ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14744
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 08 Απρ 2022, 11:55

EKPLIKTIKOS έγραψε:
08 Απρ 2022, 11:52
Cecily Anne έγραψε:
07 Απρ 2022, 19:08

Με έχει καλέσει ένα γίδι Ελβετός για φαί σπίτι του. Παίρνω ένα κρασί, πάω. Έχει κάνει σπαγκέτι με σάλτσα κόκκινη (σκέτη). Τρώμε, πίνουμε και το κρασί και στο τέλος μου λέει "5 φράγκα". Τί 5 φτάγκα του λέω; Μου λέει η μερίδα σου. Παγωτό εγώ, εννοείται του τα έδωσα και σηκώθηκα και έφυγα και δεν ξαναβγήκα ποτέ μαζί του. Και κλαίω και το κρασί.
Αυτός για το κρασί δεν πλήρωσε; :lol:

Καλά ήθελε 5ευρω για μια σκέτη σάλτσα; έβαλε κ το μερίδιο σου στο ρεύμα που έκαψε;
Βάλε και καθαριστικά πιάτων, νερά, φθορές κουζίνας, κοστίζει
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 08 Απρ 2022, 12:00

Ρε άντε με το γίδι, έχω συναντήσει τσιγκούνηδες στη ζωή μου, αλλά το πρόβλημα αυτουνού δεν ήταν ότι ήταν τσιγκούνης, ήταν η νοοτροπία τέτοια. Αργησα να καταλάβω ότι όλοι οι Ελβετοί είναι έτσι. Ακούω "Ελβετός" και κόβω λάσπη. Μακριά.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 08 Απρ 2022, 12:02

Στύγιος έγραψε:
07 Απρ 2022, 00:53
Πήρα δαχτυλίδι ( my precious) 500 ευρώ για μια δεσποινίδα κάποτε , αλλά τελικά δεν παντρευτήκαμε. Κράτησε το δαχτυλίδι κι ακόμα το κλαίω..
Είσαι μαλάκας. Εγώ μετά από τέσσερα χρόνια που πρακτικά συζούσαμε αφού την ξαπόστειλα πήγα στο σπίτι της και πήρα κάθετι δικό μου. Μέχρι κι ένα ποδήλατο που της είχα αγοράσει.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 08 Απρ 2022, 12:19

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
08 Απρ 2022, 12:02
Στύγιος έγραψε:
07 Απρ 2022, 00:53
Πήρα δαχτυλίδι ( my precious) 500 ευρώ για μια δεσποινίδα κάποτε , αλλά τελικά δεν παντρευτήκαμε. Κράτησε το δαχτυλίδι κι ακόμα το κλαίω..
Είσαι μαλάκας. Εγώ μετά από τέσσερα χρόνια που πρακτικά συζούσαμε αφού την ξαπόστειλα πήγα στο σπίτι της και πήρα κάθετι δικό μου. Μέχρι κι ένα ποδήλατο που της είχα αγοράσει.
Ισχύει αυτό, κ γω την έκανα αυτή τη μαλακια με μια πρώην, χωρίσαμε κ αντί να της πω παίρνεις τα δικά σου παίρνω τα δικά μου της λέω πάρε ό,τι θες απ το σπίτι :fp:

Ε στη μουνα της έκανε πλιάτσικο κανονικό κ αυτή :c020:

sharp
Δημοσιεύσεις: 21210
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 08 Απρ 2022, 12:31

Cecily Anne έγραψε:
08 Απρ 2022, 12:00
Ρε άντε με το γίδι, έχω συναντήσει τσιγκούνηδες στη ζωή μου, αλλά το πρόβλημα αυτουνού δεν ήταν ότι ήταν τσιγκούνης, ήταν η νοοτροπία τέτοια. Αργησα να καταλάβω ότι όλοι οι Ελβετοί είναι έτσι. Ακούω "Ελβετός" και κόβω λάσπη. Μακριά.
Έπρεπε να πάρεις πίσω το κρασί ή καλύτερα να τού το φέρεις στο κεφάλι.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23300
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 08 Απρ 2022, 12:47

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
08 Απρ 2022, 12:02
Στύγιος έγραψε:
07 Απρ 2022, 00:53
Πήρα δαχτυλίδι ( my precious) 500 ευρώ για μια δεσποινίδα κάποτε , αλλά τελικά δεν παντρευτήκαμε. Κράτησε το δαχτυλίδι κι ακόμα το κλαίω..
Είσαι μαλάκας. Εγώ μετά από τέσσερα χρόνια που πρακτικά συζούσαμε αφού την ξαπόστειλα πήγα στο σπίτι της και πήρα κάθετι δικό μου. Μέχρι κι ένα ποδήλατο που της είχα αγοράσει.
παντρεμένος δεν ήσουν;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 08 Απρ 2022, 13:02

αμετρητα περιστατικα - αρχοντες στο τραπεζι μας με τον κολλητο μου - να ερχονται συνεχεια απο '' οτι πιο εκλεκτον '' :003: εχει το καταστημα κ διπλα μας γυναικοπαρεες να την βγαζουν φτωχομπινεδιαρικα κ να προσπαθουν απεγνωσμενα κ επιμονα να μας κινησουν το ενδιαφερον για να γινουμε μια παρεα :003:
αποοοοολαυσηηηηηη
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 08 Απρ 2022, 13:08

sharp έγραψε:
08 Απρ 2022, 12:31
Cecily Anne έγραψε:
08 Απρ 2022, 12:00
Ρε άντε με το γίδι, έχω συναντήσει τσιγκούνηδες στη ζωή μου, αλλά το πρόβλημα αυτουνού δεν ήταν ότι ήταν τσιγκούνης, ήταν η νοοτροπία τέτοια. Αργησα να καταλάβω ότι όλοι οι Ελβετοί είναι έτσι. Ακούω "Ελβετός" και κόβω λάσπη. Μακριά.
Έπρεπε να πάρεις πίσω το κρασί ή καλύτερα να τού το φέρεις στο κεφάλι.
Αφού το'χαμε πιει! Επίσης, καλά τα λες κατόπιν εορτής. Εκείνη τη στιγμή το σοκ είναι τέτοιο που τσιμπιόμουν μήπως δεν κατάλαβα καλά τι λέει. :smt005:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14744
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 08 Απρ 2022, 13:13

:lol:

Όλα καλά, αν τον είχες καλέσει θα σου έδινε το πεντόφραγκο ή αν δεν του έβγαζες λογαριασμό θα έκανε τον κινέζο ;

:102:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11548
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 08 Απρ 2022, 13:21

Cecily Anne έγραψε:
07 Απρ 2022, 19:08
1. Είχαμε κενό από τα εργαστήρια και τρώγαμε ένα κλαμπ με τη διπλανή στον πάγκο. Το κλαμπ ήταν τεράστιο για ένα άτομο και είχε 5 ευρώ. Είχε φάει η κάθε μία 2 τριγωνάκια και από λίγες πατάτες, οπότε προς το τέλος άρχισα και τσιμπούσα εγώ τις υπόλοιπες πιο πολύ από βαρεμάρα. Έρχεται η ώρα να πληρώσουμε. Βγάζω ένα πεντάευρω να το πληρώσω εγώ, διότι κλάιν ένα κλαμπ είναι και θα το αγόραζα είτε έτρωγε αυτή είτε όχι και γυρνάει και μου λέει το μόμολο: "καλά έκανες, γιατί έφαγες περισσότερες πατάτες από μένα". Εννοείται δεν ξαναπλήρωσα τίποτα δικό της.

2. Είμαστε εξωτερικό η παρέα και έχει φέρει ο ένας μου φίλος και τον αδερφό του. Όσο τρώμε έξω δε διανοούνται να αφήσουν πουρ μπουάρ. Να του εξηγώ του αδερφού ότι ρε καμάρι μου είναι υποχρεωτικό εδώ, από αυτό πληρώνονται οι σερβιτόροι, τίποτα αυτός, δεν καταλάβαινε, αναγκαζόμασταν και πληρώναμε όλη τη διάρκεια εμείς τα πουρ μπουάρ του. Σαν να μη φτάνει αυτό, η μία κολλητή καπνίζει και ο κολλητός και αδερφός του της κάνουν τράκες σε σημείο να με έχουν εκνευρίσει άπειρα, διότι έκανε το δεκάρι 7-8 δολλάρια, μην πω και παραπάνω, ειλικρινά δε θυμάμαι. Τεσπα. παίζουμε στο δωμάτιο χαρτιά και της έχει μείνει ένα τσιγάρο όλο κι όλο. Οπότε ο αδερφός πάει και της το καπνίζει ο πούστης ρε. Σιγοβράζω εγώ από μέσα μου, αυτή δεν μιλάει. Οπότε λέω πάω απέναντι να φέρω ένα παγωτό να το φάμε και θα σου φέρω και τσιγάρα, γυρνάω, πιάνει ο αδερφός το παγωτό πρώτος, βάζει το κουταλάκι μέσα (ενώ είχα φέρει ποτήρια πλαστικά να το μοιράσουμε) το τρώει και γυρνάει και μου λέει "τι μαλακία παγωτό πήρες;" Ε του πάτησα κάτι γαμωσταυρίδια, δεν μου ξαναμίλησε!!!!!!

3. Με έχει καλέσει ένα γίδι Ελβετός για φαί σπίτι του. Παίρνω ένα κρασί, πάω. Έχει κάνει σπαγκέτι με σάλτσα κόκκινη (σκέτη). Τρώμε, πίνουμε και το κρασί και στο τέλος μου λέει "5 φράγκα". Τί 5 φτάγκα του λέω; Μου λέει η μερίδα σου. Παγωτό εγώ, εννοείται του τα έδωσα και σηκώθηκα και έφυγα και δεν ξαναβγήκα ποτέ μαζί του. Και κλαίω και το κρασί.

4. Μαλακας κολλητός μου στέλνει πακέτο έναν φίλο του (πάλι Ελβετό) να του κάνω ξενάγηση, γιατί θα έκανε μεταπτυχιακό, δε θυμάμαι τώρα Τρώω μια μέρα, του δείχνω τα πάντα. Μου λέει το γίδι να βγούμε το βράδυ για ποτό για να με ευχαριστήσει, οπότε πάω. Να τονίσω ότι ΔΕΝ Μ'ΑΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ, αλλά επειδή τον έστειλε ο κολλητός μου εγώ απλά πήγα να κάνω εξυπηρέτηση, οπότε και για το ποτό δεν καιγόμουν καθόλου. Ενιγουέι, τον πάω κόβεντ γκάρντεν σε ένα γαμηστερό καταγώγι με κοκτέιλ 5 λίρες (πιο φτηνά άμα βρείτε πουθενά να με φτύσετε). Παίρνουμε από ένα κοκτέιλ,πίνουμε, μιλάω εγώ, αυτός δεν ξέρει να μιλήσει αγγλικά, κάνει ότι καταλαβαίνει, τεσπά έχω αρχίσει και σκυλοβαριέμαι. Του λέω θα πάρουμε δεύτερο ή να φύγουμε; Μου λέει "ξέρεις επειδή είναι πολύ ακριβά" μήπως να παίρναμε καμιά μπύρα να την πιούμε σε κάνα παγκάκι στο πάρκο; Του λέω τέτοια ώρα δεν έχει εδώ κιόσκια, οπότε να φύγουμε καλύτερα. Εννοείται ο καθένας πλήρωσε τα δικά του (ποτέ δεν κατάλαβα πώς θα με ευχαριστούσε; Μάλλον η παρουσία του;;;;)... Στο δρόμο για το γυρισμό περνάει από μπροστά μας μια Αστον Μάρτιν. Γυρνάει το γίδι και μου κάνει "αααα αυτό είναι το αμάξι των ονείρων μου". Του κάνω "ααα και κάνεις οικονομία από τα ποτά για να το πάρεις";;;;; Δεν κατάλαβε τι εννοούσα. :fp:
Τους ξεναγησες, τους ταισες τους ποτισες..εύγε.

Πρέσβειρα της Ελλάδος στην Ευρώπη
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 08 Απρ 2022, 13:23

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
08 Απρ 2022, 13:21


Τους ξεναγησες, τους ταισες τους ποτισες..εύγε.

Πρέσβειρα της Ελλάδος στην Ευρώπη
Μα γι'αυτό μια ζωή λέω τα καλύτερα για τους Ελ άνδρες. Με τόση μαλακία που'χω λουστεί απέξω, οι Ελ είναι για μένα όαση.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14744
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 08 Απρ 2022, 13:24

Ιδιαιτέρως όταν βλέπω ξένους σε εστιατόρια να τρώνε γεμιστά (που έχει την μεγαλύτερη απόσταση από τα άλλα φαγητά σε σχέση με το σπιτικό) μου έρχεται να τους πάρω από κει και να τους τραπεζώσω, γιά δόξα της κυράς (ή τής μαμάς παλιότερ) ή της Ελ κουζίνας μας.










Edit ; Καλά ... πιό πολύ τα φασολάκια έξω είναι εντελώς άλλο πράμα, δεν δοξαζόμαστε ετσά :102:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 08 Απρ 2022, 13:24

ειμεθα πασιγνωστοι μαλακες ανα την υφηλιο για την φιλοξενια ξενοδουλιαση μας
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 08 Απρ 2022, 13:29

Cecily Anne έγραψε:
08 Απρ 2022, 13:23
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
08 Απρ 2022, 13:21


Τους ξεναγησες, τους ταισες τους ποτισες..εύγε.

Πρέσβειρα της Ελλάδος στην Ευρώπη
Μα γι'αυτό μια ζωή λέω τα καλύτερα για τους Ελ άνδρες. Με τόση μαλακία που'χω λουστεί απέξω, οι Ελ είναι για μένα όαση.
ναι - αλλα μην το γραφεις ετσι στεγνα - χαλας την πιατσα

σοκ παθαινουν οι βορειοευρωπαιες απο το πως συμπεριφερομαστε στις γυναικες στην Ελλαδα - το χειροτερο που εχω ακουσει ειναι πως τις εχουμε σαν πριγκιπισσες :003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 08 Απρ 2022, 13:34

Αγις έγραψε:
08 Απρ 2022, 13:29
Cecily Anne έγραψε:
08 Απρ 2022, 13:23
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
08 Απρ 2022, 13:21


Τους ξεναγησες, τους ταισες τους ποτισες..εύγε.

Πρέσβειρα της Ελλάδος στην Ευρώπη
Μα γι'αυτό μια ζωή λέω τα καλύτερα για τους Ελ άνδρες. Με τόση μαλακία που'χω λουστεί απέξω, οι Ελ είναι για μένα όαση.
ναι - αλλα μην το γραφεις ετσι στεγνα - χαλας την πιατσα

σοκ παθαινουν οι βορειοευρωπαιες απο το πως συμπεριφερομαστε στις γυναικες στην Ελλαδα - το χειροτερο που εχω ακουσει ειναι πως τις εχουμε σαν πριγκιπισσες :003:
Φίλος μου πήγε καλεσμένος από γκόμενα στο πατρικό της. Τη δεύτερη μέρα τους είπαν οι γονείς της ότι "χτες τους κάνανε το τραπέζι τσάμπα", αλλά από εδώ και πέρα να τους αφήσουν λεφτά για τα ψώνια του σούπερ μάρκετ. Ο τύπος αυτός εμένα με κορόιδευε κάνα μήνα για το περιστατικό με τη μακαρονάδα 5 φράγκα, όταν το γαμήσι για ΣΚ στο πατρικό της γκόμενας του κόστισε πιο ακριβά από βίζιτα πολυτελείας.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών