Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10047
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 29 Νοέμ 2021, 15:13

περαστική έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:54
ksk έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:32
vag_el έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:30


Εγώ δε θα το άφηνα,.....μέχρι τελικής πτώσης :bored:
Τελικής πτώσης... :smt023
Μην μου τα αλλαζεις τωρα και με ξαναφουντωνεις. Ηδη σκεφτομαι τι να πω την επομενη φορα που θα τον δω. Και ελπιζω να μην ειναι μετα απο 2 βδομαδες παλι :-? Θα ειμαι σοβαρη και θα μιλαω ΜΟΝΟ μαζι του για να διορθωσω το «λαθος» :-? Τεσπα μια φορα που ημουνα καπως με ρωτουσε τι εχω και ηθελε να μαθει τα προσωπικα μου. Θελω να ξαναγινει κατι παρομοιο (αυτη την φορα επιτηδες αν και ειμαι σιγουρη πως οταν τον ξαναδω οντως θα ξαναειμαι καπως και λυπημενη) για να το αντιληφθει και να με ρωτησει για να μπορω να εκφραστω πιο ελευθερα και να ερθουμε κοντα. Καταλαβες; Αυτες τις μαλακιες σκεφτομαι και στο τελος θα γινει καμια βλακεια και θα με μουντζωνω.
Έχω δώσω την εντύπωση ότι αλλάζω τα γραφόμενα μου και μάλιστα με διαφορά ώρας;
Με αυτό λοιπόν το σκεπτικό κατανόησε τι λέω...
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 29 Νοέμ 2021, 19:02

Πόσο διαφορετικά ήταν τα πράγματα πριν 2 χρόνια.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 29 Νοέμ 2021, 22:24

Θράσος ρε πστη μου ,εδώ έχει γαμηθεί το σύμπαν και τα εξηνταράκια το χαβά τους

Φεύγω πριν αρχίσω χριστοπαναγίες και πάω για πέρμα.

περαστική

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 30 Νοέμ 2021, 00:12

Overbook η πτηση 8 ατομα αλλα στο κλεισιμο του τσεκ ιν οβερ 5 (standby χωρις θεση, οποτε θα το βλεπαμε μεσα). Στο gate θα ειμασταν 3 ατομα (2 κοπελες και ενας καινουριος), σχεδον «μαλλωναμε» ποιος θα παει συνοδεια - κανεις δεν ηθελε. Θελαμε να μεινουμε ολοι πανω στο gate γιατι στην περιπτωση που οι online check in ερθουν ΟΛΟΙ, οι 5 θα εμεναν πισω και πιθανον να γινοταν καυγας - ειμαστε μαζοχιστες τρομαρα μας. Ε ο καινουριος με επεισε πως αν γινοταν καυγας θα ηταν καλυτερο να υπαρχει αντρας πανω και η συναδελφος ηταν αρρωστη (και εγω αδιαθετη αλλα δεν το συζηταμε). Σαν ειμαι κατω συνοδεια ακουω το κλεισιμο απ’ τον ασυρματο, ειχαν ερθει ΟΛΟΙ, ωχ λεω, πανω παιζει να γινεται καυγας και ΤΟΝ ΧΑΝΝΩ :smt005: ανεβαινω πανω και ηταν ολοι τους ΤΟΣΟ ησυχοι που τρομαξαμε. Θα επρεπε ηδη εντομεταξυ και οι 3ις μας να ειχαμε σχολασει ενα μισαωρο νωριτερα (επειδη αργησε το αεροπλανο) και ειμασταν ολοι μας σκοτωμενοι (αυριο πηγαινουμε πρωι). Επειδη οι ηλιθιες του ticketing office σχολασαν ΠΡΙΝ κλεισει η πτηση, μπλεξαμε εμεις. Θα επρεπε να μας συμπληρωσουν φορμες, να κανονισουμε ξενοδοχειο, να τους ενημερωσουμε. Μας εβλεπαν οι ανθρωποι που συζητουσαμε μεταξυ μας και ΦΑΙΝΟΜΑΣΤΑΝ πως ειμασταν κουρασμενοι και μας ελεγαν να μας αγορασουν νερο, ρωτουσαν αν ειμαστε καλα και αλλα τετοια. Σε μια φαση γυρναει καποιος και μας ρωταει αν υπαρχει περιπτωση να σχολασουμε και να μην τους περιμενουμε και τους εβλεπες που ενιωθαν ασχημα και οτι ειχαν ενσυναισθηση. Σοκ, δεν μου ξανατυγχαινει αυτο το πραγμα με επιβατες, πανω που περιμενα καυγαδες και περιπετειες. Ε αυτη ηταν η περιπετεια και οση κουραση κι’ αν νιωθεις ρε φιλε, δεν ειναι ομορφο να βλεπεις τον αλλον να χαμογελα, να σου λεει ευχαριστω (μας ευχαριστησαν και για το customer service) και να σε σκεφτεται; Μακαρι να ηταν ολοι οι επιβατες σαν τους σημερινους.

περαστική

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 30 Νοέμ 2021, 00:48

ksk έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 15:13
περαστική έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:54
ksk έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:32


Τελικής πτώσης... :smt023
Μην μου τα αλλαζεις τωρα και με ξαναφουντωνεις. Ηδη σκεφτομαι τι να πω την επομενη φορα που θα τον δω. Και ελπιζω να μην ειναι μετα απο 2 βδομαδες παλι :-? Θα ειμαι σοβαρη και θα μιλαω ΜΟΝΟ μαζι του για να διορθωσω το «λαθος» :-? Τεσπα μια φορα που ημουνα καπως με ρωτουσε τι εχω και ηθελε να μαθει τα προσωπικα μου. Θελω να ξαναγινει κατι παρομοιο (αυτη την φορα επιτηδες αν και ειμαι σιγουρη πως οταν τον ξαναδω οντως θα ξαναειμαι καπως και λυπημενη) για να το αντιληφθει και να με ρωτησει για να μπορω να εκφραστω πιο ελευθερα και να ερθουμε κοντα. Καταλαβες; Αυτες τις μαλακιες σκεφτομαι και στο τελος θα γινει καμια βλακεια και θα με μουντζωνω.
Έχω δώσω την εντύπωση ότι αλλάζω τα γραφόμενα μου και μάλιστα με διαφορά ώρας;
Με αυτό λοιπόν το σκεπτικό κατανόησε τι λέω...
Μηνυμα εληφθη :wave:

περαστική

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 30 Νοέμ 2021, 13:52

Τι όμορφες οι Ουκρανές ρε φίλε. Όποτε κάνω πτήση Ουκρανίας μένω με το στόμα ανοιχτό. Οι Ουκρανοί πάλι μόνο ωραία μάτια έχουν αλλά οι γυναίκες είναι εντυπωσιακές. Πολύ πιο πάνω από Ρωσίδες.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 30 Νοέμ 2021, 13:57

περαστική έγραψε:
30 Νοέμ 2021, 13:52
Τι όμορφες οι Ουκρανές ρε φίλε. Όποτε κάνω πτήση Ουκρανίας μένω με το στόμα ανοιχτό. Οι Ουκρανοί πάλι μόνο ωραία μάτια έχουν αλλά οι γυναίκες είναι εντυπωσιακές. Πολύ πιο πάνω από Ρωσίδες.
ναι
οσες ειναι μελαχροινες με ταταρικο αιμα
μεταξενιες επιδερμιδες κ κορμαρες
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

περαστική

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 30 Νοέμ 2021, 15:18

Αγις έγραψε:
30 Νοέμ 2021, 13:57
περαστική έγραψε:
30 Νοέμ 2021, 13:52
Τι όμορφες οι Ουκρανές ρε φίλε. Όποτε κάνω πτήση Ουκρανίας μένω με το στόμα ανοιχτό. Οι Ουκρανοί πάλι μόνο ωραία μάτια έχουν αλλά οι γυναίκες είναι εντυπωσιακές. Πολύ πιο πάνω από Ρωσίδες.
ναι
οσες ειναι μελαχροινες με ταταρικο αιμα
μεταξενιες επιδερμιδες κ κορμαρες
Ναι ρε φίλε! :hebit:

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 30 Νοέμ 2021, 15:20

περαστική έγραψε:
30 Νοέμ 2021, 15:18
Αγις έγραψε:
30 Νοέμ 2021, 13:57
περαστική έγραψε:
30 Νοέμ 2021, 13:52
Τι όμορφες οι Ουκρανές ρε φίλε. Όποτε κάνω πτήση Ουκρανίας μένω με το στόμα ανοιχτό. Οι Ουκρανοί πάλι μόνο ωραία μάτια έχουν αλλά οι γυναίκες είναι εντυπωσιακές. Πολύ πιο πάνω από Ρωσίδες.
ναι
οσες ειναι μελαχροινες με ταταρικο αιμα
μεταξενιες επιδερμιδες κ κορμαρες
Ναι ρε φίλε! :hebit:
Ώπα!
Πότε γίνατε φιλαράκια; :xena:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

περαστική

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 30 Νοέμ 2021, 15:25

vagabondo έγραψε:
30 Νοέμ 2021, 15:20
περαστική έγραψε:
30 Νοέμ 2021, 15:18
Αγις έγραψε:
30 Νοέμ 2021, 13:57


ναι
οσες ειναι μελαχροινες με ταταρικο αιμα
μεταξενιες επιδερμιδες κ κορμαρες
Ναι ρε φίλε! :hebit:
Ώπα!
Πότε γίνατε φιλαράκια; :xena:
Ε συμφωνήσαμε και σε κάτι, κάτι είναι κι' αυτό :lol:

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 30 Νοέμ 2021, 15:32

περαστική έγραψε:
30 Νοέμ 2021, 15:25
vagabondo έγραψε:
30 Νοέμ 2021, 15:20
περαστική έγραψε:
30 Νοέμ 2021, 15:18


Ναι ρε φίλε! :hebit:
Ώπα!
Πότε γίνατε φιλαράκια; :xena:
Ε συμφωνήσαμε και σε κάτι, κάτι είναι κι' αυτό :lol:
Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου πως ένα κι ένα κάνουν δυο, θα γίνουμε φίλοι; :P
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

περαστική

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 30 Νοέμ 2021, 15:39

vagabondo έγραψε:
30 Νοέμ 2021, 15:32
περαστική έγραψε:
30 Νοέμ 2021, 15:25
vagabondo έγραψε:
30 Νοέμ 2021, 15:20

Ώπα!
Πότε γίνατε φιλαράκια; :xena:
Ε συμφωνήσαμε και σε κάτι, κάτι είναι κι' αυτό :lol:
Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου πως ένα κι ένα κάνουν δυο, θα γίνουμε φίλοι; :P
Εμείς αφού είμαστε φίλοι. Τι, όχι;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 30 Νοέμ 2021, 17:07

Έχω γελάσει τόσο πολύ σήμερα μ αυτόν τον άνθρωπο που πονάνε τα μέσα μου. Νιώθω βρήκα έναν φίλο σαν τον κολλητό μου. Εντάξει όχι δεν είναι σαν τον κολλητούλη μου. Ο οποίος παρεμπιπτόντως έκανε σχέση. Δόξα τω Θεώ. Επίσης είπαμε με τον συνάδελφο ο οποίος πρόσφατα και αυτός χτύπησε γκόμενακι, να βγούμε ζευγάρια. Αλλά δεν ξέρω πόσο καλή ιδέα είναι αυτό.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

περαστική

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 01 Δεκ 2021, 13:52

Σήμερα ήμουνα δουλειά 3:30-12:00 με ΜΙΣΗ ώρα ύπνου και ενώ ήδη εδώ και 4ις μέρες κοιμάμαι ελάχιστα (λόγω υπερέντασης και αδιαθεσίας) και στις 16:00 είναι το πρώτο μου μάθημα ρώσικων. Γράφτηκα στα επιμορφωτικά. Είμαι ενθουσιασμένη, θέλω πάρα πολύ να πάω και γαμώτο σέρνομαι και νιώθω πως δεν θα αντέξω. Πρέπει να μαζέψω δυνάμεις. Δεν θα προλάβω ούτε να κοιμηθώ γιατί πρέπει να λούσω μαλλί και να ισιώσω λίγο τις άκρες γιατί φουντώνουν και δεν βλέπομαι. Και επίσης αύριο δουλεύω 8 το πρωί, θα σχολάσω στις 5 και στις 3:30 το πρωί θα ξαναπάω δουλειά. Πρέπει να καταφέρω να ξεκουραστώ σήμερα γιατί δεν με βλέπω να βγάζω τις επόμενες 2 βάρδιες μέχρι τα ρεπό μου...

περαστική

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 01 Δεκ 2021, 14:08

Επίσης τσέκαρα διακριτικά σήμερα από τα computer του γραφείου το πρόγραμμα της άλλης βδομάδας με τα allocations (είμασταν 2 άτομα μόνο γραφείο και μπορούσα να τσεκάρω με την ησυχία μου) και είδα πως την Τρίτη θα πάω δουλειά για 5 ώρες και θα κάνουμε την ίδια πτήση με τον γλυκούλη. ΕΠΙΤΕΛΟΥΥΥΣ. Μετά από τόσο καιρό! Και την Παρασκευή θα κάνουμε μαζί training aegean μαζί με άλλους οπότε δεν θα είμαι άνετη. Την Τρίτη θα δώσω μια τελευταία ευκαιρία για την ψυχική μου υγεία. Θα ασχολούμαι μόνο μαζί του και θα προσπαθήσω να τον κάνω να πιάσει το νόημα ότι τον γουστάρω και ας φάω τα μούτρα μου στην τελική. Κατέληξα κάθε φορά που πηγαίνω δουλειά να με ενδιαφέρει όχι το δικό μου πρόγραμμα αλλά το δικό του και πότε θα τον πετύχω. Σιχτίρ. Στο κάτω κάτω στην χειρότερη περίπτωση θα στεναχωρηθώ και θα το πάρω απόφαση να μην ξανά ασχοληθώ.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών