Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 31 Μάιος 2023, 14:56

Bazoomba έγραψε:
31 Μάιος 2023, 14:52
neon imposter έγραψε:
31 Μάιος 2023, 14:49
Isildur έγραψε:
31 Μάιος 2023, 14:47

Διαβάζονται άνετα και μονορούφι, επειδή πρακτικά είναι παραμυθάκια για λίγο μεγαλύτερους (όχι για πολύ μεγαλύτερους, όπως το Game of Thrones πχ). Κι άμα στα πρώτα δυο βιβλία και κυρίως στο πρώτο κάνεις skip τα τραγουδάκια που πετάγονται σαν pop-up (για να μην πω σαν πούτσες και γίνει ακατάλληλο το ποστ μου) εδώ κι εκεί, ακόμα καλύτερα και ακόμα γρηγορότερα τα τελειώνεις. Άσε που, δεν χάνεις και τίποτα βαθυστόχαστο, αν κάθε τόσο σηκώνεις τα μάτια να χαζέψεις καμμιά καλλίπυγο λουόμενη...

Εναλλακτικά, τα βλέπεις σε ταινίες και γλιτώνεις και το διάβασμα. :lol:
τι τραγουδάκια εννοείς;

τραγουδάκια π.χ. πετάγονται συνέχεια στα βιβλία του Pynchon - αλλά δεν νομίζω να είναι στο ίδιο στυλ αυτά του Τόλκιν
Μπορει ξερωγω να καιγεται το συμπαν και ενας στουμπος με κοκκινα γενια να τραγουδαει για την βατομουρια στον Κατω Γκριζοποταμο.
άρα είναι σαν του Pynchon

τελικά ο Τόλκιν είναι ΠΟΛΥ μεγάλος συγγραφέας

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 31 Μάιος 2023, 14:58

user έγραψε:
31 Μάιος 2023, 14:56
neon imposter έγραψε:
31 Μάιος 2023, 14:47
user έγραψε:
31 Μάιος 2023, 14:43


Τι δεν έδινες σημάδια νεώτερος, σταα βυζιά ή στα σπουδαία έργα τέχνης??? :P
Η παραμονή στο μέσο μαζικής μεταφοράς όταν είσαι νεώτερος είναι μια χρυσή ευκαιρία να ολοκληρώσεις την ανάγνωση ενός σπουδαίου αλλά μικρού σχετικά έργου τέχνης - αναφέρω ενδεικτικά το Μεφίστο του Κλάους Μαν ή το Η Ζωή είναι ένα Όνειρο του Καλδερόν.

Αυτό δεν σημαίνει ότι χώνεψες το συγκεκριμένο έργο αλλά οπωσδήποτε η ανάγνωσή του προσφέρει πολύ περισσότερα από το να κάθεσαι και να κοιτάς περιβάλλοντα βυζιά.

Όμως, καθώς το γήρας επέρχεται, βρίσκεις διάφορες αφορμές να μη διαβάσεις βιβλίο, με τη δικαιολογία π.χ. ότι δεν μπορείς να το διαβάσεις όπως πρέπει, και αντ' αυτού να κάθεσαι να χαζεύεις τα περιβάλλοντα περί ων ο λόγος αποπροσανατολιστικά και εν πολλοίς περιπλανώμενα μιράζ στον βάλτο στον οποίο σε φυλάκισε η ηλικία
Ποιο γήρας μωρέ!
Δεν θεωρώ ιδανικό το διάβασμα στα λεωφορεία πάντως. Και μου τη σπάνε κι αυτοί που ανεβοκατεβαίνουν την κυλιόμενη με το βιβλίο να διαβάζουν. Ρε έλεος. Απόλαυσε το περιβάλλον σου και διάβασε στο σπίτι. Κάτσε έξω στη βεράντα και βάλε και μια σπιτική λεμονάδα και βάλε και τα πόδια στα κάγκελα πάνω και κάτσε διάβασε σαν άνθρωπος!
δεν δοκίμασα να διαβάσω ποτέ σε κυλιόμενη, πρώτον διότι δεν υπήρχαν όσο ήμουν νέος, δεύτερον επειδή κοίταζα να τα κάνω να φανούν σαν ατυχήματα

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 31 Μάιος 2023, 14:58

neon imposter έγραψε:
31 Μάιος 2023, 14:55
αυτό εν πολλοίς εννοώ όταν λέω ότι η πρεσβυωπία είναι αφροδίσιο της ανάγνωσης

καθότι νέος πας και χώνεσαι παντού, είσαι μέσα σ' όλα, διαβάζεις τα πάντα, διαβάζεις παντού, διαβάζεις κακές μεταφράσεις, διαβάζεις άθλιες μεταφράσεις, διαβάζεις σε γλώσσες που δεν καταλαβαίνεις, και διαβάζεις σε γλώσσες που δεν θα καταλάβεις ποτέ

αλλά δεν σε ενδιαφέρει διότι είσαι μέσα στην καύλα και τα βιβλία πετάγονται συνεχώς μπροστά σου σαν σπυριά

ΟΜΩΣ

κάποτε, το αφροδίσιο που έχεις τσιμπήσει από την ανάγνωση του οτιδήποτε, άθλιων πραγματειών επιστημονικών εγχειριδίων και κακών μεταφράσεων θα βγει στην επιφάνεια, ως πρεσβυωπία, που είναι κυρίως πνευματική κατάσταση του μυαλού, και που σε κάνει επιφυλακτικό και αρχίζεις να αντιμετωπίζεις τα βιβλία με τρόμο και αρχίζεις να πιστεύεις ότι μπορούν άνθρωποι να σε σώσουν από τον καταρράκτη και πας στον οφθαλμίατρο και ανακαλύπτεις ότι είναι γυναίκα και αρχίζεις να σκέπτεσαι ότι αυτή

είναι πιο όμορφη από τα βιβλία και διαπράττεις το έγκλημα καθοσιώσεως καθώς της κάνεις τα γλυκά μάτια
Φίλε, γράφεις; Εννοώ, επαγγελματικά.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 31 Μάιος 2023, 14:59

Isildur έγραψε:
31 Μάιος 2023, 14:58
neon imposter έγραψε:
31 Μάιος 2023, 14:55
αυτό εν πολλοίς εννοώ όταν λέω ότι η πρεσβυωπία είναι αφροδίσιο της ανάγνωσης

καθότι νέος πας και χώνεσαι παντού, είσαι μέσα σ' όλα, διαβάζεις τα πάντα, διαβάζεις παντού, διαβάζεις κακές μεταφράσεις, διαβάζεις άθλιες μεταφράσεις, διαβάζεις σε γλώσσες που δεν καταλαβαίνεις, και διαβάζεις σε γλώσσες που δεν θα καταλάβεις ποτέ

αλλά δεν σε ενδιαφέρει διότι είσαι μέσα στην καύλα και τα βιβλία πετάγονται συνεχώς μπροστά σου σαν σπυριά

ΟΜΩΣ

κάποτε, το αφροδίσιο που έχεις τσιμπήσει από την ανάγνωση του οτιδήποτε, άθλιων πραγματειών επιστημονικών εγχειριδίων και κακών μεταφράσεων θα βγει στην επιφάνεια, ως πρεσβυωπία, που είναι κυρίως πνευματική κατάσταση του μυαλού, και που σε κάνει επιφυλακτικό και αρχίζεις να αντιμετωπίζεις τα βιβλία με τρόμο και αρχίζεις να πιστεύεις ότι μπορούν άνθρωποι να σε σώσουν από τον καταρράκτη και πας στον οφθαλμίατρο και ανακαλύπτεις ότι είναι γυναίκα και αρχίζεις να σκέπτεσαι ότι αυτή

είναι πιο όμορφη από τα βιβλία και διαπράττεις το έγκλημα καθοσιώσεως καθώς της κάνεις τα γλυκά μάτια
Φίλε, γράφεις; Εννοώ, επαγγελματικά.
μπα - μάλιστα πλέον καθώς βλέπω ότι ούτε να διαβάσω μπορώ θεωρώ πως είμαι κάπως πνευματικά άστεγος

ίσως αρχίσω να συμπληρώνω ερωτηματολόγια

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3027
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 31 Μάιος 2023, 15:06

neon imposter έγραψε:
31 Μάιος 2023, 14:47


Όμως, καθώς το γήρας επέρχεται, βρίσκεις διάφορες αφορμές να μη διαβάσεις βιβλίο, με τη δικαιολογία π.χ. ότι δεν μπορείς να το διαβάσεις όπως πρέπει, και αντ' αυτού να κάθεσαι να χαζεύεις τα περιβάλλοντα περί ων ο λόγος αποπροσανατολιστικά και εν πολλοίς περιπλανώμενα μιράζ στον βάλτο στον οποίο σε φυλάκισε η ηλικία
Παίζει λες να συνδέεται αυτό το γενικότερο "αφορμές να μη...με τη δικαιολογία ότι" με συνειδητοποίηση κάποιας ματαιότητας, καθώς το γήρας επέρχεται?
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9122
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 31 Μάιος 2023, 15:07

user έγραψε:
31 Μάιος 2023, 14:56

Δεν θεωρώ ιδανικό το διάβασμα στα λεωφορεία πάντως. Και μου τη σπάνε κι αυτοί που ανεβοκατεβαίνουν την κυλιόμενη με το βιβλίο να διαβάζουν. Ρε έλεος. Απόλαυσε το περιβάλλον σου και διάβασε στο σπίτι. Κάτσε έξω στη βεράντα και βάλε και μια σπιτική λεμονάδα και βάλε και τα πόδια στα κάγκελα πάνω και κάτσε διάβασε σαν άνθρωπος!
:g030::smt023
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15451
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 31 Μάιος 2023, 15:17

user έγραψε:
31 Μάιος 2023, 14:56
neon imposter έγραψε:
31 Μάιος 2023, 14:47
user έγραψε:
31 Μάιος 2023, 14:43


Τι δεν έδινες σημάδια νεώτερος, σταα βυζιά ή στα σπουδαία έργα τέχνης??? :P
Η παραμονή στο μέσο μαζικής μεταφοράς όταν είσαι νεώτερος είναι μια χρυσή ευκαιρία να ολοκληρώσεις την ανάγνωση ενός σπουδαίου αλλά μικρού σχετικά έργου τέχνης - αναφέρω ενδεικτικά το Μεφίστο του Κλάους Μαν ή το Η Ζωή είναι ένα Όνειρο του Καλδερόν.

Αυτό δεν σημαίνει ότι χώνεψες το συγκεκριμένο έργο αλλά οπωσδήποτε η ανάγνωσή του προσφέρει πολύ περισσότερα από το να κάθεσαι και να κοιτάς περιβάλλοντα βυζιά.

Όμως, καθώς το γήρας επέρχεται, βρίσκεις διάφορες αφορμές να μη διαβάσεις βιβλίο, με τη δικαιολογία π.χ. ότι δεν μπορείς να το διαβάσεις όπως πρέπει, και αντ' αυτού να κάθεσαι να χαζεύεις τα περιβάλλοντα περί ων ο λόγος αποπροσανατολιστικά και εν πολλοίς περιπλανώμενα μιράζ στον βάλτο στον οποίο σε φυλάκισε η ηλικία
Ποιο γήρας μωρέ!
Δεν θεωρώ ιδανικό το διάβασμα στα λεωφορεία πάντως. Και μου τη σπάνε κι αυτοί που ανεβοκατεβαίνουν την κυλιόμενη με το βιβλίο να διαβάζουν. Ρε έλεος. Απόλαυσε το περιβάλλον σου και διάβασε στο σπίτι. Κάτσε έξω στη βεράντα και βάλε και μια σπιτική λεμονάδα και βάλε και τα πόδια στα κάγκελα πάνω και κάτσε διάβασε σαν άνθρωπος!
Εμένα πάλι, μου τη σπάνε αυτοί που τρώνε στα ΜΜΜ.
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 31 Μάιος 2023, 15:21

Airman68 έγραψε:
31 Μάιος 2023, 15:07
user έγραψε:
31 Μάιος 2023, 14:56

Δεν θεωρώ ιδανικό το διάβασμα στα λεωφορεία πάντως. Και μου τη σπάνε κι αυτοί που ανεβοκατεβαίνουν την κυλιόμενη με το βιβλίο να διαβάζουν. Ρε έλεος. Απόλαυσε το περιβάλλον σου και διάβασε στο σπίτι. Κάτσε έξω στη βεράντα και βάλε και μια σπιτική λεμονάδα και βάλε και τα πόδια στα κάγκελα πάνω και κάτσε διάβασε σαν άνθρωπος!
:g030::smt023
Εγώ πάντως δεν έχω δει ποτέ κάποιον να διαβάζει σε κυλιόμενη σκάλα.

Αυτό που βλέπω είναι τύποι που κάθονται, περπατούν, πίνουν καφέ, τρώνε κλπ κλπ κλπ προσηλωμένοι στο κινητό. :lol:

Μάλλον ζω σε άλλο πλανήτη.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 31 Μάιος 2023, 15:24

ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Μάιος 2023, 15:21
Airman68 έγραψε:
31 Μάιος 2023, 15:07
user έγραψε:
31 Μάιος 2023, 14:56

Δεν θεωρώ ιδανικό το διάβασμα στα λεωφορεία πάντως. Και μου τη σπάνε κι αυτοί που ανεβοκατεβαίνουν την κυλιόμενη με το βιβλίο να διαβάζουν. Ρε έλεος. Απόλαυσε το περιβάλλον σου και διάβασε στο σπίτι. Κάτσε έξω στη βεράντα και βάλε και μια σπιτική λεμονάδα και βάλε και τα πόδια στα κάγκελα πάνω και κάτσε διάβασε σαν άνθρωπος!
:g030::smt023
Εγώ πάντως δεν έχω δει ποτέ κάποιον να διαβάζει σε κυλιόμενη σκάλα.

Αυτό που βλέπω είναι τύποι που κάθονται, περπατούν, πίνουν καφέ, τρώνε κλπ κλπ κλπ προσηλωμένοι στο κινητό. :lol:

Μάλλον ζω σε άλλο πλανήτη.

όλη την τετραετία ναι, προεκλογικά όμως παρατάς τον πλανητούλη σου και γίνεσαι δορυφόρος του κούλη

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 31 Μάιος 2023, 15:30

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου έγραψε:
31 Μάιος 2023, 15:24
όλη την τετραετία ναι, προεκλογικά όμως παρατάς τον πλανητούλη σου και γίνεσαι δορυφόρος του κούλη
Από τη στιγμή που δεν βγήκε το κόμμα που ήταν πρώτη επιλογή, προτιμώ να γίνω δορυφόρος του κούλη παρά του κάθε εμμονικού ασπόνδυλου, που έχει μπλέξει την ψήφο με τα δικά του απωθημένα.

Γελοίε.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 31 Μάιος 2023, 15:31

ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Μάιος 2023, 15:30
Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου έγραψε:
31 Μάιος 2023, 15:24
όλη την τετραετία ναι, προεκλογικά όμως παρατάς τον πλανητούλη σου και γίνεσαι δορυφόρος του κούλη
Από τη στιγμή που δεν βγήκε το κόμμα που ήταν πρώτη επιλογή, προτιμώ να γίνω δορυφόρος του κούλη παρά του κάθε εμμονικού ασπόνδυλου, που έχει μπλέξει την ψήφο με τα δικά του απωθημένα.

Γελοίε.
μιλάει για απωθημένα η οπαδός της οικογενειοπρωθυπουργίας, γελάνε και οι πέτρες. Σούργελο

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 31 Μάιος 2023, 15:32

aLiCat έγραψε:
31 Μάιος 2023, 15:17
user έγραψε:
31 Μάιος 2023, 14:56
neon imposter έγραψε:
31 Μάιος 2023, 14:47


Η παραμονή στο μέσο μαζικής μεταφοράς όταν είσαι νεώτερος είναι μια χρυσή ευκαιρία να ολοκληρώσεις την ανάγνωση ενός σπουδαίου αλλά μικρού σχετικά έργου τέχνης - αναφέρω ενδεικτικά το Μεφίστο του Κλάους Μαν ή το Η Ζωή είναι ένα Όνειρο του Καλδερόν.

Αυτό δεν σημαίνει ότι χώνεψες το συγκεκριμένο έργο αλλά οπωσδήποτε η ανάγνωσή του προσφέρει πολύ περισσότερα από το να κάθεσαι και να κοιτάς περιβάλλοντα βυζιά.

Όμως, καθώς το γήρας επέρχεται, βρίσκεις διάφορες αφορμές να μη διαβάσεις βιβλίο, με τη δικαιολογία π.χ. ότι δεν μπορείς να το διαβάσεις όπως πρέπει, και αντ' αυτού να κάθεσαι να χαζεύεις τα περιβάλλοντα περί ων ο λόγος αποπροσανατολιστικά και εν πολλοίς περιπλανώμενα μιράζ στον βάλτο στον οποίο σε φυλάκισε η ηλικία
Ποιο γήρας μωρέ!
Δεν θεωρώ ιδανικό το διάβασμα στα λεωφορεία πάντως. Και μου τη σπάνε κι αυτοί που ανεβοκατεβαίνουν την κυλιόμενη με το βιβλίο να διαβάζουν. Ρε έλεος. Απόλαυσε το περιβάλλον σου και διάβασε στο σπίτι. Κάτσε έξω στη βεράντα και βάλε και μια σπιτική λεμονάδα και βάλε και τα πόδια στα κάγκελα πάνω και κάτσε διάβασε σαν άνθρωπος!
Εμένα πάλι, μου τη σπάνε αυτοί που τρώνε στα ΜΜΜ.
Μια απ' τα ίδια κι από δω. Κι εμένα μού την σπάνε αυτοί που τρώνε Μ&Μ.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42946
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 31 Μάιος 2023, 15:37

Isildur έγραψε:
31 Μάιος 2023, 15:32
aLiCat έγραψε:
31 Μάιος 2023, 15:17
user έγραψε:
31 Μάιος 2023, 14:56


Ποιο γήρας μωρέ!
Δεν θεωρώ ιδανικό το διάβασμα στα λεωφορεία πάντως. Και μου τη σπάνε κι αυτοί που ανεβοκατεβαίνουν την κυλιόμενη με το βιβλίο να διαβάζουν. Ρε έλεος. Απόλαυσε το περιβάλλον σου και διάβασε στο σπίτι. Κάτσε έξω στη βεράντα και βάλε και μια σπιτική λεμονάδα και βάλε και τα πόδια στα κάγκελα πάνω και κάτσε διάβασε σαν άνθρωπος!
Εμένα πάλι, μου τη σπάνε αυτοί που τρώνε στα ΜΜΜ.
Μια απ' τα ίδια κι από δω. Κι εμένα μού την σπάνε αυτοί που τρώνε Μ&Μ.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 31 Μάιος 2023, 15:39

aLiCat έγραψε:
31 Μάιος 2023, 15:17


Εμένα πάλι, μου τη σπάνε αυτοί που τρώνε στα ΜΜΜ.

και οι ελλεϊνίδες που κάθονται σταυροπόδι και σου λερώνουν το παντελόνι και οι ελλεϊνίδοι που κάθονται με τα πόδια ορθάνοιχτα μην πάθει κλειστοφοβικό σοκ το παπάρι τους (ίδια κατηγορία πλέον οι 2 υποομάδες, οι ελλεϊνίδες έχουνε γίνει ελλεϊνίδοι με νοητό απλώς παπάρι)

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 31 Μάιος 2023, 15:40

Dwarven Blacksmith έγραψε:
31 Μάιος 2023, 15:37
Isildur έγραψε:
31 Μάιος 2023, 15:32
aLiCat έγραψε:
31 Μάιος 2023, 15:17


Εμένα πάλι, μου τη σπάνε αυτοί που τρώνε στα ΜΜΜ.
Μια απ' τα ίδια κι από δω. Κι εμένα μού την σπάνε αυτοί που τρώνε Μ&Μ.
Ο Χριστός κι η Μάνα Του!

Δεν το είδα όλο, εννοείται, αλλά ένα έχω να πω. Ζουν ανάμεσά μας... :o
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών