Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
the comet the course the tail

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 13 Απρ 2021, 00:17

- Casper - έγραψε:
13 Απρ 2021, 00:12
the comet the course the tail έγραψε:
13 Απρ 2021, 00:01
- Casper - έγραψε:
12 Απρ 2021, 23:49
Σκέφτομαι την ανεπανόρθωτη ζημιά στον ψυχισμό αυτού του μωρού σε μια ξένη χώρα που δεν γνωρίζει καν την γλώσσα, με έναν άγνωστο που θεωρητικά και μόνο είναι ο πατέρας του, μακριά από την μάνα και το σπίτι του και έπειτα σκέφτομαι πως αν δεν καταφέρουν να βρουν τον μικρό η μητέρα του θα αυτοκτονήσει. Δεν είμαι μάνα αλλά στην θέση της κυριολεκτικά θα κατέρρεα. Την κρατάει ακόμη η ελπίδα. Υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να αγνοείται το παιδί σου; Πραγματικά αυτό είναι χειρότερο και από τον θάνατο. Και μόνο στην σκέψη ότι είναι κάπου μόνο του και τρομοκρατημένο.

https://www.reporter.com.cy/police/article/798038/
ποιο δικαστήριο έβγαλε τέτοια απόφαση;
Της Πάφου. :cry Άσε γιατί κάτι τέτοιες στιγμές ντρέπομαι που είμαι Κύπρια. Δεχόταν κακοποίηση, η ίδια η αστυνομία την συνόδευσε σε καταφύγιο και μέσω αμερικανικής πρεσβείας κατάφερε να έρθει στην Κύπρο για να προστατεύσει το παιδί της και την ίδια.

https://cy.hellomagazine.com/lifestyle/ ... ameriki-2/
μπλέξιμο. θα έπρεπε να ξέρει ότι δεν μπορεί τόσο απλά να πάρει το παιδί και να πάει σε ξένη χώρα (από ηπα σε κύπρο δλδ).
ίσως πρώτα θα έπρεπε να βγάλει άκρη δικαστικά στις ηπα.

- Casper -

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 13 Απρ 2021, 00:44

the comet the course the tail έγραψε:
13 Απρ 2021, 00:17
- Casper - έγραψε:
13 Απρ 2021, 00:12
the comet the course the tail έγραψε:
13 Απρ 2021, 00:01


ποιο δικαστήριο έβγαλε τέτοια απόφαση;
Της Πάφου. :cry Άσε γιατί κάτι τέτοιες στιγμές ντρέπομαι που είμαι Κύπρια. Δεχόταν κακοποίηση, η ίδια η αστυνομία την συνόδευσε σε καταφύγιο και μέσω αμερικανικής πρεσβείας κατάφερε να έρθει στην Κύπρο για να προστατεύσει το παιδί της και την ίδια.

https://cy.hellomagazine.com/lifestyle/ ... ameriki-2/
μπλέξιμο. θα έπρεπε να ξέρει ότι δεν μπορεί τόσο απλά να πάρει το παιδί και να πάει σε ξένη χώρα (από ηπα σε κύπρο δλδ).
ίσως πρώτα θα έπρεπε να βγάλει άκρη δικαστικά στις ηπα.
Αν σε ενδιαφέρει η υπόθεση διάβασε τι λέει ο παππούς του (δικηγόρος).
SpoilerShow
Κάπου στα σχόλια γράφει μια μικρή περίληψη και επειδή δεν μπορώ να κάνω copy-paste βάζω και την φωτογραφία στο σπόιλερ.
SpoilerShow

Εικόνα


Εικόνα
Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ πάντως συγκλονίστηκα, θύμωσα και έκλαψα. Βγάλτε έξω μάνα και πατέρα. Το παιδάκι στην εξίσωση που είναι; Ένας Θεός ξέρει που μπορεί να βρίσκεται αυτή την στιγμή και πώς περνάει.

Άβαταρ μέλους
Μπαντάς
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: 11 Δεκ 2020, 10:34

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπαντάς » 13 Απρ 2021, 01:46

Δεν υπάρχει πιο ηλίθιο σκηνικό από το να σου απευθύνει διαρκώς το λόγο ένα άτομο που γνωρίζεις πως είναι ψυχικά άρρωστο (πολύ προβληματικό). Ναι μεν δεν μπορείς να το βοηθήσεις, από την άλλη δεν έχεις καμία όρεξη να ασχοληθείς μαζί του. Αποστρέφεις το βλέμμα. Ο καθένας έχει δικαίωμα να τραγουδά.... όσο μπορεί να τραγουδά....
μακρυά απο κουκυά

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32532
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Απρ 2021, 08:32

- Casper - έγραψε:
13 Απρ 2021, 00:12
the comet the course the tail έγραψε:
13 Απρ 2021, 00:01
- Casper - έγραψε:
12 Απρ 2021, 23:49
Σκέφτομαι την ανεπανόρθωτη ζημιά στον ψυχισμό αυτού του μωρού σε μια ξένη χώρα που δεν γνωρίζει καν την γλώσσα, με έναν άγνωστο που θεωρητικά και μόνο είναι ο πατέρας του, μακριά από την μάνα και το σπίτι του και έπειτα σκέφτομαι πως αν δεν καταφέρουν να βρουν τον μικρό η μητέρα του θα αυτοκτονήσει. Δεν είμαι μάνα αλλά στην θέση της κυριολεκτικά θα κατέρρεα. Την κρατάει ακόμη η ελπίδα. Υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να αγνοείται το παιδί σου; Πραγματικά αυτό είναι χειρότερο και από τον θάνατο. Και μόνο στην σκέψη ότι είναι κάπου μόνο του και τρομοκρατημένο.

https://www.reporter.com.cy/police/article/798038/
ποιο δικαστήριο έβγαλε τέτοια απόφαση;
Της Πάφου. :cry Άσε γιατί κάτι τέτοιες στιγμές ντρέπομαι που είμαι Κύπρια. Δεχόταν κακοποίηση, η ίδια η αστυνομία την συνόδευσε σε καταφύγιο και μέσω αμερικανικής πρεσβείας κατάφερε να έρθει στην Κύπρο για να προστατεύσει το παιδί της και την ίδια.

https://cy.hellomagazine.com/lifestyle/ ... ameriki-2/
μηπως το δικαστηριο ξερει κατι παραπανω;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

the comet the course the tail

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 13 Απρ 2021, 08:51

- Casper - έγραψε:
13 Απρ 2021, 00:44
the comet the course the tail έγραψε:
13 Απρ 2021, 00:17
- Casper - έγραψε:
13 Απρ 2021, 00:12


Της Πάφου. :cry Άσε γιατί κάτι τέτοιες στιγμές ντρέπομαι που είμαι Κύπρια. Δεχόταν κακοποίηση, η ίδια η αστυνομία την συνόδευσε σε καταφύγιο και μέσω αμερικανικής πρεσβείας κατάφερε να έρθει στην Κύπρο για να προστατεύσει το παιδί της και την ίδια.

https://cy.hellomagazine.com/lifestyle/ ... ameriki-2/
μπλέξιμο. θα έπρεπε να ξέρει ότι δεν μπορεί τόσο απλά να πάρει το παιδί και να πάει σε ξένη χώρα (από ηπα σε κύπρο δλδ).
ίσως πρώτα θα έπρεπε να βγάλει άκρη δικαστικά στις ηπα.
Αν σε ενδιαφέρει η υπόθεση διάβασε τι λέει ο παππούς του (δικηγόρος).
SpoilerShow
Κάπου στα σχόλια γράφει μια μικρή περίληψη και επειδή δεν μπορώ να κάνω copy-paste βάζω και την φωτογραφία στο σπόιλερ.
SpoilerShow

Εικόνα


Εικόνα
Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ πάντως συγκλονίστηκα, θύμωσα και έκλαψα. Βγάλτε έξω μάνα και πατέρα. Το παιδάκι στην εξίσωση που είναι; Ένας Θεός ξέρει που μπορεί να βρίσκεται αυτή την στιγμή και πώς περνάει.
για 4 χρόνια ήταν με την μάνα του και στα 5 ξαφνικά βρίσκεται σε ξένο περιβάλλον, χωρίς αυτή. είναι τραγική ιστορία. τι να λέμε. λες και είναι κάνα άψυχο αντικείμενο αξίας που διεκδικούν.

- Casper -

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 13 Απρ 2021, 13:10

Ασέβαστος έγραψε:
13 Απρ 2021, 08:32
- Casper - έγραψε:
13 Απρ 2021, 00:12
the comet the course the tail έγραψε:
13 Απρ 2021, 00:01


ποιο δικαστήριο έβγαλε τέτοια απόφαση;
Της Πάφου. :cry Άσε γιατί κάτι τέτοιες στιγμές ντρέπομαι που είμαι Κύπρια. Δεχόταν κακοποίηση, η ίδια η αστυνομία την συνόδευσε σε καταφύγιο και μέσω αμερικανικής πρεσβείας κατάφερε να έρθει στην Κύπρο για να προστατεύσει το παιδί της και την ίδια.

https://cy.hellomagazine.com/lifestyle/ ... ameriki-2/
μηπως το δικαστηριο ξερει κατι παραπανω;
Έχεις δίκαιο και είναι αυτό που μου την σπάει. Να το παίζουμε όλοι δικαστές χωρίς να γνωρίζουμε τι ακριβώς συμβαίνει. Δεν είμαι υπερ στο να παίρνει την επιμέλεια μόνο η μητέρα ΠΑΝΤΑ γιατί εξαρτάται από την περίπτωση. Όμως ρε συ σκέψου να σου παίρνει η γυναίκα σου τα παιδιά σου. Δεν θα κινήσεις γη και ουρανό ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ για να τα βρεις; Αυτός περίμενε 4 χρόνια. ΗΞΕΡΕ πού ήταν. Διάβασε τι λέει ο παππούς του μικρού. Και εκτός αυτού, αν είναι σωστή μια απόφαση (γιατί γίνονται και λάθη) δεν κρίνεται και από το αποτελέσμα; Έστω ότι βγάζουν έξω έναν δολοφόνο πριν να εκτίσει την ποινή του, λόγω καλής διαγωγής και πηγαίνει και θερίζει κοσμάκη. Ήταν δίκαιη η απόφαση επειδή εγκρίθηκε από το δικαστήριο; Εδώ ο πατέρας του παιδιού παράνομα το απομάκρυνε από την μάνα του χωρίς να της δίνει το δικαίωμα να επικοινωνήσει, χωρίς να γνωρίζει καν ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ, και το παιδάκι κλαίει, ζητάει την μαμά του και είναι με έναν άνθρωπο που δεν γνωρίζει. Αν αυτό σου φαίνεται δίκαιο, δεν σε εξαγριώνει και δεν σε στεναχωρεί, πάσο.

the comet the course the tail έγραψε:
13 Απρ 2021, 08:51
- Casper - έγραψε:
13 Απρ 2021, 00:44
the comet the course the tail έγραψε:
13 Απρ 2021, 00:17


μπλέξιμο. θα έπρεπε να ξέρει ότι δεν μπορεί τόσο απλά να πάρει το παιδί και να πάει σε ξένη χώρα (από ηπα σε κύπρο δλδ).
ίσως πρώτα θα έπρεπε να βγάλει άκρη δικαστικά στις ηπα.
Αν σε ενδιαφέρει η υπόθεση διάβασε τι λέει ο παππούς του (δικηγόρος).
SpoilerShow
Κάπου στα σχόλια γράφει μια μικρή περίληψη και επειδή δεν μπορώ να κάνω copy-paste βάζω και την φωτογραφία στο σπόιλερ.
SpoilerShow

Εικόνα


Εικόνα
Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ πάντως συγκλονίστηκα, θύμωσα και έκλαψα. Βγάλτε έξω μάνα και πατέρα. Το παιδάκι στην εξίσωση που είναι; Ένας Θεός ξέρει που μπορεί να βρίσκεται αυτή την στιγμή και πώς περνάει.
για 4 χρόνια ήταν με την μάνα του και στα 5 ξαφνικά βρίσκεται σε ξένο περιβάλλον, χωρίς αυτή. είναι τραγική ιστορία. τι να λέμε. λες και είναι κάνα άψυχο αντικείμενο αξίας που διεκδικούν.
Ακριβώς. Το πρώτο πράγμα που θα έπρεπε να σκεφτούν είναι ο ψυχισμός αυτού του παιδιού. Το πιο τραγικό είναι ότι ο δικαστής είναι Η δικαστής και μάλιστα μητέρα. Με αυτή την εξέλιξη θα κοιμάται ήσυχα τα βράδια;

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32532
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Απρ 2021, 13:27

- Casper - έγραψε:
13 Απρ 2021, 13:10


Έχεις δίκαιο και είναι αυτό που μου την σπάει. Να το παίζουμε όλοι δικαστές χωρίς να γνωρίζουμε τι ακριβώς συμβαίνει. Δεν είμαι υπερ στο να παίρνει την επιμέλεια μόνο η μητέρα ΠΑΝΤΑ γιατί εξαρτάται από την περίπτωση. Όμως ρε συ σκέψου να σου παίρνει η γυναίκα σου τα παιδιά σου. Δεν θα κινήσεις γη και ουρανό ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ για να τα βρεις; Αυτός περίμενε 4 χρόνια. ΗΞΕΡΕ πού ήταν. Διάβασε τι λέει ο παππούς του μικρού. Και εκτός αυτού, αν είναι σωστή μια απόφαση (γιατί γίνονται και λάθη) δεν κρίνεται και από το αποτελέσμα; Έστω ότι βγάζουν έξω έναν δολοφόνο πριν να εκτίσει την ποινή του, λόγω καλής διαγωγής και πηγαίνει και θερίζει κοσμάκη. Ήταν δίκαιη η απόφαση επειδή εγκρίθηκε από το δικαστήριο; Εδώ ο πατέρας του παιδιού παράνομα το απομάκρυνε από την μάνα του χωρίς να της δίνει το δικαίωμα να επικοινωνήσει, χωρίς να γνωρίζει καν ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ, και το παιδάκι κλαίει, ζητάει την μαμά του και είναι με έναν άνθρωπο που δεν γνωρίζει. Αν αυτό σου φαίνεται δίκαιο, δεν σε εξαγριώνει και δεν σε στεναχωρεί, πάσο.
ετσι οπως το γραφεις, μου φαινεται παντελως και εξωφθαλμα αδικο.

γιαυτο, και λεω οτι δεν μπορει, οι δικαστες δεν ειναι βλαμμενοι, καποιο στοιχειο υπαρχει στην υποθεση που δεν το ξερουμε εσυ κι εγω.
επισης, δεν βλεπω πουθενα την οπτικη του πατερα, τι λεει αυτος;
ουτε την οπτικη του παιδιου. το αν πραγματι κλαιει και ζητα τη μανα του, ειναι λογια της μανας, μπορει να μην ειναι η πραγματικοτητα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 13 Απρ 2021, 14:48

Σήμερα στο μάθημα Ιστορίας προσπαθούσε ανεπιτυχώς να μπει κάποιος -α με το όνομα : " ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ" . Έκλεισα το μικρόφωνο και χτυπιόμουν για κάνα δίλεπτο απ' τα γέλια. :lol::smt005:

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10202
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 13 Απρ 2021, 15:05

Συμφωνώ με όσα είπε ο Λοξίας.
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Απρ 2021, 15:33

Ήρθε πάλι το μανάρι
Εικόνα
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9963
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 13 Απρ 2021, 15:43

Naida έγραψε:
13 Απρ 2021, 15:33
Ήρθε πάλι το μανάρι
Εικόνα
Μεσημεριάτικα; :xena:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Απρ 2021, 16:08

vagabondo έγραψε:
13 Απρ 2021, 15:43
Naida έγραψε:
13 Απρ 2021, 15:33
Ήρθε πάλι το μανάρι
Εικόνα
Μεσημεριάτικα; :xena:
2-3 πίνω την μέρα και βλέπω να τους αυξάνω μπας και τον βλέπω πιο πολύ :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

the comet the course the tail

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 13 Απρ 2021, 22:15

η πολιτική ατζέντα και τα θέματα που απασχολούν την κοινή γνώμη, δυστυχώς απέχουν πολύ από αυτά που θα έπρεπε να μας απασχολούν. με πιάνει απελπισία.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 14 Απρ 2021, 11:38

Ρε με επανάληψη και μ' ανοιχτό βιβλίο και μπαμπάδες και μαμάδες από δίπλα να τους βάλεις να γράψουν διαγώνισμα , πάλι λάθος θα κάνουν μερικοί :lol:

Desperation :102:

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 14 Απρ 2021, 12:44

Όσο πάει γίνεται και καλύτερο. Το πρωτάκι μού έστειλε το ίδιο έγγραφο... ανεπεξέργαστο :fp:
Παρ' τα άρρωστε Στύγιε :lol:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών