Γείτονες

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γείτονες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 07 Απρ 2022, 21:00

taliban έγραψε:
07 Απρ 2022, 20:33
Όταν έμενα Αθήνα στο πρώτο σπίτι, οι από κάτω τα καλοκαίρια μετά τις 12 καθόντουσαν έξω μέχρι της 3-4 το πρωί.
Τραγουδαγαν και είχαν ράδιο σαν να μην υπήρχε κάνεις γύρω τους.

Μου πρηξαν τα συκωτοπνεύμονα.
Τι με το καλό τι με φωνές... εκεί.. το ίδιο τροπάρι.
Μέχρι που πήρα την αστυνομία και μαζεύτηκαν μεν αλλά μου γρατσουνισαν το αμάξι....την επόμενη μέρα.

------
Στο δεύτερο σπίτι από πάνω και από κάτω έμεναν...ιεχωβαδες.

Η γριά από πάνω ολως τυχαίως άφησε στα σκαλιά την Αγία γραφή ή όπως λέγεται ότι παραμύθι έχουν διαφορά φυλλάδια που δήθεν της έπεσαν.

Μέχρι πήρα αυτό :
https://www.public.gr/product/books/eng ... le/0667328

Και έκοψε τις μαλακιες για κάποιο διάστημα.

Οι από κάτω ζευγάρι ιεχωβαδων είχαν κατά περιόδους μαζωξεις τα σ/κ και μάλλον διάβαζαν διαφορά.
Ψιλογκαριζαν χαχαχα και χουχουχου.

Έμαθα από έναν γείτονα πριν μήνες ότι μάλλον ο άντρας ιεχωβας χειροτονησε την ιεχωβου γναικα του.

----
Στα Τρίκαλα σε γενικές γραμμές στο σπίτι δεν έχω ενοχλήσεις εκτός από κάτι σκυλιά απέναντι που γαβγιζουν σταθερά 2 με 3 το πρωί. Όχι άλλη ώρα της ημέρας . Αλλά μόνο εκείνη τηννστιγμη .

-------
Στο χωριό είναι όλοι ψιλοαρπαγμενοι.
Που πας? Πηγές κατ; που τα χς τα μελίσσια?
Παντρευκες;

Όσο λιγότερος κόσμος τόσο το χειρότερο.

Ζωαδια.
Και τι έκανες με την Σατανική Βίβλο, τύπε;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8173
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Γείτονες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 07 Απρ 2022, 21:34

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
07 Απρ 2022, 13:03
foscilis έγραψε:
07 Απρ 2022, 12:36
Μελετώντας τους προηγούμενους γείτονές μου επί 16 χρόνια έβγαλα πολλά χρήσιμα ανθρωπολογικά συμπεράσματα, όλα πάρα πολύ μειωτικά για αυτούς.

Μια λεπτομερειούλα που κανονικά θα είχα κάνει φασαρία αλλά ήδη ήξερα ότι μετακομίζω, είναι το φυσικό αέριο. Όλοι ξέρουμε ότι ο λέβητας φυσικού αερίου έχει ένα σωληνάκι που παροχετεύει νερό (από την καύση). Ο ΟΚ τύπος του 1ου ορόφου έβαλε μακρύ σωληνάκι και πάει κατευθείαν στην υδρορρόη του. Εγώ βαριόμουν να το κάνω αυτό και έβαζα έναν κουβά από κάτω, που ήθελε άδειασμα κάθε 2-3 εβδομάδες, επίσης στην υδρορόη. Ο τύπος του 3ου όμως φέρθηκε έξυπνα και έβγαλε το σωληνάκι εκτός μπαλκονιού, ώστε να μην χαλάει την αισθητική του μπαλκονιού του ούτε με νερά ούτε με σωλήνες ούτε με κουβάδες. Σαν πρωτογενές αποτέλεσμα όποιος μπαίνει στην πολυκατοικία του πέφτουν σταγόνες στο κεφάλι, ενώ έχει σχηματιστεί και ημιμόνιμο χειμαρράκι στην είσοδο complete με βρύα και μούχλα. Το τι κατσαρίδες θα έχει αυτό το πράγμα το καλοκαίρι μπορώ μόνο να το εικάσω.

Σαν δευτερογενές αποτέλεσμα η μαλάκω του ισογείου με το πίτμπουλ που έτσι κι αλλιώς ο βάλτος σχηματίστηκε στην είσοδο του ισόγειου μπαλκονιού της, έβγαλε κι αυτή το σωληνάκι έξω πριν 3 μήνες που έβαλε αέριο. Έτσι τώρα από χειμαρράκι έγινε κανονικό ποταμάκι που ποτέ δεν του λείπει το νερό.

Πρέπει να τονίσω ότι αυτό είναι εντελώς λεπτομερειούλα και ότι ο τύπος του 3ου ήταν από τους κατά τα άλλα στο νορμάλ κομμάτι του φάσματος, δηλαδή τα μόνα παράπονα που είχα ήταν αυτό + η μανία του να καρφώνει πράγματα με το σφυρί σε ώρες κοινής ησυχίας κάθε μα κάθε σαββατοκύριακο. Εντελώς εντελώς νορμάλ ήταν ο τύπος του 1ου, με μοναδική εξαίρεση που το 2010 βρήκε βύσμα για να μην υποχρεωθεί η πολυκατοικία να βάλει εσωτερικές πόρτες στο ασανσέρ.

Οι υπόλοιποι γείτονες ήταν εντελώς προγλωσσικές περιπτωσάρες.
Το τρεχούμενο νερό ειναι πολύ καλό για το φενγκ σούι.


.

Κοίτα τι καταρράκτη εφτιαξε τζάμπα ο άλλος στην αυλή του..... :blm:




.



Εικόνα



.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11921
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Γείτονες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 07 Απρ 2022, 22:26

Feindflug έγραψε:
07 Απρ 2022, 21:00
taliban έγραψε:
07 Απρ 2022, 20:33
Όταν έμενα Αθήνα στο πρώτο σπίτι, οι από κάτω τα καλοκαίρια μετά τις 12 καθόντουσαν έξω μέχρι της 3-4 το πρωί.
Τραγουδαγαν και είχαν ράδιο σαν να μην υπήρχε κάνεις γύρω τους.

Μου πρηξαν τα συκωτοπνεύμονα.
Τι με το καλό τι με φωνές... εκεί.. το ίδιο τροπάρι.
Μέχρι που πήρα την αστυνομία και μαζεύτηκαν μεν αλλά μου γρατσουνισαν το αμάξι....την επόμενη μέρα.

------
Στο δεύτερο σπίτι από πάνω και από κάτω έμεναν...ιεχωβαδες.

Η γριά από πάνω ολως τυχαίως άφησε στα σκαλιά την Αγία γραφή ή όπως λέγεται ότι παραμύθι έχουν διαφορά φυλλάδια που δήθεν της έπεσαν.

Μέχρι πήρα αυτό :
https://www.public.gr/product/books/eng ... le/0667328

Και έκοψε τις μαλακιες για κάποιο διάστημα.

Οι από κάτω ζευγάρι ιεχωβαδων είχαν κατά περιόδους μαζωξεις τα σ/κ και μάλλον διάβαζαν διαφορά.
Ψιλογκαριζαν χαχαχα και χουχουχου.

Έμαθα από έναν γείτονα πριν μήνες ότι μάλλον ο άντρας ιεχωβας χειροτονησε την ιεχωβου γναικα του.

----
Στα Τρίκαλα σε γενικές γραμμές στο σπίτι δεν έχω ενοχλήσεις εκτός από κάτι σκυλιά απέναντι που γαβγιζουν σταθερά 2 με 3 το πρωί. Όχι άλλη ώρα της ημέρας . Αλλά μόνο εκείνη τηννστιγμη .

-------
Στο χωριό είναι όλοι ψιλοαρπαγμενοι.
Που πας? Πηγές κατ; που τα χς τα μελίσσια?
Παντρευκες;

Όσο λιγότερος κόσμος τόσο το χειρότερο.

Ζωαδια.
Και τι έκανες με την Σατανική Βίβλο, τύπε;
Την άφησα έξω από την πόρτα της τρελής σε συσκευασία δώρου.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27236
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Γείτονες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 07 Απρ 2022, 22:36

Ειχαμε μεχρι προσφατα γειτονες ενα φωνακλάδικο ζευγάρι.

Αγαπημενοι, μονοιασμένοι κτλ. αλλα καθε βράδυ αρχιζαν τα ουρλιαχτα και τα βογγητα.

Ειδικα καλοκαιρια με ανοιχτα παράθυρα ακουγοντουσαν 3 τετραγωνα πιο κατω.

Και στανταρ στις ωρες τους.

Παντα 1 με 4 το πρωι.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Γείτονες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 07 Απρ 2022, 22:37

taliban έγραψε:
07 Απρ 2022, 22:26
Την άφησα έξω από την πόρτα της τρελής σε συσκευασία δώρου.
:p3::p3::p3::p3::p3::p3::p3:
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Γείτονες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 07 Απρ 2022, 22:39

sharp έγραψε:
07 Απρ 2022, 12:39
Νόμιζα ότι άνοιξε ένα ακόμη θέμα για τους Τούρκους
Δεν άνοιξε γι' αυτό αλλά εκεί θα καταλήξει.

Άβαταρ μέλους
ψωνάρα τιντερού
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: 25 Μαρ 2022, 21:02

Re: Γείτονες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ψωνάρα τιντερού » 07 Απρ 2022, 22:40

stavmanr έγραψε:
07 Απρ 2022, 22:39
sharp έγραψε:
07 Απρ 2022, 12:39
Νόμιζα ότι άνοιξε ένα ακόμη θέμα για τους Τούρκους
Δεν άνοιξε γι' αυτό αλλά εκεί θα καταλήξει.
:zz:
Αυτό είναι ένα κείμενο που μπορεί να προστίθεται στις δημοσιεύσεις σας. Υπάρχει ένα όριο 255 κρυάδων. Το ξεπεράσατε.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28240
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Γείτονες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 07 Απρ 2022, 22:41

Feindflug έγραψε:
07 Απρ 2022, 21:00


Μέχρι πήρα αυτό :
https://www.public.gr/product/books/eng ... le/0667328

Παρατηρησες τι εχει εκει δεξια στο μαζί με αυτό, οι περισσότεροι αγοράζουν; :lol:
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γείτονες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 07 Απρ 2022, 22:48

GoBack έγραψε:
07 Απρ 2022, 22:41
Feindflug έγραψε:
07 Απρ 2022, 21:00


Μέχρι πήρα αυτό :
https://www.public.gr/product/books/eng ... le/0667328

Παρατηρησες τι εχει εκει δεξια στο μαζί με αυτό, οι περισσότεροι αγοράζουν; :lol:
Για πες, δικέ μου;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23254
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Γείτονες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 07 Απρ 2022, 22:51

Αυτός που έχει το απέναντι χωράφι από το δικό μου στο χωριό, είχε φυτεμένο στάρι. Εγώ είχα ροδακινιές. Σε κάποια φάση που πήγα στο χωράφι, αντίκρισα το εξής θέαμα: Ενώ τα χωράφια χωρίζονται από έναν χωματόδρομο, αυτός πήγε στη δική μου πλευρά και φύτεψε μια σειρά με στάρι στο δικό μου χωράφι.

Τον βρήκα και του είπα "ρε, Παναγιώτη, τι είναι αυτά; Στο δικό μου χωράφι πας και σπέρνεις στάρι;".
Μου είπε "Ωχ μωρέ, πώς κάνεις έτσι; Τόσο χώρο έχεις και είπα να μου δανείσεις λίγο".
Του είπα: "Σε παρακαλώ, για να μην έχουμε άλλου είδους διαμάχες, αύριο κιόλας, να πας να τα ξεπατώσεις".
"Καλά, καλά", είπε εκείνος. Και στο τέλος πρόσθεσε: "Καλά λένε ο θεός να σε φυλάει από τον κακό τον γείτονα".
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28240
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Γείτονες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 07 Απρ 2022, 22:52

Feindflug έγραψε:
07 Απρ 2022, 22:48
GoBack έγραψε:
07 Απρ 2022, 22:41
Feindflug έγραψε:
07 Απρ 2022, 21:00


Μέχρι πήρα αυτό :
https://www.public.gr/product/books/eng ... le/0667328

Παρατηρησες τι εχει εκει δεξια στο μαζί με αυτό, οι περισσότεροι αγοράζουν; :lol:
Για πες, δικέ μου;
Εικόνα
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16972
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Γείτονες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 07 Απρ 2022, 22:59

Ερμής έγραψε:
07 Απρ 2022, 12:58
stergiosbik έγραψε:
07 Απρ 2022, 12:38
Ερμής έγραψε:
07 Απρ 2022, 12:24
Μπα τπτ
Με μια γειτονιασα εκεί γυρω στα 50, όχι ιδιαιτερα ωραία, λέμε κανένα γειά αν ειμαστε στα μπαλκόνια ή στο δρόμο.
Στις πρώτες ζέστες πριν καμια βδομάδα φόραγε ένα κολάν κανα δυο νουμερα μικρότερο και ανακάλυψα οτι έχει μια απίστευτη κωλάρα που παίρνει 20 στα 10. Άρχισα να την βλέπω με άλλο μάτι. Πολλές φορές έκτοτε βγαίνει μπαλκόνι με ρομπα σχεδον διάφανη ανευ σουτιεν, χαμογελάει και άλλα τέτοια.

το άλλο γαμάτο είναι στο πάρκινγκ όταν ο γείτονας του τρίτου βάζει μπροστά το C63 και τραντάζεται ο τόπος. :romance-hearteyes:
Σε ζηλευω για το 2ο.
Απο το πρωτο χορτασαμε. :lol:
ρε σου λέω η τυπισσα έχει κώλο που δεν υπάρχει. Τετοιο κώλο παίζει να έχω δει άλλες 5-6 φορες, εν τω μεταξύ η τύπισσα δεν ειναι ιδιαιτερα ωραία. Μου μπήκαν διαόλια.
όσο για το 2ο, που να δεις παλιά στο πατρικό που πέρναγε απεξω ενα Viper μερικές φορές
Καλές οι τουρμπίνες,καλό το ρεύμα,αλλά τα άτιμα τα κυβικά σε πολλούς κυλίνδρους δεν παιζονται! :romance-hearteyes:
Φαντάζομαι να περνάει η Viper και να σείεται ο τόπος! :lol:
Όσο για τον κωλο,αυτά είναι του διαβόλου!
Δεν σε αφήνουν ν' αγιασεις! :003:

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10164
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Γείτονες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 07 Απρ 2022, 23:03

Ηταν ενας μπαρμπας 75+ τοτε ... που του αρεσε πολυ να βαζει μια μικρη φωτιά ( ελεγχόμενη ) και να την αγναντεύει εξω απ το σπιτι του ( μονοκατοικια ) διπλα σ ενα κενό χωραφακι που το ειχαμε για παρκινγκ .

Βρε τι κανεις εκει του λεγανε τα αλλα μπαρμπαδια της γειτονιας . θα μας καψεις , :smt018:smt018 τους ελεγε αυτος και μακαρι ολοι να καιγαν τα σκουπιδια σαν εμενα :rtfm:

Ενα καλοκαιρινο απογευμα και ενω μας εχει τσικνισει πολλάκις σηκωνομαι απ τον καναπε που κοιμομουν στο σαλονι με ανοιχτη μπαλκονοπορτα και τις σιτιερες κλειστες και μυριζει τσικνα περιεργη , βγαινω στο μπαλκονι εχει βαλει φωτια , διπλα η γυναικα του να του γκρινιαζει ''βρε τι καις μας βρωμισες '' ( μεσα στο οτιδηποτε ειχε βαλει και ενα παλιο λαστιχο ποτισματος να καιγεται . )

Παω στο μπανιο . γεμιζω τον κουβα της σφουγγαριστρας , παω κοντα στην εστια διπλα τους . καλησπερα τους λέω . γεια σου μου λεν κ οι δυο . αδειαζω τον κουβα στην φωτιά . γυρναω σπιτι . Δεν ξαναβαλε απο τοτε ( 8-9 χρονια πριν περιπου ) και μου μιλαν σαν να μην εγινε ποτε αυτο :lol:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Μια αλλη κλασικη ειναι καποιοι αλλοι σε μια μεζονετα . Μανα χωρισμενη με γιο κανα 35++ ο οποιος εχει θεματακια και φωναζει - ουρλιαζει ( αυτο το διαστημα λογικα κανει αγωγη , ειναι ηρεμος ) η γυναικουλα ειναι μονιμως κοκκινη απ τα νευρα της τα διαστηματα που το χανει ο ετσι . :bored:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Νon4me την 07 Απρ 2022, 23:05, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7427
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Γείτονες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 07 Απρ 2022, 23:04

EKPLIKTIKOS έγραψε:
07 Απρ 2022, 12:12
Γράψτε κάνα πρόβλημα που είχατε με γείτονα, καθώς και το πώς επιλύθηκε, αν επιλύθηκε. Δίδεται αμοιβή για την καλύτερη ιστορία. :c065:

Bonus πόντοι ιστορίες με:

Βρισίδια
Εμπλοκή αστυνομίας
Εμπλοκή εισαγγελέα
Φθορά περιουσίας
Σωματική βία

Οι ιστορίες μπορουν να αφορουν θέσεις πάρκινγκ, ώρες κοινής ησυχίας, κατοικίδια, κτλ (ενδεικτικά)
Η ιστορία μου περιλαμβάνει ΟΛΑ αυτά που γράφεις, αλλά δεν έχω διάθεση να την πω. Αν αγοράσω ποτέ σπίτι σίγουρα δεν θα είναι σε πολυκατοικία.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16972
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Γείτονες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 07 Απρ 2022, 23:08

foscilis έγραψε:
07 Απρ 2022, 12:36
Μελετώντας τους προηγούμενους γείτονές μου επί 16 χρόνια έβγαλα πολλά χρήσιμα ανθρωπολογικά συμπεράσματα, όλα πάρα πολύ μειωτικά για αυτούς.

Μια λεπτομερειούλα που κανονικά θα είχα κάνει φασαρία αλλά ήδη ήξερα ότι μετακομίζω, είναι το φυσικό αέριο. Όλοι ξέρουμε ότι ο λέβητας φυσικού αερίου έχει ένα σωληνάκι που παροχετεύει νερό (από την καύση). Ο ΟΚ τύπος του 1ου ορόφου έβαλε μακρύ σωληνάκι και πάει κατευθείαν στην υδρορρόη του. Εγώ βαριόμουν να το κάνω αυτό και έβαζα έναν κουβά από κάτω, που ήθελε άδειασμα κάθε 2-3 εβδομάδες, επίσης στην υδρορόη. Ο τύπος του 3ου όμως φέρθηκε έξυπνα και έβγαλε το σωληνάκι εκτός μπαλκονιού, ώστε να μην χαλάει την αισθητική του μπαλκονιού του ούτε με νερά ούτε με σωλήνες ούτε με κουβάδες. Σαν πρωτογενές αποτέλεσμα όποιος μπαίνει στην πολυκατοικία του πέφτουν σταγόνες στο κεφάλι, ενώ έχει σχηματιστεί και ημιμόνιμο χειμαρράκι στην είσοδο complete με βρύα και μούχλα. Το τι κατσαρίδες θα έχει αυτό το πράγμα το καλοκαίρι μπορώ μόνο να το εικάσω.

Σαν δευτερογενές αποτέλεσμα η μαλάκω του ισογείου με το πίτμπουλ που έτσι κι αλλιώς ο βάλτος σχηματίστηκε στην είσοδο του ισόγειου μπαλκονιού της, έβγαλε κι αυτή το σωληνάκι έξω πριν 3 μήνες που έβαλε αέριο. Έτσι τώρα από χειμαρράκι έγινε κανονικό ποταμάκι που ποτέ δεν του λείπει το νερό.

Πρέπει να τονίσω ότι αυτό είναι εντελώς λεπτομερειούλα και ότι ο τύπος του 3ου ήταν από τους κατά τα άλλα στο νορμάλ κομμάτι του φάσματος, δηλαδή τα μόνα παράπονα που είχα ήταν αυτό + η μανία του να καρφώνει πράγματα με το σφυρί σε ώρες κοινής ησυχίας κάθε μα κάθε σαββατοκύριακο. Εντελώς εντελώς νορμάλ ήταν ο τύπος του 1ου, με μοναδική εξαίρεση που το 2010 βρήκε βύσμα για να μην υποχρεωθεί η πολυκατοικία να βάλει εσωτερικές πόρτες στο ασανσέρ.

Οι υπόλοιποι γείτονες ήταν εντελώς προγλωσσικές περιπτωσάρες.
Τα νερά του λέβητα,που λογικά είναι συμπύκνωσης,είναι πολύ όξινα και σε βάθος χρόνου θα διαλύσουν το λούκι και θα έχετε τρομερά προβλήματα γιατί όλα τα νερά μετά,βρόχινα και μη,θα "ποτισουν"-πλημμυρίσουν τοιχους και βεράντες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών