Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Casp
Δημοσιεύσεις: 2920
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 29 Νοέμ 2022, 11:47

Ξύπνησα με κέφια σήμερα. Βρέχει έξω. Και είμαι στο κρεβάτι μου και τώρα θα σηκωθώ. Η ζωή είναι ωραία. Βασικά είναι πιο ωραία με εκείνον μέσα σε αυτήν.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25903
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 29 Νοέμ 2022, 11:48

Εικόνα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Casp
Δημοσιεύσεις: 2920
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 29 Νοέμ 2022, 11:51

Αγις έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 11:48
Εικόνα
Δεν θέλω αρκουδάκιι. Αυτόν θέλω. :oops::hebit:

Και για να μην μείνω με το αρκουδάκι, πρέπει να ανοιχτώ περισσότερο. Στα πόδια θα μου πεις εσύ. Δεν το εννοώ έτσι αλλά θα γίνει κι’ αυτό. :smt005:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2920
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 29 Νοέμ 2022, 12:09

Το ότι βρέθηκε επιτέλους άτομο να με ξεκλειδώσει δεν θα το περίμενα ποτέ ακόμη κι’ αν μου το έλεγαν. Με βάζει πολλές φορές, αντί να κάθομαι στο παγκάκι και να ξαπλώνω πάνω του, να κάθομαι πάνω στα πόδια του για να είμαστε ακόμα πιο κοντά. Και όπως φοράω το σακάκι από πάνω βάζει τα χέρια από μέσα και με χαϊδεύει προς το στήθος. Και περιμένει να δει αν θα αντιδράσω και δεν λέω τίποτα και το απολαμβάνω :lol: την άλλη φορά του λέω θα βάλω το αθλητικό κολάν για να κάνω ελλειπτικό στο σπίτι και μου λέει σε έκανα εικόνα τώρα και άρχισε λίγο τα πονηρά. Και επειδή τα περισσότερα μου παντελόνια είναι κολάν (που δεν είναι μόνο αθλητικά) είχα ξαναβάλει όταν είμασταν μαζί και όπως με χάιδευε συνεχώς στα πόδια άγγιζε επίτηδες και ευαίσθητο σημείο, μέχρι που ξάπλωσε ακριβώς εκεί. Και εγώ να είμαι σε φάση, για να μην αντιδράω ΕΓΩ σε κάτι τέτοιες κινήσεις, πρέπει να τον θέλω όντως πολύ και να τον εμπιστεύομαι. Και επιτέλους πρέπει να σταματήσω να συμπεριφέρομαι σαν 15χρονο.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25903
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 29 Νοέμ 2022, 12:30

:zz:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13290
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 29 Νοέμ 2022, 12:53

Βασικά κάποιος που δεν έχει δουλειά να κάνει, πετάει καμιά μαλακία στην κοπέλα με υπονοούμενα.
Σκατομαλάκας γαρ.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32723
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Νοέμ 2022, 13:16

Naida έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 10:39


Μιλάς για να διακόψει τελείως η άλλη τις σεξουαλικες επαφές ή στο να τις περιορίσει;
και τα δυο. το "περιορισει" παει αναλογα με τις αντοχες καθενος στον περιορισμο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32723
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Νοέμ 2022, 13:17

Casp έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 11:45


Χμμμμ. Άρα για να μην αρχίσουν τα προβλήματα και για να μην του λείψει το πήδημα, καλύτερα να μείνουμε όπως είμαστε.

Καταλαβαίνεις τι γράφεις; :smt005:

Αφήστε τα σενάρια. Εγώ είμαι αυτή που έχω υποτίθεται το ocd και κάνω συνεχώς σενάρια. Και όμως προσπαθώ να το ζήσω και να χαίρομαι. :wave:
ουτε η στασιμοτητα ειναι μακροπροθεσμα βιωσιμη. πρεπει να υπαρχει εξελιξη, με τον οποιο ρυθμο βολευει και τους 2.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69984
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Νοέμ 2022, 13:36

Casp έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:09
Το ότι βρέθηκε επιτέλους άτομο να με ξεκλειδώσει δεν θα το περίμενα ποτέ ακόμη κι’ αν μου το έλεγαν.
----
Και εγώ να είμαι σε φάση, για να μην αντιδράω ΕΓΩ σε κάτι τέτοιες κινήσεις, πρέπει να τον θέλω όντως πολύ και να τον εμπιστεύομαι. Και επιτέλους πρέπει να σταματήσω να συμπεριφέρομαι σαν 15χρονο.
Βασικά, μπορείς να συμπεριφέρεσαι όπως θέλεις αλλά να σταματήσεις να σκέφτεσαι σαν 15χρονο. :P

Γιατί το θέμα δεν είναι να "ξεκλειδωθείς" όταν ο άλλος φέρεται όπως θέλεις. Αυτό είναι πανεύκολο. Ξεκλείδωμα είναι το να νοιώθεις χαλαρός απέναντι στον άλλο, χωρίς να αναλώνεσαι σε προβληματισμούς κάθε φορά για το "τι σκέφτηκε άραγε όταν είπα αυτό ή έκανα ή δεν έκανα εκείνο" και κυρίως να μη βάζεις και τον άλλον στην ίδια διαδικασία.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 29 Νοέμ 2022, 14:08

Ασέβαστος έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 13:16
Naida έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 10:39


Μιλάς για να διακόψει τελείως η άλλη τις σεξουαλικες επαφές ή στο να τις περιορίσει;
και τα δυο. το "περιορισει" παει αναλογα με τις αντοχες καθενος στον περιορισμο.
Οπότε αν από τις 7 μέρες που θέλει ο άλλος σεξ πάει στις 4 θα είναι ένας δυστυχισμένος; θα σκεφτεί να χωρίσει; να απατήσει;
Ή αν η γυναίκα περνάει μια περίοδο που δεν έχει διάθεση σημαίνει ότι χόρτασε και ο άλλος πρέπει να το κάνει θέμα;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32723
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Νοέμ 2022, 14:12

Naida έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 14:08
Ασέβαστος έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 13:16
Naida έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 10:39


Μιλάς για να διακόψει τελείως η άλλη τις σεξουαλικες επαφές ή στο να τις περιορίσει;
και τα δυο. το "περιορισει" παει αναλογα με τις αντοχες καθενος στον περιορισμο.
Οπότε αν από τις 7 μέρες που θέλει ο άλλος σεξ πάει στις 4 θα είναι ένας δυστυχισμένος; θα σκεφτεί να χωρίσει; να απατήσει;
Ή αν η γυναίκα περνάει μια περίοδο που δεν έχει διάθεση σημαίνει ότι χόρτασε και ο άλλος πρέπει να το κάνει θέμα;
αλλος θα χωρισει αμα απο τις 7 παει στις 6, και αλλος μπορει να κατσει και 6 χρονια χωρις προβλημα.

δεν ειναι ολοι ιδιοι.

και ολες. να ξερεις, και οι γυναικες θεωρουν σημαντικο το σεξ. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25903
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 29 Νοέμ 2022, 14:24

Πασιφάη έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:53
Βασικά κάποιος που δεν έχει δουλειά να κάνει, πετάει καμιά μαλακία στην κοπέλα με υπονοούμενα.
Σκατομαλάκας γαρ.
Τι να πεις ; Παλιοχαρακτηρες :003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25903
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 29 Νοέμ 2022, 14:26

Naida έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 14:08
Ασέβαστος έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 13:16
Naida έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 10:39


Μιλάς για να διακόψει τελείως η άλλη τις σεξουαλικες επαφές ή στο να τις περιορίσει;
και τα δυο. το "περιορισει" παει αναλογα με τις αντοχες καθενος στον περιορισμο.
Οπότε αν από τις 7 μέρες που θέλει ο άλλος σεξ πάει στις 4 θα είναι ένας δυστυχισμένος; θα σκεφτεί να χωρίσει; να απατήσει;
Ή αν η γυναίκα περνάει μια περίοδο που δεν έχει διάθεση σημαίνει ότι χόρτασε και ο άλλος πρέπει να το κάνει θέμα;
Οχι βεβαια - μπορει να πηδιεται με αλλους κατα διαστηματα κ να μην εχει διαθεση αλλα δεν ειναι λογος να το κανουμε θεμα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Casp
Δημοσιεύσεις: 2920
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 29 Νοέμ 2022, 15:50

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 13:36
Casp έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:09
Το ότι βρέθηκε επιτέλους άτομο να με ξεκλειδώσει δεν θα το περίμενα ποτέ ακόμη κι’ αν μου το έλεγαν.
----
Και εγώ να είμαι σε φάση, για να μην αντιδράω ΕΓΩ σε κάτι τέτοιες κινήσεις, πρέπει να τον θέλω όντως πολύ και να τον εμπιστεύομαι. Και επιτέλους πρέπει να σταματήσω να συμπεριφέρομαι σαν 15χρονο.
Βασικά, μπορείς να συμπεριφέρεσαι όπως θέλεις αλλά να σταματήσεις να σκέφτεσαι σαν 15χρονο. :P

Γιατί το θέμα δεν είναι να "ξεκλειδωθείς" όταν ο άλλος φέρεται όπως θέλεις. Αυτό είναι πανεύκολο. Ξεκλείδωμα είναι το να νοιώθεις χαλαρός απέναντι στον άλλο, χωρίς να αναλώνεσαι σε προβληματισμούς κάθε φορά για το "τι σκέφτηκε άραγε όταν είπα αυτό ή έκανα ή δεν έκανα εκείνο" και κυρίως να μη βάζεις και τον άλλον στην ίδια διαδικασία.
Μα γι’ αυτό τα έκανα σκατά προχθές. Επειδή νιώθω χαλαρή και άνετη και του είπα αυτό που μου κατέβηκε στο κεφάλι. Δεν μπορώ όμως να μην σκέφτομαι πώς το πήρε. Γενικά όταν νοιάζεσαι κάποιον (αλλά και όχι μόνο, επειδή έτσι είμαι εγώ), πάντα σκέφτεσαι αν με κάτι που είπες ή έκανες, τον πλήγωσες. Αυτό δεν είναι θέμα ξεκλειδώματος.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10292
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 29 Νοέμ 2022, 15:59

Οι παλμοί σου είναι αυξημένοι όταν είσαι μαζί του ‘η πιο πολύ όταν σκέφτεσαι τα "λάθη" που έκανες;
Παρατηρητής...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών