Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 25 Οκτ 2021, 18:28

περαστική έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:25
Cecily Anne έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:24
περαστική έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:24


Ωχ. Αντε να το μαζεψω τωρα. Και νομιζω πως το κανει επιτηδες.
Όχι δεν πιστεύω ότι κάποιος ερεθίζεται επίτηδες :lol:
Τι εννοεις; Εννοω με τα συνεχη αγγιγματα κτλ
Όταν γουστάρεις κάποιον είναι ανεξέλεγκτη η ανάγκη να τον αγγίξεις, να τον κοιτάζεις κλπ.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Οκτ 2021, 18:31

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:25
Naida έγραψε:
25 Οκτ 2021, 17:59
Έχουμε κάποιον που τον λένε στο επίθετο Μπόπος Και θες να του πεις "περαστε κύριε τέτοιε μου" πως θα το πούμε; περάστε κύριε Μπόπο; ή περάστε κύριε Μποπε;
Κι αν είναι το επίθετο Μπομποτος; θα πούμε περάστε κύριε Μπομποτε μου ή κύριε Μπομποτο μου;
Και κάτι άλλο αναρωτιόμουν αλλά δεν θυμάμαι τι.
"Σε ό,τι αφορά, όμως, την κλητική αρσενικών επωνύμων με κατάληξη –ος, η κλητική σχηματίζεται σε –ε, όταν τονίζονται στη λήγουσα, π.χ. κύριος Ξινός – κύριε Ξινέ. Απλό. Τι γίνεται όμως όταν η λέξη τονίζεται στην παραλήγουσα; Εδώ τα πράγματα δεν είναι και τόσο απλά. Σύμφωνα με τη γραμματική του Μ. Τριανταφυλλίδη και του Σ. Χατζησαββίδη τα ονόματα που τονίζονται στην παραλήγουσα σχηματίζουν την κλητική σε –ο και όχι σε –ε (μερικά όμως ενδέχεται να σχηματίσουν την κλητική τους και σε –ε). Ας δούμε λίγο πιο αναλυτικά μερικές περιπτώσεις που σχηματίζουν την κλητική τους σε -ο:

Τα παροξύτονα δισύλλαβα βαφτιστικά ονόματα, όπως Αλέκος, Πέτρος, Γιώργος κ.ά. Τι γίνεται όμως με τον Παύλο; Αυτός έχει δύο κλητικές, Παύλο και Παύλε.

Τα παροξύτονα επώνυμα, όπως Ευαγγελάτος, Βενιζέλος κ.ά. [Σύμφωνα με τη Γραμματική της Γεωργίας Κατσούδα, εκδ. Άγκυρα, σελ. 43: «σχηματίζουν την κλητική σε –ο τα παροξύτονα επώνυμα, συνήθως αυτά που δεν έχουν σημασιολογική αναλυσιμότητα (Αλεβίζο, Βενιζέλο), σε αντίθεση με αυτά που έχουν (κ. Καμένε, κ.Δευτεραίε…)]

Τα υποκοριστικά και επώνυμα σε –άκος, – ούκος, – ίτσος όπως δασκαλάκος, Αντωνάκος, Παυλάκος, Ανδρίτσος, Γιαννούκος κ.ά.

Μερικά οξύτονα χαϊδευτικά βαφτιστικά ονόματα, όπως Δημητρό, Μανολιό κ.ά.

Μερικά δισύλλαβα παροξύτονα κοινά ουσιαστικά, όπως γέρος, διάκος κ.ά. Όμως το καπετάνιος, καμαρότος και θείος παρουσιάζουν διτυπία, οπότε και έχουν την κλητική τους και σε –ο και σε – ε."

https://www.schooltime.gr/2015/07/03/po ... ton-se-os/
Α τέλεια, τώρα με ξεμπερδεψες.


NOT :evil:
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:26
Naida έγραψε:
25 Οκτ 2021, 17:59
Έχουμε κάποιον που τον λένε στο επίθετο Μπόπος Και θες να του πεις "περαστε κύριε τέτοιε μου" πως θα το πούμε; περάστε κύριε Μπόπο; ή περάστε κύριε Μποπε;
Κι αν είναι το επίθετο Μπομποτος; θα πούμε περάστε κύριε Μπομποτε μου ή κύριε Μπομποτο μου;
Και κάτι άλλο αναρωτιόμουν αλλά δεν θυμάμαι τι.
Στο Μπόπος, ταιριάζει καλύτερα το Μπόπο.

Στο Μπόποτος, το Μπόμποτε.

Ενιγουέι, χαλάρωσε και προσπάθησε να θυμηθείς την άλλη απορία, θα είναι απείρως πιο σημαντική. :P
Μα είναι σημαντικό, όταν έχω κάποιον με επίθετο σε - ο σκαλωνω πως θα τον πω. Σκέφτομαι να του λέω εεϊ ψιτ κύριε αποτέτοιε αλλά δεν είναι και πολύ πελατοκεντρική συμπεριφορά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68579
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Οκτ 2021, 18:32

Cecily Anne έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:28
περαστική έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:25
Cecily Anne έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:24


Όχι δεν πιστεύω ότι κάποιος ερεθίζεται επίτηδες :lol:
Τι εννοεις; Εννοω με τα συνεχη αγγιγματα κτλ
Όταν γουστάρεις κάποιον είναι ανεξέλεγκτη η ανάγκη να τον αγγίξεις, να τον κοιτάζεις κλπ.
Ναι.

Και όταν γουστάρεις πολύ κάποιον, θέλεις να τον φας. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

περαστική

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 25 Οκτ 2021, 18:33

Naida έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:31
Μα είναι σημαντικό, όταν έχω κάποιον με επίθετο σε - ο σκαλωνω πως θα τον πω. Σκέφτομαι να του λέω εεϊ ψιτ κύριε αποτέτοιε αλλά δεν είναι και πολύ πελατοκεντρική συμπεριφορά.
Μονο με το ονομα. Παθαινω το ιδιο οταν θελω να πω κατι σε επιβατη και εχει περιεργο επιθετο. Αν ειναι μπροστα μου ειναι οκ, αν ειναι ονομαστικη στο μικροφωνο, εκει να δεις γλεντια :smt005:

περαστική

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 25 Οκτ 2021, 18:35

Cecily Anne έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:28
περαστική έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:25
Cecily Anne έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:24


Όχι δεν πιστεύω ότι κάποιος ερεθίζεται επίτηδες :lol:
Τι εννοεις; Εννοω με τα συνεχη αγγιγματα κτλ
Όταν γουστάρεις κάποιον είναι ανεξέλεγκτη η ανάγκη να τον αγγίξεις, να τον κοιτάζεις κλπ.
Εγω δεν τον αγγιζω γιατι ντρεπομαι. Τον κοιταζω ομως διακριτικα. Επιτηδες εννοω το κανει εκεινος με τα αγγιγματα και γενικα την επιδιωξη επαφης, βλεμματος κτλ. Οποτε ας ελπισω πως ειναι αμοιβαιο.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Οκτ 2021, 18:37

περαστική έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:33
Naida έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:31
Μα είναι σημαντικό, όταν έχω κάποιον με επίθετο σε - ο σκαλωνω πως θα τον πω. Σκέφτομαι να του λέω εεϊ ψιτ κύριε αποτέτοιε αλλά δεν είναι και πολύ πελατοκεντρική συμπεριφορά.
Μονο με το ονομα. Παθαινω το ιδιο οταν θελω να πω κατι σε επιβατη και εχει περιεργο επιθετο. Αν ειναι μπροστα μου ειναι οκ, αν ειναι ονομαστικη στο μικροφωνο, εκει να δεις γλεντια :smt005:
Γμσε τα.Προσπαθώ να αποφεύγω την προσφώνηση :lol: Δεν μπορώ μόνο με το όνομα. Δεν το νιώθω σωστό.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

περαστική

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 25 Οκτ 2021, 18:38

Naida έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:37
περαστική έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:33
Naida έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:31
Μα είναι σημαντικό, όταν έχω κάποιον με επίθετο σε - ο σκαλωνω πως θα τον πω. Σκέφτομαι να του λέω εεϊ ψιτ κύριε αποτέτοιε αλλά δεν είναι και πολύ πελατοκεντρική συμπεριφορά.
Μονο με το ονομα. Παθαινω το ιδιο οταν θελω να πω κατι σε επιβατη και εχει περιεργο επιθετο. Αν ειναι μπροστα μου ειναι οκ, αν ειναι ονομαστικη στο μικροφωνο, εκει να δεις γλεντια :smt005:
Γμσε τα.Προσπαθώ να αποφεύγω την προσφώνηση :lol: Δεν μπορώ μόνο με το όνομα. Δεν το νιώθω σωστό.
Παρα να του’ λεγες τιποτα κυρ Μπομπε :smt005::smt005:

Το εκανα εικονα και γελαω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Οκτ 2021, 18:41

περαστική έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:35
Cecily Anne έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:28
περαστική έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:25


Τι εννοεις; Εννοω με τα συνεχη αγγιγματα κτλ
Όταν γουστάρεις κάποιον είναι ανεξέλεγκτη η ανάγκη να τον αγγίξεις, να τον κοιτάζεις κλπ.
Εγω δεν τον αγγιζω γιατι ντρεπομαι. Τον κοιταζω ομως διακριτικα. Επιτηδες εννοω το κανει εκεινος με τα αγγιγματα και γενικα την επιδιωξη επαφης, βλεμματος κτλ. Οποτε ας ελπισω πως ειναι αμοιβαιο.

Εικόνα
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68579
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Οκτ 2021, 18:41

περαστική έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:33
Naida έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:31
Μα είναι σημαντικό, όταν έχω κάποιον με επίθετο σε - ο σκαλωνω πως θα τον πω. Σκέφτομαι να του λέω εεϊ ψιτ κύριε αποτέτοιε αλλά δεν είναι και πολύ πελατοκεντρική συμπεριφορά.
Μονο με το ονομα. Παθαινω το ιδιο οταν θελω να πω κατι σε επιβατη και εχει περιεργο επιθετο. Αν ειναι μπροστα μου ειναι οκ, αν ειναι ονομαστικη στο μικροφωνο, εκει να δεις γλεντια :smt005:
Ρε σεις, το πιο απλό και πελατοκεντρικό :P είναι να τον ρωτήσεις. Αν είναι πελάτης, τον οποίο θα ξαναδείς, ξεκινάς με όποιο θέλεις (κύριε Μπόποτε πχ) και προσθέτεις "ή Μπόποτο; δεν ξέρω ποιο χρησιμοποιείτε" με χαμόγελο. Θα σου πει αυτό που θέλει και τελειώνει η ιστορία.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Οκτ 2021, 18:44

ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:41
περαστική έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:33
Naida έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:31
Μα είναι σημαντικό, όταν έχω κάποιον με επίθετο σε - ο σκαλωνω πως θα τον πω. Σκέφτομαι να του λέω εεϊ ψιτ κύριε αποτέτοιε αλλά δεν είναι και πολύ πελατοκεντρική συμπεριφορά.
Μονο με το ονομα. Παθαινω το ιδιο οταν θελω να πω κατι σε επιβατη και εχει περιεργο επιθετο. Αν ειναι μπροστα μου ειναι οκ, αν ειναι ονομαστικη στο μικροφωνο, εκει να δεις γλεντια :smt005:
Ρε σεις, το πιο απλό και πελατοκεντρικό :P είναι να τον ρωτήσεις. Αν είναι πελάτης, τον οποίο θα ξαναδείς, ξεκινάς με όποιο θέλεις (κύριε Μπόποτε πχ) και προσθέτεις "ή Μπόποτο; δεν ξέρω ποιο χρησιμοποιείτε" με χαμόγελο. Θα σου πει αυτό που θέλει και τελειώνει η ιστορία.
Μα γλωσσικά ποιο είναι σωστό είναι το θέμα. Να είμαστε εκεί πριν από αυτούς γι αυτούς.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 25 Οκτ 2021, 18:53

περαστική έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:08
kongrosian

Οταν πας να ανατριχιασεις σχεδον με τα αγγιγματα και την καπως πιο στενη επαφη τι σημαινει; :oops:
τεταμένη ατμόσφαιρα. :p2: όπως στα είπανε. υπάρχει έλξις... και συμπτώματα... έστω και υποσυνείδητη. :p2:

εμένα έχει τύχει να με αγγίξει γυναίκα ή να μου πιάσει το χέρι, χωρίς να το περιμένω ή να δω την κίνηση, και να ανατριχιάσω ή να... ερεθιστώ. :102:

μια φορά το είχα πάθει με συνεργάτη στη δουλειά. είχαμε πάει από το γραφείο της να μας δείξει κάτι στον υπολογιστή. αφού είδα και έπαθα με τον πωπό και τα βυζάκια της, κοίταζα προς άλλη κατεύθυνση και αυτή με άγγιξε στο χέρι για να μου απευθύνει τον λόγο. τινάχτηκα από την ανατριχίλα. ρεζίλι έγινα. :102:

περαστική

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 25 Οκτ 2021, 19:01

Naida έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:44
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:41
περαστική έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:33


Μονο με το ονομα. Παθαινω το ιδιο οταν θελω να πω κατι σε επιβατη και εχει περιεργο επιθετο. Αν ειναι μπροστα μου ειναι οκ, αν ειναι ονομαστικη στο μικροφωνο, εκει να δεις γλεντια :smt005:
Ρε σεις, το πιο απλό και πελατοκεντρικό :P είναι να τον ρωτήσεις. Αν είναι πελάτης, τον οποίο θα ξαναδείς, ξεκινάς με όποιο θέλεις (κύριε Μπόποτε πχ) και προσθέτεις "ή Μπόποτο; δεν ξέρω ποιο χρησιμοποιείτε" με χαμόγελο. Θα σου πει αυτό που θέλει και τελειώνει η ιστορία.
Μα γλωσσικά ποιο είναι σωστό είναι το θέμα. Να είμαστε εκεί πριν από αυτούς γι αυτούς.
Δεν μπορωω, την αγαπωω :smt005:

Εεεετσιιι. Εντομεταξυ οντως, ειναι ωραια ιδεα αυτο που ειπε η Γαλη.

Άβαταρ μέλους
John Dear
Δημοσιεύσεις: 1225
Εγγραφή: 03 Δεκ 2018, 01:21

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Dear » 25 Οκτ 2021, 19:04

Οι αγάμητοι ερεθίζονται εύκολα.

περαστική

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 25 Οκτ 2021, 19:06

kongrosian έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:53
περαστική έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:08
kongrosian

Οταν πας να ανατριχιασεις σχεδον με τα αγγιγματα και την καπως πιο στενη επαφη τι σημαινει; :oops:
τεταμένη ατμόσφαιρα. :p2: όπως στα είπανε. υπάρχει έλξις... και συμπτώματα... έστω και υποσυνείδητη. :p2:

εμένα έχει τύχει να με αγγίξει γυναίκα ή να μου πιάσει το χέρι, χωρίς να το περιμένω ή να δω την κίνηση, και να ανατριχιάσω ή να... ερεθιστώ. :102:

μια φορά το είχα πάθει με συνεργάτη στη δουλειά. είχαμε πάει από το γραφείο της να μας δείξει κάτι στον υπολογιστή. αφού είδα και έπαθα με τον πωπό και τα βυζάκια της, κοίταζα προς άλλη κατεύθυνση και αυτή με άγγιξε στο χέρι για να μου απευθύνει τον λόγο. τινάχτηκα από την ανατριχίλα. ρεζίλι έγινα. :102:
:smt005:

Δεν το παθαινω με τον καθενα ομως. Εχει τυχει καταλαθος να το κανουν κι’ αλλοι και μου ηταν/ειναι τελειως αδιαφορο.
Νομιζω μου βγαινει αντιδραση τωρα γιατι μιλαμε για τον συναδελφο με τον τραυλισμο που σας ειπα. Σκεφτηκα κιολας αυτα που λεγατε. Με επιασε μια φαση προστατευτικοτητας γιατι ειναι πολυ κιουτ και ομορφος και συνεχως λεει (ισχυει κιολας) πως ελαχιστοι τον συμπαθουν. Την στιγμη που επαθε την μινι κριση πανικου με αγγιζε συνεχως και με χαζευε και οσο το αναλυω τωρα σκεφτομαι μηπως ειναι απ’ αυτο. Χθες παλι ειμασταν για ωρα μαζι οι 2 μας και οταν σηκωθηκε σκονταψε. Ε δεν αντεξα, μου εφυγε γελιο :lol: αλλα υποσυνειδητα πιστευω πως αρχισα να τον γουσταρω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 25 Οκτ 2021, 19:10

περαστική έγραψε:
25 Οκτ 2021, 19:06
kongrosian έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:53
περαστική έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:08
kongrosian

Οταν πας να ανατριχιασεις σχεδον με τα αγγιγματα και την καπως πιο στενη επαφη τι σημαινει; :oops:
τεταμένη ατμόσφαιρα. :p2: όπως στα είπανε. υπάρχει έλξις... και συμπτώματα... έστω και υποσυνείδητη. :p2:

εμένα έχει τύχει να με αγγίξει γυναίκα ή να μου πιάσει το χέρι, χωρίς να το περιμένω ή να δω την κίνηση, και να ανατριχιάσω ή να... ερεθιστώ. :102:

μια φορά το είχα πάθει με συνεργάτη στη δουλειά. είχαμε πάει από το γραφείο της να μας δείξει κάτι στον υπολογιστή. αφού είδα και έπαθα με τον πωπό και τα βυζάκια της, κοίταζα προς άλλη κατεύθυνση και αυτή με άγγιξε στο χέρι για να μου απευθύνει τον λόγο. τινάχτηκα από την ανατριχίλα. ρεζίλι έγινα. :102:
:smt005:

Δεν το παθαινω με τον καθενα ομως. Εχει τυχει καταλαθος να το κανουν κι’ αλλοι και μου ηταν/ειναι τελειως αδιαφορο.
Νομιζω μου βγαινει αντιδραση τωρα γιατι μιλαμε για τον συναδελφο με τον τραυλισμο που σας ειπα. Σκεφτηκα κιολας αυτα που λεγατε. Με επιασε μια φαση προστατευτικοτητας γιατι ειναι πολυ κιουτ και ομορφος και συνεχως λεει (ισχυει κιολας) πως ελαχιστοι τον συμπαθουν. Την στιγμη που επαθε την μινι κριση πανικου με αγγιζε συνεχως και με χαζευε και οσο το αναλυω τωρα σκεφτομαι μηπως ειναι απ’ αυτο. Χθες παλι ειμασταν για ωρα μαζι οι 2 μας και οταν σηκωθηκε σκονταψε. Ε δεν αντεξα, μου εφυγε γελιο :lol: αλλα υποσυνειδητα πιστευω πως αρχισα να τον γουσταρω.
Αρκετές φορές το σώμα μας αντιδράει πριν το επεξεργαστεί η λογική μας. Δεν είναι παράλογο ούτε σπάνιο. Σε ελκύει κάποιος και εσύ δεν καταλαβαίνεις, γιατί σε ελκύει, το σκέφτεσαι. Οι ώρες που χαλάς να το σκέφτεσαι και να συζητάμε αυξάνουν την έλξη σου. Αν θες να ξεκολλήσεις, βγάλτον από το μυαλό σου. Αν δε θες να ξεκολλήσεις, συνέχισε ακάθεκτη ό,τι κάνετε ως τώρα. :102:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών