Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13238
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 10 Μάιος 2021, 23:38

Πάνας έγραψε:
10 Μάιος 2021, 23:31
Πασιφάη

Πάνας @ On Two Wheels
Ετοιμαστείτε... Κάτι για βόλτες μου έλεγες.
Ρε μαν, αν σε εξυπηρετεί καμιά μονοήμερη, είμαι μέσα. Για φάση συγκέντρωσης, λίγο δύσκολο. :102:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 10 Μάιος 2021, 23:41

Πασιφάη έγραψε:
10 Μάιος 2021, 23:38
Πάνας έγραψε:
10 Μάιος 2021, 23:31
Πασιφάη

Πάνας @ On Two Wheels
Ετοιμαστείτε... Κάτι για βόλτες μου έλεγες.
Ρε μαν, αν σε εξυπηρετεί καμιά μονοήμερη, είμαι μέσα. Για φάση συγκέντρωσης, λίγο δύσκολο. :102:
Έλεγα μήπως ερχόσασταν... μαζεύω παρέα.

Ντάξει δεν τρέχει τίποτα, σίγουρα θα περάσω και από εκεί σε κάποια φάση. Θα ειδοποιήσω όταν είναι για καφέ.
the end

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13238
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 10 Μάιος 2021, 23:47

Πάνας έγραψε:
10 Μάιος 2021, 23:41
Πασιφάη έγραψε:
10 Μάιος 2021, 23:38
Πάνας έγραψε:
10 Μάιος 2021, 23:31
Πασιφάη

Πάνας @ On Two Wheels
Ετοιμαστείτε... Κάτι για βόλτες μου έλεγες.
Ρε μαν, αν σε εξυπηρετεί καμιά μονοήμερη, είμαι μέσα. Για φάση συγκέντρωσης, λίγο δύσκολο. :102:
Έλεγα μήπως ερχόσασταν... μαζεύω παρέα.

Ντάξει δεν τρέχει τίποτα, σίγουρα θα περάσω και από εκεί σε κάποια φάση. Θα ειδοποιήσω όταν είναι για καφέ.
Με μεγαλη μου χαρά. :P
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9968
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 10 Μάιος 2021, 23:49

- Casper - έγραψε:
10 Μάιος 2021, 23:36
vagabondo έγραψε:
10 Μάιος 2021, 23:31
- Casper - έγραψε:
10 Μάιος 2021, 23:23
Εδώ πέρα ταμπελιάζετε εύκολα ανθρώπους αναλόγως του τι ψηφίζουν. Χαζή είμαι να πω; Ψηφίζω λογική, ανθρωπιά και επανάσταση!
Και τι ταμπέλα να βάλουμε σε κάποια, που ψηφίζει κάθε φορά, διαφορετικό κόμμα;
Δεν κάνουν contradict αυτά τα 2. Εννοώ, δεν πηγαίνω από άσπρο σε μαύρο. Πηγαίνω απλά σε κάτι πιο καινούριο και "επαναστατικό" που με βρίσκει σύμφωνη σε όλα. Και στις γνώσεις που έχει, και σε θέματα ευαισθησίας/ανθρωπιάς και σε αντίδρασης.
Λαδή τώρα πρέπει να ψάξω και να ακούσω τις θέσεις όλων των κομμάτων για να βρω τον επαναστάτη, ευαίσθητο και αντιδραστικό;
Ε ρε που μπλέξαμε...
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

- Casper -

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 10 Μάιος 2021, 23:56

vagabondo έγραψε:
10 Μάιος 2021, 23:49
- Casper - έγραψε:
10 Μάιος 2021, 23:36
vagabondo έγραψε:
10 Μάιος 2021, 23:31


Και τι ταμπέλα να βάλουμε σε κάποια, που ψηφίζει κάθε φορά, διαφορετικό κόμμα;
Δεν κάνουν contradict αυτά τα 2. Εννοώ, δεν πηγαίνω από άσπρο σε μαύρο. Πηγαίνω απλά σε κάτι πιο καινούριο και "επαναστατικό" που με βρίσκει σύμφωνη σε όλα. Και στις γνώσεις που έχει, και σε θέματα ευαισθησίας/ανθρωπιάς και σε αντίδρασης.
Λαδή τώρα πρέπει να ψάξω και να ακούσω τις θέσεις όλων των κομμάτων για να βρω τον επαναστάτη, ευαίσθητο και αντιδραστικό;
Ε ρε που μπλέξαμε...
Γιατί σε ενδιαφέρει τόσο πολύ τι θέλω να ψηφίσω καλέ μου άνθρωπε; Ε ρε που μπλέξαμε...
Δεν είναι καν πολιτικός ο άνθρωπος. Δικηγόρος ακτιβιστής είναι. Θα τον βρεις :wave:

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 10 Μάιος 2021, 23:59

Έτσι πρέπει, να νοιώθουν ανασφάλεια οι κυβερνώντες για να κάνουν λιγότερες ρεμούλες. Να μην έχουν αυτοδυναμία.
the end

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9968
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 11 Μάιος 2021, 00:04

- Casper - έγραψε:
10 Μάιος 2021, 23:56

Γιατί σε ενδιαφέρει τόσο πολύ τι θέλω να ψηφίσω καλέ μου άνθρωπε; Ε ρε που μπλέξαμε...
Δεν είναι καν πολιτικός ο άνθρωπος. Δικηγόρος ακτιβιστής είναι. Θα τον βρεις :wave:
Κανας ντιγκιντάγκας θα είναι :lol:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

- Casper -

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 11 Μάιος 2021, 00:13

Κατάλαβες τώρα γιατί δεν θέλω να πω; Δεν έχω όρεξη για τέτοιου είδους συζητήσεις.

- Casper -

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 11 Μάιος 2021, 00:14

Πάνας έγραψε:
10 Μάιος 2021, 23:59
Έτσι πρέπει, να νοιώθουν ανασφάλεια οι κυβερνώντες για να κάνουν λιγότερες ρεμούλες. Να μην έχουν αυτοδυναμία.
Αυτό ακριβώς.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32587
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 11 Μάιος 2021, 09:31

- Casper - έγραψε:
10 Μάιος 2021, 15:20
Ασέβαστος έγραψε:
10 Μάιος 2021, 09:01
αν ηταν εμπορος, λυπαμαι, δεν συμπασχω, καλα να παθει και λιγα ειναι.

αν ειναι πρεζακι, μπορεις να παρηγορησεις τους οικειους, οτι ειναι για καλο. αληθεια, για καλο ειναι. στη στενη θα το κοψει, αναγκαστικα, και θα εχουν το χρονο και οι δικοι του να δουνε τι εχουν κανει λαθος και να μην το ξανακανουν οταν βγει.

αν δεν κατεληγε στη στενη, υψηλες πιθανοτητες να κατεληγε στο χωμα.
Όταν προσπάθησα να την "παρηγορήσω" της είπα πως αν ήταν έξω θα κατέστρεφε εντελώς την ζωή του. Εκεί μέσα μπορεί να πάρει ένα γερό μάθημα και ταυτόχρονα να ξεφύγει απ' όλα αυτά. Αλλά όπως έγραψα και σε άλλο ποστ, ούτε εγώ το πιστεύω. Μιλάμε για χρόνια σε φυλακή και για κάτι βαρύ. Ό,τι και να πεις δηλαδή... Περισσότερο τους οικείους του λυπάμαι. Κι' αυτόν γιατί πρέπει να έχεις πολύ λίγο μυαλό για να σε παρασύρουν σε κάτι τέτοιο, και σίγουρα ευάλωτο ψυχισμό. Προφανώς και πρέπει να τιμωρηθεί αλλά σκέφτομαι πως μία γαμημένη απόφαση σε μια λάθος και ευάλωτη στιγμή μπορεί να σου καταστρέψει την ζωή. Και την δική σου και των γύρω σου.

Επίσης μόλις έμαθα πως μιλάμε για εμπορία χόρτου σε μεγάλη ποσότητα.
να το πιστεψεις, γιατι ειναι αληθεια.

τα παραπανω ισχυουν για πρεζακι. αν ειναι "καλα" και απλως πηγε για την ευκολη κονομα, ισχυουν αλλα. μπορει να ειναι απλα ενας αφελης που ξεγελαστηκε απο το πιθανο ευκολο κερδος, η σκληρο καθικι που δε λογαριαζει τιποτα. η οτιδηποτε στο ενδιαμεσο, και η φυλακη δεν μπορεις ν απροβλεψεις πως θα επιδρασει στον καθενα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

- Casper -

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 11 Μάιος 2021, 14:44

Ασέβαστος έγραψε:
11 Μάιος 2021, 09:31
- Casper - έγραψε:
10 Μάιος 2021, 15:20
Ασέβαστος έγραψε:
10 Μάιος 2021, 09:01
αν ηταν εμπορος, λυπαμαι, δεν συμπασχω, καλα να παθει και λιγα ειναι.

αν ειναι πρεζακι, μπορεις να παρηγορησεις τους οικειους, οτι ειναι για καλο. αληθεια, για καλο ειναι. στη στενη θα το κοψει, αναγκαστικα, και θα εχουν το χρονο και οι δικοι του να δουνε τι εχουν κανει λαθος και να μην το ξανακανουν οταν βγει.

αν δεν κατεληγε στη στενη, υψηλες πιθανοτητες να κατεληγε στο χωμα.
Όταν προσπάθησα να την "παρηγορήσω" της είπα πως αν ήταν έξω θα κατέστρεφε εντελώς την ζωή του. Εκεί μέσα μπορεί να πάρει ένα γερό μάθημα και ταυτόχρονα να ξεφύγει απ' όλα αυτά. Αλλά όπως έγραψα και σε άλλο ποστ, ούτε εγώ το πιστεύω. Μιλάμε για χρόνια σε φυλακή και για κάτι βαρύ. Ό,τι και να πεις δηλαδή... Περισσότερο τους οικείους του λυπάμαι. Κι' αυτόν γιατί πρέπει να έχεις πολύ λίγο μυαλό για να σε παρασύρουν σε κάτι τέτοιο, και σίγουρα ευάλωτο ψυχισμό. Προφανώς και πρέπει να τιμωρηθεί αλλά σκέφτομαι πως μία γαμημένη απόφαση σε μια λάθος και ευάλωτη στιγμή μπορεί να σου καταστρέψει την ζωή. Και την δική σου και των γύρω σου.

Επίσης μόλις έμαθα πως μιλάμε για εμπορία χόρτου σε μεγάλη ποσότητα.
να το πιστεψεις, γιατι ειναι αληθεια.

τα παραπανω ισχυουν για πρεζακι. αν ειναι "καλα" και απλως πηγε για την ευκολη κονομα, ισχυουν αλλα. μπορει να ειναι απλα ενας αφελης που ξεγελαστηκε απο το πιθανο ευκολο κερδος, η σκληρο καθικι που δε λογαριαζει τιποτα. η οτιδηποτε στο ενδιαμεσο, και η φυλακη δεν μπορεις ν απροβλεψεις πως θα επιδρασει στον καθενα.
Όσον αφορά την τελευταία σου πρόταση, αυτό σκέφτομαι και λέω πως δεν πιστεύω αυτά που της είπα. Ακριβώς επειδή δεν ξέρεις πώς θα επιδράσει κάτι τέτοιο σε αυτή την ηλικία που δεν μπορείς να κάτσεις καν σπίτι σου κλεισμένος, και επίσης δεν ξέρεις τι θα περάσεις και ποιούς θα συναντήσεις εκεί μέσα. Δηλαδή υπάρχει και περίπτωση να μπλέξει χειρότερα. Πάντως τις λεπτομέρειες, τα γιατί και πώς δεν τα γνωρίζω. Νομίζω ούτε οι δικοί του τα γνωρίζουν ακόμα.




Έβλεπα στον ύπνο μου τους γονείς και την αδερφή του ότι ήρθαν σπίτι μας για φαγητό προσποιούμενοι πως δεν συμβαίνει τίποτα (επειδή μου είπε ο μπαμπάς μου πως θα τους πάρει τηλέφωνο κάνοντας πως δεν ξέρει τίποτα και του θύμωσα) και τα μάτια τους ήταν κατακόκκινα από το κλάμα. Μετά είδα ξαφνικά αίματα επάνω τους και επειδή κατάλαβαν πως το ξέραμε, πήραν τα κλειδιά και έτρεξαν να φύγουν κλαμένοι. :cry

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Μάιος 2021, 18:11

120€ επίσκεψη ο γιατρός πντγ :011:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

ptomahawk
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 14 Δεκ 2020, 10:42

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ptomahawk » 11 Μάιος 2021, 22:43

Ναι, άφησέ με να παίξω λίγο μπάλα, δεν με αφήνεις και θα σε γδάρω.
Δέχομαι επιθέσεις
Raise the urinals

ptomahawk
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 14 Δεκ 2020, 10:42

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ptomahawk » 11 Μάιος 2021, 22:47

Βλάκα, δημιουργείς πρόβλημα σε εργασιακό περιβάλλον.
Είσαι σοβαρός;
Τόσο πχια;
Raise the urinals

ptomahawk
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 14 Δεκ 2020, 10:42

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ptomahawk » 11 Μάιος 2021, 22:49

Να χάσουμε τη δουλειά μας ρε φίλε, ξανά;;

Τι σκουπίδι είσαι
Raise the urinals

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών