Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9121
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 31 Ιαν 2023, 11:17

Ασέβαστος έγραψε:
31 Ιαν 2023, 09:00
Casp έγραψε:
30 Ιαν 2023, 23:47


Σήμερα έμαθα ότι ο μπαμπάς μου είπε στην μάνα μου πως δεν του αρέσει καθόλου να βγαίνω έξω ή να έχω σχέση ή να κάνω μαλακίες και να προχωρήσω/ολοκληρώσω!
σκεφτηκες την πιθανοτητα να σου λεει ψεμματα η μανα σου;

εσυ ξερεις καλυτερα τους γονεις σου, αλλα στα δικα μου ματια, εντελως απιθανο να πει τετοια κουβεντα ενας πατερας. πιο πιθανο να λεει μουφες η μανα, οπως την εχεις περιγραψει.

κρινω ως καλυτερο να τα πεις εσυ, στα ισια, στον πατερα σου, και να μην παιζεις χαλασμενο τηλεφωνο με τη μανα.
:+1:
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13315
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 31 Ιαν 2023, 13:22

Ασέβαστος έγραψε:
31 Ιαν 2023, 09:00
Casp έγραψε:
30 Ιαν 2023, 23:47


Σήμερα έμαθα ότι ο μπαμπάς μου είπε στην μάνα μου πως δεν του αρέσει καθόλου να βγαίνω έξω ή να έχω σχέση ή να κάνω μαλακίες και να προχωρήσω/ολοκληρώσω!
σκεφτηκες την πιθανοτητα να σου λεει ψεμματα η μανα σου;

εσυ ξερεις καλυτερα τους γονεις σου, αλλα στα δικα μου ματια, εντελως απιθανο να πει τετοια κουβεντα ενας πατερας. πιο πιθανο να λεει μουφες η μανα, οπως την εχεις περιγραψει.

κρινω ως καλυτερο να τα πεις εσυ, στα ισια, στον πατερα σου, και να μην παιζεις χαλασμενο τηλεφωνο με τη μανα.
Τριάντα χρονών γυναίκα, ΔΕΝ είναι υποχρεωμένη να δίνει ραπόρτο σε κανέναν για τη ζωή της. Τα ''σου'πα, μου'πες'', έχουν κλείσει σπίτια, έχουν διαλύσει σχέσεις. Καιρός να ωριμάσει και να πιάσει τη ζωή απ'τα μαλλιά, απ'το να αναλώνεται σε χαζομάρες.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Casp
Δημοσιεύσεις: 2931
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 31 Ιαν 2023, 14:44

enaon έγραψε:
31 Ιαν 2023, 00:04
δεν έπαιζες μικρή "χαλασμένο τηλέφωνο" ε;

μπράβο στην μητέρα σου παντως, όλοι θα την συζητάνε πίσω απο την πλατη της τώρα αλλα εκείνη κανει πίσω για την ευτυχία σου, ας μην τον γνωρίσει έστω για το τυπικό, ας της φερθείς σαν σε μια ξενη, θα το αντέξει για το παιδί της.
Ασέβαστος έγραψε:
31 Ιαν 2023, 09:00

σκεφτηκες την πιθανοτητα να σου λεει ψεμματα η μανα σου;

εσυ ξερεις καλυτερα τους γονεις σου, αλλα στα δικα μου ματια, εντελως απιθανο να πει τετοια κουβεντα ενας πατερας. πιο πιθανο να λεει μουφες η μανα, οπως την εχεις περιγραψει.

κρινω ως καλυτερο να τα πεις εσυ, στα ισια, στον πατερα σου, και να μην παιζεις χαλασμενο τηλεφωνο με τη μανα.
Πασιφάη έγραψε:
31 Ιαν 2023, 13:22
Τριάντα χρονών γυναίκα, ΔΕΝ είναι υποχρεωμένη να δίνει ραπόρτο σε κανέναν για τη ζωή της. Τα ''σου'πα, μου'πες'', έχουν κλείσει σπίτια, έχουν διαλύσει σχέσεις. Καιρός να ωριμάσει και να πιάσει τη ζωή απ'τα μαλλιά, απ'το να αναλώνεται σε χαζομάρες.


Φυσικά και το σκεφτήκαμε ότι μπορεί να λέει ψέματα. Αλλά δεν με απασχολεί κιόλας επειδή με βλέπει που φεύγω και δεν λέει τίποτα. Δεν ανοίγει καν οποιαδήποτε κουβέντα, μου μιλάει νορμάλ όπως πριν. Ακόμη κι' αν τον ενοχλεί το ότι έχω σχέση, νομίζω δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα όσο μου τα παρουσίασε η μάνα. Κι' αν είναι, ας τα συζητάνε μόνο μεταξύ τους. Εγώ τους αγνοώ.

Επίσης η μάνα μου το πήρε για τα καλά απόφαση. Σήμερα μου έλεγε πως θα έχω έξοδα επειδή πλησιάζει η γιορτή του Αγίου Βαλεντίνου, και ότι θέλει να του διαλέξει ΕΚΕΙΝΗ δώρο. Μετά με ρωτούσε πότε είναι τα γενέθλιά τουν για να πάμε μαζί για δώρο :-? Επίσης πήρε την ρομποτική της σκούπα για επισκευή αλλά πρέπει να γίνει reset και να κατεβάσω πρόγραμμα στο κινητό και αν την ενώσω, και επειδή βιαζόμουν για να έρθω δουλειά δεν πρόλαβα και δεν έψαξα πώς γίνεται το reset. Και μου είπε να του πω να έρθει αύριο το πρωί σπίτι μας να την φτιάξει και να φύγει για λίγο από το σπίτι. Του το λέω και μου απαντάει πως δεν έχει πρόβλημα να μείνει (για να της εξηγήσει κιόλας, και anyway ένα 20λεπτο θα είναι και δεν θα είναι άβολο) και ότι θα "φοβόταν" αν ήταν και ο μπαμπάς μου :lol:

Πλέον είμαι σε φάση δεν με νοιάζει για τίποτα. Κάθε μέρα γίνεται κάτι, μαθαίνω κάτι, γίνονται ανατροπές. Σταμάτησα να ασχολούμαι, απλά γελάω και έχω ηρεμήσει. :)
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 31 Ιαν 2023, 18:43

Έχει δίκιο. Αν δεν ήταν χθες, θα είναι αύριο, αν δεν είναι αύριο θα είναι μεθαύριο. Κάποια μέρα θα είναι. Οπότε breath in, breath out.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 31 Ιαν 2023, 23:03

Casp έγραψε:
31 Ιαν 2023, 14:44
enaon έγραψε:
31 Ιαν 2023, 00:04
δεν έπαιζες μικρή "χαλασμένο τηλέφωνο" ε;

μπράβο στην μητέρα σου παντως, όλοι θα την συζητάνε πίσω απο την πλατη της τώρα αλλα εκείνη κανει πίσω για την ευτυχία σου, ας μην τον γνωρίσει έστω για το τυπικό, ας της φερθείς σαν σε μια ξενη, θα το αντέξει για το παιδί της.
Ασέβαστος έγραψε:
31 Ιαν 2023, 09:00

σκεφτηκες την πιθανοτητα να σου λεει ψεμματα η μανα σου;

εσυ ξερεις καλυτερα τους γονεις σου, αλλα στα δικα μου ματια, εντελως απιθανο να πει τετοια κουβεντα ενας πατερας. πιο πιθανο να λεει μουφες η μανα, οπως την εχεις περιγραψει.

κρινω ως καλυτερο να τα πεις εσυ, στα ισια, στον πατερα σου, και να μην παιζεις χαλασμενο τηλεφωνο με τη μανα.
Πασιφάη έγραψε:
31 Ιαν 2023, 13:22
Τριάντα χρονών γυναίκα, ΔΕΝ είναι υποχρεωμένη να δίνει ραπόρτο σε κανέναν για τη ζωή της. Τα ''σου'πα, μου'πες'', έχουν κλείσει σπίτια, έχουν διαλύσει σχέσεις. Καιρός να ωριμάσει και να πιάσει τη ζωή απ'τα μαλλιά, απ'το να αναλώνεται σε χαζομάρες.


Φυσικά και το σκεφτήκαμε ότι μπορεί να λέει ψέματα. Αλλά δεν με απασχολεί κιόλας επειδή με βλέπει που φεύγω και δεν λέει τίποτα. Δεν ανοίγει καν οποιαδήποτε κουβέντα, μου μιλάει νορμάλ όπως πριν. Ακόμη κι' αν τον ενοχλεί το ότι έχω σχέση, νομίζω δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα όσο μου τα παρουσίασε η μάνα. Κι' αν είναι, ας τα συζητάνε μόνο μεταξύ τους. Εγώ τους αγνοώ.

Επίσης η μάνα μου το πήρε για τα καλά απόφαση. Σήμερα μου έλεγε πως θα έχω έξοδα επειδή πλησιάζει η γιορτή του Αγίου Βαλεντίνου, και ότι θέλει να του διαλέξει ΕΚΕΙΝΗ δώρο. Μετά με ρωτούσε πότε είναι τα γενέθλιά τουν για να πάμε μαζί για δώρο :-? Επίσης πήρε την ρομποτική της σκούπα για επισκευή αλλά πρέπει να γίνει reset και να κατεβάσω πρόγραμμα στο κινητό και αν την ενώσω, και επειδή βιαζόμουν για να έρθω δουλειά δεν πρόλαβα και δεν έψαξα πώς γίνεται το reset. Και μου είπε να του πω να έρθει αύριο το πρωί σπίτι μας να την φτιάξει και να φύγει για λίγο από το σπίτι. Του το λέω και μου απαντάει πως δεν έχει πρόβλημα να μείνει (για να της εξηγήσει κιόλας, και anyway ένα 20λεπτο θα είναι και δεν θα είναι άβολο) και ότι θα "φοβόταν" αν ήταν και ο μπαμπάς μου :lol:

Πλέον είμαι σε φάση δεν με νοιάζει για τίποτα. Κάθε μέρα γίνεται κάτι, μαθαίνω κάτι, γίνονται ανατροπές. Σταμάτησα να ασχολούμαι, απλά γελάω και έχω ηρεμήσει. :)
Θα διαλέξει η μάνα σου δώρο για τον φίλο σου; Τι άλλο θα ακούσουμε!

Να δεις που κατά βάθος της άρεσε και τον γλυκοκοιτάει, γι'αυτό θέλει να σας χωρίσει!

Casp
Δημοσιεύσεις: 2931
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 31 Ιαν 2023, 23:20

Όχι ρε συυ. Καμία σχέση. Απλά το πήρε απόφαση και επειδή κατάλαβε πως το εννοώ και δεν θα μου αλλάξει γνώμη (δεν θα περάσει το δικό της και δεν επηρεάζομαι), είπε να πηγαίνει με τα νερά μου.

Χθες μου είπε «Μα πάλι θα βρεθείτε; Την Κυριακή τον είδες» και της λέω «Την Κυριακή ήμουνα με την κολλητή μου, αλλά και με αυτόν να ήμουν ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΕΘΥΜΟΥΣΑ». Και μου απαντάει «Δεν πιστεύω πως ΕΣΥ λες αυτά τα πράγματα». :smt005:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 31 Ιαν 2023, 23:26

Casp έγραψε:
31 Ιαν 2023, 23:20
Όχι ρε συυ. Καμία σχέση. Απλά το πήρε απόφαση και επειδή κατάλαβε πως το εννοώ και δεν θα μου αλλάξει γνώμη (δεν θα περάσει το δικό της και δεν επηρεάζομαι), είπε να πηγαίνει με τα νερά μου.

Χθες μου είπε «Μα πάλι θα βρεθείτε; Την Κυριακή τον είδες» και της λέω «Την Κυριακή ήμουνα με την κολλητή μου, αλλά και με αυτόν να ήμουν ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΕΘΥΜΟΥΣΑ». Και μου απαντάει «Δεν πιστεύω πως ΕΣΥ λες αυτά τα πράγματα». :smt005:
Μάλλον παίρνει το μήνυμα της ότι μεγαλωσες κασπερακι :hebit:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25231
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 01 Φεβ 2023, 00:46

Ποναω παντου αλλα την πηρα τη ρημαδα τη καφε.
Αντε σε εναμιση - δυο χρονια τη μαυρη και τελος

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29713
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 01 Φεβ 2023, 00:53

talaipwros έγραψε:
01 Φεβ 2023, 00:46
Ποναω παντου αλλα την πηρα τη ρημαδα τη καφε.
Αντε σε εναμιση - δυο χρονια τη μαυρη και τελος
Μπράβο γιατρέ.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9121
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 01 Φεβ 2023, 01:10

talaipwros έγραψε:
01 Φεβ 2023, 00:46
Ποναω παντου αλλα την πηρα τη ρημαδα τη καφε.
Αντε σε εναμιση - δυο χρονια τη μαυρη και τελος
:smt038:smt023
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 01 Φεβ 2023, 06:38

talaipwros έγραψε:
01 Φεβ 2023, 00:46
Ποναω παντου αλλα την πηρα τη ρημαδα τη καφε.
Αντε σε εναμιση - δυο χρονια τη μαυρη και τελος
Πονάνε ωρε τα παλικάρια;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29713
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 01 Φεβ 2023, 10:28

Όταν τελειώσω με αυτή την παραγγελία θα ησυχάσω.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 01 Φεβ 2023, 10:39

Πασιφάη έγραψε:
31 Ιαν 2023, 13:22

Τριάντα χρονών γυναίκα, ΔΕΝ είναι υποχρεωμένη να δίνει ραπόρτο σε κανέναν για τη ζωή της.
Οι μισοί μου φίλοι κοντεύουν να σαρανταρισουν κ είναι πιο μαμακηδες κ από τον γιο μου που είναι πέντε. Κάποτε είχαμε μια απίστευτα παιδοκεντρικη κοινωνία, πλέον έχουμε φτιάξει μια κοινωνία με μότο "να μη στενοχωρηθει η μαμα/ο μπαμπας"

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 01 Φεβ 2023, 12:37

Σκέφτομαι διά της πειθούς να σπρώξω το σύλλογο να πάμε αύριο εκδρομή και την Παρασκευή να βάλω μία μέρα αιμοδοτική. Ναύτης :lol:

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13456
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 01 Φεβ 2023, 13:16

Στύγιος έγραψε:
01 Φεβ 2023, 12:37
Σκέφτομαι διά της πειθούς να σπρώξω το σύλλογο να πάμε αύριο εκδρομή και την Παρασκευή να βάλω μία μέρα αιμοδοτική. Ναύτης :lol:
Δεν ξέρω ποιος είναι αυτός ο Σύλλογος που θέλεις να σπρώξεις όταν πάτε εκδρομή, αλλά αυτά είναι σεξιστικά πράγματα.
Ειρήσθω εν παρόδω, έσσεται ήμαρ όπερ εκλογαί ελεύσονται και εν εξάμηνον έσσονται, έκφαυλε πιθηκαλώπηγα! :011:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών