Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Ιούλ 2018, 16:59

kalorifer έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 16:50
don't speak έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 16:45
kalorifer έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 16:39

Δεν ξερω, με τον τύπο τα είχε κοντά στα τέσσερα χρόνια και από απόσταση μάλιστα και δεν είχε ακουστεί να βγαίνει με άλλον. Τότε εμείς μιλούσαμε αλλά σε κάποια φάση είχα κι εγώ σχέση οπότε ήταν κατά βάση φιλική η επικοινωνία μας. Και η ίδια μου έχει πει ότι δεν τον έχει απατήσει ποτέ. Δεν ξέρω αν λέει την αλήθεια, αλλά οκ, ήθελα με αυτό να πω πως δεν ήταν πάντα έτσι. Πάντα έδειχνε να της αρέσει το παιχνίδι και να φλερτάρει, όχι όμως στο βαθμό που το κάνει τώρα. Τώρα μπορεί να λέει ότι της αρέσει ο τάδε και να βγαίνει έξω και να φασωνεται με όποιον της την πέσει. Για αυτό λέω ότι περνάει δεύτερη εφηβεία. Μπορεί βέβαια να ήταν πάντα έτσι και να μην το ήξερα, εγώ επειδή τότε δεν είχαμε τόσο στενή σχέση.
Δεν έχω παρακολουθήσει όλο το στορυ.
Μιλάς για την καψούρα σου;
Ναι. Δεν υπάρχει και μεγάλο στορυ, αυτή παίζει με άλλους, εγώ τη γουστάρω, λέει ότι την πιέζω κλπ. Πρόσφατα είχα τη φαεινή ιδέα να της στείλω ντικ πικ και με μπλόκαρε σχεδόν παντού.
Οι γκόμενες που παίζουν γενικώς, δεν προσβάλλονται τόσο εύκολα γιατί ακριβώς αυτό θέλουν. Να προκαλούν.

Απλώς της χάλασες το κόνσεπτ του αιωνίως ερωτευμένου ιππότη, που την κάνει να νοιώθει μοιραία γυναίκα. Γι' αυτό σε μπλόκαρε.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20264
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 22 Ιούλ 2018, 17:01

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 16:59

Απλώς της χάλασες το κόνσεπτ του αιωνίως ερωτευμένου ιππότη, που την κάνει να νοιώθει μοιραία γυναίκα. Γι' αυτό σε μπλόκαρε.
Το να μη γούσταρε απλά να λαμβάνει πούτσες από πρώην δεν παίζει σα σενάριο;
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Ιούλ 2018, 17:05

Cecily Anne έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 17:01
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 16:59

Απλώς της χάλασες το κόνσεπτ του αιωνίως ερωτευμένου ιππότη, που την κάνει να νοιώθει μοιραία γυναίκα. Γι' αυτό σε μπλόκαρε.
Το να μη γούσταρε απλά να λαμβάνει πούτσες από πρώην δεν παίζει σα σενάριο;
Δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα από την αρχή αλλά αν κατάλαβα καλά, δεν πρόκειται για πρώην.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

kalorifer
Δημοσιεύσεις: 462
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:27

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kalorifer » 22 Ιούλ 2018, 17:06

Cecily Anne έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 17:01
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 16:59

Απλώς της χάλασες το κόνσεπτ του αιωνίως ερωτευμένου ιππότη, που την κάνει να νοιώθει μοιραία γυναίκα. Γι' αυτό σε μπλόκαρε.
Το να μη γούσταρε απλά να λαμβάνει πούτσες από πρώην δεν παίζει σα σενάριο;

Είχαμε όμως συζήτηση που έλεγα ότι θα την ικανοποιήσω περισσότερο κλπ, δεν την έστειλα εντελώς ξεκάρφωτα. Εγώ πιστεύω ότι παίζει αυτό που λέει ο από πάνω. Εμενα με ήθελε μόνο καβατζα για να της παρεχω συναισθηματική στήριξη επειδή οι άλλοι απλώς την πηδουσαν.
Αν και ξέρω ότι ήταν ανόητη κίνηση, αν μπορούσα να το πάρω πίσω θα το έκανα.
Δεν είμαι πρώην της, νυν προσπαθώ να γίνω.

Από όσα έχω πει τώρα, θεωρείτε ότι δεν με γουστάρει καθόλου?

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20264
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 22 Ιούλ 2018, 17:07

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 17:05


Δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα από την αρχή αλλά αν κατάλαβα καλά, δεν πρόκειται για πρώην.
Ε είναι μία τεσπα που τον ήθελε και μετά σταμάτησε να τον θέλει και όταν έλαβε το πέος του σε φρέιμ τον ξαπόστειλε. Τι πιο απλό από το "βρήκα αλλού και τρώω καλύτερα, άντε γεια". Και ακριβώς επειδή δεν μιλάμε για προηγούμενο "σχέσης", δεν έκατσε να του τα εξηγήσει αναλυτικά, απλά πάτησε ένα μπλοκ, σε φάση "δεν είμαστε κάτι, δε σου χρωστάω δικαιολογία".
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Ιούλ 2018, 17:12

kalorifer έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 17:06
Cecily Anne έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 17:01
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 16:59

Απλώς της χάλασες το κόνσεπτ του αιωνίως ερωτευμένου ιππότη, που την κάνει να νοιώθει μοιραία γυναίκα. Γι' αυτό σε μπλόκαρε.
Το να μη γούσταρε απλά να λαμβάνει πούτσες από πρώην δεν παίζει σα σενάριο;

Είχαμε όμως συζήτηση που έλεγα ότι θα την ικανοποιήσω περισσότερο κλπ, δεν την έστειλα εντελώς ξεκάρφωτα. Εγώ πιστεύω ότι παίζει αυτό που λέει ο από πάνω. Εμενα με ήθελε μόνο καβατζα για να της παρεχω συναισθηματική στήριξη επειδή οι άλλοι απλώς την πηδουσαν.
Αν και ξέρω ότι ήταν ανόητη κίνηση, αν μπορούσα να το πάρω πίσω θα το έκανα.
Δεν είμαι πρώην της, νυν προσπαθώ να γίνω.

Από όσα έχω πει τώρα, θεωρείτε ότι δεν με γουστάρει καθόλου?
Εξαρτάται από το τι θέλεις να ακούσεις. Και επειδή -κατά τη γνώμη μου- σ' αυτήν τη φάση είσαι κουφός :wink σταμάτα να αγχώνεσαι, κάνε ό,τι γουστάρεις εσύ και άσε τον χρόνο να δείξει αν άξιζε ή όχι η επιμονή σου.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 22 Ιούλ 2018, 17:19

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 16:48
kalorifer έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 16:47
Τι μεγάλο θα μπορούσα να της πάρω?
ΦΈΡΕΤΡΟ.
Τ'ΑΛΛΑ ΑΣΤΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ!!
:smt070:smt068:smt067:smt071:sal13:
:smt005:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Ιούλ 2018, 17:19

Cecily Anne έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 17:07
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 17:05


Δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα από την αρχή αλλά αν κατάλαβα καλά, δεν πρόκειται για πρώην.
Ε είναι μία τεσπα που τον ήθελε και μετά σταμάτησε να τον θέλει και όταν έλαβε το πέος του σε φρέιμ τον ξαπόστειλε. Τι πιο απλό από το "βρήκα αλλού και τρώω καλύτερα, άντε γεια". Και ακριβώς επειδή δεν μιλάμε για προηγούμενο "σχέσης", δεν έκατσε να του τα εξηγήσει αναλυτικά, απλά πάτησε ένα μπλοκ, σε φάση "δεν είμαστε κάτι, δε σου χρωστάω δικαιολογία".
Καμμία σχέση με αυτό που κατάλαβα εγώ. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

kalorifer
Δημοσιεύσεις: 462
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:27

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kalorifer » 22 Ιούλ 2018, 17:22

Cecily Anne έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 17:07
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 17:05


Δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα από την αρχή αλλά αν κατάλαβα καλά, δεν πρόκειται για πρώην.
Ε είναι μία τεσπα που τον ήθελε και μετά σταμάτησε να τον θέλει και όταν έλαβε το πέος του σε φρέιμ τον ξαπόστειλε. Τι πιο απλό από το "βρήκα αλλού και τρώω καλύτερα, άντε γεια". Και ακριβώς επειδή δεν μιλάμε για προηγούμενο "σχέσης", δεν έκατσε να του τα εξηγήσει αναλυτικά, απλά πάτησε ένα μπλοκ, σε φάση "δεν είμαστε κάτι, δε σου χρωστάω δικαιολογία".
Οπότε θεωρείς ότι είναι χαμένος κόπος να προσπαθήσω εκ νέου σε λίγο καιρό και να βολιδοσκοπησω τις προθέσεις της να με συναντήσει;

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20264
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 22 Ιούλ 2018, 17:23

kalorifer έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 17:22

Οπότε θεωρείς ότι είναι χαμένος κόπος να προσπαθήσω εκ νέου σε λίγο καιρό και να βολιδοσκοπησω τις προθέσεις της να με συναντήσει;
Καμιά φορά ο εγωισμός μας θα πρέπει να λειτουργεί, έστω και προστατευτικά. Δηλαδή θες να είσαι κάποιας η νιοστή επιλογή και όχι η πρώτη; Αν δεν είχες φάει σκάλωμα, θα σου έλεγα κάνε ό,τι θες, στο τέλος μπορεί και να σου κάτσει, αλλά αφού το πας συναισθηματικά, γύρευε τη δουλειά σου.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 22 Ιούλ 2018, 17:26

kalorifer έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 17:06
Cecily Anne έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 17:01
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 16:59

Απλώς της χάλασες το κόνσεπτ του αιωνίως ερωτευμένου ιππότη, που την κάνει να νοιώθει μοιραία γυναίκα. Γι' αυτό σε μπλόκαρε.
Το να μη γούσταρε απλά να λαμβάνει πούτσες από πρώην δεν παίζει σα σενάριο;

Είχαμε όμως συζήτηση που έλεγα ότι θα την ικανοποιήσω περισσότερο κλπ, δεν την έστειλα εντελώς ξεκάρφωτα. Εγώ πιστεύω ότι παίζει αυτό που λέει ο από πάνω. Εμενα με ήθελε μόνο καβατζα για να της παρεχω συναισθηματική στήριξη επειδή οι άλλοι απλώς την πηδουσαν.
Αν και ξέρω ότι ήταν ανόητη κίνηση, αν μπορούσα να το πάρω πίσω θα το έκανα.
Δεν είμαι πρώην της, νυν προσπαθώ να γίνω.

Από όσα έχω πει τώρα, θεωρείτε ότι δεν με γουστάρει καθόλου?
Μήπως αυτή φανταζόταν πιστωτική κάρτα όταν είπες ότι θα την ικανοποιήσεις;
Δε σου προτείνω όμως να την στείλεις γιατί θα γαμήσει αυτή εσένα και όχι το αντίστροφο :smt005:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 22 Ιούλ 2018, 17:56

kalorifer έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 16:57


Α δεν το έλεγες σοβαρά? Είδατε? Είμαι έτοιμος να κάνω μαλακιες στο λεπτό, πρέπει να σταματήσω να κάνω τέτοια σενάρια στο μυαλό μου. Ο, τι και να της πάρω, την ίδια αντιμετωπιση θα έχει. Πρέπει να περιμένω μήπως και κάνει κίνηση αυτή. Τώρα που θα έρθει δεν θα έχει τόσους να γκομενιζει εδώ, θα ερθει μόνο κάποια στιγμή η παρέα της και θα πάνε για πσκ κάπου, αλλά αυτό είναι όλο. Ενάμιση μήνα δεν μπορεί, θα με σκεφτεί και ίσως θελήσει να επικοινωνήσει.
Βρε συ μήπως σε ικανοποιεί όλο αυτό το δράμα; Μήπως η ζωή σου γενικότερα και η ψυχολογία σου είναι τόσο σκατά που εστιάζεις σ' αυτό το δε με θέλει για να ξεφύγεις από άλλα; μήπως εκτονώνεις άλλα δράματα που ζεις;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25906
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 22 Ιούλ 2018, 18:50

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

kalorifer
Δημοσιεύσεις: 462
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:27

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kalorifer » 22 Ιούλ 2018, 18:52

Naida έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 17:56
kalorifer έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 16:57


Α δεν το έλεγες σοβαρά? Είδατε? Είμαι έτοιμος να κάνω μαλακιες στο λεπτό, πρέπει να σταματήσω να κάνω τέτοια σενάρια στο μυαλό μου. Ο, τι και να της πάρω, την ίδια αντιμετωπιση θα έχει. Πρέπει να περιμένω μήπως και κάνει κίνηση αυτή. Τώρα που θα έρθει δεν θα έχει τόσους να γκομενιζει εδώ, θα ερθει μόνο κάποια στιγμή η παρέα της και θα πάνε για πσκ κάπου, αλλά αυτό είναι όλο. Ενάμιση μήνα δεν μπορεί, θα με σκεφτεί και ίσως θελήσει να επικοινωνήσει.
Βρε συ μήπως σε ικανοποιεί όλο αυτό το δράμα; Μήπως η ζωή σου γενικότερα και η ψυχολογία σου είναι τόσο σκατά που εστιάζεις σ' αυτό το δε με θέλει για να ξεφύγεις από άλλα; μήπως εκτονώνεις άλλα δράματα που ζεις;


Νταξει, έχω και θετικά και αρνητικά στη ζωή μου, όπως όλοι. Δεν θεωρώ πως εκτονωνω εκεί κάποια ένταση. Ίσα ίσα, αυτή η κατάσταση μεταξύ μας ήταν που με επηρέαζε αρνητικά και σε άλλους τομείς. Μου αρέσει όταν μια σχέση είναι πικάντικη, αλλά δεν θα ελεγα πως μου αρέσει το συνεχές δράμα. Τι να κάνω όμως, αφού την πάτησα μαζί της. Τη βλέπω τώρα ονλαιν στο σκαιπ (που για κάποιο λόγο δεν με μπλόκαρε αν και της έστειλα στο αποχαιρετηστηριο μέιλ να με μπλοκάρει και εκεί αν αυτο την ικανοποιεί) και σκέφτομαι να της μιλήσω και να της πω ότι μου λείπει. Αλλά τι θα βγει? Ή θα το αγνοήσει ή θα είναι με τον τυπά.

kalorifer
Δημοσιεύσεις: 462
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:27

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kalorifer » 22 Ιούλ 2018, 18:55

don't speak έγραψε:
22 Ιούλ 2018, 17:26

Τι να σου πω, δεν ξέρω. Είναι μεν γυναίκα που της αρεσουν τα δώρα, αλλά όπως είπα, σε άλλες περιπτώσεις που της είχα πάρει ακριβά δώρα δεν φάνηκε να ικανοποιειται. Ούτε όμως ιδιαίτερα συναισθηματική είναι, ή τουλάχιστον δεν το δείχνει.

Οικονομικά είμαι σε γενικές γραμμές καλά. Ούτε εμφάνιση μου λείπει ούτε σώμα. Μόνο που δεν είμαι ιδιαίτερα ψηλός, αλλά οκ, ούτε ο πρώην της ήταν από ότι έχω δει σε φωτο. Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατι να μην με θέλει. Ίσως όντως την πιεσα/έπρηξα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών