ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 09 Απρ 2022, 10:50

Ερμής έγραψε:
08 Απρ 2022, 20:33
Ρε θεομπαιχτη στη δουλειά της γυναίκας σου δε δουλευες;
Βρε συ Ερμή,με τον Εξαρχίδη μιλάς,με τον Πινόκιο του φόρουμ.
Είναι και ψυχάκιας συν τοις άλλοις.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9225
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 09 Απρ 2022, 10:55

Εγώ πάντως τον πιστεύω. Μου έκανε τον σταυρό του, όχι με το μεταλλικό του χέρι, με το άλλο το καλό.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 09 Απρ 2022, 11:04

Ασέβαστος έγραψε:
09 Απρ 2022, 08:20
Ερμής έγραψε:
08 Απρ 2022, 20:33
Ρε θεομπαιχτη στη δουλειά της γυναίκας σου δε δουλευες;
ερμη παλλικαρι μου, δεν γραφει αληθειες ο ανθρωπος εδω στο πχορουμ, τρολλαρει συστηματικα και ολοφανερα.
Κλαίω. :smt005::smt005::smt005:
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23216
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 09 Απρ 2022, 16:29

Ακούστε όμως, ακούστε, ακούστε:

Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 10 Απρ 2022, 12:04

Ασέβαστος έγραψε:
09 Απρ 2022, 08:20
Ερμής έγραψε:
08 Απρ 2022, 20:33
Ρε θεομπαιχτη στη δουλειά της γυναίκας σου δε δουλευες;
ερμη παλλικαρι μου, δεν γραφει αληθειες ο ανθρωπος εδω στο πχορουμ, τρολλαρει συστηματικα και ολοφανερα.

Φιλαράκο σου εύχομαι ποτέ να μη βρεθείς στη θέση μου. Δεν τρολάρω. Όλοι γνωρίζουν ότι αστειεύομαι συχνά κι αυτό είναι ολοφάνερο μα αυτό είναι κάτι άλλο. Η δουλειά είναι του πεθερού μου όχι της γυναίκας μου. Εκείνη δεν πατάει πλέον στο μαγαζί. Με τον πεθερό μου ήμαστε φιλαράκι και την πιέζει κι αυτός και η πεθερά μου να γυρίσει πίσω. Δεν είναι όλα απάτη και ψέμα. Μερικοί καταθέτουμε την ψυχή μας εδώ. Ανώνυμα ναι, μα την καταθέτουμε.

Χθες την είδα πάλι στο όνειρο μου. Έβγαζε τα ρούχα της κι η φλόγα από το τζάκι φώτιζε το άσπρο δέρμα της. Τον υπέροχο πισινό της. Της έκανα έρωτα στο όρθιο. Ηταν καύλα σκέτη. Μετά ξύπνησα πάλι μόνος σε ένα σπίτι γεμάτο αποφάγια και σκουπίδια.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22793
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 10 Απρ 2022, 12:08

Με τέτοια οικονομική κατάσταση και ρευστό σκηνικό σε όλα τα επίπεδα, δεν υπάρχει πλέον η λέξη τσιγκούνης, δε χρησιμοποιείται. Είναι απλά ένα παρωχημενο κατάλοιπο του παρελθόντος.

Άβαταρ μέλους
ψωνάρα τιντερού
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: 25 Μαρ 2022, 21:02

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ψωνάρα τιντερού » 10 Απρ 2022, 12:17

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
10 Απρ 2022, 12:08
Με τέτοια οικονομική κατάσταση και ρευστό σκηνικό σε όλα τα επίπεδα, δεν υπάρχει πλέον η λέξη τσιγκούνης, δε χρησιμοποιείται. Είναι απλά ένα παρωχημενο κατάλοιπο του παρελθόντος.
δικέ μου, από ποιον πληρώνεται ο λογαριασμός όταν δειπνείς/ξεδιψάς με μια ώριμη κυρια;
Αυτό είναι ένα κείμενο που μπορεί να προστίθεται στις δημοσιεύσεις σας. Υπάρχει ένα όριο 255 κρυάδων. Το ξεπεράσατε.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22793
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 10 Απρ 2022, 12:27

ψωνάρα τιντερού έγραψε:
10 Απρ 2022, 12:17
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
10 Απρ 2022, 12:08
Με τέτοια οικονομική κατάσταση και ρευστό σκηνικό σε όλα τα επίπεδα, δεν υπάρχει πλέον η λέξη τσιγκούνης, δε χρησιμοποιείται. Είναι απλά ένα παρωχημενο κατάλοιπο του παρελθόντος.
δικέ μου, από ποιον πληρώνεται ο λογαριασμός όταν δειπνείς/ξεδιψάς με μια ώριμη κυρια;
Σπίτι γίνονται αυτά με μουσική από yt, αλκοόλ και ξηροκαρπια, δειπνα έξω μόνο στις αμερικανικές ταινίες των 80ς.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 10 Απρ 2022, 12:29

ψωνάρα τιντερού έγραψε:
10 Απρ 2022, 12:17
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
10 Απρ 2022, 12:08
Με τέτοια οικονομική κατάσταση και ρευστό σκηνικό σε όλα τα επίπεδα, δεν υπάρχει πλέον η λέξη τσιγκούνης, δε χρησιμοποιείται. Είναι απλά ένα παρωχημενο κατάλοιπο του παρελθόντος.
δικέ μου, από ποιον πληρώνεται ο λογαριασμός όταν δειπνείς/ξεδιψάς με μια ώριμη κυρια;
Κανονικά με τις ώριμες κυρίες θα έπρεπε να μοιράζεται ο λογαριασμός. Κι εδώ όμως εμείς οι έλληνες πρωτοτυπούμε. Και πάλι ο άντρας πληρώνει το λογαριασμό. Ο λόγος είναι ότι δεν θέλουμε να κάνουμε την ώριμη κυρία να αισθανθεί ώριμη. Πόσο τρυφεροί είμαστε εμείς οι αρσενικοί έλληνες και πως φτάσαμε εδώ, θα πείτε. Η εξήγηση είναι απλή. Αγαπάμε τη μαμά μας. Αγαπάμε όλες τις γυναίκες.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 11 Απρ 2022, 09:07

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Απρ 2022, 12:04
Ασέβαστος έγραψε:
09 Απρ 2022, 08:20
Ερμής έγραψε:
08 Απρ 2022, 20:33
Ρε θεομπαιχτη στη δουλειά της γυναίκας σου δε δουλευες;
ερμη παλλικαρι μου, δεν γραφει αληθειες ο ανθρωπος εδω στο πχορουμ, τρολλαρει συστηματικα και ολοφανερα.

Φιλαράκο σου εύχομαι ποτέ να μη βρεθείς στη θέση μου. Δεν τρολάρω. Όλοι γνωρίζουν ότι αστειεύομαι συχνά κι αυτό είναι ολοφάνερο μα αυτό είναι κάτι άλλο. Η δουλειά είναι του πεθερού μου όχι της γυναίκας μου. Εκείνη δεν πατάει πλέον στο μαγαζί. Με τον πεθερό μου ήμαστε φιλαράκι και την πιέζει κι αυτός και η πεθερά μου να γυρίσει πίσω. Δεν είναι όλα απάτη και ψέμα. Μερικοί καταθέτουμε την ψυχή μας εδώ. Ανώνυμα ναι, μα την καταθέτουμε.

Χθες την είδα πάλι στο όνειρο μου. Έβγαζε τα ρούχα της κι η φλόγα από το τζάκι φώτιζε το άσπρο δέρμα της. Τον υπέροχο πισινό της. Της έκανα έρωτα στο όρθιο. Ηταν καύλα σκέτη. Μετά ξύπνησα πάλι μόνος σε ένα σπίτι γεμάτο αποφάγια και σκουπίδια.
αδερφε δεν παει ετσι. εχεις χτισει ενα προφιλ με κοπο και ιδρωτα. δεν παιζει να το γυρισεις τωρα σε "λεω αληθεια". δεν αφηνω τη λιακαδα και το ουζακι στον καφενε, δε μπα να ερθουν 1000 λυκοι στα προβατα σου.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 11 Απρ 2022, 09:19

Ασέβαστος έγραψε:
11 Απρ 2022, 09:07
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Απρ 2022, 12:04
Ασέβαστος έγραψε:
09 Απρ 2022, 08:20

ερμη παλλικαρι μου, δεν γραφει αληθειες ο ανθρωπος εδω στο πχορουμ, τρολλαρει συστηματικα και ολοφανερα.

Φιλαράκο σου εύχομαι ποτέ να μη βρεθείς στη θέση μου. Δεν τρολάρω. Όλοι γνωρίζουν ότι αστειεύομαι συχνά κι αυτό είναι ολοφάνερο μα αυτό είναι κάτι άλλο. Η δουλειά είναι του πεθερού μου όχι της γυναίκας μου. Εκείνη δεν πατάει πλέον στο μαγαζί. Με τον πεθερό μου ήμαστε φιλαράκι και την πιέζει κι αυτός και η πεθερά μου να γυρίσει πίσω. Δεν είναι όλα απάτη και ψέμα. Μερικοί καταθέτουμε την ψυχή μας εδώ. Ανώνυμα ναι, μα την καταθέτουμε.

Χθες την είδα πάλι στο όνειρο μου. Έβγαζε τα ρούχα της κι η φλόγα από το τζάκι φώτιζε το άσπρο δέρμα της. Τον υπέροχο πισινό της. Της έκανα έρωτα στο όρθιο. Ηταν καύλα σκέτη. Μετά ξύπνησα πάλι μόνος σε ένα σπίτι γεμάτο αποφάγια και σκουπίδια.
αδερφε δεν παει ετσι. εχεις χτισει ενα προφιλ με κοπο και ιδρωτα. δεν παιζει να το γυρισεις τωρα σε "λεω αληθεια". δεν αφηνω τη λιακαδα και το ουζακι στον καφενε, δε μπα να ερθουν 1000 λυκοι στα προβατα σου.
Έχεις δίκιο στον κόπο αφού δεν έχω φίλους και το φόρουμ είναι ο μόνος τρόπος να μοιράζομαι μύχιες σκέψεις. Αυτά που λες όμως εσύ τρολάρισμα εγώ τα λέω απλά αστεισμούς και αποσκοπούν σε ψυχαγωγικές υπενθυμίσεις της τρέλας του κόσμου. Είναι όπως είπες ολοφάνερο ότι κάνω πλάκα. Νομίζω μπορεί οιοσδήποτε να διαχωρίσει πότε κάνω πλάκα και πότε όχι. Δε σου ζητάω να αφήσεις τον καφενέ σου. Ερωτήθηκα για την προσωπική μου ζωή, δεν μίλησα αυθαίρετα σε ένα νήμα που ειρωνικά είναι το αντίθετο από αυτό που νιώθω, τώρα περισσότερο από ποτέ, για την κόρη του ήλιου που κάποτε είχα. Ήμουν πάντα τόσο γενναιόδωρος μαζί της. Σε χρήματα, σε χρόνο, σε αισθήματα. Γι' αυτό σου λέω, άστο το θέμα. Είναι τραγικό για μένα και όποιος έχει τραβήξει γερή καψούρα το καταλαβαίνει, λυπήσου λίγο τα προβατάκια μου, πες πως είναι επινόηση. Δεν πειράζει. Πάλι λυπήσου τα. Κλάψε για τα προβατάκια μου φίλε μου, για την μίζερη πια ζωή μου σε ένα σπίτι με κλεισμένα πατζούρια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών