00:49

SpAcE_PaNtHeR έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:39
Volk έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:36
SpAcE_PaNtHeR έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:30
α ωραίος ,μια χαρα
To εγραψα και σε αλλο νημα σε ενα μελος που εκανε την ιδια ερωτηση.

Τη μια στιγμη εισαι μια χαρα και την αλλη απο λαθος επιλογες μπορει να βρεθεις αφραγκος ή και φυλακη ακομα αν δεν προσεχεις σε ποιους πουλας ακινητα και απο ποιους αγοραζεις. Εχουν χωθει στο παιχνιδι καθε καρυδιας καρυδια και κανουν διαφορες βρωμιες και βαζουν μπροστα ενα τυπο που παρουσιαζεται ως αγοραστης ή πωλητης. Τον εχουν επιλεξει να εχει καθαρο μητρωο, ολα καλα φαινομενικα. Αν δεν ψαχτεις καλα και γινει η στραβη, ευκολα θα σε κατηγορησουν ως μελος της σπειρας και εως να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας εισαι φυλακη! Για αυτο, αποφευγεις νεα προσωπα, δουλευεις μονο με στανταρ ανθρωπους και τελος. Αυτο εχει ως συνεπεια να χανεις πολλες δουλειες αλλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Δεν ειναι οπως ακουγεται, ειδικα στην εποχη μας. Στην εποχη του πατερα μου, καμια σχεση, ηταν ολα πολυ πιο ευκολα, τωρα δεν εχει μονο τους στανταρ παραδοσιακους παιχτες που με ενα τηλεφωνο ξερεις τι παιζει, παιζουν χιλιαδες τυποι ανα το κοσμο και συνεχως εμφανιζονται νεα λουλουδια στον οριζοντα παριστανοντας το οτιδηποτε. Παγια τακτικη ειναι να δινεις τα στοιχεια του καθε νεου πιθανου πωλητη-αγοραστη στην ιντερπολ ή τη πρεσβεια του κτλπ αλλα δεν ειναι παντα αυτο εφικτο και κομψο (θα το μαθει). Οποτε, χανεις πολλες δουλειες και παραμενεις στους ιδιους πελατες-συνεργατες και δεν ασχολεισαι καν με αγνωστες φατσες, οσο ελκυστικη και να ειναι η φαση.

Εχεις ομως το κεφαλι σου ησυχο και χαιρεσαι τη ζωη, το πιο σημαντικο!
ναι όντως ,θελουν προσοχή αυτες οι δουλειες,ευχαριστώ για την αναλυση
Τυπε δεν φανταζεσαι τι παιζει στην αγορα. Εμφανιζονται στο παιχνιδι χιλιαδες προσωπα παγκοσμιως και παριστανουν οτι να ναι, δεν ειναι απλο και αρκετα συχνα οταν ειναι φαινομενικα καθαρα μαντηλια, δεν θα σου πουν κατι οπου και να ρωτησεις, οποτε παραμενεις στους ιδιους που γνωριζεις χρονια και τελος. Ησυχος υπνος, χαβαλες στη ζωη σου, ομορφη ζωη, ανεμελη, ασε τα πολλα για τους αλλους.
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4521
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Ποιο απο τα 2;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 29 Νοέμ 2021, 00:54

Beria έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:34
Volk έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:28
SpAcE_PaNtHeR έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:21
Τι δουλεια κανεις και εχεις τόσα λεφτα????????
Εχουμε οικογενειακη επιχειρηση (ο πατερας μου τη ξεκινησε απο το 1970) με ακινητα, αγοραζουμε και πουλαμε ακινητα, ειτε απευθειας ειτε για λογαριασμο επενδυτων που εχουμε ως στανταρ συνεργατες επι σειρα ετων. Τωρα, ο πατερας μου εχει αραξει (83 πλεον) και ειμαστε εγω και η αδερφη μου.
Μήπως αντί για ρολόγια, θες να αγοράσεις μια ιστορική ομάδα;
:lol::lol:
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23211
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ποιο απο τα 2;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 29 Νοέμ 2021, 00:55

Αυτό που έχω είναι ίδιο με το κάτω, απλώς δεν έχει αυτό το εξόγκωμα στο κουρδιστήρι.
Ζούμε σε μια οικονομία.

xioni
Δημοσιεύσεις: 1602
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Ποιο απο τα 2;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 29 Νοέμ 2021, 00:56

Volk έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:49
Ησυχος υπνος, χαβαλες στη ζωη σου, ομορφη ζωη, ανεμελη, ασε τα πολλα για τους αλλους.

Μοιάζει με τον ορισμό του μαλάκα.

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Ποιο απο τα 2;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 29 Νοέμ 2021, 00:57

AlienWay έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:55
Αυτό που έχω είναι ίδιο με το κάτω, απλώς δεν έχει αυτό το εξόγκωμα στο κουρδιστήρι.
Εχω τη εντυπωση οτι δεν ειναι κουρδιστο :102:

Panerai ειναι;
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23211
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ποιο απο τα 2;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 29 Νοέμ 2021, 00:58

Volk έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:57
AlienWay έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:55
Αυτό που έχω είναι ίδιο με το κάτω, απλώς δεν έχει αυτό το εξόγκωμα στο κουρδιστήρι.
Εχω τη εντυπωση οτι δεν ειναι κουρδιστο :102:

Panerai ειναι;
Γυφτικai :smt005:
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Ποιο απο τα 2;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 29 Νοέμ 2021, 00:59

Albrecht έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:12
Να τοποθετηθεί ο xionis
:giggle:
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Ποιο απο τα 2;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 29 Νοέμ 2021, 00:59

AlienWay έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:55
Αυτό που έχω είναι ίδιο με το κάτω, απλώς δεν έχει αυτό το εξόγκωμα στο κουρδιστήρι.
Οσα panerai εχω δει, ετσι ειναι σε εκεινο το σημειο. :102:


Εικόνα
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Ποιο απο τα 2;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 29 Νοέμ 2021, 01:00

AlienWay έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:58
Volk έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:57
AlienWay έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:55
Αυτό που έχω είναι ίδιο με το κάτω, απλώς δεν έχει αυτό το εξόγκωμα στο κουρδιστήρι.
Εχω τη εντυπωση οτι δεν ειναι κουρδιστο :102:

Panerai ειναι;
Γυφτικai :smt005:
:lol::lol::lol::hammer::hammer::hammer::lol::lol::lol:
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Ποιο απο τα 2;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 29 Νοέμ 2021, 01:05

Volk έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 23:29
Πτολεμαίος έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 23:26
Volk έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 23:10


Δεν μου αρεσουν τα σχεδια τους, εχουν πολυ συντηρητικο στυλ.
Άμα έχεις χρήμα χώσε vacheron.

Εικόνα



Εικόνα



Εικόνα



Εικόνα
Τυπε τα ξερω, τα χω δει και απο κοντα και εχω ξενερωσει, αισθανεσαι 20 χρονια μεγαλυτερος και μονο που το βλεπεις πανω στο χερι σου, ουτε καν. Καλα ρολογια αλλα πολυ συντηρητικο στυλ, οσο δε παει!
Ποσο χρόνων είσαι τυπε?
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Ποιο απο τα 2;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 29 Νοέμ 2021, 01:10

Lugozzi έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 01:05
Volk έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 23:29
Πτολεμαίος έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 23:26


Άμα έχεις χρήμα χώσε vacheron.

Εικόνα



Εικόνα



Εικόνα



Εικόνα
Τυπε τα ξερω, τα χω δει και απο κοντα και εχω ξενερωσει, αισθανεσαι 20 χρονια μεγαλυτερος και μονο που το βλεπεις πανω στο χερι σου, ουτε καν. Καλα ρολογια αλλα πολυ συντηρητικο στυλ, οσο δε παει!
Ποσο χρόνων είσαι τυπε?
38 τυπε
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Ποιο απο τα 2;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 29 Νοέμ 2021, 01:14

Volk έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 01:10
Lugozzi έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 01:05
Volk έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 23:29


Τυπε τα ξερω, τα χω δει και απο κοντα και εχω ξενερωσει, αισθανεσαι 20 χρονια μεγαλυτερος και μονο που το βλεπεις πανω στο χερι σου, ουτε καν. Καλα ρολογια αλλα πολυ συντηρητικο στυλ, οσο δε παει!
Ποσο χρόνων είσαι τυπε?
38 τυπε
Και θα νιώσεις 60 με ένα Vacheron?
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών