αναζητείται ντροπαλός επίδοξος μασαμπουκαίος

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

αναζητείται ντροπαλός επίδοξος μασαμπουκαίος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 14 Φεβ 2022, 19:08

όπως γνωρίζουν κάποιοι, εδώ και χρόνια προσπαθώ να εισέλθω στην μασαμπουκοπαρέα με τρολονύχια και με σταλκεροδόντια

πάντα δεν τα καταφέρνω στο τσακ

συνήθως επειδή είμαι ξακουστός για την εγγλέζικη ακρίβεια μου στα ραντεβού, φτάνω στον χώρο ενώ ήδη είναι στο τρίτο πιάτο και ντρέπομαι να εισέλθω (και φύσει ντροπαλός και επειδή θα είναι με την σταβλίσια ανά χείρας)

το ιδανικό θα ήταν να καταφτάσω μαζί με άλλον ντροπαλό επίδοξο μασαμπουκαίο (με τον οποίο θα έχω συναντηθεί ένα τετράγωνο πιο πριν και πάλι με την καρδιά να πεταρίζει)

επειδή δεν θέλω να κατηγορηθώ ως πέφτουλας ή αλλόκοτος τύπος, δεν απευθύνω κάλεσμα σε juno και μπαγαπόντο ξεχωριστά αλλά τους λέω να συντάξουμε μαζί το αναβλητικό τμήμα επιλαχόντων μασαμπουκαίων και να προσχωρήσουμε αποφασιστικά εντός του μαγαζιού κρατώντας με αποφασιστικότητα ο ένας το χέρι του άλλου (με πλαστικά γάντια, ντετόλ και έγγραφη παρότρυνση του ψυχολόγου/μαμάς μας πάντα)

ο μόνος μασαμπουκαίος που δεν ντρέπομαι είναι ο Πάνας
αλλά δεν ξέρω αν έρχεται ακόμα :p2:

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: αναζητείται ντροπαλός επίδοξος μασαμπουκαίος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 14 Φεβ 2022, 20:42

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
14 Φεβ 2022, 20:16
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
14 Φεβ 2022, 20:04

Τι ντομάτες μωρέ Φεβρουάριο μήνα.
Σιγά μη φάμε και καρπούζι... :011:


.


Αυτά έλεγα κι εγώ μέχρι πού έφαγα ποικιλία Τσέρυ χειμώνα στη Φλάνδρα την κρύα και την ανήλιαγη.....Η ΝΤΟΜΑΤΑ.....


θα είχε φάση μια μασαμπούκα με relativer777, ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ, vagabondo και Juno

o μπαγαμπόντος θα έλεγε

- "μπορείτε να μου φέρετε την μερίδα σε αλουμινένιο;"
- "γιατί, έχετε σκύλο και προνοείτε;"
- "όχι, έχω κουβαλήσει το δικό μου πιάτο και θα το μεταφέρω εκεί, αλλιώς είναι γρουσουζιά"

ο ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ θα έλεγε στην ξανθιά με ενισχυμένο σουτιέν του διπλανού τραπεζιού:
-"τι μου θυμίζει το αρωματάκι σας; διακοπές ελεύθερο κάμπινγκ 2011, Ικαρία και στην διπλανή σκηνή γνωστή τηλεοπτική δημοσιογράφος με νταβραντισμένο νεαρό"

εγώ θα ήμουν η διπλανή ξανθιά μεταμφιεσμένος, λόγω τάσεων καταδίωξης

ο relative777 θα ερχόταν ίδιο μήνα, ίδια μέρα, ίδια ώρα, αλλά 3 χρόνια μετά

η juno θα ήταν (πριν το απερατίφ) η τύπισσα που έχει παραγγείλει ψάρι από βιτρίνα/κρεατικό που ψήνεται εκείνη την ώρα και μόλις έρθει η μερίδα προκάτ πατάτες στο διπλανό τραπέζι θα πει -ε συγγνώμη, εμείς παραγγείλαμε 2' λεπτά πριν από τους κυρίους

και όταν θα έχει χαλαρώσει/δεν θα νιώθει εχθρικό το κλίμα, θα ανέβει στο πάλκο της ορχήστρας για να πει ένα τραγουδάκι

αλλά ακόμα θα κοιτάει διερευνητικά προς τα γύρω τραπέζια (Σενέκας με διπλοανοιχτή εφημερίδα)

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16972
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: αναζητείται ντροπαλός επίδοξος μασαμπουκαίος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 14 Φεβ 2022, 21:26

Menios_mikroulis έγραψε:
14 Φεβ 2022, 20:42
...
η juno θα ήταν (πριν το απερατίφ) η τύπισσα που έχει παραγγείλει ψάρι από βιτρίνα/κρεατικό που ψήνεται εκείνη την ώρα και μόλις έρθει η μερίδα προκάτ πατάτες στο διπλανό τραπέζι θα πει -ε συγγνώμη, εμείς παραγγείλαμε 2' λεπτά πριν από τους κυρίους
Πωπω profiler!!! Πώς το κατάλαβες;
Ναι, το κάνω! Αυτή είμαι!
Αλλά όχι παραλογισμούς. Αν οι διπλανοί που ήρθαν μετά, πάρουν το ετοιματζίδικο και το δικό μου έχει μαρινάρισμα, εννοείται πως θα αργήσει.

Μια φορά στο Cafe Πλάκα σηκώθηκα και έφυγα.
Ήρθαν δύο άτομα αρκετά μετά από εμένα και την αδελφή μου (είχαμε παραγγείλει πριν έρθουν), πήραν ακριβώς αυτά που πήραμε και εμείς, τους σέρβιραν πρώτους και φύγαμε επί τόπου.


Menios_mikroulis έγραψε:
14 Φεβ 2022, 20:42
...και όταν θα έχει χαλαρώσει/δεν θα νιώθει εχθρικό το κλίμα, θα ανέβει στο πάλκο της ορχήστρας για να πει ένα τραγουδάκι

αλλά ακόμα θα κοιτάει διερευνητικά προς τα γύρω τραπέζια (Σενέκας μεδιπλοανοιχτή εφημερίδα)
Αυτό δεν παίζει εκτός αν ανεβούμε πολλοί και είναι φάση είμαστε καμμένοι και τραγουδάμε καραόκε.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16972
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: αναζητείται ντροπαλός επίδοξος μασαμπουκαίος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 14 Φεβ 2022, 21:29

Menios_mikroulis έγραψε:
14 Φεβ 2022, 19:08
...
συνήθως επειδή είμαι ξακουστός για την εγγλέζικη ακρίβεια μου στα ραντεβού, φτάνω στον χώρο ενώ ήδη είναι στο τρίτο πιάτο και ντρέπομαι να εισέλθω (και φύσει ντροπαλός και επειδή θα είναι με την σταβλίσια ανά χείρας)
.....
Σοβαρά έχεις πάει μέχρι την πόρτα και δεν μπήκες;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών