Στενό μαρκάρισμα, στα όρια του φλερτ, από Ρωσοπόντια/Ρωσόφιλη

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23174
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Στενό μαρκάρισμα, στα όρια του φλερτ, από Ρωσοπόντια/Ρωσόφιλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Μαρ 2022, 12:10

Λοιπόν, πάνε εδώ και 5-6 μέρες που με τσατάρει μια ρωσοπόντια, αρκετά χρόνια φίλη και συνάδελφος της δικιάς μου, απο τη δουλειά της. Εχουμε γνωριστεί και απο κοντά, πολυ καλό κοριτσάκι και φυσικά ΜΟΥΝΑΡΑ με την αμιγώς Dajeική έννοια, στο λεβελ της δικιάς μου. Πόντια λέει ότι είναι η ίδια, αλλά μιλάει τα ρώσικα σαν μητρική της (ισως και καλύτερα απο τα ελληνικά), και η δικιά μου μου εχει σφυρίξει οτι κάποιος από τους γονεις της ειναι ρωσικής καταγωγής.

Τί γίνεται με αυτή λοιπόν...

Χώρισε πριν 2 βδομάδες από σχέση περίπου ενός χρόνου, και από τότε που ξεκίνησε όλο αυτό με το ρωσοουκρανικό, άρχισε να μου στέλνει μηνύματα σε fb λέγοντάς μου ότι είναι πολύ χάλια ψυχολογικά, άτομα απο τη δουλειά της έχουν αρχίσει να κρατάνε περίεργες αποστάσεις απέναντί της λες και φταίει αυτή για την απόφαση που πήρε μια κυβέρνηση που τυχαίνει να κυβερνά τον τόπο καταγωγής της, κτλ κτλ. Της είπα διάφορα, προσπάθησα να την ηρεμήσω, το κατάφερα κάπως, εκείνη άρχισε να αισθάνεται καπως καλύτερα μετά την κουβέντα μας (απ'οτι μου ειπε) και από τότε μου στέλνει σχεδόν καθε μερα.

Δεν λέγαμε για τον πόλεμο, μιλούσαμε κυρίως για σαρβάιβορ, μαστερ σεφ και διάφορα τέτοια πανελατζίδικα που είμαι διδάκτορας σε κάτι τέτοια και μοιράζω απλόχερα γνώση, αλλά ξαφνικα γυρίζει η κουβέντα στα γκομενικά (της) και αρχίζει να μου λέει για το πόσο άξεστοι γύπες έχουν γίνει οι άντρες τωρα τελευταία όταν ακουνε για ελεύθερη κοπέλα, και ότι εχει αρχισει να ξεπερνάει τον πρώην της και μιλάει με διάφορους απο σοσιαλ, αλλά με όποιον μιλάει της στέλνει ντικπικ και αυτή τον μπλοκάρει αμέσως, γιατί δεν τους γουστάρει κατι τέτοιους.
Της αρέσουν λέει άτομα σαν εμένα, με τρόπους και σεβασμό απέναντι στις γυναίκες κτλ, και αν δεν ήσουν γκόμενος της κολλητης μου που είμαστε σαν αδερφές και δεν σε έβλεπα και εσένα σαν αδερφό μου, θα ήθελα πολύ να κανω κατι σοβαρό μαζί σου και τέτοια.

Χθες σε κάποια φάση στο άκυρο, μου στέλνει φωτό με τα πόδια της, με κάτι αλυσιδάκια/βραχιολάκια στους αστραγάλους, βαμμένο/φουλ περιποιημένο νύχι και ένα τατουάζ στο κουντεπιέ και μου λέει "πήγα για πεντικιούρ σήμερα, καλά μου τα έκανε, τί λες? Σ'αρέσουν?".
Εγώ:
Εικόνα
Και απαντάω κάτι σε δήθεν αδιάφορο στυλ "χαχα ναι, πολύ ωραία, σου πάνε!"

Καποιες ώρες αργότερα, τα φέρνει η κουβέντα στο ρωσοουκρανικό και ακολουθεί ο εξης διάλογος.
ρωσοποντάκι: Ρε 'συ έχω κουραστεί με όλες τις χαζομάρες που ακούω απο τα προπαγανδιστικά κανάλια.
βαντόναρος: Γιατί, τί ακουσες?
ρ/πάκι: Έχουν δαιμονοποιήσει εντελώς τον Βλαδίμηρο [τον ποιόν? Ώνασουγαμήσω τι ρεντ φλαγκ ήταν αυτό?]. Αυτός μπήκε σε μια χώρα που τόσα χρόνια πριν σκότωνε Ρώσους και δεν θέλει να κανει κακό στον Ουκρανικό λαό αλλά μόνο στις ναζιστικές συμμορίες που σκότωναν ανθρώπους.
βάντυ: Οκ, σίγουρα υπήρχε ένα σοβαρό θέμα μεταξύ των μειονοτήτων αλλά ο Βλάντ γιατί δεν μπήκε μόνο στο ανατολικό μέρος της Ουκρανίας, να βοηθήσει τους ρωσοφωνους και να καθαρίσει μόνο τους ναζί και να φύγει? Το ότι έφτασε μέχρι το Κίεβο, δεν σημαίνει οτι μάλλον άλλες βλέψεις είχε, και οι ναζί απλώς στάθηκαν αφορμή?
Μη συγχύζεσαι έτσι, εγω ειμαι σίγουρος πως ο ρωσικός λαός και οι ρώσοι γενικώς, δεν συμφωνούν με αυτή την κίνηση. Δεν ειναι σαν αυτόν.
ρ/πάκι: Εγώ συμφωνώ με την κινηση του Βλαδίμηρου να μπει να καθαρίσει τους ρατσιστές ναζί, αλλά εύχομαι να μην πεθάνουν αθώοι. Μην ξεχνάς πως το περασμένο καλοκαίρι με τις φωτιές, η Ρωσία ειχε στείλει μεγάλη βοηθεια με ελικόπτερα και αεροπλάνα στην Ελλάδα και έσωσε τόσο κόσμο απο τις φλόγες, και η ελληνική κυβέρνηση του το ξεπληρώνει στέλνοντας όπλα στους Ουκρανούς. Ελεος λίγο δηλαδή.

Η κουβέντα συνεχίστηκε με 2-3 κουβέντες ακόμα, με εκείνη να κλιμακώνει κάπως(οχι προς εμένα, προς τη γενικότερη κατάσταση) ενώ εγώ να κρατώ πιο χαλαρούς τόνους. Για να θολώσω τα νερά, άρχισα να της γράφω σεντόνια για το πόσο πολύ εκτιμούσα τη Ρωσία επί ΕΣΣΔ, και φάνηκε να με λάτρεψε.

Το ερώτημα είναι, τί να κάνω εγώ με όλο αυτό το θέμα? Βοηθάτε πάνσοφοι πχορουμίτες.
Να της πω στα ίσα τη γνώμη μου για τα πράγματα όπως τα βλέπω, ή να το παίζω ουδέτερος προς ρωσόφιλος α) για να μη την στεναχωρώ περαιτέρω στη φάση που βρίσκεται, β) για να υπάρχει και μια αξιόλογη καβάτζα στην άκρη (γιατι ποτέ δεν ξερεις πως τα φέρνει η ζωή)?
Να ξεκαθαρίσω ότι είμαι δεσμευμένο και ερωτευμένο παιδί ( :oops: ) και η απιστία δεν μου περνάει σοβαρά από το μυαλό ούτε στο ελάχιστο (ακόμα).
Επίσης, μου 'χει περάσει από το μυαλό ότι ισως και να είναι βαλτή η ρωσιδούλα από την κολλητή της (τη δικιά μου δηλαδή), και πάνε να κάνουν στον Πούτιν πουτινιές τώρα. Να κινεί τα νήματα η δικιά μου για να με τεστάρει, να είναι στημένη η φάση μπας και πέσω σε καμιά παγίδα. Εγώ βέβαια δεν έχω πει/γράψει τίποτα το επιλήψιμο μέχρι τώρα, και κανείς δεν μπορεί να μου προσάψει τίποτα. Ξέρω να φυλάω καλά τον κώλο μου. Και για όσο μου στέλνει ακομα, θα συνεχίσω να διατηρώ την ίδια περίπου τακτική.

Αλλά αν ξαναπάει η κουβέντα στα ρωσοουκρανικά, πώς να αντιδράσω?
Να της μανιφεστάρω κανένα ξεχεστήριο κατά των εισβολέων και του κοντού μαφιόζου, ή να ξεπατικώσω τίποτα ποστς του dna ή του Αρίστου* απο εδω μέσα, παίζοντάς το καλός και συγκαταβατικός μπας και τα φέρει η ζωή κάποτε και χρειαστεί να φάω τριφασικό Καυκάσιο νιμου γύρω στα 9,4/10? Ακόμα και όταν δεν εισαι άμεσα διαθέσιμος, δεν ειναι να τις κλωτσάς διά παντός αυτές τις ευκαιρίες.

*Οκ, που λέει ο λόγος, μη γίνομαι και υπερβολικός. Αν υιοθετήσω απόψεις και ύφος Αρίστου σε αυτά που θα της λέω, την κόβω να φεύγει η ίδια για Ουκρανία και να πολεμάει εθελόντρια στο τάγμα Αζόφ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 03 Μαρ 2022, 12:16, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.


Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23174
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Στενό μαρκάρισμα, στα όρια του φλερτ, από Ρωσοπόντια/Ρωσόφιλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Μαρ 2022, 12:14

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
03 Μαρ 2022, 12:13
Πόσων ετών ;
27, σαν τα κρύα τα νερά.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Στενό μαρκάρισμα, στα όρια του φλερτ, από Ρωσοπόντια/Ρωσόφιλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 03 Μαρ 2022, 12:15

Καταρχάς το ρεντ φλαγκ είναι που σε θεωρεί καλό παιδί. Μακριά. Θα φας πολύ κέρατο

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14642
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Στενό μαρκάρισμα, στα όρια του φλερτ, από Ρωσοπόντια/Ρωσόφιλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 03 Μαρ 2022, 12:16

Σε καταλαβαίνω αλλά πρέπει να μπεις
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12735
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Στενό μαρκάρισμα, στα όρια του φλερτ, από Ρωσοπόντια/Ρωσόφιλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 03 Μαρ 2022, 12:18

vantono έγραψε:
03 Μαρ 2022, 12:10
Λοιπόν, πάνε εδώ και 5-6 μέρες που με τσατάρει μια ρωσοπόντια, αρκετά χρόνια φίλη και συνάδελφος της δικιάς μου, απο τη δουλειά της. Εχουμε γνωριστεί και απο κοντά, πολυ καλό κοριτσάκι και φυσικά ΜΟΥΝΑΡΑ με την αμιγώς Dajeική έννοια, στο λεβελ της δικιάς μου. Πόντια λέει ότι είναι η ίδια, αλλά μιλάει τα ρώσικα σαν μητρική της (ισως και καλύτερα απο τα ελληνικά), και η δικιά μου μου εχει σφυρίξει οτι κάποιος από τους γονεις της ειναι ρωσικής καταγωγής.


Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14642
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Στενό μαρκάρισμα, στα όρια του φλερτ, από Ρωσοπόντια/Ρωσόφιλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 03 Μαρ 2022, 12:19

EKPLIKTIKOS έγραψε:
03 Μαρ 2022, 12:15
Καταρχάς το ρεντ φλαγκ είναι που σε θεωρεί καλό παιδί. Μακριά. Θα φας πολύ κέρατο
Γιά αρχή θα ρίξει αυτός κέρατο
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22670
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Στενό μαρκάρισμα, στα όρια του φλερτ, από Ρωσοπόντια/Ρωσόφιλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 03 Μαρ 2022, 12:19

Πριν δύο εβδομάδες τώρα χωρισε... Ύποπτο. Πρόσεχε μην μπλέξεις με καμία ρωσοποντιακη μαφία και σε κάνουνε μπαούλο. Μάθε πληροφορίες για τον πρώην.

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Στενό μαρκάρισμα, στα όρια του φλερτ, από Ρωσοπόντια/Ρωσόφιλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 03 Μαρ 2022, 12:19

vantono έγραψε:
03 Μαρ 2022, 12:14
Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
03 Μαρ 2022, 12:13
Πόσων ετών ;
27, σαν τα κρύα τα νερά.
Εκεί με τα νυχάκια ερεθίστηκα . :oops:

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12486
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Στενό μαρκάρισμα, στα όρια του φλερτ, από Ρωσοπόντια/Ρωσόφιλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 03 Μαρ 2022, 12:22

επειδη ειμαι και λιγο φυσιογνωμιστης πρεπει να δω ινστα για να τοποθετηθω :003:
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23174
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Στενό μαρκάρισμα, στα όρια του φλερτ, από Ρωσοπόντια/Ρωσόφιλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Μαρ 2022, 12:26

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
03 Μαρ 2022, 12:19
vantono έγραψε:
03 Μαρ 2022, 12:14
Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
03 Μαρ 2022, 12:13
Πόσων ετών ;
27, σαν τα κρύα τα νερά.
Εκεί με τα νυχάκια ερεθίστηκα . :oops:
Έχει και ελληνικό πόδι. :oops::g094:
Αλλά αυτό δεν ειναι και σπάνιο εδώ που τα λέμε, με όσες εχω παει μεχρι τώρα, όλες με ελληνικό πόδι μου προέκυπταν.

Εν τω μεταξύ, από τότε που χώρισε δεν εχει τυχει να βρεθουμε απο κοντά. Γενικα εχουμε καιρο να τυχει να βρεθουμε απο κοντά με αυτην. Δεν ξερω ποια θα ειναι η αντίδρασή της τωρα αν τα πουμε ποτέ απο κοντα, αλλα ελπίζω να μη μου χουφτώνει καβάλο με το πόδι της κατω απο το τραπέζι, υπό την παρουσία της δικιάς μου.
Αυτη η φωτό με τα πεντικουρισμένα πόδια, πολύ ύποπτη μου φάνηκε.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14642
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Στενό μαρκάρισμα, στα όρια του φλερτ, από Ρωσοπόντια/Ρωσόφιλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 03 Μαρ 2022, 12:31

Πολύ δύσκολη η θέση σου.

Αμαρτία να χάσεις τέτοιο μουνί.

Κρίμα να σε ανακαλύψει η βαντόναινα και να χωρίσετε

:102:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10775
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Στενό μαρκάρισμα, στα όρια του φλερτ, από Ρωσοπόντια/Ρωσόφιλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 03 Μαρ 2022, 12:38

Δηλαδή σκέφτεσαι να την βαντέψεις?

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8032
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Στενό μαρκάρισμα, στα όρια του φλερτ, από Ρωσοπόντια/Ρωσόφιλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 03 Μαρ 2022, 12:41

Πρόσεχε μην την έχει βάλει η νυν.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Στενό μαρκάρισμα, στα όρια του φλερτ, από Ρωσοπόντια/Ρωσόφιλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 03 Μαρ 2022, 12:43

Καλά, ρε μαλάκα, κάνεις φλερτ με συναδέλφους της δικιάς σου; Τόσο στόκος είσαι;
Ordem e Progresso.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών