Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Casp
Δημοσιεύσεις: 3021
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 30 Απρ 2024, 14:02

Airman68 έγραψε:
30 Απρ 2024, 13:49
Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 12:17


... και εγώ η μαλακισμένη πνίγομαι μόνη μου σε μια κουταλιά νερό και κάνω τα πιο άσχημα σενάρια πάντα.
Αυτό να το κοιτάξεις βρε Κασπ γιατί σε εμποδίζει να χαρείς τη ζωή...
Η ζωή μου όλη.

Γι' αυτό θυμώνει μαζί μου και η λατρεία και τα ακούω συνεχώς.

Πρέπει να μάθω να ζω την στιγμή και να μην αγχώνομαι μονίμως για πράγματα που δεν μπορώ να ελέγξω κάνοντας συνεχώς σενάρια.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10068
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 30 Απρ 2024, 14:26

Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 10:43
Κουραστηκα να απανταω στις μαλακιες σας επειδη εσεις αυτο γουσταρετε. Χωνεψτε επιτελους και εσεις οτι ναι ρε φιλε, δεν ειναι ολες οι γυναικες προορισμενες για να κανουν παιδι. Αν δεν το γουσταρεις ΕΣΥ, βρες γυναικα που να θελει. :wave:
Δεν σου έκανα καμιά ερώτηση για να απαντήσεις.
Και γιατί να απαντήσει κανείς, σε κάτι που θεωρεί μαλακία, άραγε; :smt017
Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 10:43
Πες οτι με απαταει κιολας. Τον ξερεις καλυτερα εσυ :smt005:

Κατσε να αναγκαστω να κανω παιδι για να μην μου φυγει, οπως νομιζεις εσυ. Ευτυχως δεν ειναι ολοι μαλακες, ξερεις. Και ευτυχως που καποιοι εχουν και αισθηματα και αντιλαμβανονται οτι δεν μπορεις να ΑΝΑΓΚΑΣΕΙΣ να κανεις καποιον να κανει αυτο που θες (και μαλιστα κατι που θα αλλαξει ολοκληρη την ζωη του) και απλα αν τον αγαπας συνεχιζεις μαζι του γιατι ειναι πιο σημαντικο για σενα αυτο παρα το να τον γαμησεις εντελως για κατι που αν του συμβει θα τον κανεις να θελει να αυτοκτονησει :) αυτο ξερει και αυτο χωνεψε και του το τονισα πολλες φορες, οπως και το οτι ειναι καλυτερα να χωρισουμε για να βρει καποια να κανει παιδι. Ηταν κατηγορηματικος πως ειναι ευτυχισμενος μαζι μου και δεν θελει παιδι με αλλη. Προτιμα να μην κανει για να ειναι μαζι μου. Αλλα εσυ ξερεις καλυτερα μαλλον.

Ξέρω αυτά που γράφεις, και έχεις γράψει πως ο γλυκούλης θέλει να κάνει οικογένεια. Τώρα μπορεί να λέει το ένα, σε μερικά χρόνια θα πει το άλλο, όταν θα βλέπει πως οι φίλοι του και η αδερφή του θα γίνονται γονείς. Βέβαια μέχρι τότε μπορεί να αλλάξεις και 'συ. Άλλα έγραφες ως γούβες και άλλα τώρα. :roll:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 3021
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 30 Απρ 2024, 14:44

vagabondo έγραψε:
30 Απρ 2024, 14:26
Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 10:43
Κουραστηκα να απανταω στις μαλακιες σας επειδη εσεις αυτο γουσταρετε. Χωνεψτε επιτελους και εσεις οτι ναι ρε φιλε, δεν ειναι ολες οι γυναικες προορισμενες για να κανουν παιδι. Αν δεν το γουσταρεις ΕΣΥ, βρες γυναικα που να θελει. :wave:
Δεν σου έκανα καμιά ερώτηση για να απαντήσεις.
Και γιατί να απαντήσει κανείς, σε κάτι που θεωρεί μαλακία, άραγε; :smt017
Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 10:43
Πες οτι με απαταει κιολας. Τον ξερεις καλυτερα εσυ :smt005:

Κατσε να αναγκαστω να κανω παιδι για να μην μου φυγει, οπως νομιζεις εσυ. Ευτυχως δεν ειναι ολοι μαλακες, ξερεις. Και ευτυχως που καποιοι εχουν και αισθηματα και αντιλαμβανονται οτι δεν μπορεις να ΑΝΑΓΚΑΣΕΙΣ να κανεις καποιον να κανει αυτο που θες (και μαλιστα κατι που θα αλλαξει ολοκληρη την ζωη του) και απλα αν τον αγαπας συνεχιζεις μαζι του γιατι ειναι πιο σημαντικο για σενα αυτο παρα το να τον γαμησεις εντελως για κατι που αν του συμβει θα τον κανεις να θελει να αυτοκτονησει :) αυτο ξερει και αυτο χωνεψε και του το τονισα πολλες φορες, οπως και το οτι ειναι καλυτερα να χωρισουμε για να βρει καποια να κανει παιδι. Ηταν κατηγορηματικος πως ειναι ευτυχισμενος μαζι μου και δεν θελει παιδι με αλλη. Προτιμα να μην κανει για να ειναι μαζι μου. Αλλα εσυ ξερεις καλυτερα μαλλον.

Ξέρω αυτά που γράφεις, και έχεις γράψει πως ο γλυκούλης θέλει να κάνει οικογένεια. Τώρα μπορεί να λέει το ένα, σε μερικά χρόνια θα πει το άλλο, όταν θα βλέπει πως οι φίλοι του και η αδερφή του θα γίνονται γονείς. Βέβαια μέχρι τότε μπορεί να αλλάξεις και 'συ. Άλλα έγραφες ως γούβες και άλλα τώρα. :roll:
Και ως γούβες τι έγραφα; Ότι θέλω να κάνω παιδί; :smt005:

Φίλους 2 έχει, και ο ένας 90% είναι γκέι και ανώριμος και όχι απλά δεν θα αποκτήσει ποτέ παιδί, αλλά ούτε καν γυναίκα.
Ο άλλος του φίλος είναι χρόνια ελεύθερος και τον βλέπει σπάνια.
Η αδερφή του επίσης έχει ένα θεματάκι με τα γυναικολογικά της. Λαβράκι έπιασες πάλι.
Αλλά και έτσι να γινόταν, στο υπογράφω πως και πάλι δεν θα με χώριζε. Κάποιοι άνθρωποι, ξέρεις, δένονται και με τον καιρό γίνεται ακόμα πιο δύσκολο το να φύγεις. Ειδικά εφόσον λες ότι αγαπάς τον άλλον και προτιμάς να είσαι μαζί του παρά δυστυχισμένος μόνο και μόνο για να κάνεις "οικογένεια".

Όταν μου πετάς μαλακίες επειδή υποθέτεις πράγματα για πράγματα που δεν σε αφορούν και που μάλιστα αφορούν τα θέλω και την ζωή των άλλων, εννοείται πως θα σου απαντάω. Εσύ με την ζωή και την γυναίκα σου κάνε ό,τι θες.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10068
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 30 Απρ 2024, 14:59

Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 14:44

Και ως γούβες τι έγραφα; Ότι θέλω να κάνω παιδί; :smt005:
Ότι δεν θα κάνεις σχέση ποτέ, ότι θα κλειστείς με την μάνα σου σε μοναστήρι και ότι θα αυτοκτονήσεις.
Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 14:44
Φίλους 2 έχει, και ο ένας 90% είναι γκέι και ανώριμος και όχι απλά δεν θα αποκτήσει ποτέ παιδί, αλλά ούτε καν γυναίκα.
Ο άλλος του φίλος είναι χρόνια ελεύθερος και τον βλέπει σπάνια.
Η αδερφή του επίσης έχει ένα θεματάκι με τα γυναικολογικά της. Λαβράκι έπιασες πάλι.
Αλλά και έτσι να γινόταν, στο υπογράφω πως και πάλι δεν θα με χώριζε. Κάποιοι άνθρωποι, ξέρεις, δένονται και με τον καιρό γίνεται ακόμα πιο δύσκολο το να φύγεις. Ειδικά εφόσον λες ότι αγαπάς τον άλλον και προτιμάς να είσαι μαζί του παρά δυστυχισμένος μόνο και μόνο για να κάνεις "οικογένεια".
Άσε τις υπογραφές. Όρκοι αιώνιας αγάπης ενώπιον θεού και ανθρώπων, μετατράπηκαν σε πορδές στην συντριπτική τους πλειοψηφία στην ιστορία της ανθρωπότητας. Δεν ανακαλύπτουμε δα και την Αμερική εδώ.
Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 14:44
Όταν μου πετάς μαλακίες επειδή υποθέτεις πράγματα για πράγματα που δεν σε αφορούν και που μάλιστα αφορούν τα θέλω και την ζωή των άλλων, εννοείται πως θα σου απαντάω. Εσύ με την ζωή και την γυναίκα σου κάνε ό,τι θες.
Άρα είσαι και πολύ μαλάκω, από την στιγμή που ασχολείσαι με μαλακίες αγνώστων.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 3021
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 30 Απρ 2024, 15:13

vagabondo έγραψε:
30 Απρ 2024, 14:59
Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 14:44

Και ως γούβες τι έγραφα; Ότι θέλω να κάνω παιδί; :smt005:
Ότι δεν θα κάνεις σχέση ποτέ, ότι θα κλειστείς με την μάνα σου σε μοναστήρι και ότι θα αυτοκτονήσεις.
Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 14:44
Φίλους 2 έχει, και ο ένας 90% είναι γκέι και ανώριμος και όχι απλά δεν θα αποκτήσει ποτέ παιδί, αλλά ούτε καν γυναίκα.
Ο άλλος του φίλος είναι χρόνια ελεύθερος και τον βλέπει σπάνια.
Η αδερφή του επίσης έχει ένα θεματάκι με τα γυναικολογικά της. Λαβράκι έπιασες πάλι.
Αλλά και έτσι να γινόταν, στο υπογράφω πως και πάλι δεν θα με χώριζε. Κάποιοι άνθρωποι, ξέρεις, δένονται και με τον καιρό γίνεται ακόμα πιο δύσκολο το να φύγεις. Ειδικά εφόσον λες ότι αγαπάς τον άλλον και προτιμάς να είσαι μαζί του παρά δυστυχισμένος μόνο και μόνο για να κάνεις "οικογένεια".
Άσε τις υπογραφές. Όρκοι αιώνιας αγάπης ενώπιον θεού και ανθρώπων, μετατράπηκαν σε πορδές στην συντριπτική τους πλειοψηφία στην ιστορία της ανθρωπότητας. Δεν ανακαλύπτουμε δα και την Αμερική εδώ.
Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 14:44
Όταν μου πετάς μαλακίες επειδή υποθέτεις πράγματα για πράγματα που δεν σε αφορούν και που μάλιστα αφορούν τα θέλω και την ζωή των άλλων, εννοείται πως θα σου απαντάω. Εσύ με την ζωή και την γυναίκα σου κάνε ό,τι θες.
Άρα είσαι και πολύ μαλάκω, από την στιγμή που ασχολείσαι με μαλακίες αγνώστων.
Το ότι έτυχε να ερωτευτώ και να κάνω σχέση στα 30 μου, δεν σημαίνει ότι θα αλλάξουν ποτέ τα θέλω, οι ανάγκες και ολόκληρη η κοσμοθεωρία μου για να κάνω τελικά παιδί. Είναι 2 πράγματα εντελώς διαφορετικά μεταξύ τους.

Ο τρόπος που απάντησες ότι θα φύγει αν δεν κάνω παιδί του είναι απαράδεκτος και μάλιστα χειριστικός. Δεν τον κρατάω με το ζόρι. Ήξερε από το πρώτο ραντεβού ότι δεν θέλω, το συζητήσαμε και μετά. Αν αυτός θέλει, ας φύγει, δεν μπορεί να με αναγκάσει να θελήσω κάτι που θα με κάνει να θέλω να αυτοκτονήσω.

Επίσης, αν θυμάσαι καλά, ως γούβες είχα και κατάθλιψη και τάσεις αυτοκτονίας. Αυτό που έγραψες για το μοναστήρι το είπα σε φάση σοβαρής κατάθλιψης. Το ότι δεν θέλω να κάνω παιδιά το ξέρω από τα 14 και δεν έχω αλλάξει γνώμη ποτέ, είναι θα αλλάξω, γιατί δεν είναι μόνο θέμα του τι θέλω και τι όχι. Μαζί με αυτό, είναι και άλλοι 300 λόγοι, οπότε άσε με να ξέρω καλύτερα και τέτοια σχόλια κάνε τα εκεί που σε παίρνει (π.χ στην κοπέλα σου, που μόνο εκεί θα έχεις λόγο).

Ναι είμαι μαλάκω δυστυχώς γιατί δεν μπορώ να αφήνω αναπάντητες τις μαλακίες. Αλλά επειδή σε λίγο σχολάω και έχω και ζωή, το σταματάω εδώ. :wave:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10380
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 30 Απρ 2024, 15:25

Airman68 έγραψε:
29 Απρ 2024, 23:40
ksk έγραψε:
29 Απρ 2024, 22:55
Να φύγουν ...
Ατσα.
Ξου ξου!

(έφυγαν;)
1) κσκ
2) ξ-όρκος
3) ξου
4) :P
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10380
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 01 Μάιος 2024, 15:53

Η επέμβαση σε αυτά σε ρίχνει πολλούς κύκλους κάτω...
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12006
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 02 Μάιος 2024, 14:30

Έχουν αρχίσει να καταφθάνουν οι ορδές των Αθηναίων στο χωριό.
Η μεσημεριανή ησυχία αποτελεί παρελθόν.
Γκαρίζουν ασταμάτητα.
Αύριο το πρωί 6κ30 θα βάλω μπρος το χορτοκοπτικό να τους σπάσω τα νεύρα.

Ελ_ρία
Δημοσιεύσεις: 956
Εγγραφή: 24 Σεπ 2021, 04:01

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελ_ρία » 02 Μάιος 2024, 15:33

Εύχομαι Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα σε όλους! Καλά να περάσετε :)

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9243
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 02 Μάιος 2024, 16:59

Ελ_ρία έγραψε:
02 Μάιος 2024, 15:33
Εύχομαι Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα σε όλους! Καλά να περάσετε :)
Επίσηηηηηηης!!!!!
Yippie Kay Yay

Ελ_ρία
Δημοσιεύσεις: 956
Εγγραφή: 24 Σεπ 2021, 04:01

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελ_ρία » 02 Μάιος 2024, 17:24

Airman68 έγραψε:
02 Μάιος 2024, 16:59
Ελ_ρία έγραψε:
02 Μάιος 2024, 15:33
Εύχομαι Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα σε όλους! Καλά να περάσετε :)
Επίσηηηηηηης!!!!!
:)

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 4259
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 02 Μάιος 2024, 20:34

Ελ_ρία έγραψε:
02 Μάιος 2024, 15:33
Εύχομαι Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα σε όλους! Καλά να περάσετε :)
καλή ανάσταση και καλό πασχα και σε εσενα!
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 4259
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 02 Μάιος 2024, 20:36

taliban έγραψε:
02 Μάιος 2024, 14:30
Έχουν αρχίσει να καταφθάνουν οι ορδές των Αθηναίων στο χωριό.
Η μεσημεριανή ησυχία αποτελεί παρελθόν.
Γκαρίζουν ασταμάτητα.
Αύριο το πρωί 6κ30 θα βάλω μπρος το χορτοκοπτικό να τους σπάσω τα νεύρα.
βάλε βάλε!!!!!! αααα κι αν θες ξύπναμε και εμενα κατα τις 5:30 γτ θελω να παω χωριό .... μη βρώ κινηση ... αμαρτία είναι !!! :smt005::smt005::smt005:
----





κατεβασα ρολάααααααααα
ξεκουραση απο αυριο!!!!! αδειουλαααα!!!!!! :003::003:
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4512
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 02 Μάιος 2024, 20:40

Ελ_ρία έγραψε:
02 Μάιος 2024, 15:33
Εύχομαι Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα σε όλους! Καλά να περάσετε :)
επίσης! :vp15:

:pasxa:

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2293
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 02 Μάιος 2024, 20:45

Ελ_ρία έγραψε:
02 Μάιος 2024, 15:33
Εύχομαι Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα σε όλους! Καλά να περάσετε :)
Επισης και να περάσεις όμορφα!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών